Трускавецький вісник № 53 (1194) від 29 березня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 53 (1194) від 29 березня 2016 р.

29.03.2016У номері: Дива з дрібничок; Інформує податкова; Кримінальні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Міжнародний фонд Івана Франка оголосив переможців конкурсу

28 березня 2016 року у Києві оголосили переможців конкурсу на кращий ескіз знаку Лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка.

Професійне журі, до складу якого увійшли фахівці із нагородної справи, геральдики, фалеристики та франкознавства, обрало переможців. Загалом до розгляду журі прийняли 12 робіт, які відповідали усім вимогам і Порядку проведення конкурсу на кращий ескіз знаку лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка.

Третє місце розділили між собою Дмитро Кругляков із м. Запоріжжя та Сергій Литвин з м. Полтава. Вони отримають премію по 3 тис. грн.

Друге місце і премію у розмірі 5 тис. грн. дісталася Олегу Лесюку з Торонто (Канада).

Оскільки жоден із проектів ескізів не є довершеним і потребує доопрацювання, члени журі прийняли рішення не визначати перше місце.

Завершальний ескіз знаку Лауреата вирішено доробити з урахуванням ескізів - переможців.

Дирекція Фонду запропонує доопрацювати ескіз знаку Олегу Лесюку - голові Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, члену Національної Спілки Художників України і Асоціації Скульпторів Канади.

Нагадаємо, конкурс на кращий ескіз знаку лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка було оголошено 27 січня 2016 року, а прийом робіт здійснювався з 15 лютого по 15 березня 2016 року.

До складу авторитетного журі увійшли: Андрій Гречило, доктор історичних наук, голова Українського геральдичного товариства (голова журі); Микола Чмир, кандидат історичних наук, член Комісії державних нагород та геральдики; Олексій Кохан, заслужений художник України, графік, член Ради Українського геральдичного товариства; Микола Омельченко, президент клубу колекціонерів; Віталій Шевченко, журналіст, письменник, видавець, член Національної Спілки краєзнавців України; Михайло Шалата, літературознавець, письменник, кандидат філологічних наук, франкознавець, член Національної спілки письменників України.

Дрогобич запросили до участі у проекті транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

У понеділок, 28 березня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів перемовини із представниками Об’єднання українців у Польщі Андрієм Комаром та Ігорем Горківом. Про це інформує прес-служба Дрогобицької міської ради.

З Перемишля до Дрогобича гостей привело бажання знайти партнера задля спільної участі у проекті транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна загальною вартістю 2,5 мільйона євро. Візитери з Польщі висловили намір у межах проекту коштом Євросоюзу провести реконструкцію Народного дому у Перемишлі. Дрогобич хочуть бачити партнером, мовив Андрій Комар, через багатоаспектну схожість із Перемишлем. Серед пропозицій про об’єкт Дрогобича, на реконструкцію якого можуть бути залучені європейські гроші, були названі народні доми Дрогобича та Стебника, ЗОШ № 3.

Міський голова Тарас Кучма за результатом наради створив робочу групу, до якої ввійшли заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас, директор Інституту міста Володимир Кондзьолка, директор інформаційно-туристичного центру Ігор Чава, начальник відділу освіти Петро Сушко, начальник відділу культури Олег Яводчак. Саме ця група і визначатиметься остаточно з об’єктом, а також відповідатиме за підготовчий етап роботи, з яким до кінця тижня ознайомить міського голову.

Директор Інституту міста Володимир Кондзьолка вказав на важливість належної підготовки документації, а також на жорсткість умов, які Євросоюз ставить перед претендентами на отримання коштів.

У Дрогобичі на умовах державного співфінансування реалізовуватимуть два проекти на суму шість мільйонів гривень

З поданих Дрогобичем на Всеукраїнський конкурс державного фонду регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України одинадцяти проектів конкурсний відбір пройшли два на суму шість мільйонів гривень, передбачених на реконструкцію плавального басейну ДЮСШ та заміну вуличного освітлення. Про це на оперативній нараді в ратуші повідомив директор Інституту міста Володимир Кондзьолка, інформує прес-служба Дрогобицької міської ради.

 Зі слів Володимира Кондзьолки, незрозуміло, чому відкинули проект добудови ЗОШ № 5, яка є двадцятирічним довгобудом. Тепер доведеться, висловився посадовець, шукати інших шляхів отримання державних коштів на завершення робіт на цьому об’єкті.

Відреставрований пам’ятник Іванові Павлові II відтепер освічуватиметься

На відреставрований пам’ятник Іванові Павлові II, який нещодавно зазнав вандалістської наруги, у темну пору доби спроектовано освітлення прожекторів. Про це повідомив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, інформує прес-служба Дрогобицької міської ради.

Зроблено це для убезпечення скульптури від лиходіїв. За таку ініціативу римо-католицька громада міській владі скерувала подяку. Проявляти максимальну пильність вночі Тарас Кучма закликав правоохоронців. Звертати увагу на нічні парки у центрі міста попросив патрульних на оперативній нараді у Ратуші директор комбінату міського господарства Андрій Янів. Робити це стражам правопорядку тепер стане простіше, адже парки у центрі міста освітлені.

Власна інформація

У Трускавці пройшло свято танцю та краси

У Трускавці під патронатом міського голови Андрія Кульчинського та за сприяння відділу культури Трускавецької міської ради відбулись Відкриті змагання зі спортивного танцю «YUVENTA DANCE OPEN CUP – 2016». Насолодитись мистецтвом танцю мали нагоду як трускавчани, так і гості міста. Організатор змагань – клуб спортивного танцю «Ювента Денс» (керівник – Юрій Задорожний).

У Третьому фінальному відділенні пари категорії «Дорослі» боролися за грошові призи, кубки та медалі. Були присутні танцювальні колективи з таких міст: Борислав, Долина, Дрогобич, Івано-Франківськ, Калуш, Львів, Самбір, Стрий, Тернопіль, Трускавець, Чернівці Учасниками змагань стали 700 дітей. Змагання оцінювали судді вищих і міжнародних категорій.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський привітав переможців та учасників Відкритих змагань зі спортивного танцю «YUVENTA DANCE OPEN CUP – 2016» та запросив їх відвідати Трускавець знову. Цілком ймовірно, що їхній наступний візит в наше місто-курорт відбудеться зовсім скоро, адже наступні змагання із спортивного танцю пройдуть у Трускавці вже цієї осені.

Юрій Задорожний, Президент Клубу спортивного танцю "ЮВЕНТА ДЕНС" (м. Трускавець)

Кримський переселенець розгорнув на Говерлі національне знамено кримсько-татарського народу та прапор Дрогобича

Відомий громадський активіст Амет Бекіров, який два роки тому з окупованого Криму перебрався з родиною до Дрогобича, минулих вихідних здійснив сходження на Говерлу. Підкоряти найвищу гірську вершину України кримець подався із дружиною Ділярою. Щоправда, дошкульний холод похитнув жіночу стійкість, коли дрогобичани піднялися на Малу Говерлу. Залишивши дружину відігріватися у наметі рятувальників, Амет вирішив не зупинятися на півдорозі.

«Я подумав, що неправильно відступити від своєї мрії. Це так, наче бути в Італії і не бачити Папу Римського», - зізнається кримець.

Альпіністського досвіду Амет набув ще у рідному Криму. Щорічно, у день прапора кримсько-татарського народу, він брав участь у традиційному сходженні на гору Четердах. Та дебют на Говерлу захоплений мандрівник поки що не має з чим порівняти.

Найскладнішу ділянку шляху до шпилю гори Амет долав, раз за разом примовляючи священні для кримсько-татарського народу слова: «Крим – народ, батьківщина». Досягнувши вершини, він помолився та символічно розгорнув національний прапор кримсько-татарського народу і знамено Дрогобича. Відчайдушного кримця у найвищій гірській точці України до сліз розчулили теплі вигуки групи львів’ян «Крим - це Україна».

Підкорити Говерлу, певен Амет, він зміг не лише завдяки духовній і фізичній витримці, а й добротному спорядженні, яке йому надав актор дрогобицького театру «Альтер» Олександр Максимов.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У Трускавці демонтують незаконне будівництво в першій санітарній зоні охорони мінеральної води

На позачерговому засіданні земельної комісії Трускавецької міської ради у понеділок, 28 березня, депутати обговорювали питання незаконного будівництва в першій санітарній зоні охорони мінеральної води на бульварі на бульварі Торосевича, 5.

Як повідомив заступник міського голови Олексій Балицький, у суботу, 26 березня, будівельні роботи були припинені, а охорона ПрАТ «Трускавецькурорту» не допускає орендаря до будь-яких робіт.

Під час засідання комісії депутати висловили припущення, що орендар, а саме Петро Сивий є підставною особою, – це літній чоловік, який працює механіком на фірмі, що належить колишньому меру Руслану Козиру.

Олексій Балицький запропонував провести журналістське розслідування і встановити хто саме стоїть за Петром Сивим та відкрити трускавчанам обличчя того, хто нехтує Законом та думкою громади.

За підсумками комісії заступник міського голови Олексій Балицький направить листа до підприємця Сивого з вимогою демонтувати незаконно-набудоване. Аби не затягувати час, лист буде переданий підприємцеві безпосередньо в руки, а термін виконання робіт визначений до кінця робочого тижня.

Нагадаємо, 20 лютого цього року ПрАТ Трускавецькурорту» передав будівлю туалету №1 на бульварі Торосевича, 5 у в оренду фізичній особі підприємцю Сивому Петру Миколайовичу. Як відомо, підприємець без будь-якого на те дозволу Товариства розпочав проведення у цій будівлі ремонтні та інші будівельні роботи.

ПрАТ «Трускавецькурорт» як власник будівлі направив підприємцеві листа з попередженням про відповідальність за протизаконні дії. В листі поставлена чітка вимога – невідкладно припинити роботи та впродовж 10 днів провести відновлення орендованої будівлі та приведення її до стану, в якому вона була передана в оренду.

У випадку невиконання вказаних вимог ПрАТ «Трускавецькурорт» буде звертатись до правоохоронних органів за захистом своїх прав та притягненням до відповідальності винних у їх порушенні осіб. А також керівництво попереджає, що в разі невиконання вимог, звернеться до суду з вимогою розірвання договору та стягнення завданих збитків і передбачених штрафних санкцій, – зазначено в листі Віктора Жданова, генерального директора ПрАТ «Трускавецькурорт», до підприємця Петра Сивого, який веде незаконне будівництво.

ЗІК

У Трускавці жінка викрала гроші з каси магазину

В одному із магазинів, що працює в режимі самообслуговування, викрали з каси 3700 гривень. Про крадіжку працівників Трускавецького відділення поліції повідомив заступник директора крамниці.

Правоохоронці встановили, що до скоєння правопорушення причетна 35-річна місцева мешканка. Встановлюються обставини події та вирішується питання про відкриття кримінального провадження. Зловмисниці загрожує покарання – до трьох років позбавлення волі.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області

Працівники поліції затримали зловмисника, котрого підозрюють у вчиненні тяжких злочинів в Стрию та Дрогобичі

У понеділок, 28 березня, працівники Стрийського відділу поліції затримали 25-річного місцевого мешканця, котрий причетний до кримінальних правопорушень у Стрию та Дрогобичі.

До Стрийського відділу поліції 21 лютого близько четвертої години ранку, надійшло анонімне повідомлення про те, що на одній з вулиць міста між двома чоловіками виник конфлікт, під час якого один з них викинув предмет схожий на автомат.

Працівники поліції, котрі виїхали на місце події виявили та вилучили предмет схожий на автомат «АКС-74». Крім того було знайдено чорну балонову куртку, в кишені якої знаходились набої до зброї. Вилучені предмети правоохоронці скерували на експертизу. Також було встановлено особу одного з учасників конфлікту.

«47-річний місцевий мешканець, пояснив, що коли він проводжав свою 67-річну матір додому, незнайомець, який рухався їм назустріч, безпричинно спровокував конфлікт. При цьому молодик погрожував предметом схожим на автомат. Після того як чоловік вибив з рук зловмисника зброю той втік з місця події», - розповів начальник Стрийського відділу поліції підполковник поліції Іван Малиш.

За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

У ході розслідування правоохоронці встановили, що до скоєння цього злочину причетний 25-річний стриянин, котрого за вчинення розбійного нападу розшукують дрогобицькі правоохоронці.

«Ми отримали інформацію про те, що зловмисник переховується у Стрию. Сьогодні,близько 17.00 працівники поліції затримали його неподалік вокзалу. Проводяться необхідні слідчі дії, вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу», - зазначив Іван Малиш.

Наразі перевіряється причетність зловмисника до інших подібних злочинів. Досудове розслідування триває.

Ольга Марцинюк, Стрийський відділ поліції

Дива з дрібничок

Дивовижні вироби із сірників, різьба по стержні олівця, таємниці в пляшках, монументальна піраміда, яка вартує занесення у Книгу рекордів України – ці та інші витвори мистецтва є справою золотих рук дрогобичанина Ореста Плешівського. Хлопець вже п’ять років займається кропіткою роботою – виготовленням споруд із сірників, а віднедавна захопився мініатюрною різьбою на олівцевому стержні. Фігури дівчат, троянди та вежі, хитромудрі сплетіння та символи – і все це на кінчику звичайнісінького олівця! А ще Орест – поет, нещодавно світ побачила його книга «Зрозуміти щастя»…

З Орестом Плешівським спілкуємося в готельно-курортному комплексі «Карпати» (м. Трускавець), де він виставляє свої творчі роботи. Відпочивальники мають можливість помилуватися виробами митця, а їхні діти можуть отримати майстер-клас. Творча лабораторія Ореста знаходиться в «Карпатах» навпроти дитячої кімнати, тож дітки – часті гості у сірникових справ майстра.

- Макет церкви святих Петра та Павла в Дрогобичі складається з 5 тисяч сірників, робив я його три місяці, - розповідає Орест. – Мені вдалося відтворити не лише зовнішній вигляд храму, а й усю обстановку всередині. На першому поверсі люди приступають до Святого Причастя, а на другому поверсі співає церковний хор… А ось – костел святого Варфоломія в Дрогобичі. Він – мініатюрна копія реальної споруди. Всередині, якщо приглядітися – і ряди лавок, і орган на хорах, і світильники, і престол, на якому знаходяться хрест, чаша, Святе Євангеліє, інші речі церковного вжитку. Цю споруду з 15 тисяч сірників я робив півроку.

Та дітей більше приваблюють не храми, а магічний замок Magis, в якому на троні сидить казковий король з бородою. Діти шукають казковий скарб у замку і … знаходять його. Ось він, скарб – злитки золота в скрині!

З 15 тисяч сірників (голівок) виклав Орест карту України. Альтанка складена з 800 сірникових коробок. А ось і знамените кримське Ластівчине гніздо – з тисячі сірників плюс підсвітка. Театр опери та балету у Львові, казкова хатинка Баби Яги на курячій ніжці, хутір з криницею, гойдалкою та собачкою в будці, млин, комбайн, озерце, де плавав Івасик Телесик – та хіба перелічиш всі витвори, які вийшли з умілих рук Ореста Плешівського! А про те, як Орест в звичайнісінькі пляшки вміщує і колоду карт, і святого Миколая з подарунками для дітей, і як він всередині в пляшці закручує гайки у дерев`яні стержні, можна писати цілий репортаж.

- Як Ви потрапили в наш санаторій? – цікавимося в митця.

- Коли проходила моя персональна виставка в музеї історії Трускавця, то працівники музею порадили мені звернутися в «Карпати», сказавши, що тут велику увагу приділяють мистецтву. Я звернувся і мені не відмовили, - відповідає Орест.

За скляними дверима – немов у казці. Сірникові палаци та піраміди, альтанки та малюсінькі дивовижі на кінчику олівця та у звичайних пляшках. Твори митця радують гостей «Карпат» – як дітей, так і дорослих відпочивальників. А невтомний сірникових діл майстер Орест Плешівський готовий не лише розказувати і показувати, але і вчити інших самому творити дива. Дива з дрібничок…

Володимир Ключак

На “гарячій лінії” запитували про декларування доходів

У Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”. На запитання платників податків відповідав заступник начальника – начальник Трускавецького відділення Руслан Корж.

- Чи має право на податкову знижку мати студентки, яка оплачувала за навчання, якщо донька після закінчення навчального закладу почала працювати?

- Якщо студентка протягом року одночасно навчалася і працювала, отримувала заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має саме вона за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не її мати, оскільки вона вже не перебуває на її отриманні. Водночас якщо студентка влаштувалася на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримувала заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має мати, яка фактично здійснювала оплату за навчання.

- Чи можна включити до податкової знижки суму витрат за навчання на військовій кафедрі?

- Податкову знижку передбачено лише на суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти. А навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою для обраного фаху. Тому за неї сплачують окремо. А на витрати, понесені за її оплату, податкову знижку не передбачено.

- Я отримав у спадщину квартиру від матері. Чи потрібно відображати в річній декларації вартість спадщини?

- Згідно із п. 179.2 ст. 179 розділу IV Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою.

Таким чином, якщо фізична особа отримала у спадок квартиру від матері, то така особа не зобов’язана відображати такий дохід у податковій декларації про майновий стан і доходи.

- В які терміни подається декларація фізичними особами, які мають право на податкову знижку?

- Правом на отримання податкової знижки громадяни можуть скористатися до кінця календарного року, наступного за звітним. Якщо платник податку до кінця року не скористається правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні роки не переноситься.

***

Наступний сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із заступником начальника – начальником Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Коржем Русланом Дмитровичем з питань оподаткування та декларування доходів громадян відбудеться і в середу, 30 березня, з 15.00 до 16.00. Запитання можна ставити за телефоном 5-14-36.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Копії декларацій подаються до фіскальних органів за місцем проживання декларанта

Шановні керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування!

До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування зобов’язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-VII «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі - Закон №3206).

Частиною дев'ятою ст.12 Закону передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб’єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 Х“333 (далі - Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб’єктів декларування - територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації необхідно надсилати її копію:

- до апарату ДФС - суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку;

- до територіального органу ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування інших суб’єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових інспекцій головних управлінь ДФС в областях та м. Києві розміщено на веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 29 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником