Трускавецький вісник № 57 (1198) від 5 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 57 (1198) від 5 квітня 2016 р.

05.04.2016У номері: Запрошує музей Михайла Біласа; Із сесії Трускавецької міської ради; Спортивні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Розпочала роботу X сесія Трускавецької міської ради

5 квітня розпочала роботу Х сесія Трускавецької міської ради. Порядок денний складає понад 40 питань, а депутати працюють вкрай неефективно. Для прикладу, біля години часу депутати потратили на зачитування депутатських запитів, більшість з яких могли бути просто подані в оргвідділ. В ході сесії депутат Вовчанський навіть запропонував в майбутньому перенести озвучення депутатських запитів на кінець сесії, а міський голова Андрій Кульчинський висловив думку, що депутати неефективно використовують майданчик біля мікрофону. З цим важко не погодитися, адже неозброєним оком видно, що депутати банально піаряться, озвучуючи запити, які могли бути подані конкретно в УЖКГіБ чи інші управління та відділи міської ради для вирішення питань.

В зв’язку з цим прізвища депутатів, які озвучили запити, не оприлюднюємо. Зазначимо лише, що запити стосувалися витоку каналізації в лісі біля вул. Сагайдачного, стосунків між поліцейськими і нелегальними торгівцями, звернення до ВРУ з побажанням прийняти новий закон про вибори за відкритими списками, дозволів на ведення «туалетного» бізнесу в центрі міста-курорту, неналежне реагування та відсутність відповідей на звернення депутатів та інші.

Депутати затвердили зміну в структурі виконавчих органів в зв’язку зі створенням відділу державної реєстрації та перейменування інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у відділ ДАБК. В загальному чисельність чиновників у Трускавці збільшилася на 1 штатну одиницю.

Розгляд питання про затвердження Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста на 2016 рік затягнувся майже на дві години. Депутати ламали списи навколо того, яким чином окремі об’єкти потрапили в перелік будівель, реконструкція чи капітальний ремонт яких фінансуватимуться з бюджету розвитку. В тривалому обговоренні взяли участь депутати всіх фракцій. Складалося враження, що кожен чує тільки сам себе. «З такою роботою ми далеко не зайдемо», - гірко констатував неефективність діяльності депутатів Василь Вовчанський.

Швидше за все, сесія продовжить свою роботу наступного тижня.

Трускавець відвідала делегація з Саудівської Аравії

У понеділок, 4 квітня, розпочався візит до Трускавця делегації з Саудівської Аравії. Як інформує міський голова Андрій Кульчинський, приїхали представники бізнесу, преси, котрі вивчали потенціал міста, можливості лікування нашими цілющими мінеральними водами. Гості зокрема побували Міжнародній клініці відновного лікування «Еліт» професора Володимира Козявкіна. Також гостям провели екскурсію містом.

У Дрогобичі шляхом співфінансування модернізують ЦНАП

Дрогобич переміг у конкурсі і отримає на модернізацію ЦНАПу від Євросоюзу 1,5 мільйона гривень. Про це на оперативній нараді інформувала начальник ЦНАПу Оксана Гривнак. До проекту, що має бути реалізований протягом 18 місяців, буде також залучено півмільйона гривень з місцевого бюджету.

У Східниці відзначили День пасічника

Як інформує прес-служба Східницької селищної ради, минулими вихідними, 2-3 квітня у Народному домі «Просвіта» бальнеологічного курорту Східниця відбулися святкування з нагоди Дня українського пасічника та Дня Святого Олексія (Теплого Олекси). Організатором цього заходу за сприяння Східницького селищного голови Івана Піляка став почесний апітерапевт України, лікар-невропатолог Сенишин Дмитро Мар’янович. Його розробкою була цікава програма дійства: освячення пасіки, запалювання першого димаря, науково-практична конференція, майстер-клас та екскурсія в історико-археологічний заповідник «Тустань» в с. Урич.

Святкування дня «Теплого Олекси», що вперше було проведено в Східниці, науково і практично показало незамінність бджіл в екосистемі, від зменшення популяції яких катастрофічних змін зазнають земна флора і фауна, значно збідніє раціон людини. Свого часу ще Альберт Ейнштейн дослідив: якщо зникне бджола, людству залишиться жити не більше як чотири роки.

Лейтмотивом проведених зустрічей та семінарів стала популяризація апітерапії як методу лікування бджолиними продуктами, який належить до народної медицини. Основна тема повчальної конференції заходу зібрала відомих бджолярів України, які прибули з метою поділитися цінними знаннями.

На цьому святкуванні українські пасічники загострили увагу на здобутих багатьма поколіннями знаннях про цілющу силу природи. У той час, як деякі синтетичні препарати традиційної медицини не витримують перевірки часом, надають шкідливу побічну дію на організм людини, лікування народними засобами тисячоліттями надійно служить людям. За словами Володимира Дмитрука: «Вулик є джерелом здоров’я, а мед – лише 10 % від того, що дають бджоли. Рентабельність пасіки можна підвищити у 2-3 рази, якщо вміло застосовувати продукти бджільництва». Почесний пасічник закликав зацікавлених бджолярів-новаторів об’єднуватися в громадські організації, піднімаючи питання бджільництва на державний рівень.

Східницький бджоляр Дмитро Сенишин, своєю чергою, зробив ставку на підході тонкого поєднання апітерапії та психології як двох взаємозалежних понять, що в тісному переплетінні формують свій лікувальний ефект. Пізнавальним також був проведений ним майстер-клас з бджоловжалення, яким він займається вже 1992 року.

Апіконсультант Володимир Гунько на власному досвіді переконався у цілющій силі апітоксинів. Вже в дев’яте він приїжджає в Східницю за оздоровленням до лікаря Сенишина. Бджоловжалення дозволяє йому бути у відмінній формі. В рамках заходу також був організований невеличкий ярмарок, на якому всі бажаючі мали змогу придбати оздоровчу продукцію бджільництва.

Власна інформація

У курортній Східниці інвентаризують мінеральні джерела

Курорт Східниця отримає новий поштовх для інвестиційного та рекреаційного розвитку. Зокрема, цьогоріч планують інвентаризувати джерела Східницького родовища та збільшити фінансові надходження від їх експлуатації та продажу земельних ділянок.

Про це йшлось на засіданні робочої групи з напрацювання пропозицій соціально-економічного, інвестиційного та рекреаційного розвитку смт. Східниця.

"Курорт має значний рекреаційний потенціал та вигідне територіальне розташування. Для прикладу, об’єм розвіданих вод Східницького родовища типу "Нафтуся" на сьогодні становить понад 64 метрів кубічних на добу. А це майже у 1,5 рази перевищує запаси курорту Трускавець. Проте сьогодні не всі вони доступні для відвідувачів, - зазначила заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак. - Є також й вільні земельні ділянки, які можуть забезпечити реалізацію вагомих інвестиційних проектів".

За словами Ірини Гримак, для підвищення привабливості курорту цьогоріч розпочнуть інвентаризацію усіх джерел Східницького родовища, а також встановлять чіткі межі смт. Східниця. Місцева влада також активізує роботу з підготовки та продажу на аукціонних торгах вільних земельних ділянок для нових інвестпроектів. Окрім цього, надходження до бюджету Східниці планують збільшити від результатів діяльності суб’єктів підприємництва, розвитку туристичної сфери та експлуатації мінеральних джерел.

Прес-служба Львівської ОДА

Срібло та бронза з вільної боротьби – у трускавецьких «спортовців»

29-30 березня у Ковелі поводився Відкритий Чемпіонат Волинської області з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2002-2004 р.н. Всього у змаганнях брали участь 185 учасників з 14 команд. Вихованець відділення вільної боротьби Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» Назар Кирчей виборов на цих змаганнях друге місце та став срібним призером Волинської області (тренер ДЮСК «Спортовець» Семен Гардій).

2 квітня у Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» було організовано та проведено обласні змагання з вільної боротьби серед учнів ДЮСШ 1999 р.н. і мол. за програмою V Спортивних ігор школярів України 2016 року. Всього у змаганнях брали участь 56 борців з усіх спортивних шкіл та клубів Львівщини. Головний суддя змагань – Ігор Вовк (начальник навчально-спортивного відділу Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту). Загальне керівництво організацією змагань здійснювало Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (начальник відділення А. Ігнатович). Адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець» забезпечувала необхідні умови до місця проведення змагань, організацію проживання всіх учасників, їх медичне обслуговування та нагородження призерів змагань. Вихованка відділення вільної боротьби Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Христина Онисько виборола на цих змаганнях третє місце та стала бронзовим призером Львівської області (тренер ДЮСК «Спортовець» Семен Гардій).

З 31 березня по 3 квітня в Ужгороді у спортивному комплексі "ZINADINE" вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець» брали участь у ХХІ Відкритому Всеукраїнському юнацькому турнірі з міні-футболу пам'яті ЗМС М.М. Михайлини серед учнів 2007 року народження та вибороли 9 місце з 15 команд. Переможцем цьогорічного футбольного турніру стала команда «ФК Мукачево», друге місце у активі юних футболістів з Луцька (команда «Адреналін»). Бронзові медалі та третє місце у команди «Чайка» з м. Черкаси.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Завдяки пильним та небайдужим громадянам викрито двох злодіїв

Мешканці Трускавця та Дрогобича завадили двом раніше судимим зловмисникам вчинити крадіжки.

Близько третьої години дня, 2 квітня, до Трускавецького відділення поліції зателефонувала 44-річна місцева мешканка. Вона повідомила, що на одній із вулиць чоловік виліз на електричний стовп та обрізає дроти. Правоохоронці, виїхавши на місце події, встановили особу зловмисника. Ним виявився раніше судимий 35-річний мешканець Трускавця

Через годину до Дрогобицького відділу поліції надійшло повідомлення від аноніма, що невідомий чоловік намагається скоїти крадіжку в ремонтній майстерні одного із місцевих підприємств. Як з’ясували правоохоронці, 42-річний місцевий мешканець пробував викрасти 18 метрів десятижильного мідного кабелю. Речові докази у зловмисників вилучено. Вирішується питання про відкриття кримінальних проваджень.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області

«Із сонячних променів» створює настрій у Художньому музеї Михайла Біласа

Художній музей Михайла Біласа презентує нову виставку Наталі та Романа Юсипчуків під назвою «Із сонячних променів».

Викладачі Косівського коледжу декоративно-прикладного мистецтва, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України подружжя Юсипчуків працює у техніці декоративного малярства на склі з 1996 року. Попри те, що дана техніка – традиційна, у митців вона має сучасне авторське трактування. Їхні роботи приваблюють таємничістю трипільських символів і знаків, що переплітаються у загадковій неповторній композиції. Особливою сторінкою творчості подружжя є Гуцульщина, передана яскравими та соковитими барвами традиційних розписів.

Кожна робота – наче окрема розповідь. Тут гомонять між собою Різдвяний вертеп і Великодні дзвони, кличуть у казку Купальські дива. А в цій – літають сонячні птахи і пасуться чарівні олені. Ось козаки мчать на баских конях, а чумаки ліниво погойдуються на волах, виграючи на сопілці безкінечну, як зоряний шлях, мелодію. Тут розкривають свої таємниці трипільські кручі і росте диво-дерево бажань, тут панують неповторне диво і казка, що повертають нас у блаженний стан, який буває тільки в дитинстві — в передчутті великого свята.

Авторська філігранна техніка малярства на склі, соковиті кольори — це саме той випадок, коли краще раз побачити, ніж багато про це розповідати.

Запрошуємо!

Адміністрація Художнього музею Михайла БіласаСоздан 05 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником