Трускавецький вісник № 58 (1199) від 6 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 58 (1199) від 6 квітня 2016 р.

06.04.2016У номері: Мінімізуєш сплату податків – граєш в одній команді з ворогом; Інформує податкова.

Короткі новини

У Трускавці започатковують цирковий фестиваль

Як інформує наше власне джерело, у Трускавці започатковується новий фестиваль, котрий значно відрізнятиметься від всіх інших фестивалів-конкурсів, які проводяться в нашому місті-курорті. Мова йде про фестиваль циркового мистецтва, організатором якого виступає Трускавецька міська рада. Як стало відомо, Перший Всеукраїнський фестиваль циркового мистецтва відбудеться у Трускавці на початку травня цього року.

Власна інформація

Більше грошей – більше можливостей розвитку

За підсумками січня-березня 2016 року платники податків, які перебувають на обліку в м. Трускавці мобілізовано 49,4 млн. грн. податків, зборів та платежів.

В січні-березні платники податків м. Трускавця сплатили до місцевого бюджету 26,9 млн. грн. податків та зборів, що на 8,9 млн. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Так, податку на нерухоме майно протягом січня-березня 2016 надійшло 1,8 млн. грн., що на 1,7 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2015.

Спрощенці Трускавця сплатили до місцевого бюджету майже 2,5 млн. грн. єдиного податку, що на 0,7 млн. грн. більше надходжень минулого року.

Податку з доходів фізичних осіб за період січень-березень 2016 року надійшло 10,5 млн. грн., що на 1,6 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

До місцевого бюджету поступило 2,0 млн. гривень акцизного податку

За підсумками січня-березня 2016 року суб’єкти господарської діяльності, які реалізують пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти сплатили до місцевого бюджету Трускавця – понад 2,0 млн. грн., що на 1,0 млн. грн. більше до відповідного періоду минулого року.

На сьогоднішній день у місті Трускавці 103 суб’єкти господарювання.

Нагадуємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку цього податку 5%. Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць (не пізніше 20 числа).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

За три місяці 2016 сплачено більше 1,2 млн. гривень військового збору

Станом на 01.04.2016 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили 1,2 млн. грн. військового збору.

3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким запроваджено військовий збір. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, податкові агенти.

Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави. Крім того, вони будуть спрямовуватись на відбудову зруйнованих територій та підтримку біженців.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

До місцевого бюджету надійшло 8,5 млн. грн. від плати за землю

За три місяці цього року власники та орендарі земельних ділянок м. Трускавця сплатили до бюджетів територіальних громад понад 8,5 млн. грн., що на 3,4 млн. грн. більше від надходжень відповідного періоду минулого року, в тому числі 7,9 млн. грн. надійшло від юридичних осіб та майже 0,6 млн. грн. внесено фізичними особами.

Нагадуємо, що сплата юридичними особами здійснюється щомісячно рівними частками, фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Мінімізуєш сплату податків – граєш в одній команді з ворогом

- Я прийшов, щоб допомагати бізнесу і зробити все, щоб співпраця між бізнесом та податковою була плідною!

Такими словами розпочав свою зустріч з підприємцями та представниками підприємств Дрогобиччини нещодавно призначений начальник Дрогобицької ОДПІ Юрій Гринів. Нарада відбулася 6 квітня в залі засідань Дрогобицької райдержадміністрації, участь в ній взяли представники влади, громадськості, підприємницьке середовище краю.

Юрій Гринів апелював до громадянської позиції представників бізнесу. Якщо хтось думає, що він допомагає українському війську, бо щось дає волонтерам, а в той же час приховує доходи, мінімізує сплату податків, то той насправді більше шкодить, - каже Юрій Гринів.

Держава пішла назустріч підприємцям, полегшила податкове навантаження, очікуючи від підприємців зворотного кроку. Та не всі роблять цей крок назустріч державі, окремі підприємства зменшили рівень зарплати працівникам, воліючи видавати «чорні» гроші у конвертах. В цій ситуації працівники таких горе-підприємств чи підприємців – союзники податкової, адже від рівня зарплати залежать і пенсія, і державні гарантії, які ніхто не відміняв, каже головний податківець Дрогобиччини.

Юрій Гринів поінформував присутніх про законопроект щодо запровадження індикативної заробітної плати (її середній рівень коливатиметься залежно від галузей економіки та видів професій), розповів про створені комісії, які аналізуватимуть стан кожного підприємства і чому ці підприємтсва сплачують той чи інший рівень податків. На Дрогобиччині є 137 підприємств, які після збільшення податкової пільги зменшили рівень надходжень до бюджету, окремі з них було названо. Так, є випадки, коли на підприємствах рівень з/п чомусь знизився вдвічі, а то й втричі. Кожний випадок комісії, створені при органах місцевого самоврядування, вивчатимуть детально і робитимуть відповідні висновки. Спочатку – попередження, потім – «листи щастя», не виключені і штрафні санкції.

Юрій Гринів між іншим натякнув, що несплата податків карається не лише штрафами, а й кримінальною відповідальністю, зокрема ув’язненням терміном на 7-9 років. Податківець зауважив, що не хоче нікого лякати, а очікує на діалог з бізнесом, розуміння потреб держави, потреб місцевих громад. Адже не може так бути, що підприємство збільшує обороти, збільшує обсяг продаж, а податків сплачує менше, ніж раніше, причому в умовах інфляції.

- Я не тисну на вас, а апелюю до здорового глузду! Проаналізуйте різницю податкової пільги та поверніть її людям, – завершив спілкування з представниками бізнесу Юрій Гринів.

Зустріч голови Дрогобицької РДА Максима Лісогора та начальника Дрогобицької ОДПІ Юрія Гриніва з підприємцями тривала 40 хвилин, і складалася не лише з лекції-моралізаторства, а й з відповідей на конкретні запитання. Стосувалися вони різних технічних нюансів, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб, розуміння проблем місцевих підприємців. Депутат Львівської обласної ради (фракція БПП «Солідарність») Михайло Задорожний зауважив, що не можна людей відразу штрафувати, спочатку потрібно посилити проведення роз`яснювальної роботи, з чим податківець погодився.

Володимир КлючакСоздан 06 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником