Трускавецький вісник № 60 (1201) від 8 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 60 (1201) від 8 квітня 2016 р.

08.04.2016У номері: Вісті з Дрогобича; «Ювента Денс» у Будапешті; Проект закону про курортополіс Трускавець буде відхилено.

Короткі новини

На Дрогобицьку міську раду подали позов до суду

Проти Дрогобицької міської ради подано судовий позов через невідповідність Положення про земельну комісію міської ради чинному законодавству України. Позов подав громадянин України, фізична особа, а інтереси позивача представляє адвокат Анатолій Мацей. Не відповідають чинному законодавству і деякі інші локальні документи, зокрема регламенти ради та виконкому. Відповідно позивач вимагає внести зміни в Положення про земельну комісію та регламенти і зобов’язати міську раду привести нормативні документи органу місцевого самоврядування до вимог чинного законодавства України.

У четвер, 7 квітня, відбулося друге засідання по цій адміністративній справі. Участь в засіданні взяли позивач, його адвокат, а також юрист відділу правового забезпечення Дрогобицької міської ради, який представляв інтереси відповідача. Третьою стороною був голова земельної комісії міської ради, депутат Олег Балог, який кинув репліку про зухвалу поведінку адвоката Анатолія Мацея (коли той вимагав накласти штраф на міську раду через ненадання у встановлений законом термін всіх витребуваних судом документів). Пресу на судовому засіданні представляла журналістка «Української правди», так що є надія, що про схеми із землею в Дрогобичі дізнається вся Україна.

Суддя Крамар дав можливість представнику Дрогобицької міської ради донести решта витребуваних документів. Наступне судове засідання у цій справі пройде 12 травня о 11.00 в приміщенні Дрогобицького суду на вул. Війтівська Гора.

Власна інформація

У Дрогобичі розробляють методи оптимізації у медицині, культурі та освіті

Сьогодні, 8 квітня, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма провів засідання робочої групи комісії з питань мобілізації доходів та оптимізації видатків бюджетних установ.

На засіданні гостро було поставлено питання потреби вироблення чіткого плану економії у медицині, освіті та культурі.

Вимогу подати перелік заходів, за допомогою яких можна буде зменшити бюджетні витрати, Тарас Кучма висунув керівникам медичної, освітньої та культурної галузей. Особливо загрозлива ситуація, як прозвучало на засіданні, у медицині. Значною мірою фінансовий колапс спричиняє те, що районна влада не забезпечує фінансову основу лікування мешканців району у медичних закладах міст. За словами мера, з початку цього року місто уже пролікувало хворих з сіл району на 5 мільйонів гривень, однак плати за це від району не надійшло.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на головного спеціаліста з питань інформполітики міськвиконкому Лесю Ясюру.

У підсумку засідання прийнято рішення наступного тижня скликати протокольну нараду за участю керівництва району, представників мас-медіа, щоб у такому форматі виробити перелік заходів, які необхідно зреалізувати, щоб не допустити руйнування, як наголосив Тарас Кучма, усієї системи надання медичної допомоги.

Щодо вироблення оптимізаційних заходів у освіті та культурі буде організована нарада з керівниками закладів цих сфер.

Нагадаємо, Дрогобичу на цей рік не додано 53 млн грн державної субвенції на фінансування медицини та освіти.

ЗІК

Вчора на Дрогобиччині побував Віталій Кличко

Міський голова Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко в рамках перебування на Форумі місцевого самоврядування у Львові відвідав Дрогобицький край. Віталій Кличко мав низку ділових зустрічей з керівництвом району та міста, де йшлося про перспективи співпраці, реалізацію спільних проектів задля розвитку Дрогобича. Віталій Кличко також зробив свій внесок у реконструкцію частини площі Ринок – 100 кв. метрів відновлять за рахунок мера Києва. Місцеві очільники запросили Київського міського голову на урочисті заходи з нагоди 160-ї річниці від дня народження Івана Франка. Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Шутко вручив Віталієві Кличку комплект промоційної літератури про культурні та туристичні особливості Дрогобиччини.

А перед тим, дорогою до Дрогобича Володимир Шутко запропонував Київському меру оглянути Меденицький зоопарк “Лімпопо”, який є однією з візитівок району. Віталій Кличко був приємно вражений побаченим. Про плани розвитку звіринця, можливість його співпраці з Київським зоопарком він мав розмову з власниками та великими ентузіастами своєї справи Сергієм Костівим та Олександром Метелицею. У цей час в зоопарку на екскурсії перебувало декілька груп дітей. Їхньому здивуванню не було меж, коли у Меденичах вони побачили легендарного боксера, який охоче спілкувався та фотографувався з дітьми.

Прес-служба Дрогобицької РДА

Віталій Кличко спонсорує бруківку для вимощення площі у Дрогобичі

Вчора, 7 квітня, після відвідин Львова Київський міський голова Віталій Кличко з діловим візитом побував у Дрогобичі.

Міський голова Тарас Кучма перед почесним гостем презентував культурно-економічну особливість Дрогобича, акцентуючи на непересічному колориті та історичній самобутності міста. Не беручи до уваги різні «вагові категорії» Києва та Дрогобича, зазначив Тарас Кучма, співпраця між містами можлива і її користь може бути обопільною. Очільник міста Котермака похвально відгукнувся про ініціативи Володимира Кличка, які варто запозичити Дрогобичу. У цьому контексті він згадав про карту киянина та центр комунального сервісу, що діє у Києві. Тарас Кучма презентував Дрогобич як місто Івана Франка. Колезі з Києва дрогобицький урядник радив поміркувати над тим, щоб у рік 160-річчя від дня народження Івана Франка було закладено камінь під спорудження монумента велету нації у столиці, позаяк пам'ять про знаного світу вихідця з Дрогобиччини наразі увічнена у Києві лише у погрудді.

Оповідаючи про свої перші враження від Дрогобича, Віталій Кличко не приховував захоплення архітектурним шармом: «У вас дуже красиві будинки. Тільки занедбані радянською владою. З них можна зробити перлини, бо це справжні витвори мистецтва». Зацікавлення столичний мер висловив дрогобицькою сіллю. Відтак дав кілька порад Тарасові Кучмі, відзначивши, що ставиться до нього з особливою шаною як до людини-патріота. Віталій Кличко порадив владній команді Дрогобича не розсіювати зусилля на безліч проблем, вирішення яких в сукупності ніколи не буде видно, натомість належно відремонтувати одну з вулиць і демонструвати її як взірець, у який у майбутньому перетвориться все місто. Колишній фаворит рингу порівняв крісло мера з електричним стільцем, де крім напруги 24 години на добу нема інших привілеїв. За майже два роки керівного досвіду у владі, перейшов до відвертих зізнань Віталій Кличко, він зрозумів, що важливо чітко бачити ціль, іти до неї, незважаючи на те, хто і як збоку оцінює твою діяльність. Не красти, любити і самовіддано робити свою роботу – такими політичними орієнтирами поділився київський очільник, наголосивши, що у політиці його не цікавить ніщо крім реалізації гідних стандартів життя, які він бачив у світі, а тепер за обов’язок вважає запровадити на батьківщині.

Довідавшись про ініціативу дрогобицької влади реконструювати міську площу із залученням пайових внесків усіх, хто таким чином хоче вписати своє ім’я в історію міста, Віталій Кличко охоче погодився внести власну лепту і профінансувати придбання ста квадратних метрів бруківки для вимощення площі у Дрогобичі.

На завершення київський мер висловив готовність лобіювати промоційну привабливість міста Котермака на столичному рівні. Віталій Кличко пообіцяв надати можливість транслювати запрошення Тараса Кучми відвідати Дрогобич та фільм про місто на одному з каналів київського телебачення. Своєю чергою, Тарас Кучма попрохав Віталія Кличка пожвавити потік київських школярів на екскурсії стежками Івана Франка.

Після споглядання панорами Дрогобича з вежі Ратуші Віталій Кличко у супроводі міського голови Тараса Кучми доповнив палітру вражень про місто оглядинами сакрального відділу музею «Дрогобиччина». Там саме вчора експонували виставку відреставрованих старовинних хоругв.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

“Ювента Денс” у Будапешті

На початку квітня танцюристи трускавецького клубу спортивного бального танцю “Ювента Денс” (керівник Юрій Задорожний) побували у столиці Угорщини Будапешті і взяли участь у виступі українських мистецьких колективів на запрошення самоврядування українців Угорщини (район Уйбуда, Будапешт). Танцюристи виконали новостворені композиції “Віденський вальс” і “Латинська феєрія”, де поставлено легкий як подих вітру вальсовий танець, а також запальний латиноамериканський мікс.

Тримаючи на сцені наш жовто-блакитний прапор і вигукуючи “Слава Україні! Героям слава!”, юні артисти КСТ “Ювента Денс” Ільницький Антон, Мамай Софія та Ільницький Олександр, Василів Оксана гідно представили місто Трускавець на європейському рівні. В наш час особливо важливо популяризувати Україну за кордоном і Трускавець зокрема в контексті інтеграції нашої держави у європейський соціокультурний простір.

 У планах колективу, розповідає його наставник Юрій Задорожний, поїздки на міжнародні, всеукраїнські фестивалі та змагання, постановка нових композицій європейських і латиноамериканських танців. Найближча запланована поїздка – участь у всеукраїнському конкурсі-фестивалі танцювального мистецтва Stanislaviv dance festival у Івано-Франківську, організатором якого є танцювальна школа Влада Ями.

- Та головне – каже пан Юрій, - розвивати спортивний бальний танець на теренах Трускавця та залучити до співпраці задля популяризації красивого та здорового способу життя якомога більше дітей і дорослих.

Вл. інф.

Комітет ВРУ із запобігання та протидії корупції рекомендує відхилити проект закону про курортополіс Трускавець

Документ

Висновок щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта

Назва проекту акта: проект Закону про створення спеціальної економічної зони «Курортополіс Трускавець».

Реєстр. № 3284 від 09.10.2015 р.

Суб’єкт права законодавчої ініціативи: Народний депутат України Мураєв Є.В.

Головний комітет з підготовки і попереднього розгляду – Комітет з питань промислової політики і підприємництва.

У проекті акта виявлено корупціогенні фактори – проект акта не відповідає вимогам антикорупційного законодавства – (рішення Комітету від 27 січня 2016 року, протокол № 56.)

Суб’єкт права законодавчої ініціативи має мету активувати розвиток міста Трускавець Львівської області через залучення інвестицій таке інше.

Законопроект в окремих своїх положеннях суперечить вимогам Закону України «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон», у тому числі суперечить розділу ІІ «Створення спеціальної (вільної) економічної зони», якою чітко регламентовано адміністративну процедуру щодо порядку створення таких зон, подання (чіткий перелік) документів необхідних для цієї цілі, техніко-економічне обґрунтування доцільності створення і функціонування СЕЗ.

Слід зауважити, що цим законопроектом ліквідовується спеціальна (вільна) економічна зона «Курортополіс Трускавець» на території міста Трускавець, яка створена у 2000 році і мала би діяти за відповідним Законом України.

До законопроекту не додається рішення і належне фінансово-економічне обґрунтування (хоча б попередніх розрахунків аналізу діяльності СЕЗ) Трускавецької міської ради та її виконавчого комітету, щодо дієвості спеціального режиму господарської діяльності СЕЗ, як механізму стимулювання розвитку реальних потреб території. Необхідність вказаних вимог пов’язане з комплексом питань державної (бюджетної, податкової тощо) підтримки діяльності відповідних суб’єктів в межах СЕЗ і державної гарантії збереження майнових і немайнових прав суб’єктів СЕЗ.

Згідно статті 5 «Порядок створення спеціальної (вільної) економічної зони» базового Закону - спеціальні (вільні) економічні зони створюються Верховною Радою України за ініціативою Президента України, Кабінету Міністрів України або місцевих рад народних депутатів України та місцевої державної адміністрації.

У разі створення спеціальної (вільної) економічної зони за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України відповідне рішення може бути прийнято лише після одержання письмової згоди місцевої державної адміністрації.

Крім того, законопроект містить корупціогенні вади. Так, новелою пункту 14 частини 2 статті 4 «Повноваження органу господарського розвитку і управління СЕЗ «Курортополіс Трускавець» наділяється дискреційними повноваженнями - «виконання інших функцій та повноважень, визначених в положенні (статуті) та переданих до його компетенції іншими органами управління СЕЗ «Курортополіс Трускавець».

Нормою частини 2 статті 5 на орган господарського розвитку і управління СЕЗ «Курортополіс Трускавець» покладається дискреційна адміністративна процедура з видачі свідоцтва про реєстрацію, тоді як Законом України «Про загальні засади створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» не передбачається видача таких свідоцтв.

Нормами пункту 7 частини 3 статті 3 та частин 5,6 статті 7 на Трускавецьку міську раду та її виконавчий комітет і орган господарського розвитку і управління СЕЗ «Курортополіс Трускавець» покладається дискреційна адміністративна процедура - повноваження щодо прийняття рішень - про ліквідування, скасування рішення про затвердження інвестиційного проекту та реєстрації суб’єктів СЕЗ , в односторонньому порядку розірвання договору у разі порушення ними договору і законодавства. Лише потім суб’єкти СЕЗ можуть оскаржувати ці рішення в судовому порядку.

Ця норма суперечить статті 16 Закону України «Про загальні засади створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» де вказано, що таке припинення може бути - «….. відповідно до рішення суддів, що діють на території спеціальної (вільної) економічної зони».

Норми статті 10 чітко не визначають принципи формування та джерела фінансування органу господарського розвитку і управління СЕЗ, а частина 2 статті 6 щодо справляння плати за реєстрацію містять корупційні ризики при нечіткості адміністративної процедури зокрема з порядку формування розміру плати.

Нормами частини 2 статті 11 Кабінету Міністрів України надаються додаткові дискреційні повноваження: « може встановлювати спеціальний порядок перетинання кордону України іноземцями та особами без громадянства, які прямують СЕЗ ….. і виїзду з неї…..», які в той час будуть порушувати права громадян на пересування країною.

Наслідком викладених невідповідностей створюються умови для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання.

Окремі корупційні ризики можуть нести норми законопроекту, передбачені статтями 7,10 щодо особливостей оподаткування, запровадження законом податкових пільг: щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та плати за землю.

Згідно статті 7 Податкового Кодексу України - “будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу».

Норми законопроекту щодо відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються виключно Податковим кодексом України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки.

Прийняття цього проекту як закону, яким передбачена низка митних та податкових пільг для суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, може призвести до зменшення надходжень до Державного бюджету

Законопроект необхідно відхилити.

Єгор Соболєв, голова Комітету ВРУ із запобігання та протидії корупціїСоздан 08 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником