Трускавецький вісник № 62 (1203) від 12 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 62 (1203) від 12 квітня 2016 р.

12.04.2016У номері: Поїздки в Білорусь та Азербайджан; Нова газета на Дрогобиччині; Про добудову СШ № 5 в Дрогобичі; Про утеплення будинків; Інформує податкова; Оголошення.

Короткі новини

Остерігайтеся шахраїв!

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, що останнім часом, зокрема з 08.04.2016 року мають місце непоодинокі спроби вчинення шахрайських дій з метою протиправного заволодіння коштами суб'єктів господарської діяльності.

На мобільний телефон посадової особи підприємства чи підприємця звертаються невідомі шахраї (тел. 38-095-641-13-65 та 38-066-052-70-23), які нібито від імені керівництва Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ або за його дорученням повідомляють, що в ОДПІ приїхала «київська перевірка» і пропонують вирішити питання щодо непроведення перевірки.

Про можливі шахрайські чи провокаційні дії просимо негайно інформувати управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Львівській області за телефоном (032) 297-36-09.

На громадських слуханнях обговорять проблеми курортного парку

У п’ятницю, 15 квітня, о 15.00 в залі засідань Трускавецької міської ради розпочнуться громадські слухання з питань визначення меж парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Курортний парк». На слуханнях буде розглянуто проект зонування курортного парку, інформує прес-служба Трускавецької міської ради.

Тарас Іваник лідерство не упустив

Як інформує Трускавецьке радіо, цими днями у Трускавці пройшов турнір з шашок «Великдень -2016». У змаганнях взяло участь десять спортсменів, серед яких три вихованці шашкового гуртка Будинку учнівської творчості. У перших турах лідерство захопив Тарас Іваник, кандидат у майстри спорту, учасник чемпіонату світу з шашок серед юнаків 2009 року, двічі чемпіон Львівщини серед юнаків, яке він не упустив до останнього туру. Він і став чемпіоном. Друге місце посів Микола Голик, чемпіон Трускавця 2015 року серед ветеранів. Третє місце у Володимира Великого.

Як зазначив секретар змагань Василь Петранівський, змагання мали б більшу вагу і викликали б значний інтерес, якби у них взяли участь кандидат у майстри спорту, бронзовий призер чемпіонату Європи з шашок серед інвалідів Марія Циган, Володимир Литвин, кандидат у майстри спорту, чемпіон Трускавця у 2015 р., кандидат у майстри спорту Іван Пристай. Однак через ряд об`єктивних причин ці шашкісти не змогли прийти на змагання.

Власна інформація

За три місяці сплачено понад 6,5 млн. гривень єдиного внеску

За підсумками 1-го кварталу 2016 року платники податків, які перебувають на обліку в Трускавецькому відділенні Дрогобицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 6,5 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме:

- виключено з платників єдиного внеску найманих працівників (з їх доходів не утримується 3,6 відсотка єдиного внеску);

- встановлено єдину ставку нарахування 22 відсотки для всіх доходів незалежно від класу професійного ризику. Таке зменшення податкового навантаження на фонд оплати дає змогу підприємствам та підприємцям підняти зарплату найманим працівникам.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Про протиправні дії повідомляйте

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ інформує, що при Головному управлінні державної фіскальної служби у Львівській області за адресою м. Львів, вул.Стрийська 35, функціонує відділ власної безпеки, контактний телефон – (032) 297 36 09.

З метою оперативного реагування на інформацію від громадян при державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс “Пульс”, номер телефону (044) 284-00-07. Це інтерактивний сервіс, що забезпечує двосторонній зв'язок із громадянами та суб’єктами господарювання, дає можливість запобігти правопорушенням з боку працівників державної фіскальної служби України. За вказаною адресою та номерами телефонів громадяни мають можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС у Львівській області та Львівської митниці ДФС.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

У Дрогобичі шукають власника занедбаної будівлі туристичного комплексу

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма розпорядився, щоб посадовці, відповідальні за комунальне майно, відшукали власника туристичного комплексу «Дрогобич». Закинена будівля стоїть руйнівною пусткою при в’їзді у Дрогобич на вул. Трускавецькій. Зі слів міського голови, приміщення перебуває в аварійному стані, не охороняється, тому доступне для сторонніх осіб. Занепокоєння Тараса Кучми викликало побачене учора, коли, проїжджаючи мимо занедбаного туркомплексу, він зауважив присутність у будівлі дітей, які уподобали багатоповерхівку для ігор. Вихід на власника, якого зобов’яжуть принаймні взяти аварійну споруду під охорону, певен Тарас Кучма, убезпечить від нещастя, що в будь-який час може трапитися у цій будівлі.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Андрій Кульчинський: про неймовірні враження від Азербайджану та переоцінку важливих речей

Наприкінці минулого тижня делегація з Трускавця в особі міського голови Андрія Кульчинського, заступника Олексія Балицького, представників готелів та туроператорів нашого міста взяла участь у відкритті 15-ї Міжнародної туристичної виставки-ярмарки AITF-2016. Серед поважних осіб, котрі разом із трускавчанами представляли туристично-рекреаційний ресурс України – Посол України в Азербайджанській Республіці О. Міщенко, Радник з економічних питань Посольства України в Азербайджані В. Сидяченко, а також представники Львівської міської адміністрації. Українці мали можливість не тільки розмістити на виставці стенди, на яких представлені широко відомі в Азербайджані оздоровниці Львівської області, але й особисто поспілкуватися з першими особами держави.

Зрештою сам Андрій Кульчинський назвав цю поїздку надзвичайно плідною, тож вже невдовзі у Трускавці очікують на делегацію та імовірні інвестиції з сонячної Азії. Однак попри усі найяскравіші враження від поїздки, мера нашого міста вразив той факт, що на такого рівня виставці наша держава була представлена вельми обмежено. Окрім Львова та Трускавця гості виставки на виставці не мали змоги дізнатися про туристичний потенціал України.

Є й інші моменти, які справили враження на очільника нашого міста: насамперед це порядок і гостинність, котрі панують у цьому краї. Андрій Богданович не міг надивуватися європейській культурі і порядку мешканців. А ще його вразило ставлення до українців. І вразило настільки, що міський голова всерйоз задумався, чи відповідаємо ми взаємністю нашим численним гостям з Азербайджану? І як до тепер усім відомий «рівень» нашого сервісу та прагнення «здерти» з платоспроможного гостя по-максимуму, не відбили у азербайджанців відвідувати наші курорти?

Словом після цієї поїздки нам, зі слів міського голови, є ще над чим задуматися. І нам є над чим попрацювати. Тож очільник міста має на меті «підняти планку» у сфері обслуговування, а також зрушити з мертвої точки роботу з розбудови та благоустрою нашого міста. Тож він попередив чиновників від ЖКГ та інших службовців, що вимоги щодо їх роботи будуть набагато жорсткішими. Принаймні маємо перебороти хоча б власну безвідповідальність та безгосподарність. Тоді зможемо на рівні вести мову про важливі інвестиції та серйозні проекти.

ТрускавецьІнфо

Час би вже завершити незрозумілу епопею з підрядником і подарувати шкoлярам на День знань свято

Одним з першочергових питань, які розглядалися на черговій сесії Дрогобицької міської ради, було питання щодо завершення найнеобхідніших робіт ЗОШ №5, аби запустити допоміжний корпус, який з вини бездіяльності місцевого самоврядування та підрядника будується вже 25 років, в експлуатацію у вересні 2016 року. І подарувати школярам та педколективу на День знань свято.

Про це під час традиційної депутатської “розминки” доповідав голова фракції “САМОПОМІЧ” Дрогобицької міської ради Сергій Оленич. Як стало відомо народному обранцеві, до списку закладів, що фінансуватимуться з державного фонду регіонального розвитку, не потрапив об'єкт добудови ЗОШ №5. Це — прикро, адже вищезгадана проблема є резонансною, а питання набрало необхідну кількість балів. Тим більше, що, згідно документації, на викінчення ремонтних робіт об'єкта, необхідно докласти ще 3 млн. 312 тис. грн.

- Я розмовляв з членами конкурсної комісії, яка розглядала дане питання і відхилила його. Вони стверджують, що некоректно сформульована сама назва у проекті (“Реконструкція з прибудовою. Перша черга”). Члени комісії вважають, що в умовах економічної кризи будувати ще один корпус є недоцільно.

Я звертаюся з депутатським запитом, аби при розгляді даного питання створити робочу групу і визначити конкретний перелік необхідних робіт для добудови того навчального закладу, які треба виконати першочергово. І визначити необхідну суму. Ми навіть не знаємо, на що конкретно буде витрачена певна сума — 3 млн. 312 тис. грн.? Думаю, що під огорожу, на заміну вікон з дерев'яних на пластикові, тощо. Та хіба це першочергове?

Особисто спілкувався з педколективом та людьми, які відвідували певний об'єкт. Виявляється, що там зроблені вже усі необхідні роботи для того, щоб запустити дітей до нового корпусу ще цього року. Завезене шкільне обладнання, зроблено опалення, є необхідні санвузол, сантехніка, проведена каналізація. Такі роботи можна завершити вже у робочому процесі. Вважаю, що зараз необхідно створити робочу групу, яка вивчить питання проектно-кошторисної документації. Скоригувавши проектно-кошторисну документацію, ми зможемо викинути з проекту непотрібні витрати на роботи, що не є вкрай необхідними. Такі, наприклад, як поле штучного покриття. Щоб не занехаяти те, що вже зроблено державою. І запустити цей об'єкт в експлуатацію. Навіть, якщо на певні роботи необхідно буде виділити необхідні кошти з бюджету розвитку міста, - підсумував виступ Сергій Романович. І додав, що час би вже місцевому самоврядуванню завершити незрозумілу епопею з підрядною організацією ТзОВ «Львівський будівельний холдинг».

- Бажано було б, аби на наступне сесійне засідання управління капітального будівництва підготувало нам звіт по завершених роботах щодо добудови даного закладу. І щоб цей звіт був візуалізований. Щоб на слайдах комп'ютера депутати та громадськість побачили реальний стан справ. Що робиться на даному об'єкті? Певен, що сума 3 млн. 112 тис. грн. є завищеною. ЇЇ при розумному коригуванні затрати коштів, можна суттєво зменшити. Тим більше, що соціально-свідома громадськість даного мікрорайону та батьки дітей готові посприяти вирішенню даного питання. Облаштувати клумби, зробити огорожу, тощо, - додав Сергій Оленич.

Як стало відомо з розмови з новообраним директором ЗОШ №5 Віталієм Лесиком, ніхто з педколективу, а може, й з керівного складу Дрогобицької міської ради не бачив самої проектно-кошторисної документації: що закладено у суму 3 млн. 112 тис. грн.? Які роботи?

Пан Віталій також стверджує, що доцільно зробити коригування кошторисної документації для того, аби внести у першочергове фінансування необхідний обсяг виконаних робіт для відкриття приміщення новобудови до нового навчального року. Тим, більше, що 87 відсотків роботи вже зроблено. Проведено водопостачання, водовідведення, електропостачання. На кухню шкільної їдальні завезено нові холодильник та морозильну камеру. Спортивні зали також належним чином обладнані. Одним словом, силами спонсорів, педколективу, коштами держбюджету зроблено все необхідне, аби першого вересня діти змогли навчатись, харчуватись та займатись спортом у новому приміщенні. Тільки завершити б незрозумілі “розбірки” між владою та підрядником, що виконує роботи по будівництву школи.

Нагадаємо, що у грудні місяці минулого року на прес-конференції міський голова Дрогобича Тарас Кучма звинуватив ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» у крадіжці та присвоєнні грошей міста, виділених на будівництво п'ятої школи.

Проте, у підрядника, що здійснює добудову ЗОШ №5 протилежно інша думка на ситуацію, яка склалась.

«Підрядник упродовж усього часу дії договору на виконання робіт, як усно, так і письмово повідомляв КП УКБ Дрогобицької міської ради (замовника) про порушення останнім положень договору, а саме: про відсутність належним чином оформленої ПКД, несвоєчасне її надання, відсутність дозволу на початок виконання робіт, неналежне обстеження об’єкту на предмет залишків та фактичних робіт, які повинні бути виконані для здачі об’єкта в експлуатацію, та ін.. Проте усі звернення залишались без розгляду та без відповіді. Замовник усіма можливими засобами заважав підряднику виконувати свої зобов’язання по договору», — розповів директор ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» Володимир Вдов’як.

Керівник Товариства зазначає, що бездіяльність Дрогобицької міської ради наперед продумана, оскільки школа будується вже 25 років!!! Черговий зрив здачі школи в експлуатацію супроводжується здійсненням у новому році індексації та перерахунку вартості будівництва за новими цінами на будматеріали та послуги, а також залучення нового («свого») підрядника. Такі дії Дрогобицької міської ради призведуть до чергового подорожчання об’єкту будівництва та додаткових перевитрат державного бюджету у наступному році. Більше того, інформація щодо бездіяльності Замовника та перешкоджання підряднику у здійсненні робіт була скерована останнім на адресу Львівської обласної державної адміністрації та Постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики Львівської обласної ради.

«Керівництво міста змінюється, а принципи роботи залишаються ті ж самі!», — наголошує Володимир Вдов’як.

ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» провадить активну господарську діяльність у сфері бюджетного будівництва, має великий досвід роботи, достатню матеріально-технічну базу та кваліфікований штат працівників. Серед замовників Товариства фігурують УКБ Львівської обласної держадміністрації, УКБ Львівської обласної ради, Національна гвардія України, Київська міська державна адміністрація, Міністерство енергетики України та ін..

«Зі сторони підрядника — ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» була і є повна готовність як матеріальних, так і людських ресурсів для своєчасного завершення виконання робіт по об’єкту «Реконструкція з прибудовою ЗОШ №5 на вул. Зварицькій в м. Дрогобич Львівської області. Перша черга. Дрогобицький міський голова Тарас Кучма безпідставно та голослівно надає неправдиву інформацію громаді міста, дискредитує роботу Товариства з метою прикрити бездіяльність своїх підлеглих», — зазначає Володимир Вдов’як.

Крім того, директор Товариства повідомив, що найближчим часом Товариством буде подано позов до суду про спростування неправдивих відомостей міським головою Дрогобича.

Комісія у складі чотирьох депутатів обласної ради за участі депутата міської ради Романа Курчика та начальника відділу освіти виконкому Дрогобицької міської ради Петра Сушка 29 січня цього року оглянула добудову ЗОШ №5 і одностайно визнала несумлінність підрядника, через якого місто втратило гроші. Обласні депутати, мали намір звертатися до Господарського суду з вимогою притягнути підрядника до відповідальності. Через те, що підприємство, яке взялося завершити добудову ЗОШ №5, із передбачених 5 млн. грн. до кінця минулого року зуміло освоїти лише 1 млн. 596 тис. грн.

Вікторія Лишик, ЛайфІнфо

Незалежна і правдива

Незалежний інформаційно-аналітичний тижневик «Медіа Дрогобиччина» побачив світ 7 квітня 2016 року. Так, минулого тижня вийшов перший номер нової дрогобицької регіональної газети, головним редактором якої є Марія Кульчицька.

Марія Кульчицька журналістську кар’єру на Дрогобиччині розпочинала з «Джерел Трускавця», потім якийсь час працювала на трускавецькому проводовому радіо. Останні кілька років вона була головним редактором у «Вільному слові», і ось зараз почала працювати «на себе». Каже, що вдячна «Вільному слову» за досвід, що вітається та спілкується з власником газети Олексієм Дорофтеєм, хоча відчувається, що все-таки є певне відчуття провини, адже пішла журналістка з «Вільного слова» досить несподівано, поставила власника перед доконаним фактом.

Марія Кульчицька каже, що задум видавати власну газету був у неї давно. Він зрів, визрівав, дозрівав, набирав, непокоїв – і ось сталося те, що сталося. Маємо нову газету. Марія каже, що видає її за власні кошти, ще нема й редакційного приміщення, так що «Медіа Дрогобиччина» «у приймах» в газети «Фортуна».

Редакторка надіється, що органи місцевого самоврядування укладуть угоди з її виданням і купуватимуть частину газетної площі. Але це не зовсім так, адже місто Дрогобич традиційно «публікується» в «Галицькій зорі» та «Вільному слові» (а є ще «Високий Замок плюс Дрогобиччина»), район має «Франковий край», Трускавець випускає бюлетень «Голос ради», а Борислав та Східниця перевагу віддають рідному «Нафтовику Борислава». І навряд чи Східниця полишить напрацьовані зв’язки з «Вільним словом» та віддасть перевагу новоствореній газеті. Залишається Стебник, якому в першому номері «Медіа Дрогобиччини» присвячено досить багато газетної площі і чи не в кожній «стебницькій» статті згадується добрим словом мер Петро Старосольський, з яким, до речі, пані Марія працювала під час виборчої кампанії 2015 р.

Марія Кульчицька відкидає всі звинувачення у тому, що газета кимось фінансується. Не Роман Ілик і не Михайло Задорожний, не «Народний контроль» і не «Батьківщина», та навіть не Петро Старосольський фінансують «Медіа…», - каже редакторка. Свої кровно зароблені гроші вкладає вона в першу незалежну (від олігархів) і правдиву газету Дрогобицького краю. Незважаючи на такі запевнення, не всі вірять журналістці, зокрема громадський діяч Богдан Гринчишин каже про це їй прямо в очі.

На наше запитання, а чи не думає бува Марія Кульчицька новою газетою промувати себе як політика, журналістка відповідає, що не бачить себе в політиці. Принаймні наразі, бо відмовила 5 політичним силам, які пропонували їй балотуватися в депутати. Можливо, за 20-30 років і зацікавиться політикою та спробує себе на цьому поприщі, жартує Марія. А тим часом всю себе віддає мрії, яку їй вдалося здійснити – виданню власної газети, незалежної і правдивої.

Нелегкий цей шлях, Маріє, і невдячний. Видавати газету – це не прибуток, це служіння іншим, які не оцінять благородства і не подякують. Не може бути друкована газета в нашому краї самоокупною, особливо якщо мова йде про інформаційно-аналітичний тижневик, та ще й з повноколірними першою та останньою сторінками. І навіть друк в дешевій тернопільській друкарні не дасть великої економії. 13 тисяч гривень (біля 500 доларів) власних коштів щомісяця – це ризик. Інвестувати в свою газету та одночасно бути її власником, редактором, журналістом, макетувальником, верстальником, коректором, бухгалтером etc. – це великий тягар на тендітні жіночі плечі. Але Марія Кульчицька напориста і вперта. Задумала, захотіла – зробила…

Володимир Ключак

До теми. Бо журналістика – це дзеркало, яке ретранслює реальність, а не інструмент для відстоювання чиїхось інтересів!

11 квітня в світлиці дрогобицької Ратуші відбулась офіційна презентація друкованого тижневика «Медіа Дрогобиччина».

Надзвичайно приємно було бачити на цьому заході друзів-волонтерів Левка Скопа, Тетяну Думан, Артура Деску, громадських діячів Хосе Турчика та Володимира Суського, «духоборівця» Максима Гончарука та ін.

Щиро тішить присутність колег-журналістів з найкращої рекламної газети регіону «Фортуна» (Віра Чопик), інтернет-газети «Майдан» (Леонід Гольберг), газети «Галицька зоря» (Андрій Білецький), «Трускавецького вісника» (Володимир Ключак), радіо «Франкова земля», прес-служб міських рад Дрогобича і Трускавця (Леся Ясюра та Леся Боднар).

Знаково, що на презентацію завітали також міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Василь Масний, заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас, керівник дрогобицького Туристично-інформаційного центру Ігор Чава, товариш-волонтер, керівник відділу культури Олег Яводчак.

Декого з присутніх на ім’я-прізвище наразі навіть не знаємо, будемо з’ясовувати хто ж це до нас завітав, чим подарував гарний настрій від цікавості до «новонародженого» тижневика!

Окрема подяка фотографу Маші Тяжкун та журналістці Наталії Скробач за дружню допомогу в організації презентації!

Основні тези, які прозвучали під час заходу: у червні минулого року в органах юстиції було зареєстроване друковане видання «Медіа Дрогобиччина». Засновник – Кульчицька-Волчко Марія. Видавець то й же. Діяльність ведеться на основі зареєстрованого у березні цього року ФОП.

В межах партнерської співпраці ведеться робота з міськими радами регіону.

Водночас, видання не має за собою ні явних, ні прихованих спонсорів, інвесторів, меценатів, які могли б впливати на його політику.

Основна мета видання – подати читачам максимально всесторонню і об’єктивну інформацію, бути «дзеркалом», яке ретранслює реальність, а не відстоювати чиїсь окремі інтереси.

Щиро дякуємо усім присутнім за добрі слова і підтримку! Віримо: все вдасться!

«Медіа Дрогобиччина»

Замест Крыму беларусаў запрашаюць у Трускавец і Моршын

У Менску прайшла традыцыйная красавіцкая выстава-кірмаш «Турызм і адпачынак 2016». На яе прыехалі прадстаўнікі ўкраінскіх санаторыяў у Моршыне і Трускаўцы, дзе ёсьць унікальныя крыніцы мінэральных вод. Ва Ўсясьветны дзень здароўя прадстаўнікі ўкраінскіх бальнэалягічных курортаў правялі прэзэнтацыю для беларускіх журналістаў.

Часовы павераны ў справах Украіны ў Беларусі Валер Джыгун падкрэсьліў, што турызм — гэта тое, што аб’ядноўвае народы:

«А добры адпачынак — гэта і магчымасьць аздаравіцца, падлячыцца, пабываць у новых краінах, атрымаць новыя ўражаньні. Беларусь з Украінай заўсёды былі ў добрых стасунках, у нас няма ніякіх праблемаў, у нас падобны мэнталітэт, падобныя каштоўнасьці».

Былі прадстаўленыя санаторыі, курорты, гатэлі розных клясаў і цэнавых катэгорыяў.

Намесьнік дырэктара санаторна-курортнага комплексу «Моршынкурорт» Мікалай Фурманюк сказаў, што крыху стрымлівае беларускіх турыстаў адсутнасьць інфармацыі. Таму ён адмыслова прыехаў у Менск, каб разьвеяць апасеньні беларусаў. Па колькасьці наведваньняў моршынскіх курортаў беларусы заўсёды былі на другім месцы пасьля саміх украінцаў. У Моршыне абсалютна спакойная абстаноўка. А «Моршынкурот» — лідэр у лячэньні цукровага дыябэту, хваробаў органаў страваваньня — асабліва пячонкі, падстраўнікавай залозы.

41,6% запасаў мінэральных вод ва Ўкраіне прыпадае менавіта на Львоўскую вобласьць і Закарпацьце. Галоўная каштоўнасьць Моршына — мінэральныя воды з унікальным складам: утрыманьнем сульфатных іёнаў, натрыю, магнію і калію. Здабываюцца яны з трох крыніцаў, з глыбіні 50 мэтраў.

«Моршынкурорт» — гэта 5 санаторыяў: «Лаванда», «Чарамош», «Днестр», «Сьвітанак» і «Пэрліна Прыкарпацьця», а да таго ж — сучасны лячэбна-дыягнастычны цэнтар, бальнеалягічная лячэбніца. Адначасова санаторыі могуць прымаць да 1800 чалавек. Комплекс кампактны, знаходзіцца ў лесапаркавай зоне.

Кошты — ад 13 да 19 даляраў у суткі. Сюды ўваходзіць пражываньне, харчаваньне, дыягностыка, лячэньне.

Афіцыйны сайт: https://www.morshynkurort.net/ua/

Прадстаўніца «Агенцтва разьвіцьця курорту Трускавец» Марыяна Лучын адзначыла, што Трускавец — гэта і бальнеалягічны курорт, і старадаўні горад, і дзіўнае па прыгажосьці месца. Трускавец за 90 кілямэтраў ад Львова і за 70 кілямэтраў ад Польшчы.

Галоўная каштоўнасьць Трускаўца — унікальная мінэральная вада «Нафтуся», хоць агулам у горадзе 17 крыніц мінэральных вод. «Нафтусю» можна спажываць толькі ў Трускаўцы — мінэральная вада вельмі хутка траціць свае лекавыя якасьці. Акрамя «Нафтусі», у Трускаўцы ёсьць яшчэ крыніцы «Марыя», «Сафія», «Браніслава» і «Юзя», а таксама соль «Барбара», горны воск азакерыт. Разьвіваецца СПА-індустрыя, дэльфінатэрапія. У Трускаўцы лекуюцца дзеткі з ДЦП, іх прымаюць разам з бацькамі.

Ёсьць у Трускаўцы гатэльна-курортны комплекс «Карпаты», гатэль прэміюм-клясы «Mirotel Resort & Spa», віла «Крысьціна», гатэль «Вясна», курортны гатэль «Лісова пісня» — на любы густ і гаманец.

У «Карпатах» кошт пражываньня ў аднамесцавым нумары і харчаваньня — 30 даляраў, адпачынак двух чалавек з харчаваньнем — 58 даляраў у суткі.

Шыкоўна адпачыць можна ў гатэлі прэміюм-клясы «Mirotel Resort & Spa»: кошты тут пачынаюцца ад 90 даляраў у суткі з чалавека, сыстэма «ўсё ўключана» — ад 110 даляраў.

У той жа час у гатэлі «Вясна» кошты даволі дэмакратычныя: пражываньне і харчаваньне — 15 даляраў у суткі з чалавека, пражываньне, харчаваньне і лячэньне — ад 19 даляраў у суткі.

А вось у гатэльным комплексе «Лісова пісня» беларусы могуць ня толькі адпачыць і паправіць здароўе, але і набыць апартамэнты ва ўласнасьць. Гэта інвэстыцыйны праект, распавёў прадстаўнік «Лісовой пісні» Васіль Гушаваты:

«На правах уласьніка ў вас ёсьць права адпачываць бясплатна ў сваіх апартамэнтах. Увесь астатні час вашы апартамэнты зарабляюць для вас грошы. Мы як украінская кампанія бяром на сябе абавязак засяляць туды гасьцей, прыборка, аплата камунальных паслуг, рамонт — гэта наша справа. Раз на квартал вы атрымліваеце грошы за здачу апартамэнтаў. Выгада фіксаваная, не залежыць ад таго, на колькі часу здаваліся вашы апартамэнты, колькі там чалавек пражывала. Вы гарантавана будзеце атрымліваць свае грошы. Акупнасьць такога праекту складае 8,5 года».

Плошча апартамэнтаў у «Лісовой пісні» — ад 25 да 65 квадратных мэтраў. Кошты пачынаюцца ад 1400 даляраў за квадрат (з рамонтам, абстаноўкай). Сярод уласьнікаў апартамэнтаў ёсьць украінцы, расейцы, італьянцы, немцы.

Афіцыйныя сайты:

ГКК «Карпаты» — https://san-karpaty.com/ua

Гатэль «Mirotel Resort & Spa» — https://mirotel.ua/

Гатэль «Лісова пісня» — https://lisova-pisnia.ua/

Прадстаўнікі ўкраінскіх курортаў запэўнілі, што дабірацца да Моршына і Трускаўца цяпер вельмі зручна: цягнік Магілёў — Львоў адпраўляецца зь Менску ў 19.40, у Львоў прыбывае а 9-й раніцы. А ад Львова да курортаў — максымум паўтары гадзіны язды. Да таго ж аўтамабільную дарогу праз Валынь адрамантавалі. Прадстаўнік гатэльна-курортнага комплексу «Карпаты» Алег Рэга яе пасьля рамонту ацаніў у 4,5 бала па 5-бальнай сыстэме.

Радыё Свабода

Гроші в дім – хороша прикмета

Власниками багатоквартирних будинків їхні мешканці стали понад 20 років тому, коли в Україні пройшла приватизація житла. Бо ж тоді приватизовувалися не лише самі квартири, але й приміщення спільного користування: горища, підвали, сходи тощо. І відповідальність за їх утримання вже тоді мала лягти на мешканців.

Однак реформа не була доведена до кінця, досі багато хто достеменно не знає, за що відповідає, і цілковито покладається на державу. Мовляв, саме вона повинна опікуватися багатоповерхівками, утримувати їх, ремонтувати. Сьогодні впроваджується нове законодавство, що регулює утримання та управління житлом, де чітко зазначено, що всіма цими питаннями мають займатися співвласники багатоквартирних будинків. І саме їм тепер належить вирішувати, яким чином оплачувати всі ці роботи та послуги. Про це ми розмовляємо з заступником керівника Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Софією Лінн.

- Концепція житлової реформи передбачає передачу багатоквартирних будинків на утримання їхніх мешканців уже в липні цього року. Де людям взяти гроші для цього?

- Нинішньої квартплати було б достатньо для фінансування поточних потреб багатоповерхівок. Інше питання, що досить велика частина цих коштів витрачається неефективно. Простіше кажучи, оминає нас, клієнтів.

Давайте порахуємо разом. У країні 240 тис. багатоквартирних будинків. Їх загальна житлова площа складає приблизно 1 млрд. кв. м. У середньому щомісячне обслуговування одного квадратного метру його власникам стає в 3,5 грн. За рік отримуємо суму, що дорівнює 42 млрд. грн. Приблизно третина цих коштів витрачається відносно прозоро. Зокрема, йдеться про зарплату персоналу ЖЕКів. У тіні ж залишаються майже 25 млрд. грн. При цьому ми говоримо виключно про платежі за житлоплощу. Допоміжні приміщення до уваги не беремо.

Єдиний реальний спосіб змінити ситуацію – самим розпоряджатися фінансами та управляти багатоповерхівкою. Сьогодні вже створено механізм, який дозволяє здійснювати цю можливість. Я кажу про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та про ті можливості, які перед ними постають.

Саме ОСББ зараз можуть дешево проводити енергоефективні заходи з тим, аби отримати економію теплоресурсів, і, відповідно, платити за комунальні послуги значно менше. Сотні будинків уже зробили це. За державною програмою компенсації тіла «теплого кредиту» ОСББ отримує понад 40% компенсації. А це означає, що такий кредит на першому етапі практично не збільшує обов’язкові платежі. Більше того, враховуючи отримувану економію тепла, такий кредит з часом призводить до істотної економії коштів мешканців багатоповерхівок.

Практика держав, які пройшли такий шлях, підтверджує, що стабільність у проведенні подібних реформ забезпечує саме комерційне кредитування, коли держава лише стимулює, але безпосередньо не керує ремонтом та модернізацією вашого будинку. Оскільки, як ви знаєте, якщо доручити ці роботи державі, то (такими є наші сумні реалії) ви отримаєте і поганий ремонт, і нецільове використання коштів. Тому треба саме зараз скористатися ситуацією, коли держава готова допомагати мешканцям багатоповерхівок, і зробити свій будинок ефективнішим, а розмір своєї квартплати – меншим.

- Державною кредитною програмою можуть скористатися лише ОСББ як юридичні особи. А що робити мешканцям тих багатоповерхівок, де нема такого об’єднання? Де їм взяти гроші на ремонти?

- Мешканцям доведеться скористатися власними ресурсами. Часто вони йдуть спрощеним шляхом: аби скоротити платіжки, кожен самостійно займається утепленням власної квартири. Це називається «латковим утепленням». У таких випадках будинок виглядає, як клаптикова ковдра.

Така ковдра робить квартиру дещо комфортнішою, та при цьому очікуваний ефект економії тепла не настає. У середньостроковій перспективі латкове утеплення становить велику небезпеку. Через температурну різницю, що виникає між утепленими та неутепленими місцями, руйнується будинок.

Зекономити можна лише в тому випадку, якщо грамотно проводити енергоефективні заходи всім будинком. Вони повинні передбачати встановлення будинкового лічильника теплоспоживання, індивідуального теплового пункту (ІТП), який регулює споживання тепла залежно від погоди. Тож правильний шлях лише один – створення ОСББ.

- Чи не ліпше було б провести модернізацію всього житлового фонду за державний рахунок?

- За оцінками фахівців, на це була б потрібна колосальна сума – до 50 млрд. дол. Держава не може і не повинна цього робити. За останні 25 років у країні не було жодного (!) випадку цілковитої тепломодернізації будинку за державний рахунок.

Окрім того, якщо ми ці роботи віддаємо на виконання державі, то їх вартість, про що я вже казала, може завищитися в багато разів. Або якщо якийсь муніципальний орган почне добирати підрядника, то теж нема гарантії, що він не просуне «своїх» людей. Таким чином, створюються передумови для корупції. А гарантії якості таких робіт – жодної.

Тому центром ухвалення рішення повинен бути власник. Він і свої гроші порахує, і за належним виконанням ремонту прослідкує. І по його завершенні старатиметься підтримувати належний стан будинку.

- З 2014 року Україна активно впроваджує програму підтримки оплати житлово-комунальних послуг малозабезпеченим родинам. На ці цілі в держбюджеті на 2016 рік передбачається близько 35 млрд. грн. Можливо, варто було спрямувати частину цих грошей на пільгове кредитування робіт з модернізації будинків, адже ця категорія людей навряд чи наважиться брати банківські кредити?

- В Україні справді є велика група населення, яка потребує державної підтримки у зв’язку з підвищенням тарифів. Вони отримують субсидії, і це правильно.

Та сьогодні всю цю систему треба допрацьовувати. Йдеться про те, щоб субсидію адресно видавати грошима. До того ж її треба надавати таким чином, аби у людей з невеликим доходом виявлявся інтерес до подальшої економії ресурсів. Завдяки цьому люди якраз і зможуть спрямувати частину грошей на утеплення своїх будинків.

А стосовно кредитів, які бере ОСББ на енергоефективні заходи, то вже зараз людям, які отримують субсидії, держава компенсує не звичні 40% тіла кредиту, а до 70%, що вигідно і тим, хто отримує субсидії, і всім співвласникам багатоквартирного будинку.

- У січні поточного року Держенергоефективності представило новий механізм з утеплення багатоповерхівок, який передбачає залучення до реалізації відповідної державної програми енергосервісних компаній. Наскільки це виправдано?

- Енергосервісні компанії (ЕСКО) живуть із різниці між платою, котру отримують від мешканців, і тією, яку віддають постачальникам послуг. Заради цього вони модернізують будинки, роблять їх енергоефективними. Та люди будуть вимушені платити за тепло за завищеними тарифами, без можливості економити протягом 10-20 років. Такі механізми є хорошими для громадських споруд, для будинків із одним власником (державою). У країнах Східної та Центральної Європи, де успішно пройшла житлова реформа, не було випадків, аби ЕСКО модернізували багатоквартирні будинки.

Тож я підкреслю ще раз: єдиним реальним шляхом модернізації багатоповерхівок, підвищення їх комфорту і, головне, забезпечення економії на комунальних платежах є створення ОСББ і отримання ними кредитів в одному з державних банків на енергоефективні заходи з державною компенсацією тіла кредиту для встановлення загальнобудинкових лічильників, ІТП з погодним регулятором, заміни вікон чи дверей у місцях загального користування та утеплення фасадів, а також даху та підвалу. Лише так можна ефективно управляти своїм будинком і своїми грошима.

Артем Садовий, Національний прес-клуб «Українська перспектива»

Не забудьте задекларувати іноземні доходи

Стаття 24 Конституції України встановлює рівні конституційні права і свободи громадян та їх рівність перед законом, а стаття 67 Конституції України передбачає обов’язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

До доходів, отриманих з джерел за межами України належать будь-які доходи, отримані резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу. У 2015 році – 15 (20) відсотків.

Крім того, відповідно до норм Кодексу іноземні доходи є також об’єктом оподаткування військовим збором.

Слід зазначити, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Кодексом встановлено, що для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Отже, фізичним особам необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за податковою адресою до 1 травня 2016 року та задекларувати отримані іноземні доходи. Нараховані самостійно в декларації податок на доходи фізичних осіб та військовий збір необхідно сплатити не пізніше 29 липня 2016 року.

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

Разом з тим сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку на доходи фізичних осіб, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році

Задекларувати свої доходи це - конституційне зобов’язання та громадянський обов’язок кожного громадянина України. Декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критерієв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Щорічно одним з основних напрямків Державної фіскальної служби України є створення сприятливих умов для виконання платниками податків громадянського обов'язку з декларування доходів.

Тому, для створення комфортних умов протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків функціонують за подовженим режимом роботи, приймання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) здійснюється також і у вихідні дні.

Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні в податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

 Разом з тим, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів.

Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання;

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.

Інформація щодо порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Сподіваємося, що громадяни відповідально ставитимуться до вимог законодавства і своєчасно виконають свій конституційний обов'язок перед державою.

 Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Оголошення

Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець) запрошує на роботу охоронників у відділ служби безпеки. Тел. для довідок: 098-403-95-71.Создан 12 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником