Трускавецький вісник № 63 (1204) від 13 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 63 (1204) від 13 квітня 2016 р.

13.04.2016У номері: Інтерв’ю з Тарасом Кучмою; Податкова запрошує на семінар; Уточнена програма круглого столу в Дрогобичі; Звіт про проведення фестивалю духовної пісні та поезії «Радуйся, Маріє!»; Злодії: Оголошення.

Короткі новини

Заступник мера Стебника звільнився із займаної посади

Заступник міського голови Стебника з питань житлово-комунального господарства Іван Гайванович звільнився із займаної посади за власним бажанням. Про це інформує наше власне джерело. Що стало причиною такого кроку заступника стебницького мера, наразі невідомо.

Нагадаємо, що пропрацював Іван Гайванович у команді міського голови Стебника Петра Старосольського менше п’яти місяців – від середини листопада 2015 р. до початку квітня 2016 р. Ситуація з ЖКГ у Стебнику досить непроста…

Уточнена програма круглого столу “Антикорупційні механізми в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування” (14 квітня, четвер)

Дрогобицька міська рада, громадське об’єднання товариство “Юрій Дрогобич”, проект “Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” проводять круглий стіл на тему “Антикорупційні механізми в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування”.

Дата: 14 квітня 2016 року;

Час: 11 год.;

Місце: Світлиця (кімната №31) Дрогобицької міської ради;

Тривалість: 2 год.

Учасники: міські голови регіону, депутати місцевих рад, громадські активісти.

Модератор: Олексій Орловський, директор Програмної ініціативи “Демократична практика”, Міжнародний фонд “Відродження”, м. Київ.

Експерти:

- Тарас Случик, Інститут Політичної Освіти, м. Київ;      

- Юрій Танасійчук, керівник Інформаційно-правового центру „Наше право", м. Львів;

- Ольга Шалайська, Інститут масової інформації , м.Київ;

- Оксана Дащаківська, Західноукраїнське представництво МФ “Відродження”.

Мета: “Запровадження антикорупційних механізмів в регламентних документах органів самоврядування”.

Задачі: 1. Ознайомитись з системними проблемами регламентних документів органів місцевого самоврядування щодо відповідності їх законодавству з протидії корупції, прозорості і відкритості органів влади та обговорити шляхи приведення локальних нормативних документів до вимог чинного законодавства.

2. Формування місцевих програм та прозорих процедур прийняття рішень, як механізмів усунення корупції та підвищення якості прийнятих рішень на базі запровадження елементів системи якості управління (ДСТУ ISO 9001:2009).

Програма

10:45 - 11:00. Реєстрація учасників круглого столу;

11:00 - 11:10. Привітальне слово, Тарас Кучма, міський голова Дрогобича;

11:10 - 11:20. Виступ “Створення дієвих інструментів боротьби з корупцією та підвищення підзвітності державної влади перед громадянами”, Олексій Орловський.

11:20 - 11:40. Презентація “Запровадження антикорупційних механізмів в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування”, Володимир Кондзьолка, директор Інституту міста Дрогобича;

11:40 - 12:00. Виступ “Імплементація антикорупційних норм законодавства у регламентні документи місцевих рад”, Тарас Случик;

12:00 - 12:20. Презентація “Міжнародні стандарти якості, як інструмент створення дієвих механізмів влади та запобігання корупції”, Андрій Константінов, експерт товариства “Юрій Дрогобич”

12:20 - 13:00. Дискусія;

13:00 - Обмін думками за кавою.

У Стебнику депутати не підтримали створення ЦНАПу

Як інформує на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук Стебницька міська рада, сьогодні, 13 квітня, депутати на сесії не підтримали створення центру надання адміністративних послуг у Стебнику. Це питання було одним із двох на позачерговій сесії Стебницької міської ради, яку скликав своїм розпорядженням від 11 квітня мер міста Петро Старосольський.

«Депутати від «Народного контролю», Блоку Петра Порошенка та окремі депутати зі «Свободи» не підтримали створення реєстраційної служби в Стебнику. Тепер будемо далі дружно їздити до Дрогобича та підживлювати дрогобицький бюджет. Шкода, що політичні амбіції заважають розвиватися нашому місту. Сподіваємося, що скоро скличемо ще одну позачергову сесію і виправимо ситуацію. Шкода, що дотепер є люди, які живуть за принципами Леніна: "Чим гірше - тим краще", - йдеться у повідомленні Стебницької міської ради в Фейсбуку.

Нагадаємо, що у міського голови Стебника є хитка більшість, основу якої складає партія «Батьківщина», членом якої він є. У виразній опозиції до мера знаходиться Депутатська група «Майбутнє Стебника», в яку входять депутати, обрані від партій «Народний контроль» та Блок Петра Порошенка «Солідарність». Опозиційним є і Народний Рух України, від якого в міській раді депутатами є екс-мер Стебника Василь Пецюх та його син Ярослав. Проте і в середовищі лояльних до мера політичних сил останнім часом назріває певне невдоволення його діями.

Андрій Кульчинський заветував одне з рішень ради

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський заветував одне з рішень міської ради. Про це він повідомив на засіданні виконавчого комітету 13 квітня. За словами міського голови, право вето він застосував вперше, щоб не відкрити скриньку Пандорри з розплодження багатоповерхової забудови у зонах котеджної (малоповерхової) забудови. Не підписав міський голова рішення, яке дозволяє підприємцеві Володимирові Куцу будувати кількаповерховий будинок на вул. Бориславській. Разом з підземним паркінгом та так званим технічним поверхом (цоколем) будівля височіла б на сім поверхів, що аж ніяк не вписувалося б у цій місцевості. За словами Андрія Богдановича, рішення потрібно доопрацювати, а поверховість будівлі зменшити. Це повідомлення мера члени виконкому зустріли досить схвально.

Нагадаємо, що на минулому пленарному засіданні сесії Трускавецької міської ради проти цієї забудови на вул. Бориславській виступав депутат Тарас Матолич, та депутати, на жаль, не дослухалися до слів свого колеги. Тож тепер на захист інтересів мешканців цього мікрорайону змушений був стати міський голова, застосовуючи право вето.

Відбулося позачергове засідання трускавецького виконкому

Сьогодні, 13 квітня, відбулося позачергове засідання виконкому Трускавецької міської ради. Тривало воно недовго – близько 15 хвилин, адже на порядку денному були тільки два питання, які не викликали жодних дискусій. Члени виконкому зарахували на квартирний облік батька загиблого минулого року Героя-трускавчанина Андрія Шіхта п. Ігоря Шіхта, щоб той міг покращити свої житлові умови. Справа в тому, що Львівська ОДА виділяє кошти для потреб сімей загиблих воїнів АТО, тому це питання потрібно було прийняти якомога швидше.

Друге питання теж стосувалося АТОвця. Виконком створив комісію щодо приймання-передачі квартири в будинку № 14А на вул. Сагайдачного. Історія тягнеться з 2008 року, коли згідно державної програми закупівлі житла для військовослужбовців була куплена ця квартира. На сесії депутати прийняли цю квартиру в комунальну власність, а тепер вона передається АТОвцю, учаснику бойових дій, який є офіцером і навчає призовників на Яворівському полігоні.

Одне і друге питання було прийнято одноголосно.

Власна інформація

Ювілейний рік Івана Франка у Дрогобичі відкриють хоровим фестивалем «Хваліте Господа з Небес»

Першою ювілейною імпрезою, приуроченою до 100–ї річниці смерті Івана Франка, у Дрогобичі стане регіональний фестиваль хорового співу «Хваліте Господа з Небес», який відбудеться 4 травня і об’єднає хорові колективи не лише Дрогобиччини, а й Львова, Тернополя та Івано-Франківська. Основні заходи, заплановані на травень та серпень у Дрогобичі, були обговорені сьогодні, 13 квітня, на засіданні оргкомітету на чолі з міським головою Тарасом Кучмою. Відповідно до розробленого плану, стрижневим заходом до роковин смерті Івана Франка буде традиційна літературно-мистецька академія «Країна Франкіана», яка матиме домінантне культурне та наукове спрямування. Головним акордом серпневих урочистостей стане церемонія вручення премії І. Франка.

Як зазначив на засіданні міський голова Тарас Кучма, Дрогобич відстояв право як місто Івана Франка бути ареною дійства світового масштабу, яке відбувається вперше. Зі слів міського очільника, найпевніше на вручення премії прибуде внук І. Франка – Роланд Франко. Поряд з обговоренням мистецького наповнення ювілейного року Івана Франка на засіданні оргкомітету начальник відділу культури та мистецтв Олег Яводчак озвучив питання ремонту фасаду Народного дому ім. І. Франка, облаштування території навколо пам’ятника Каменяреві, встановлення вказівників у місцях, пов’язаних із періодом життя І. Франка у Дрогобичі. За результатами сьогоднішнього засідання міський голова Тарас Кучма дав низку доручень керівникам профільних служб, від яких зажадав з максимальною відповідальністю поставитися до підготовки і проведення ювілейних заходів, присвячених пам’яті І. Франка у Дрогобичі.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Радуйся, Маріє!

/Звіт про проведення Першого міського дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу духовної пісні та поезії «Радуйся, Маріє!», присвяченого святу Благовіщення Пресвятої Богородиці/

9 квітня 2016 р. у релігійно-просвітницькому центрі імені отця Івана Валюха у Трускавці відбувся Перший міський фестиваль-конкурс духовної пісні та поезії «Радуйся Маріє!».

Конкурс відбувся у чотирьох номінаціях (солісти-вокалісти, авторська пісня, художнє читання, авторське читання) та у двох вікових категоріях (7-11 років, 12-16 років).

У конкурсі взяло участь 65 учасників з СЗШ №1, НВК «СЗШ №2-гімназія», СЗШ №3, Недільної школи ім. Йосафати Гордашевської, БУТ, вокально-естрадної школи дуету «Ярослав-На», церкви св. прор. Іллі, релігійно-просвітницького центру.

Оцінювали конкурс журі у складі: о.-диякон Богдан Криницький, вчитель-методист Каралюс Д.М., вчитель-методист Рязанова О. Д., кандидат наук мистецтвознавства, доцент ДДПУ Стець Г.В., кандидат наук мистецтвознавства, доцент ДДПУ Бобечко О. Ю.

Підбивши підсумки, журі визначило переможців:

- у номінації художнє читання І вікової категорії:

- І-ше місце: Ткаченко Ірина, БУТ;

- І-ше місце: Попруженко Марина, СЗШ №3;

- ІІ-ге місце: Регуш Назар, БУТ;

- ІІ-ге місце: Біліченко Вероніка, БУТ;

- ІІІ-тє місце: Стець Софія, СЗШ №3:

- ІІІ-тє місце: Хічїлмаз Софія, СЗШ №3.

- у номінації художнє читання ІІ вікової категорії:

- І-ше місце: Макарець Світлана, СЗШ №3;

- І-ше місце: Грабовська Софія, БУТ;

- ІІ-ге місце: Кравчук Анастасія, СЗШ №3;

- ІІІ-тє місце: Багрій Лілія, центр ім. о. І. Валюха;

- ІІІ-тє місце: Войтів Уляна НВК «СЗШ №2-гімназія»;

- відзнака за найвищу майстерність виконання: Гурська Анна, Грабовська Софія, БУТ.

- у номінації авторське читання ІІ вікової категорії:

- І-ше місце: Мінчак Мар’яна, СЗШ №1;

- І-ше місце: Іванків Ольга, СЗШ №1;

- ІІ-ге місце: Хомин Андріана, СЗШ №1;

- ІІІ-тє місце: Піньковська Мар’яна, СЗШ №3;

- відзнака: Несторяк Ірина, СЗШ №3.

- у номінації солісти-вокалісти І вікової категорії:

- І-ше місце: Стець Софія, СЗШ №3;

- ІІ-ге місце: Лепак Аліна, СЗШ №2;

- ІІ-ге місце: Сливка Софія, СЗШ №3;

- ІІІ-тє місце: Аторвін Юната, БУТ;

- ІІІ-тє місце: Свищ Ярина, вок.-естрадна школа дуету «Ярослав-На»;

- ІІІ-тє місце: Декало Катерина, НВК «СЗШ №2-гімназія»;

- відзнака: Прокопів Марта, Недільна школа ім. Й. Гордашевської.

- у номінації солісти-вокалісти ІІ вікової категорії:

- І-ше місце: Сливка Андрій, СЗШ №3;

- ІІ-ге місце: Теніхівська Анастасія, СЗШ №1;

- ІІ-ге місце: Мотика Діана, СЗШ №1;

- ІІІ-тє місце: Грицишин Каріна, СЗШ №3;

- відзнака: Богун Вікторія, БУТ.

- у номінації авторська пісня І вікова категорія:

- І-ше місце: Лепак Аліна, СЗШ №2.

Журі та організатори фестивалю-конкурсу відзначають високий рівень підготовки конкурсних номерів, за що висловлюють подяку усім учасникам, педагогам та батькам. Велика кількість школярів, які відгукнулись на духовну тематику конкурсу, свідчить про належну виховну роботу педагогів у місті. Натхненні виступи дітей та присутність батьків створили особливу атмосферу свята Благовіщення Пресвятої Богородиці. А сприяли цьому теплі слова та благословення о.-декана Петра Івасівки та о.-диякона Богдана Криницького. Отже, мета фестивалю, який проводився вперше, була досягнута.

Сподіваємось, що у наступному році у фестивалі візьме участь більше обдарованих юних поетів та композиторів.

Журі конкурсу звертає увагу на низький рівень деяких фонограм до пісень та особливо заохочує використання живого музичного супроводу. Також просить більше уваги приділити підбору якісного репертуару, його мистецькій цінності.

Роксоляна Мартинюк, керівник релігійно-просвітницького центру імені отця Івана Валюха

Тарас Кучма: «Стебнику треба допомагати»

Тарас Ярославович Кучма – міський голова не лише Дрогобича, але і Стебника, адже за нього голосували і стебничани. Інакше кажучи, Стебник має і свого «безпосереднього» міського голову Петра Старосольського, і другого мера, який начебто «вищий» у своїх повноваженнях. Цей парадокс пояснюється дуже просто: Стебник хоча і є містом, але не обласного, а … міського підпорядкування. Тобто, підпорядковуючись Дрогобичу, Стебник є таким собі містом в місті.

Про те, чи не залишається Стебник обділеним та чи міський голова Дрогобича знає про проблеми міста калійників, спілкуємося сьогодні з Тарасом Кучмою.

- Тарасе Ярославовичу, як часто Ви буваєте в Стебнику? І якщо їдете в Стебник, то якою дорогою – чи напряму, чи через Трускавець?

- Буваю практично кожної суботи-неділі, їжджу прямою дорогою. Чому так часто буваю? По-перше, в нас у міській раді від Стебника одна з найбільших фракцій, і я б сказав, одна з найінтелектуальніших. Вони постійно від мене щось хочуть (посміхається) і я хочу подивитися, наскільки правомірні їхні запити. Тому їжджу в Стебник практично кожного тижня. Це перша причина.

Друга причина – у мене там є велика родина, до якої я мушу навідуватися. Ну а третя причина – це те, що в Стебнику є дуже багато проблем, які не вдається вирішити дрогобичанам. Бо треба, щоб ними трошки займалися і стебничани, щоб нівелювати ті великі кризові моменти, які є в Стебнику.

- 31 березня на сесії Дрогобицької міської ради для потреб Стебника з бюджету розвитку Дрогобича було виділено 640 тисяч гривень. Чи є в цьому виділенні коштів і Ваша заслуга?

- Безперечно, що ініціювала це питання і добилася виділення цих коштів фракція стебничан у Дрогобицькій міській раді, Депутатська група «Майбутнє Стебника». Але хіба могли вони цього добитися, якби не бачив я і не бачили всі дрогобицькі депутати, наскільки катастрофічною є зараз ситуація зі Стебником? Ми просто зобов’язані один одному допомагати, а зараз Стебник потребує більшої підтримки від нас, ніж ми можемо чогось очікувати від Стебника. Треба бути людьми, розуміти потреби один одного. Врешті-решт виграє той, хто вміє нормально оцінити потребу іншого. От і все.

Я думаю, що дрогобичани не образилися, що ми від себе відірвали вели-и-икий шмат загального бюджетного пирога, тому що знають – поряд з нашими проблемами стебницькі проблеми значно масштабніші.

- Чи не постраждає Стебник через бюджетні урізання в зв’язку з недостачею коштів, внаслідок так званої «оптимізації»? Я маю на увазі стебницькі школи, лікарню, заклади культури…

- Це будуть вирішувати стебничани. Якщо їм совість дозволить не оптимізуватися і не робити таких кроків, то це буде на їхньому сумлінні. У Дрогобичі ми однозначно змушені робити реформи, адже людина не може прожити на 1000 гривень, якщо в неї в кишені лише 100 гривень. І цим все сказано. Ви як господар ніколи не зможете шикувати в ресторані і їсти червону ікру, коли у вас немає коштів.

Стебницькі школи фінансуються з дрогобицького бюджету. Ми повністю дотуємо освітянську сферу. Я вже казав і повторю ще раз, що якби не було стебницьких шкіл і ми не несли би цей тягар, то нам би не треба було нічого оптимізувати в освіті. Направду, це є факт.

Але в той же час ми прекрасно розуміємо, що Стебник потребує уваги. Люди, які причетні до освіти, зокрема директори шкіл, повинні зрозуміти, що треба щось робити. І це в першу чергу вони повинні проявити ініціативу, щоб ми могли цей гордіїв вузол розрубати. Ми будемо розмовляти з директорами шкіл – №6, №7, №18 – бо таку освіту фінансувати практично нереально.

Якщо ми хочемо вижити, то нам треба щось робити. Часто в цьому питанні пробують маніпулювати, поширюють неправдиву інформацію, що нібито йдеться про скорочення людей, скорочення ставок. Людей ми скорочувати не хочемо, ми в першу чергу хочемо оптимізувати матеріальну базу, площі. Бо на них йдуть величезні затрати – взяти хоча б оплату за енергоносії. Енергозатрати просто жахливі – ось про що йде мова. Якщо ми їх оптимізуємо, то зекономимо значні кошти, які підуть на розвиток, а не на опалення напівпорожніх приміщень.

Що стосується оптимізації в медицині, то тут ситуація у Стебнику дещо легша. Я б навіть сказав, що в плані медицини Стебник у кращій ситуації, ніж Дрогобич. Можливо, ми навіть дещо перенесемо з Дрогобича в Стебник, декому з дрогобицьких медиків доведеться перебратися на роботу в Стебник та змінити формат роботи. Я не хотів би конкретизувати, бо зараз працюють комісії і питання перебуває на стадії розгляду. Але вже можу заспокоїти стебничан, що скорочення ставок в медицині не планується, буде, знову ж таки, оптимізація матеріальної бази. Не можна витрачати мільйонні кошти на оплату енергоносіїв для утримання всіх приміщень, наприклад, 5-ї лікарні в Дрогобичі.

Питання в стадії розгляду, ми готуємося до розмови з міністерством, зокрема щодо впровадження пілотного проекту в медицині, так що не хочу деталізувати. Зазначу лише, що чутки, які хтось розпускає, нібито ми хочемо закрити лікарню в Стебнику – це чутки і нічого більше.

- Тарасе Ярославовичу, Ви – представник «Народного контролю», а мер Стебника – представник «Батьківщини». Як у Вас складаються стосунки з Петром Старосольським, тим більше, що в Стебнику «Народний контроль» знаходиться в опозиції до діючого мера?

- В Стебнику «Народний контроль» в опозиції до «Батьківщини», а в Дрогобичі ці дві фракції є найдружнішими. Вони одна одну підтримують і завжди знаходять порозуміння, «Батьківщина» в Дрогобицькій міській раді до мене не є в опозиції.

З Петром Старосольським у мене нормальні робочі стосунки, але є свої нюанси. Я би не хотів це переводити на якісь особисті рахунки, а хотів би пояснити – всі ми маємо зрозуміти, що пливемо в одному човні. І розхитувати цей човен – неважливо чи ти мічман, чи ти капітан – нема сенсу. Треба разом працювати і рухатися в одному напрямку.

 Мною була ініційована зустріч, щоб ми якось порозумілися, щоб фракції «Народного контролю» і «Батьківщини» Стебника та Дрогобича вели переговорний процес, щоб знайти точки дотику. Нам не треба шукати те, що нас роз`єднує. Нам треба знайти те, що нас об`єднує. Це перше. А друге – треба перестати перетягувати ковдру. Коли ця ковдра коротка, то не треба прикривати свою наготу за рахунок іншого. Є дуже багато шляхів як уникнути непорозумінь. Коли ж хтось вину за власні невдачі перекладає на когось іншого, то це не є конструктивна позиція.

- Багато стебничан нарікають на невизначений статус Стебника – місто в місті. Як Ви думаєте, щось зміниться в цьому плані після проведення адмінреформи? Тобто, чи стане Стебник окремим містом, незалежним від Дрогобича, чи залишиться як мікрорайон великого Дрогобича? І як було б краще для Стебника та Дрогобича?

- Для Дрогобича краще було б, якби Стебник став окремою адміністративною одиницею і вів своє власне, окреме політичне та економічне життя. Це для Дрогобича був би найкращий варіант. Для Стебника набагато кращим було б стати мікрорайоном Дрогобича.

Яким чином ці дві протилежності поєднати, як знайти золоту середину – не знаю. На мою думку, Стебник має потужний потенціал, він може розвиватися, але це може бути тільки в перспективі. І ця перспектива відтягує Дрогобич назад, бо Дрогобич зараз займає останні місця в рейтингу міст обласного значення тільки через такого сателіта як Стебник. А мені б дуже хотілося, щоб наші показники не погіршувалися, а навпаки, покращувалися.

Та, з іншої сторони, ми теж не повинні бути егоїстичними і повинні розуміти те, що Стебнику треба допомагати, треба його тягнути. І таким потягом для Стебника може бути Дрогобич. Якщо зараз ми Стебнику протягнемо руку допомоги і не дозволимо його економіці повністю розвалитися, то в майбутньому Стебник зможе нам за це віддячити сторицею. Але це я говорю про далеку перспективу, бо зараз ситуація зі Стебником дуже складна…

Спілкувався Володимир Ключак

Злодії

Якось давно, коли я ще був студентом, малий циганчук спробував витягнути з моєї кишені гроші. Останні гроші. Ті, на які я розраховував виживати до наступної стипендії – сяк-так харчуватися, їздити на науку, платити за житло.

Я впіймав його за руку, глянув на цього злодійчука і … відпустив.

Пройшло багато років. І я знову відчуваю, як у мою кишеню лізе чужа рука. Рука, яка має намір витягнути те, на що живу я і живе моя сім`я. І знову це рука не українця, а представника іншої нації.

Сотні років вони обкрадали нас і продовжують це робити й надалі. Сотні років вони витягували жили з українця, дурили його, давали марну надію, відбирали його капітал, землю, майно у різний спосіб. В одних випадках українець віддавав своє в результаті обману, в інших змушений був віддавати під погрозами, ще в інших в нього просто забирали, навіть не питаючи. У різні часи – різні методи привласнення чужого.

Злодії сьогодення – це не лише ті, хто вламується в чужі квартири, чи відчиняє їх відмичками за відсутності господаря. Це навіть не грабіжники, які вчиняють розбій, це не бандити, які приставляють ніж до горла чи дуло пістолета до скроні. Злодій сьогодення – це усміхнений франт, слуга народу, який жирує і аж біситься з жиру, який солодко «заливає» людям, що потрібно ще тільки трошки потерпіти, а сам докладає мільйон до мільйона. Докладає собі з тих грошей, які не додали вдовам бійців АТО, які відібрали у роботяг, які вкрали у селян, які «заробили» на валютних махінаціях, які, які, які…

Ось він, один з головних злодіїв. Б`ється в груди і клянеться у тому, що «виведе Україну з кризи». А ось інший, який десять хвилин доводить, що він – найкращий і без нього все пропало б. Третій розмахує чимось – чи то вилами, чи то косою, чи то булавою – відразу й не зрозумієш. Вони киплять гнівом праведним на той народ, який не дає дерти з себе сьому шкіру. Бо шість вже здерли. Шість для них – знакова цифра.

Оплачуєш за продукти в супермаркеті і на чеку бачиш «ПДВ». Те ж саме в квитанціях. ПДВ – плати двадцять відсотків. За що, кому і чому – хай тебе це не обходить.

Маєш газ – плати за газ. Або виробляй субсидію і за тебе заплатять. Кому і яку ціну – це хай тебе не цікавить. На це є держбюджет і мудрі люди, а ти дурний. Так втовкмачують нам у голову ті, хто своїм дітям каже, що вони мудрі.

Заправляєш авто – платиш за ремонт дороги. А далі злодій каже, що ці гроші треба на інші, загальніші потреби – сиротам, пенсіонерам, в МВФ. Тобто, в Москву, Віктору Фьодоричу. А дороги і далі діряві, як старі шкарпетки. Злодій виявився брехуном, бо перед тим обікрав сиріт та пенсіонерів, обманув МВФ, а тепер ще й «стирив» гроші на ремонт доріг.

Ідеш в аптеку. Замість аспаркаму тобі всучать у кращому випадку панангін, а в гіршому щось з індійсько-китайською назвою, яке коштує тризначні цифри. Бо так виписала лікарка-злодій, яка у змові. Лікарка, яка є частинкою всесвітньої змови і не знає, що вона у «золотий мільярд» не входить і доля її приречена. Але вона не здатна мислити глобально, масштабно, дальше свого носа і власної кишені.

Виглядаєш у вікно і бачиш, як злодій господарює на тій ділянці, де твої предки садили капусту та ріпу. Виходиш на вулицю і минаєш магазин, де злодій «веде бізнес», а кров його перших партнерів (вбитих) вже давно не волає о пімсту. Сідаєш на лавочку і усвідомлюєш, що не на лавочці, а у в’язниці мало б сидіти те все кодло, яке зветься… Ти знаєш, як воно зветься. Його не звали, а воно прийшло і наче кліщ вп`ялося у тіло неньки-України і в твоє тіло теж.

Ти хочеш зателефонувати до брата чи сестри, витягаєш мобільний і бачиш дві свіжі есемески. Одна гарантує тобі мільйон, якщо скажеш «так», а друга інформує, що помінялися правила гри. В цій країні правил гри як таких не існує, то чому б оператори мали бути не-злодіями? – думаєш ти.

Сідаєш у маршрутку-душогубку і кидаєш водію гроші за проїзд – все одно не візьме тебе за посвідченням. Виходиш у другому кінці міста і там, де вчора були високі стрункі дерева, сьогодні бачиш пеньки. Пилорама гуде, злодіїв нема. Харашо.

Ти гуляєш по місті і твоє око вихоплює в натовпі малого циганчука – точнісінько такий самий намагався в тебе поцупити з кишені півмільйона. Купонів, бо це були 90-ті. Він зиркає очима, але ти вже не смієш його називати злодієм. Бо який він злодій у злодійській державі? Він – громадянин, який не доріс у своєму злодійському ремеслі до управління державою. Не закінчив академії управління при президентові, не претендуватиме на крісло губернатора чи портфель міністра, не є другом нашим ворогам.

Україна купається в крові. Вона захлинається в ній тому, що злодії перекинули її з ніг на голову. Хіба нормальна людина довго протримається на голові, щоб не пішов крововилив у мозок?

Коли я виходжу з дому, то я виходжу з себе. Коли я хочу зрозуміти суть речей, то вимикаю зомбоящик і прислухаюся до тиші. Коли я не хочу, щоб злодії управляли мною і державою, то змушений казати про це пошепки. Логіка в нас називається параноєю, а чесним людям знайдуть що «пришити». Злодій злодія розуміє, ворон воронові ока не виклює.

Народжується новий уряд, слава новій коаліції, будьмо, гей!

 Володимир Справедливий

Про проведення кущового семінару для платників податків Львівської області

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що 21 квітня 2016 року в 11 год. 00 хв. в актовому залі цокольного приміщення адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35 буде проведено семінар для платників податків-юридичних осіб на тему: «Нове в податковому законодавстві. Звітність за І квартал 2016 року. Актуальні питання оподаткування (ПДВ, трансфертне ціноутворення, акцизний податок, податок на прибуток підприємств, ПДФО та військовий збір, ЄСВ, спрощена система оподаткування)» за участю представників аудиторської спільноти Львівської області.

План семінару для платників податків - юридичних осіб, які перебувають на обліку в ДПІ у районах м. Львова та ДПІ і ОДПІ області ГУ ДФС у Львівській області за участю сертифікованих аудиторів Львівської області

Тема семінару: «Нове в податковому законодавстві. Звітність за І квартал 2016 року. Актуальні питання оподаткування (ПДВ, трансфертне ціноутворення, акцизний податок, податок на прибуток підприємств, ПДФО та військовий збір, ЄСВ, спрощена система оподаткування)».

Дата проведення: 21 квітня 2016 року, м. Львів.

Початок семінару: 11 год. 00 хв.

Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.

 

№ з/п

Тема виступу

Доповідачі

Час виступу

1

2

3

4

1.

Вступне слово.

Ігор Кондро

начальник

Головного управління ДФС

у Львівській області

11.00 –

11.10

2.

Офіційне видання ДФС України «Вісник. Право знати все про податки і збори» – ваш незамінний помічник у правильній та своєчасній сплаті податків та зборів.

Тетяна Бабійчук

директор філії Державного підприємства

«Сервісно-видавничий центр» у Львівській області

11.10 –

11.20

3.

Податок на додану вартість. Нова податкова накладна. Актуальні питання електронного адміністрування, обчислення та сплати.

Декларація з ПДВ: основні моменти при поданні та уточненні.

Штрафи по звітності та податкових накладних.

Трансфертне ціноутворення.

Микола Підлужний

сертифікований аудитор

 

11.20 –

12.00

4.

Нова форма декларації з податку на прибуток підприємств. Хто повинен звітувати за І квартал 2016 року.

Зміна систем оподаткування протягом року. Звітність, яку слід подавати та як заповнювати.

Актуальні роз’яснення ДФС України.

Вікторія Шихова

головний державний інспектор

відділу комунікацій з громадськістю управління комунікацій

Головного управління ДФС у Львівській області

12.00 –

12.30

1

2

3

4

5.

Ефективні методи пошуку законодавчих змін в системах „ЛІГА: ЗАКОН”.

Оксана Чорній

фахівець по роботі в системах „ЛІГА: ЗАКОН”

12.30 –

12.45

 

6.

Єдиний соціальний внесок: актуальні питання обчислення та сплати.

 

Василь Скупейко

заступник начальника управління - начальник відділу єдиного соціального внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області 

12.45 –

13.05

7.

Податок на доходи фізичних осіб, військовий збір: актуальні питання оподаткування.

Декларування доходів громадян – 2016. Податкова декларація про майновий стан і доходи, затверджена наказом Мінфіну № 859 від 02.10.2015.

Податок на майно.

Олена Вознюк

начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, податків з громадян, майнових податків і зборів з фізичних осіб

управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області

13.05 –

13.25

8.

Новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Нові вимоги до форми та змісту розрахункового документа (чека): обов’язкові реквізити та відповідальність за недотримання вимог.

Огляд основних порушень касової дисципліни, які допускають підприємства та штрафні санкції за такі порушення.

Микола Рак

начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту Головного управління ДФС у Львівській області

13.25 –

13.45

9.

Електронне адміністрування реалізації палива. Актуальні питання обчислення та сплати акцизного податку у 2016 році.

Нові форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Оксана Місюса

завідувач сектору

акцизного податку

управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів

Головного управління ДФС у Львівській області

13.45 –

14.05

10.

Відповіді на запитання.

 

14.05 –

14.30

 

Оголошення

Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець) запрошує на роботу охоронників у відділ служби безпеки. Тел. для довідок: 098-403-95-71.

***

Здамо приміщення в довготривалу оренду для магазину або іншого бізнесу в торговому центрі в смт. Східниця по вул. Золота Баня, 10, а (центральна вулиця селища).

Приміщення знаходиться в доброму стані, обладнане електрикою, опаленням, ремонт не потрібен, має окремий вхід з центральної вулиці. Загальна площа - 28 кв. м. За додаткову оплату здамо в оренду торгове обладнання, яке знаходиться в приміщенні. Вартість оренди разом з наданням послуг опалення та електропостачання становить 6 000,00 грн. в місяць. Контактний телефон 067-722-74-90 (Олег).Создан 13 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником