Трускавецький вісник № 65 (1206) від 15 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 65 (1206) від 15 квітня 2016 р.

15.04.2016У номері: Вибори у прокуратурі; Чим завинила Нафтуся; Новини «Батьківщини».

Короткі новини

У трускавецькій школі-гімназії визначили найрозумніших

Як інформує офіційний сайт НВК «СЗШ №2-гімназія» (м. Трускавець), у школі-гімназії пройшов загальношкільний захід під назвою «Найрозумніший». Це інтелектуальна гра, що диктує моду на знання, ерудицію та всебічний розвиток, стабільно приваблює широку аудиторію школи та запевняє, що знання – це найдорожчий потенціал.

Щоб потрапити на інтелектуальну гру, учні 8-10 класів протягом І та ІІ семестрів набирали найбільшу кількість балів з навчальних предметів у рейтинговій системі. А на сцені молоді обдарування демонстрували неабияку ерудицію у всіх царинах знань – від Космосу до античного мистецтва. Та й гості заходу теж не відставали, їм було запропоновано взяти участь в конкурсі вболівальників. І взагалі, цьогоріч захід відбувався на високому організаторському рівні, оскільки перший тур відбувався цілковито в стилі ХХІ ст.: діти вводили відповіді на планшетах, а гості заходу одразу могли бачити їх на екрані проектору.

І ось очікувана подія. Міський голова Трускавця Кульчинський Андрій Богданович, який вже п`ятий рік поспіль є меценатом конкурсу, на церемонії нагородження вручає грошові премії та оголошує переможців.

Перше місце і звання «Найрозумніший» отримав Роман Гурський (10-А клас), учениці цього ж класу Марії Сторчоус дісталося срібло. Третє місце виборола Марія Савченко (9-А клас).

Львівську "Батьківщину" очолив губернатор часів Януковича

Михайла Цимбалюка офіційно обрали головою Львівської обласної партійної організації ВО "Батькіщина". Про це повідомляє прес-служба ЛОО «Батьківщини (джерело).

ХVIII виборна конференція Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» відбулася 5 квітня, на ній головою обласної парторганізації одноголосно обрали Михайла Цимбалюка, який ще з грудня минулого року був в.о. голови обласної парторганізації. На конференції була присутня лідер політичної партії Юлія Тимошенко. Участь у заході взяли також народні депутати від «Батьківщини» Іван Кириленко, Іван Крулько та Олена Кондратюк.

Михайло Цимбалюк у 2007 та 2010 роках був начальником головного управління МВС України у Львівській області, а у 2010-2011 рр., коли при владі в Україні був Янукович, очолював Львівську обласну державну адміністрацію. Саме за його правління проходило відмивання коштів при ремонті доріг до Євро-2012 у Трускавці, коли асфальтували новенькі, щойно відремонтовані вулиці, зокрема вул. Суховоля. Цю аферу було здійснено, коли мером міста-курорту був Р. Козир, проти нахабного «освоєння» державних коштів тоді виступила лише місцева «Свобода» та група громадських активістів та журналістів.

Зараз «Батьківщина» перейшла в опозицію до влади, в тому числі і на місцях. Але не всюди, для прикладу, у Стебнику міський голова та секретар міської ради – представники саме цієї політичної сили.

АТОвці подякували Дрогобичу

У Дрогобичі представники ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» нагороджували подяками мешканців міста, які зробили значний внесок у розвиток волонтерського руху на Дрогобиччині. Як інформує прес-служба Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», подяку отримав і голова Дрогобицької міської партійної організації ВО «Батьківщина» Олег Ягоцький. Партієць неодноразово за власні гроші здійснював ремонт волонтерських автомобілів, перед кожною поїздкою спільно з командою «батьківщинців» долучався до укомплектування та завантаження волонтерських посилок, а також брав участь у проведенні низки акцій, спрямованих на збір та передачу коштів воїнам і їхнім сім’ям.

Власна інформація

Дрогобиччину представлятимуть Матолич та Дзерин

/У прокуратурі відбулися вибори/

На всеукраїнській конференції прокурорів, яка пройде у Києві, Дрогобицьку місцеву прокуратуру згідно правил має представляти двоє осіб. Вибори делегатів на цю конференцію проходили у Дрогобичі в п’ятницю, 15 квітня.

З 24 осіб, які мали право голосу на виборах делегатів від Дрогобицької місцевої прокуратури на всеукраїнську конференцію прокурорів, проголосувало 23 прокурорів. Один був відсутній, оскільки перебуває у Києві у справах. Таким чином збори, які відбулися в Дрогобичі, є правомочними, адже такими вони є, якщо принаймні половина від складу прокуратури бере в них участь. В даному випадку участь у зборах взяли майже всі працівники Дрогобицької місцевої прокуратури, за винятком одного, відсутнього з поважних причин.

Вибори делегатів нагадували звичний процес голосування. Так, спочатку збори обрали голову та секретаря зборів (Олег Дзерин та Лідія Гут), а згодом лічильну комісію, в яку ввійшли Андрій Мельник, Олександр Тидаш та Оксана Дубель.

Бажання поїхати на конференцію висловили четверо прокурорів. Прокурор Дрогобича Лонгін Мігоцький звернувся до присутніх із запитанням, чи немає більше бажаючих. Оскільки таких більше не виявилося, то в бюлетень для голосування було внесено ці чотири кандидатури. Кожен з прокурорів мав обрати дві позиції з цього списку. Голосування проводилося в таємному режимі (у сусідній кімнаті по одному), потім прокурори вкидали заповнений бюлетень у спеціально підготовлену для цього скриньку. Невикористаний бюлетень було погашено і складено акт про погашення.

Після волевиявлення прокурорів до роботи приступила лічильна комісія. Розпечатавши опломбовану скриньку, вона виявила у ній 23 бюлетені, жоден з них не був зіпсований. Також жоден прокурор не поставив хрестик чи галочку (латинську літеру V) навпроти позиції «Не підтримую жодного».

23 прокурори розділили свої симпатії таким чином:

- за те, щоб до Києва на всеукраїнську конференцію прокурорів поїхала Лідія Гут, проголосувало 6 осіб,

- за те, щоб поїхав Юрій Кріцак, проголосувало 8 осіб,

- за Олега Дзерина проголосувало 12 прокурорів,

- за Олега Матолича – 20.

Таким чином, вибори виявили тих прокурорів, які поїдуть на всеукраїнську конференцію прокурорів як представники Дрогобицької місцевої прокуратури. Це Дзерин Олег Миколайович та Матолич Олег Миколайович.

Прокурор Дрогобича Лонгін Мігоцький висловив задоволення з того приводу, що вибори делегатів відбулися у такий демократичний спосіб і що обрані делегати є з середовища молодих та перспективних людей, завдяки яким відновлюється довіра до правоохоронних органів України.

Володимир Ключак

Чим завинила Нафтуся?

/Трускавець на порозі адміністративно-територіальної реформи/

В методичних рекомендаціях з моделювання територій подані пропозиції щодо зон впливу та віддаленість від центру територіальної громади сіл та поселень: для невеликих міст віддаль – 10 км, міст обласного підпорядкування – не більше 15 км. Якщо віддаль від центру є більшою, то громада зустрінеться з великими вкладеннями в інфраструктуру: інженерні споруди, дороги, мости, соціальні об’єкти, зв`язок, утримання шкіл, медичних закладів тощо. Тому незрозуміло, навіщо до курортного поселення Трускавець приєднувати села Орів, Зимівки, Уличне та Доброгостів. Віддаль до цих населених пунктів більша за 15 км і складає по колу до 50 км.

Маючи добру інфраструктуру (школи, медичну амбулаторію. діючі невеликі підприємства, птахофабрику, лісництво, тартак, цегельню), громада села може втратити вплив на вирішення соціальних побутових проблем. Жителі села залишаться статистами, німими свідками, немов гості на чужому святі. Їхні проблеми вирішуватимуть без них. Нічого не витративши, нічого не отримають.

Що стосується села Орів, то між містом Трускавцем та селом Орів є природна перепона – гірський хребет, яри. Село Орів – поселення іншого району, лежить в зоні впливу іншого адміністративного утворення. Відсутня логістика та цивільна транспортна інфраструктура, відсутні інженерні споруди. Як і за які кошти ці проблеми будуть вирішуватися?

Села Зимівки, Доброгостів та Уличне могли б розвиватися як сільськогосподарські поселення з іншим центром економічної активності, як громади з раціональним використанням робочої сили, орієнтовані на закупівлю с/г сировини, збуті сільськогосподарської продукції, створенні допоміжних переробних господарств, можливо розвитку зеленого туризму.

Тепер щодо утворення центрів економічної активності громади. Чи потрібні Трускавцю наближені села Модричі та Станиля? І чи потрібен їм Трускавець як адміністративний центр?

Жителі сіл Модричі та Станиля мають власні фінансові надходження, добру інфраструктуру, власну можливість отримати якісні соціальні та адміністративні послуги. І все це вони можуть втратити. Трускавець як центр економічної активності жителі цих сіл вже використовують.

 Жителі ж навколишніх сіл думають, що після приєднання на них посиплеться манна небесна, вони стануть багатшими, що, для прикладу, село Доброгостів раптом стане столицею Трускавця. Задарма ще ніхто нічого нікому не давав.

Для втілення ідеї моделі трансформації громад потрібно дати відповідь на багато запитань. Який правовий статус та функції керівних органів в об’єднаній громаді? Як буде проходити розвиток фінансової взаємодії між населеними пунктами? Як розподілятимуться фінансові ресурси: скільки і кому? Як будуть вирішуватися проблеми гуманітарного і соціального розвитку? Хто буде враховувати проблеми протистояння між елітами сіл та центру в боротьбі за бюджетні та природні ресурси? Та найголовніше, неготова, а точніше взагалі відсутня документація на змодельовані центри громад (паспорт громади, картографічний матеріал), не визначені межі громад.

Запитань більше, ніж відповідей.

Основна мета адміністративної реформи – це покращення надання населенню соціальних та адміністративних послуг, раціональне використання робочої сили, пожвавлення ринку праці, закупівля сировини та збуту продукції.

Та наближені до намісників фінансові групи сприймають реформу по-іншому і вже потирають руки та рахують власні прибутки, а навіть вже ділять сфери впливу. Це великий перерозподіл для землевласників та містечкових феодально-аристократичних груп в боротьбі за зони впливу. Проект під назвою «Золота лихоманка» або «Великий Трускавець».

А де прості люди? Де ремісники, торгівці, міщани, обивателі міста та сіл? Чи враховані їхні інтереси? Як будуть вирішуватися спільні проблеми?

Курортне поселення Трускавець не може справитися з власними проблемами, а йому нав’язують нові.

Відсутній План дій сталого розвитку території міста Трускавець. А що вже казати про санітарно-оздоровчі заходи в зонах санітарної охорони курорту! Не підготовлені характеристики природних лікувальних ресурсів м. Трускавець, їхніх лікувальних факторів, кліматичних, інженерно-геологічних та інших умов, сприятливих для лікування та реабілітації, інших цінностей природних територій міста Трускавця та урочища Помірок. Не зібрані відомості про місце розташування, розміри, характер використання, про власників і користувачів природних територій м. Трускавець. Навіть не визначені проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Реформи потрібні безумовно, але все повинно бути продумано та враховано. Трускавцю необхідно визначити межі міста, вирішити проблеми з територією (частина землі, на яких розташовані об’єкти інфраструктури міста належить громадам сіл Модричі та Станилі). Урочище Помірки, землі на Долах, де зараз знаходиться санаторій «Карпатські Зорі», територія Ланів (теперішній IV мікрорайон з СШ № 3) – це історично трускавецькі землі, які зараз на території інших населених пунктів.

Необхідно створити паспорт громади як центру економічної активності, провести інвентаризацію об`єктів комунальної інфраструктури, і найголовніше – визначити чіткі межі міста.

Складається враження, що на всі проблеми курорту держава закрила очі. Відсутня програма державної підтримки курорт Трускавець.

Найголовніше – відсутній патріотизм і небажання чиновників всіх рівнів щось поміняти. Трускавець просто кинули напризволяще, залишили сам на сам зі власними проблемами.

 Що стосується цілого регіону з назвою Дрогобицький район, то тут проблем не менше:

- не визначені центри економічної активності району,

- відсутня документація та не змодельовані громади,

- відсутні проекти кластерної програми.

Дрогобиччина мала б орієнтуватися на створення логістичного центру: розвиток транспортної та інженерної інфраструктури, створення сектору ІТ-технологій, машинобудування, розвитку деревообробної та харчової промисловості, роздрібної торгівлі, розвитку поліграфічної промисловості, виробництва пластмасових виробів, розширенні транскордонного співробітництва, розвитку туризму (тимчасове розміщення та харчування) та ін. Все це створило б додаткові робочі місця, наповнило бюджети територіальних громад.

Натомість депутати всіх рівнів під гаслом проведення адміністративно-територіальної реформи раді перекласти власні проблеми з хворої голови на здорову.

«Всі повинні бути в рівних умовах…» - дивна позиція депутатів обласного та районного рівня. В кожної з громад умови рівні, але різні можливості.

Місто Трускавець, ставши центром територіальної громади, перетвориться на такий собі анклав (велика територія поза законом та маса проблем економічного та соціального характеру).

Поселення Трускавець просто перестане бути затишним курортним містечком, а це останнє, що залишилося від відомого колись європейського курорту.

Недарма при будь-якій владі (чи то за Польщі, чи при Австро-Угорщині, навіть за Союзу) Трускавець мав особливий статус курорту, місто обласного підпорядкування – курорт Трускавець.

Слуги народу, то чим завинила перед вами Нафтуся?

А поки десь там нагорі «вирішують» нагальні проблеми децентралізації, у Трускавці місцеві «великі комбінатори» прикрившись вивіскою «приватних товариств» та «добрими намірами» при повній згоді місцевих намісників віддають з молотка останнє, що залишилося: землю та майно профспілок. Здають в оренду стратегічні об’єкти курорту (як приклад: приміщення курортного туалету біля бювету).

Невже місто не може самостійно утримати туалет? Вхід туди повинен бути безкоштовний. Цей стратегічний об’єкт курорту – своєрідне лице міста. Трускавець – курорт бальнеологічний, люди п’ють мінеральну воду, мають певні потреби…

Натомість власники приміщення, загубивши совість (чого не зробиш заради особистої вигоди!), віддали об’єкт в оренду новітнім «інвесторам».

Останній неприватизований об’єкт, що залишився без «інвестора» в Трускавці, це приміщення бювету мінеральних вод…

Де ж ваш патріотизм, намісники? Репутація, довіра людей – їх дуже легко втратити…

Тож коли буде виконане розпорядження Президента України від 10 жовтня 1995 року №294/95-рп. «Про забезпечення раціонального використання природніх ресурсів та впорядкування санаторно-курортної діяльності на території курорту Трускавець»? Зокрема п.3. «...Фонду державного майна визначити частку державного майна у власності профспілок…»?

То що ж більше потрібне поселенню Трускавець? Стати центром територіальної громади? Чи все-таки залишитися затишним курортним містечком, локомотивом розвитку цілого регіону?

Трускавецька громада готова до змін на користь місту та краю.

Єдине турбує, чи зможуть місцеві депутати переступити через чиюсь захланність та дурість,Є знайти в собі політичну волю та силу і повернути Трускавцю минулу славу, славу міста-курорту європейського рівня? Покаже час…

 Віктор ПицівСоздан 15 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником