Трускавецький вісник № 66 (1207) від 18 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 66 (1207) від 18 квітня 2016 р.

18.04.2016У номері: Дитячі долі; Земля, комунальне майно і МАФи мають працювати на розвиток міста; Спортивні новини; Кримінальні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Андрій Кульчинський бере участь у Міжнародній конференції неврологів

У діагностичному лікувально-реабілітаційному курортному комплексі «Ріксос-Прикарпаття» (м. Трускавець) проходить Міжнародна конференція урологів. Про це під час апаратної наради 18 квітня проінформував міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Мер Трускавця має намір взяти участь у цій конференції, адже також є невропатологом. Незважаючи на те, що зараз Андрій Кульчинський працює міським головою, закон дозволяє йому і далі займатися медичною практикою, що він і робить по суботах.

У Трускавець з`їдуться директори терцентрів з усієї області

На 5 травня у Трускавці заплановано проведення обласного семінару директорів територіальних центрі з обслуговування населення. Про це на понеділковій нараді 18 квітня повідомила директор Трускавецького терцентру Олена Пилат. Також посадовець поінформувала, що в терцентрі готуються до Великодніх свят, зокрема працюють над залученням спонсорської допомоги соціально незахищеним та одиноким пенсіонерам.

У Трускавці все спокійно

За минулий тиждень у Трускавці не було якихось позаштатних ситуацій, поліція та відділ з питань надзвичайних ситуацій працюють у штатному режимі. Про це на понеділковій нараді 18 квітня у Трускавецькій міській раді повідомили начальник Трускавецького відділення поліції Богдан Собко та начальник Трускавецького відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Лучковський. Єдине, на що звернув увагу Микола Лучковський, так це не часте падіння дерев на ділянці поблизу «Ріксоса». Посадовець вислови припущення, що причиною цього можуть бути слабкі ґрунти.

Сильний вітер, який був у Трускавці в неділю, 17 квітня, наламав багато гілок з дерев у курортному парку, зазначив міський голова Андрій Кульчинський. Він дав доручення керівнику КП «Парк курортний» Назарові Веретку ліквідувати наслідки негоди, адже місто готується до Великодніх свят.

Через сильний шум дехто вночі не має води

Як поінформував на апаратній нараді 18 квітня генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк, минулого тижня НКРЄ затвердила новий тариф для Трускавця. Для населення і юридичних осіб він однаковий і становить 16,63 грн. за 1 м. куб. Цей тариф буде введений в дію з 1 травня ц.р.

Володимир Возняк підтвердив факт, що у Трускавці перейшли з цілоденного на цілодобове водопостачання, проте зауважив, що в окремих будинках на вул. Сагайдачного, а також в будинках 5, 7 та 9 на вул. Данилишиних вночі воду не подають, оскільки люди скаржилися на сильний шум насосів. Над цим питанням працюють – або буде застосовано звукоізоляцію, або якісь інші методи, які дозволять не будити неспокійних жильців серед ночі. Розглядається навіть варіант закупівлі нового насосного обладнання імпортного виробництва, бо вітчизняні насоси виявилися дуже шумними. Вартість закордонної насосної установки – близько 50 тисяч гривень. Тож якщо нові насоси куплять, то мешканці вул. Сагайдачного зможуть спати спокійно і в той же час всю ніч мати воду в своїх кранах.

Дрогобицький район отримав найбільше коштів на ремонт доріг

Дрогобицький район отримав найбільше коштів на ремонт доріг. Про це на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук повідомив депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини (БПП «Солідарність») Михайло Задорожний.

«Дякую депутатам нашої комісії, ОДА, які підтримали мою пропозицію щодо розподілу коштів з обласного бюджету на ремонт доріг загального користування по Дрогобицькому району. Нарешті громади сіл Рихтичі, Ролів, Добрівляни, Грушів, Дорожів, Тинів, Волоща одержать якісний та безпечний доїзд. Зокрема, Дрогобицький район отримав найбільшу суму коштів», - пише Михайло Задорожний. Він вказує перелік доріг, на які виділені кошти. З цього переліку подаємо ті, які тим чи іншим чином стосуються Дрогобиччини.

Городоцький район – автодорога О140403 Дрогобич-Комарно (4.500.000 грн.). На дорогу Дрогобич-Комарно потрібно втричі більше грошей, вона з`єднує три адміністративні одиниці (Дрогобич, Дрогобицький район і Городоцький район).

Дрогобицький район – автодороги О140403 Дрогобич-Комарно (17.000.000 грн.); О140401 Дрогобич – Довголука (3.100.000 грн.); С140428 Новошичі-Ріпчиці (4.000.000 грн.);

Мостиський район – автодорога Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав (1.000.000 грн.);

Самбірський район – автодорога Т-14-15 Мостиська – Самбір – Борислав (8.000.000 грн.);

Стрийський район – автодорога О141903 Стрий – Журавно (5.000.000 грн.);

Сколівський район – автодороги О140406 Східниця – В.Синьовидне (10.200.000 грн.).

Грушів готується до річниці об`явлень Матері Божої

У 2017 році у с. Грушів Дрогобицького району відбудеться велика проща з нагоди 30-річчя від дня об`явлень Пресвятої Діви Марії, Матері Божої, у місцевому храмі. Про це на своїй сторінці поінформував депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний. На ювілейні урочистості очікується приїзд високих духовних осіб з Києва, Ватикану, ряду зарубіжних країн.

Нагадаємо, що об`явлення Пречистої Діви Марії в Грушеві, які мали місце у 1987 році, сколихнули весь тодішній Радянський Союз, державна влада не змогла змусити вірян відмовитися від поїздок до Грушева. Від моменту об`явлень у Грушеві стартував рух за легалізацію УГКЦ. А через чотири роки безбожницька держава СРСР припинила своє існування.

Власна інформація

Боротьба зі стихійною торгівлею – компетенція правоохоронних органів

Ситуацію, яка склалася навколо стихійної торгівлі у Дрогобичі, нині, 18 квітня, на оперативній нараді виконавчих органів Дрогобицької міської ради гостро розкритикував міський голова Тарас Кучма. За його словами, у суботу і неділю на вулиці Ковальській та навколо міського фонтану з’явилася чимала кількість заїжджих торговців, які торгують без документів та у супереч усім санітарним нормам.

З цього приводу Тарас Кучма звернувся за роз’ясненням до директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира Білогана. Як пояснив директор ринку, адміністрацією вживаються усі можливі заходи у боротьбі з несанкціонованою торгівлею, зокрема, направлено звернення в податкову адміністрацію щодо проведення спільних рейдів з правоохоронними органами. На запитання міського голови щодо співпраці адміністрації ринку та правоохоронних органів, Володимир Білоган відповів, що за останній період активність правоохоронців, м’яко кажучи, знизилася. Відтак адміністрації ринку доводиться самостійно боротися з несанкціонованою торгівлею у місті.

Своє обурення, щодо невиконання своїх службових обов’язків поліціянтами міський голова висловив представниці Дрогобицької поліції пані Наталії Постойко. Також Тарас Кучма заявив, що хоче бачити присутність на понеділкових нарадах самого начальника поліції Мирона Карапати, до якого останнім часом виникає чимало запитань як у громади, так і у влади міста.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У Дрогобичі активно готуються до Великодня

У понеділок, 18 квітня, на оперативній нараді виконавчих органів Дрогобицької міської ради було озвучено питання про стан виконання робіт з благоустрою міста.

У суботу, 16 квітня, було проведено загальноміську толоку. Міський голова Тарас Кучма подякував усім громадянам, представникам різних об’єднань та державним службовцям, які долучилися до прибирання та озеленення міста. «На жаль, досі, ми спостерігаємо ситуацію, коли одні працюють, а інші – продовжують критикувати. Ми докладаємо чималих зусиль, аби привчити громаду до культурної поведінки: власним прикладом, агітаційними публікаціями у ЗМІ. Однак найдієвішими засобами у боротьбі з шкідниками і варварами є покарання та штрафи. З огляду на щоденні проблеми, які створюють ці люди, нам прийдеться вдаватися до таких радикальних дій.», - зазначив Тарас Кучма. Наостанок міський голова закликав усіх, оскільки до Великодня залишилось ще два тижні, продовжувати прибирати та озеленювати наше місто, яке для усіх нас є спільною великою домівкою.

Нагадаємо, що цьогоріч було прийнято рішення про відмову від побілки бордюрів, натомість, силами комунальних служб та активістів, відбувається побілка дерев.

Щодо озеленення газонів, за словами начальника департаменту міського господарства Івана Лепкого, нинішні погодні умови і температурний режим, який передбачають синоптики не дозволяють провести висадку квітів на газонах. Однак, при подоланні температурного режиму позначки +12 градусів і його стабілізації, комунальні служби одразу приступлять до висаджування квітів, - запевнив посадовець. Також Іван Лепкий поінформував, що днями у місті запрацював фонтан на площі Тараса Шевченка.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У Дрогобичі тривають ремонтні роботи доріг

З настанням весняного періоду у Дрогобичі розпочали ремонтні роботи доріг.

Як поінформував начальник департаменту міського господарства Іван Лепкий, у місті продовжують ремонтувати дороги, однак завадою є температурний режим та мінлива погода. Проте на вулиці Самбірській продовжують капітальний ремонт дороги, де вистеляють третій шар асфальту та облаштовують хідники. Також капітальний ремонт заплановано на ділянках вулиць Володимира Великого, Євгена Коновальця, Стрийської.

Щодо поточного ремонту, то першочергово ремонтуватимуть вулицю Данила Галицького та центральну частину міста.

Нагадаємо, що цього року влада міста не тільки планує облаштування проїжджих частин вулиць, а й розпочала облаштовувати пішохідні доріжки в тих місцях, де вони зруйновані і створюють перешкоди для пересування дрогобичан та гостей міста. Відтак уже облаштовано хідник біля церкви Спаса на вулиці Стрийській.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

У Дрогобичі чоловік попався на крадіжці косметики з магазину

Дрогобицькі правоохоронці встановили, що до крадіжки продукції з косметичного магазину у місті  Дрогобич причетний 29-річний житель міста Стебник.

Чоловік викрав з магазину косметики одного з відомих торгівельних брендів, крем «Нівея» та дві пляшки шампуню «Клеар» на загальну суму 500 гривень.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 КК України (Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років).

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області

На Дрогобиччині чоловік побив дружину, відібрав у неї мобільний телефон та втік

У Дрогобицький відділ поліції 14 квітня за допомогою звернулась 25-річна мешканка одного з сіл району. Жінка повідомила, що близько 14.00 її 34-річний чоловік під час сварки наніс їй удар в обличчя, відібрав мобільний телефон «Самсунг» вартістю 350 гривень та втік у невідомому напрямку.

Працівники поліції встановлюють місцеперебування чоловіка заявниці, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області

Понад півтори тисячі осіб безкоштовно відвідали дельфінарій у Трускавці

Розважально-оздоровчий комплекс дельфінарій «Оскар» мало не щодня приймає у себе соціально незахищених осіб з Львівської та Івано-Франківської областей. Вони безкоштовно відвідують шоу-програми із чорноморськими дельфінами та морськими котиками.

Так, за п’ять місяців з моменту існування дельфінарію у курортному місті, понад півтори тисячі осіб мали змогу безкоштовно відвідати наш заклад. Серед них, зокрема, військовослужбовці, які побували у зоні АТО, їхні діти, вихованці шкіл-інтернатів, діти із малозабезпечених та багатодітних сімей, діти з фізичними та розумовими вадами, а також діти, позбавлені батьківського виховання.

«До нас постійно надходять листи від соціальних служб міст Львівщини та Івано-Франківщини, шкіл-інтернатів, благодійних організацій, монастирів тощо з проханням надати можливість відвідати дельфінарій безкоштовно або на пільгових засадах. Зверталася й Спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих з Львівщини, БФ «Карітас», товариство «Червоний хрест», прикордонники тощо. Загалом щомісяця таких листів надходить біля десятка», - зазначає адміністрація дельфінарію. 

Лише протягом березня цього року шоу з морськими тваринами переглянуло майже 200 осіб, серед яких здебільшого діти. Щоправда, найбільш масове відвідування дельфінарію було торік, коли дельфінарій відвідало 550 дітей прикордонників, які воюють у зоні АТО, та дітей, які втратили своїх батьків під час бойових дій на сході України.

«Відвідування подібних закладів, особливо де є дельфіни, позитивно впливає на емоційний стан як самих дітей, так і дорослих. Відвідувачі на якийсь час забувають про свої проблеми, економічну скруту, про військові дії на сході нашої країни і отримують масу позитивної енергії від перегляду шоу, неймовірні враження та емоції від морських тварин та їхніх захоплюючих трюків. А це в свою чергу позитивно впливає на психологічний стан кожного. Особливо покращує самопочуття та фізичний стан у дітей та дорослих заняття з дельфінотерапії. Адже дельфіни дуже комунікабельні, розумні та веселі і тим паче вони обожнюють спілкуватися з людьми, особливо з дітками. Наш дельфінарій якраз надає таку унікальну можливість», - каже спеціаліст з дельфінотерапії Ярослав Моргун.

Додамо, що дельфінарій «Оскар» у Трускавці відкрився наприкінці жовтня 2015 року. Він є унікальним та єдиним комплексом у Західній Україні. У ньому проживають шість чорноморських дельфінів та три морських котика. Окрім розважального напрямку, дельфінарій позиціонує себе як оздоровчий заклад. Зокрема, на його території діє реабілітація дітей та дорослих за допомогою дельфінотерапії. Здебільшого курси з дельфінотерапії в «Оскарі» проходять дітки з фізичними та розумовими вадами.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Дитячі долі

/Про нічні клуби, насильство в сім`ї та байдужість дорослих/

Леся Василівна Дребот вже біля двох десятків років працює в соціальних службах Трускавця. З них начальником Служби у справах дітей Трускавецької міської ради – майже 16 років. Робота нелегка, адже це робота з дітьми, з якими інколи і батьки не можуть собі дати ради. А інколи навпаки – діти гарні, чемні, слухняні, а от батьки…

Багато надивилася на людську недолю Леся Василівна. Батьки-алкоголіки, занедбані діти, розпусні нічні клуби, наркомани, повії, невиліковно хворі матері, сироти при живих батьках – з цим всім доводиться працювати.

Але Леся Василівна багато бачила і щастя в очах дітей та дорослих. І не лише бачила, а й сама приклалася, щоб цього щастя було більше, а горя поменше.

Сьогодні спілкуємося з пані Лесею Дребот про її нелегку роботу та про життя.

- Пані Лесю, до роботи в соціальній сфері Ви були і директоркою музею, і журналісткою, і навіть одним з організаторів Першого фестивалю «Червона рута». Розкажіть нашим читачам трішки про своє життя до того часу, як Ви з сім`єю перебралися до Трускавця.

- Народилася я в гуцульському краї – в Коломийському районі Івано-Франківської області. Дитинство і частина юності пройшли в селі. Закінчила школу, потім факультет журналістики Львівського університету. Ще в процесі навчання працювала в різних виданнях – штатним та позаштатним кореспондентом, зокрема в газеті «Сільські вісті» та журналі «Жінка».

Потім працювала у Державному фонді імені Володимира Івасюка, була однією з організаторів першого Всеукраїнського фестивалю «Червона рута», що проходив у Чернівцях у 1989 році. Займалася прийомом, поселенням та супроводом численних гостей. Можливо, продовжувала б роботу у фонді, та переїхала з сім’єю у Трускавець, куди після навчання мого чоловіка скерували на роботу у міський відділ міліції.

У Трускавці я з 1995 року. Свою трудову діяльність тут я починала в 1996 році з Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З лютого 1997 року працюю в Службі у справах дітей. Спочатку Служба була при відділі у справах сім`ї та молоді, а з 2000 року я очолюю Службу у справах дітей як окрему структурну одиницю.

- В соціальній сфері Ви працюєте біля двох десятиліть. Чи є щось таке, до чого і досі не можете звикнути у своїй професії?

- Напевно, до людської байдужості і до недосконалості нашого законодавства. Це два питання, які я не можу змінити. Адже кожний раз стикаєшся з проблемами, які виникають з цих двох причин.

На початку моєї роботи було дуже важко, пригадую, скільки було судових справ… Це були важкі 1990-ті роки, в тому числі важкі і в дитячому середовищі. Коли я прийшла на роботу, то в 1997 році в мене на обліку було 83 дітей за вчинення злочинів. Це був важкий контингент…

- А зараз скільки, якщо не таємниця?

- На сьогоднішній день, Богу дякувати, щоб не зурочити, в нас немає неповнолітніх, які засуджені за вчинення злочинів. Вже другий рік Бог нас береже від цього.

- З якими дітьми Ви працюєте?

- Діти-сироти, діти, позбавлені батьківської опіки, діти-інваліди, неблагополучні сім`ї, сім`ї, які опинилися в складних життєвих обставинах з різних причин. На даний час у нас додалася ще така категорія як вимушено переселені особи.

Якщо сказати спрощено, то в моєму підпорядкуванні є дитяче населення.

Служба у справах дітей налічує трьох працівників, під опікою в нас 32 дітей. З них 6 дітей знаходиться в прийомних сім`ях.

Одним з видів діяльності Служби у справах дітей є профілактика. Ми проводимо рейди по нічних клубах, по закладах торгівлі.

До 2013 року у нашому законодавстві норма закону визначала, що неповнолітнім дітям до 18 років відвідування нічних відпочинкових закладів заборонено.  Але в кінці 2013 року чомусь наші можновладці внесли поправку до законодавства, що особи, які досягли 16-річного віку, мають повне право відвідувати нічні заклади, нічні клуби. І навіть якщо дитині не виповнилося 16 років, але вона є в супроводі дорослих, то ми не маємо жодного законного права виставляти якісь претензії до батьків, а тим більше до дитини.

Я вважаю, що це неправильно. Бо, для прикладу, якщо 15-річна дівчинка прийшла в нічний клуб у супроводі 19-річного хлопця – все, вона вже має право там бути. Але, думаю, всі погодяться, що дитина не має там перебувати. Бо навіть найкращий, найбільш контрольований нічний клуб має ризики, містить моменти, які є не для дітей. І в нас багато інших таких прогріхів у законодавстві, про що я вже говорила.

- Які моменти за ці 16 років Вам особливо врізалися в пам`ять?

- Багато є таких моментів. Пам`ятаю всіх дітей, які «пройшли» через нашу Службу, різні долі, різні випадки. На сьогоднішній день часто зустрічаю цих вже дорослих людей, у них вже свої сім`ї, свої діти. Вони як страшний сон згадують ті дитячі пустощі чи негаразди, які в них були. І тішить, коли в них життя змінилося на краще і ти до цього теж докладаєшся, вносиш свою часточку, свою лепту.

Але, на жаль, не завжди все закінчується благополучно. З таких трагічних історій особливо боляче згадувати випадок з нашим підобліковим хлопчиною Русланом (ім’я змінено з етичних міркувань). В січні минуло п’ять років, як його вже немає в живих.  

У хлопчика померла мама, батько зловживав алкоголем, зв`язався з циганами. Квартира, в якій до певного часу жила дитина, мала кількох співвласників, були великі борги за комунальні послуги. Квартиру розміняли, Руслан отримав житло у Бориславі – однокімнатна умебльована квартира, далеко не найгірші умови для проживання. Хлопчик навчався в Бориславському училищі, ми  його контролювали, йому допомагали – і продуктами, і одягом, щоб він не відчував незручностей, невигод.  Незважаючи на нелегку долю, хлопчина дуже любив життя та мав великі плани на майбутнє. Але, на жаль,  Господь вирішив все інакше. Через кілька днів після його   вісімнадцятиліття Руслана  знайшли повішеним у квартирі. Це дуже боляче, бо дитина виростала на моїх очах від п’яти років.

Я дуже багато часу приділяла цій дитині, в хлопчика була велика родина, але незважаючи на все це, так трагічно обірвалося його життя. 

Були випадки, коли доводилося на певний час вилучати дітей від батьків, але все закінчувалося добре, діти поверталися, батьки починали розуміти свої помилки. Бо для дитини рідні батьки, які б вони не були хороші чи погані – це найрідніші люди. І діти люблять своїх батьків, бо батьків не вибирають. Але інколи обставини складаються так, що ми просто змушені позбавляти дітей присутності батьків. Захищаючи тим самим дітей.

- А які причини того, що вилучаєте дітей?

- Основна причина – це алкоголізм.

- А наскільки гострою є проблема насильства в сім`ї?

- Що стосується сімей з дітьми, то ця проблема, слава Богу, не є настільки гострою. За останні три роки у нас не було жодного звернення щодо насильства над дитиною чи жорстокого поводження з дитиною.

Було кілька повідомлень, що насильство в сім`ї вчинялося в присутності дітей. Це коли батьки виясняють між собою стосунки. Хоча я вважаю, що це свого роду психологічне насильство над дитиною, адже дитина переживає, бачить це все і аналізує цю ситуацію. Але це, звісно, не причина, щоб дітей вилучати з такої сім`ї. В таких випадках ведемо профілактичну та роз`яснювальну роботу.

- Світлою стороною діяльності Служби у справах дітей є прийомні сім`ї. Розкажіть детальніше, скільки таких сімей є у Трускавці?

- На сьогоднішній день у Трускавці функціонує дві прийомні сім`ї, в яких виховується п’ятеро дітей. В одній сім`ї – троє, в другій – двоє.

- При міській раді окрім підпорядкованої Вам Служби є ще відділ у справах сім`ї, молоді та спорту і Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Чи не дублюють три структури роботу одна одної? Чи співпрацюєте з ними?

- Служба у справах дітей – це державний орган. Центр соціальних служб – це як підприємство, окрема організація, на яку покладено певні функції.

Наша служба є координатором всіх питань, що стосуються дітей. А Центр соціальних служб має інший спектр роботи – це і молодь до 35 років, і залежні від алкоголю та наркотиків, і сім`ї, де вчиняється насильство (у тому числі сім`ї, де немає дітей).

Відділ у справах сім`ї, молоді та спорту має свої функції – це в першу чергу робота з багатодітними сім`ями, також оздоровлення дітей, робота з пільговими категоріями, з обдарованими дітьми, успішними в навчанні, спорті, зрештою, спортивна робота, організація різних спортивних заходів.

Звісно, що ми співпрацюємо, бо як інакше? Для прикладу, дитина під опікою і вона є обдарована. Або в нас є прийомна сім`я, то вона одночасно є і багатодітною, бо маючи своїх п’ятеро дітей, вони взяли ще трьох на виховання.

Ви не перший кажете, що робота цих трьох структур дублюється, але це не так. У кожного з нас свій напрям роботи, дубляжу немає. Ні відділ у справах сім`ї, молоді та спорту, ні Центр соціальних служб не займаються питаннями опіки, позбавлення батьківських прав чи вилучення дітей, якщо до цього доходить. Це функції суто нашої Служби.

- А чим займається опікунська рада?

- Опікунська рада як орган створена при управлінні праці та соціального захисту населення. Вона займається питаннями дорослих осіб. Ви ж напевно маєте на увазі комісію з питань захисту прав дитини – вона створена при міській раді. І власне ця комісія розглядає всі питання, які стосуються дітей. Це позбавлення батьківських прав, продаж, дарування нерухомості чи рухомого майна, обмін, словом все, до чого дотична дитина, розглядається на цій комісії. Комісія приймає рішення, яке подається на затвердження у виконком. Я входжу в склад цієї комісії, а очолює її секретар Трускавецької міської ради Наталія Анатоліївна Пономаренко. Їй такі повноваження були делеговані міським головою. Так що вона цим займається, бо курує всю соціальну сферу в місті.

- Пані Лесю, Ви теж – мама, як і Ваші підопічні. Що могли б Ви порадити всім матерям Трускавця, щоб їхні сім`ї були міцними, щоб діти були їхньою потіхою, а не тягарем?

- З чого починала, тим буду і завершувати. В першу чергу не бути байдужим!

У нас виростає покоління дітей, які є дещо іншими, ніж були ми, старше покоління. Дехто каже, що теперішні діти жорстокіші, не такі виховані, як ми, але це не так. І не в цьому річ. Діти завжди одинакові, все залежить від впливу на них дорослих.

Теперішні діти можуть пробачити все – бідність, відсутність дорогих джинсів чи комп’ютера, або ж куска м`яса на столі. Вони це можуть пробачити, можуть зрозуміти. Але коли їхні сім`ї байдужі до них, коли діти не відчувають опори, тепла, любові батьків, то цього вони не пробачають. І несуть це в подальше своє життя.

Зараз великою проблемою є соціальне сирітство. Батьки залишають дітей і їдуть заробляти кошти. У мене був такий випадок, коли мама залишила саму 14-річну дівчинку і поїхала за кордон заробляти гроші, бо їй треба утримувати дитину. Залишила тут роботу і поїхала, як раніше казали, «за довгим карбованцем».

Дівчинка була досить хорошою дитиною, але вік зробив своє. Друзі, компанії, подивилися телевізор, подивилися відео, побавилися, хтось прийшов, хтось пішов, а в якийсь момент хтось залишився. У неповних 16 років дитина завагітніла. Це було кілька років тому.

Мама довго не могла зрозуміти, яка її вина. Вона звинувачувала у тому, що сталося, всіх – і  владу, і суспільство. А от своєї провини довго не визнавала. Дитині не потрібні зайві гроші, дитині потрібні батьки.

Розкажу про інший випадок. При нашій Службі є телефон довіри і дзвонила до нас одна дівчинка, ми довго з нею спілкувалися, зараз ми з нею спілкуємося відкрито. Дитина є студентом третього курсу, а почали ми з нею спілкуватися, коли вона ще була ученицею 11-го класу.

Вона подзвонила і каже: «В мене є все. Що я тільки захочу, я на другий день буду мати. Але в мене нема батьків. Тому що мої батьки настільки зайняті своїм бізнесом, настільки зайняті зароблянням коштів, що всі проблеми, які в мене виникають, я обговорюю з мамою подружки, яка працює в санаторії посудомийкою. Вона мене розуміє, вона мені підказує, як я маю діяти. І всіма проблемами, які в мене були – перше кохання, перше розчарування – я ділилася з нею, а, на жаль, не зі своїми батьками».

Ми спілкувалися з нею, поспілкувалися з батьками. Слава Богу, що ті батьки зрозуміли свою помилку і на сьогоднішній день ми маємо досить хорошу сім`ю, маємо досить хорошу дитину. Ця сім`я при потребі займається благодійністю, допомагає нам в наших проектах, якщо є потреба допомогти іншим сім`ям. Люди зрозуміли, що щастя не в грошах.

- Ви сказали, що діє телефон довіри, можете назвати його номер?

- 6-99-85. Можна отримати консультації юридичного та психологічного характеру. Всі дзвінки є конфіденційні, називати своє ім`я чи прізвище не потрібно. Якщо людина хоче отримати якусь інформацію чи навіть просто поспілкуватися по якихось питаннях, то ми завжди раді допомогти.

Спілкувався Володимир Ключак

Земля, комунальне майно і МАФи мають працювати на розвиток міста

Чергова планова прес-конференція Моніторингового комітету з раннього попередження корупції відбулася у Дрогобичі в понеділок, 18 квітня. Провів її директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка.

Моніторинговий комітет – це програмна ініціатива громадського об'єднання товариства “Юрій Дрогобич”, яка здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Партнерами та учасниками громадської ініціативи є громадські організації “Дрогобицька громада” та “Дрогобицький майдан”. Інститут міста Дрогобича підписав угоду про співпрацю з Моніторинговим комітетом.

Головний месидж, який отримали представники ЗМІ – це реальні результати діяльності Моніторингового комітету в плані припинення функціонування різного роду корупційних схем із землею та комунальним майном.

- Попередня влада в Дрогобичі серйозно зловживала матеріальними ресурсами міста, зокрема землею, - каже Володимир Кондзьолка. – У свій час громадські активісти пробували боротися з найбільш одіозними особами, але ефекту не було. Його й не могло бути, адже потрібно міняти не конкретних осіб, потрібно міняти правила гри, щоб вони були чіткими, зрозумілими, прозорими.

Першим реальним кроком діяльності Моніторингового комітету в сфері припинення махінацій із землею став факт прийняття Дрогобицькою міською радою 31 березня 2016 р. рішення про тимчасове призупинення (до 1 липня 2017 р.) розгляду заяв на виділення земельних ділянок, крім тих, де вже знаходяться капітальні споруди. За цей час (тобто до 1 липня) потрібно впорядкувати нормативні документи. Планується це зробити 12 травня на сесії Дрогобицької міської ради, під час якої очікується внесення змін у регламенти міської ради та міськвиконкому, а також в положення про постійні депутатські комісії.

Володимир Кондзьолка окрім теми подолання корупції в земельній сфері розповів про шляхи вдосконалення управління комунальною власністю. Так, для прикладу, у 2014 році з 27 тисяч кв. м. площі комунального майна у пільгову оренду було надано більше половини (бл. 14 тис. кв. м.), 1 300 кв. м. комунальних площ не використовувалися, і лише трохи менше 12 тис. кв. м. площ було орендовано за комерційною чи наближеною до неї ціною. Внаслідок такого «господарювання» Дрогобич за орендну плату у 2014 році отримав лише 450 тис. грн., що в середньому за 1 кв. м. виходить 1,30 грн. в місяць. Належного контролю, для чого надається комунальне майно, не проводилося. Окрім громадських організацій типу асоціації інвалідів, які орендують комунальне майно за пільговою ціною, пільговиками є і державні органи, які часто займають великі площі і таким чином використання комунального майна є вкрай неефективним.

Інше питання, яке підняв на зустрічі з журналістами Володимир Кондзьолка – це потреба чіткого поділу міста на зони, згідно яких можна виробити концепцію розміщення малих архітектурних форм. Посадовець пропонує умовно розділити Дрогобич на «червону», «жовту» і «зелену» зони. Якщо говорити спрощено, то в «червоній» дозволи на МАФи видавати не можна, у «жовтій» їх видавати можна відповідно до затвердженої в майбутньому Програми, а в «зеленій» зоні, яка включала б зокрема околиці міста, будівництво МАФів можна навіть стимулювати, щоб розвивати інфраструктуру території.

- І виділення землі, і комунальне майно, і МАФи мають працювати на розвиток міста, - зазначив директор Інституту міста Дрогобича та розповів про покрокову стратегію розвитку, в якій першим кроком має стати прийняття рішень по прозорості, другим – розробка відповідних програм, які б показали, в якому напрямку місто планує розвиватися (своєрідні міні-стратегії розвитку), а третім кроком мало б стати запровадження системи управління якістю надання публічних послуг ISO 9001.

Після озвучення цих ідей зав’язалася досить жвава дискусія, в якій взяли участь присутні на прес-конференції журналісти газет, радіо та Інтернет-видань Дрогобича.

Володимир Ключак

Дрогобичани вибороли чотири срібні медалі серед 400 спортсменів на Чемпіонаті України з хортингу серед молоді в Черкасах

15-17 квітня 2016 року в місті Черкаси пройшов Чемпіонат України з хортингу серед молоді (кадетів та кадеток, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат). На змагання з національного бойового мистецтва хортингу в центр України з’їхалися 400 спортсменів зі всіх регіонів нашої держави. На урочистому відкритті турніру Віце-президент Української Федерації хортингу Олексій Семигал зазначив, що така кількість учасників молодіжного чемпіонату з хортингу – це абсолютний рекорд і свідчення того, що хортинг справді стрімко розвивається та має велике майбутнє. Тому що хортинг – це цілісна бойова, виховна і оздоровча система, в якій в задоволення все – тренуватися змагатися і судити.

За підтримки відділу фізичної культури та спорту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради участь у цьому масштабному турнірі в Черкасах взяли і хортингісти Дрогобицького осередку хортингу (Президент Денис Іваницький) Львівської обласної федерації хортингу (Президент Віталій Плеханов). Чотири вихованці тренера Дениса Іваницького зуміли вибороти чотири срібні медалі серед 400 учасників! Так, срібними призерами Чемпіонату України з хортингу серед молоді в розділі «Показовий виступ» пари стали Анастасія Фаль та Семен Фаль. Ці брат і сестра спрацювали як справжня спортивна сім’я – продемонстрували техніку високого рівня, взаєморозуміння та повну довіру до партнера в парі, бойовий дух та лише на 0,25 бала поступилися хлопчачій парі з Кіровограда. Анастасія Фаль також виборола срібну медаль в розділі «Форма» в особистому заліку. Четверте срібло дрогобичанам принесла Діана Спариняк в особистому заліку в розділі «Показовий виступ».

Іра Циган

Співчуття

Адміністрація та колектив Трускавецької міської лікарні глибоко сумують з приводу смерті старшої медичної сестри діагностичного відділення Богдан Людмили Дмитрівни та висловлюють співчуття родині.

Понад 43 роки Людмила Дмитрівна працювала в лікарні, з добром та любов’ю завжди ставилась до пацієнтів та колег по роботі. Її високий професіоналізм, скромність, порядність назавжди залишаться у наших серцях.

Колектив лікарні знав її як патріотку України, яка дбала про її добробут та духовне процвітання. Її патріотизм проявлявся в принциповості та поглядах, у постійній праці.

Нехай милосердний Господь успокоїть її душу у Своїх Небесних Оселях, там, де спочивають праведні. Вічна пам'ять!

Адміністрація та колектив КП «Трускавецька міська лікарня»Создан 18 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником