Трускавецький вісник № 67 (1208) від 19 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 67 (1208) від 19 квітня 2016 р.

19.04.2016У номері: Кому потрібна така демократія; Орден для священика; Спортивні новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Трускавець в Ташкенті на виставці «Світ відпочинку» репрезентують «Карпати»

У понеділок, 18 квітня, в столиці Узбекистану Ташкенті урочисто відкрилася Міжнародна виставка «Світ відпочинку». Участь у виставці беруть представники кількох десятків країн світу, у тому числі й України. Приємно, що на виставці в Узбекистані знайшлося місце і для Трускавця – його репрезентує заступник генерального директора готельно-курортного комплексу «Карпати», депутат Трускавецької міської ради Руслан Пристай.

У Трускавці затримали зловмисника, який пограбував молоду дівчину

У Трускавецьке відділення поліції звернулася 25-тирічна дівчина про те, що на одній із вулиць Трускавця молодий чоловік зірвав у неї з шиї золотий ланцюжок із хрестиком та втік. Про це інформує Трускавецьке відділення поліції на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

У ході проведення перевірки за скоєння даного кримінального правопорушення працівниками поліції було встановлено 27-мирічного жителя Дрогобицького району, який в скоєному зізнався. Золотий ланцюжок та хрестик як речові докази грабежу вилучено.

Власна інформація

Перевізники узгоджували об’єкти, які будуть винесені на конкурс з перевезення пасажирів

18 квітня в Дрогобицькій районній державній адміністрації відбулася робоча нарада з перевізниками, на якій розглядалось питання оптимізації організації пасажирських перевезень та узгодження пропозицій, які будуть винесені на наступному конкурсі для визначення перевізників щодо роботи на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району. Кожен керівник транспортного підприємства, що здійснюють пасажирські перевезення мав змогу висловитись та подати свої пропозиції.

Також на нараді було озвучено скарги, що надійшли від мешканців району, що стосуються не добросовісного виконання своїх зобов’язань деякими перевізниками. Було доручено керівникам фірм-перевізників надати пояснення та усунути недоліки.

Підводячи підсумок наради, завідувач сектору житлово-комунального господарства та інфраструктури Ганна Павлюк наголосила, що головне якісно забезпечувати перевезення пасажирів та не допускати порушення виконання маршрутних графіків.

Прес-служба Дрогобицької РДА

19 квітня необхідно сплатити авансові внески фізичних осіб-підприємців

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців (крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування) визначено ст. 177 Податкового кодексу України.

Пунктом 5.1 цієї статті визначено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового внеску за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Священика із Трускавця нагороджено орденом святого Миколая

Настоятель трускавецької парафії Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ КП) о. Ігор Пулик нагороджений орденом святого Миколая Чудотворця. Відповідний указ підписав Патріарх Київський та всієї України-Руси Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет.

Вручення ордену святого Миколая митрофорному протоієрею Ігореві Пулику відбулося у неділю, 17 квітня, у Трускавці. На Святу Літургію прибули архієпископ Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яків, секретар єпархії о. Андрій Безушко та ще близько десяти ієреїв. В урочистій обстановці високу нагороду було вручено отцю Ігореві, який є настоятелем першої православної парафії Київського патріархату у Трускавці і зараз займається богоугодною справою – будівництвом церкви на вул. Дрогобицькій (неподалік автостанції, при в`їзді в Трускавець).

- Раніше я дуже рідко ходив до церкви, хіба на Великдень та Різдво, а зараз буваю практично щонеділі. І це завдяки отцю Ігорю, який зумів навернути мене до Бога, просвітив моє серце. Я вважаю, що ця нагорода – цілком заслужена, бо такі люди як отець Ігор сіють добро, звіщають Євангеліє, показують власним прикладом яким має бути християнин, - каже один з парафіян церкви Різдва Пресвятої Богородиці, працівник Трускавецької міської ради.

- Дрогобицько-Самбірська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату під своєю юрисдикцією має десять районів Львівської області – Дрогобицький, Самбірський, Старосамбірський, Сколівський, Турківський, Стрийський, Миколаївський, Жидачівський, Мостиський та Яворівський, - розповідає секретар єпархії отець Андрій Безушко. – І дуже мало серед наших ієреїв мають таку поважну відзнаку як отець Ігор. Він навіть не очікував, що Владика приїде і вручить йому орден…

До речі, отець Ігор Пулик в ці дні відзначив свій ювілей, з яким його через посередництво «Трускавецького вісника» хочуть привітати вірні парафіяни та побажати йому і надалі трудитися на Христовій ниві на благо Трускавця, України та Святої Православної Церкви.

Володимир Ключак

В першій грі обласного чемпіонату трускавецька «Зоря» виграла з рахунком 1:6

У неділю, 17 квітня, стартував перший тур чемпіонату Львівської області з футболу. На прекрасному стадіоні у Доброгостові відбулася видовищна гра між командами ФК «Зоря» (Трускавець) та ФК «Карпати» (Доброгостів). Підтримати трускавецьку команду приїхали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, один з головних меценатів «Зорі», голова ТМО партії «Батьківщина» Руслан Крамар, а також заслужений ветеран трускавецького футболу, корінний трускавчанин Мирон Адамович Крамар.

Незважаючи на те, що вболівальників все ж було більше за доброгостівську команду, яка грала у себе вдома, та «Карпати» не змогли потішити жителів Доброгостова та Бистрого перемогою ні в грі юнаків, ні у грі дорослих. Так, гра юнаків закінчилася «насухо», трускавчани виграли з рахунком 0:2, голи забили Максим Кручкевич та Юрій Іванішин.

Щодо гри дорослих, то доброгостівчани змогли забити «Зорі» одного гола, зате у свої ворота пропустили аж шість м`ячів. До речі, гольових моментів було набагато більше, так що рахунок міг містити й інші цифри.

Перший гол у ворота «Карпат» забив трускавчанин Роман Шакалець – вже на 10 хвилині гри. А через три хвилини рахунок вже був 0:2 завдяки влучному удару Андрія Шакальця, який, до речі, в цій грі забив аж три голи у ворота суперника. Відзначилися також і такі гравці «Зорі» як Андрій Петрачкович та Олег Штибель.

Окриленими та задоволеними поверталися трускавчани з Доброгостова додому. Ця гра є свідченням того, наскільки важливою є для футбольної команди підтримка громади, влади, віра у рідну команду. За попередньої влади нелегко було трускавецькій «Зорі», але вона вистояла і зміцніла. І не в останню чергу завдяки наполегливості очільника команди Михайла Данилишина, який впевнений, що «Зоря» зможе повернути Трускавцю давню футбольну славу. Те, що команда зараз грає на область, показує ріст «Зорі», здорові амбіції, які допомагають наблизитися до мети.

А наступної неділі, 24 квітня, відбудеться домашня гра ФК «Зоря» (Трускавець) з футбольною командою «Новошичі» на центральному стадіоні міста Трускавця. Матчі розпочнуться традиційно о 14.00 (юнаки) та о 16. 00 (дорослі).

Володимир Ключак

Кому потрібна така демократія?

Вже двадцять п’ять років ми будуємо демократичне суспільство і все якось його переробляємо. А власне що воно значить – «демократія»? Ще в школі нас вчили, що «демократія» складається з двох грецьких слів: «демос» – народ і «кратія» – влада. Тобто – влада народу. Беру до рук словник новогрецької мови «о демос» – народ (в грецькій мові є артиклі), «то кратія» – держава.

Як я розумію, напис на грецькій драхмі – «Елінікі демократія» перекладається буквально «грецького народу держава». Влада ж грецькою – зовсім інше слово – «ескусія». Якщо демократія – це українського народу держава, то я згоден. Але влада народу, як учили в шкільних підручниках, то таки щось інше. Справедливо сказано, що демократія гарна тим, що сама дозволяє себе знищити.

І це таки так. От давайте поглянемо, як іде «демократичний процес» у нас останні роки. Після Майдану сформувалась тимчасова влада. Генеральним прокурором був призначений майданівець, член ВО «Свобода» Махніцький. За три місяці він відкрив 3000 кримінальних справ, що стосувалися Майдану і корупції у вищих ешелонах влади. Але Європа і Америка почали нас вчити, що ця влада не зовсім легітимна, а отже, так чинити недемократично. Потрібні вибори, щоб все було демократично і законно. Провели вибори. І що чи кого обрали? Почали робити демократію. Першим ділом Президент Порошенко запропонував Генпрокурору подати у відставку. І той пішов. Красиво мотивуючи тим, що коли його партія не представлена у Верховній Раді, то він, за традиціями демократії, не повинен бути в Уряді. Хоча знаємо, що кожен десятий із полеглих героїв Небесної сотні були членами ВО «Свобода». Однак ця політична сила у ВР не пройшла. Натомість пройшли 60 чоловік від Опозиційного блоку – проросійське лобі, практично, ті ж регіонали. Пройшла і «Батьківщина» зі своїм цікавим лідером – Юлією Тимошенко. Ось штрихи біографії: Кучма посадив Юлію Володимирівну до тюрми, правда, лише на місяць. Потім – «Оранжева революція». Стала Юлія Тимошенко депутатом і розвалила дієздатну коаліцію, борячись «за правду і бідний народ». Янукович знову «запакував» Тимошенко до цюпи, звільнив Майдан, Революція Гідності. І Леді Ю у ВР знову розвалила здавалося б міцну коаліцію у боротьбі «за правду і бідний народ». Чи не забагато повторів?

Далі боротьба з корупцією і за чистоту партійних рядів. Перші жертви не колишні злочинці-регіонали, а майданівець комбат у зоні АТО Мосійчук. Наступний – керівник волонтерського руху Геннадій Корбан, один з тих, хто не допустив захоплення влади сепаратистами на Дніпропетровщині. Обидвох арештовують прямо в залі ВР і вивозять в тюрму.

А в той же час Олена Лукаш, міністр юстиції при уряді Януковича, що погрожувала ввести надзвичайний стан у час Майдану і пересадити всіх, спокійно півтора року проживає в Києві. Нарешті арештовують, але за кілька днів відпускають під заставу. А далі ще й заставу віддають, мовляв, не винна.

Та практично всіх, кого ловлять на хабарах, відпускають під заставу, щоб дати їм можливість зникнути за кордоном. Врешті-решт, в нас «демократія» чи «димократія»? Що ж то справді за бедлам? І найголовніше, що увесь час їздять до нас різні місії і вчать, як то воно має бути по-демократичному. А справді як? Як у демократичних країнах з демократією у кризових ситуаціях?

Взяти хоч би США. Японія напала на Америку. Тут же американський уряд інтернував ( посадив у табори) всіх громадян Америки японського походження. Всіх – від немовлят до пристарілих. Майже третина з них у таборах і померла. Лише через п’ятдесят років уряд США вибачився за це перед своїми громадянами. На Хіросіму і Нагасакі кинуто атомні бомби. Загинуло сотні тисяч невинних людей. Але цьому було виправдання: якби бойові дії вели звичайною зброєю, то були б набагато важчі втрати серед американських військових.

А ми? Московські окупанти розміщують за школами мінометні батареї та артустановки і вбивають українських вояків. А нам не можна, бо ми дуже гуманні і демократичні.

Ніколає Чаушеску з дружиною затримали всього за добу, арештували, судили і виконали вирок – розстріляли. Це при тому, що смертна кара в Румунії була скасована ще в часи правління диктатора Чаушеску. І жодна держава, жоден уряд чи світові організації з прав людини і пари з уст не пустили з цього приводу. А ми тільки й чуємо повчання з усіх боків, хіба що лінивий не вчить, як нам діяти і як нам бути.

Світ ніби не розуміє, чи не хоче розуміти, що ми знову опинилися віч-на-віч із нахабною і кровожерною московською ордою і приречені вистояти проти цієї агресії. І в цій ситуації маємо тільки два шляхи: або далі бавитися в демократію аж до втрати вистражданої століттями державної незалежності, або ж використовувати всі можливі і неможливі засоби, щоб зупинити російську агресію і врятувати Україну. Це війна. І нас поставили перед вибором: демократія чи Україна. Напевно, врятувати свою землю, свій народ від нової окупації путінським людиноненависницьким режимом – обов’язок кожного мислячого громадянина, навіть коли задля цього маємо на якийсь час поступитися демократичними принципами.

То ж може досить нам оглядатися на те – «що люди скажуть», взяти та відправити усіх цих балакунів із Верховної Ради на фронт, щоб відчули на своїй шкурі, що таке війна. Спеціалістів та професіоналів, що вже двадцять п’ять років морочать нам голови, за добу інтернувати у трудові табори. А владу передати військовим – комбатам із зони АТО, які швидко дадуть собі раду і з корупцією, і з криміналом, і з безладом, що твориться в державі. Як ви на це?

Роман Луцик, мешканець Борислава, газета «Нафтовик Борислава»Обновлен 20 апр 2016. Создан 19 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником