Трускавецький вісник № 68 (1209) від 20 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 68 (1209) від 20 квітня 2016 р.

20.04.2016У номері: Логіка; Короткі новини регіону; Інформує податкова; Дельфінотерапія.

Короткі новини

Суд «дав» власнику гральних автоматів 170 тисяч гривень штрафу

Як інформував «Трускавецький вісник» на початку квітня, Дрогобицькою місцевою прокуратурою був скерований до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про обвинувачення гр. В., який у м. Дрогобичі на вул. Шевченка, 2, незаконно утримував заклад із 26-ма гральними автоматами.

Як інформує Дрогобицька місцева прокуратура, вироком Дрогобицького міськрайонного суду горе-підприємця визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 Кримінального кодексу України, та обрано йому покарання – штраф у розмірі 10 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 000 грн.

Трускавецька влада запустила новий офіційний сайт

Розпочав свою роботу новий офіційний сайт Трускавецької міської ради https://tmr.gov.ua/. Поки що він працює в тестовому режимі. Як кажуть в мерії Трускавця, головною перевагою офіційного Інтернет-ресурсу міської ради є пошукова система, котра допоможе знайти документ за датою, номером, або ключовим словом, чого раніше не було і на що неодноразово звертали увагу попередній владі громадські діячі та депутати міської ради.

Для зручності мешканців впроваджено систему електронних звернень. Тепер, скориставшись електронною формою на сайті, запитання та пропозиції можна направити міському голові, його заступникам та керівникам підрозділів, депутатам Трускавецької міської ради. Деякі розділи ще перебувають у стадії розробки та доопрацювання.

«Старий» офіційний сайт www.truskavets-city.gov.ua залишається як архів, доступ до нього буде відкритий. Але всі новини публікуватимуть вже на новому сайту. На старому сайті в рубриці «Архів новин» залишиться також вся неправдива та перекручена інформація, публікована у 2010-2015 рр. (часи «Трускавецького криміналітету») як свідчення того, наскільки влада може відірватися від громади і займатися саморекламою та самохизуванням.

Поважні гості з Польщі відвідали Східницю

Як інформує офіційний сайт Східницької селищної ради, нещодавно з робочим візитом до Східниці приїжджала польська делегація. В складі делегатів були староста Ліського повіту Анджей Олесюк, голова ради повіту Марек Малєцкі, президент Бещадського Європейського форуму Адам Басак, а також директор технікуму в м. Лєско Гжегож Браєвскі. Поважних гостей із сусідньої Польщі вітав голова Східницької селищної ради Іван Піляк.

В рамках візиту представники делегації провели зустріч з педагогами і учнями СЗОШ № 2. Адже основною метою стала популяризація навчання української молоді у Польщі, зокрема відновлення активної співпраці у наступних напрямках: питання вступу й умови навчання школярів в технікум м. Лєско, обмін молодіжними делегаціями.

Не менш важливим завданням запланованого візиту постала можливість укладання спільних інфраструктурних та господарських проектів в рамках реалізації програми Транскордонного співробітництва між Польщею, Білоруссю та Україною. Ось декілька основних, про які йшла мова:

- каналізування вулиць Котляревського та Шевченка;

- повна реконструкція вуличного освітлення з використанням нових енергоощадних технологій (LED технологій);

- капітальний ремонт та будівництво нових доріг;

- будівництво каналізаційного колектора по вулицях Чорновола, Незалежності, Котляревського.

Стартував конкурс дитячого малюнку, переможці якого отримають квитки в дельфінарій

Дельфінарій «Оскар» (м. Трускавець) оголосив конкурс дитячих малюнків на тему «Як я люблю морських тварин». Про це інформує офіційний сайт дельфінарію. Конкурс малюнків приурочено до Дня захисту дитини, триватиме він від сьогодні (20 квітня) до 20 травня. Півфіналісти отримають у подарунок квитки на шоу-виставу 1 червня, а фіналісти отримають супер-приз – плавання з дельфінами.

Умови конкурсу:

- морська тематика малюнків «Як я люблю морських тварин»;

- приймаються тільки власні малюнки дітей (роботи намальовані батьками чи стягнуті з Інтернету автоматично випадають з конкурсу);

- участь у конкурсі може брати необмежена кількість малюнків від однієї дитини, але перемогти зможе лише один малюнок;

- у конкурсі можуть взяти участь діти у трьох вікових категоріях: від 4-х до 6-ти років, від 7-ти до 10-ти років та від 11-ти до 15-ти років. У кожній з категорій команда дельфінарію визначить по три півфіналіста, які вийдуть у фінал;

- фіналістів визначатимуть методом голосування у соцмережах – Фейсбук, Вконтакте, Інстаграм. Малюнки дітей з кожної категорії, які наберуть найбільше голосів, отримають супер-приз;

- конкурс триватиме з 20 квітня по 20 травня. Оголошення півфіналістів відбудеться 23 травня, а фіналістів – 28 травня;

- з найкращих робіт учасників конкурсу буде створена виставка малюнків у холі дельфінарію.

Малюнки необхідно надсилати за адресою: дельфінарій «Оскар», вул. Городище,18, Трускавець, поштовий індекс: 82200. Роботу необхідно підписати: ім’я, прізвище юного художника та вік. На зворотній стороні малюнку написати контактні дані, аби працівники «Оскару» могли зв’язатися з вами – мобільний телефон чи електронну адресу.

Нас зрозуміє лише психоаналітик

Як інформує прес-служба Дрогобицької міської ради, 5 травня о 13.00 відбудеться зустріч з психоаналітиком світового масштабу Хорстом Кехеле. Місце проведення зустрічі поки що визначається (зал педагогічного університету або зал Народного дому).

Хорст Кехеле (нім. Horst Kächele; народ. 18 лютого 1944 р., Куфштайн) - відомий учений в галузі досліджень психоаналітичного процесу, професор, доктор медицини, декан відділення психотерапії Ульмського університету (з 1990), директор Штутгартського центру психотерапевтичних досліджень, запрошений професор психоаналізу Лондонського університету, член комітету з психоаналітичним дослідженням Міжнародної психоаналітичної асоціації. Був президентом Товариства психоаналітичних досліджень.

У Дрогобичі відбулося перше засідання Молодіжної дорадчої ради при міському голові

Вчора, 19 квітня, у Дрогобичі відбулося перше засідання Молодіжної дорадчої ради при міському голові. Про це інформує прес-служба Дрогобицької міської ради.

Участь у засіданні взяли голови студентського самоврядування ВПУ № 19, професійного політехнічного ліцею № 15, МГО "Молодіжний прорив" , Дрогобицької станиці НСОУ "Пласт", СУМу, ГО "Права молодь". Обговорювалися питання залучення молоді до проведення акцій, фестивалів, функціонування ІТ-ХАБу, облаштування площі Ринок. Одним із запропонованих молоддю напрямків співпраці із владою – зустрічі зі знаними людьми.

Молодіжні лідери обговорили питання проведення найближчих музичних та літературних фестивалів, участі МГО в підготовці міста до Великодніх свят, фотоквесті "20 місць Франка в Дрогобичі", співпраці з туристично-інформаційним центром, туристичним клубом "Бескид", участі молоді Дрогобича у проведенні "Уроків Франка" для учнів Києва, облаштуванні скейт-майданчика. Також було розглянуто можливості написання молодіжними організаціями проектів під фінансування через Інститут розвитку міста.

Наступне засідання Молодіжної ради заплановано на 10 травня, 15.00. На засідання запрошуються студентські самоврядування та лідери МГО Дрогобича.

Після відзначення дня народження семеро бориславців потрапило до лікарні

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, 19 квітня близько 18.35 год. у м. Бориславі (вул. Коваліва) після святкування дня народження до Бориславської центральної лікарні поступило 7 осіб, місцевих жителів, із підозрою на харчове отруєння. Причина можливого отруєння з'ясовується.

У Брониці знайшли снаряд

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, у вівторок, 19 квітня, о 15.15 у с. Брониця Дрогобицького району, у лісовому масиві, поблизу автомобільної дороги Нижанковичі – Стрий (400 м від автодороги), виявлено 75-мм артилерійський постріл часів ІІ Світової війни. Місце події було огороджено, виставлено охорону. Подано заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Дрогобич) на вилучення та знешкодження виявленого боєприпасу.

У Дрогобичі відбулись реколекції для катехитів єпархії

15-16 квітня в будинку «Самарянина» у м. Дрогобичі відбувся другий тур реколекцій для катехитів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Про це інформує прес-служба єпархії.

2016 рік – це рік неабияких духовних можливостей і нагод, бо він проголошений Папою Римським – Роком Божого Милосердя. Тому актуальними були духовні навчання і роздуми у часі реколекцій на тему: «Милосердні, як Отець».

На основі Святого Письма і вчення Церкви місіонер Божого Милосердя о. Ігор Цмоканич представив образ Бога, як милосердного Батька, який закликає не судити, не засуджувати, але прощати і дарувати любов. Завданням кожного християнина є лише відкрити своє серце для Бога, і вчинити плідним Боже милосердя у своєму житті.

Програма реколекцій включала спільну молитву, зокрема участь у Божественній Літургії та Хресній Дорозі, роздуми над Святим Письмом, змістовні конференції, глибокий зміст яких торкнувся сердець кожного. Також чудовим завершенням реколекцій стала проща до катедрального собору Пресвятої Трійці, де катехити спільно з отцем-реколектантом помолились молебень до Христа Милосердного та пройшли через "двері милосердя".

В часі реколекцій катехити мали можливість поспілкуватись з о. Миколою Витівським, головою Єпархіальної Катехитичної комісії, довідались про ті заходи, які є заплановані комісією на 2016 рік та отримали невеликі подарунки на згадку про участь у реколекціях.

Власна інформація

На Дрогобиччині чоловік зґвалтував і пограбував односельчанку

Повідомлення про зґвалтування 45-річної жительки одного із сіл району, надійшло до Дрогобицького відділу поліції 18 квітня від медиків районної лікарні.

Виїздом на місце події встановлено, що близько другої години ночі 18 квітня, раніше судимий 28-річний чоловік розбивши віконне скло увірвався в будинок сусідки, де застосовуючи фізичне насильство зґвалтував жінку. Після скоєної наруги зловмисник заволодівши наявними коштами в сумі 600 гривень, з місця події втік.

Жінка звернулася за меддопомогою до лікарні.

Зловмисника затримано в порядку ст.208 КПК України.

За даним фактом відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст. 152 КК України (Зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років) та ч. 3 ст. 187 КК України (Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище,- карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна).

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області, за матеріалами Наталі Постойко (Дрогобицький ВП)

Дрогобицькі рухівці виступають за скорочення термінів бюрократичних процедур на користь громади

 У світлиці Ратуші міста Дрогобича відбувся круглий стіл на тему «Антикорупційні механізми в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування». До участі у круглому столі долучився голова Дрогобицької міської організації «Народного РУХу України» Роман Курчик.

Одне із питань, яке обговорювали учасники круглого столу, стосувалося дотримання законодавства щодо виставлення на сайті міської ради матеріалів, які пропонуються на розгляд чергової сесії міської ради за 20 днів до початку її роботи. З огляду на практичну сторону вирішення будь якого питання, дотримання зазначеного терміну 20 днів перешкоджає оперативному вирішенню звернень громадян. На практиці це виглядає таким чином, що заява громадянина відносно питання земельної ділянки розглядається у продовж двох місяців.

Тому, за слова депутата міської ради Романа Курчика, законодавець який розробляв цей закон не врахував практичні нюанси вирішення цих питань органами місцевого самоврядування. Тому очільник Дрогобицького РУХу озвучив пропозицію про те, що необхідно на законодавчому рівні внести зміни і термін 20 днів скоротити. Таким чином вдасться виправити ситуацію, коли громадяни звертаються до органів місцевого самоврядування за нагальним вирішенням проблем, а натомість їх втягують у затяжні бюрократичні процеси.

Джерело

Без логіки

Стаття буде коротка. В наш час це важливо. Бо мусимо ще «посерфити» Інтернет, переглянути Фейсбук, погратися в улюблену гру на компі чи телефоні, мусимо подивитися телевізор – ну, там, якийсь серіал, новини, якесь шоу типу «ревізора» чи «від селянки до панянки». Це ж важливіше, ніж задуматися над серйозними речами. Часу на читання нам не вистачає.

Отже, про логіку. В нас її немає. Ні в мене, ні в тебе, ні в них – тих, що вище. Якби була – ми жили б інакше.

За логікою ми обирали депутатів (міської, обласної, верховної рад), вони ж міжособчиком визначили прем’єра. Яценюка чи Гройсмана – неважливо. Важливо, що це вони, наші обранці, ті, яким ми делегували свій голос, так вирішили. Чому ж ми критикуємо і депутатів, і голову ВРУ за «дебільний квиток», і прем’єрів? Де логіка? Чому не критикуємо себе?

У 2014 ми більшістю голосів обрали Петра Порошенка Президентом України. То де ж логіка в нашій критиці цієї посадової особи? Значить, ми вартуємо саме такого президента, навіщо скаржитися і шукати винних поза собою?

Це важливо: чи пробували ми себе поставити на місце політика – депутат, прем’єра, президента? Як би поступав я на його місці, якби був у його «шкірі»? Це дуже важливе і логічне запитання.

Замість їсти здорову їжу і підтримувати національного товаровиробника ми доробляємо чужинецькі корпорації. Замість витрачати гроші на те, що будує наш організм, ми купляємо пиво, горілку, сигарети. Тобто, самі руйнуємо своє здоров`я. І в той же час розміщуємо в соцмережах якісь напівідіотські рецепти китайської медицини та записуємося на йогу. Де логіка?

Ми всі сильні націоналісти, любимо волонтерів, нашу армію і добровольців. Навіть сплачуємо військовий податок, хоча й не знаємо на що він іде. І в той же час слухаємо радіо та дивимося TV мовою окупанта. Де логіка?

Про корупцію в освіті та медицині не говорить хіба лінивий. Про корупцію у владі краще помовчимо. З цими всіма видами корупції ми би дуже хотіли поборотися. Але регулярно здаємо дитині до школи гроші на вимогу вчителів (підручники чи зошити за астрономічну ціну, бо так треба якомусь видавництву) чи на вимогу страшного органу, який називається «Батьківський Комітет». І за лікаря не забуваємо, бо хіба він подивиться до хворого, якщо не всунемо йому щось в кишеню. Про «вирішування» проблем в урядників знову помовчимо. Якщо логічно подумати, то чим закінчиться наша боротьба з корупцією?

Голосуємо за свою, Богом дану партію, або ж за іншу праву чи правоцентристську силу. Хочемо до Європи. Любимо рідне місто чи село. Але не хочемо зробити собі Європу в голові і у власній хаті. Ну, в хаті може дехто й робить, але сміття обов’язково як не за поріг, то з балкона. Щоб потім зазнимкувати і виставити в соцмережах пост «Якась падла насмітила…».

Любимо дітей. Хочемо, аби вони були мудрі і щоб краще жили, ніж ми (хоч, до речі, нам не найгірше живеться). І в той же час обзиваємо їх дурними, неуками, і замість вчити життя дозволяємо їм витрачати час на абсолютні дурниці. Типу зазубрювань окремих теорем чи правил, які ні нам користі не принесли, а їм подавно нічого не дадуть. Та це ще невеликі дурниці порівняно з іншими…

Хочемо бути щасливими. Але нехтуємо тим, що щастя всередині нас.

Хочемо любити і бути любимими. Але наша любов егоїстична.

Хочемо бути багатими. І забуваємо, що достаток та купа грошей – це зовсім не багатство.

Хочемо, щоб світ був інший, а для зміни самого себе не поворухнемо й пальцем.

Ми не злодії, але крадемо час інших і марнуємо свій.

Ми побожні, та віра наша лише про людське око.

Ми не злочинці, але були б дуже раді, якби хтось прибив чи обікрав нашого успішного сусіда, якби та моя файна співробітниця зрадила свого чоловіка (бажано зі мною), якби знайшовся гаманець із долярами, за які можна було б довго жити і нічого не робити…

Логіка у нас відсутня. Ми критикуємо і ображаємо державу, яку не ми вибирали, а яку нам дав Господь. Ми не знаємо достатньо добре своєї історії та культури і в той же час захоплюємося чужим, летимо на екзотику як метелик на вогонь. Ми самі собі створюємо ворогів і не вміємо втримати друзів. Ми живемо у світі кривих дзеркал і мислимо чужими думками, чужими категоріями. І що, ми ще хочемо, щоб нас поважали? Де логіка?

Якщо є стержень, якщо є духовна основа, якщо є самоповага і самоконтроль, то нами маніпулювати буде значно важче. І не просто «нами», а «мною», бо кожен з нас – це унікальність, індивідуум, а не несвідома частка сірої маси, натовпу, яким керують як комусь заманеться.

Це так коротко про логіку. Зараз, шановне панство, якщо Ви дочитали ці непричесані думки до кінця, можете знову повернутися до свого телефону, компа чи телевізора. Бо нащо задумуватися про логіку? Кожне «задумування» приносить певний дискомфорт, змушує працювати мозок. А логіка сильних світу цього у тому, щоб розумних було якомога менше.

Як каже Мирослав Дочинець, письменник із Мукачевого на Закарпатті, «люди, які читають книги, керують тими, хто дивиться телевізор». І в цьому є певна логіка.

Постарався написати коротко, якщо не вийшло – вибачте…

Володимир Ключак

Ультразвук, який видають дельфіни, здатен впливати на мозок людини

Психолог, кандидат наук та спеціаліст з дельфінотерапії розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» Ярослав Моргун у програмі «Вітамін», що виходить на радіо «Львівська хвиля», розповів про унікальність біологічного сонару дельфінів.

За словами Ярослава Моргуна, пристрій, за допомогою якого дельфіни видають ультразвук, - здатен впливати на мозок людини.

«Безумовно, спілкування з дельфінами є дуже приємним як психологічно, так і фізично. Адже дельфіни мають спеціальний біологічний пристрій – сонар, що випромінює ультразвуки. Кажуть, що він у чотири рази інтенсивніший за усі звуки, які існують на даний час», - зазначив психолог.

Це підтверджують й різноманітні дослідження неврологів, каже Я.Моргун. Результати досліджень вказують на те, що цей ультразвук, що надсилають дельфіни, власне активізує діяльність півкуль головного мозку людини. «Це виявляється у безлічі ефектів – покращення сну, апетиту, поліпшення функціонування кори головного мозку, що відповідно пов’язане з мовленням, мисленням, пам’яттю тощо. Тобто ефектів (від ультразвуку – ред.) достатньо багато», - додав Я. Моргун.

На запитання ведучого програми Влодка Лучишина про те, чи можна цей ультразвук штучно відтворити, щоби вільно використовувати і відповідно не залучати самих дельфінів, психолог відповів: «Лікування ультразвуком дельфінів досить популярне у світі. Але тут мова йде про інтенсивність цього звуку, він унікальний і відтворити його не можливо».

Більш детально про користь спілкування з дельфінами і їхній вплив на організм людини, про дельфінотерапію і кому ця методика лікування підходить – слухайте у записі за цим посиланням: https://bit.ly/22KeyRP

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Якщо платник податку на прибуток перейшов на спрощену систему оподаткування

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Відповідно до пункту 137.5 ст. 137 Податкового кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного року (новостворені);

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. І р. ХІV цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 20 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником