Трускавецький вісник № 70 (1211) від 22 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 70 (1211) від 22 квітня 2016 р.

22.04.2016У номері: План заходів «На Великдень у Трускавець»: Я писала писаночку; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Розклад руху автобуса на кладовище у передсвяткові та святкові дні (Трускавець)

23 квітня (субота) – 12.00, 15.00.

24 квітня (неділя) – 12.00, 15.00.

30 квітня (субота) – 12.00, 15.00.

1 травня (неділя, Великдень) – 12.00, 15.00.

3 травня (Світлий Вівторок) – 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 18.00.

Які дороги ремонтуватимуться на Дрогобиччині

У четвер, 21 квітня, відбулося засідання комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства. Про це інформує на своїй сторінці в мережі Фейсбук депутат Львівської обласної ради від Дрогобицького району Михайло Задорожний. Було затверджено перелік доріг, які ремонт яких здійснюватиметься у 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Для кожного району виділено по п’ять мільйонів гривень. У Дрогобицькому районі будуть ремонтуватися такі дороги: Меденичі – Летня (3 100 000 грн.), Нове Село – Болехівці (800 000 грн.), Новошичі – Ріпчичі (500 000 грн.), Стрий – Нижні Гаї (200 000 грн.), Дрогобич – Довголука (200 000 грн.), Рихтичі – Вороблевичі (200 000 грн.).

Власна інформація

У Трускавці кількість відпочивальників-іноземців збільшилася в 2,4 рази

За оперативними даними у першому кварталі цього року місто-курорт Трускавець відвідало 3864 іноземців, а це 2,4 рази більше, ніж у першому кварталі минулого року.

Найбільше відпочивальників їдуть до Трускавця з Азербайджану, Білорусі та Польщі. У березні цього року місто-курорт відвідало 1340 іноземців, а це вдвічі більше, ніж у березні минулого року та на 10 % більше лютого 2016 року. Про це повідомила заввідділом планування та інвестицій Трускавецької міської ради Марія Заверюха.

В цілому за 1 квартал 2016 року у Трускавці оздоровлено 40760 осіб відпочивальників, що на 6,2%, це на 2397 осіб більше аналогічного періоду минулого року.

Проаналізувавши кількість відвідування гостей за березень у розрізі курортних та готельних закладів, зменшення кількості відпочивальників до лютого 2016р. спостерігається тільки по відомчих санаторіях. В пансіонатах, готелях та віллах – динаміка позитивна. У відомчих санаторіях та закладах інших форм власності кількість відпочиваючих зменшилася на 441 особи, в пансіонатах відпочиваючих збільшилося на 62 особи, в готелях відпочиваючих збільшилось на 1351 особи.

Прес-служба Трускавецької міської ради

На Львівщині виявлено численні факти корупційних правопорушень у земельній сфері

Упродовж поточного року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції Львівщини складено 92 протоколи стосовно посадовців, які вчинили адміністративні корупційні правопорушення, 50 з яких – у сфері земельних відносин за ст.172-7 КУпАП за порушення вимог стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Йдеться про факти, коли голови органів місцевого самоврядування та депутати голосували за прийняття рішень щодо виділення їм або ж їхнім близьким родичам земельних ділянок.

Встановлено, що таким чином посадовцям надано загалом 5 га земель, при цьому, останніми відмовлено у наданні ділянок іншим мешканцям територіальної громади.

На цей час за вказані адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією у земельній сфері, до відповідальності у виді штрафу притягнуто 19 посадових осіб, ще 31 протокол перебуває на розгляді у судах.

Загалом, в області за наслідками розгляду частини протоколів 41 особу визнано винною у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень та накладено штрафів на загальну суму більше 80 тис грн.

Прес-служба прокуратури Львівської області

План заходів «На Великдень у Трускавець»

2 травня, понеділок

1. Святкові Богослужіння в храмах міста (з 8.00).

2. Книжкова виставка «Заграли Великодні дзвони» (центральна площа, 15.30).

3. Презентація ляльки-мотанки «Великодня Мотанка» (центральна площа, 15.30).

4. Великодній концерт. Виступ Зразкового дитячого ансамблю мандоліністів «Лісові квіти» та вихованців трускавецького клубу спортивного бального танцю “Ювента Денс” (головна сцена, 16.00).

5. Виставка живопису на склі «Великодні барви». Презентація творчих робіт митців Наталі Хацко, Ярослава Адамовича, подружжя Юсипчуків – малярство на склі з великодніми мотивами (площа Незалежності, 16.00).

6. Презентація мистецької виставки «Великдень на воді». Презентація авторських фотосвітлин майстрині Ірини Бердаль-Шевчик (площа Незалежності, 16.00).

7. Виставка та майстер-клас ляльки-мотанки. Майстриня народної творчості Оксана Стефанишин проведе майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки (площа Незалежності, 16.00). 

8. Великодній Трускавець. Експозиція групових учнівських мистецьких робіт «Великодня вишиванка» і «МегаПисанка» (площа Незалежності, 16.00).

9. «Христос Воскрес!». Виступ хору учнів молодших класів (17.00).   

10. Урочиста частина та урочисте відкриття I-го Всеукраїнського фестивалю циркового мистецтва “Трускавецький фіґляр”. Вітання міського голови Трускавця зі святом Великодня (головна сцена, 17.30).

11. Цирковий фестиваль “Трускавецький фіґляр”. Циркова кавалькада та відкриття фестивалю (17.40).      

12. Концерт. Виступ НАНІ “Галичани” (18.30).

13. Велика гаївка. Традиційна спільна гаївка «Кривий танець» (площа Незалежності, 18.50).

3 травня, вівторок

1. Цирковий фестиваль “Трускавецький фіґляр”. Конкурсна програма. (ПК ім. Т. Шевченка, 10.00).

2. Виставка “Великдень творчої душі”. Виставка творчих робіт Будинку учнівської творчості (ПК ім. Т. Шевченка, ІІ-й поверх, 10.00).

4 травня, середа

1. Фестиваль циркового мистецтва “Трускавецький фіґляр”. Гала-концерт учасників-переможців (ПК ім. Т. Шевченка, 14.00).

Відділ культури Трускавецької міської ради

Я писала писаночку…

Я писала писаночку,

Писала, писала,

Щоби тая писаночка

Славу здобувала.

Коли приходить весна, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, сідають люди у своїх оселях біля печей, свічок і беруться за давнє-предавнє ремесло – розписування писанок.

Напередодні Великодніх свят в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на заняттях гуртка «Рукодільниця» було проведено майстер-клас по фарбуванню писанок. Інструктор з трудової адаптації Лідія Дідух розповіла присутнім історії та легенди, пов’язані з писанками.

До XIII ст. писанки були знані в цілій Європі та Заході. Сам звичай писанок має витоки з символічного значення яйця, яке майже у всіх народів світу вважалося джерелом життя, символом початку життя, символом сонця. Безліч легенд і міфів народів світу пов'язані з культом яйця.

Великодні писанки не просто фарбуються: вони пишуться, тобто розмальовуються за допомогою особливих технічних прийомів. Від цього і сама назва їх – писанки. Різноманітність символів дає можливість зрозуміти глибину мудрості українського народу, його вміння оберігати себе, свою оселю, родину, життя, утворювати магічне писанкове коло захисту в обрядах та звичаях.

Писанки, оздоблені символами-оберегами, дарувалися у Великодні свята рідним, хрещеним. Писанки дарувалися на знак побажання добробуту, удачі, радості.

Писанка – це не просто сувенір чи народна мініатюра. Адже писанка несе в собі високий заряд енергетики. Її писали лише в доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров'я, на багатство, вкладаючи в це душу.

Пенсіонери власними руками розписували писанки, промовляючи молитву та оздоблюючи їх різними символами, розповідали про традиції святкування Великодня у їхніх родинах. Поверталися додому кожна зі своєю писанкою та хорошим настроєм.

Лідія Дідух, інструктор з трудової адаптації Трускавецького територіального центру соціального обслуговування

Оголошення

Запрошуємо на роботу кухонних працівників, мийників посуду, прибиральників у ресторан. Тел. для довідок: (03247) 62-122, 067-673-68-73.Создан 22 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником