Трускавецький вісник № 75 (1216) від 28 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 75 (1216) від 28 квітня 2016 р.

28.04.2016У номері: Інтерв’ю з Володимиром Козявкіним, Левом Грицаком та Андрієм Кульчинським; Сепаратизм чи прагнення влади; Пройшов черговий прийом громадян нардепом Матківським.

Короткі новини

Заблукав у лісі

У середу, 27 квітня,  в Трускавецьке відділення поліції поступило повідомлення про те, що біля обіду відпочивальник з Дніпропетровської області вирішив прогулятися і заблукав у лісі в районі Боберні. Про це інформує Трускавецьке відділення поліції на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

На пошуки відпочивальника було залучено працівників поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Завдяки злагодженим діям поліції та ДСНС по мобільному телефону та сиренам близько 16.30 чоловіка було скеровано в правильний напрямок і виведено в м. Трускавець.

Власна інформація

Управління Пенсійного фонду Дрогобича, Трускавця, Борислава та району об’єднали

Управління Пенсійного фонду України у Дрогобичі та Дрогобицькому районі, в Бориславі та Трускавці припинені шляхом злиття та утворено нове, що має назву Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України. Об’єднання відбулося відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р.

Але пенсіонерам, жителям цих населених пунктів, працюючим не потрібно хвилюватися щодо виникнення якихось незручностей у зв’язку з об’єднанням управлінь Пенсійного фонду.

Відділи вже об’єднаного управління і надалі працюють за тією ж адресою.

ЗІК

У Дрогобичі поліцейські повідомили про підозру у вчиненні крадіжок учню дев'ятого класу

Працівники Дрогобицького відділу поліції під час досудового розслідування встановили причетність 15-річного школяра до скоєння двох квартирних крадіжок.

Як встановили правоохоронці, 13 квітня хлопець проник у будинок мешканки Дрогобича та викрав звідти зварювальний апарат вартістю 1400 гривень. Вже за півгодини, на тій самій вулиці, неповнолітній зловмисник проник у сусідній будинок та викрав звідти чотири мобільних телефони, фотоапарат та планшет на загальну суму близько шести тисяч гривень.

Зловмиснику, 15-річному учню дев’ятого класу однієї з Дрогобицьких шкіл, оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло чи інше приміщення) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Невдовзі обвинувальний акт буде скерований на розгляд суду.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП

Сепаратизм чи прагнення влади?

21 квітня на Львівському телебаченні відбувалася інвестиційна презентація Дрогобицького району. Її учасниками були перший заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Шутко та депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Під час програми Михайло Задорожний озвучив інформацію про те, що на території Дрогобицького району з’явилася так звана «Територіальна громада смт. Підбуж та с. Сторона» і продемонстрував копію документа, датованого 25 лютого 2016 року. У ньому від імені цієї організації Іван Ігорович Якуц, котрий називає себе «людиною, уповноваженою у справах Територіальної громади смт. Підбуж та с.Сторона», звертається від імені народу до всіх органів державної і місцевої влади, вимагаючи надати установчі документи, якими створювалися органи влади в Україні. У підсумку підписант ставить під сумнів легітимність усіх цих інституцій, у тому числі: Підбузької селищної ради, Дрогобицької районної ради, Львівської обласної ради, не визнаючи їх органами місцевого самоврядування.

На переконання депутата Михайла Задорожного, створення таких псеводотериторіальних громад, які, прикриваючись народовладдям, розхитують ситуацію в Україні зсередини, є відвертим проявом сепаратизму. Так, дивись, і до створення Підбузької Народної Республіки недалеко… Тож депутат передав документи до відповідних служб, які чомусь, знаючи про ці процеси, не поспішають вживати заходів. До речі, як стало відомо, схожі проекти почали паралельно з’являтися в інших населених пунктах держави…

За коментарем ми звернулися до голови Підбузької селищної ради Марії Куцір. Вона відповіла:

– Звісно, я проти того, щоб на території Підбузької селищної ради створювали об’єднання, які збурюють спокій громади, ставлять під сумнів законність обраних виборцями органів місцевого самоврядування. Моє ставлення до цього є негативним. Сподіваюся, компетентні органи дадуть оцінку таким діям і відповідно відреагують.

Прокоментував ситуацію і голова Асоціації сільських і селищних рад Дрогобиччини, сільський голова с. Медвежа Степан Коваль:

– Моя позиція чітка: головою громади має бути сільський (селищний) голова, обраний на виборах. А взаємовідносини між громадою і сільською (селищною) радою мають регламентуватися Статутом територіальної громади. До речі, на останньому засіданні Асоціації сільських і селищних рад ми обговорювали це питання і наголошували на потрібності впорядкування питання статутів, які б урегульовували можливі спірні питання між владою і громадою. До речі, місто Дрогобич свого часу затвердило Статут територіальної громади.

А щодо цієї скандальної ситуації можу лише припускати, що, ймовірно, окремі мешканці Підбужа і Сторони просто прагнуть отримати владу. Але ж цього їм ніхто не забороняє робити легітимним шляхом – через вибори!

Такого роду проблеми виникають через те, що у Конституції 1996 року не були чітко врегульовані питання діяльності місцевого самоврядування. Зараз цим дехто намагається маніпулювати. Очевидно, комусь вигідне таке «бродіння», яке компрометуватиме саму ідею місцевого самоврядування, – зазначив Степан Коваль.

Ярослав Грицик, газета «Галицька Зоря»

Україна використовує свій потенціал максимум на 10%

/Володимир Козявкін, керівник Міжнародної клініки відновного лікування у Трускавці, про свій шлях до успіху та можливості України/

Міжнародну клініку відновного лікування у Трускавці, де проводять реабілітацію людей з неврологічними захворюваннями, перш за все дітей з важкими порушеннями у роботі опорно-рухомої системи, знають у багатьох країнах світу.

Сюди приїжджають маленькі пацієнти не тільки з України, а й з Європи, Америки, Близького Сходу. Надсучасний медичний центр має цікаву архітектуру й інтер’єр – тут все налаштоване на створення максимального комфорту, що значно підвищує ефективність лікування.

Клініка була відкрита у липні 2003 року відомим українським лікарем-неврологом, Героєм України Володимиром Козявкіним, який у 1980-х роках розробив унікальний метод лікування пацієнтів з дитячими церебральними паралічами (ДЦП) – систему інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації, або метод Козявкіна, як його знають у світі. У 1997 році відомий німецький лікар Фріц Нітард у своїй енциклопедії з дитячої ортопедії назвав його одним з чотирьох найбільш ефективних методів лікування ДЦП у світі.

У трускавецькій клініці вже пройшли лікування 70 тис. пацієнтів з більш ніж 50 країн. Тут працює близько 350 спеціалістів, причому багато хто цілими родинами. У самого Козявкіна у клініці працює дружина і дві його дочки, які теж стали лікарями. Крім того, лікар має невеликий реабілітаційний центр у Львові, відкритий 1990 року, й представництво своєї клініки на Кіпрі, де місцеві спеціалісти працюють за його методикою. Про роботу клініки, свою формулу успіху й формулу успіху для України Козявкін розповів в інтерв’ю журналісту «Intercity».

- Розкажіть, будь ласка, як Ви створювали клініку. Чому обрали Трускавець як місце розташування?

- Була розроблена унікальна технологія лікування, яка на сьогоднішній день потребує комплексного і системного підходу. Кредо цієї клініки – це знання, трансформовані у вміння. Вміння повинно бути трансформоване в дію, і тільки тоді це дасть результат. За умови, якщо на кожному з усіх етапів буде мотивація. Як внутрішня, так і зовнішня. Це простий ключ до успіху.

Трускавець є унікальним місцем, яке історично склалося у нас в Україні. Він вільно конкурує з найкращими курортами світу. У цьому місці хотілося б максимально використати його унікальний клімат для надання допомоги дітям як з України, так і з-за кордону.

- Клініка має цікаву архітектуру. Хто Вам допомагав її будувати?

- Тут працювала група архітекторів, яка отримала державну премію в галузі архітектури. Це наші львівські архітектори, зокрема Олександр Базюк (керівник проекту клініки, співавторами якого є архітектори Олександра Дрібнюк та Орест Огоновський, – авт.). І що дуже важливо, що тут все – від архітектури до реалізації – зробили українці. Тут не працював жоден іноземець.

- З якими хворобами найчастіше звертаються? Більше діти чи дорослі?

- У нас найбільше пацієнтів, звичайно, – це діти з церебральним паралічем. У нас у цьому плані є відповідна напрацьована система, є покази і протипокази для реабілітації.

- Ви лікуєте українських й іноземних пацієнтів. Яка зараз частка іноземців?

- На сьогоднішній момент зовсім мало іноземців. Якщо раніше іноземних пацієнтів було 30-40%, то зараз у зв’язку з тим, що ось така непроста ситуація у нас на сході країни, їх десь лише 5%. Зараз є пацієнти з Німеччини, Швейцарії, Франції, а також з Норвегії.

Мені не зовсім зручно саморекламою займатися. Але ось недавно міністерство охорони здоров’я Кувейту направляло до нас пацієнтів. І на офіційній зустрічі кувейтський міністр у присутності посла й інших офіційних осіб сказав, що сьогодні у світі в багатьох клініках дітей з ДЦП лікують, але за ефективністю реабілітації наша клініка в Україні – найкраща у світі.

- Розкажіть про ситуацію з неврологічними захворюваннями в Україні. З початку 1990-х, як працює Ваш реабілітаційний центр у Львові, щось змінилося у ситуації? Чи вона погіршилася?

- Мені важко сказати, тому що одна клініка в країні повністю не вирішує проблему з неврологічними захворюваннями, їх дуже багато. Ми разом з колегами з Франції, Німеччини й інших країн займаємося тільки їх певною частиною. Безумовно, є певні покращення в якості життя наших хворих.

Точної статистики чи збільшилася така захворюваність в Україні, я зараз не можу вам сказати. Але в цілому у світі тенденція непроста, кількість таких хворих зростає.

- Ви відомий лікар не тільки в Україні, а й у світі. Чи пропонували Вам роботу за кордоном?

- Таке делікатне питання. Так, пропонували. Не зараз. Раніше було більше різних і цікавих пропозицій. Мінімум у п’яти країнах однозначно пропонували. Пацієнти у нас із 50 країн світу. Але ми хочемо розбудовувати клініку тут у нас, в Україні. І зараз життя заставляє, що будемо розглядати питання про створення філіалів.

- У вересні 2013 року Ви презентували проект InterMedicalEcoCity зі створення великого комплексу з лікування різних захворювань, у тому числі неврологічних, у Херсонській області.

- Так, це унікальний проект, але, на жаль, у державі його поки що зупинили через складну ситуацію. Ми сподіваємося, що відбудуться певні змін, заспокоїться ситуація і ми тоді зможемо продовжувати цей проект на Арабатській Стрілці. Це дуже непросте питання.

- Чи допомагає Вам у роботі місцева влада Трускавця?

- Допомагає. У нас дуже нормальні робочі стосунки з місцевою владою. Вони завжди йдуть назустріч, підтримують нас. Ми також посильну допомогу надаємо місцевим хворим з тою патологією, лікуванням якої ми займаємося.

- Ваша дружина і дочки працюють з Вами. Міжнародну клініку у Трускавці можна назвати Вашим сімейним бізнесом?

- У нас тут багато сімей працює. У мене таке відчуття, що працює одна велика сім’я. Є в нас багато унікальних людей, які дуже багато зробили для клініки. Не тільки для її розвитку, а й експлуатації, внесли сюди свою душу і серце. Під час роботи ми намагаємося культивувати нормальні людські стосунки. У нас не прийнято ображати людей у клініці, але є дисципліна і порядок. І тому я вдячний багатьом нашим колегам, які цю непросту філософію сповідують.

- Яке у Вас враження від Трускавця як місця для життя?

- Гарне враження. Мені подобається жити у Трускавці. Хороше красиве містечко, дуже доброзичливі люди. Трускавець, на мій погляд, є одним з найбільш красивих міст не тільки на території колишнього СРСР, а й у Європі. Але трохи його треба поліпшити з погляду інфраструктури – дороги, каналізації.

Дуже багато зараз робиться для створення цікавих програм у місті. Відкривається дуже багато різних громадських закладів. Я думаю, що тут атмосфера дуже позитивна. Безумовно, нова влада налаштована конструктивно на розвиток інфраструктури. Зараз іде активний пошук інвесторів для інфраструктурних проектів у Трускавці. І цьому треба сприяти і допомагати.

- Хочу запитати про Ваші подальші плани. У Вас є реабілітаційний центр невеликий – порівняно з клінікою у Трускавці – у Львові і на Кіпрі відділення.

- На Кіпрі дуже маленьке відділення. І це не стільки наше, ми на договірній основі співпрацюємо. Там місцеві лікарі працюють і кілька осіб наших проводять роботу. Плануємо побудувати клініку в Херсонській області, але зараз це непросто.

Я хочу також сказати, що сьогодні надзвичайно важливо концентрувати увагу не тільки на негативі, на самобичуванні. Ми сьогодні повинні в цей непростий час показувати реальні справи, показувати, що вони в Україні є. Може, такі люди менше говорять, менше дискутують, а виконують свою роботу.

Сьогодні в України як ніколи є унікальна можливість. Той потенціал, який має Україна, використовується максимум, на моє тверде переконання, на 10%. Тому ми повинні всі разом, я як лікар це кажу, поставити перед собою стратегічну ціль, мобілізуватися всі разом, об’єднатися. Це не ідеалістика, не фантазії, а реальне життя, яке на сьогоднішній момент хвилює всіх.

На сьогодні є один-єдиний шлях – тільки своєю реальною працею ми можемо розбудовувати своє суспільство. Своє сьогодення і майбутнє. Нам треба зробити з минулого висновки, а не жити минулим. Ми повинні сьогодні зрозуміти, що, тільки об’єднавши інтелект, енергію й мотивацію кожного, ми зможемо прорватися вперед. Ми йшли цим простим шляхом – знання і постійна робота – і він дав конкретний результат. На наш погляд, це певний успіх, коли десятки країн світу направляють сюди пацієнтів.

Текст: Валентина Червоножка, журнал «InterCity Magazine»

Ласкаво просимо у світ здоров`я!

/Лев Грицак, генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати», про переваги лікування у Трускавці/

Заслужений лікар України Лев Грицак Трускавцю та санаторію «Карпати» присвятив більшу частину свого життя. Тридцять років він не лише спостерігає за розбудовою Трускавця, а й бере активну участь у його розвитку.

Лев Грицак приїхав до Трускавця у 1986 році, коли міжгосподарський санаторій «Карпати» лише починав будуватися. У 1993 році «Карпати» урочисто відкрилися, ставши найкращим санаторієм не лише у Трускавці, а й у всій Західній Україні. За будівництво «Карпат» Лев Грицак отримав Державну премію України в галузі архітектури та будівництва.

Успіх «Карпат» надихав і продовжує надихати інші оздоровниці. Мешканці Трускавця обирали Лева Грицака обласним депутатом, двічі він піднімався на вершину влади у місті – у 2002 та 2006 році, коли беззаперечною більшістю голосів обирався міським головою Трускавця.

Одружений, має двох синів, захоплюється авіацією та екстремальними видами спорту, життєве кредо – робити добро.

Після 2010 року повністю присвятив себе розбудові санаторію «Карпати», який на даний час є потужним готельно-курортним комплексом.

- Чим унікальний Трускавець?

- Трускавець – місто в передгір'ї Карпат з потужною базою лікувальних мінеральних вод. Серед 14 мінеральних джерел курорту найбільш відомими є Нафтуся, Марія, Софія, Анна, Едвард, Фердинанд, Юзя. Кожна з них має неоціненні цілющі властивості. Нафтуся – взагалі унікальна вода, жива вода, аналогів їй немає в світі.

Крім того Трускавець славиться озокеритом і мінеральними солями, зокрема Барбарою, аналогом Карло-Варських солей Чехії.

Наш курорт був знаменитим ще за часів Австро-Угорщини в ХІХ столітті, мав статус найкращого курорту Польщі в 1930-х рр., а в другій половині ХХ століття став всесоюзною здравницею СРСР.

- Які хвороби лікують в «Карпатах»? І що пропонуєте крім лікування?

- Потужна лікувально-діагностична база «Карпат» дозволяє успішно визначити стан здоров'я організму і ефективне лікування. У «Карпатах» діють десять діагностичних кабінетів і понад двадцять лікувальних кабінетів. У нас успішно лікують сечокам'яну і жовчокам'яну хвороби, літогенні діатези, уретрити, цистити, везикуліти, хронічні гепатити, панкреатити, коліти, холецистити, гастрити, виразки, цукровий діабет і супутні захворювання.

У нашому лікувально-діагностичному центрі пропонують такі послуги: озокеритотерапія (аплікації озокериту), фізіотерапія, 10 видів мінеральних і лікувальних ванн (мінеральні, мінерально-перлинні, вихрові, сухі вуглекислі та ін.), 7 видів сухого масажу і підводний масаж, 5 видів душа, спелеотерапія, пресотерапія, сучасний апарат дозованого витягування хребта і вібраційного масажу м'язово-зв'язкового апарату, кишкові зрошення, інгаляторій, фітотерапія, стоматологія з протезуванням, гідроколонотерапія, мікрохвильова терапія, гастрофіброскопія, біорезонансна діагностика, бактеріологічна діагностика урологічних, венерологічних, андрологічних і гінекологічних захворювань, рентгенографія, рентгеноскопія, інші лікувальні та діагностичні процедури.

До послуг гостей готельно-курортного комплексу «Карпати» - власний бювет мінеральних вод.

Крім лікування пропонуємо якісний відпочинок. У нас є великий басейн, СПА-центр, універсальний спортивний зал, ресторан фуршетного обслуговування «Плай», лобі-бар, диско-бар, дитяча кімната, великий концертний зал, конференц-зал, бібліотека, косметичний салон «Нефертіті», власна кінно-спортивна база «Галоп».

Лікувально-діагностичний центр, спортивний комплекс, приміщення харчоблоку, спальний комплекс, актовий зал та танцювальний зал з’єднані між собою чудовими перехідними галереями.

- У вас лікуються переважно українці, чи приїжджають і іноземні гості?

- Близько половини гостей приїжджає з країн ближнього і далекого зарубіжжя, зокрема з Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Грузії, Молдови, Білорусі, Польщі, Німеччини.

- Назва комплексу дуже вдало вибрана. Чи відповідає вона суті?

- Готельно-курортний комплекс «Карпати» знаходиться в оточенні хвойних лісів. Розміщення кімнат вікнами на південь і південний захід дозволяє спостерігати мальовничу панораму Карпатських гір, озера, лісу.

На території оздоровниці є ландшафтний парк «Підгір'я» з рідкісними видами рослин, кущів і дерев, з власним міні-зоопарком (рисі, амурський леопард, благородні олені, фазани та ін.).

Тут також розташовується унікальний музей народної творчості «Гражда» в стилі українців-горян (гуцулів).

Ландшафтний парк «Підгір`я» по праву вважають кращою місциною у Трускавці. Парк здобув Гран-прі на Міжнародній виставці ландшафтного дизайну «Квітуча Україна».

- Скільки всього гостей можуть одночасно розміститися у санаторії?

- Номерний фонд ГКК «Карпати» складається з 238 номерів, розрахованих на проживання 428 гостей. Широкий вибір відповідає стандарту «ціна – якість», є номери класу «стандарт», «люкс» і VIP-апартаменти.

- Які переваги готельно-курортного комплексу «Карпати»?

- Їх дуже багато, зупинюся хоча б на декількох.

Це екологічна зона, мальовнича панорама «Карпат», вид на озеро з номерів.

Харчування у нас фуршетного типу, продукти – власного с/г виробництва (тваринництво, птахівництво, риборозведення).

Маємо власний бювет мінеральних вод.

На високому рівні поставлена культурно-масова, розважальна робота, у нас проходять безкоштовні концерти для відпочивальників «Карпат», виступи Народних та Заслужених артистів України, дискотеки, фестивалі.

Прекрасна територія біля санаторію з міні-зоопарком (рисі, леопард, благородні олені та ін.).

Є багато інших переваг: дитяча кімната з вихователем (безкоштовно), басейн, сауна, тренажерний зал, сприятливі умови для проведення конференцій власна кінно-спортивна база, організація авіаційних екскурсій, оглядових польотів.

Клієнт почувається в нас у цілковитій безпеці.

А якщо узагальнити, то в «Карпатах» в одному місці надається якісний і доступний пакет послуг – проживання, харчування, лікування, розваги.

Так що приїжджайте, відпочивайте, лікуйтеся і везіть додому найкращі враження про Трускавець і готельно-курортний комплекс «Карпати». Ласкаво просимо!

Більш детальна інформація та бронювання номерів на www.san-karpaty.com або за тел. +38 03247 62 000.

Журнал «InterCity Magazine»

Андрій Кульчинський: «На усе намагаюся дивитися об’єктивно, бачити і чути всі точки зору»

НКРЕ затвердила нові тарифи на постачання і водовідведення для Трускавця. Що це дасть місту і містянам? Здорожить чи здешевить вартість послуги? Які плюси і мінуси цього рішення?

Днями у Трускавці мітингували підприємці. Проти чого виступають? Яке бачення щодо ситуації мерії?

Гряде медична реформа, яка передбачає оптимізації і скорочення. Як у місті-курорті підготувались до цього процесу? Про усе це говоримо з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським.

- З першого травня на трускавчан очікує новий тариф на водопостачання і водовідведення. Яка особливість цього тарифу?

- Передусім варто наголосити, що вартість послуги для трускавчан незначно, але таки зросте – до 16,62 грн. проти теперішніх 14,27 грн. Втім! Коли водоканал подавав свої розрахунки в НКРЕ, вартість, згідно з їх розрахунками, мала б становити близько 21 грн. Тобто, держава проштудіювала всі запити, «просіяла» їх і вивела от такий тариф.

Наразі власне структуру тарифу ми ще не бачили, нам лише довели цифру. Втім, як уже розуміємо,згідно з цим розрахунком водоканал виступає організацією, яка лише обслуговує. Перший висновок – на розвиток підприємства маємо шукати кошти з інших джерел – інвестиційні, грантові, з міського чи обласного бюджету. Будемо над цим мізкувати.

Водночас, в нас відтепер усправедливився тариф у точці розмежування. До цього часу ми купували воду в Доброгостові у «Дрогобичводоканалу» за ціною кожного кубометра такою ж, як за куб води платили мешканці будь-якої квартири у Дрогобичі. Заручниками цього стали усі ми. Патовість ситуації розуміло і керівництво Дрогобича. Адже з Доброгостова нам потрібно було транспортувати воду у Трускавець, розводити у квартири, тож вартість послуги для наших містян виростала неймовірно стрімко. Тепер же оптовий тариф у Доброгостові становити менше 6 грн. Тобто, цей процес ми змогли нарешті внормувати. Без нього зростання вартості води було б надзвичайно значнішим. Це раз. І друге:попередній тариф унеможливлював розщеплення сум для дрогобицького і трускавецького водоканалів. Тепер же це прописано, і з першого травня зможемо, дотримуючись букви закону, розраховуватись з нашим партнером – дрогобицьким водоканалом. Дрогобицький водоканал, своєю чергою, матиме змогу вчасно розраховуватись за електроенергію, що в подальшому убезпечить усіх нас від відключення електроенергії водоканалу і призупинення водопостачання. Зрештою, усе це приведе відносини між двома господарюючими структурами у цивілізоване русло.

В цій ситуації варто відзначити також кілька моментів. Коли почався перегляд структури тарифу і процес врегулювання цього питання, групка людей, які є у нас в Трускавці, почали все перевертати все з ніг на голову. Тож ми пішли на те, аби цей процес зробити максимально прозорим і публічним. Організували дві комісії, одна з яких депутатська, інша – мішана, з депутатів і громадськості. Прикметно, що ті, хто ініціював «шум» і «перевірки» – відмовились від участі в комісії. Зрештою, може й добре, адже нема довіри до тих, хто керував водоканалом, довів його «до ручки», а тепер начебто «від імені міста» за щось бореться.

І другий, надзвичайно важливий момент – це порозуміння із владою Дрогобича. Ми одразу побачили один в одному партнера. Я добре розумію, на які соціальну бурі пішов міський голова Дрогобича Тарас Ярославович Кучма. У нас тариф підвищився усього на 2 грн. 30 коп., а у Дрогобичі натомість – зростання близько шести гривень.

Маю надію, що мешканці Дрогобича все правильно зрозуміють і адекватно сприймуть даний факт: проблему треба було вирішувати, далі так тривати не могло, адже це був зашморг на шиї і трускавецького, і дрогобицького водоканалу. Вирішили. НКРЕ порахувала і встановила тариф. Цей тариф – не прерогатива міського голови – чи то Дрогобича, чи то Трускавця. Хочу сподіватись, що підвищення ціни у Дрогобичі не викличе якихось значних соціальних невдоволень.

- Паралельно з цим, минулого тижня прозвучала інформація про те, що відтепер у Трускавці буде цілодобове водопостачання.

- Так, робота над цим велась багато місяців. У нас дуже примхливий, гористий рельєф, і верхні точки міста постійно потребували підкачки насосів. До цього часу ці насоси працювали в ручному режимі. Це людський фактор. Зараз ми замовили спеціальну техніку, поставили автоматику, яка сама регулює усі процеси. Перед цим насоси замінили – на більш економні. Тепер можемо уникати гідроударів і подавати мешканцям воду навіть уночі.

- Андрію Богдановичу, днями під стінами міської ради пройшов пікет підприємців, які вимагали не збільшувати орендну плату. Прокоментуйте, будь ласка.

- Це не перший пікет. Їх підбурюють, все «підігрівається» зі сторони. Повірте, на усе я намагаюся дивитися об’єктивно, бачити і чути всі точки зору. Просто мова фактів: років 5 тому в центрі міста вирубали дерева і зробили сувенірний ринок. Зараз там більше 50-ти торгових місць. Підприємці за всій кошт побудували цей ринок, за що на рік буди звільнені від сплати орендної плати. Орендна плата станом на той час становила 750 грн. Минуло 5 років, а 750 грн. залишилось. В центрі міста! Тож я поставив вимогу збільшити орендну плату відповідно до рівня інфляції. Це виходить приблизно півтори тисячі гривень. Спочатку це не сприймалось взагалі. Пікети, мітинги. Але на цій позиції стою твердо. Наше завдання дбати про місто. Спільне завдання!

Крім того, вважаю, варто розщепити цю плату: 750 грн. залишати у Парку курортному, аби підприємство на пікові періоди мало оборотні кошти. А ще 750 грн. варто використати для загальнокультурних заходів, промоції, для речей, які підвищують статус курорту. Тож опосередковано, збільшуючи потік відпочиваючих, ці кошти повертатимуться в центральний сувенірний сквер.

Зрештою, пікети й тому, що люди бояться, що їх хтось обмане. Мені нічого приховувати. Саме тому хочу все зробити максимально прозоро, все формалізувати – аби мені потім не закидали, як от попередній каденції, що десь якісь кошти у конвертах носились. Ми за те, щоб кошти витрачались з користю для міста.

Крім того, буду наполягаю, щоб підприємець був зареєстрований у Трускавці, сплачував податки у Трускавець, і, якщо наймає людину, то має бути зареєстрована цивільно-правова угода зі сплатою зарплати і податків на місці. Хіба я чогось не того вимагаю? А якщо комусь це не подобається, якщо хтось звик працювати напівлегально – це їх проблеми.

- Під час прес-конференції ви наголосили, що для того, аби зберегти в міській лікарні кількість ліжко-місць, у місті впроваджуватимете державно-приватне партнерство. Ваша точка зору, чи може такий варіант запрацювати, наприклад, у Дрогобичі, де ситуація з медициною доволі невесела? Чи ж це можливо лише у Трускавці, зважаючи на його курортний статус?

- Ще коли був головним лікарем, провівши аналіз ситуації, спрогнозував, що все може відбуватись саме отак. Розумів, що рано чи пізно, але таки будемо йти до європейської моделі. Тому ми почали шукати різні способи та вкладати кошти в лікарню, ремонт, обладнання, паралельно шукали спеціалістів, які можуть робити певні унікальні маніпуляції, котрі привернуть потоки хворих. Фактично, мені це вдалося. Хоча, був і складний рік, коли намагались мене по судах затягати, тим не менше ми не зупинились. Як наслідок, кількість одних лишень урологічних операції ми збільшили в чотири рази. Ми почали застосовувати малоінвазивну терапію, лапароскопію. Ми обновили урологічну службу, зробили її конкурентоздатною в масштабах області і України.

Тобто над цим ми працюємо уже четвертий рік, створили потоки пацієнтів, напрацювали базу, зайняли свою нішу – це складова того, що можемо претендувати на професійну вузькопрофільність і успіх.

- Чи під силу це містам-сусідам?

- Якщо у нас лідирує урологія, то у Дрогобичі сильна сторона – нейрохірургія, травматологія, у Стебнику – ЛОР. Але усе це має мати відповідну матеріально-технічну базу, має мати свою унікальність. Тож містам-сусідам буде складніше, бо потребуватиме часу, коштів. Зараз грядуть реформи, медицина мусить диверсифікуватись, і від того нікуди не дітись. Якщо прикладуть максимум зусиль – то зможуть.

Марія Кульчицька, газета «Медіа Дрогобиччина»

Пройшов черговий прийом громадян нардепом Матківським

У середу, 27 квітня, в Бориславі та Трускавці був проведений прийом громадян депутатом Верховної ради від 121 виборчого округу Богданом Матківським.

Бажаючих поспілкуватись з нардепом було чимало: як у місті нафтовиків, так і в місті-курорті. Багато людей звертались за допомогою у вирішенні доволі побутових проблем, однак приходили люди і з серйозними проблемами, які загрожують життю та здоров’ю мешканців міста.

Зокрема таким стало звернення мешканців будинку на Чорновола 12 у Бориславі, які вже з десяток років живуть як на “пороховій бочці”, адже їхній будинок щоденно затоплює нафта. “Біля будинку постійні витоки, в підвалі постійно нафта, стоїть запах газу. Ми мусимо з тим жити щоденно. В нас навіть маленька дитина 1,5-річна недавно мала хімічне отруєння” – розповідали мешканці цього дому.

Насправді депутат вже докладався до вирішення цієї ситуації, звертався в РНБО, Рада в свою чергу передала звернення на “Укрнафту”. “Через таку бюрократію вирішення багатьох питань часто затягується” – зізнався депутат. Однак обіцяв, що проведе перемовини з керівництвом компанії, щоб досягти позитивного вирішення питання.

Адже питання зможе вирішитись лише після команди від керівництва “Укрнафти”. Проблема дуже серйозна і для її вирішення доведеться виготовляти проект дренажної системи на проблемній ділянці, а мешканці мають бути відселені, бо жити там дуже небезпечно. Керівництво компанії в курсі існуючої проблеми, заступник часто буває тут та начебто тримає ситуацію на контролі, однак ніяких рішень чомусь досі не приймають, хоч ситуація постійно погіршується.

Також в Бориславі до Богдана Матківського звертались з проханнями про оформлення допомоги, з питанням проблемних відносин із ЖЕКом, який не реагує на звернення мешканців, у яких протікає дах. Також депутатові довго та слізно скаржилась мешканка міста, яка працює в поліклініці та страждає від жахливої ситуації, що склалась зараз з медициною міста.

У Трускавці до нардепа також зібралась група людей, які поділились із ним своїми проблемами. Були звернення щодо проблем із приватизацією земельної ділянки, квартири, з відсутністю роботи та коштів на проживання та т.д. Прийшли до Матківського також мешканці 36 будинку на Бориславській, розповісти про можливе будівництво багатоквартирного житлового будинку на Бориславській 28.

Рішення, яке було заветоване мером, відносно цього будівництва, все одно не дає спокою мешканцям Бориславської. “Наш будинок вже досить старий, ми побоюємось, що будівництво по-сусідству може викликати в ньому нові тріщини і привести до погіршення житлових умов. Зараз ми створюємо ОСББ в домі і боїмось, що потім такі проблеми ляжуть виключно на плечі мешканців будинку” – зазначила Віра Савка, яка прийшла разом зі своїми сусідами відстоювати інтереси. Прийшли, щоб дізнатись найоптимальніший механізм, який унеможливить виникнення таких проблем в майбутньому при будівництві.

Депутат, в свою чергу, обіцяв підняти це питання в розмові з міським головою та дізнатись можливості максимального врегулювання цієї ситуації. Адже, найближчим часом, рада може знову розглядати затвердження детального плану будівництва житлового будинку на Бориславській 28 зі зменшеною поверховістю.

Ще на прийом до депутата прийшли переселенці зі Сходу, які, через зміни в законодавстві, не можуть стати на облік в місті та отримувати свої пенсії. Справа в тому, що з міграційної служби зняли повноваження щодо взяття на облік внутрішньопереміщених осіб, а до кого звернутись сім’я не знала. Помічник депутата Андрій Дуб взявся допомогти сім’ї стати на облік в місті.

Також наприкінці прийому до депутата прийшли трускавецькі АТОвці. Вони мали розмову відносно доцільності доповнення маршрутів Трускавець-Львів автобусами, які належали б місту чи міським підприємцям-перевізникам, щоб Трускавець мав можливість отримувати додатковий дохід від перевезень та впливати якимось чином на їх якість.

Ніна Федько, ТрускавецьОнлайнСоздан 28 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником