Трускавецький вісник № 76 (1217) від 29 квітня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 76 (1217) від 29 квітня 2016 р.

29.04.2016У номері: Виклик долі він сприйняв як Божий дар; Новини Дрогобича; У Трускавці пройде гастрономічне шоу.

Короткі новини

У Трускавці пройде гастрономічне шоу за участю 70-кілограмового тунця

Вперше в Західній Україні у Трускавці пройде унікальне гастрономічне шоу Chef Tuna Days. Про це інформує сайт ТрускавецьІнфо. Свято готує Mirotel Resort & Spa, відбудеться воно 6-7 травня (п’ятниця-субота) на літній терасі панорамного ресторану BELLINI’S PIANO BAR & GRILL.

Спеціально до свята в водах Індійського океану під замовлення виловлять і доставлять до Трускавця прямо з Шрі-Ланки жовтоперий тунець вагою 70 кілограмів.

Шеф-кухар Mirotel Resort & Spa Олексій Дударенко зі своєю командою продемонструє захопленим гостям віртуозність володіння ножем і професіоналізм в обробленні величезної риби.

Чудова якість свіжого тунця і майстер-клас Олексія з приготування смачних тартару і сашимі, салатів, закусок, а також страв з тунця на грилі не залишить байдужими навіть найвимогливіших цінителів риби.

На цьому видовищному заході Ви дізнаєтеся правила обробки риби, побачите приготування страв і зможете насолодитися вишуканими кулінарними шедеврами команди професійних кухарів. Прекрасний вечір доповнять романтична музика і ароматне біле вино.

Mirotel Resort & Spa чекає на гостей о 18.00 на літній терасі BELLINI’S PIANO BAR & GRILL.

Власна інформація

У Бориславі міськрада обіцяє 500 грн. тим, хто здасть викрадачів туй біля пам’ятника Бандері

У Бориславі на Львівщині напередодні Великодня вкрали туї, які були висаджені активістами та прикрашали територію біля пам’ятника Степану Бандері. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє Бориславська міська рада.

Місцеві чиновники просять максимально розповсюдити інформацію, щоб виявити злочинців, котрі зробили такий ганебний вчинок та оголосили винагороду тому, хто надасть достовірну інформацію в розмірі 500 грн.

ЗІК

Виклик долі він сприйняв як Божий дар

39 років тому, після Великодня, активіста Української Гельсінкської групи Мирослава Мариновича було заарештовано. Інкримінували йому антирадянську діяльність. Вирок був приголомшений передусім для його матері Люби і сестри Надійки – 12 років ув’язнення. Мирослав з гідністю пройшов ці випробовування, відбувши у неволі 10 років.

У своїх спогадах і роздумах у книзі «Всесвіт за колючим дротом», яка нещодавно побачила світ, він написав: «Замкнутість у тісній камері не позбавляє людину свободи – навпаки, вона позбавляє її баласту неважливих клопотів, а тому робить її вільною!».

Мирослав нині – віце-ректор Українського католицького університету, автор численних наукових праць. Його постать на орбіті філософської думки є надто помітною, Мариновича відомий поза межами України. Головне, що він не забронзовів у своїй славі, він доступний у спілкуванні, дотепний у жартах, і взагалі привітна та добра людина. З 1990 до 1997 року Мирослав працював у народному часописі «Галицька Зоря» і залишив помітний слід у його історії.

5 травня ц.р., якраз після Великодніх свят, у його рідному Дрогобичі о 17.00 у центральній бібліотеці ім. В.Чорновола відбудеться презентація його твору. Читачам пропонуємо витяг із його книги, який характеризує його як непересічну особистість. Адже виклик долі він сприйняв як Божий дар для свого вдосконалення, філософського і християнського прозріння…

«Подальші дні мого життя у камері слідчого ізолятора скидалися один на одного. Я прокидався від якоїсь думки, якої раніше у мене ніколи не могло бути. Найменша деталь із мого побуту могла викликати в мені цілу зливу філософських чи, скоріше, метафізичних думок. Складалося враження, що тепер переді мною розгортається той «пакет» інформації, який було внесено в мене під час того особливого стану. Сьогодні я вже не боюся слова одкровення, а тоді було лячно. Треба було довго звикати до тієї легкості, з якою я пізнавав речі, до того мені недоступні; знаходив пояснення своєї власної долі та вчинків, які цілковито перестали бути тепер випадковими, а набули величезного провіденційного сенсу. Власне, це був стан ледь не абсолютного детермінізму, який дає обґрунтування неуникненності кожного такого кроку чи події довкола тебе.

Ось приклад, який мені закарбувався в пам’яті. Якось під осінь роздуми вивели мене на періодичний закон, що його ми знаємо під ім’ям Менделєєва. Для мене він уже став лиш частковим відображенням якогось загальнішого закону, який стосується усіх проявів життя. Так, цілу лавину гіпотез викликала разюча подібність певних феноменів: клітинка «лантан» містить у собі ще чотирнадцять елементів, які об’єднані збірною назвою «лантаноїди» – і «клітинка» уявної таблиці під назвою «Росія» так само містить чотирнадцять елементів (республік), що їх у світі і називають збірною назвою «Росія».

Довго я грався цією таблицею, але дошкуляло мені, що окремі місця з неї пам’ять не зберегла. А мені обов’язково треба було їх уточнити! І я звертаюся з проханням до слідчого Берези передати моїм домашнім, щоб вони принесли мені цю таблицю. Погодьтеся, прохання дуже незвичне, як на «політика», і слідчий дещо розгублено запитує: «А для чого вона вам? Чи даєте ви гарантію, що не використаєте її супроти інтересів слідства?». Мене настільки розсмішило саме запитання, що я дати таку гарантію відмовився. Але це означало, що я залишився без таблиці!

Минув тиждень, і до мого віконця черговий раз під’їхав візочок із тюремною «бібліотекою». Зазвичай там були романи сталінської епохи про звитяги комуністів періоду колективізації та індустріалізації. Аж раптом бачу книжку «Дмитрий Менделеев» із серії «Жизнь замечательных людей». Я вхопив її, як коршак, не вірячи своєму щастю. Та згодом, прочитавши її до кінця, повної таблиці так і не виявив, лише окремі частини. Що ж, страждаю далі. А ось одного разу слідчий каже мені під час допиту: «Тут ваші рідні передали науково-популярні журнали. Я продивився їх – можете забрати!». Й уявіть собі моє захоплення, коли, розгортаю в камері один із журналів, я бачу саме ту частину таблиці якої мені бракувало! Я був цілковито приголомшений. І це лише один із випадків тієї значущості подій, яку я відчував із того часу постійно.

Увесь подальший процес прозріння нагадував розмотування клубка ниток. День за днем, думка за думкою «розмотувався» в мені отой «пакет інформації», який був укладений ледь не в одну мить. І цікаво, що нитка думки постійно виводила мене на відомості, знані з Біблії. Звичайно, на той час я ще не мав цілісного уявлення про цю Книгу. Все, що я знав про неї, йшло від літератури, від загальнокультурного пласту. Тим дивніше було моєму секуляризованому розумові натикатися на біблійні дані, що їх я колись майже зневажливо відкидав (як-от історія про Адама і Єву та спокусника Змія).

Так я незчувся, як став віруючою людиною. І віра прийшла до мене не внаслідок відчуття немічності в’язня перед машиною кагебістського кривосуддя, коли не залишається жодної надії, крім як на Бога, а як результат усвідомлення Його очевидної присутності».

Володимир Турмис, газета «Галицька Зоря»

Дрогобич: новини міста

Маминою голкою

У середу, 27 квітня, у приміщенні Дрогобицького музично-драматичного театру відбулася презентація виставки вишиваних робіт під назвою «Маминою голкою». Презентували виставку представники Союзу русинів-українців Словацької Республіки. Автор робіт — В’єра Сохова.

До високого мистецтва українку надихнуло горе, яке сталося з її сім’єю — зсув ґрунту, який вщент зруйнував батьківську оселю та інші домівки. З трепетом у душі, чистою українською мовою, В’єра Сохова розповіла гостям про те, як їй дісталася голка, якою вишивала її мама. Також жінка наголосила на значущості молитви у часі біди. Саме тему духовності майстриня, за допомогою голки, відображає у своїх роботах.

Своє співчуття і розуміння пані В’єрі висловив міський голова Тарас Кучма. У своєму виступі він порівняв трагедію, яка сталася з її сім’єю з трагедією, яка нині спіткала український народ. Далі міський очільник розповів про те, як молитва рятує у різних ситуаціях, а особливо у часі війни. Щоб випросити Божого милосердя, Тарас Кучма закликав усіх не забувати про молитву і добрі справи, які зарадять людському горю.

Як повідомили організатори виставки, офіційне її закриття відбудеться 8 травня. Отож усі бажаючі мають можливість відвідати виставку та оцінити мистецький талант майстрині.

Відбулася зустріч з учасниками мистецького фестивалю «Велика писанка»

Щороку, перед Великоднем зусиллями відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту, активної молоді міста та небайдужих дрогобичан створюються декорації, які слугують окрасою міста в часі святкувань. Цьогорічна новинка, яку запланували у відділі — встановлення великих писанок на площі Ринок, в рамках мистецького фестивалю «Велика писанка». До цієї ідеї долучилися художники, які власноруч розписали п’ять великих писанок, а саме: учні художнього відділу Стебницької дитячої музичної школи разом з викладачем Володимиром Маником, вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ №3 м. Дрогобич Оксана Крижанівська, студенти Дрогобицького механіко-технологічного коледжу Юлія Тутко, Вероніка Сєрікова, Мар’яна Гасиндич, Наталія Гнатик разом з викладачем Мар’яном Калічаком, викладачі Підбузької «Малої академії мистецтв» Любомир Загайський та Мар’ян Олексяк, викладач Дрогобицької художньої школи Олеся Сікора. Представники громадської організації «Інститут суспільних ініціатив» на чолі з Роксоланою Буяк оздобили металеву конструкцію у формі яйця, яку уже минулого року встановлювали на центральній площі міста. Популярність минулорічної гігантської писанки було помітно на багатьох світлинах не тільки дрогобичан, а й гостей міста. За словами начальника відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту, є надія на те, що й цьогорічний задум набуде не меншої популярності, аніж минулорічний.

Щоб не залишити поза увагою роботу митців, міський голова Тарас Кучма зустрівся з митцями та відзначив кожного подякою і сувенірними подарунками.

Продуктові набори до Великодня отримали близько 600 родин соціально незахищених категорій

У четвер, 28 квітня, міський голова Тарас Кучма у мармуровій залі Ратуші вручив понад сто святкових подарунків особам, які перебувають на обслуговуванні Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Загалом для осіб цієї категорії осіб центр напередодні Великодня підготував 400 пакунків. Окрім того, за сприяння Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продуктові подарунки отримали близько 100 родин. Таку ж кількість наборів до великоднього столу придбало для сімей, у яких є діти-інваліди, управління праці та соціального захисту Дрогобицької міської ради. Урочисто пакунки родинам передав міський голова Тарас Кучма, заразом привітавши їх із прийдешнім святом Воскресіння Христового.

Тарас Кучма провів два виїзні прийоми громадян

У вівторок, 26 квітня, міський голова Тарас Кучма провів два виїзні прийоми громадян. Спершу міський очільник зустрівся з мешканцями будинку вулиці Стрийської, 62, де ведуться ремонті роботи фасаду будинку з метою енергозбереження. Причина зустрічі — нестача коштів на фінансування проекту, який проводить ОСББ спільно з ПРООН. Сума, якої не вистачає на завершення проекту — орієнтовно 240 тисяч гривень. Тарас Кучма доручив департаменту міського господарства проаналізувати кошторис проекту, а відтак запевнив мешканців будинку, що переконуватиме депутатів, аби ті посприяли дофінансуванню. За словами міського голови, заплановані роботи потрібно завершити вчасно, адже зроблено чималий шмат роботи.

«Утеплення фасаду будинку не тільки сприятиме енергозбереженню, а й буде окрасою для міста», — зазначив Тарас Кучма.

Наступна зустріч відбулася з мешканцями будинків №56, 58, 60 на вулиці Михайла Грушевського. Причина зустрічі — земельна ділянка, на якій розташована автомобільна парковка, і на якій, начебто, планують побудувати будинок. Мешканці занепокоєні з двох причин: перша — при зміні цільового призначення, їх позбавлять місця на паркування авто; друга — при початку ремонтних доріг, мешканці побоюються, можливих зсувів ґрунту, за їхніми словами, та утворення тріщин у стінах будинку прилеглого до цієї території. З цього приводу мешканці пообіцяли підписати колективне звернення на ім’я міського голови, аби парковку залишили, або ж на її місці облаштували дитячі майданчики зі сквером.

У жвавій дискусії з міським головою та керівниками відповідних підрозділів виконавчих органів міської ради, мешканці порушили питання асфальтування доріг у місті, облаштування сміттєвих майданчиків, звернулися з проханням до керівника КП «ЖЕО» Олега Майданюка, аби звернув увагу на стан дахового покриття та каналізаційних мереж у будинках.

На завершення зустрічі міський голова запевнив, що розбереться з ситуацією, яка склалася навколо автомобільної парковки та її власниками. Відтак закликав мешканців будинків бути активнішими, створити ОСББ і не думати тільки про власні інтереси — як перенести сміттєві контейнери з-під одного будинку до іншого, а спільно погодити місце їхнього облаштування і подати пропозицію міській владі.

«Я завжди відкритий для конструктивного діалогу та пропозицій. Ми будуємо свою роботу на принципах «прозорості», про що свідчить оновлений сайт міської ради, на презентацію якого я усіх Вас запрошую. Відтепер кожен дрогобичанин може вільно вказати на ту чи іншу проблему і оперативно отримати відповідь. Але прошу Вас одного — давайте єднати свої зусилля і розбудовувати наше славне місто», — сказав Тарас Кучма.

Досвідом Дрогобича в організації туристично-інформаційного центру зацікавилися стрияни

У середу, 27 квітня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч з делегацією у складі депутатів та громадських активістів зі Стрия. До міста Котермака їх привело бажання довідатися про організаційні засади створення туристично-інформаційного центру, який у Дрогобичі успішно працює кілька місяців. Міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови з гуманітарно-соціальних питань Олег Дукас та директор туристично-інформаційного центру Ігор Чава залюбки поспілкувалися із стриянами, поділившись своїми досвідом щодо того, як закласти основу для успішного розвитку туристичної галузі на кшталт того, як це зроблено у Дрогобичі. Наріжним каменем створення туристично-інформаційного центру, рекомендували дрогобичани, має бути інформаційна політика та промоція міста. Під час зустрічі також йшлося про можливість створення спільного туристичного маршруту: Трускавець-Східниця-Дрогобич-Стрий.

Тарас Кучма вважає, що новий сайт зруйнує стіну між владою і громадою

У четвер, 28 квітня, у мармуровій залі Дрогобицької міської ради відбулася презентація нового сайту міської ради. Як наголосив у вступному слові міський голова Тарас Кучма, веб-ресурс має слугувати ефективній комунікації між владою та громадою.

«Сайт буде одним із головним чинників, який має спричинити руйнування стіни між владою та громадою», - резюмував урядник міста. Про особливості нового засобу комунікації говорили у своїх презентаційних промовах начальник організаційного відділу Ірина Кушнір, головний спеціаліст з інформаційно-технічного забезпечення сектору прес-служби оргвідділу Зеновій Квасній, консультант, що опікувався розробкою сайту, Станіслав Гайдер. Як відзначали доповідачі, окрім багатьох інших переваг у користуванні, сайт наповнений електронними новинками - сервісами, що відкривають можливість швидко знайти потрібну інформацію. Від попереднього сайту новостворений також вирізняється колоритним дизайном

Новий ресурс Дрогобицької міської ради за адресою старого сайту https://www.drohobych-rada.gov.ua/ буде доступний уже від завтра. Протягом місяця інтернет-ресурс працюватиме у тестовому режимі. Протягом цього часу міський голова Тарас Кучма апелює до громади ознайомитися із новоствореним засобом комунікації, висловити свої зауваження та пропозиції у напрямку його вдосконалення.

Прес-служба Дрогобицької міської радиСоздан 29 апр 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником