Трускавецький вісник № 81 (1222) від 9 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 81 (1222) від 9 травня 2016 р.

09.05.2016У номері: Це важливо для Трускавця; Спортивні новини; Короткі новини регіону; Оголошення.

Короткі новини

У Трускавці пройде виїзна прес-конференція на тему «Покинуті та хворі дельфіни з Хмільника знайшли порятунок у Трускавці»

У Трускавці пройде виїзна прес-конференція щодо ситуації з дельфінами із Хмільника. Про це інформують організатори прес-конференції на тему «Покинуті та хворі дельфіни з Хмільника знайшли порятунок у Трускавці».

Спікерами прес-конференції виступлять:

- Анатолій Реп'ях – директор санаторію «Поділля» у Хмільнику,

- Оксана Романюк – адміністратор санаторію «Поділля»,

- Тарас Чекурда – співвласник розважально-оздоровчого комплексу «Оскар»,

- Геннадій Галабурда – директор розважально-оздоровчого комплексу «Оскар»,

- Олександр Цвєток – ветеринар розважально-оздоровчого комплексу «Оскар».

Прес-конференція відбудеться у середу, 11 травня, акредитація журналістів обов’язкова.

Власна інформація

Трускавець з обласного бюджету отримає співфінансування 19 мікропроектів

На засіданні конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку погоджено співфінансування 19 мікропроектів Трускавця

На засіданні конкурсної ради, що відбулося 5 травня, із 1419 заявок відібрано 647, – інформує власкор ІА ZIK.

Трускавець цього року подав 26 заявок на співфінансування, з яких 19 пройшло відбір.

Зокрема, з обласного бюджету на реконструкцію фасаду СЗШ №1 виділять 100 тисяч гривень. СЗШ №2 отримає 177 тисяч гривень на реконструкцію водопостачання та ремонт усіх входів. Трускавецькі садочки «Зірочка», «Теремок», «Дзвіночок» та «Сонечко» отримали кошти на закупку меблів, м’якого інвентарю та ігрового обладнання. Також для садочків «Сонечко» і «Ялинка» виділять по 100 тисяч гривень на реконструкцію покрівлі та ін.

У конкурсі перемогли 3 проекти Трускавецької Міської лікарні загалом на 300 тисяч гривень: реконструкція терапевтичного відділення, хірургічного та поліклінічного корпусів. 90 тисяч гривень виділять на реконструкцію Центру реабілітації учасників АТО (по вул. Стебницькій, 100).

ЗІК

За позовом прокуратури, державі постановлено повернути приміщення санаторію «Немирів»

Рішенням господарського суду Львівської області 20 квітня цього року задоволено позов прокурора Яворівського району та постановлено повернути із чужого незаконного володіння одну із будівель колишнього санаторію «Немирів» площею майже 250 кв. м.

Таким чином, прокуратурою доведено, що вказане майно було незаконно відчужено Приватним акціонерним товариством лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» на користь ТзОВ «Захід».

Судом визнано недійсним договір купівлі-продажу цих приміщень, укладений між товариствами, а відтак будівля підлягає поверненню на користь Фонду державного майна України, як розпорядника майна, що є загальнодержавною власністю.

Прес-служба прокуратури Львівської області

У Дрогобичі відбулось освячення храму на честь святого Юрія Побідоносця

6 травня, у Світлу п’ятницю, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, освятив у Дрогобичі храм св. Юрія Побідоносця, збудований в мікрорайоні Млинки. Після чину освячення єпископ відслужив Божественну Літургію у співслужінні о. Євстахія Ладики, адміністратора храму, і священиків Дрогобицького деканату.

У своєму слові до вірних владика Ярослав підкреслив чесноти св. Юрія. «Свята Церква називає великомученика Юрія Побідоносцем не тому, що він не знав поразок у битвах, а тому, що своєю вірою доказав силу Ісуса Христа, і з Його підтримкою переміг зло», — сказав проповідник. Особливу посвяту цьому святому вияв наш український народ словами давньої пісні: «Нам поможе Святий Юрій і Пречиста Мати волю здобувати!».

Проповідник пригадав вірним, що св. Юрій зображується на іконах як переможець над змієм. У теперішній час над нашою Батьківщиною — Україною — навис «північний змій». «Тільки Господь може врятувати нас перед агресією підступного ворога, перед яким занепокоєний увесь світ, намагаючись не дратувати його», — наголосив єпископ. Владика закликав вірних звертатись в молитві до святого великомученика Юрія, щоб він за Божою допомогою підніс свій спис і допоміг нашим воїнам у нелегкій боротьбі.

Подвиг святих мучеників заохочує християн до духовних подвигів. Проповідник навів слова св. Йоана Золотоустого, який говорить: «Ти кажеш, як тепер ми можемо наслідувати мучеників? Ти не бачиш перед собою розжареного вугілля, але бачиш палаюче полум’я пристрастей та гріховних жадань. Мученики долали розжарене вугілля, а ти перемагай вогонь плоті. Вони перемагали дику звірину, а ти вгамовуй гнів, мовби дикого й лютого звіра. Вони встояли проти нестерпних скорбот, а ти подолай нечисті думки, що виходять із твого серця, і ти станеш наслідувачем мучеників». Як молодий воїн св. Юрій допоможе особливо молодим людям у духовній боротьбі своїм заступництвом і прикладом, бо сам не пішов за принадами світу цього, а обрав вірність Христові.

Крім того, владика Ярослав звернув увагу на приклад побожності християнської сім’ї, в якій зростав святий великомученик Юрій. Його батьки мають стати для наших сімей прикладом, як слід виховувати своїх дітей — у молитві і готовності відважно свідчити Христову істину. «Звертаюся до всіх не боятися бути правдивими та праведними свідками істинної віри у світі, адже він потребує таких живих свідків», — закликав проповідник.

Після завершення Літургії єпископ подякував теперішньому священику парафії — о. Євстахію Ладиці — і попередньому душпастирю — о. Володимиру Маціву — за священиче служіння в Христовому Винограднику. Відтак владика Ярослав нагородив о. Євстахія Ладику хрестом з прикрасами. Завершилось свято радісним співом гаївок у виконанні наймолодших парафіян.

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Це важливо для Трускавця

15 березня 2016 р. на III черговій сесії Львівська обласна рада VII скликання прийняла Звернення до Голови Верховної Ради України та Прем`єр-міністра України щодо відновлення Фондом соціально

го страхування надання профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам. Звернення було підготовлено депутатом Львівської обласної ради від Трускавця (фракція ВО «Батьківщина») Чебаненком Олександром Івановичем.

Увазі читачів «Трускавецького вісника» пропонуємо витяг з відповідного рішення Львівської обласної ради та текст Звернення.

Львівська обласна рада (ІІІ сесія VII скликання). Витяг з рішення 141 від 15 березня 2016 року «Про звернення Львівської обласної ради»

Керуючись частиною другою статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"; беручи до уваги ініціативи депутатських фракцій: БПП "Солідарність", ВО "Батьківщина", Народного Руху України, ВО "Свобода"; враховуючи висновок постійної комісії з питань законності, правоохоронної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем, Львівська обласна рада вирішила:

1. Прийняти звернення Львівської обласної ради:

1.6. Про звернення до Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України щодо відновлення Фондом соціального страхування надання профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам (додаток 6).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.

Голова обласної ради Олександр Ганущин

Звернення до Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України щодо відновлення Фондом соціального страхування надання профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам

Законом України від 28.12.2014 № 77-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" внесено зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зокрема щодо скорочення функцій Фонду соціального страхування України та його видатків нестрахового характеру, у тому числі на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб, оздоровлення дітей, часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв.

Одним голосуванням Верховна Рада України прирекла всесвітньовідомі курорти України на економічну смерть. Процвітаючий у недалекому минулому Трускавець опинився на межі виживання. Масово скорочуються робочі місця, закриваються санаторії. Враховуючи, що промисловість у місті відсутня, санаторно-курортна галузь завжди була єдиною функцією та єдиним джерелом доходу місцевого бюджету Трускавця. Курорти, що забезпечували оздоровлення людей усієї України, зупиняють свою діяльність.

Раніше Трускавець за рік отримував близько 50 тис. путівок. Особи, що супроводжували застрахованих осіб, додатково купували путівки. Завдяки Фонду соціального страхування, загальний обсяг путівок складав близько 75 тис. на суму 340 млн грн, по Україні за 2014 рік – близько 250 тис. путівок, а разом з супроводжувальними особами – майже 450 тис. людей. Втрата реалізації цих путівок призводить до неминучої загибелі санаторно-курортних закладів, інфраструктури міста, торгових центрів та відпочинкових закладів. У 2015 році в Трускавці роботу втратило більше ніж 2000 людей. Схожа картина спостерігається також на інших курортах України.

Просимо внести до Верховної Ради України законопроект щодо відновлення в повному обсязі профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам Фондом соціального страхування, у тому числі санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, а також воїнів АТО та тисяч громадян України.

***

 На сайті Президента України 25.09.2015 було зареєстровано петицію № 22/010961-еп: «Відновити оплату санаторно-курортних путівок для працюючих за рахунок коштів соціального страхування». Петиція назбирала необхідних 25000 підписів і була розглянута. Прем’єр-міністрові України А. П. Яценюку запропоновано вжити заходів для всебічного та ґрунтовного опрацювання центральними органами виконавчої влади питання щодо визначення ефективних механізмів державної підтримки надання відповідних послуг і за підсумками проведеної роботи ухвалити необхідні рішення. Але, на жаль, до сьогодні жодних дій не вчинено!

Дві статті на спортивну тематику

Юні відкриття і великі перемоги відкритого чемпіонату Львівської області з хортингу

6-7 травня 2016 року в Трускавці на базі ДЮСК «Спортовець» було справжнє свято сили і краси – тут відбувся відкритий чемпіонат Львівської області з хортингу в розділах «Сутичка», «Двобій», «Форма» і «Показовий виступ». Змагання на високому рівні організувала і провела Львівська обласна федерація хортингу (Президент Віталій Плеханов). Львівська обласна федерація хортингу своїми силами забезпечила суддівство у всіх чотирьох розділах, професійність якого засвідчує те, що змагання у всіх вікових категоріях від наймолодших хортингістів 6-7 років до чоловіків 18-35 пройшли без жодної травми. На турнір з’їхалося близько 100 спортсменів з Дрогобича, Стебника, Трускавця, Стрия, Львова і наші гості з Закарпаття – представники Тячівської федерації хортингу. Наймолодшому учаснику турніру ледь минуло 6 років, найстаршому – 40. А це ще раз показує, що займатися хортингом, рости і вдосконалюватися можна у будь-якому віці.

Вже саме урочисте відкриття відкритого чемпіонату Львівської області з хортингу стало теплим дружньо-сімейним святом однодумців, яке продемонструвало, що в національне українське бойове мистецтво хортинг приходять і залишаються найкращі, причому цілими сім’ями. Так на церемонії відкриття відбувся перший бій наймолодшого учасника турніру – шестирічного Олександра Дідуся. Син судді національної категорії, рефері Сергія Дідуся Сашко разом з суперником-партнером Данилом Юзваком (тренер Денис Іваницький) провели дуже достойний бій і довели на хорті, що правила хортингу зрозумілі і доступні наймолодшим, і хортинг справді є виховною системою. З чудовим номером акройоги в парі з Денисом Іваницьким на відкритті виступила і юна Тереза Плеханова - донька Президента Львівської обласної федерації хортингу Віталія Плеханова. Вітальні слова всім спортсменам та вболівальникам хортингу від Міністерства молоді та спорту передав гість турніру з Києва – Станіслав Федоров.

Продовжили тему сімейності в хортингу і самі змагання. Так, в розділі «Показовий виступ» команда блискучу техніку продемонструвала і виборола перше місце п’ятірка Дрогобицького осередку хортингу, вагомою складовою якої є брат і сестра Анастасія і Семен Фаль, Андрій Дубовий, Діана Спариняк і майстер спорту України з хортингу Христина Піць (тренер Денис Іваницький). Майже в такому ж складі лише з Назаром Василенком замість Христини Піць дрогобицька п’ятірка здобула золото в розділі «Форма» командний виступ. Менше досвіду, але не менше запалу було і в п’ятірки Трускавецького осередку хортингу, яка стала другою в розділі «Показовий виступ» і виборола срібні медалі – це мама і донька Іванна та Вікторія Михальчишин, мама і син Наталя Бокало та Ігор Самар, і Дар’я Дахіна (тренер Ірина Циган). Вікторія Михальчишин та Дар’я Дахіна виступали також в розділі «Форма» особистий залік, де стали першими.

Ще одне відкриття і дебют цього турніру – не родина, але дуже красива і високотехнічна доросла пара Христина Піць і Тарас Кравецький (Дрогобицький осередок хортингу, тренер Денис Іваницький). Тут вже є на що подивитися і відчувається великий потенціал, який сподіваємось побачити вже на Кубку Європи, який планується в листопаді цього року також в Трускавці.

В двобоях і сутичці хочеться відзначити величезний особистий ріст 17-річного бійця Дрогобицького осередку хортингу Романа Шуманського (тренер Денис Іваницький), який від турніру до турніру демонструє стійкий прогрес і все впевненіше веде себе на хорті. Золото в розділі «Сутичка» і срібло в розділі «Двобій» - заслужені нагороди Романа за наполегливу працю над собою.

За всі позитивні враження і емоції спортивного свята завдячуємо в першу чергу спортсменам, їх батькам та тренерам, а також меценатам спорту. Львівська обласна федерація хортингу дякує за допомогу та сприяння в організації змагання керівнику Міжнародної клініки відновного лікування Володимиру Козявкіну, генеральному директору ТзОВ «ГКК «Карпати» Леву Грицаку, генеральному директору КП «Дрогобицький ринок» Володимиру Білогану, керівнику ПП «Яна Буд» Василю Вовчкові, керівнику ТОВ «Еталон Плюс» Володимиру Становичу та Ігорю Кісаку.

Ксенія Чумак

Команда «Спортовця» - срібний призер обласних змагань з плавання

Команда Трускавецького ДЮСК «Спортовець» - срібний призер обласних змагань з плавання серед юнаків та дівчат 2006 – 2007 р.н. ДЮСШ Львівщини!

5 травня 2016 р. у м. Львові в плавальному басейні «Динамо» проводилась Першість Львівської області з плавання серед учнів ДЮСШ (юн. 2006 р.н., дів. 2007р.н.і мол.). Загальне керівництво змаганнями здійснювали Львівське обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки України та Федерація плавання Львівщини.

У змаганнях брали участь команди ДЮСШ №9 м. Львів, ДЮСШ м. Золочів, ДЮСШ м. Сокаль, ДЮСШ № 2 м. Червоноград, ДЮСШ м. Миколаїв, ДЮСК «Спортовець» м. Трускавець (всього 90 учасників).

В особистому заліку призерами Львівщини стали юні трускавчани:

- Вітєбський Артур -1 місце 50 в/с і 2 місце 50 бат.,

- Фендик Володимир - 1 місце 50 бат і 2 місце 50 в/с.,

- Ліхтаревський Владислав - 1 місце 50 брас і 3 місце 50 бат.,

- Гладкий Олег - 3 місце 50 брас.,

- Білан Божена - 1 місце 50 бат і 3 місце 50 в/с.

 Покращили свої спортивні показники та долучились до загальнокомандного результату вихованці відділення плавання ДЮСК «Спортовець» Жгута Олександра, Тимошенко Софія, Цибульська Аня, Керч Олександр, Допілка Сергій та Кирчей Станіслав.

У загальнокомандному результаті серед плавців Львівщини команда Трускавецького ДЮСК «Спортовець» виборола друге місце. Переможцем змагань стала команда ДЮСШ № 9 м. Львів, третє місце у активі ДЮСШ № 2 м. Червоноград.

Підготували призерів змагань тренери відділення плавання ДЮСК «Спортовець» Богдан Смеречинський, Олег Кирчей та Андрій Жгута.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

Оголошення

Трускавецький готельно-курортний комплекс «Карпати» запрошує на керівні посади у харчоблок (ресторан «Плай») працівників за кваліфікацією «технологія приготування їжі», менеджера з навиками роботи з персоналом. Оплата договірна. Тел. для довідок: (03247) 6-21-22.

Також запрошуємо кухонних працівників, мийників посуду та прибиральників у ресторан. Тел. 067-673-68-73.Создан 09 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником