Трускавецький вісник № 82 (1223) від 10 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 82 (1223) від 10 травня 2016 р.

10.05.2016У номері: У Трускавці презентуватимуть унікальний винахід ізраїльських медиків та науковців; День пам`яті та примирення; Із засідання виконкому; У Трускавці перебувають хворі та виснажені дельфіни з Хмільника; Про конкурс проектів; Оголошення.

У Трускавці презентуватимуть унікальний винахід ізраїльських медиків та науковців

У Трускавці представники ізраїльських компаній презентуватимуть унікальний лабораторний аналізатор VG Test, який дозволяє зробити діагностику бактеріального вагінозу, кандидозу, трихомоніазу за 60 секунд з точністю 95%. Презентація відбудеться 20 травня у готельно-курортному комплексі «Карпати».

Доповідачами на презентації будуть професор Сейдман (prof. Seidman, 3QBD Company), Моше Ґолан (Moshe Golan, 3QBD Company), Севда Шабані (Sevda Shabani, ThreeA Company) – представники ізраїльських медичних, наукових та бізнесових кіл. Участь в заході візьмуть гості з Польщі, Білорусі та інших зарубіжних країн. Головуватиме на презентації генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак.

Не таємниця, що Ізраїль за рівнем медицини та науки займає провідні позиції у світі, а Україна, на жаль, сильно відстає. Відтепер експрес-діагностику на наявність патогенної мікрофлори статевих органів за допомогою VG-тесту можна буде зробити і в Україні, і для цього не потрібно буде очікувати два-три дні на вирощування посівів у застарілих обладнаннях пострадянських бактеріологічних лабораторій.

Унікальний винахід ізраїльських медиків та науковців VG-тест не має аналогів в Україні. На пострадянському просторі право на продаж цього тесту досі мала лише одна компанія в Азербайджані. Ексклюзивне право на продаж VG-тесту в Україні матиме готельно-курортний комплекс «Карпати».

В департаменті охорони здоров`я Львівської ОДА виявили велику зацікавленість тим, що надсучасний експрес-тест презентується на території Львівщини і що саме тут можна буде його придбати.

Інформація про VG Test

VG Test – метод діагностики бактеріального вагінозу, кандидозу, трихомоніазу.

VG Test був розроблений групою міжнародних учених для задоволення особливих потреб практикуючих гінекологів, надаючи їм широкий спектр переваг:

- 95% точність в діагностиці – значно вище, ніж Amsel тест, Nugent рахунок і метод культур;

- безпосередні результати отримані за 60 секунд;

- простий діагностичний тест для виявлення складних проблем, в тому числі і при безсимптомних захворюваннях;

- економія часу – швидка діагностика вивільняє час для вирішення проблем більш складних захворювань;

- встановлює довірливі відносини лікаря з пацієнтом через точний діагноз та ефективне лікування;

- допомагає розширити клієнтську базу.

Технологія

Підвищення рівня біогенних амінів в людському організмі може вказувати на неблагополучне чи патологічне середовище в організмі.

3QBD розроблено пристрій VG Test (запатентовано), щоб вимірювати біогенні аміни на основі технології IMS (спектрометрія іонної рухливості).

Тест досить чутливий для вимірювання амінів навіть у низьких концентраціях.

VG Test дозволяє гінекологу:

- виявити інфекційні захворювання з високою точністю діагнозу, отримання результату за короткий період часу;

- проводити контроль при лікуванні антибіотиками;

- раннє виявлення та профілактика захворювань до і під час вагітності для запобігання ускладнень під час вагітності.

VG Test є простим, неінвазивним. Все, що потрібно – це мазок з піхви.

***

Презентація VG-тесту відбудеться у п`ятницю, 20 травня, в готельно-курортному комплексі «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2). Початок заходу – 12.30.

На презентацію VG-тесту запрошуються керівники медичних установ, лікарі (акушери, гінекологи), представники місцевої та обласної влади, а також журналісти. Захід буде відкритим.

Програма презентації VG-тесту додається (англійською мовою).

Вл. інф.

Виснажені та хворі дельфіни з Хмільника перебувають на лікуванні у Трускавці

Розважально-оздоровчий комплекс «Оскар» у Трускавці офіційно повідомляє, що вкрай виснажені дельфіни з реабілітаційного центру «Доктор Дельфін», що знаходиться на території санаторію «Поділля» у Хмільнику Вінницької області, зараз перебувають на лікуванні у трускавецькому дельфінарії.

Так, днями до керівництва «Оскару» звернулися волонтери, які стежили за перипетіями навколо дельфінарію «Доктор Дельфін» і переймалися умовами утримання морських тварин та їхнім станом здоров’я. Вони звернулися до нас з проханням взяти їх на тимчасове проживання, оскільки ми володіємо усіма необхідними умовами для утримання та реабілітації морських тварин.

Варто зазначити, що раніше директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп’ях попросив волонтерів та громадські організації взяти цих ссавців під опіку через аварійний стан самого басейну та через байдужих власників, які покинули їх напризволяще.

За словами активістів, умови утримання тварин та їхній фізичний та психічний стан були жахливими, що підтверджують фото та відеоматеріали, які нам були надані.

Зокрема, ними були виявлені численні ураження на шкірі тварин, спровоковані неякісною водою у басейні, констатовано виснаженість дельфінів через недогодовування. Тому в екстреному порядку та завдяки злагодженим діям усіх небайдужих сторін ссавців транспортували до Трускавця, оскільки ще день-два їхнього перебування у Хмільнику могли закінчитися для них фатально. Крім того, самі ветеринари не були впевнені у тому, що дельфіни витримають дорогу.

Але завдяки спільним зусиллям волонтерів, громадських організацій, дирекції санаторію «Поділля» нам вдалося врятувати життя рідкісних морських тварин, занесених до Червоної Книги.

На даний час самки цих ссавців перебувають на карантині. Їх відмежували від постійних мешканців дельфінарію «Оскар» через ризики поширення інфекцій. Зараз вони живуть окремо, адаптовуються до нового «помешкання», проходять реабілітацію та відповідне лікування. Процес реабілітації буде досить тривалим і спеціалісти ще не знають скільки він займе часу. Наразі проводиться поглиблена діагностика стану здоров’я ссавців, взято додаткові аналізи. А поки «дівчатка» знаходитимуться під пильним наглядом фахівців до їхнього повного одужання.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

День пам`яті та примирення

8 травня, у День пам`яті та примирення, ми вшановуємо тих, хто врятував людство від нацизму, хто поліг, здобуваючи мир.

Війни раз і назавжди мають бути засуджені та залишитися в минулому. Ми, український народ, який пережив не одне лихоліття, знаємо високу ціну миру. Країна поклала на вівтар перемоги найдорожче – понад 10 млн. своїх синів і дочок. Це скорботна статистика увібрала в себе горе практично кожної сім`ї.

Соборність, єдність, незалежність – ці слова сьогодні набувають великого значення, бо, на жаль, життя онуків і правнуків колишніх захисників Вітчизни сьогодні затьмарено страхіттям війни на Сході. Нащадки солдатів минулої війни виборюють мир і спокій для кожного з нас і заради майбутнього України.

З великою вдячністю схиляємо голови перед тими, хто наближав 71 рік тому перемогу над нацизмом, перед тими, хто так і не повернувся з цієї жорстокої війни, а також перед тими, хто боронить Україну зараз і хто поліг за кожного з нас, за прийдешній мир і спокій у рідній Вітчизні.

Зичу ветеранам Другої світової війни, учасникам бойових дій АТО здоров`я, миру, благополуччя у вільній та незалежній Україні, Сьогоднішні та наступні покоління назавжди збережуть глибоку вдячність солдатам за їхню мужність, героїзм, самопожертву заради миру і свободи.

Наталя Пономаренко, секретар Трускавецької міської ради

Відбулось засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради

У п’ятницю, 6 травня, відбулося засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Члени виконкому прийняли рішення про: видачу дублікату свідоцтва на право власності взамін втраченого на квартиру № 13 на вул. В.Стуса, 14 у м. Трускавець, передачу приміщення на вул. Стебницька, 66 на баланс управління комунальної власності, затвердження акту на списання основних засобів, що на балансі комунального підприємства «Парк Курортний», укладення договору найму та відкриття особового рахунку на квартиру № 33 на вул. Бориславській, 36, внесення змін до рішення виконавчого комітету № 208 від 21.11.2013р., укладення договору найму та відкриття особового рахунку на квартиру № 53 на вул. В.Івасюка, 1, надання дозволу на укладення договору найму на квартиру № 28 на вул. П.Сагайдачного,10 у м. Трускавці.

Рішення про створення комісії щодо передачі житлових будинків № 6 на вул. Мазепи та № 64 на вул. Стебницька на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Стебницька-64» та «Зоряне» відповідно прийняті не були через відсутність необхідних документів. «В одному рішенні відсутній статут, в іншому з поданих документів лише один папірець. Це неприйнятно. Ці рішення ми відкладаємо. В подальшому такі не підготовані проекти не мають потрапляти на виконком», – прокоментував ситуацію міський голова Андрій Кульчинський.

Під час прийняття рішення про чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році завідувач відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи ТМР Юрій Солян повідомив присутніх про початок чергового призову на строкову службу громадян України. Відтак весняний призов триватиме від 5 травня до 30 червня, осінній від 1 жовтня до 30 листопада. З метою оповіщення про початок 7-ї хвилі мобілізації 208 трускавчан отримають повістки.

Також члени виконкому затвердили заходи з підготовки об’єктів КП «Трускавецьтепло» до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 роки, заходи підготовки міського господарства до осінньо-зимового опалювального сезону 2016-2017рр, схеми дислокації розташування місць для встановлення лотків дрібно-роздрібної вуличної торгівлі у м. Трускавець. Ухвалили рішення про надання дозволу на встановлення інформаційно-вказівного дорожнього знаку 5.54 «Покажчик напрямку – вул. Садова, готель Re Vita», на встановлення інформаційно-вказівних дорожніх знаків 5.54 «Покажчик напрямку – Дельфінарій «ОСКАР»

Присвоїли адреси об’єктам нерухомості нежитлових будівель: на вул. Суховоля (ТзОВ «Ліана»), на вул. Дрогобицькій (Управління комунальної власності), на вул. Бойківській (Кісак І.), на вул. Річки (Дудзяк Л.), на вул. Л.Українки (Ломейко С.), на вул. Крушельницької, 35 (Корнійчук Ю., Сидор М.), на вул. Данилишиних (Тачівка Р., Дальська І.), на вул. Різняка-Макомацького, 10 (Юрків М.М.), на вул. І.Мазепи (Бойко Г.), та садовому будинку з господарською спорудою на вул. Стебницькій.

Також на виконкомі затвердили Концепцію ярмаркової діяльності та Положення про організацію та проведення ярмарки туристичних послуг у м. Трускавці, інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, надали дозволи на розміщення зовнішньої реклами у м. Трускавець ТзОВ «Октагон Аутдор», ОСББ «Віра» за адресою вул. Стебницька, 62, погодили тимчасове розташування дитячих карусель на майдані Незалежності, внесли зміни у додаток до рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 10.12.2015 року № 14 «Про затвердження складу комісій виконавчого комітету» (заміна члена комісії, в зв’язку з виходом попереднього члена комісії на пенсію), заслухали інформацію про розпорядження міського голови, видані в період з 31 березня по 6 травня 2016 року.

В закритому режимі прийняли рішення про надання дозволів на укладання договорів купівлі-продажу квартир.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Перемога Дрогобича та Стебника

Це не війна, а конкурс. Конкурс, в якому Дрогобич спільно зі Стебником здобули переконливу перемогу. Із всіх поданих ними проектів на співфінансування з обласного бюджету було підтримано 69%. У тому числі із проектів, поданих Інститутом міста Дрогобича (керівник Володимир Кондзьолка), перемогу здобуло 89%.

Із шість проектів, поданих громадською організацією «Воля громади. Стебник», було підтримано чотири, відхилено два. З підтриманих – реконструкція шатрового даху над приміщенням спортзалу Стебницького Народного дому та впровадження енергозберігаючих технологій шляхом капітального ремонту у СШ № 6 м. Стебника та двох дитячих садочках («Колобок» і «Калинка»).

Також по Стебнику підтримано два проекти, які були подані Інститутом міста Дрогобича, а саме щодо ремонту Стебницької музичної школи та д/у «Сонечко».

В загальному на Стебник з обласного бюджету буде виділено 557 тисяч гривень, що становить 27% всієї суми, виділеної на співфінансування мікропроектів по Дрогобичу та Стебнику.

Які ж проекти співфінансуватимуться з обласного бюджету у Дрогобичі? Практично це майже всі ті проекти, які подавав Інститут міста Дрогобича. Якщо бути точнішим, то перемогли 17 із 20 поданих проектів. Тож тепер у Дрогобичі залучаючи кошти з обласного бюджету утеплюватимуть фасад садочка «Волошка» та впроваджуватимуть енергоефективні заходи у семи інших дошкільних установ міста, а також в гімназії, СШ №2, музичній школі, центральній бібліотеці імені В`ячеслава Чорновола, музеї «Дрогобиччина». Крім цього буде проведено капітальний ремонт із заміною вікон та дверей в дитячій художній школі, споруджуватимуться дитячі та спортивні майданчики. 100 тисяч гривень виділяється з обласного бюджету для реконструкції дитбудинку «Оранта».

Деталі – на https://drive.google.com/file/d/0B8cWHEZP-OxnUlFmOFFqdElWY1U/view

Попри такий оптимізм, Дрогобич не ввійшов у п’ятірку «переможців», оскільки з 38 поданих проектів перемогли 23 і відповідно процент успіху – 61%. Для порівняння, Трускавець подав 26 проектів, з них перемогли 19, процент успіху 73%. Дивує Стрий – подано 9 проектів, не переміг жоден…

Дрогобич дещо «потягнули» вниз проекти, подані ГО «Затишне місто» (не переміг жоден). Але плюс в тому, що знайшлася громадська організація, яка розуміє важливість участі у конкурсі проектів і подала їх (хоча й не виграла).

Це не війна, це конкурс. Перемагає той, хто працює, хто аналізує, хто не боїться просити багато. Просити не для себе – для міста. Просити обґрунтовано.Просити не чиїсь гроші, а наші з вами, які акумулюються в обласному бюджеті.

- Насправді конкурс вже відбувався у два попередні роки, - каже голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Проте, відійти  від фактично субвенційного принципу (фінансувати усіх, хто подалися і спроможні) на реальний конкурс – більш ніж два претенденти на місце вдалося здійснити лише у 2016. Суть запропонованої моделі наступна: є пріоритетні напрямки,  вирішення проблем яких обласна рада готова підтримати за схемою 50% на 50% . У якій заявники (бюджетники, ініціативні групи, агенції місцевого розвитку, просто активісти з мікрорайону) повинні були заручитися підтримкою власної місцевої ради чи відповідної бюджетної галузі на рівні 50% коштів внеску від проекту. Але базовим і обов'язковим критерієм був і додатковий, а головне підтверджений фінансово вклад заявника у вигляді 5% власних коштів.

- А далі розпочинається найголовніше, - каже голова облради. - І найважче. В області мають одночасно розпочатися понад 640 невеликих будов, на кожній з яких спочатку мають бути  використані кошти місцевого бюджету, тоді внесок громади і тоді надійдуть кошти з обласного бюджету. Все на західний зразок і, зрозуміло, максимальна транспарентність і візуалізація усього процесу.

Отже, Дрогобич та Стебник взяли участь і перемогли. Наступний крок – за місцевою громадою. Гроші з області надійдуть лише тоді, коли почнуться реальні роботи, які виконуватимуться за кошти громади, за кошти місцевого (міського) бюджету. Так крок за кроком позбуватимемося відкатів, хабарництва, корупції. Адже зрозуміло, що контроль за «своїми» коштами буде значно більший, ніж традиційно контроль за «дармовими» (столичними чи з області).

Крок за кроком формується громадянське суспільство, однією з головних ознак якого є відповідальність. Конкурс проектів на співфінансування з обласного бюджету – цеглинка у побудову такого суспільства. У Дрогобичі, Стебнику, Трускавці, на Львівщині, в Україні…

Підготував Володимир Ключак, використано інформацію з блогу Олександра Ганущина на Zaxid.net

Оголошення

Трускавецький готельно-курортний комплекс «Карпати» запрошує на керівні посади у харчоблок (ресторан «Плай») працівників за кваліфікацією «технологія приготування їжі», менеджера з навиками роботи з персоналом. Оплата договірна. Тел. для довідок: (03247) 6-21-22.

Також запрошуємо кухонних працівників, мийників посуду та прибиральників у ресторан. Тел. 067-673-68-73.Создан 10 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником