Трускавецький вісник № 88 (1229) від 18 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 88 (1229) від 18 травня 2016 р.

18.05.2016У номері: Журналісти оголосили бойкот меру Дрогобича; Добра стаття; Кому заважають стебницькі школи; Нові обставини в історії з врятованими дельфінами; Інформує податкова; Нові призначення в Бориславі.

Короткі новини

У Дрогобичі шахісти змагатимуться під відкритим небом

У суботу, 21 травня, у Дрогобичі на площі біля костела під відкритим небом відбудеться шаховий турнір серед шахістів-розрядників, який проводять голова Дрогобицької федерації шахів Петро Хомик та дрогобицьке відділення Приватбанку. Реєстрація учасників о 10.30. Початок змагань об 11.00. Турнір проходитиме за швейцарською системою, 7 турів. Кожному учаснику на партію надається 15 хвилин. Турнірні внески: для дорослих – 30 грн., для дітей – 5 грн. Передбачені грошові винагороди переможцям. Якщо задощить, турнір проходитиме у шаховому клубі "Софія".

Власна інформація

У Бориславі призначили нових керівників трьох відділів міськради

У Бориславській міській раді нові керівники відділу освіти, служби у справах дітей та новоствореного відділу реєстрації. Представив нових керівників виконавчих органів міської ради під час чергової наради міський голова Борислава Ігор Яворський.

Начальником відділу освіти міської ради призначено Еллу Качмарчик. Попереднє місце праці – головний спеціаліст відділу освіти міської ради. Вона є депутатом Бориславської міської ради сьомого демократичного скликання.

Начальником відділу реєстрації міської ради призначену Яніну Раєву. Попереднє місце праці – начальник реєстраційної служби Бориславського міського управління юстиції.

Начальником служби у справах дітей міської ради призначено Ганну Подставек. Попереднє місце праці – начальник відділу соціальної роботи БМЦСССДМ.

ЗІК

Журналісти оголосили бойкот меру Дрогобича

У вівторок, 17 травня, відбулася зустріч представників засобів масової інформації Дрогобича та регіону з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою. Причиною зустрічі став наступ на свободу слова зі сторони представників чинної дрогобицької влади. Участь у зустрічі взяли журналісти кількох газет, радіо та Інтернет-видань.

Але конструктивної розмови не вийшло. Замість почути журналістів міський голова почав їм дорікати, що вони публікують неперевірену інформацію та керуються чутками і закликав самим виправитися та покарати винних. В окремі моменти зустрічі складалося враження, що повторюється «трускавецький» сценарій зразка 2010-2015 років, коли мер Трускавця за порадами політтехнолога з Московії намагався встановити ТОТАЛЬНИЙ контроль над місцевими ЗМІ. Чим закінчилося – пам’ятаємо: той мер опинився в глибокій …

Журналісти вручили меру Кучмі звернення, в якому висловили обурення «безчинним і свавільним наступом радника з житлово-комунальних питань Василя Качмара на свободу слова». Вимагаючи відставки пана Качмара, журналісти застерегли пана Кучму від «тиску на працівників Ратуші, дисциплінарних притягнень невинних людей та звільнень». «У разі невиконання нашої вимоги оголошуємо безстроковий страйк» - такими словами завершується текст заяви.

Тарас Кучма навряд чи звільнить пана Качмара. А якщо і звільнить із займаної посади радника, то тільки для того, щоб підвищити його. Як інформує наше власне джерело, можна навіть очікувати, що до кінця цього року пан Качмар замінить когось із заступників мера Дрогобича.

А тим часом журналістка Леся Ясюра, котра працювала головним спеціалістом прес-служби міськради і робота якої була просто бездоганною, вирішила не йти проти власного сумління і не прислуговувати сумнівним проектам у дрогобицькій Ратуші. Вона звільнилася, що для представників ЗМІ регіону стало справжнім шоком. Не здивуємося, якщо зараз «голосом» Дрогобицької ратуші та мера стане хтось на зразок пані Куц чи пана Гука. Зовсім не здивуємося…

Не таємниця, що саме пан Качмар порекомендував для розробки нового офіційного веб-сайту Дрогобицької міської ради Станіслава Гайдера, колишнього працівника відділу інформаційного забезпечення Трускавецької міської ради, дотичного до функціонування сайту одіозної на даний час газети «Джерела Трускавця». Не таємниця, що пан Качмар намагався «ввійти» в середовище «Народного контролю» Трускавця напередодні місцевих виборів 2015 року. Не таємниця, що пан Качмар балотувався у 2015 році в депутати Трускавецької міської ради у списку БПП «Солідарність» (до речі, спільно зі своїм тестем, колишнім виконавчим директором ТзОВ «Трускавецький водоканал» Петром Іванишином). Зрештою, не є таємницею і той факт, що в часи Януковича Василь Богданович Качмар очолював виконавчу службу Полтавської області. Таємницею є тільки те, як цей трускавчанин потрапив у «команду» Тараса Кучми вже після виборів і як став «верхівкою дрогобицької влади», як його інколи згадують у прес-релізах Дрогобицької міської ради. До речі, Тарас Кучма заявив, що пан Качмар повністю справляється зі своїми обов’язками і є хороші результати його діяльності.

Магічний вплив Василя Качмара на Тараса Кучму обов’язково матиме певні наслідки. Перший з них не забарився – журналісти, які дуже чутливо реагують на будь-які спроби тиску та маніпуляцій, прийшли до мера з добрими намірами. Прийшли як рідні люди, які бажають тільки добра, а вийшли в шоковому стані. У Марії Кульчицької, журналістки, яка НАЙБІЛЬШЕ з усіх журналістів доклалася до перемоги Тараса Кучми на виборах 2015 року, щокою скотилася сльоза. Сумно і прикро…

Володимир Ключак

P.S. Більше інформації про подію – на https://maydan.drohobych.net/?p=44791, https://zik.ua/news/2016/05/17/u_drogobychi_zhurnalisty_zapidozryly_shcho_ratusheyu_keruie_siryy_kardynal_699899 та https://drogmedia.net.ua/index.php/hariacha-khronika/2544-ratusheiu-keruie-siryi-kardynal

Добра стаття

/В підтримку журналістів Дрогобича/

Теперішній світ разюче відрізняється від світу давнього. Того, в якому інформація про скурвлену дівчину була сенсацією, а вбивство чи смерть за таємничих обставин ставали чимось над-надзвичайним, супроводжувалися знаком хреста і обговорювалися довго-довго.

Теперішній світ живе «сметанкою»: поверховим переглядом заголовків новин, двополярним сприйняттям фактів-подій-явищ, серфінгом по житті. Мало хто любить заглиблюватися, аналізувати, підмічати дрібниці, в яких ховається диявол.

Теперішній світ не потребує Шерлоків Холмсів, Еркюлів Пуаро та бабусь на кшталт місіс Марпл. Є надсучасна техніка, детектори брехні і «експерти», яким чомусь беззастережно вірять. Мозок став непотрібним в еру зомбоящиків і соцмереж – не думай, а увімкни, переключи, лайкни і пошир. Якщо коментуєш – то ти супер!

Добро не знаходить собі місця в теперішньому світі. Кого цікавить, що в далекій африканській чи азіатській країні християнин віддав життя за віру і вибрав смерть, а не зречення? Кого цікавить, що мама не пішла на аборт і народила упосліджену дитинку, якій пожертвувала все своє подальше життя? Кого цікавить волонтер, який у вільний від роботи час не йде на каву-піцу-льоди, а «жебрає», аби воїни на Сході України почували себе хоча б трішечки комфортно? Кого?!!

Я виріс у глухому карпатському селі, де добро було чимось абсолютно натуральним. Коли хтось будувався, то інші допомагали йому, не очікуючи платні і не беручи її, якщо така пропонувалася. Коли хтось дізнавався, що в нього тяжка недуга, то отримував духовну та фінансову підтримку не лише від родини, а й від сусідів і від всієї сільської громади, у тому числі від особистих ворогів. Коли у когось була біда – це була біда всіх, натомість радість ставала радістю, помноженою стокротно.

Цієї ідилії вже немає – ні тут, ні там. Добро стало відносним і, як пише Мирослав Маринович, часто змішується зі злом так, що вже й не відділиш. Добра менше у людських стосунках, у людських головах, у публікаціях, у суспільстві загалом. Добро втратило свій сенс, рекламувати його невигідно, бо воно не приносить прибутків – так напевно вважають багато наших співвітчизників. Хоча вголос цього звісно ж ніколи не скажуть.

Що таке добро? Чому нам так милі для вух і серця слова «любов», «благо», «мир», «щирість», «щедрість», «усмішка», «осяяння», «простота»? І як часто ми чуємо їх в щоденній лавині інших слів? Ви зауважили, що майже щодня нам пропонують «сенсацію», «скандал», «викриття», «обурення», «бійку», «ЧеПе», «конфлікт», «несправедливість», «злочин», «ненависть»? І ми хоч-не-хоч ці слова впускаємо у свої серця. Чи правильно робимо?

Маю щастя час від часу бувати в місцях, де не «тягне» телефонний зв'язок. Нема Інтернету, телебачення і так не дивлюся. Буває, що за день нема жодної новини з Великого Світу. Яким прекрасним буває цей день, напоєний спокоєм, Божою присутністю, зеленню трав і щебетом пташок! Які прекрасні ті миті, коли замість дивитися на сцени насильства чи брехні і лукавства можеш помолитися, щоб світ цей став кращим, добрішим, досконалішим, а люди зрозуміли, що вони сотворені на образ і подобу Творця, а не лукавого «іміджмейкера».

Працюючи в містечковій пресі, час від часу роблю моніторинг публікацій. Тішуся, коли є роздуми про Вічне, коли є щось, що не кидається у вічі своєю кричущою сенсаційністю, коли є новини чи статті, здатні будувати, показати позитивний приклад. Їх мало, але вони є, на різних сайтах, в різних газетах.

Теперішній світ разюче відрізняється від світу давнього. Це моя суб’єктивна думка, дискутувати з тими, хто має відмінний погляд, не буду. Ми можемо наш теперішній світ робити кращим – якщо захочемо і розпочнемо з себе. Інше діло, що часто не хочемо і не розуміємо важливості цього.

Одна добра стаття вартує більше десяти глибоких аналітичних і сотні простих замовних. За неї ніхто не заплатить, її може й не помітять сильні світу цього. Але вона дасть ефект для тебе. Якщо в час мороку і суму ти зможеш повірити в те, що «Я прокинуся в новому місті», то ти переможеш. Ти – як символ добра. Майте це на увазі, мої дрогобицькі друзі-журналісти. Добро ЗАВЖДИ перемагає зло, просто деколи треба вміти почекати.

Володимир Ключак

Кому заважають стебницькі школи?

У Стебнику може не залишитися жодної школи ІІІ ступеня, в кращому випадку тільки в одній з них можуть зберегтися 10-11 класи. А школа у Сільці взагалі непотрібна. Такі речі довелося почути на громадських слуханнях, які пройшли в Стебницькому Народному Домі у вівторок, 17 травня. І від цього стає сумно та страшно. Бо живемо не в часи окупантів-совєтів і не в часи Януковича, а в незалежній Україні, де, здавалося б, кожен розуміє, що школа виховує наше майбутнє. А ще сумніше стає від того, що ідею «оптимізації» шкіл нав’язують Стебнику «рідні», обрані ж нами, представники влади. Але про все по порядку.

Отже, 17 травня у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання двох профільних комісій – бюджетної та з питань освіти. Питання «оптимізації» шкіл вирішили відкласти (з сесії 18 травня на сесію 7 червня). А за цей час з педагогічними колективами та громадами вирішили провести «роз`яснювальну» роботу та переконати у тому, що шкіл у Дрогобичі та Стебнику забагато, що не в кожній з них є належні умови для навчання та виховання дітей і що «оптимізацію» все ж буде проведено.

Головний натхненник ідеї оптимізації освіти в Дрогобичі та Стебнику, начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Петро Сушко на зустріч зі стебничанами не приїхав. Як пояснив мер Дрогобича Тарас Кучма, у п. Сушка – гіпертонічний криз. Тому «відбиватися» доводилося самому міському голові Дрогобича та його заступнику з гуманітарних питань Олегові Дукасу. Вів громадські слухання міський голова Стебника Петро Старосольський, котрий зазначив, що він однозначно на стороні стебницької громади.

Виступ Тараса Кучми був довгий і підкріплений цифрами. Суть його зводилася до того, що дітей стало менше, держава виділяє щораз менше грошей на освіту, а місцевому бюджету не під силу дофінансовувати різницю. Неприємно різали вухо слова, що Дрогобич не мав би проблем з освітою, якби не Стебник. Сказав Тарас Кучма і про те, що Стебник отримує в цьому році велику кількість грошей від Дрогобича, і що із вже «урізаних» 30 ставок по освіті ні одна не стосувалася Стебника.

Стебницька СШ № 18 на виділені державою кошти може «протягнути» півроку, каже мер Дрогобича. Не буде за що платити зарплату в кінці року вчителям СШ № 6 та № 7. У дещо кращій ситуації СШ № 11, але, швидше за все, вона перейде у статус 9-річної, тобто І-ІІ ступеня.

А завершив свою промову Тарас Кучма доволі несподівано – школа в Сільці (№ 13) мусить бути закритою, інакшого виходу нема. «Нам прийдеться закрити 13-ту школу, бо вона фактично не існує. Не може бути в ХХІ столітті школа, де діти навчаються в таких умовах», - завершив свій виступ Тарас Кучма.

Вигуки «Ганьба!» на адресу Тараса Кучми лунали ще на початку його спічу, а почувши про закриття 13-ї школи, зал зашумів як один живий організм. Солецька школа, яка існує 200 років і в якій вчителювала легендарна українська письменниця Уляна Кравченко, стала «крайньою», на якій найбільше зекономлять? Обурені виступи батьків та вчителів пана Кучму не переконували. «Якщо у вас вдома немає грошей, то ви червону ікру не їсте!» - аргументував міський голова. Йому на допомогу час від часу приходив і Олег Дукас, але переконати стебничан у доцільності «оптимізації» шкіл у Стебнику владним мужам Дрогобича не вдалося.

Гострі, емоційні і правдиві виступи багатьох стебничан показали, що громада може об`єднатися, якщо хтось зазіхає на її майбутнє. Серед виступаючих на захист стебницьких шкіл – представник СШ № 11, батьки та вчителі з СШ № 13, депутат Дрогобицької міської ради Тарас Петруняк, президент учнівського самоврядування СШ № 6, небайдужі мешканці Стебника та Сільця, зокрема Ірина Петрів та Наталія Вовк.

- Чим ми завинили? У спадок нам залишили трясовину та кар`єр. Вам байдуже за людей, вам байдуже за дітей! Майте совість і бійтеся Бога! – справедливо волає старенька вчителька з Сільця.

- Як мені пояснити дитині, що комусь не подобається її школа, до якої 5 хвилин ходи? Як їй пояснити це і як їй дивитися в очі? – запитує мама трьох дітей.

- Я дізнався про підготовку цих рішень щодо «оптимізації» тільки два дні тому і випив не одну таблетку валокордину, - зізнається міський голова Стебника Петро Старосольський.

- Пане Кучма, Ваш виступ нагадує виступи Яценюка, коли він був прем`єр-міністром, - проводить аналогії представник СШ № 11. – Вас обирали не для того, щоб Ви нам тут зараз байки розказували. Представник влади має бути такий, щоб до нього підходили люди, подавали руку і казали «Дякую!», а не обзивали і проклинали. Не забувайте, що Бог є, і те шулерство, яке відбувається у владі, колись закінчиться. Щодо нашої 11-тої школи, то ми будемо стояти до кінця. Декілька років тому пан Сушко вже влаштовував травлю Стебнику, намагався розсварити стебницькі школи, вбити клин ворожнечі. Тоді це йому не вдалося, не пройде це і зараз. Чому Ви не звільните Сушка? Ми – не бидло! Часи міняються, та чомусь стало ще гірше, ніж було при донецьких бандюках…

На завершення слово взяв шанований всіма стебничанами отець Михайло Комарницький, настоятель місцевої парафії УПЦ КП. Він пригадав той час, коли закривали церкви, які, мовляв, нікому не потрібні. Молодих хлопців не хотіли приймати до семінарій на науку, бо в СРСР не потрібні були душпастирі, їх мали замінити лжепророки з ідеологічним компартійним душком. Але той час пройшов. В часи незалежної України почали закривати дитячі садочки, бо зменшувалася народжуваність. Їх продали чи передали в приватні руки, а зараз дитячих установ бракує. Є кошти в державі на високі зарплати чиновникам, на роздутий штат апарату, знайдуться кошти на проведення Євробачення, а от на функціонування шкіл коштів нема. Чому? – риторично запитував отець Михайло Комарницький.

Півторагодинна зустріч в Народному Домі Стебника завершилася повним фіаско мера Дрогобича. Пан Кучма не зумів переконати стебничан і налаштував проти себе навіть тих, хто досі займав нейтральні позиції. Його пропозиція зробити в Солецькій школі музей виглядала сміховинною і абсурдною. Його заява, що він ніколи б не віддав свою дитину вчитися у СШ № 13, образила вчителів та батьків.

Відсутність Петра Сушка призвела до того, що мер Дрогобича весь вогонь взяв на себе. Чи витримає він спрямовану на нього енергію обурених стебничан? Громада як той бджолиний рій побачила винуватця, який необдумано завдав їй тривоги та клопоту. Громада Стебника вирішила твердо – закриття шкіл у Стебнику та зменшення їх класності та акредитації допускати не можна. На підтримку ідей, декларованих міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, не пролунало жодного виступу.

Попереду – наступний етап. Емісари з Дрогобича намагатимуться впливати на педагогічні колективи шкіл, інакше кажучи, «нагинати» їх. А 7 червня проходитиме сесія Дрогобицької міської ради, на якій остаточно стане зрозуміло хто чим дихає. Хто обирався, щоб відстоювати інтереси громади, виконувати її волю, а хто – щоб служити клеркам зверху, які освіту на місцях намагаються нищити руками доморощених яничарів та манкуртів.

Володимир Ключак

Нові обставини в історії з врятованими дельфінами

В історії з врятованими дельфінами із Хмільника Вінницької області з’явилися нові та дивні обставини.

Так, 16 травня після обіду до розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» у Трускавці прибув хмільницький слідчий Шкрабалюк Я.О. Він приїхав на упізнання двох дельфінів, яких від смерті врятували волонтери.

Слідчий оглянув врятованих мешканців дельфінарію, яких Дрогобицька міська державна лікарня ветеринарної медицини 12 травня відправила на місячний карантин. Однак, згідно наявних документів на тварин та, відповідно, ухвали Хмільницького міськрайонного суду, правоохоронці шукали 7-річного самця Богатиря та 8-річну Алісу. Хоча раніше мова йшла про двох дельфінів на ім’я Зевс та Лілу. Та у карантинному басейні «Оскару» знаходяться хворі та виснажені дві самки віком 5-6 років.

Тому, не знайшовши двох афалін жіночої та чоловічої статі, слідчому нічого більше не залишилося як скласти протокол перевірки приміщення дельфінарію «Оскар», де знаходяться на лікуванні привезені тварини.

Згідно ухвали суду також стало відомо, що Борис Когут, який покинув дельфінів напризволяще у Хмільнику, насправді не є їхнім власником. Хоча раніше він гучно про це заявляв. Він орендував тварин у фірми «Афаліна-Крим». Тому поведінка «горе»-власника дельфінів виглядає досить сумнівною і скидається на аферу.

Нагадаємо, на початку травня до дельфінарію «Оскар» волонтери привезли двох дельфінів у вкрай важкому стані. Самки прибули виснажені та з численними шкірними ураженнями, а в однієї з них виявлено ерозійно-виразковий гастрит. Зараз вони проходять повноцінний курс лікування та реабілітацію.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

«Гаряча лінія», ЄСВ, База знань ЗІР, важливі соціальні цифри

У Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ 17 травня 2016 відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія" із заступником начальника-начальником відділення Русланом Дмитровичем Коржем. Вашій увазі пропонуємо короткі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку "гаряча лінія":

- Чи є платником рентної плати за спеціальне використання води СГ, який використовує воду, отриману шляхом забору з криниці, в тому числі коли така вода отримана від ФО (не СГ), власника криниці за відповідну плату?

- Суб’єкт господарювання, який використовує воду, отриману шляхом забору з власної криниці, є первинним водокористувачем та платником рентної плати за спеціальне використання води у разі використання ним води на інші, крім задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, цілі.

У разі відсутності у суб’єкта господарювання дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води рентна плата обчислюється і сплачується у п’ятикратному розмірі.

Суб’єкт господарювання, який отримує воду від власника криниці – фізичної особи, яка не є суб’єктом господарювання, та сплачує такій фізичній особі відповідну плату за отриману воду, не є платником рентної плати за таку воду.

- Чи є платниками рентної плати за спеціальне використання води СГ, які надають готельні послуги з тимчасового розміщення (проживання) в готелях, пансіонатах?

- Суб’єкти господарювання, які надають своїм клієнтам готельні послуги з тимчасового розміщення (проживання) в готелях, пансіонатах, будинках відпочинку, туристичних базах, кемпінгах та аналогічних об’єктах розміщення, є платниками рентної плати за спеціальне використання води на загальних підставах за всі фактично використані обсяги води, оскільки готелі та аналогічні об’єкти розміщення не належать до житлового фонду, а обсяги води в них використовуються не тільки для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб працівників, але й для потреб клієнтів, які в них тимчасово розміщуються.

- Чи є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ФО, який має право власності на нежитлове приміщення як ФОП?

- Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

- Чи нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об`єкт незавершеного будівництва?

- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

До теми. Про ЄСВ

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує, що у 2016 році встановлено єдину ставку нарахування ЄСВ в розмірі 22% до усіх видів доходів, на які раніше нараховувався ЄСВ. Виняток становитимуть тільки спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів (8,41%, 5,3% і 5,5%), які залишатимуться без змін.

Скасовується утримання ЄСВ з доходів і визначення класу професійного ризику для роботодавців та відповідні перевірки з боку Фонду соцстрахування щодо правильності такого визначення.

Максимальна величина місячного доходу, на який нараховується ЄСВ, становитиме 25 прожиткових мінімумів (раніше – 17), тобто:

- з 01.01.2016 р. – 34450 грн (25 × 1378 грн);

- з 01.05.2016 р. – 36250 грн (25 × 1450 грн);

- з 01.12.2016 р. – 38750 грн (25 × 1550 грн)

При цьому, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ, як і раніше, розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22%).

Також у 2016 році сума мінімального страхового внеску з ЄСВ становитиме:

- з 01.01.2016 р. – 303,16 грн (22% × 1378 грн),

- з 01.05.2016 р. – 319 грн (22% × 1450 грн);

- з 01.12.2015 р. – 341 грн (22% × 1550 грн).

 Як і раніше, якщо підприємець – платник єдиного податку є інвалідом або пенсіонером за віком та отримує відповідну пенсію або соціальну допомогу, він звільняється від обов’язку сплати ЄСВ (ч. 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

База для нарахування ЄСВ залишилася без змін.

Відтак у 2016 році:

 - підприємці на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ з чистого доходу (різниці між отриманим доходом та понесеними витратами, відповідно до норм ст. 177 ПКУ). Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник матиме право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Водночас сума ЄСВ, який сплачується, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) або приймається рішення про сплату такого ЄСВ при відсутності оподаткованого доходу;

- підприємці на єдиному податку сплачуватимуть ЄСВ на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

До теми. База знань ЗІР

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ доводить до відома платників податків, що для зручності Базу знань розміщено на веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР). Скористатися нею відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час та самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять.

З початку 2016 року цією послугою вже скористалися 947,3 тис. користувачів.

Нагадаємо, що за допомогою ЗІР можна оперативно та у зручній формі отримати актуальну інформацію щодо змін у податковому та митному законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та«ПДФО», здійснювати перегляд 10 найактуальніших запитань, з якими платники найчастіше зверталися до Контакт-центру за попередній день, та відповіді на них.

До теми. Важливі «соціальні» цифри 2016 року

Трускавецьке відділення повідомляє, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII "Про Державний бюджет на 2016 рік" встановлено такі розміри мінімальної зарплати:

 - Мінзарплата у місячному розмірі і прожитковий мінімум для працездатних осіб:

з 1 січня - 1378 грн., з 1 травня - 1450 грн., з 1 грудня - 1550 грн .;

 - Мінзарплата у погодинному розмірі:

 з 1 січня - 8,29 грн., з 1 травня - 8,69 грн., з 1 грудня - 9,29 грн.

Також зазначеним Законом встановлено такий розмір прожиткового мінімуму на працездатних осіб: з 1 січня 2016 року - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень Виходячи з цього максимальний розмір зарплати, до якої застосовується податкова соціальна пільга, тепер дорівнює 1 930 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1.01.16, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн. - пп. 169.4.1 ПКУ). Від встановленого прожиткового мінімуму залежить максимальна величина зарплати, на яку нараховується ЄСВ.

 З 1 січня 2016 року вона становитиме 34 450 грн. (25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб згідно з новою редакцією п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 18 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником