Трускавецький вісник № 91 (1232) від 21 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 91 (1232) від 21 травня 2016 р.

21.05.2016У номері: На підтримку рідної пісні; Хабарники, стережіться; Спортивні новини; У Трускавці активізувалася робота зі створення ОСББ.

Короткі новини

У Трускавці активізувалася робота зі створення ОСББ

У Трускавці активізувався процес створення об`єднань співвласників багатоквартирних будинків. Люди гуртуються, адже у випадку нестворення таких об`єднань потраплять в кабалу до управляючих компаній.

ОСББ створено на загальних зборах будинку № 72 на вул. Стебницькій. Це дев`ятиповерховий будинок на чотири під`їзди, який входить в десятку найбільших у місті за кількістю жителів. Загальні збори мешканців відбулися у п’ятницю, 21 травня. ОСББ «Зелене» (робоча назва) очолила Світлана Лемко, повідомляє депутат ТМР по цьому окрузі Юрій Наконечний.

А на сьогодні, 22 травня, заплановано проведення зборів мешканців для створення ОСББ у будинку № 2 на вул. Стуса. Це дев`ятиповерховий будинок на два під`їзди із вбудованим приміщенням магазину «Болоння». В ініціативну групу зі створення ОСББ ввійшли мешканці будинку Михайло Токарський, Володимир Крилевич та Ігор Гринчишин. Більшість мешканців будинку підтримує цю ініціативу.

Власна інформація

Перший старт

19 травня 2016 року у плавальному басейні Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено Відкритий турнір з плавання «Перший старт» серед учнів 1 – 2 класів загальноосвітніх шкіл м. Трускавця. Організатори змагань – Трускавецький ДЮСК «Спортовець» та Львівська обласна федерація морського багатоборства і акватлону. Змагання проводились з метою визначення рівня підготовленості юних плавців. Для більшості учасників це був дійсно перший старт та демонстрація освоєння навику з плавання.

У турнірі з плавання взяли участь вихованці дитячо-юнацької спортивної школи м. Дрогобича.

На урочистому відкритті змагань директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович привітав учасників змагань, подякував їм за активну участь у проведені даного заходу та побажав подальших спортивних досягнень. Голова Львівської обласної федерації морського багатоборства і акватлону Андрій Жгута ознайомив юних плавців з програмою змагань та умовами їх проведення.

Серед трускавецьких плавців найкращих результатів добились вихованці відділення плавання ДЮСК «Спортовець»:

І клас:

- 25 в/с дівчата – 1.Тимошенко Софія, 2. Жгута Олександра, 3. Стефанишин Поліна;

- 25 в/с юнаки – 1. Кирчей Станіслав, 2. Гавдяк Юрій, 3.Пасічник Василь;

- 25 н/с дівчата – 1. Тимошенко Софія, 2. Жгута Олександра, 3. Лукавецька Тетяна;

- 25 н/с юнаки – 1. Кирчей Станіслав, 2. Гавдяк Юрій.

ІІ клас:

- 50 в/с юнаки – 1. Савенко Назар, 2. Барков Дмитро, 3. Горбовий Дмитро;

- 50 н/с юнаки – 1. Савенко Назар, 2. Барков Дмитро, 3. Баран Владислав.

Підготували юних призерів тренери ДЮСК «Спортовець» Богдан Смеречинський, Олег Кирчей, Андрій Жгута та Степан Василенко.

Всі призери змагань нагороджені грамотами, а всі учні 1-х класів, які освоїли навик з плавання - іменними сертифікатами «Я вмію плавати».

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

На підтримку рідної пісні

Одразу зауважу: висловлюю не тільки свою думку, а й усіх членів нашої асоціації, а це понад три тисячі професіоналів популярного в народі жанру. Вважаємо конче потрібним ухвалення законопроекту № 3822, спрямованого на підтримку національного контенту в ефірі ФМ-радіостанцій і ТБ, а саме квоти для національного виробника — 75% звучання пісенного матеріалу в усіх без винятку передачах.

Ця радикальна дія має врятувати рідну пісню. Свого часу Франція потерпала від засилля англомовного сусіди — було й таке, що Велика Британія виставляла свій флот із чотирьох-п'яти дредноутів на Атлантиці з гігантськими динаміками і цілодобово транслювала на французьке узбережжя звуковідтворювальними засобами англомовну пісенну рок-продукцію. Французи вжили заходів: ухвалили закон про захист свого звукового середовища і скасування іншомовного контенту в ефірі. Цей закон зміг захистити французьку мову завдяки чітким заборонним нормам, прописаним у ньому.

Щось на кшталт цього має на увазі і віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, який сміливо йде на прю, діє передовсім як патріот, який обстоює інтереси рідної пісні. До речі, не лише він один — нещодавно відомий лікар, заслужений діяч науки і техніки України, генеральний директор санаторно-курортного комплексу «Карпати», що в Трускавці, поет-пісняр Лев Грицак також висловив занепокоєння. Він зауважив, що в ефірі превалює англо- і російськомовний контент, і запропонував нашій спілці започаткувати Всеукраїнський фестиваль-конкурс на підтримку української пісні «Трускавецька фієста — санаторій «Карпати»-2016», який пройде 21-22 травня в місті-курорті.

До прикладу і практика каналу духовного відродження «Культура» Українського радіо, майже цілодобове транслювання якого не припускає будь-якого мовного відхилення від української. Завдяки багатолітньому власному досвіду музичного редактора радіо і ТБ та особистим стосункам з найвідомішими вітчизняними композиторами, поетами й виконавцями досліджуються і простежуються шляхи рідної пісні з довоєнних часів і до сьогодення. Це дає змогу у десятихвилинному форматі відтворити історію створення, першого виконання і еволюцію пісенних творів з часів народження знаменитих вальсів П. Майбороди — А. Малишка («Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі», Київський вальс»), «Чорнобривців» В. Верменича — М. Сингаїв-ського, «Сміються, плачуть солов'ї» О. Олеся — В. Безкоровайного, Марічки» С. Сабадаша — М. Ткача, а також «Києве мій» І. Шамо — Д. Луценка до циклу І. Поклада — Ю. Рибчинського («Дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Тече вода», «Скрипка грає»), неперевершених «Два кольори» О. Білаша — Д. Павличка, «Маки червоні» О. Злотника — В. Герасимова, «Я козачка твоя» М. Збарацького — Н. Галковської і до пісень сьогоднішніх, присвячених Небесній Сотні, запоріжцю Анатолію Сердюку, героїчній ліриці Володимира Матвієнка.

«Золотий перетин» — ця програма звучить двічі щодня по буднях на хвилях радіоканалу «Культура». Цих випусків уже понад півтори сотні — це наше надбання, наш творчий здобуток. У ФМ-радіостанцій є в кого вчитися і запозичити позитивний досвід: радіоканал «Культура» готовий до творчої співпраці заради святої справи — відродження звучання в ефірі рідної української пісні. А продюсери й гламурні таланти, які вони виплекали, нехай шукають свого — близького їм, на інших, менш патріотичних і ще менш професійних хвилях іншого радіо — не Українського!

Віктор Герасимов, президент Асоціації діячів естрадного мистецтва України, газета «Урядовий кур`єр» № 75 (5695) від 20 квітня 2016 р.

Від редакції «ТВ». Автор статті, президент Асоціації діячів естрадного мистецтва України та хрещений батько фестивалю «Кришталевий Трускавець» Віктор Герсимов сьогодні та завтра перебуває у Трускавці – очолює журі Всеукраїнського фестивалю сучасної української пісні «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016, на який сердечно запрошуємо наших читачів. Нижче – програма заходів фестивалю.

Травень футбольний

Цьогорічний травень у Трускавці можна назвати фестивальним місяцем – аж чотири фестивалі проходить в місті-курорті. Фестиваль циркового мистецтва «Трускавецький фіґляр» завершився, фестиваль сучасної української пісні «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016» триває, а попереду ще «Імперія мистецтв» («Empire of arts») і «Трускавка».

Але не фестивалями єдиними живе місто. «Фестивалять» і наші футболісти. Трускавецька «Зоря», відпочивши в перші вісім днів травня (Великдень та Світла Седмиця), вже з 9 травня розпочали активну боротьбу за хороше місце під сонцем, тобто, за перші позиції в турнірних таблицях.

9 травня в рамках третього туру Чемпіонату Львівщини з футболу ФК «Зоря» (Трускавець) грала на виїзді в сусідньому Стебнику. Хлопці розписали мирову (дорослий склад), завершивши матч внічию з рахунком 0:0. Кілька сотень уболівальників прийшло на стебницький стадіон, переважно це були стебничани, які очікували від ФК «Стебник» перемоги. Та перемогу стебничанам подарував хіба юнацький склад, який обіграв юнаків «Зорі» з рахунком 3:1.

Гра з ФК «Східниця» проходила вже на рідному полі – у Трускавці. Як кажуть, рідне поле надихає, а підтримка уболівальників окрилює. В цій грі фортуна однозначно була на боці Трускавця – дорослі перемогли з рахунком 4:0 (голи забивали Олег Михайловський, Андрій Петричкович, Андрій Шакалець та Роман Шакалець). А от юнакам пощастило менше, вони програли з рахунком 1:2.

Натомість завтра, 22 травня, трускавецька «Зоря» проведе виїзну гру в Добромилі.

Але ігри в рамках Чемпіонату області – не єдине поле діяльності «Зорі». Цього тижня був проведений вже традиційний травневий турнір з футболу серед шкіл Трускавця, присвячений пам`яті Романа Різняка-Макомацького – легендарного трускавчанина, воїна УПА, який був неперевершеним футбольним гравцем (псевдо «Макомацький» взяв від прізвища знаменитого на той час польського футболіста). На відміну від попередніх років цього разу турнір проходив не на стадіоні на вул. Довженка, а на центральному стадіоні Трускавця.

Значну увагу приділяють у «Зорі» і вихованню гідної зміни. Саме в травні «дитяча» «Зоря» відзначає свій День народження. 14 травня наша дитяча команда взяла участь у Кубку Дитячо-юнацької футбольної ліги Львівщини (вікова група 2004 р.н.). З 12 команд, які брали участь у іграх на цей кубок, трускавчани – восьмі. Тож побажаємо нашим трускавецьким футболістам (дорослим, юнакам та дітям) наснаги до гри, палкої підтримки уболівальників та нових перемог на футбольних полях. Нехай «Зоря» відповідає своїй назві і завжди буде на висоті, освічуючи спортивну славу Трускавця.

Підготував Володимир Ключак

Хабарники, стережіться!

У рамках боротьби з корупцією влада Китайської Народної Республіки (КНР) визначила мінімальний розмір хабара, за який можна заплатити життям. Нове рішення спільно ухвалили Верховний народний суд і Верховна народна прокуратура. Відповідно до нього, смертна кара може бути застосована до чиновників, які отримали хабар у сумі від 3 млн. юанів (близько 463 тисяч доларів).

Раніше, згідно з Кримінальним кодексом КНР, до кримінальної відповідальності притягали за отримання хабара у сумі 5000 юанів. Через інфляцію та збільшення валютних доходів цю мінімальну суму збільшили, але покарання стало жорстокішим.

Щоправда, за наявності пом'якшувальних обставин смертний вирок можуть винести умовно. Наприклад, тим, хто співпрацював зі слідством, смертну кару можуть замінити довічним ув'язненням без права дострокового звільнення чи пом'якшення вироку. Чиновника, якому стало відомо, що член його сім'ї або помічник отримав хабар, і який не повідомив про це, вважають співучасником злочину.

Таке суворе покарання очікує китайців і за інші злочини. Наприклад, цьогоріч, у лютому, стратили мільярдера Лю Ханя та чотирьох людей з його найближчого оточення. Один із найбагатших жителів країни таємно очолював велике злочинне угруповання, на рахунку якого вбивства, діяльність нелегальних казино і торгівля зброєю. Мільярдер був тісно пов'язаний з екс-керівником держбезпеки КНР Чжоу Юнканом, якого звинуватили у корупції та хабарництві. Судове розслідування у його справі наразі триває.

Газета «Дивовижний Китай»Обновлен 23 мая 2016. Создан 21 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником