Трускавецький вісник № 93 (1234) від 24 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 93 (1234) від 24 травня 2016 р.

24.05.2016У номері: День Героїв у Трускавці; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Стебнику закриття та реорганізацію шкіл вважають неприпустимими

На сьогодні, 24 травня, у Стебнику скликається позачергова сесія. Відповідне розпорядження підписав міський голова Петро Старосольський. На порядку денному – одне питання «Про визнання недоцільним та неприпустимим проведення реорганізації шкіл м. Стебник». Текст проекту рішення опубліковано на офіційному веб-сайті Стебницької міської ради. Подаємо його для ознайомлення:

«Розглянувши лист виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 18.05.2016 за №3-30/4072 щодо надання згоди на реорганізацію двох шкіл І-ІІІ ступеня в м. Стебнику у школи І-ІІ ступеня та ліквідації ЗОШ №13 І ступеня, враховуючи зростання соціальної напруги в місті, звернення батьківських та трудових колективів навчальних закладів міста та результати громадських слухань в місті, беручи до уваги проект Закону України «Про середню освіту» , а також перспективу об`єднання територіальних громад, керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада вирішила:

1. Визнати недоцільним та неприпустимим проведення реорганізації шкіл І-ІІІ ступеня в м. Стебнику у школи І-ІІ ступеня та ліквідацію ЗОШ №13 І ступеня в м. Стебнику.

2. Рекомендувати:

2.1. Виконавчому комітету Дрогобицької міської ради:

- розробити комплексну Програму реформ освітньої галузі Дрогобича та Стебника з врахуванням майбутньої адміністративно-територіальної реформи та нової редакції Закону України «Про середню освіту»;

- до моменту затвердження даної Програми реформ не проводити реорганізацію шкіл

2.2. Відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради провести аналіз штатних одиниць та привести його у відповідність до чинного законодавства з урахуванням доцільності посад.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію ради з питань духовності, освіти та культури і охорони здоров`я, у справах молоді, спорту та екології (І. Товарницька)».

У Дрогобичі пройде концерт-автограф «Під небесами Франкових дум»

Як інформує наше власне джерело, з нагоди Днів Європи в Україні та до 160-річного ювілею від Дня народження Івана Франка в Дрогобичі пройде концерт-автограф «Під небесами Франкових дум». Захід проводитиметься за участю провідних митців України та представників ділових кіл Франкового краю. Зокрема, у святковій програмі звучатимуть і пісенні прем`єри відомого українського поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України, головного редактора радіо Франкова земля», дрогобичанина Йосипа Фиштика.

Проходитиме концерт-автограф у четвер, 2 червня, у приміщенні Львівського академічного обласного муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича (м. Дрогобич, площа Театральна, 1).

Трускавчанам даруватиме свій талант Михайло Грицкан

У середу, 25 травня, в арт-ресторані «Я і Ти» (м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2) своє мистецтво даруватиме Михайло Грицкан. Замовити столик можна за тел. 096-151-17-90.

Дрогобицьке товариство захисту дітей-інвалідів відзначає срібний ювілей

Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія» (керівник Ірина Дзюрах) відзначає свій чвертьвіковий ювілей. З нагоди 25-ліття існування ДДТЗДІ «Надія» та до Міжнародного дня захисту дітей в місті Котермака пройде благодійний захід «Твори добро на цій землі». Основні події заходу відбуватимуться у п’ятницю та неділю.

Так, 27 травня, о 10.00 розпочнеться легкоатлетичний пробіг «Я підтримую «Надію» (старт від головного корпусу педуніверситету, фініш на площі Ринок), а згодом на центральній площі Дрогобича пройде танцювальний флеш-моб «Ми разом!». Також на п’ятницю заплановано проведення рекреаційного фестивалю «СпАрт-4» (в приміщенні Товариства «Надія»).

Натомість в неділю, 29 травня, на площі Ринок проходитимуть святковий концерт, благодійний аукціон та інші заходи (деталі – в програмі).

Трускавчанка стала Заслуженим діячем естрадних мистецтв

Трускавчанка Зоряна Конопельська (сценічне псевдо Петрас) удостоєна звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України». Про це було повідомлено під час проведення Всеукраїнського фестивалю сучасної української пісні «Трускавецька фієста – санаторій «Карпати»-2016». Під час Гала-концерту фестивалю Зоряні Конопельській було вручено відповідне посвідчення. Вітаємо!

Нагадаємо, що Зоряна Конопельська вже багато років трудиться на культурній ниві. До 2010 року вона працювала у відділі культури Трускавецької міської ради, зараз працює керівником Центру відпочинку, розваг та інформації готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець). Окрім того Зоряна Конопельська добре відома у творчих та культурних колах як прекрасний організатор, талановита ведуча заходів та виконавиця пісень.

Власна інформація

На Львівщині учасники АТО отримали 3354 земельні ділянки

У Львівській області учасники АТО отримали у власність 3354 земельні ділянки загальною площею 555 гектар. Ділянки призначені для будівництва, садівництва, ведення особистого селянського господарства.

За рішенням Головного управління Держгеокадастру Львівської області 2327 військовим передані землі загальною площею 359 гектар. Ділянки розташовані поза межами населених пунктів. Учасники АТО приватизували землі переважно для ведення садівництва (2201 ділянка), особистого селянського господарства (105 ділянок) та індивідуального дачного будівництва (21 ділянка).

Ще 1027 земельних ділянок, в межах населених пунктів, військовим надали за рішенням місцевих рад Львівщини. Ці землі військові використають переважно для будівництва індивідуальних житлових будинків (901 ділянка).

«Для землевпорядної служби Львівщини виділення земельних ділянок для захисників України – пріоритетне питання. Співробітники відомства надають військовим консультативну підтримку та допомогу у оформленні землі»,- зазначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Загалом, львівські землевпорядники надали учасникам АТО 4 743 дозволи на розробку документації із землеустрою на землі площею 1467 гектар. Триває процес оформлення ділянок у власність.

Довідково. Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 Прес-служба Держгеокадастру

Герої не вмирають

Хто такі герої? Чи могли б ми в певних історичних обставинах повторити їхній подвиг? Якого вшанування потребують українські герої?

Відповіді на ці запитання під час своєї промови з нагоди вшанування Українських Героїв спробував дати міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Свято Героїв проходило у Трускавці в понеділок, 23 травня, на площі Січових Стрільців біля церкви св. Миколая. Підготувала сценарій та провела захід директор Народного дому Трускавця Людмила Лесишак.

- Героїзм – це не лише одномоментний акт. Можна бути героєм, віддавши життя, і ми повинні брати за приклад тих молодих хлопців з Небесної Сотні чи воїнів АТО, завдяки яким зараз живемо. Але героїзм – це і сумлінне виконання своїх обов’язків, ретельна праця на своєму робочому місці. Та, повторюся, кожен з нас має бути готовим опинившись на місці тих, хто віддав своє життя за Україну, вчинити так, як вчинили вони, - каже Андрій Кульчинський.

День Героїв не є офіційним святом в Україні. Про історію цього дня розповів голова Трускавецького осередку Конгресу Українських Націоналістів (КУН) Ігор Ластовецький. 23 травня – день народження голови Української Визвольної Організації (УВО), першого Провідника ОУН Євгена Коновальця. В травневі дні загинули Микола Міхновський (один з ідеологів українського націоналізму) та отаман Симон Петлюра. В діаспорі це свято проводилося щорічно, а в Україні його відзначення започаткували з 1991 року, коли було проголошено незалежність нашої держави. В цей день вшановуємо не лише Героїв України ХХ століття, тобто січових стрільців, вояків УГА, ОУН, УПА чи дисидентів-шестидесятників, але й Героїв княжої та козацької доби, а також новітніх Героїв Майдану та АТО, каже Ігор Ластовецький.

Власне за всіма Героями і була відслужена панахида на початку акції «Велич духу українських вояків». Співслужили отці з трьох греко-католицьких парафій міста – о. Ярослав, о. Зеновій та о. Василь, котрий і виголосив слово-роздум з нагоди цієї дати.

«В Україні сумні свята – Коновальця кров проллята» - дзвенів над Трускавцем чарівний голос Оксани Чіпак з Народного Дому, а українські діти в національних строях виконали «Марш сіроманців». Тріпотіли на вітрі синьо-жовті та червоно-чорні прапори, а сльоза котилася з-під напівзаплющених повік, витиснута піснями у виконанні барда Лілії Кобільник.

- Коли лунає гімн, гімн нашої держави, то потрібно хоча б зупинитися, перестати розмовляти. Така європейська практика. Нам є ще над чим працювати, - каже Лілія Кобільник, звернувши увагу на те, як не реагують на виконання Гімну України відпочивальники Трускавця.

Поетеса, композитор та виконавиця представила нечисленній спільноті, котра зібралася вшанувати Героїв, рецитовану поезію Ліни Костенко та співану поезію на слова Антоніни Листопад та двох дрогобицьких поеток. Виступ Лілії Кобільник без перебільшення став чудовою лекцією патріотизму для дітей та молоді, присутніх на відзначенні Дня Героїв.

Завершилося вшанування пам`яті Українських Героїв покладанням квітів до могил та пам`ятних місць. Дзвони на дзвіниці св. Олександра били в такт словам «Герої не вмирають…». І цьому важко було заперечити. Ще би дочекалися наші Герої належного вшанування влади та громади. Тоді на такі заходи йшли б за покликом душі не кілька десятків осіб із двадцятитисячного міста, а в сотні разів більше…

Володимир КлючакОбновлен 25 мая 2016. Создан 24 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником