Трускавецький вісник № 94 (1235) від 25 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 94 (1235) від 25 травня 2016 р.

25.05.2016У номері: Іван Франко і його школа; Допоможи собі сам; Фестиваль «Імперія мистецтв» поповнився зірковим журі; Спортивні новини; Оголошення.

Іван Франко і його школа

У Дрогобичі триває Країна Франкіана – літературно-мистецька акція, яка вже четвертий рік поспіль проводиться з ініціативи Дрогобицького педуніверситету імені І. Франка.

- В серпні до Дня народження Івана Франка головні заходи організовуються районною владою в Нагуєвичах, рідному селі письменника та поета, - розповідає ректор ДДПУ ім. І. Франка, професор Надія Скотна. – Ми ж вирішили, що про Франка потрібно згадувати частіше, тому чотири роки тому у травні започаткували Країну Франкіану – науково-літературно-мистецьку акцію. Проводимо її спільними зусиллями університету, музею, театру, Дрогобицької міської ради. Цією акцією хочемо показати, що дух Франка живий, він ще не вмер – дух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя, волю…

Надія Скотна взяла участь у відкритті документально-мистецької виставки «Іван Франко і його школа», яка у вівторок, 24 травня, проходила в історичному відділі музею «Дрогобиччина». Ця виставка – одна з багатьох складових Країни Франкіани, котра проходить в Дрогобичі протягом всього травня. Для прикладу, сьогодні, 25 травня, в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» презентуватимуть альбом-путівник «Дрогобич Івана Франка», в найближчі дні в університеті проходитимуть різноманітні конференції на тематику франкознавства та мистецькі акції, а Львівський обласний театр імені Юрія Дрогобича покаже виставу «Украдене щастя».

«Школа отців Василіян в житті Івана Франка» - на таку презентацію запросили гостей музею «Дрогобиччина» його директор Алла Гладун та науковий працівник Оксана Соловка.

Алла Гладун виголосила вітальне вступне слово, а Оксана Соловка розповіла про експозиції, які розмістилися в двох кімнатах музею. На стендах – документи, фотографії, книги, картини, мистецькі твори, листівки та ін. Цікаву розповідь Оксани Соловки про кожен з цих експонатів можна буде закріпити в пам`яті завдяки подарованому буклетові, текст якого подаємо з дозволу адміністрації музею «Дрогобиччина» - з метою посилення просвітницької роботи на тему франкознавства до 160-літнього ювілею від дня народження Великого Каменяра та 100-річчя з дня його смерті.

«Декретом від 31.12.1774 р. у Дрогобичі було засновано Василіанський монастир. Першим ігуменом обителі у 1775 р став Гликерій Дубицький., який збудував дерев'яну церкву свв. Петра і Павла з монастирем та заснував гімназію з філософічними студіями (1777 р.) і початкову школу, їх діяльність підтримували благочинні кошти, що заповідались ОО. Василіянам.

У 1790 р. Чину була передана Свято-троїцька церква Кармелітського монастиря для обслуги центральної частини міста, тобто монастир зобов'язувався керувати парафією Дрогобича. У 1806 р. громада міста звернулася до магістрату із проханням передати ОО. Василіянам і монастирський дім з городом про що було підписано угоду 13 травня 1813 р. Але тільки після знищення пожежею Петропавлівської обителі у 1825 р. василіяни перейшли до монастиря при Св. Трійці За угодою, на першому поверсі 2-поверхової споруди розмістили школу, яку мав утримувати і провадити монастир. А магістрат зобов'язувався постачати монастир деревом для опалення, шкільним інвентарем та оплачувати сторожа.

Кількість учнів із часом значно зросла і ґміна визнає школу необхідною для міста. Тому з 1847 р. громада фінансове допомагає утримувати її.

Школа мала неабияку популярність в окрузі і була постійно заповнена. Учнів було до 300 осіб, переважно діти українців, а також поляків та жидів. Навчання велося німецькою мовою, основними предметами були: німецька, польська, руська мови, арифметика (рахунки), каліграфія (красне писання), релігія.

Велика кількість документів свідчить, що нагляд за школами у Галичині здійснювала Крайова комісія. За дрогобицькою школою контроль вівся ще й з боку управи Чину ОО. Василіян, Єпископського Ординаріату і міської влади. Перевірка знань учнів проводилась за допомогою іспитів двічі на навчальний рік. До складу комісії входили: ректор, декан, бургомістр, радні міста, а також батьки і всі зацікавлені. Це забезпечувало певний рівень неупередженості і об'єктивності.

Здебільшого у школі навчали 8 учителів, з яких 5 були священиками. Школа ОО. Василіян мала добрі вчительські традиції, і питанню кваліфікації учителів ігуменат приділяв велику увагу. Наприкінці кожного шкільного року ректор підсумовував результати діяльності школи, аналізуючи успішність та відвідуваність учнів, професійний рівень учителів. У школі пильнували за вихованням дітей, забезпеченням їх підручниками та навчальними засобами. А також для ремісничої молоді діяла недільна школа.

Спочатку навчання велось німецькою мовою, згодом – польською, а руську мову вивчали як предмет та викладали нею релігію для греко-католиків.

Для навчання у школі бідної, але здібної молоді використовувалась практика меценатства: оголошувались конкурси на призначення благочинних стипендій. Одним із таких прикладів є фундація о. Омеляна Коссака, дрогобичанина, багаторічного ігумена Крехівського монастиря. Цільова стипендія призначалась учням-греко-католикам, родом із Дрогобича, які відвідували місцеві школи, співали у церковному хорі при церкві св. Трійці щонеділі і свята.

Упродовж років василіанська школа, не зважаючи на труднощі, була «розсадником освіти» не лише у Дрогобичі, але на ціле Підгір'я, і виховала плеяду інтелектуалів, патріотів, майбутню еліту краю.

Іван Франко навчався у школі від 1.09.1864 р. до 13.07.1867 р. Був прийнятий ігуменом о. Ігнатієм Борусевичем. «По двох роках батько віддав мене до Дрогобича, до т. зв. німецької або нормальної школи у Василіян, до другого класу, де я, по-мужицьки вбраний, боязливий, несміливий та часто немитий хлопець, ...при кінці першого курсу, на превелике диво цілого класу і своє власне, одержав першу локацію...»

Малий Франко саме у цьому місці гартував характер, виробляв переконання, яких дотримувався, в основному, до кінця своїх днів, бо вплив на нього з боку його перших вчителів мав чи не визначальний характер. Франко, учень «...школи, що містилася в монастирі о.(тців) Василіян при церкві Св(ятої) Трійці в Дрогобичі...» із теплом згадує у «Причинках до автобіографії», що «...ті літа, ...поминаючи деякі неприємні епізоди, все-таки були радісними літами моєї молодості... і дуже часто відносини між учениками а вчителями бували дуже приятельські, майже товариські». У часі навчання Франка в нормальній школі викладали о. Ігнатій Борусевич, о. Євген Гриневецький, о. Юліян Німилович, о. Лонгин Красіцький, о. Йосип Крушельницький та Дам'ян Чернігович і Василь Мелько.

Після успішного закінчення василіанської школи Франко вступив до гімназії, де, як особливо обдарований учень, був звільнений від оплати за навчання. Там багато читає, знайомиться зі світовою класикою, творчістю Шевченка і Шашкевича, збирає власну бібліотеку і фольклор. У 1874 р. вперше друкується у львівському часописі «Друг». Значний вплив на розвиток його письменницького таланту мав один із вчителів - Іван Верхратський, про якого Франко тепло згадував.

Після закінчення гімназії Франко стає студентом Львівського університету. Дрогобич відвідує нечасто.

Визначною подією для Дрогобича була зустріч Івана Франка з «місцевою і замісцевою інтелігенцією» 1 лютого 1912 р., яка відбулась у «гімнастичній залі», що була найбільшою у місті. Вже дуже хворий, Франко читав свого «Мойсея»...

Виставка експонує документи про діяльність василіанської школи від часу заснування і до І світової війни (з акцентом на період навчання Франка) та деякі прижиттєві видання письменника. А також світлини, листівки, мистецькі твори - все, що розповідає про пошанування Великого земляка у міжвоєнний період і до сьогодні».

Про школу отців Василіян маємо не одну згадку у творчості Франка. Не завжди це позитивні згадки, радше навпаки (оповідання «Отець-гуморист», «Красне писання» та інші). Цей негатив якось усталився в свідомості багатьох, але об`єктивна правда дещо інша. Для прикладу, Оксана Соловка посилається на спогади трускавчанина, отця Олекси Пристая з його твору «З Трускавця у світ хмародерів», в якому отець Пристай дуже гарно характеризує окремих викладачів «нормальної школи», зокрема отця Юліана Німиловича. Щодо таких вчителів-садистів як Василь Мелько (у творі Франка – Валько), то він не пройшов атестацію і був позбавлений права викладати в школі, каже Оксана Соловка. Пані Оксана розповіла багато інших цікавих речей про школу отців Василіян та про Франка, які, на жаль, залишаться поза межами цього нашого репортажу.

На відкриття документально-мистецької виставки «Іван Франко і його школа» прибуло багато гостей. Це згадувана вище ректор Дрогобицького педуніверситету, професор Надія Скотна, професори ДДПУ ім. Франка Леонід Тимошенко та Омелян Вишневський, завідувач відділу культури Дрогобицької міської ради Олег Яводчак, представник дрогобицької «Просвіти» Михайло Ваврин, краєзнавці Роман Пастух, Петро Сов`як та Ігор Ліщинський, громадські діячі Богдан Гринчишин та Василь Кирилич, викладачі університету, вчителі, учні, студенти, небайдужі дрогобичани. Всіх їх об`єднав наш славетний земляк – Іван Франко.

Урочисте закриття літературно-мистецької акції Країна Франкіана пройде в суботу, 28 травня, о 16.00, в актовій залі педуніверситету.

Володимир Ключак

Допоможи собі сам

Тобі ніхто не допоможе, якщо сам собі не допоможеш. Це нехитре українське прислів`я виховує справжнього українця, який мусить собі давати ради сам. На заробітках в далеких країнах, у власному домі, даючи ради з господаркою, фінансами, здоров`ям, вихованням дітей, збереженням державності. Як же відрізняється такий спосіб мислення від типово совкового, коли homo sovieticus очікує, що хтось йому щось зробить, дасть, подарує, ощасливить…

У Трускавці хоча й повільно, та все ж зростає кількість людей, які усвідомлюють відповідальність за своє власне майбутнє, за майбутнє свого дому, подвір`я, вулиці, міста. Доказом цьому є активізація процесу створення ОСББ. Люди не хочуть потрапляти в тенета управляючих компаній і вирішують самі бути господарями в багатоквартирних будинках, в яких доля їм «організувала» спільне проживання. Так, 21 травня на загальних зборах будинку № 2 на вул. Стуса було вирішено створити ОСББ. А день перед тим, 20 травня, об`єднання співвласників створили мешканці будинку № 72 на вул. Стебницькій.

Протягом останніх кількох років мешканці буд № 72 на Стебницькій відчували себе явно обділеними увагою влади. Обраний ними депутат був в опалі у попередньої влади міста, кошти на ремонт цієї однієї з найбільших багатоповерхівок Трускавця не виділялися, а гарний колись дитячий майданчик позаду будинку став пристановищем для гадюк та наркоманів.

Історія дитячого майданчика біля Стебницької, 72 тягнеться з 2008 року. Тоді навпроти будинку № 80 (ОСББ) приватний підприємець хотів спорудити невеличкий магазинчик, а взамін зобов’язувався облаштувати майданчик в європейському стилі та утримувати його. Проти такої ідеї виступили опоненти цього підприємця, який був пов'язаний з однією політичною силою, і господарське питання перевели в політичну площину. Напередодні місцевих виборів 2010 року, коли Лев Грицак кинув клич привести всі дитячі майданчики міста до ладу, був полагоджений і майданчик біля Стебницької, 72. Та потім впродовж п’яти довгих років з майданчика залишився абсолютний нуль. За час влади «Трускавецького криміналітету» (2010-2015 рр.) ніхто й палець об палець не вдарив, щоб діти в цьому мікрорайоні мали якесь дозвілля. З майданчика спочатку зникла гірка, потім демонтували «будиночок», з якого ця гірка спускалася, потім пропали гойдалки, врешті-решт зникли пісочниця та інші об’єкти дитячих забав. У високій густій траві, де повзали ящірки та гадюки, а зрідка теж спали наркомани та п’яниці, залишилися лише окремі металеві поіржавілі елементи. Пропав навіть столик, де «бухали» прихильники «заможної» влади.

На щастя, в 2015 році у Трускавці змінилася влада. Мешканці будинку № 72 відчули це подвійно, бо нарешті обрали не лише мера, а й депутата, який реально цікавиться їхніми проблемами. Юрій Наконечний (фракція ВО «Свобода» в Трускавецькій міській раді) – їхній сусід. Тут він народився, зростав, а зараз проживає неподалік, в будинку на вул. Скоропадського, який можна назвати одним із зразкових, кращих у Трускавці. Там вже є ОСББ, яке дає собі раду і не чекає, що хтось прийде і зробить. Днями ОСББ створили і мешканці Стебницької, 72.

А ще депутат Юрій Наконечний взявся за наведення ладу на дитячому майданчику на своєму окрузі. Занедбаний пустир оновився, тут появилися об’єкти, які приносять дітям радість – пісочниця, драбинки, турнік. Іржаві конструкції, які були вросли в землю, тепер виглядають зовсім як нові – відремонтовані, пофарбовані. Сьогодні на майданчику почали косовицю, що треба було зробити хоча б тиждень-два тому.

Тобі ніхто не допоможе, якщо сам собі не допоможеш. Цей принцип Юрій Наконечний, як і вся його сім`я, сповідує у власному житті, і хотілося б, аби щораз більше трускавчан розуміли цю нехитру істину. Здається, так воно і є. Для прикладу, сьогодні, 25 травня, біля будинку № 12 на вул. Стуса мешканці теж обговорювали питання наведення ладу. Участь в обговоренні взяли ініціативні мешканці Стуса, 12, а також заступник міського голови Трускавця з житлово-комунальних питань Олексій Балицький, директор КП «Парк курортний» Назар Веретко, директор фірми «Сяйво» Ігор Зубрицький. Одним з питань, які обговорювалися – облаштування дитячого майданчика.

Приємно, коли ініціативи мешканців міста отримують підтримку депутатів чи представників виконавчої влади. Приходить усвідомлення того, що «МОЄ» не закінчується порогом квартири, що «МОЄ» - це і весь будинок, і подвір`я навколо, і вулиця, і місто. Моє – це не совкове «наше», де панує колективна безвідповідальність, втілена в пісні «У колгоспі добре жить – один робить, сто лежить, а як сонце припече, то й той один утече». Моє – це відповідальність, помножена на підтримку сусідів, депутатів, влади. Україна сильна не президентами чи прем`єрами, а простими людьми, які її будують у власній оселі, у дворі багатоповерхівки, у рідному місті.

Тобі ніхто не допоможе, якщо сам собі не допоможеш…

Володимир Ключак

Фестиваль «Empire of arts» поповнився зірковим журі

Вже за декілька днів Трускавець прийматиме в себе талановитих дітей та молодь з усіх куточків України та Угорщини. 28 травня юні таланти відкриватимуть ІІ-ий Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts». Усі бажаючі зможуть спостерігати за парадом учасників та їх виступами на центральній сцені міста, що проходитимуть з 17.20.

Конкурсні виступи відбуватимуться 29 травня у приміщенні концерт-холу санаторія «Hotel and SPA Resort Женева» та 30 травня в приміщенні концертного залу санаторія «Кришталевий Палац» з 10.00 до 19.00. Учасники продемонструють свою майстерність у таких жанрах: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво та оригінальний жанр.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінюватиме високопрофесійне міжнародне журі з України, Угорщини та Конго, що складається з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, Народних та Заслужених артистів України, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, pr-спеціалістів, аранжувальників, музичних критиків, хореографів та викладачів.

На даний час склад журі був змінений та доповнений. До нього увійшли:

1. Zinaida Vari – Доктор мистецтвознавства, кандидат наук, Арт-директор міжнародних фестивалів в Угорщині, Болгарії, Туреччині та Хорватії. (Угорщина)

2. Тимофій Нагорний – Відомий продюсер, бізнесмен, меценат, громадський діяч, президент «Фонду волонтерів України». (Україна)

3. Борислава Білоцерківська – співачка, поетеса, композитор, викладач вокалу. Президент Міжнародного конкурсу-фестивалю «Empire of arts». Генеральний директор продюсерського центру «Brava Production». засновник та голова правління ГО «Імперія мистецтв». Голова представництва Міжнародної громадської організації «CinemaHall» у Львові. Керівник Міжнародної акторської школи у Львові. Володарка Гран-Прі численних міжнародних конкурсів та фестивалів. Фіналістка всесвітнього пошуку талантів «Avon voices» та Global Jewish singing contest «Hallelujah». (Україна)

4. Тарас Шіт – Голова правління ЛОВ Творчої спілки АДЕМУ. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи умієнтності ім.Станіслава Сташіца (м. Кельце). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри акторської майстерності та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина». (Україна-Польща)

5. Віталій Загоруйко – Відомий танцюрист, хореограф-постановник, балетмейстр, тренер, актор та модель. Фіналіст телевізійного шоу «Танцюють всі-2» та учасник «Танці з зірками». Увійшов у 20-ку кращих танцюристів України. Учасник проекту «Танцювальне Євробачення - 2007». Керівник театру балету Віталія Загоруйко (Balldance Theater by Vitaliy Zagoruiko). Призер Чемпіонатів України по латиноамериканським танцям, фіналіст численних змагань та фестивалів.

6. Blaise Malaba – Півфіналіст телепроекту «Голос країни-3», оперний співак, учасник Міжнародного конкурсу оперного співу BBC CARDIFF SINGER OF THE 2015 в Лондоні, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів «Impreza», телеведучий. (Конго)

7. Андрій Князь – Заслужений артист України, кандидат культурології, доцент Київського національного університету культури і мистецтв України.

8. Андрій Сендецький – Уповноважений представник International Association Culture and Art в Україні, художній керівник Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова, художній керівник Міжнародного благодійного фестивалю казок "KAZ.KAR.", керівник Львівського авторського театру СПІРОГРАФ, член Національної спілки художників України, член спілки дизайнерів України. Режисер, художник по костюму, сценограф. стажер Театру Великого Національної Опери у Варшаві.

9. Юрій Чумак – Директор Дрогобицького музичного училища ім. Василя Барвінського, кандидат мистецтвознавства, викладач.

Організатором цієї події є Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м.Трускавець Андрія Кульчинського.

Медіа-підтримку фестивалю, а також головний приз для переможця – професійний відеокліп, забезпечує «MALINA photo & video», що має великий досвід у фото- та відеозйомці різноманітних заходів.

Генеральний партнер проекту – ТЦ «Роксолана», що з кожним днем набирає популярності не тільки серед львів’ян, але й серед гостей міста.

Метою конкурсу-фестивалю «Empire of arts» є пошук і розкриття творчих здібностей у молодих авторів, виконавців, хореографів, дизайнерів, моделей, артистів оригінального жанру та митців, залучення їх до мистецтва, включення їх у творчий процес духовного та естетичного потенціалу особистості; надання стартового майданчика для розвитку творчого потенціалу у їхній подальшій кар’єрі; встановлення, розширення і зміцнення дружніх і творчих зв’язків між колективами та окремими виконавцями, розвиток міжнародних та міжнаціональних зв’язків.

Учасників фестивалів очікує насичена розважальна та екскурсійна програма, відвідування зоопарку «Лімпопо» та дельфінарію «Оскар», майстер-класи від зіркового журі, а вечори знайомств та дискотеки, що проходитимуть у розважальному комплексі «Cazanova».

Завершиться фестиваль 31 травня о 20.00 в приміщенні ПК ім. Т.Г.Шевченка святковим Гала-концертом за участі переможців та гостей фестивалю. Зокрема, в Гала-концерті візьмуть участь Блез Малаба, Андрій Князь, Віталій Загоруйко, Brava, Мірослав Фіцай.

Ведучими конкурсних днів та заключного Гала-концерту стануть Тарас Богун та Софія Горбяк.

Захід підтримало багато партнерів, тому цього року він буде висвітлений досить масштабно.

Довідки за тел.: +38 093 252 06 59.

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Генеральний партнер – ТЦ «Роксолана»

Партнери:

Трускавецька міська рада, МГО «CinemaHall», санаторій «Royal Hotel and SPA Resort Женева», Туроператор «Світ мандрів», Розважальний комплекс «Cazanova», Компанія «Ін Тайм», Готель «Золота Корона», Санаторій «Кришталевий Палац», Готель-ресторан «Візит», Санаторно-курортний комплекс «Дніпро-Бескид», Мережа готелів «Набі», Зоопарк «Лімпопо», ТРК Львів, Головний шоу-бізнес портал SHOWBIZA.COM, Сайт міста Львова 032.ua, ФМ Галичина, Медіа-група «ProMedia», «ХІТ-ФМ» 106,4 ФМ ,«Наше радіо» 103,5 ФМ, «Радіо П’ятниця» 100,6 ФМ, Інтернет-журнал «TVBOOM», «Львівська газета», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Інтернет-газета «Майдан», Спільнота «Lviv Lviving», Паблік «Типовий Трускавець» https://vk.com/typical_t_t, Портал inkorr.com, Портал «Музичний Львів», Міжнародний культурний портал «Експеримент», Система on-line бронювання «УкрЗахід», Сайт громадської журналістики «Колона», «Malina Photo&Video production», DK-GRUP (c) D.Kushnir, Компанія «Studio Element», Компанія «A-Trophy», Фотограф Роман Колечків, Фотограф Марія Ковалишин, Фотограф Валентина Некрасова, Andrew Yatsiw photography, Фотограф Julia Martin, Фотограф Ulyana Kiral, Фотограф Роксоляна Труш, Фотограф Марта Брицька, Design Studio «TUZ».

 

Дрогобичани вибороли медалі в "сутичці"

 21-22 травня в місті Лубни Полтавської області пройшов відкритий чемпіонат Полтавської області з хортингу серед дітей 8-13 років в розділі "Сутичка". На змагання, які організував перший Віце-президент Української Федерації хортингу, керівник розділу «Сутичка» Олексій Семигал, з’їхалося близько 90 кращих юних бійців з різних регіонів України – з Києва і Київської області, з Львівщини і Черкащини, з Кіровоградської області та господарі – команда міста Лубни. І цей турнір в окремо взятому розділі ще раз показав універсальність хортингу як цілісної виховної системи гармонійного розвитку та всебічної самореалізації особистості.

Адже розділ «Сутичка» в хортингу, в якому дозволені лише кидки та больові і удушливі прийоми, покликаний дати змогу реалізувати свої здібності, природні задатки дітям з розвиненою статичною силою, які не мають достатньо динамічного потенціалу ганяти суперника по хорту руками та ногами, але мають доволі багато енергії для боротьби в партері. Для дітей до 12 років – боротися, катулятися по підлозі зліпившись в єдине ціле, утримувати суперника на лопатках, вириватися і знову пробувати кинути – це природній хід розвитку і дорослішання. За фізіологічними особливостями діти з найменшого віку легше сприймають і розуміють правила боротьби, ніж ударну техніку. І розділ хортингу «Сутичка» дуже тонко враховує ці моменти та дає можливість юним спортсменам проявити себе в повній мірі, з кращого боку показати всі свої задатки та здібності та з юного віку відчути себе успішним спортсменом.

Фактично в Лубнах пройшов майже чемпіонат України серед дітей в розділі "Сутичка". Достойно виступили на цих непростих змаганнях представники Дрогобицького осередку хортингу (Президент і тренер Денис Іваницький) Львівської обласної федерації хортингу (Президент Віталій Плеханов). Золото для команди зумів вибороти Роман Зінов'єв, хоча змагався в одній з найсичельніших категорій молодші юнаки10-11років 30-35 кілограм. Гідно йшов до фіналу і зробив все від себе залежне і дев'ятирічний Ростислав Копач, який в підсумку став срібним призером. Другими у своїх вікових категоріях стали також Павло Буник та Олег Коваль. Третє місце серед дівчат виборола Олександра Стрікіца.

Але відкритий чемпіонат Полтавської області з хортингу серед дітей 8-13 років в розділі «Сутичка» став справжнім святом, фестивалем спорту, в якому не було переможців та переможених. Великі пам’ятні дипломи отримали абсолютно всі юні учасники турніру. Переможці у своїх категоріях отримали медалі. Також найяскравіший представник кожної з шести команд, який вразив та запам’ятався характером та волею до перемоги, отримав цінний приз – книгу Ж.В. Петрочко та Е.А. Єрьоменко «ХОРТИНГ. Школа сили і честі юного українця».

Закінчилися одні змагання, значить треба починати готуватися до других. Наступний серйозний турнір – Чемпіонат світу з хортингу серед дітей та Кубок світу серед дорослих – прийматиме Трускавець вже в листопаді цього року. Тож до зустрічі на хорті на курорті!

Іра Циган

Оголошення

Запрошуємо на роботу у Трускавець столярів та працівників садово-паркового господарства. Тел. для довідок: 096-60-63-368, 093-497-90-47.Создан 25 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником