Трускавецький вісник № 95 (1236) від 26 травня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 95 (1236) від 26 травня 2016 р.

26.05.2016У номері: Сесія з присмаком криміналу; Короткі новини регіону; Інформує податкова.

Короткі новини

Пам`ятаймо про Майдан

В історичному відділі музею «Дрогобиччина», що знаходиться у Дрогобичі на вул. Франка, 32, одна з кімнат повністю присвячена подіям на Євромайдані 2013-2014 рр. Дух захоплює, а серце прочинає швидше битися, коли бачиш справжні речі, які стали символами Майдану – шини, каски, прапор з підписами, щити та іншу атрибутику.

Кожен, хто бажає відчути атмосферу Майдану, застиглу в об’єктивах фотокамер та в реальних речах-свідках, зможе зробити це в музеї «Дрогобиччина».

У Трускавці стартує «Трускавка-Фест»

«Зустрінь літо трускавково!» Під таким лозунгом у Трускавці стартує новий фестиваль «Трускавка-Фест», відкриття якого відбудеться найближчої суботи, 28 травня, о 10.00 на центральній сцені. Як поінформувала «Трускавецький вісник» секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, фестиваль «Трускавка-Фест» проходитиме в кілька етапів, а завершиться він на День міста, яке у Трускавці традиційно проходить в третю неділю червня (День медичного працівника).

У програмі фестивалю «Трускавка-Фест» - кулінарні розваги, дегустації, змагання та конкурси, концертна програма.

Вчора у Дрогобичі виявили шість артилерійських снарядів

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, у середу, 25 травня, о 19.30 у Дрогобичі місцевим мешканцем під час прогулянки на березі озера виявлено 6 (шість) артилерійських снарядів часів ІІ Світової війни. Місце події було огороджено, виставлено охорону. Подано заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Дрогобич) на вилучення та знешкодження виявлених боєприпасів.

Військовий санаторій отримав гуманітарну допомогу

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» отримав гуманітарну допомогу у вигляді багатофункціональних ліжок, милиць, інвалідних візків тощо. Про це інформує наше власне джерело з посиланням на адміністрацію військового санаторію. Медичне обладнання та засоби реабілітації було передано благодійним фондом «Рідне Полісся». Воно потрібне оздоровниці для повноцінної реабілітації воїнів АТО.

У Східниці хочуть встановити плату за доступ до публічної інформації

У Східниці селищна рада може прийняти рішення «Про встановлення розміру плати за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію». Відповідний проект є, про це інформують громадські діячі селища-курорту. Ось цей проект:

«Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.3 ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та беручи до уваги постанову Кабінету міністрів України № 740 від 13 липня 2011 року «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», селищна рада ВИРІШИЛА:

1. Встановити наступну плату за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію:

1.1. за копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру(в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки;

1.2. за копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру(в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки;

1.3. за копіювання або друк копій документів будь – якого формату , якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки.

2. Секретарю Східницької селищної ради забезпечити оприлюднення даного рішення.

3. Контроль за виконанням рішення покласти постійну депутатську комісію планування, бюджету фінансів.

Селищний голова І.Є. Піляк»

В Моніторинговому комітеті з раннього попередження корупції (проект, який діє в Дрогобичі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»), так коментують цю ініціативу східницької влади:

«У статті 21 Закону "Про доступ до публічної інформації" зазначено, що у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. В усіх інших випадках інформація надається безкоштовно. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про неї та інформації, що становить СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС, плата за копіювання та друк не стягується.

Для безпосередньої роботи з документами чи копіями розпорядник має визначити спеціальне місце (ч. 4 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Особі, яка висловила намір ознайомитися чи зробити копію, має бути надано таке право. При цьому може бути використано технічні засоби самого органу (за наявності), або ж особа може прийти зі своїм технічним засобом (ноутбук, портативний сканер, ксерокс, фотоапарат) і виготовити собі таку копію. У випадку, якщо особа має власні технічні засоби, виготовлення копій є безкоштовним, у випадку, якщо мають місце витрати, пов’язані з друком та копіюванням понад 10 сторінок, розпорядник може вимагати компенсації таких витрат за умови, якщо така компенсація передбачена рішенням розпорядника (ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації»)».

Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції рекомендує всім, хто зацікавлений у вдосконаленні розуміння пунктів Закону про доступ до публічної інформації, ознайомитися з методичними рекомендаціями, розміщеними за посиланням: https://ipo.org.ua/wp-content/uploads/2015/06/access_info_2012.pdf

Власна інформація

Інформація для учасників АТО, які проживають у Трускавці

На підставі наказу МОЗ України №3.28/11859 від 13.05.2016 р. та наказу ДОЗ ЛОДА №403 від 17.05.2016 р. у м. Трускавці з 23.05.2016 р. по 23.06.2016 р. проводиться місячник «Дні здоров’я» для учасників антитерористичної операції з метою позачергового медичного забезпечення учасників АТО, проведення медичного огляду (диспансеризації). Це дасть можливість провести всі необхідні обстеження, призначити необхідне лікування. За результатами медичних оглядів будуть визначені покази для санаторно-курортного лікування з наступним заповненням довідки форми №070/о.

Запрошуємо усіх учасників АТО, що проживають у м. Трускавці, пройти позаплановий медичний огляд.

Адміністрація Трускавецької міської лікарні

Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

З 12 по 15 травня у місті Львові проходив Фестиваль дитячого читання “Книгоманія”. Явище, на мою думку, небуденне і яскраве, справжнє свято для всіх любителів книги, але, передовсім, для юного читача. Протягом 4-х днів з 9 години до 18 з дітьми проводили ігри, конкурси, квести, майстер-класи, інтерактивні уроки, зустрічі з відомими письменниками, а поза тим – вирував ярмарок дитячої книги.

Цього року, на один день Фестивалю, були запрошені переможці ІІ-го етапу конкурсу “Найкращий читач Львівщини – 2016” який попередньо проходив у бібліотеках для дітей області. А на всі чотири дні були запрошені переможці ІІІ-го етапу зі всієї України.

На Форум приїхали діти з 20-ти областей України. Від Львівщини делеговані переможці Ганна-Марія Хай, учениця 6-го класу СЗШ №1 нашого міста та 7-ми класник Назарій Тимків з міста Глиняни Золочівського району.

Я отримала нагоду познайомитись ближче з дитячим форумом, завдяки наданій можливості супроводжувати дітей. Приємних і незабутніх вражень отримали багато. Найбільше вразило те, що всі учасники були обдаровані грамотами та книжками, а переможці – подвійно.

Приємно подивувала відкритість і безвідмовність волонтерів, уважність і турботливість працівників бібліотечної мережі (передовсім завідувача Трускавецькою міською бібліотекою для дітей Зіновії Мазур та завідуючої науково-методичним відділом Львівської обласної бібліотеки для дітей Любові Сташко), злагодженість організації, фаховість проведення усіх заходів.

За всі дні роботи Дитячого форуму – 2016 діти отримали стільки вражень, корисних порад і позитивних емоцій.

Ще раз вітаю читачів з перемогою і бажаю надалі багато читати.

Читайте – і нагорода вас знайде!.

Галина Маркович, супроводжувач дітей на Форумі

У Трускавці проведено першість з акватлону

З 23 по 24 травня 2016 р. в м. Трускавець у дитячо-юнацькому спортивному клубі «Спортовець» проведено першість з акватлону в рамках Відкритої першості Львівської області з акватлону серед юнаків та юніорів.

Акватлон — це система єдиноборств, яка включає змагання з плавання та бігу – плавання 200 (100) м ) та біг 800 (400) м.

Організатори змагань – Трускавецький ДЮСК «Спортовець» і Федерація морських багатоборств та акватлону Львівської області. Безпосереднє проведення змагань здійснювала суддівська бригада з числа тренерів відділення плавання ДЮСК «Спортовець» (головний суддя змагань – Андрій Жгута).

Основна мета цього заходу – популяризація акватлону серед учнів, визначення кращих спортсменів та формування команди для участі у Відкритому чемпіонаті України з морського багатоборства та акватлону, який буде проводитись у червні ц.р. у м. Черкаси.

Призерами змагань стали:

- дівчата 2004-2006 р.н. – І м. - Манюк Олена, ІІ м. – Беляк Софія, ІІІ м. – Пахолок Олена.

- юнаки 2004-2006 р.н. – І м. - Кулинич Микола, ІІ м. – Михалусь Марко, ІІІ м. – Фендик Володимир.

- дівчата 2001-2003 р.н. – І м. – Чернянська Вероніка.

- юнаки 2001-2003 р.н. – І м. – Маброук Аладдін, ІІ м. – Горічко Денис , ІІІ м. – Креденсир Святослав та Партем Ігор.

У молодшій віковій групі (2007–2008 р.н.) найкращі результати показали:

- серед дівчат І м. – Лялюк Ліля, ІІ м. – Білан Божена, ІІІ м. – Цибульська Анна,

- серед юнаків – І м. – Допілка Сергій, ІІ м. – Керч Олександр, ІІІ м. – Баран Владислав.

Нагородження переможців змагань з акватлону проводили директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович та голова Львівської обласної федерації морських багатоборств та акватлону Андрій Жгута.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець» з навчально-виховної роботи

Книгу-путівник «Дрогобич Івана Франка» презентували в Дрогобичі

У середу, 25 травня, в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» в рамках літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» відбулася презентація книги-путівника «Дрогобич Івана Франка», який представили автори – завідувач відділу історії Дрогобицького музею Зоряна Кордуба, фотохудожник зі світовим ім’ям Василь Пилип’юк та редактор видання, директор музею «Дрогобиччина Алла Гладун.

Екскурсійний маршрут, прокладений у путівнику створений на основі документів, спогадів про Івана Франка, досліджень франкознавців і краєзнавців, дає змогу читачеві здійснити мандрівку містом, що пам’ятає Письменника, Мислителя, українського Мойсея. Ілюстрований матеріал, що використаний в альбомі: світлини Василя Пилип′юка, а також Ігора Фецяка, поштівки з приватної колекції Володимира Садового та матеріали з фондової збірки музею «Дрогобиччина» допоможе відчути дух епохи, в якій жив і творив письменник та, водночас, порівняти давні і сучасні краєвиди міста, багатого своїми архітектурними пам′ятками.

Путівник стане в нагоді і для дрогобичан і для гостей міста – усіх, хто цікавиться життям та творчістю І. Франка та історією Дрогобича.

Прес-служба Дрогобицької РДА

Сесія з присмаком криміналу

Дві крупинки солі на горнятко кави дають їй кращий аромат і дещо незвичний смак. А присутність кількох «козирних» на сесії Трускавецької міської ради перетворює нудні зазвичай засідання у щось цікаве та непередбачуване. Таке цікаве й непередбачуване мало місце і сьогодні, 26 травня, на другому пленарному засіданні XII сесії.

Після традиційних на початку сесії запитів сесія мала б перейти до чергового питання порядку денного. Втім, раптом (чи не раптом?) один з депутатів вносить пропозицію внести в порядок денний ще одне питання. Мова йде про спорудження багатоквартирного багатоповерхового будинку на вулиці Бориславській. Це питання вже якось розглядалося на сесії і міський голова наклав на нього вето, оскільки мешканці сусідніх будинків категорично виступають проти «висотки», яку планував спорудити тут підприємець К. Тож і тепер мер висловив здивування щодо наполягання розглядати саме це питання.

Голосів не вистачило і … розпочався цирк. Цирк з лозунгами від вихованців боксерського клубу, цирк з втручанням у роботу сесії Лесі Дідик та її поплічників, цирк з матюками у публічному просторі від підприємця, який не зміг отримати відразу те, що хотів. «Зас.анці, б..дь» - почули депутати на свою адресу. Почули і не відреагували.

Міліція на початку скандалу чомусь не спрацювала належним чином і присутнім в залі доводилося спостерігати це дивне і кимось зрежисероване шоу паплюження міського голови та депутатів, замах на орган державної влади, матюки, розмахування кулаками, тиск на депутатів плюс «планшет під рот» від невгамовної пані «Бізнес-Громадськість». А ще, кажуть, був камінь у руці, який мав летіти в голову голови, але перевірити це не виявляється нам можливим.

Порушення регламенту. Зневага до органу місцевого самоврядування. Зрив сесії. Порушення громадського спокою в публічному місці. Публічна образа депутатів та інших представників органу місцевого самоврядування. Плювок на закон. За деякі з цих звинувачень поліція мала б натягнути на руки кайданки, вивести з зали, посадити в поліцейську автівку і у відділку провести роз`яснювальну роботу. А щодо покарання (штраф, обмеження чи позбавлення волі, або ж щось інше) – це вже мав би вирішувати суд.

Якщо міський голова пробачить і не відреагує на такі вибрики «колишніх», які недарма себе назвали «Трускавецьким криміналітетом», то втратить повагу до себе від багатьох законослухняних громадян.

Ці дві «крупинки солі» у сесійній «каві» 26 травня додали пленарному засіданню неповторного шарму, незабутнього аромату. Хто ж сипнув цієї солі – пітерський «дисидент», вічна провокаторка, місцеві запроданці чи великі правдо…, перепрошуємо, грошолюби? То вже цілковито інше питання, яке до шоу «Захистимо бізнес!» не будемо прив’язувати.

Сесія триває. Питання забудівника «Зас.анці, б..дь» з другої спроби все ж внесли. Епопея з «кавою» триває, але та «кава» явно пересолена…

Ага, при виході з Народного дому, де у Трускавці проходить сесія, сиділи три поліціянти. Депутатам бандити не загрожують. Принаймні на робочому місці. А от від екзальтованих і психічно неврівноважених і поліція не захистить…

Володимир Ключак

Особливості проведення розрахункових операцій підприємцями-єдинниками при роздрібній торгівлі пивом

Оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, то суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій).

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Отже, фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) при проведенні розрахунків.

Водночас дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.

Однак при перевищенні річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 1 млн. грн. застосування РРО є обов’язковим.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Про подання заяви новоствореним суб’єктом господарювання для реєстрації платником єдиного податку

Відповідно до частини другої п.п.298.1.2 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

ПКУ не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.

Разом з тим відповідно до п.1 ст.251 Цивільного кодексу (далі – ЦК) строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (п. 1 ст.252 ЦК).

Пунктом 5 ст.254 ЦК визначено, що якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Таким чином, якщо десятий день з дня державної реєстрації новоствореного суб’єкта господарювання припадає на вихідний або святковий день, такий суб’єкт має право подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, в перший робочий день, наступний за таким вихідним або святковим днем.

З цього приводу надано роз’яснення Державною фіскальною службою України в листі від 17.05.16 р. № 16966/7/99-99-13-01-02-17 «Про реєстрацію платниками єдиного податку».

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

«Електронний кабінет платника» доопрацьовано для платників єдиного податку

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» доопрацьовано в частині надання змоги платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Форма та Інструкція щодо заповнення таких декларацій затверджені наказом Мінфіну від 19.06.15 р. №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Оголошення

Запрошуємо на роботу у Трускавець столярів та працівників садово-паркового господарства. Тел. для довідок: 096-60-63-368, 093-497-90-47.Создан 26 мая 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником