Трускавецький вісник № 99 (1240) від 1 червня 2016 р.

 
 

Трускавецький вісник № 99 (1240) від 1 червня 2016 р.

01.06.2016У номері: Війна без пострілів; Інформує податкова; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Села не хочуть об’єднуватися із Стебником та Бориславом

На сесії Дрогобицької районної ради, котра проходила 31 травня, зокрема обговорювали і питання створення об'єднаних територіальних громад (ОТГ) на Дрогобиччині. Про це інформує прес-служба ДРДА. Питання децентралізації та проекту перспективного плану району розглядалося в питанні «Різне».

Під час обговорення цього питання минулого тижня в обласному Офісі реформ не було знайдено рішення, яке б влаштовувало всі сторони зустрічі. Тому перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський дав завдання місцевій владі запропонувати свій варіант створення ОТГ у районі або погодитися із запропонованим. Рішення повинно було бути подане до облдержадміністрації протягом семи днів.

На сесії 31 травня ця тема також обговорювалося емоційно і бурхливо. Свої думки та позиції висловлювали перші особи району, депутати районної ради, голова Асоціації сільських, селищних рад Степан Коваль та його колеги-голови. Звучали кардинально протилежні пропозиції. Зокрема, Степан Коваль та його однодумці категорично проти об'єднання та відстоюють лише принцип співробітництва громад. Більшість виступаючих висловлювалися проти об'єднання з містами регіону, особливо з Бориславом та Стебником. Були різні пропозиції щодо об'єднання деяких сіл навколо тих чи інших центрів (насамперед, йшлося про населені пункти Стрийського напрямку).

Як і у попередні рази, учасники дискусії не напрацювали спільної позиції щодо децентралізації на Дрогобиччині.

Голова районної ради Михайло Сікора зазначив, що процес реформування обов'язково відбудеться. Тому порадив сільським головам не спати, а оперативно напрацювати пропозиції, які були б на користь селам району.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко наголосив, що район є на понад 90 відсотків дотаційний. Виконання бюджету в селах також не вселяє оптимізму. Тому нема підстав говорити про те, що ми самодостатні. Очільник району закликав лідерів громад, районних депутатів до співпраці і прийняття остаточного мудрого і об'єктивного рішення.

Ще один представник «козирної» влади Трускавця в дрогобицькій ратуші

Як інформує наше власне джерело, у понеділок, 30 травня, на щотижневій апаратній нараді в дрогобицькій ратуші був присутній колишній директор комунального АТП у Трускавці (в часи екс-мера Р. Козира) Тарас Кучманич. За попередньою інформацією, він найближчим часом очолить один з відділів Дрогобицької міської ради.

Також є інформація, що колишні представники команди Р. Козира можуть очолити дрогобицькі відділ освіти та водоканал. Мова зокрема йде про Петра Іванишина, котрий у 2014-2015 рр. займав посаду виконавчого директора ТзОВ «Трускавецький водоканал». Ця інформація перевіряється. Можливості почути підтвердження чи спростування з перших вуст наразі немає, адже триває медіабойкот прес-служби Дрогобицької міської ради, а міський голова Дрогобича Тарас Кучма перебуває з робочим візитом в Італії.

Кучмі треба допомогти

У Дрогобичі відновлює роботу Дискусійний клуб, який був активний в 2012-2013 рр. Про відновлення ДК досягнуто домовленості на зустрічі, котра проходила в Дрогобичі 31 травня. Мета відновлення Дискусійного клубу – обговорення найактуальніших проблем Дрогобича та напрацювання механізмів їх вирішення.

Зараз багато звинувачень лунає на адресу міського голови, проте мало конструктивних пропозицій як вирішити ту чи іншу проблему, кажуть учасники Дискусійного клубу. Отже, завданням відновленої платформи для обміну думками є допомога владі Дрогобича та покращення комунікації між владою та громадськістю.

Перше засідання відновленого Дискусійного клубу Дрогобича відбудеться у середу, 8 червня, о 17.00 в приміщенні БФ «Карітас». Тема для обговорення – як зробити площу Ринок вільною від автотранспорту. До участі в дискусії будуть запрошені і представники виконавчої та законодавчої гілки влади. Відомо, зокрема, що запросять голову депутатської комісії Дрогобицької міської ради з питань ЖКГ, будівництва, транспорту та зв’язку Тараса Демка.

У Дрогобичі стартує Фестиваль Бруно Шульца

Сьомий Фестиваль Бруно Шульца розпочинається у Дрогобичі в п’ятницю, 3 червня. Кожен день фестивалю буде насичений багатьма подіями (лекції, презентації, проекти, мандрівки, дискусії, авторські вечори, конференції та ін.). Триватиме Сьомий Фестиваль Бруно Шульца до 9 червня.

Детальну програму фестивалю можна прочитати в газеті «Медіа Дрогобиччина» від 27 травня (продається в кіосках), або ж за посиланням https://litcentr.in.ua/news/2016-06-03-4333

У Трускавці затримано збоченця

В Трускавецьке відділення поліції звернулася жінка про те, що на одному із дитячих майданчиків м. Трускавця невідома особа вчиняє розпусні дії щодо малолітніх осіб. Про це на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук інформує Трускавецьке відділення поліції.

Збоченцем виявився житель Львівської області. Дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поліція просить батьків слідкувати за дітьми і роз'яснити їм правила поводження з невідомими особами.

У Дрогобичі знайшли протитанкову міну

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, у вівторок, 31 травня, о 12о05 год. у Дрогобичі на вул. Горішня Брама, 183, на території АТП-24663 виявлено протитанкову міну часів ІІ Світової війни. Місце події було огороджено, виставлено охорону. Подано заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України на вилучення та знищення виявленого боєприпасу.

Власна інформація

Війна без пострілів

Війна – не лише Схід. Вона всюди. Війна за існування держави, нації, за гідність і вплив. Війна за душі. Її методи різні. А ціль – підкорення. Не лише територій. А й володіння умами.

Війна релігійна. Кілька православних деномінацій і лише одна – канонічна. Що таке канонічність? Релігійність перекриває віру. Секти, які закликали Путіна ввести війська, діють далі. Розклад Церкви зсередини. Хто винен?

Війна мовна. А нам всьо равно. Ефемки двомовні. Це означає, що майже одномовні – не на нашу користь. TV якісний продукт українською не робить. Шансон не стримують брами кафешок. Ми мусимо бути толерантні, вони – ні. Чому? Бо старший брат, братній народ, русскій мір, вєлікій і магучій русскій язик. Ми все ще програємо цю війну.

Війна технологів. У «чорній» бухгалтерії Партії регіонів – прізвища та підписи тих, хто були «експертами» і формували громадську думку. Вони були і є, формували і формують. Вони теж є причиною кровопролиття. Маніпуляції оплачуються щедро. Скільки ще тих мізєріних ссатимуть кров з України?

Війна економічна. Податки йдуть не за призначенням. Влада жирує. Підприємці обманюють. Нема довіри. Люди тримають заощадження, але ніколи не в рідній валюті. Торгуємо з ДНР і ЛНР. Сита Європа плювати хотіла на чиїсь страждання. Прибуток – це все. Історія вчить, що нічого не вчить.

Війна світів. Війна цивілізацій. Приходиться вибирати з двох зол. Дика Азія та гедоністична Європа, котра втратила своє християнське коріння. Є ще Ісламський халіфат, Америка та Китай, але вони далеко. Втім, не так далеко, все відносно. Україна в кільці, яке нагадує зашморг. За приклеєними посмішками дипломатів та потисками рук – йоббіки, корвіни, чорносотенці, роздача паспортів сусідніх держав. Ніхто не згадує слова Черчілля, що нема вічних друзів, є вічні інтереси. Покладатися на світ – значить, зраджувати себе.

Війна культур. Українську культуру знищено. Руками чужинців і своїх посіпак. Знову про «чорну» бухгалтерію Партії регіонів: там фігурує і прізвище Костенка. Як? І ти, Рух? Фінансування «Нашої України». Гидко. Нищення села – нищення культури. Не карати за зневажливе ставлення до української мови чи держави – заохочувати ворога. Безкарність породжує зло. Судам не вірять, прокуратурі теж, про поліцію нема що й казати. Залишки культури тліють в грудях окремих людей – останніх із могікан. Тотальне безкультур`я вигідно. Не нам, звісно ж.

Війна без пострілів. Кожен клік пульта – постріл. Кожна гривня московській церкві – постріл. Кожен проданий голос на виборах – постріл. Кожен хабар – вибух гранати. Війна не лише на Сході. Війна – не лише цинкові труни та плач матерів. Війна – це вся Україна. Зрада ватників і вишиватників. Розхитування підвалин влади, якою б вона не була. Нерозуміння цілей життя. Невміння мати власну позицію і невміння її виявити чи … інколи промовчати. Бо на все свій час. А зараз – війна.

Це не стаття. Це набір слів. Штрихи. Війна. Зло. Путін. Корупція. Яничарство. Боягузи. Страус. Фарисейство. Зловживання. Гроші. Аморальність. Байдужість. Тріск. Обвал.

Кожен своїм життям теж пише історію. Свою. Але і своєї держави також. Будьмо мудрими як змії. Так пише в Біблії.

І найважливіше – ми переможемо в цій війні. Незважаючи ні на що. Зло може вигравати битви. Але війни виграє Добро. З пострілами чи без – це вже інше питання.

Без підпису

Інформує податкова: ПДФО, помилково подана звітність, зміни в обліку платників податків

Відбулись зміни у порядку реєстрації та обліку платників

Інформуємо платників податків про набрання чинності наказів Міністерства фінансів України:

від 03.03.2016 №308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ 308);

від 18.03.2016 №373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ 373);

від 18.03.2016 №375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ 375).

Змінами до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

Змінами до Порядку обліку платників податків і зборів виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. №18-ОПП).

Водночас Наказом 373 Положення про реєстрацію платників ПДВ приведене у відповідність до норм пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України та виключені процедури анулювання реєстрації платника ПДВ за наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Також порядок реєстрації платників ПДВ доповнений нововведенням. Так, якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві.

Наказом 308 та Наказом 375 для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджені нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відтепер державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятиме до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості, органи ДФС у відповідь – зазначені відомості. Крім того, встановлено єдиний строк у 10 робочих днів для призначення документальної позапланової перевірки платника податків, що припиняється (закривається), як у випадках прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, так й у інших випадках.

Дії платника у випадку помилково поданої звітності

Податковим кодексом України не передбачено дії суб’єкта господарювання у випадку, якщо ним помилково подано податкову звітність до контролюючого органу. Тобто, яку взагалі не потрібно було подавати або подано не до того контролюючого органу. Однак, платник податків може звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнання даної звітності як податкової.

Нагадаємо, податкова декларація подається за звітний період в установлені Податковим кодексом України строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Платники, які реалізують пальне, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

ПДФО

У 2016 році застосовуватиметься базова ставка 18% до усієї бази оподаткування, незалежно від її розміру (п. 167.1 ПКУ). Відтак відмінено обов’язок подавати річну декларацію фізичними особами, якщо протягом податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Також:

- якщо це передбачено окремими нормами розділу IV ПКУ, ставка ПДФО може становити 0%,

- для пенсій або довічного грошового утримання, розмір яких більше, ніж 3 розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (4134 грн), до суми перевищення застосовуватиметься ставка ПДФО у розмірі 15%;

- для пасивних доходів зберігатиметься окрема ставка 5% для доходів у вигляді дивідендів, нарахованих резидентами-платниками податку на прибуток підприємств. Решта пасивних доходів (а до них належать, крім дивідендів, проценти, роялті та інвестиційний прибуток) оподатковуватимуться ПДФО за базовою ставкою – 18%.

 Базовий розмір податкової соціальної пільги (далі – ПСП) зменшився до 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Відтак базовий розмір ПСП у 2016 році становитиме 689 гривень.

При цьому, гранична сума доходу, яка даватиме право на застосування ПСП, не змінилася та дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень – 1930 гривень.

Підприємці на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ПДФО за ставкою 18%.

Авансові платежі з ПДФО сплачуватимуть до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансові внески розраховуються фізичною особою-підприємцем самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу. До змін такі платежі розраховувалися підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах).

Деякі особливості заповнення розрахунків коригування по ПДВ, складених після 01.04.2016 до податкових накладних, складених до 01.04.2016, які не підлягали наданню покупцям

З 01.04.2016 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних складаються за формою та у порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (далі – наказ №1307).

Так, Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом №1307 (далі – Порядок №1307), (на відміну від порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 №957), зазнав деяких змін в частині зазначення в податкових накладних умовних індивідуальних податкових номерів (далі – ІПН) покупців у випадках, передбачених пунктами 10 – 13 Порядку №1307, коли податкові накладні не видавались покупцям.

Відповідно до пункту 21 Порядку №1307 порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Таким чином, у розрахунках коригування, складених після 01.04.2016 до податкових накладних, складених до 01.04.2016, мають зазначатись умовні ІПН покупця, які вказані у податкових накладних, до яких вони складені.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Оголошення

Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець) запрошує на роботу кухонних працівників, мийників посуду, прибиральників, шеф-кухаря, зав. продуктовим складом, покоївок, молодшу медичну сестру, столяра, електрика, робітника садово-паркового господарства, охоронців, вихователя. Тел. для довідок (03247) 6-21-22.Создан 01 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником