Трускавецький вісник № 100 (1241) від 2 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 100 (1241) від 2 червня 2016 р.

02.06.2016У номері: Презентація книги «Жива бисіда»; Дитинство – це я і ти; Інформує податкова; Міжнародний день захисту дітей в "Оскарі" та "Лімпопо".

Короткі новини

Діти учасників АТО Дрогобицького району відвідали Львівський цирк

1 червня діти учасників АТО Дрогобицького району взяли учать у мистецькій акції «ЛЬВІВСЬКИЙ ЦИРК – КРАЇНА ЩАСТЯ». Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Спеціально до Міжнародного Дня захисту дітей громадська організація «Яскрава країна» та ГО «Всеукраїнське об`єднання учасників АТО» спільно з ДП «Львівський державний цирк» вже вдруге провів благодійну мистецьку акцію «Львівський цирк – країна щастя». Захід організовано в рамках соціального мегапроекту «Мій тато захищає Україну!» для дітей, батьки яких є учасниками АТО, що реалізовується за ініціативи засновників Благодійного товариства «Мій тато захищає Україну».

Під куполом Львівського цирку об’єдналися юні артисти – переможці та призери Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів циркового мистецтва з усіх куточків України: Дніпропетровської, Полтавської, Львівської, Херсонської, Донецької, Харківської та Житомирської областей, а також талановиті гості з Угорщини. На арені виступали дресирувальники, повітряні гімнасти, еквілібристи, жонглери, акробати та представники інших циркових жанрів.

Дітей учасників АТО з району в цікавій поїздці супроводжували працівники районного Центру соціальних служб для сім'ї та молоді.

Зоопарк «Лімпопо» у Міжнародний день захисту дітей безкоштовно відвідали тисячі дітей

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей зоопарк «Лімпопо», що знаходиться в Меденичах, заполонили тисячі дитячих посмішок, адже тут відбувалось справжнє свято з цікавою розважальною програмою, танцями, іграми та безкоштовним морозивом. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

З усіх куточків Львівщини та сусідніх областей приїхали сотні автобусів, щоб діти могли гарно та з користю провести перший літній день. А організували це дійство власники зоопарку Сергій Костів та Олександр Метелиця за підтримки відділу культури та туризму й структурного підрозділу молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації.

Привітати дітей з їх святом приїхав і голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, який побажав дітям мирного неба, радісного настрою. «Хочу, щоб наші діти знали, що ми їх дуже любимо і хочемо в майбутньому бачити здоровими, розумними, мудрими»,- сказав очільник Дрогобицької РДА.

Під час свята діти мали можливість побачити більше ніж триста різних тварин, що представляють сотні видів світової фауни.

Власна інформація

Для потребуючих діток зі всієї Львівщини у трускавецькому дельфінарії «Оскар» організували грандіозне свято

На масштабні розваги перетворився День захисту дітей для найменших жителів Львівської області. Протягом дня Всеукраїнський соціальний проект «Сімейні Вікенди» спільно із розважально-оздоровчим комплексом «Оскар» розважав усіх діток, які з’їхалися до Трускавця у цей день.

Та головними гостями свята були 600 діток, які опинилися у складних життєвих обставинах. Зокрема, на святі побували дітки-сироти, інтернат-вихованці, дітки з малозабезпечених сімей, дітки бійців та загиблих в АТО, дітки Героїв Небесної Сотні.

«До нас звернувся соціальний проект «Сімейні Вікенди», який організовує благодійні заходи по всій Україні, з пропозицією влаштувати до Дня захисту дітей благодійне свято. Оскільки ми соціально відповідальний бізнес і часто долучаємося до подібних заходів, ми звісно погодилися стати головними партнерами свята і прийняти у себе діток із соціально незахищеної верстви населення. Зі свого боку керівництво дельфінарію звернулося до Гарнізонного храму Свв. Апп. Петра і Павла, який опікується великою кількістю сиротинців, інтернат-школами, до соціального проекту «Мій тато захищає Україну», що був створений за підтримки Львівської обласної ради та Львівської облдержадміністрації, ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих», до Трускавецької міської ради з проханням посприяти нам у святі і зібрати потребуючих діток. Тому на нашому святі 1 червня була присутня велика кількість як діток зі звичайних сімей, так і особливих діток, які приїхали зі всіх куточків Львівщини. Власне у цей день вони найбільше потребували нашої підтримки, любові та турботи», - розповідає керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ РОК «Оскар».

Грандіозне свято проходило на майданчику перед дельфінарієм. У цей день «Сімейні Вікенди» безкоштовно розважали усіх діток без виключення. Малеча, яка об’єдналася у велику Родину, спершу переглянула святковий концерт, під час якого виступали талановиті діти Трускавця. Долучилася до різноманітних майстер-класів, на яких робили годівнички, помпони у вигляді дельфінів, привітальні листівки, розмальовували дельфінчиків. Також вони спільно робили панно дружби із сердечок, на яких писали свої мрії. А ще розважалися з аніматорами, героями Льодовикового періоду та з принцесами WinX, долучилися до мильного шоу, розмальовували собі обличчя, брали участь у квестах, конкурсах, розіграшах та вигравали подарунки від дельфінарію. Зокрема, потребуючі дітки отримали у подарунок фото з дельфінами, кульки, розмальовки, ручки, магнітики, і солодощі.

Після насиченої розважальної програми маленькі українці пішли на шоу-виступи чорноморських дельфінів та морських котиків за черговою дозою задоволення й позитиву. Діти настільки раділи виступам мешканців дельфінарію, що аж пищали від радості і підскакували на місцях. Цих 600 потребуючих діток переглядали виставу на безкоштовній основі.

«Ми приїхали до Трускавця із Львова на безкоштовне запрошення організаторів заходу. Я представляю Центр опіки, що працює із дітьми які опинилися у скрутних життєвих обставинах (втратили батьків – ред.), не лише зі Львова, а всієї Львівської області. Сьогодні ми привезли 280 діток – це для них організоване свято, з нагоди Дня захисту дитини. Від чого ми їх захищаємо? Дорослі дуже часто винні, що діти страждають. Але ми не повинні забувати, що на нас лежить відповідальність за таких дітей. Ми, дорослі, маємо звернути увагу на те, щоб не допускати подібних речей. Ми приїхали до Трускавця на цілий день і у нас передбачена насичена програма. І ця програма розпочалася з дельфінарію. Діти отримали неймовірне задоволення, позитивні емоції як від розважальної програми, так і від шоу з дельфінами, та ще й на додачу отримали від організаторів свята чудові подарунки. Наші діти щасливі і ми щасливі, тому дякуємо керівництву дельфінарію, що запросили нас і організували дуже гарне свято. Цей день запам’ятається нам на довго», - зазначив голова центру опіки сиріт, священик Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ Роман Прокопець.

«До мене підходили і дзвонили зі словами вдячності керівники груп різних силових структур – демобілізованих, пожежників, прикордонників, прокуратури, Національної гвардії, СБУ, поліції, з Асоціації спілки учасників АТО Львівщини, тощо. Усі вони розповіли, що це було неймовірне свято. Діти задоволені, вони отримали багато позитиву, а це прекрасно. Бо цих дітей розрадили, вони на день забули про свої переживання – хтось за батьків, які на даний момент перебувають в зоні бойових дій, хтось відволікся від втрати одного з батьків…Їм потрібна була ця підтримка і турбота. Діти залишилися під враженнями», - додала керівник соціального проекту «Мій тато захищає Україну» Уляна Флишко.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

«Жива бисіда»

Так-так, жодної помилки в назві книги немає. Не «бесіда», а саме «бисіда», бо книга написана не українською літературною мовою, а бойківським діалектом. Мова йде про книгу Катерини Бойко-Сікори та Любомира Сікори, презентація якої відбувалася в перший день літа в центральній міській бібліотеці Дрогобича імені В`ячеслава Чорновола.

Любомир Сікора – особистість непересічна і неоднозначна. Я мав честь познайомитися з ним на одному із засідань Дискусійного клубу Дрогобича в 2012 році. Цей чоловік, який на той час був депутатом Дрогобицької районної ради від «Фронту змін», привернув мою увагу не лише зовнішністю, але і своїми висловлюваннями. Якщо в його бесіді не зважати на певний наліт зверхності та навіть цинізму, то в ній вчувається глибинна думка, проста і мудра як сам народ.

Любомир Сікора – інженер-конструктор за фахом і архітектор – за покликанням. Він – голова Всеукраїнського громадського об`єднання «Бойківське етнологічне товариство», хрещений батько газети «Франковий край» та її дописувач, активний громадський діяч. Доля Любомира Сікори була непростою, як і доля його брата Михайла, який зараз є головою Дрогобицької районної ради. Робота на виробництві, згодом в колгоспі, а пізніше відстоювання інтересів селян в органах влади – брати завжди мали спільну позицію в цьому питанні. Обидва брати Сікори – уродженці Гаїв Нижніх, села, в якому бойківська бесіда лунала у всій своїй красі та повноті.

Презентацію книги «Жива бисіда» проводив професор Микола Зимомря (Дрогобицький педуніверситет імені Івана Франка – далі ДДПУ).

- Любомир Сікора збагнув, що глибини людського життя знаходяться не в битві цивілізацій, а в культурі – слові, яке пов’язане з поняттям культу, - каже професор Зимомря. – Ми живемо в умовах, коли наша культура дещо зміліла. Руська культура відзначалася феноменом диглосії, якого не мав жоден народ Європи. Одна мова – два голоси… В бойківській говірці міститься багатство диглосії.

Немає нічого дивного в тому, що така книга виходить не в центрі Бойківщини (гірські райони Львівщини), а на її окраїні, на Дрогобиччині. Прецінь Франко теж народився і виріс на бойківському Підгір`ї, але став першим, хто спробував зібрати, систематизувати та видати народну мудрість (пісні, приповідки, легенди та історії) бойків.

Дві години тривала презентація книги, але все одно часу не вистачило, щоб змогли виступити всі, хто мав що сказати і хотів це зробити. Серед тих, хто сказали добре слово про книгу, про феномен бойківського діалекту і про самого пана Любомира Сікору – професори з Дрогобича, Львова та Києва, літератори, діалектологи, представники влади та духовенства.

Серед тих, хто висловлював рефлексії на тему нової книжкової позиції – отець Іван Гаваньо (УГКЦ), який благословив присутніх на зібранні, доктор філологічних наук, діалектолог, професор Зіновій Бичко, декан філологічного факультету ДДПУ, доктор філологічних наук, професор Василь Винницький, член правління Спілки письменників України, поет Василь Кузан, журналіст Віктор Кирій, кандидат філологічних наук Стефан Сеньків, журналіст та самобутній талановитий поет Богдан Британ, колишній голова Дрогобицької РДА, голова Асоціації «Дрогобиччина» та односельчанин братів Сікорів Михайло Кравець, доктор філософії Богдан Завідняк, голова Дрогобицької організації Спілки композиторів України, професор Володимир Грабовський, а також професор та громадський і політичний діяч Костянтин Іваночко, який виріс у бойківському краї та працював у різних куточках Бойківщини.

Про свою покійну маму, яка була непересічною жінкою і пам`ять про яку дала пану Любомиру натхнення написати книгу «Жива бисіда», розповів брат автора Михайло Сікора. Світлої пам`яті Катерина Бойко-Сікора прожила на світі Божому 86 років (1924-2010) і саме її оповіді лягли в основу першої частини книги «Жива бисіда». Це різні історії та філософські роздуми, які передають нащадкам глибинну мудрість народу – мудрість, яка віками передавалася виключно в усній формі, а Любомир Сікора став першим, хто вводить її в літературне середовище. Натомість друга частина книги – це пармії та фраземи, а це, за висловом Костянтина Іваночка, сугестія інтелекту та духу. В другу частину книги ввійшов також словник бойківських слів з транскрипцією та транслітерацією.

Серед тих, хто були на презентації, але не дочекалися свого виступу через брак часу – знані на Дрогобиччині і поза її межами люди. Подаємо їх імена та прізвища без титулів, адже це відомі краєзнавці, науковці, журналісти, громадські діячі – В`ячеслав Умнов, Олег Баган, Петро Сов`як, Роман Пастух, Іван Швед, Сергій Матійко, Надія Козар, Микола Михайлик-Розмахайло, Євген Мельник та інші.

Напевно, найбільш очікуваною частиною презентації книги було зачитування уривку з неї самим автором, Любомиром Сікорою. Барвиста бойківська говірка (інваріант з Гаїв Нижніх) у виконанні пана Сікори плила як вода, то наростаючи, то стишуючи свій хід. В тій живій бесіді був смуток за тим, що минуло і вже не вернеться, за тим, що лежить десь глибоко в серці і проривається наверх, але свідомість не дозволяє випустити той пласт. Уривок з оповідки про пана й козопаса був дуже добрий, але знаємо, що там є значно веселіші історії, є такі перли, що направду вартувало би мати собі таку книжку вдома. На жаль, придбати книгу змоги не було, тож сподіваємося, що автор не пошкодує нам її подарувати :-)

Напевно, не всім цікава бойківська тема та бойківська говірка, тому далі не будемо розхвалювати книгу «Жива бисіда» та її автора. Похвалимо самі себе – у свій час автор цих рядків теж займався тематикою живої бойківської бесіди і навіть уклав міні-словник говірки з села Ямельниця на бойківській Скільщині. Ознайомитися зі словами, які зараз у переважній більшості вийшли з вжитку навіть в селі, можна за посиланням https://jamelnycia.io.ua/s204582/yamelnicka_govirka_ta_yamelnickiy_slovnik

Володимир Ключак

Дитинство – це ти і я

В день дитинства й миру на Землі

Наше літо ніжиться в теплі.

В день дитинства в селах і містах

Розливайся, пісне, на вустах.

Щороку в перший день літа ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни, прекрасне свято радості та одвічної надії – Міжнародний день захисту дітей.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

 На подвір’ї біля бібліотеки для дітей м. Трускавця зібрались діти з табору відпочинку СЗШ №3 шостого та сьомого загонів з вчителями Світланою Мегес, Наталією Машненко, Ілоною Пархоменко, Даніїлою Лівчак та Валентиною Салань на літературно-музичне свято “Дитинство – це ти і я”.

Марія Боднар, Анна Васурчак, Софія Гнідан, Софія Колосова, Софія Тачівка сердечно розповідали вірші про дитинство, права, лунали наймилозвучніші пісні “Щасливе дитинство”, “День захисту дітей”. Пролунала пісня “Ти ще розквітнеш Україно” на слова та музику бібліотекаря Лесі Цісінської, діти кружляли у вирі танців. Активно та весело діти взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті “Барвиста планета дитинства”.

Свято пройшло у теплій, святковій атмосфері, та закінчилось піснею “Господи, помилуй нас”. Хочеться вірити, що діти будуть любити свій край, берегти його, любити Україну, щоб кожен міг сказати: “Я – громадянин України”.

Тож нехай буде у світі мир, нехай всіх нас вітає кожного дня привітне сонечко, нехай цвіте на личках дітей радісна усмішка і дзвенить веселий дитячий сміх.

Зіновія Мазур, завідувач бібліотекою для дітей м. Трускавця

Інформує податкова: плата за землю, податкова соціальна пільга, пільги з туристичного збору

Сплата земельного податку платниками єдиного податку

З метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства в частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляємо, що, згідно із ст. ст. 269, 270 Податкового кодексу України (Кодекс) платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п. 287.8 ст. 288 Кодексу). Разом з цим підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Кодексу). Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Статтею 4 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що державній реєстрації підлягають право власності, право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу).

Отже, у суб'єкта господарювання, який обрав спрощену систему оподаткування (платник єдиного податку третьої групи), обов'язок сплачувати земельний податок або право на звільнення від його сплати настає з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

З урахуванням викладеного, земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території, сплачує суб'єкт господарювання, який має право власності або користування на таку земельну ділянку.

Згідно зі ст. 3 Господарського кодексу України господарська діяльність - це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Таким чином, юридична особа - платник єдиного податку третьої групи, яка набула право власності або користування земельною ділянкою та є власником нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку, та надання в оренду нерухомого майна є основним або одним із видів діяльності, звільняється від сплати земельного податку за земельну ділянку під таким майном за умови надання в оренду нерухомого майна згідно з укладеною цивільно-правовою угодою, оскільки така земельна ділянка цим платником (орендодавцем) використовується виключно для здійснення господарської діяльності.

Водночас користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди. Звільнення від сплати орендної плати чинним законодавством не передбачено.

Коли подавати уточнюючу декларацію з плати за землю при переході на спрощену систему

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ повідомляє, щодо строку подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю у разі обрання спрощеної системи оподаткування (платник єдиного податку третьої групи). Платник, що перебуває на загальній системі оподаткування і, керуючись ст. 269 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), задекларувало податкові зобов’язання із земельного податку на 2016 рік та планує з 01.07.2016 року перейти на спрощену систему оподаткування платником єдиного податку третьої групи. При цьому, з огляду на норми п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, платник очікує на набуття права на звільнення від сплати земельного податку.

З огляду на викладене та за умови, що на платника не поширюється дія норм абзацу першого п. 299.11 ст. 299 Кодексу, то у платника право на звільнення від сплати земельного податку виникає починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ст. 284 Кодексу) – реєстрації платника єдиного податку. Платник має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію з плати за землю протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 Кодексу). Після переходу на спрощену систему оподаткування з 01.07.2016, платник зобов’язаний до 20.08.2016 подати до відповідного контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію з виправленими показниками податкових зобов’язань за періоди, за якими не настав строк сплати.

Податкова соціальна пільга у 2016 роцi

Податковим кодексом України (далi - Кодекс) установлено, що податкова пiльга - це передбачене, зокрема, податковим та митним законодавством, звiльнення платника податкiв вiд обов'язку щодо нарахування та сплати податку й збору, сплата ним податку i збору в меншому розмiрi за наявностi пiдстав, визначених п. 30.2 ст. 30 Кодексу.

Згiдно з п. 30.2 ст. 30 Кодексу пiдставами для надання податкових пiльг є особливостi, що характеризують певну групу платникiв податкiв, вид їхньої дiяльностi, об'єкт оподаткування або характер та суспiльне значення понесених ними витрат.

Вiдповiдно до пп. «а» п. 30.9 ст. 30 Кодексу податкова пiльга надається, зокрема, через податкове вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору.

Одним iз рiзновидiв такої податкової пiльги є податкова соцiальна пiльга (далi - ПСП), передбачена роздiлом IV «Податок на доходи фiзичних осiб» Кодексу, яка надає можливiсть платниковi податку на доходи зменшити нарахований загальний мiсячний оподатковуваний дохiд у виглядi заробiтної плати. Сума, на яку зменшується загальний мiсячний оподатковуваний дохiд, визначається як вiдсоток прожиткового мiнiмуму для працездатних осiб.

Внесеними змiнами до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Кодексу, остаточно визначено розмiр загальної ПСП, на яку має право будь-який платник податку, на рiвнi 50% прожиткового мiнiмуму для працездатної особи (в розрахунку на мiсяць), установленого законом на 1 сiчня звiтного податкового року.

Водночас, незважаючи на збiльшення впродовж року розмiру прожиткового мiнiмуму для працездатних осiб, пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Кодексу чiтко встановлено, що розмiр ПСП визначається залежно вiд прожиткового мiнiмуму для працездатної особи (в розрахунку на мiсяць), установленого законом на 1 сiчня звiтного податкового року, тобто впродовж звiтного податкового року розмiр ПСП залишається незмiнним.

Пільги з туристичного збору

Основним законодавчим актом, що регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс).

Згідно статті 10 Податкового кодексу, туристичний збір належить до місцевих податків і зборів. Умови справляння туристичного збору визначено статтею 268 розділу XII Податкового кодексу.

Відповідно до підпункту 268.2.1 пункту 268.2 статті 268 Податкового кодексу, платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 268.2.2 пункту 268.2 статті 268 Податкового кодексу, платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Особи, які прибули у відрядження та проживають у готелі чи мотелі, не є платниками туристичного збору.

Проте для підтвердження правомірності такої пільги вони мають надати копію наказу чи розпорядження про направлення у відрядження.

Документами, що підтверджують зв'язок такого відрядження з основною діяльністю підприємства, є, зокрема (але не виключно): запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження; укладений договір чи контракт; інші документи, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства, яке відряджає працівника.

Тобто, перебування особи у відрядженні підтверджується наказом або розпорядженням підприємства про направлення працівника у відрядження. З метою підтвердження правомірності надання пільги, податковий агент повинен мати копії відповідних документів, що підтверджують належність особи до пільгової категорії (путівки можуть бути оригіналом). Особи, які не надали відповідних документів, що засвідчують їх належність до пільгової категорії, є платниками туристичного збору на загальних підставах.

Крім цього, слід зазначити, що статтею 36 Податкового кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 02 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником