Трускавецький вісник № 102 (1243) від 5 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 102 (1243) від 5 червня 2016 р.

05.06.2016У номері: Фестивалі Бруно Шульца та «Імперія мистецтв»; Двісті днів Тараса Кучми.

Трускавець долучився до Шульцфесту

Сьомий Міжнародний фестиваль Бруно Шульца проходить цими днями в Дрогобичі. Місто Шульца приймає шанувальників його творчості. Шульцфест, який розпочався 2 червня у Львові, завершиться аж 9 червня.

Хоча більшість заходів проходить в Дрогобичі, та цього року і Трускавець має можливість «спробувати» Шульца. Так, у неділю, 5 червня, в Художньому музеї Михайла Біласа було відкрито виставку митця з польського Жешова Станіслава Ожуґа, затитуловану «Фарширований короп».

Бруно Шульц – письменник та художник не для пересічної сірої людини. Уродженець Дрогобича, Шульц прожив у цьому місті все своє життя, тут і загинув від кулі гестапівця. Викладаючи в гімназії образотворче мистецтво, Шульц був прекрасним вчителем та гарним оповідачем – свідчать його учні. Як Шульц сприймав Дрогобич, бачимо з твору письменника «Вулиця Крокодилів» (змальовано вулицю Стрийську).

Шульц був частим гостем у Трускавці. Тут проходила одна з його перших і дещо скандальних виставок. Тут в глибинах парку він потаємно зустрічався з полькою Зоф`єю Налковською. Тут Шульц проводив свою останню в житті відпустку (на віллі «Аїда»). Курорт Трускавець став збірним прототипом оздоровниці у творі «Санаторій під Клепсидрою».

Символічно, що виставка на мотиви творчості Бруно Шульца проходить у Трускавці, каже директор музею Біласа Олена Білас-Березова. І додає, що випадковостей немає, тому, вочевидь, закономірним є те, що Білас був учнем Шульца, коли вчився в дрогобицькій гімназії. Країни та світ творять такі маленькі міста як Дрогобич та Трускавець та люди, які в них живуть, каже директор музею, роблячи алюзію до того, що саме провінція дає митців світової слави. Олена Білас-Березова згадує про ще одного сина нашої землі – Івана Франка, і каже, що кожна з цих трьох величних постатей (Білас, Шульц, Франко) по-своєму любила і по-своєму прославляла та возвеличувала рідну землю.

Відкриттю виставки творів Станіслава Ожуґа передувала офіційно-митецька імпреза, котра складалася з виступів організаторів фестивалю (Ґжеґож Юзефчук), представників влади (міський голова Трускавця Андрій Кульчинський), зачитування уривків із творів Шульца (директор музею Олена Білас-Березова), перфектного виконання музичних творів (тріо «Con anima» Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького, директор Ігор Нич). Кілька слів сказав і автор малюнків Станіслав Ожуґ, який «познайомився» з Шульцом в кінці 1960-х, ще будучи учнем школи. До речі, тоді в Польській Народній Республіці Шульц та Кафка, з яким часто порівнюють Шульца, були під забороною.

Трускавець готовий і надалі долучатися до Шульцфесту. Як зазначив міський голова Андрій Кульчинський, наступного року Трускавець святкуватиме 190-річчя курорту, тож було б дуже добре, якби гості, які з`їжджаються з Польщі, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю та інших країн на Шульцфест, завітали до Трускавця – міста, в якому любив відпочивати всесвітньовідомий письменник та художник Бруно Шульц.

Трускавецька частинка Шульцфесту зібрала чимало гостей, переважно тих, які прибули «шульцобусом» з Дрогобича. Серед представників Трускавця – люди культури, політичні та громадські діячі, представники мерії, підприємці. Та, на жаль, трускавчан було менше, ніж вартувало б, адже захід дійсно непересічний. Втім, нічого дивного в цьому немає, адже це вже не вперше заходи, які привертають увагу світу, залишаються непоміченими заклопотаними людьми, яким ніколи глянути вгору і побачити ясне сонце і чисте небо.

На виставці «Фарширований короп» у Художньому музеї Михайла Біласа представлено хіба частину робіт Станіслава Ожуґа з циклів «Скарб старини», «Чудові тваринки», «Фарширований короп», «Ненаписані казки», інспіровані творчістю Бруно Шульца та Шалома Аша. Крім творів Станіслава Ожуґа експонуються картини дрогобицького митця Лева Микитича. Вашій увазі пропонуємо кілька картин, які передають дух творчості Шульца. А щоб краще зрозуміти цього письменника, рекомендуємо не полінуватися прочитати його твори, які відкривають дивний таємничий світ, витворений проекцією на рідне місто і трансформацією образів та явищ в уяві митця.

Володимир Ключак

Двісті днів Тараса Кучми

Четвертого червня виповнюється двісті днів з того часу, коли після прийняття присяги Тарас Кучма став Дрогобицьким міським головою.

Мабуть, в історії Дрогобича ще не було першого керівника міста, який би так швидко розгубив довіру мешканців, а з тих, хто ще недавно підтримував його, зробив своїми опонентами і навіть, за термінологією самого Тараса Ярославовича, ворогами.

Можна назвати декілька причин, чому так сталося.

Насамперед мова йде про особистість самого Тараса Кучми. Перебування при владі висвітлило в ньому ті якості, про існування яких дрогобичани не підозрювали. Це амбітність, відсутність організаторських здібностей, замикання розв’язання проблем на себе, брак менеджерських талантів у керуванні господаркою міста і таке інше.

Другою важливою причиною провалу Тараса Кучми є те, що в його оточенні з’явилися люди, які фактично керують містом без Дрогобицького міського голови і мають серйозний вплив на прийняття рішень самим Тарасом Кучмою. Прикметно, що вони не брали активної участі ні на Майдані, ні під час Революції гідності, ні в АТО. Складається враження, що цих осіб Тарасові Кучмі нав’язали ззовні, а він у силу певних зобов’язань, про які ми можемо тільки здогадуватися, не може їм суперечити і змушений брати на себе весь негатив їхньої безглуздої діяльності чи злочинної бездіяльності та безвідповідальності.

Ось і маємо те, що з однією командою він ішов на вибори, а зараз має цілком інших людей, які керують Дрогобичем. За бортом, скажімо, опинилося чимало вже колишніх членів партії “Народний контроль”, які привели Тараса Кучму до влади, здобувши йому максимум голосів на округах, а потім змушені були залишити лави цієї політичної сили, бо їхній ставленик не лише не виконав своїх обіцянок щодо їх імовірного працевлаштування, а й відійшов від виконання своєї передвиборчої програми.

За великим рахунком, пересічний дрогобичанин зараз і не згадає, а що ж перед виборами обіцяв Тарас Кучма. Суттєвих змін ця програма зазнала під час його виступу з нагоди ста днів перебування при владі. І якби подібний звіт відбувся тепер, коли минуло вже двісті днів, мабуть, ми би знову почули щось новеньке. Це типова тактика популіста, який не здатний розв’язувати проблем, а тому вдається до чергових обіцянок. У політичному плані вона веде до політичного маргінесу, і Тарас Кучма може повторити долю Мирослава Глубіша і Миколи Гука.

Чи не першою обіцянкою Дрогобицького міського голови, коли він обійняв цю посаду, було витіснити автомобілі з площі Ринок і облаштувати там пішохідну зону. Проблема залишається нерозв’язаною. Те саме сталось і з обіцянкою Тараса Кучми витіснити з вулиці продавців молочних продуктів.

Ці дві проблеми безуспішно намагався розв’язати мало не кожний Дрогобицький міський голова, але завжди наштовхувався на спротив. То мажори і місцеві бандюки висловлювали незадоволення, то міліція чи вже тепер поліція не виконувала своїх прямих обов’язків і не забезпечувала виконання рішень влади, то місцева мафія шалено опиралася змінам. Цілком очевидно, що ці проблеми можна розв’язати, і треба це зробити, але давайте присвятимо цьому окрему публікацію.

Крім невиконання публічних обіцянок, Тарас Кучма дав себе втягнути в декілька скандалів, які теж негативно позначилися на його репутації.

Згадаймо насамперед історію з Віталієм Кличком, який дав гроші на облаштування певної кількості квадратних метрів бруківки на площі Ринок. А потім з’ясовується, ніби Київський міський голова цих грошей не давав.

А чого вартує заява про звільнення з посади Лесі Ясюри, яка фактично працювала прес-секретарем Тараса Кучми? Не говоритиму зараз про свою точку зору на всі ці події, але в результаті журналісти оголосили бойкот міському голові.

У будь-якому польському чи німецькому, чеському чи французькому містечку стали би недопустимими подібні дії мера, який не виконує свої обіцянки чи до крайньої межі загострює стосунки із засобами масової інформації. Такий чоловік у цивілізованих країнах добровільно пішов би у відставку. Тарас Кучма не розуміє цього, а тому подібний вчинок йому не загрожує.

Що маємо в сухому залишку? Сумні перспективи для Дрогобича. Зрештою, справа ж не в Тарасові Кучмі. Міські голови приходять і відходять, а Дрогобич залишається.

Тарас Кучма опинився перед викликами, які стояли перед кожним Дрогобицьким міським головою, і жодний з них з ними не впорався. Я маю на увазі клани, які доїли, доять і доїтимуть Дрогобич, якщо їм не дати по зубах. Ці нікчеми втягували керівників міста у схеми й оборудки, щедро носили гроші в ратушу, вирішуючи свої меркантильні інтереси. Тепер від самого Тараса Кучми залежить, наскільки глибоко його засмокче ця трясовина або чи зуміє він обрубати спрутові щупальця, які тягнуться до Львова, Києва і Москви. Це набагато важче, ніж бути під кулями російських фашистів на Донбасі.

Своє слово мала би сказати дрогобицька громада, особливо ті люди, які ще вірять у Тараса Кучму і, на відміну від нього, не вважають його своїм опонентом чи ворогом, але так само, як і він, хочуть добра Дрогобичу. Якщо міський голова не дослухається до людей, не опиратиметься на них у боротьбі з негідниками, не зрозуміє, хто йому насправді друг, товариш і брат, то може дочекатися, коли під ратушею дрогобичани кричатимуть: “Кучму геть!”.

Анатолій Власюк, Тустань

Гран-прі фестивалю «Empire of arts» отримала представниця Сєвєродонецька

У період з 28 по 31 травня 2016 року у м. Трускавець (Львівська область) відбувся ІІ-ий Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts», у якому взяло участь більш ніж 500 юних талантів з усієї України та з-за кордону, віком від 3-х до 35 років. Учасники продемонстрували свою майстерність у таких жанрах: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво та оригінальний жанр.

Виступи учасників конкурсу-фестивалю оцінювало високопрофесійне міжнародне журі з України, Угорщини та Конго, що складалося з провідних діячів культури і мистецтв, спеціалістів у різних видах мистецтв, зірок шоу-бізнесу, Народних та Заслужених артистів України, керівників та продюсерів музичних студій і колективів, директорів Міжнародних проектів та фестивалів, акторів, режисерів, поетів, композиторів, концертних менеджерів, pr-спеціалістів, аранжувальників, музичних критиків, хореографів та викладачів.

До кладу журі увійшли:

1. Zinaida VARI – Доктор мистецтвознавства, кандидат наук, Арт-директор міжнародних фестивалів в Угорщині, Болгарії, Туреччини та Хорватії. (Угорщина)

2. Тимофій НАГОРНИЙ – Відомий продюсер, бізнесмен, меценат, громадський діяч, президент «Фонду волонтерів України». (Україна)

3. Тарас ШІТ – Голова правління ЛОВ Творчої спілки АДЕМУ. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Магістр Вищої школи умієнтності ім.Станіслава Сташіца (м. Кельце). Засновник Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України, віце-президент Української ради танцю, дійсний член об'єднання професійних вчителів танцю Великобританії, почесний дійсний член Ліги танцю та спортивного танцю Грузії, а також асоціації танцю м. Тергумуриш в Румунії. Доцент кафедри акторської майстерності та хореографії Львівського національного університету ім. Івана Франка. Директор Всеукраїнських фестивалів «Львівська Рапсодія», «Золотий перетин Львова», «Джерела Моршина». (Україна-Польща)

4. Віталій ЗАГОРУЙКО – Відомий танцюрист, хореограф-постановник, балетмейстр, тренер, актор та модель. Фіналіст телевізійного шоу «Танцюють всі-2» та учасник «Танці з зірками». Увійшов у 20-ку кращих танцюристів України. Учасник проекту «Танцювальне Євробачення - 2007». Керівник театру балета Віталія Загоруйко (Balldance Theater by Vitaliy Zagoruiko). Призер Чемпіонатів України по латиноамериканським танцям, фіналіст численних змагань та фестивалів.

5. Blaise MALABA – Півфіналіст телепроекту «Голос країни-3», оперний співак, учасник Міжнародного конкурсу оперного співу BBC CARDIFF SINGER OF THE 2015 в Лондоні, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів «Impreza», телеведучий. (Конго)

6. Андрій КНЯЗЬ – Заслужений артист України, кандидат культурології, доцент Київського національного університету культури і мистецтв України.

7. Андрій СЕНДЕЦЬКИЙ – Уповноважений представник International Association Culture and Art в Україні, художній керівник Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова, художній керівник Міжнародного благодійного фестивалю казок "KAZ.KAR.", керівник Львівського авторського театру СПІРОГРАФ, член Національної спілки художників України, член спілки дизайнерів України. Режисер, художник по костюму, сценограф. стажер Театру Великого Національної Опери у Варшаві.

8. Юрій ЧУМАК – Директор Дрогобицького музичного училища ім. Василя Барвінського, кандидат мистецтвознавства, викладач.

Організатором цієї події стала Громадська організація «Імперія мистецтв» та Продюсерський центр «BRAVA PRODUCTION», за підтримки Трускавецької міської ради та мера м.Трускавець Андрія Кульчинського. Президент фестивалю Борислава Білоцерківська зазначила, що цього року фестиваль готувався впродовж 9 місяців, тому його з легкістю жартома можна назвати її другою дитиною.

Основними заходами конкурсу-фестивалю стали:

 1. Церемонія офіційного відкриття ІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого юнацького та молодіжного мистецтва «Empire of arts», що розпочалася 28 травня святковим парадом, привітанням міського голови та Організаторів фестивалю, а завершилася концертом за участі фіналістів конкурсу-фестивалю;

2. Проведення конкурсу-фестивалю у декількох номінаціях: вокал та вокальні колективи, хореографія та хореографічні колективи, інструментальна музика, театральне мистецтво, оригінальний жанр; Конкурсні виступи відбувалися 29 і 30 травня у приміщенні концертного залу санаторія «Кришталевий Палац», який гостинно прийняв учасників.

3. Програма відпочинку (вечір знайомств, конфеті-вечірка, дискотеки, творчі зустрічі, екскурсії Трускавцем, Львовом, відвідування зоопарку «Лімпопо» та ін.);

5. Майстер-клас за участю членів журі;

6. Концертна програма за участі зіркового журі та учасників фестивалю;

7 Церемонія нагородження учасників, дипломантів та переможців, що відбулася у ПК ім.Т.Г.Шевченка;

8. Святковий Гала-концерт!

Усі учасники та переможці конкурсу-фестивалю «Empire of arts» отримали цінні призи та подарунки, серед яких.

31 травня о 20.00 в приміщенні ПК ім. Т.Г.Шевченка відбувся заключний Гала-концерт за участі переможців фестивалю, членів журі та зіркових гостей. Зокрема, глядачі насолодилися виступами Заслуженого артиста України Андрія Князя, півфіналіста телепроекту «Голос країни-3» Блеза Малаби, танцем у виконанні фіналіста телевізійного шоу «Танцюють всі-2» та учасника «Танці з зірками» Віталія Загоруйка, молодого виконавця Мирослава Фіцая, а також переможцями цьогорічного фестивалю. Володаркою Гран-Прі стала гостя з м. Сєвєродонецьк – Єлизавета Будицька.

Ведучими заключного Гала-концерту стали Тарас Богун та Уляна Салій..

Також, під час проведення фестивалю, розважальний комплекс «Cazanova» організував для усіх учасників насичену конфеті-вечірку та запальну дискотеку!

Медіа-підтримку фестивалю та головний приз для переможця – професійний відеокліп, обіцяла забезпечити фото-відеостудія «MALINA». Однак, в останній день проведення заходу, компанія відмовилась від співпраці. Тому, головний приз фестивалю надав інший партнер – «DK-GRUP», а організатори змушені були шукати нову знімальну групу. Тим не менш, захід пройшов на високому рівні, а призовий фонд було збільшено удвічі! Окрім сертифікатів на безкоштовне виготовлення кліпу, пісень, аранжувань, а також фотосесій від Марії Ковалишин, Валентини Некрасової, Марти Брицької, Роксолани Труш, Уляни Кіраль, Юлії Мартін та Андрія Яціва, учасники також отримали сертифікати від туристичної фірми «Світ мандрів», подарунки від ТЦ «Роксолана», PRO-аккаунти від МГО «CinemaHall», а також прикраси від ГО «Імперія мистецтв».

Президент фестивалю Борислава Білоцерківська висловила велику подяку міському голові Трускавця Андрію Кульчинському, його першому заступнику Олександру Ткаченку, начальнику управління розвитку міста Наталі Скибак та головному спеціалісту управління розвитку міста Михайлу Кубасі за підтримку у проведенні та розвитку фестивалю. Окрема подяка санаторію «Кришталевий палац» за наданий концертний зал. Особлива подяка Генеральному партнеру проекту – Торговому центру «Роксолана», що з кожним днем набирає популярності не тільки серед львів’ян, але й серед гостей міста.

Організатори вдячні фотографу фестивалю – Роману Колечківу за допомогу у проведенні усіх заходів, а також іншим партнерам, які долучилися до такого масштабного проекту.

Наступного разу Організатори планують провести ще масштабніше дійство, залучивши партнерів з-за кордону. А тим часом Борислава Білоцерківська вже за місяць вирушає за кордон для пошуку нових обдарованих дітей, які, можливо, приїдуть наступного року до України позмагатися за титул «Володаря Гран-Прі»!

Друзі та партнери конкурсу-фестивалю:

Трускавецька міська рада, МГО «CinemaHall», санаторій «Кришталевий палац», санаторій «Royal Hotel and SPA Resort Женева», Туроператор «Світ мандрів», Фотограф Роман Колечків, Розважальний комплекс «Cazanova», Компанія «Ін Тайм», Готель-ресторан «Візит», Санаторно-курортний комплекс «Дніпро-Бескид», Мережа готелів «Набі», Зоопарк «Лімпопо», ТРК Львів, Головний шоу-бізнес портал SHOWBIZA.COM, Сайт міста Львова 032.ua, ФМ Галичина, Медіа-група «ProMedia», «ХІТ-ФМ» 106,4 ФМ ,«Наше радіо» 103,5 ФМ, «Радіо П’ятниця» 100,6 ФМ, Інтернет-журнал «TVBOOM», «Львівська газета», Відкритий суспільний сайт «Трускавецький вісник», Інтернет-газета «Майдан», Спільнота «Lviv Lviving», Паблік «Типовий Трускавець» https://vk.com/typical_t_t, Портал inkorr.com, Портал «Музичний Львів», Міжнародний культурний портал «Експеримент», Система on-line бронювання «УкрЗахід», Сайт громадської журналістики «Колона», «Malina», DK-GRUP (c) D.Kushnir, Компанія «Studio Element», Компанія «A-Trophy», Фотограф Марія Ковалишин, Фотограф Валентина Некрасова, Andrew Yatsiw photography, Фотограф Julia Martin, Фотограф Ulyana Kiral, Фотограф Роксоляна Труш, Фотограф Марта Брицька, Design Studio «TUZ». Ведучі – Тарас Богун та Уляна Салій.Создан 05 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником