Трускавецький вісник № 103 (1244) від 6 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 103 (1244) від 6 червня 2016 р.

06.06.2016У номері: Децентралізація на Дрогобиччині; Короткі новини регіону; Інформує податкова.

Короткі новини

До Трускавця приїде посол США

25-26 червня у Трускавці буде проведено міжнародний захід, організатором якого виступає Львівська обласна рада. Про це було повідомлено 6 червня на щотижневій понеділковій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді. Відомо, що до Трускавця приїдуть представники Посольства США в Україні, можливо навіть сам Посол Джеффрі Пайєт. В зв’язку з цим буде вжито посилених заходів безпеки. Міжнародний захід, про який            йде мова, буде проведено в готелі «Міротель».

В Бориславі вшанують Ірину Сеник

У середу, 8 червня, в Бориславі пройдуть урочистості з нагоди 90-річчя від Дня народження Ірини Сеник. Літературно-мистецький захід «Нескорена духом» відбуватиметься в міському Палаці культури, початок – о 13.30.

У Трускавці розпочато роботи з облаштування скверу Івана Франка

У Трускавці минулого тижня розпочато роботи з облаштування скверу на розі вулиць Франка, Кравченко та Бандери, де знаходиться погруддя Івана Франка. Як повідомив 6 червня на щотижневій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді головний архітектор Трускавця Зеновій Кушнір, завтра відбудеться виїзне засідання, на якому буде вирішено, чи доведеться зрізати якісь дерева у скверику чи ні. Облаштування скверу планується завершити до серпня, коли на Дрогобиччині в цілому і в Трускавці зокрема планується проведення ряду заходів до 160-річчя від Дня народження Великого Каменяра.

Міський голова Трускавця взяв участь у міжнародній медичній конференції в Польщі

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський в кінці минулого тижня брав участь у міжнародній конференції з питань медицини, яка проходила у польському місті Ґданськ. Про це він повідомив 5 червня під час відкриття виставки в музеї Біласа. Мер Трускавця поінформував, що наступного року аналогічну конференцію заплановано провести у Трускавці – до 190-річчя курорту.

У Трускавці знизився рівень злочинності

У Трускавці в січні-травні цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року рівень злочинності знизився. Про це 6 червня на понеділковій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді поінформував начальник Трускавецького відділення поліції Богдан Собко. Завдяки співпраці поліції та місцевої влади вдається використовувати в роботі правоохоронців сучасну техніку, яка полегшує виконання завдань.

Проте це не означає, що жодних проблем немає. Як повідомив Богдан Собко, минулого тижня знову активізувалися шахраї. Так, в нічний час вони телефонують і розповідають до обраної жертви і розповідають про те, що сталося ДТП чи що родич жертви потрапив у поліцію і потрібна певна сума коштів, щоб залагодити справу. Жертвами аферистів нещодавно стали мешканець Трускавця та мешканець Станелі, повідомив начальник поліції. Богдан Собко звернувся до ЗМІ з проханням донести до громадян цю інформацію, щоб вони не були легковірними та не потрапляли на гачок до ошуканців.

Жителька Трускавця подякувала поліцейським за професійність

Як інформує відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області, на ім`я т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції Дмитра Загарії 30 травня надійшов подячний лист від мешканки Трускавця, в якому вона висловлює подяку працівникам Дрогобицького відділу національної поліції України Шлярпові та Іваночкові, які швидко та якісно відреагували на її виклик та вирішили питання заявниці, з приводу якого вона зверталася.

У Дрогобичі відзначили День навколишнього середовища

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Як інформує прес-служба Дрогобицької райдержадміністрації, з цієї нагоди на головній площі Дрогобича студенти та викладачі біологічного факультету педагогічного університету імені Івана Франка продемонстрували дрогобичанам основні правила сортування сміття

Цікава спортивна, циркова та концертна програма у виконанні юних акробатів ДЮСШ ім.. І. Боберського, учнів Дрогобицького міського осередку хортингу, юних жонглерів циркової студії «Каскад» з Трускавця, учні школи бойового гопака «Духобор», лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Оксани Сопілки, молодої виконавиці Анастасії Сабат, знаного в Дрогобичі барда, бійця батальйону Нацгвардії ім. С. Кульчицького Максима Перев`язка та інших отримала гарячу підтримку тих, хто цього дня прийшов долучитись до акції охорони довкілля.

Як сказав викладач доцент кафедри екології Дрогобицького педуніверситету, кандидат біологічних наук Мирон Цайтлер: «Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Сьогодні в Дрогобичі ми зробили перший і зовсім маленький крок в цьому напрямку».

Власна інформація

Як відрізнити фальсифікат від оригінальної продукції

Фальсифікація лікеро-горілчаної продукції на сьогодні популярна через постійний попит на цю продукцію. Необізнаному покупцеві досить важко відрізнити умовно підроблену горілку від оригінальної. Споживаючи фальсифікований продукт, покупець втрачає не тільки гроші за придбаний напій, а ризикує передусім власним здоров'ям, яке не купиш.

Щоб захистити себе від купівлі підробленої алкогольної продукції, споживачам необхідно звертати увагу на такі ключові аспекти, як марка акцизного податку, закупорка, етикетка та тара, в яку розлито алкоголь.

Марка акцизного податку – спеціальний знак встановленого зразка, яким маркуються як алкогольні, так і тютюнові вироби. Наявність їх на цих товарах підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України. Оскільки марка акцизного податку є бланком документу суворої звітності, вона захищена спеціальними елементами захисту, які покликані унеможливити її підробку.

Зазвичай у підроблених акцизних марках у місці розташування голограми зловмисники намагаються імітувати цей елемент захисту простою стрічкою з фольги, наклеївши її поверх акцизної марки, яка у своїй структурі не має ніякого оптичного ефекту.

Ще один важливий захисний елемент – це зображення Державного Герба України, який знаходиться в центральній частині акцизної марки і виконаний способом поліграфічного друку, який називається металографський (інтагліо) друк. Основною умовою цього елементу є те, що такий друк забезпечує рельєфність елементів зображень, які виступають над поверхнею паперу і ця рельєфність звичайно відчувається на дотик. Тому, провівши пальцем руки по акцизній марці, можна перевірити відповідність цього елементу захисту.

На легальній продукції акцизна марка клеїться лише у строго призначеному для її розміщення місці: збоку на горловині пляшки поверх ковпачка і знову на горловину пляшки. Вони повинні бути наклеєні виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів на кожну пляшку так, щоб вони розривалися під час відкривання товару.

Колір акцизної марки повинен відповідати виду напою. Марка для лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для імпортного – фіолетовій. Крім того, окрема кольорова гама є для винної продукції вітчизняного та імпортного виробництв.

На марки наносяться реквізити, що відображають індекс регіону України, який відповідає місцезнаходженню виробника продукції і позначений двома цифрами (для вітчизняної продукції).

Етикетка та контретикетка повинні міцно триматися на пляшці. Під етикеткою не повинно бути повітряних утворень і складок. Усі написи мають бути чіткими, містити повну та достовірну інформацію. На фальшивки часто наклеюють тьмяні етикетки з розмитими написами. Оригінальні етикетки наклеюються на заводі автоматично, тому вони повинні бути рівні, без перекосів, розривів та слідів клею. Якщо розташування клею нерівномірне і на склі помітні його сліди, ці етикетки клеїлися не у заводських умовах.

Обов’язково повинен бути зазначений завод-виробник і його реквізити. Якщо такого напису немає, то і підприємства, можливо, теж. На лицьовій стороні завжди є дата розливу, назва та адреса фірми-виробника, номер ліцензії, знак сертифікації. Дані про дату, час і місце розливу горілчаної продукції наносяться заводом-виробником на кожну пляшку. Ці написи повинні бути чіткими та легко зчитуватися.

Щоб убезпечити свою продукцію від підробок, деякі заводи встановлюють сучасний, лазерний комплекс, який випалює інформацію про розлив на ковпачках пляшки. Лазерне маркування не стирається і його неможливо вивести навіть засобами побутової хімії для повторного нанесення.

Закупорка. Для визначення, чи відповідає закорковування пляшок заводському виготовленню, потрібно візуально оглянути закупорку та визначити наявність загальних ознак, які допоможуть визначити заводським чи кустарним способом відбувалося закорковування алкогольної продукції.

Ознаки кустарного закорковування:

- різь на закупорці накатана не повністю за довжиною – її накатка значно не доходить до верхнього та нижнього заходів;

- різь на закупорці накатана не повністю за глибиною – наявний не весь профіль різі;

- наявність порушення цілісності матеріалу пробки у вигляді аксіальних наскрізних прорізів до поверхні скла горловини пляшки;

при спробі розкорковування пляшки шляхом обертання пробки проти часової стрілки, перфорація не порушується, при цьому пробка прокручується навколо вінчика по колу і в результаті повністю знімається;

- при перевертанні пляшки догори дном, наявне протікання рідини, яка міститься в ній;

- цифрове зображення дати розливу на бічних поверхнях закупорки нанесено нерівномірно, суцільними штрихами;

- нерівномірне розташування барвника, ледь помітний матовий ненасичений чорний колір;

- нерівна відстань по вертикалі та по горизонталі між знаками;

- окремі цифрові зображення є частково розмитими, що не дозволяє прочитати зміст.

Наявність вищеперерахованих ознак, які можливо виявити при візуальному спостереженні на кожній окремо взятій пляшці з алкогольною продукцією, дозволяє зробити висновок, що ці закупорки на алкогольній продукції несправжні та можуть бути закорковані саморобним способом.

Тому кожна із зазначених ознак повинна зупинити покупця, оскільки вони однозначно свідчать про фальсифікацію. Варто також врахувати, що трапляються досить якісні підробки, які можна встановити лише комплексними лабораторними дослідженнями.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

До уваги суб’єктів, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами!

Відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.

Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.

Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).

Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.

Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

З 1 травня мінімальний страховий внесок становить 319,00 грн.

З 1 травня 2016 року підвищено розмір мінімальної зарплати з 1378 до 1450 грн.

Нагадуємо підприємцям та юридичним особам, що відповідно до п. 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», база його нарахування не може бути менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування.

Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становить 319,00 грн. (1450 грн. х 22%).

На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати єдиний соціальний внесок за себе підприємці - платники єдиного податку та самозайняті особи.

Ставки єдиного податку для I і II групи впродовж року не змінюються.

Крім цього, наголошуємо, що строк сплати єдиного соціального внеску підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, завершується 19 числа, наступного за звітним кварталом місяця (19 липня, 19 жовтня і т.д.)

 Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

ЄСВ за травень – ще за старою формою

 Наказом Мінфіну №441, який набрав чинності 1 червня 2016р., затверджена нова редакція звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Відповідно до норм Податкового кодексу України зазначена звітність за травень 2016 року подається в червні за формами, затвердженими наказом Мінфіну №435 від 14.04.2015р.

Нова форма звітності ЄСВ, затверджена наказом Мінфіну №435 у редакції наказу №441, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 1 липня 2016 року.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Децентралізація на Дрогобиччині: реальне розуміння чи ілюзії

Децентралізація. Ще з часів Майдану цей термін був таким собі символом кращого майбутнього, рецептом від усіх наших бід. Ми стільки чули від владних мужів про цю «децентралізацію», що з часом почали вірити у це первинне її уявлення. Та все ж, коли зроблено перші проектні кроки у напрямку до її реалізації, починаєш розуміти, що наше уявлення про неї були дещо ілюзорним. І ось врешті опубліковано проектну карту перерозподілу Дрогобицького району згідно з грядущими змінами. Звісно, ця карта уже відрізняється від першочергових варіантів, які були розроблені в обласному центрі. За цей час були проведені торги: міські очільники проектних центрів громад їздили по околицях, переманюючи і переконуючи сільські громади до об’єднання.

Та все ж урвати кусень на старті – це лише дріб’язок у порівнянні з тим, що очікує на громади після старту. Тому просто цікаво: чи думали і заглиблювалися автори проекту і представники місцевих влад у те, що буде згодом після реформи? Ось перед нами проектна карта майбутніх меж громад Дрогобицького району, яку було оприлюднено 25 травня у Львівській обласній державній адміністрації. Уже з цього факту виникає дуже багато запитань та певних прогностичних висновків, на що слід очікувати у стосунках новостворених громад.

Звісно, оприлюднена карта неостаточна, і цілком можливі радикальні зміни. Та все ж навіть при великих змінах можна стверджувати, що вже в недалекому майбутньому на нас очікуватимуть багато змін та проблем, породжених власне цією реформою децентралізації. Насамперед це потреба змін у транспортній політиці регіону, оскільки зміщення центрів вимагатиме абсолютно нової концепції транспортної системи. Скажімо, якщо Трускавцю вдасться усе-таки приєднати до себе Орів, відірвавши від Сколівського району – виникне просто-таки нагальна потреба спорудження сполучення між цими двома населеними пунктами, адже потреби відвідувати центр зростуть в рази. А що ми сьогодні маємо: більш-менш нормальна дорога, яка веде до Орова, зорієнтована на Сколе, до районного центру. Те, що існує між Трускавцем і Оровом, і дорогою важко назвати. Швидше це траса для екстремальних видів спорту. Особливо підйом на Тихий Діл, по якому підніметься не кожен позашляховик. Пригадую, з товаришами піднімалися колись по цій дорозі на Chevrolet Niva. Усе завершилося тим, що в результаті просто спалили двигуна.

Припустимо ситуацію, що дану проблему очільники новоствореної Трускавецької громади спробують вирішити з допомогою виїзних офісів. А це потягне за собою чималі витрати на транспортне сполучення. Та й взагалі, діймають дуже великі сумніви у питанні виділення колосальних коштів на побудову нової комфортабельної дороги між цими населеними пунктами. Відтак уже можна припустити, що мешканці села Орів на роки стануть заручниками децентралізації і за банальною довідкою їм доведеться долати неабиякі перешкоди.

Подібні проблеми (хоча і не настільки критичні) очікують Стебницьку територіальну громаду, якій доведеться відшуковувати кошти на дорогу Болехівці – Стебник, яка десятиліттями не бачила ремонтної техніки. Врешті, кожне нове територіальне об’єднання змушене буде викласти чималу суму на переорієнтацію доріг. Чому змушене? Зрозуміло, що не буде доріг – не буде працювати економіка громади. Велика кількість видів бізнесу через транспортні складнощі просто стане нерентабельною. У даній проблематиці виграє мабуть лише Дрогобич, оскільки усі транспортні артерії і так були зорієнтовані на нього, як на центр.

Наступний момент, який породить чимало проблем – це водогін Гірне – Дрогобич. Опираючись на досвід стосунків і проблем між Трускавцем та Дрогобичем у питанні водопостачання, можемо припустити, що Дрогобицький водоканал до останнього буде намагатися утримати своє монопольне становище на ринку, відтак територіальні громади все одно залишатимуться заручниками ніби тоді уже собі рівного Дрогобича. Та все ж терпець рано чи пізно увірветься і знайдеться якась розумна голова, яка запропонує стягувати кошти за транзит води для Дрогобича, адже водогін буде проходити по території декількох громад. Відтак ті отримають додаткові кошти до бюджету, а на дрогобичан і їх заручників буде очікувати неминуче підвищення вартості водопостачання. Крути не крути, але без попереднього чіткого регламентування розподілу майна у момент впровадження реформи призведуть до нових «водопостачальних» конфліктів.

Декілька слів про позитивні сторони децентралізації. Судячи з карти, найбільше дивідендів отримає Стебник, який нарешті з мікрорайону з невизначеним статусом отримає усі ознаки повноцінного міста. І не просто міста, а центру громади. На додачу громада отримує не збиткові села + декілька вагомих автомобільних трас, які на перших порах будуть пролягати територією громади. Та все ж чи буде усе так райдужно? На жаль, щораз гучніше лунають запитання «чи готова громада до самостійності?». Уже сьогодні насторожує діяльність Дрогобицької влади і особливо міського відділу освіти, поведінка яких нагадує окупантів, які ось-ось мають залишити окуповану територію. Особливо це відчутно у сфері освіти: перед тим як відпустити місто у вільне плавання, очільники дрогобицького відділу освіти напевно вирішили зайнятися «мародерством» і залишити місту повністю зруйновану освітню інфраструктуру. Мова йде про ультимативну оптимізацію освітніх закладів, яка сформульована без урахування потреб міста у далекій перспективі.

Та все ж, як на мене, місто опинилося в такій ситуації, що падати фактично немає куди. Мешканці уже добре звикли до усіляких негараздів, пов’язаних з комунальною господаркою. Це відсутність вуличного освітлення, невивезення сміття, роками не латані дороги і ін. І це усе тут уже було за останнє десятиліття. Проблема у такій ситуації частково полягає у невизначеному статусі влади та хронічному недофінансуванню «старшого брата». Тож децентралізація дає не великий, але шанс отримати дієвого керівника громади і такий сякий бюджет.

Зрозуміло, що усе вищесказане – лише спроба припідняти ілюзорні окуляри і глянути на ситуацію з практичної сторони. Звісно, наразі не володію статистичними даними і подробицями майбутньої реформи. Та все ж чим більше вдасться сьогодні спрогнозувати майбутніх проблем, тим менше шансів на їх появу у майбутньому. Наразі ж залишається відкритим запитання, чи підходили так системно і далекоглядно автори до створення варіантів децентралізації, і чи аналізують на місцях представники влади, що їх очікує у майбутньому. На жаль, широкій громадськості про це нічого не відомо, хоча було б цікаво почути і бачення авторів даного проекту, а також тих, хто сьогодні біля владного керма району та міст.

Майкл РіччіСоздан 06 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником