Трускавецький вісник № 104 (1245) від 7 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 104 (1245) від 7 червня 2016 р.

07.06.2016У номері: З «Надією» в серці; Міротель подарував діткам їх найкращий день; Душі дитячої Підгір`я; Короткі новини регіону; Спортивні новини; Інформує податкова.

Короткі новини

Дівка на виданні

У неділю, 19 червня, в Бориславському міському Палаці культури відбудеться прем`єра вистави «Дівка на виданні». Цю комедію-фарс безкоштовно презентує глядачам Народний драматичний театр імені Петра Телюка. Початок вистави – 17.00.

«Це дуже цікава історія. Багато хто з нас впізнає у виставі себе, сусіда чи знайомих. Буде дуже весело», - запрошує на виставу директор Палацу культури Ігор Мельник.

Натомість вже цієї неділі, 12 червня, о 17.00 в міському Палаці культури Борислава буде показано виставу «Той, хто відчиняє двері» в режисерській обробці Лесі Кузняк. Прем`єра цієї чорної комедії проходила в березні 2016 р. в історико-краєзнавчому музеї Бориславі в рамках акції «Ніч у музеї».

В Бориславі отруїлося 10 осіб, в тому числі 3 дітей

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, станом на 06.00 год. 7 червня до медичних закладів області внаслідок групового захворювання у м. Бориславі госпіталізовано з діагнозом гостра кишкова інфекція всього 10 (десять) осіб, з них 3 дітей (дата поступлення останнього захворілого, дитини - 06.06.16), а саме:

- до Бориславської міської лікарні - 9 осіб, з них 3 дітей;

- до КЗ ЛОР “Львівська обласна клінічна інфекційна лікарня” – 1 особа.

Стан потерпілих – 2 особи середньої важкості (діти), 8 осіб стан задовільний.

Потерпілим пацієнтам в стаціонарних умовах проводиться повний комплекс клініко-лабораторних обстежень, надається необхідний об’єм медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів. Протиепідемічні заходи продовжуються, списки контактних осіб уточнюються. Причина отруєння з'ясовується.

Східницю та фортецю Тустань в Уричі з`єднає хороша дорога

Під час понеділкової оперативної наради 6 червня голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко повідомив, що наприкінці минулого тижня він разом з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою, який перебував з робочим візитом на Дрогобиччині, відвідали гірську зону району. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Перші посадові особи області та району оглянули стан ремонту дороги, яка з'єднує Дрогобицький та Сколівський райони і має перспективу стати популярним туристичним шляхом зі Східниці до фортеці Тустань (с. Урич Сколівського району).

Очільник області також цікавився ситуацією та проблемами санаторних та відпочинкових закладів гірської зони. Володимир Шутко інформував Олега Синютку про необхідність допомоги та фінансової підтримки для ремонту доріг та мостів у цій частині району. Йшла, зокрема, мова про вкрай незадовільний стан дороги в с. Опака.

Голова облдержадміністрації звернув увагу місцевої влади і на проблему розповсюдження борщівника, який особливо поширений на території Новокропивницької сільської ради.

Вихованка «Спортовця» - срібний призер Чемпіонату України з тенісу!

Як інформує адміністрація Трускавецького ДЮСК «Спортовець», з 30 травня по 5 червня 2016 р. у м. Одеса відбувся Чемпіонаті України з тенісу серед спортсменів до 12 років. У парному розряді серед дівчат дует зі Львівщини Микитин Яна (м. Трускавець) та Скорупська Анастасія (м. Львів) вибороли ІІ місце та срібні медалі, уступивши у фінальному поєдинку Зейналовій Сабіні (м. Київ) та Соболевій Анастасії (Київська обл.).

У змішаному парному розряді трускавчанка Микитин Яна також увійшла у фінал і разом з Федоришином Назарієм зайняла ІІ місце.

В особистому заліку Микитин Яна (м. Трускавець, тренер ДЮСК Ігор Микитин) дійшла до півфіналу, де, програвши Скорупській Анастасії (м. Львів), зайняла четверте місце. Переможцем в особистому розряді серед дівчат стала Соболева Анастасія. Друге місце у активі Зейналової Сабіни, третє місце у Скорупської Анастасії.

У «Спортовці» проходила нарада директорів ДЮСШ

Як інформує адміністрація Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець», 3 червня 2016 р. у м. Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» відбулася семінар-нарада Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України з директорами дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівської області.

Привітав спортивних функціонерів Львівщини завідувач відділу освіти Трускавецької міської ради Андрій Юрків. Зі вступним словом до присутніх звертався начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Анатолій Ігнатович. Питання техніки безпеки під час літніх канікул, проведення обласних фінальних змагань з футболу серед учнів ДЮСШ 1999-2000р.н. та 2001-2002р.н. та участь спортсменів у Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях озвучив начальник навчально-спортивного відділу Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Ігор Вовк.

Директор Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович доповідав про участь вихованців у спортивно-масових заходах, зміцнення та утримання матеріальної бази, про повсякденні проблеми та шляхи їх вирішення, планування подальшої діяльності позашкільного начального закладу.

У роботі семінару-наради Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України брали участь завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль і заступник декана факультету фізичного виховання Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка Наталія Кізло, яка розповіла про успіхи і спортивні досягнення студентів факультету фізичного виховання та запросила випускників спортивних шкіл області на навчання до університету.

Власна інформація

Фестиваль Бруно Шульца у Художньому музеї М.Біласа

5 червня в неділю в Художньому музеї М.Біласа відбулася мистецька акція в рамках VII фестивалю Бруно Шульца.

Відкриття мистецького заходу розпочалося з «Роздуму» Масне у виконанні чудового інструментального тріо «Con anima» викладачів трускавецької школи мистецтв Ігоря Нича, Оксани Кіселичник та Дмитра Шимоняка. Музичні номери гармонійно перегукувалися цитатами з творів Бруно Шульца.

Гостей фестивалю привітав міський голова Андрій Кульчинський (який запросив продовжити співпрацю на наступний ювілейний для Трускавця рік), співорганізатори фестивалю Гжегож Юзефчук та Віра Меньок.

Презентацією виставок продовжили святкове дійство. Свою виставку «Фарширований короп» представляв відомий польський художник Станіслав Ожуґ (Жешів). Роботи з циклів «Скарб старизни», «Ненаписані казки», «Фарширований короп», «Чудові тваринки» та ілюстрації до оповідань Бруно Шульца, знайомі в Європі, нині в Трускавці.

А також на другій виставці представлено роботи з колекції Фестивалю Бруно Шульца : Мар’ян Павел Боцяновський (Лодзь), Роберт Худзинський (Плонськ), Ізабела Ціхонська (Варшава), Луціан Демідовський (Люблін), Влодзімєж Фінке (Лодзь), Маріуш Джевінський (Люблін), Дітер Юдт (Берлін), Пйотр Луціан (Люблін), Олег Любківський (Чернівці), Бартоломей Міхаловський (Люблін), Мар’ян Олексяк (Дрогобич), Макс Скшечковський (Казімєж Дольний), Славомір Вуйтович (Варшава), документації й артефакти.

Оглядом експозиції творів Михайла Біласа завершили святкування дійства у Трускавці.

Адміністрація Художнього музею Михайла Біласа

До місцевого бюджету за п`ять місяців 2016 надійшло 46,8 млн. грн. платежів

За підсумками січня-травня 2016 року платниками податків, які перебувають на обліку в м. Трускавці мобілізовано до місцевого бюджету 46,8 млн. грн. податків, зборів та платежів.

Так, податку на нерухоме майно протягом січня-травня 2016 надійшло 2,6 млн. грн., що на 1,1 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2015 р.

Спрощенці Трускавця сплатили до місцевого бюджету майже 4,9 млн. грн. єдиного податку, що на 1,6 млн. грн. більше надходжень минулого року.

Податку з доходів фізичних осіб за період січня-травня 2016 року надійшло 18,5 млн. грн., що на 5,9 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

До місцевого бюджету поступило 2,0 млн. гривень акцизного податку

За підсумками січня-травня 2016 року суб’єкти господарської діяльності, які реалізують пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти сплатили до місцевого бюджету Трускавця – понад 3,4 млн. грн., що на 1,4 млн. грн. більше до відповідного періоду минулого року.

На сьогоднішній день у місті Трускавці 106 суб’єктів господарювання, які сплачують акцизний податок.

Нагадуємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку цього податку 5%. Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць (не пізніше 20 числа).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

За п`ять місяців 2016 сплачено більше 2,3 млн. гривень військового збору

Станом на 01.06.2016 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили 2,3 млн. грн. військового збору, що на 0,4 млн. грн. більше надходжень відповідного року.

3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким запроваджено військовий збір. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, податкові агенти.

Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави. Крім того, вони будуть спрямовуватись на відбудову зруйнованих територій та підтримку біженців.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

До місцевого бюджету надійшло 14,7 млн. грн. від плати за землю

За п`ять місяців цього року власники та орендарі земельних ділянок м. Трускавця сплатили до бюджету територіальної громади понад 14,7 млн. грн., що на 5,8 млн. грн. більше від надходжень відповідного періоду минулого року, в тому числі 13,8 млн. грн. надійшло від юридичних осіб та майже 0,9 млн. грн. внесено фізичними особами.

Нагадуємо, що сплата юридичними особами здійснюється щомісячно рівними частками, фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Спів душі

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне святі радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

А 3-4 червня, вже 14 рік поспіль, служба у справах дітей Трускавецької міської ради провела конкурс дитячої аматорської поезії «Спів душі». Цього року в конкурсі взяли участь 29 юних поетів-трускавчан віком від 7 до 17 років.

Фінал та нагородження конкурсантів цьогоріч був незвичайним через місце проведення. Юні поети мали змогу відвідати славетні історичні місця – Кам’янець-Подільську та Хотинську фортеці, поринути в старовинний Кам’янець. Був похмурий ранок, був прохолодний вечір... А між ними – чудовий день, повний вражень від Кам'янця, прекрасний поетичний вечір, насичений емоціями, радістю та дитячим сміхом, нагородження конкурсантів та ще багато всього.

Юні віршувальники вразили гострим відчуттям проблем сьогодення. Були поезії і сатиричні, але з перчинкою, і ті, від яких стискалося серце, а на очах з’являлася сльоза. Та звичайно дзвінкою піснею лилася поезія про маму. Хочу сказати, що таких глибоких за змістом творів, як цього року, не було давно.

Переможцями 14 конкурсу «Спів душі» стали:

- Мачита Марина, 17 років – старша вікова група,

- Водяник Соломія, 12 років – середня вікова група,

- Губицька Оленка, 9 років – молодша вікова група.

Бажаю всім учасникам конкурсу гострого пера, творчих висот та глибини душі. А на суд читача представляю кілька поезій, які сподіваюся не залишать Вас байдужими.

Леся Дребот, начальник служби у справах дітей Трускавецької міської ради

***

В лісі стало жити важко:

Вовки хазяйнують,

Ліс рубають, зайців їдять,

Геть усе руйнують,

А щоб закон на все мати,

Левам догоджають:

І продукти, й капітали

Для них заробляють.

У парламенті лисиці, вовки і шакали

Все багатство лісове сприватизували.

Білкам, зайцям, їжакам ніде буде жити.

Ну, а може, діти зможуть бідних захистити.

Водяник Соломія, 12 років, СЗШ № 3

Прости, мій Господи, прости

Прости, мій Господи, прости

Скажи мені, як далі жити?

Ятриться рана у моїй душі,

Не можу ворога любити

О Боже, пригаси мій гнів,

Не вмію вбивцю я прощати.

«Любити треба навіть ворогів» -

З дитинства вчила мене мати.

Прости, мій Господи, прости,

Ненависть – гріх, і я це знаю.

Та завжди залишатися людьми

навчи мене, Всевишній, я благаю.

Прости, мій Господи, прости,

Що віру деколи втрачаю.

Та хрест свій з гідністю нести

Дай сили, я Тебе благаю.

Прости, мій Господи, прости

В душі одне: як далі жити?

Закрию очі, бачу все нові хрести,

Ні, я не зможу ворога простити.

Прости ж, мій Господи, прошу

І біль мій з часом не минає.

Я ворогів тоді прощу,

Як Бог за зло їх покарає.

Мінчак Мар’яна, 8-А кл., СЗШ № 1

Лист до Тараса Шевченка

Любий наш Тарасе, сину України,

Ти бажав нам щастя й долі для країни

Та хотів, щоб жили в мирі та любові,

А прийшли недоля і велике горе…

І слізьми укрилась рідная земля,

Бо її плюндрують посланці Кремля.

Зло несуть, розруху і смертей багато.

Як же нам, Тарасе, все це подолати???!!

Два роки минуло, як Майдан стояв,

І Небесну Сотню Бог в блакить забрав.

Думали, що жертви не даремні ці,

Й запанує правда й воля на землі.

Заживем без кривди і без перешкод,

І шлях європейський вибрав наш народ.

Та знову Вкраїну спіткала біда,

Бо Крим відібрала ворожа орда.

Тепер от воюють і доньки, й сини,

І маємо жертви страшної війни

Наш Тарасе любий, сину України,

Ти бажав нам волі й щастя для країни.

Ти хотів, щоб жили в мирі і любові,

Та, на жаль, до нього ми ще не готові.

Хомин Андріана, 8-А кл., СЗШ № 1

Вибір

Всяке в житті у людини буває,

Полосу чорну біла міняє

Тільки лиш сіру не змінити ніщо

Полоса сіра – життя не було

Сіре – це значить не біле, й не чорне,

Сіре – це значить не щастя, й не горе,

Сіре – це значить ніщо не хвилює,

Бо сірим байдужість одна лиш малює.

Байдужість до слів, до несповнених дій,

Байдужість до вчинків і до почуттів.

Байдужість до себе й до інших людей,

Байдужість до світлих високих ідей.

Байдужість що скиглить: «Не жни і не сій»

Байдужість, що шепче: «Не йди – краще стій!»

Байдужість що вчить: «Не переч, лиш мовчи.

Навіщо тобі кольоровії сни?»

Мінчак Мар’яна, 8-А кл., СЗШ № 1

***

А знаєте, війна колись закінчиться…

І тільки спогади залишаться в серцях,

Благаю, Боже, збережи мою країну,

Молюсь до Тебе, збережи усім життя

А знаєте, війна колись закінчиться

І з часом відбудуються міста,

Але ніколи більше не повернуться

Всі ті, кого забрали небеса.

Їх вже немає, безліч їх загинуло,

Але за що? Чому така ціна?

Вони на небі, мабуть, поруч з Ангелами,

Їм там спокійніше, бо на землі війна,

Це все так боляче, що серце розривається,

Де правда і в чиїх руках життя?

Чому війна лише простих людей торкається?

А для політиків здається просто гра…

Знову до неба я з молитвою звертаюся,

Благаю Боже, спокою пошли,

Щоб моя рідна серцю Україна

Не знала більше пострілів війни,

А знаєте, війна колись закінчиться

І тільки спогади залишаться в серцях,

Благаю Боже, збережи мою країну,

Молюсь до Тебе, збережи усім життя..

Мачита Марина, 11-А кл., НВК «СЗШ № 2-гімназія»

***

Малюю шрами в пошуках межі

І п’яна вже холодними віршами.

Гаряча кава…Сонні міражі…

І ясні зорі журними ночами…

Безболісно утратити покров,

Щоб жадібно вчепитися за вістря…

Легка усмішка вразить серце знов,

А потім стане зовсім непомітна.

Терпкий світанок… чорні кораблі

Відкинуть якір. Нові сподівання

Вже без надії. На блакитнім тлі

Злетить останнє сонячне прощання.

Діана Саламага, 10-А кл., НВК «СЗШ № 2-гімназія»

Мамо, пробач!

Мамо, пробач за сльози твої.

Війна в Україні, і я на війні.

Мамо, не плач, я вернуся до хати

І знову буду тебе обнімати.

Мамо, не плач, не один же там я,

Зі мною на Сході-ціла сім`я

І в кожного з нас є мрія одна.

Війна хай скінчиться, давно вже пора!

Мамо, ти знаєш, я йшов на війну,

Тому що люблю Батьківщину свою.

За неї життя я своє віддаю

Не буде пощади усім ворогам.

Ми довго боролись за неньку Вкраїну,

Та знай, моя нене, я не загину.

Внуків тобі приведу я до хати,

Ти будеш щасливо їх пригортати.

Ти будеш мною завжди гордитись,

Любов твоя не дає оступитись

За тебе і всіх матерів на Землі

Сьогодні в бою я, я на війні!

Несторяк Ірина, 9-А клас, СЗШ № 3

Ода цибулі

Послухайте маленьку оду,

Про цибулину вроду.

Ну а користі Ви знайте,

В неї є, хоч відбавляйте.

Є велика і мала,

Є зелена й ріпчаста.

Честь і хвала цій рослині,

Що дає сил всій родині.

Лікує від недуг усіх,

Корисних властивостей повний міх.

Хочеш здоровим буть,

Про цей овоч не забудь.

Люблю цибулю жарену,

Тушену і проварену.

Споживайте й Ви щодня,

Така порада всім моя.

Олена Губицька, 9 р., НВК «СЗШ №2-гімназія»

Часничок

Кріп, петрушка і морквинки - у рядок,

А ось тут, де стрілки вгору - часничок.

Білий зубчик - справжній воїн,

від хвороби охоронить,

Ось який він - наш сміливий часничок!

Вітамінки всі зібрались у зубок,

Ой! Пекучий наш відважний часничок

Є окрасою городу.

Як справжнісінький господар

Захищає всіх корисний часничок!

Як мороз малює казку на вікні,

Часничок завжди на нашому столі.

І з тобою щиро дружу, звусь Анета я Підлужна.

Ліки я ніколи не приймаю, бо його завжди вживаю!!!

Анета Підлужна, 3-Б кл, СЗШ № 3

З «Надією» в серці

Вже чверть століття у Дрогобичі діє Добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія». За цей час змінювалися керівники «Надії», відходили одні учасники і додавалися інші, змінювалися форми та методи роботи. Але основна ціль «Надії» залишалася незмінною – всестороння реабілітація дітей. Адже батьки надіються, що все-таки буде реалізований ресурс їхньої дитини, нехай і неповносправної, з різними проблемами, та все ж рідної, бажаної, любимої.

Про відзначення ювілею ДДТЗДІ «Надія», про нові форми роботи, нові проекти та волонтерів розповіла журналістам очільник товариства «Надія» Ірина Дзюрах. Участь в зустрічі взяли також приватний підприємець і друг «Надії» Олег Солод, друзі «Надії» Мар`яна Коркуна та Мар`яна Костів, завідувач кафедри практичної психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (соціально-гуманітарний факультет) Валентина Стець, керівник театру «Альтер» Андрій Юркевич, доброволець з Добровольчого Корпусу Миру в Україні (США) Сара Рамаден.

Розповідаючи про відзначення ювілею ДДТЗДІ «Надія», Ірина Дзюрах попросила ЗМІ подякувати всім дрогобичанам, які ці 25 довгих років підтримували діяльність товариства. Протягом травня «Надія» підводила підсумки своєї діяльності, а завершилося відзначення ювілею товариства 3-5 червня різноманітними заходами – концертами, благодійними аукціонами, легкоатлетичним пробігом та ін. Під час заходів збиралися кошти на відкриття сенсорної кімнати для реабілітації дітей. Як каже Андрій Юркевич, спочатку були певні побоювання, що коштів буде зібрано мало, адже в суспільстві відчувається певна втома від волонтерства, основні зусилля спрямовані на допомогу воїнам АТО на Сході. Проте дрогобичани підтримали «Надію» в день ювілею морально та матеріально. Так, на аукціоні під час продажу лотів (картини, дорожні сумки, вироби ручної роботи, вишиванки тощо) було зібрано 5 тисяч 370 гривень. Однією з найбільш активних покупців була депутат міської ради, заступник генерального директора НПК «Галичина» Олена Жуковська.

- Ми задоволені, що зробили такий гарний фестиваль, свято для дітей, - доповнює підприємець Олег Солод. Він зазначає, що до суми, зібраної на аукціоні, додано 1 720 грн. символічних внесків від учасників легкоатлетичного пробігу і ці кошти підуть на облаштування так потрібної для дітей-інвалідів сенсорної кімнати. До речі, окремі елементи з цієї кімнати були представлені під час прес-конференції.

Ювілейний концерт «Надії» тривав 4,5 години, участь в ньому взяли представники педуніверситету, музичної школи, СК «Еней», ДЮСШ м. Дрогобича. Після відзначення ювілею настали звичайні будні, коли робиться робота, можливо не дуже помітна для стороннього ока. Роботу цю зауважують хіба що батьки дітей, які роблять успіхи. Як каже психолог Валентина Стець, нова сенсорна кімната дозволить діткам включитися в повноцінне життя, акліматизуватися в середовище, розвинути дрібну моторику та інтелект.

- Зараз в основному реабілітаційні процеси спрямовані на фізіологічне відновлення, а на збереження і відновлення психіки мало хто працює, - каже Валентина Стець. – Але це методика, за якою бажано працювати не тільки з хворими дітками, а й із здоровими…

Нещодавно в «Надії» започаткували новий проект – з денного догляду людей з інтелектуальною недостатністю. Групою з 8 таких осіб опікується двоє працівників. Детальніше про цей проект та про співпрацю з ГО «Коаліція захисту прав інвалідів і осіб з інтелектуальною недостатністю» розповіли Мар`яна Костів та Ірина Дзюрах. Це соціальна послуга, яка в близькому майбутньому може бути замовлена міською владою, так що досвід «Надії» у реалізації цього та інших проектів явно знадобиться. До речі, для пацієнтів/учасників проекту ця соціальна послуга надається безкоштовно.

Прес-конференцію в «Надії» завершив виступ волонтерки з Добровольчого Корпусу Миру в Україні Сари Рамаден. Попередня волонтерка, яка працювала в «Надії», не завершила свою місію і від`їхала на батьківщину в 2014 році, коли через воєнні дії американський Корпус Миру відкликав з нашої держави всіх своїх волонтерів. Сара прибула в Україну, щоб допомогти у вирішенні організаційних питань та налагодженні контактів з зарубіжними громадськими організаціями. Дівчина проживає в дрогобицькій сім`ї, вже потроху розуміє українську і навіть говорить нею. Маючи досвід роботи у банківській сфері США, Сара хоче допомогти «Надії» в пошуку ресурсів. Паралельно дівчина долучиться до організації занять з фітнесу та шейпінгу, адже це її хобі. Сара Рамаден – бакалавр міжнародних відносин, закінчила університет за спеціальністю «Європейські студії», родом зі штату Флорида. Волонтерка зі США також відповіла на запитання журналістів.

Прес-конференція в ДДТЗДІ «Надія» тривала близько години часу. Участь в ній взяли представники газет «Франковий край», «Гомін Галичини», «Франкова криниця Підгір`я», Інтернет-видань Західна Інформаційна Корпорація (ЗІК) та «Трускавецький вісник». Після її завершення учасники мали можливість поспілкуватися в неформальній обстановці за солодким столом. Керівник Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» Ірина Дзюрах привітала представників ЗМІ з їхнім професійним святом – Днем журналіста.

Володимир Ключак

Міротель подарував діткам їх «найкращий день»

Весело та активно відзначили День захисту дітей у найкращому з готельно-рекреаційних комплексів нашого міста, чарівному Міротелі. До речі, дитяче свято для малечі працівників комплексу тут влаштовують щороку. І кожного року дітям організовують нові ще цікавіші атракції та розваги.

Тож і цьогоріч для юного покоління працівники влаштували справжнє шоу, запросивши в гості не кого-небудь, а мегапопулярного співака, якого дуже полюбили молодь і діти, жартуна Дідзя. А той, як справжній професіональний шоумен (насправді того дня Дзідзьом погодився стати один із працівників готелю) влаштував дітям і батькам не просто концерт, а потужну драйвову вечірку з піснями, конкурсами і танцями. Під час його зіркового виступу ні дорослому, ні малечі просто неможливо було втриматися на місці.

А яким вигадником та неперевершеним пустуном він виявився! Не дав засумувати жодному із присутніх у залі. І діти відповідали запальному Дзідзьові щирою взаємністю, весело здіймали руки догори, плескали, підскакували і багато сміялися. А ще, як виявилося, вони знають усі без виключень тексти його жартівливих пісень. Спостерігаючи за цим бурхливим дійством батьки лише посміхалися, бо лише за присутності своїх чад вони трималися так помірковано. Можна припустити, що б відбувалося у цьому ж залі нічного клубу Інсомнія, якби поряд не було дітей))))

А коли змучений від дитячої енергії і запалу Дзідзьо передав естафету клоунесі Потапці, малеча мала можливість не лише перепочити від драйву та емоцій, а ще й випробувати себе в інтелектуальних розвагах та конкурсах. Та на цьому приємні миті не скінчилися, бо свято продовжилося невеличким застіллям. На дітей очікували смаколики від дбайливих кухарів та кондитерів готелю.

Наостанок, допивши сік, хтось із малечі філософськи прорік: «Це був мій найкращий день!» і усі навколо засміялися. Тож нехай таких найкращих днів у нашої малечі буде якомога більше. Нехай щасливим зростає молоде покоління майбутніх працівників найкращого з кращих готелів – Міротель!

 Галина Носова, ТрускавецьІнфоСоздан 07 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником