Трускавецький вісник № 105 (1246) від 8 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 105 (1246) від 8 червня 2016 р.

08.06.2016У номері: Трускавець – плацдарм втілення реформ; Роман Драновський – легенда звукорежисури; Інформує податкова.

Короткі новини

Дрогобицька «Верховина» – на гастролях в Латвії

Заслужений зразковий ансамбль пісні і танцю «Верховина» (м. Дрогобич) з 9 по 12 червня перебуватиме з гастролями в Латвії. Про це повідомив керівник ансамблю Зорян Ацедонський. У Латвії в ці червневі дні відбуватимуться Дні української культури, тож заплановано провести 4 концерти «Верховини» в різних латвійських містах. До Латвії дрогобицька «Верховина» була запрошена Об'єднанням українців в цій прибалтійській республіці.

Власна інформація

Трускавець – плацдарм втілення реформ

Про місто-курорт в класичному розумінні цього слова

Унікальний сучасний лікувальний курорт з розвинутою інфраструктурою і високим рівнем медичного обслуговування. Місто медичного туризму. Місто для проведення конференцій та корпоративних заходів – місто МІСЕ-туризму (діловий туризм). Трускавець Здруй – місто відпочинку та оздоровлення з центром розваг та змістовних екскурсій. Курорт, де комфортно всім. Місто, де можна цікаво і змістовно провести час, відвідавши ті чи інші атракції. Місто, де Вас привітно зустрінуть, якщо Ви прибули на день чи одну ніч, навіть якщо Ви просто транзитний гість. Місто, де раді багатому та бідному, де комфортно всім – і великим і малим. Територія, де вільно почуває себе турист, мандрівник, звідкіля б він не приїхав і де йому допоможуть, попробують порозумітися зрозумілою мовою та добрим словом, напоять цілющою водою, нагодують як подорожуючого, покажуть і розкажуть щось таке, від чого перехопить дух і Вам сюди обов`язково захочеться повернутися.

Так виглядав би Трускавець в ідеалі, курорт в класичному розумінні цього слова.

Чого бракує місту, щоб стати курортом?

Бракує трішки інформації про місто та регіон. Є проблеми зі сполученням до Трускавця. Місту потрібні хороші мережеві готелі та хостели за доступною ціною. На жаль, зараз завищені ціни на готелі та послуги. Всі хочуть отримати надприбутки. Висока ціна – низька якість послуг. За оригінальністю та концептуальністю відстають місцеві кафе та ресторани. У Трускавці вони «шаблонні» радянські, бракує оригінальності та тематичності. Сервіс готелів бажає кращого. І основне – в місті відсутні атракції. Все, що проводиться, одноразове і без смаку. Відсутня системність, а це сигнал про те, що відсутній План сталого розвитку міста. Влада, бізнес та громада не можуть знайти точки дотику. Місто розвивається за класичним принципом джунглів «Кожен сам за себе». Не вибрана модель розвитку курорту, відсутня стратегія розвитку міста.

Що треба зробити

Успіх розвитку курортології та туризму в збереженні традицій та державній підтримці. Промоційна політика в місті кинута напризволяще. З жовтня місяця 2015 року не працює сайт інформаційного центру. Керівник відділу розвитку міста не знає адреси промоційного міського сайту, офіційного туристичного порталу міста truskavets.ua, не розуміє, що має робити і для чого прийшла. Хто б не займав цю посаду, в нього є обов’язки і є керівник, який відповідає за діяльність цілого гуманітарного блоку міста. Трускавецькі депутати кажуть, що останній раз цього заступника з гуманітарних питань в сесійній залі бачили в грудні минулого року. То хто ж відповість за промоційний провал? Чому в Трускавці нема відпочивальників? Державний чиновник повинен відповідати за свою бездіяльність, бо отримує зарплату за кошти платників податків.

Провал в кадровій політиці, труднощі з персоналом, недостатній професійний рівень, невідповідність навичок співробітників новим технологіям, відсутність мотивації – попередження про кризу в управлінні. Менеджери це називають «етап warning».

Що ж насправді роблять чиновники

Замість того, щоб розпочати демонтаж неефективної адміністративної системи, яка забирає ресурси, чиновники всіх рівнів стараються зберегти її. Відсутні умови для розвитку бізнесу та підірвана довіра інвесторів до влади. Так було позавчора, вчора, так є сьогодні...

Перш, ніж вкладати в розвиток міста, інвестор повинен тричі подумати... Для того, щоб ти щось отримав, чи розвинув свій бізнес, ти повинен як мінімум бути депутатом, або хоча б належати до клану гібридної бізнес-партії, яка дбає лишень за свої власні меркантильні інтереси. Зі створенням комфортних умов для функціонування бізнесу в місті завжди були проблеми. Ці проблеми створювала і створює місцева влада. Скільки нових робочих місць створено в місті за останні пів року? Може, в місті комфортно підприємцям, які наповнюють бюджет? А як щодо розвитку малого та середнього бізнесу?

Що не міський голова, то кращий. Особисті амбіції, залежність від обставин, головне – взяти якнайбільше вже сьогодні і тільки для себе. Як втриматися в кріслі та задовольнити апетити тих, хто посадив тебе на трон? Думка громади – це ніщо. Хто тепер рахується з людьми…

Навчитися заробляти кошти, а не освоювати

Основний месидж адміністративного апарату та виконкому – це освоєння бюджетних коштів. При такій постановці питання про ніякий розвиток міста не може бути мови. Спочатку все, що нічиє, повинно бути приватизовано і то з вигодою для себе. Крім гасел для народу на кшталт створення вільної туристичної зони (правда, що це таке – ніхто не знає), ми їдемо до Польщі та створюємо міф промоції: Захід нам поможе. Ілюзія для ідіота. Дайте кошти, ми їх потратимо з власною вигодою.

Мотивація «заробляємо самі і даємо заробити людям» відсутня. Які люди, ми що, лохи? Натомість людям пропонують адміністративну реформу, таку собі лакмусову цукерку.

Нюанси адміністративно-територіальної реформи

Місту-курорту Трускавець пророкують велике майбутнє в ролі центру адміністративної громади. Цікаво, чи розуміють в Інституті регіональних досліджень і в обласній та районних радах та адміністраціях, що місто Трускавець повинно залишатися курортом, а не ілюзорним адміністративним центром? В Трускавці наявні унікальні лікувальні фактори, мінеральні води, яким немає аналогів в світі.

Напевно, найлегше взяти карту Дрогобицького району, 54 населені пункти розділити на 7 непропорційних частин, додати так на всякий випадок декілька населених пунктів інших районів і презентувати це як проект децентралізації – наперед створивши анклави «збиткові об`єднання громад» (держава все одно перекриє збитки), де в більшості з новостворених громад видатки більші, ніж прибутки.

Наприклад, в Меденицькій селищній об’єднаній територіальній громаді, яка об`єднає 11 місцевих рад, 17 576 тис мешканців, доходи складають 44 822 тис. грн., а видатки 46 475 тис. грн. Для чого створювати щось, наперед знаючи, що воно збиткове? Навіщо Нижні Гаї і Верхні Гаї приєднувати до збиткового Стебника, наперед розуміючи, що це авантюра. А для чого Меденичам Гірське Миколаївського району, а Східниці Підгородці Сколівського району? А Трускавцю нащо Орів Сколівського району? Більшість жителів Трускавця проти приєднання до курорту cіл Орів, Зимівок, Уличного та Доброгостова. Хто спитав у жителів Меденич, Підбужа, Трускавця, жителів сіл, чи потрібне їм таке об’єднання?

Про яке об’єднання може йти мова, коли відсутні паспорти громад і картографічний матеріал з чітко визначеними межами населених пунктів? Не проведено інвентаризацію об’єктів інфраструктури населених пунктів, не визначені проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Про клани і грядущі вибори

Що за блеф-ідея від кланових олігархічних груп: роздерибанити територію, розділити зони впливу заради перемоги на передчасних місцевих виборах? Реформи «заради того, щоб втриматися при владі будь-якою ціною».

А як прості люди, що отримають вони? Проблеми. Не заганяйте людей в біду. Пожалійте країну. Де ж Ваша державність?

Про кризу та антикризових менеджерів

Криза – незапланований, небажаний та необмежений у часі процес, який може суттєво заважати та унеможливлювати нормальне функціонування системи та призводить до краху управління. Наразі ми маємо справу з наслідками економічної та політичної кризи світової системи управління. Крах в системі управління, процес демографічного характеру, необхідно поміняти менеджерів (зміна поколінь) та створити нову систему управління, ліквідувати залишки радянської влади (ради всіх рівнів), натомість ввести інститут префектів.

Не хочу ображати великих «реформаторів», проте тим, хто втілює в життя адмінреформу, скажу так: не робіть дурниці. Даний проект об`єднання громад для району неприйнятний і нічого доброго крім чиєїсь власної вигоди не несе.

Послухайте людей. Будь-які реформи повинні бути ефективними і повинні принести користь людям. Дрогобицький район переживає явище застою в організації управлінської структури.

Про те, що є насправді

Курорт Трускавець – плацдарм розвитку Південного Дрогобицько-Бориславського економічного вузла індустріально-аграрного типу з чітко визначеним туристично-рекреаційним кластером (курортами Трускавець та Східниця). Необхідні зміни на часі з метою пристосування до новітньої реальності. Потрібно створити моніторингову групу (антикризовий підрозділ, сформований з зовсім нових людей – аналітиків, логістів, системотехніків тощо), провести SWOT-аналіз та розробити програму антикризових дій, щоб зупинити епідемію неефективного керівництва.

Повністю підтримую Асоціацію голів сільських та селищних рад Дрогобицького району щодо принципу співробітництва територіальних громад. Адміністративно-територіальна реформа потрібна безумовно, але така, яка принесе технічне переоснащення, відродження виробництва, створить нові робочі місця, дасть поштовх розвитку сільського господарства, наповнить бюджети громад, сприятиме покращенню умов для ведення бізнесу, а для жителів району дасть можливість отримати комфортні умови для життя з високим рівнем доходів.

Місто Трускавець як курорт може стати плацдармом для втілення реальних реформ. Але для цього необхідна воля громади. Інакше будь-які реформи приречені на провал. Бажаю всім розуму та терпіння…

Віктор Пиців

Роман Драновський – легенда звукорежисури

Кажуть, коли навіть не стає людини, легенди про нього вічні. Звісно, якщо людина достойна стати легендарною.

6 червня перестало битися серце одного із кращих і справді легендарних звукорежисерів України – Романа Драновського. Можливо, у широких колах ця людина була малопомітною, проте в професійно-музичному середовищі він був справжнім самородком у своїй царині. Його поважали і мали за честь з ним працювати відомі співаки, ансамблі та гурти. Його надзвичайно тонке відчуття звуку завжди перевтілювалося у феєричний саунд на сцені. Він був тим чарівником, який був здатний з купи заліза витиснути справді фірмовий якісний звук.

Пригадую зі свого творчого досвіду, коли на початках робив перші кроки, завжди був спокійний, коли за мікшерним пультом був Роман. Тоді і фонограми були не завжди на висоті, і робота з мікрофоном ще не відпрацьована. Але усі ці недоліки приховувалися вухами і руками Романа. Далі, коли справа дійшла до студійної роботи, його поради теж були на вагу золота.

7 червня Романа поховали у рідному для нього місті Стебнику, звідкіля він розпочинав свою кар’єру як музикант. Його досі пам’ятають як учасника ВІА «Едельвейс» (одна з яскравих сторінок в культурній історії міста). Далі – Трускавець, робота з багатьма колективами. Тому невипадково на похорон з`їхалося багато музикантів, співаків, і навіть циркових артистів. Так, у натовпі довелося побачити Ярослава Дуба, музикантів групи X-Projekt, співачку Петру, працівників ПК ім. Шевченка, відомого циркового артиста Олега Чаплю, весільних музикантів регіону і ще багато відомих особистостей.

Під час похоронної процесії присутні довідалися про ще одну сторону життя покійного Романа. Отець Михайло Комарницький розповів про те, що ще у радянські часи Роман на прохання отця під страхом потрапити в міліцію не побоявся і погодився допомогти озвучити храм, за що йому отець вдячний до сьогодні. Справді, друзі переповідають, що Ромко або «Чуня» (як його кликали між собою його товариші) був надзвичайним патріотом і духовною людиною. Мені ж останній раз довелося поспілкуватися з Романом три місяці тому на похороні ще одного відомого нашого земляка Анатолія Іванюка. Тоді вкотре звернув увагу на те, що постійно на запитання «як справи», Ромко відповідав: «Добре! Працюємо! Заходь на чашечку кави». Він ніколи не скаржився на здоров`я та на життя. Можливо, це робило його душею усіх компаній.

Та Романа не стало. Для усіх нас якось неочікувано і нелогічно. Та все ж Господь його забрав мабуть з кращими помислами. Тому в останню земну путь Романа Драновського друзі, колеги, знайомі, рідні проводжали з оплесками, як годиться справді гідному артисту. Легкої тобі дороги, друже… І вічная пам`ять…

Ярек

Податковий календар на червень 2016 року

09 червня, четвер

Останній день подання:

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма № 1-РА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ).

15 червня, середа

Останній день подання:

- заяви про застосування спрощеної системи оподаткування в разі переходу на єдиний податок з ІІІ кварталу 2016 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за травень 2016 року (форма № 3ВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку.

- довідки про використані розрахункові книжки за травень.

17 червня, п’ятниця

Останній день подання:

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу 2016 року.

Останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за червень 2016 року платниками, віднесеними до І та 2 груп;

21 червня, вівторок

Останній день подання:

- податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за травень 2016 року платниками, які обрали місячний строк звітування;

- декларації з акцизного податку за травень 2016 року;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за квітень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у травні.

Останній день сплати:

- авансового внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за травень 2016 року (крім гірничих підприємств).

30 червня, четвер

Останній день сплати:

- плати за землю за травень 2016 року;

- податку на додану вартість за травень 2016 року платниками, у яких базовий податковий період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за травень;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2016 року;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2016 року.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Наближається граничний термін подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Відповідно до Закону України від 19.12.1995 № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в том числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02. 2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470, який розроблено на виконання частини третьої ст. 16 Закону №481. Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року.

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форми власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).

Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.

Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направлення нових звітів з уточнюючими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Хто є платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів: суб’єкт господарювання чи філія

Платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)).

При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1 прим. 1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України (ГКУ) суб’єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Суб’єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (п. 6 ст. 55 ГКУ).

При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації (ст. 58 ГКУ).

Згідно з ч. 1 ст. 95 Цивільного кодексу України (ЦКУ) філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Також слід зазначити, що відповідно до ч. 3 та ч. 5 ст. 95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб’єкт господарювання, зокрема, юридична особа. Філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Підприємство самостійно визначає кількість Z-звітів надрукованих РРО, але не менше одного разу на добу

Застосування реєстраторів розрахункових операцій регламентується Законом України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон № 265/95-ВР) та Постановою Кабінету міністрів України від 18.02.2002 № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» зі змінами та доповненнями (далі – Вимоги № 199).

Тривалість зміни РРО – це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами. Цим і обумовлено вимогу виконувати Z-звіт щодня. При цьому прив’язки до зміни продавця-касира, працюючого з РРО, Вимоги № 199 не містять. Таким чином, при передачі зміни робити Z-звіт не обов’язково.

Згідно з п. 2 Вимог № 199, Х-звіт – це денний звіт без обнуління інформації в оперативній пам’яті реєстратора.

Відповідно до ст. 2 Закону № 265/95-ВР денний звіт це документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням. Друкування на РРО чеку «Службова видача», з подальшим оформленням прибуткового касового ордеру та запису його в касовій книзі підприємства, дає можливість здійснювати контроль за роботою кожного окремого касира.

При цьому законодавством не встановлено обмежень щодо кількості друкування на РРО впродовж дня (зміни) Х-звітів та Z-звітів.

Враховуючи викладене, підприємство може самостійно вирішувати яку кількість Z-звітів протягом дня воно планує роздрукувати. Головне виконати вимоги з роздрукування Z-звіту за день.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 08 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником