Трускавецький вісник № 113 (1254) від 21 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 113 (1254) від 21 червня 2016 р.

21.06.2016У номері: Літо в Трускавці; Рамадан у Трускавці; Короткі новини регіону; Інформує податкова.

Короткі новини

У Трускавці в липні пройде американський табір «Speak out»

8-13 липня у Трускавці буде проведено літній американський табір «Speak out» для студентів з усієї України. Організатори запрошують до участі в таборі місцевих студентів та учнів старших класів.

34-річного трускавчанина ледве знайшли

Як інформує департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, у понеділок, 20 червня, о 15.00 біля с. Урич Сколівського району пішов в ліс національного природного парку «Сколівські бескиди» та не повернувся житель м. Трускавець, 1982 року народження. До пошукових робіт було залучено Славську пошуково-рятувальну групу пошуково-рятувальної частини ЗТС м. Львова (5 чол., 1 од. техніки), особовий склад Сколівського відділення Стрийського відділу НП (9 чол.) та відпочиваючі 62 чол. В ході пошукових робіт о 01.12 особовим складом Славської ПРГ заблукалого було знайдено в урочищі «Тустань». Трускавчанин знаходився у задовільному стані та медичної допомоги не потребував.

У Стебнику влада зволікає з виділенням земельних ділянок учасникам АТО

Впродовж восьми місяців нова стебницька влада не спромоглась забезпечити земельними ділянками учасників АТО, які їх ще не отримали. Про це інформує на своїй сторінці в мережі Фейсбук депутат Стебницької міської ради від НРУ, екс-мер Стебника Василь Пецюх.

- Мер Петро Старосольський, щоб відвернути увагу від вирішення цієї проблеми, вдається до примітивних маніпуляцій і поширення неправди. Так, в коментарі одному з місцевих сайтів ним була оприлюднена неправдива інформація, що земельні ділянки, надані до листопада 2015 року, знаходяться в непридатних місцях, - обурюється Василь Пецюх і спростовує цю неправдиву інформацію в такий спосіб:

- За час моєї каденції учасникам АТО було виділено близько 60-ти земельних ділянок, в основному по вул. Зелена Діброва, Винниченка, Солецька. Ці ділянки знаходяться в існуючій житловій забудові міста. Пан Старосольський говорить, що більшість ділянок знаходяться в зоні гірничого відводу, де будувати, на його думку, заборонено. Схоже, що міський голова не розрізняє, що таке зона гірничого відводу і зона впливу гірничих робіт. В зоні гірничого відводу знаходиться більша частина Стебника, тому подібні заяви свідчать про його необізнаність або некомпетентність. Більшість учасників АТО були задоволені отриманими ділянками. Було кілька бійців, яким не сподобалось місце і вони переписали заяви. Серед них боєць Тарас Гапон з Сільця, який написав заяву на іншу ділянку поруч з автостанцією. Це було в жовтні 2015-го року. Проте бажану ділянку він досі не отримав, оскільки на неї також претендувала особа з близького оточення мера Старосольського. Через те, що значна частина історичних земель Стебника була передана в радянські часи Болехівцям, в місті існує дефіцит вільних ділянок. За моєї ініціативи та після неодноразових звернень до влади Болехівців було розпочато розроблення проекту кварталу забудови для учасників АТО на болехівецьких землях. В мене є також пропозиція для Петра Романовича: оскільки для бійців не вистачає землі, то цей дефіцит можна зменшити за рахунок 1-го гектара вільної землі, що знаходиться біля Народного дому. На цій площі можна забезпечити ділянками до 15-ти учасників АТО.

На малюнку зображено основні зони, де були виділені земельні ділянки учасникам АТО і їх розміщення відносно рудників Полімінералу.

Власна інформація

У Дрогобичі дворічна дівчинка випала з вікна п'ятого поверху і залишилися живою

Дитина впала на кущі, що врятувало їй життя. За невиконання батьками обов’язків по догляду за дитиною відкрито кримінальне провадження.

За попередніми даними, 20 червня 24-річна мешканка одного з сіл Дрогобицького району разом із своєю дворічною донькою гостювала у своїх батьків у Дрогобичі. Близько 22.20 дорослі відволіклися, а дівчинка, яка бавилася у вітальні, вилізла на диван біля відчиненого вікна, не втрималася і випала з п’ятого поверху. Життя дитині врятувало те, що вона впала на зелені насадження біля вікон першого поверху будинку.

Постраждалу з травмою живота та саднами на тілі госпіталізовано.

Правоохоронці встановлюють всі обставини травмування дворічної дівчинки. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст.166 (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) КК України. Санкція статті передбачає покарання – обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк. Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області

Рамадан в Трускавце

Рамадан (другое название – Рамазан) – это месяц поста у мусульман. В течение этого месяца, который в 2016 году припадает на 8 июня – 7 июля, верующие мусульмане от рассвета до заката солнца отказываются от приёма пищи. Мусульманский пост отличается от христианского, поскольку мусульманам пророк Мухаммед запретил поститься более одного дня без перерыва, поэтому в начале ночи мусульмане собираются и вкушают пищу.

Совместно встретили Ифтар (именно так называется окончание постного дня) и мусульмане, которые проживают в Трускавце или пребывают здесь на отдыхе. Организовал совместное разговление Международный альянс «Азербайджан-Украина» (председатель Эльмар Мамедов), чье региональное представительство находится в нашем городе-курорте. На торжество Ифтара пригласили также отдыхающих-немусульман, чтобы они увидели, какие обычаи существуют у верующих Азербайджана. Кстати, на праздник в честь священного месяца Рамадан был приглашен и мэр города Трускавец Андрей Кульчинский, но он не смог принять участие в встрече, поскольку пребывает на конференции в городе Киеве.

После молитвы и чтения строф из соответствующей суры (главы) Корана присутствующие начали разговление глотком воды. Совершив намаз, мусульмане неспешно принялись за пищу, ниспосланную им в этот вечер. Они охотно объясняли присутствующим гостям символику того или другого блюда. Кроме сушеных фиников, свежих фруктов и сладостей угощали также знаменитой пахлавой, сделанной из грецких орехов, меда, муки и других ингредиентов.

Во время чаепития Эльмар Мамедов рассказал о тех проблемах, которые сегодня стоят перед Украиной и Азербайджаном, о совместной дружбе и о тех, кто делает пакости азербайджанцам и украинцам. Недавно господин Мамедов давал интервью для местной радиостанции «Твоє радіо», в котором более подробно затронул эти вопросы.

Выступая на Ифтаре, председатель Международного альянса «Азербайджан-Украина» рассказал о деятельности организации, и презентовал книги, которые подарил альянсу известный азербайджанский писатель, который сейчас пребывает на отдыхе в Трускавце. Эти книги будут находится в офисе альянса (гостинично-курортный комплекс «Карпаты», г. Трускавец, ул. Карпатская, 2, ІІ-й этаж).

Разговление во время Рамадана может длиться целую ночь. Главное – не еда (она в этом случае умеренна), а прославление Аллаха и разговоры, которые укрепляют единство верующих. Азербайджанцы, которые собрались на Ифтар в Трускавце, прерывали разговоры молитвами, а потом снова возобновляли их. Речь шла о напряженной ситуации вокруг Нагорного Карабаха, о предстоящих переговорах с Арменией по поводу карабахского вопроса, о студентах-азербайджанцах в Украине, о культурной жизни азербайджанцев, об известном азербайджанском ресторане Трускавца «Огни Баку» и о деятельности МА «Азербайджан-Украина».

В завершение Ифтара гости поблагодарили господина Эльмара Мамедова за организацию встречи и популяризацию Азербайджана в Украине вообще и в курортном городе Трускавец в частности. «Тэшеккюр, Эльмар муэллим! Тэшеккюрлер!», - слышались слова благодарности взволнованных верующих.

Как заметил Эльмар Мамедов, такие встречи призваны укреплять дружбу между украинским и азербайджанским народами, способствовать познаванию культуры и традиций наших народов, открывать Азербайджан для украинцев и Украину для азербайджанцев. Эльмар Мамедов также выразил благодарность Интернет-изданию «Трускавецкий вестник» за освещение деятельности Международного альянса «Азербайджан-Украина».

Владимир Ключак

Літо в Трускавці

/Туристи у Трускавці: хто, звідки і скільки?/

На вулиці літо, розпал сезону. Але вже можна стверджувати – очікуваної вигоди від сезону місто не отримає. Ніби і є курортники, але наполовину менше, ніж торік. Зараз посеред літа в місті в середньому на відпочинку не більше 10-13 тисяч чоловік, які приїхали на 10-14 днів. Поодинокі приїжджі туристичні групи дітей до дельфінарію та на СПА в «Женеву» і все. Туристів Трускавець не любить. Пізнавальний та відпочинковий вікенд – це мрія туриста в Трускавці. Поселитися в місті на день чи два нереально. Менеджери готелів неначе в гарячці, місця на добу не бронюють, хостели в місті відсутні взагалі. Курорт живе, а точніше доживає за рахунок минулої слави. Всі хочуть надприбутки і то вже. Висока ціна і низка якість послуг, а ще бздури від тих, хто мав би робити все, згідно своїх обов’язків для наповнення міста курортниками.

Бездарна концепція розвитку та промоційні акції від відділу по боротьбі з туризмом («гуманітарна» команда мерії). Афера з курортною карткою та ярмарки від курортного центру (чорні баняки з баношем, гори дров, ядучий дим мангалу та море алкоголю на центральній площі – такий собі циганський табір). Місто від цього крім антиреклами не отримує нічого. Найцікавіше те, що своїм підприємцям заробляти не дають. Найбільшими ворогами мерії є самозайняті люди – ті, що наповнюють міський бюджет. Чужим все, своїм зась.

Туроператори запрошують до міста, бронюють місця в готелі, але заповнюваність готелів та санаторіїв міста невисока – 40-60%. Гості надають перевагу не дорогому житлу, додатковими послугами не користуються, п`ють воду в бюветі, слухають в парку вуличних музикантів, зрідка купують щось у місцевих перекупок в парку. Сувенірний ринок пустий, рідко хто купить якийсь сувенір на згадку. Курортників не цікавлять навіть екскурсії, вперше за останні роки екскурсійні бюро терплять крах. Популярні як завжди бойківські забави та рибалка, Львів на вихідні та виїзд на природу, Східниця та Майдан, а до Дрогобича везуть безкоштовно, щоб заманити туриста. Які дальні екскурсії, в гостей просто немає грошей!

Місто виявилось не готове до змін. Декілька акцій до відкриття сезону, цирковий і пісенний фестиваль від санаторію »Карпати» та День міста ситуацію не рятують. Гості міста розчаровані. Туристи запитують: «Чому в парку не грає духовий оркестр? Чого пустує міський тенісний корт біля бювету? Невже так важко було відремонтувати сходи в парку та привести до ладу стежки та алеї? Для цього не потрібні мільйони. Чому в такому жахливому стані приміщення бюветів? Чому заклади громадського харчування «шаблонні» і не змінять хоча б інтер`єр? Завишені ціни на проживання в готелі та на меню в ресторанах і кафе. Брак інформації про регіон і відсутня елементарна карта міста (українською та іноземною мовою). В інформаційному центрі коли звертаєшся англійською чи польською, то бачиш перестрашені очі «менеджерів». Взагалі, хто взяв цих неуків та бездарів на роботу? Це ж лице міста!»

Серед прибулих переважає частка гостей з України – 90%. Географія українських туристів виглядає так: Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя, Херсон, Вінниця, Полтава, Черкаси, Чорноморськ (Іллічівськ) та Харків.

Відпочивають у нас гості з Польщі – невеликі групи по 10-30 чол. (термін на 10 днів). Зупиняються в сан. «Південному», «Шахтарі» та «Дніпрі». Молодь з Польщі в Трускавець не їде, бо тут їм просто нічого робити. Гості, що прибули з Польщі (вікова категорія за 60 і далі), в Трускавці вже по третьому разу, від них нуль прибутку, з ними лиш одні проблеми. Багато з них з ностальгією згадують минуле, трактують історію на свій лад (стверджують «же то є вшистко польське і взагалі Трускавець то польське місто»), і на то нема ради. В цій дурі їм підтакують ті, хто запросив їх до міста (приймаюча сторона, менеджери готелів) – чого не зробиш заради вигоди.

Невелика кількість гостей з Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Білорусії та Молдови (відпочивають в готельно-курортному комплексі «Карпати» та «Женева-Рояль»).

Росіян в місті майже немає, натомість з`явилися корейці та в`єтнамці, толку з них мало, після них бруд і гори сміття.

З нових туристичних ринків, що їдуть в Трускавець, стримані та ввічливі туристи з Голландії, Англії, Словенії та США. Невеликі групи 4-6 чол. на 2-3 дні (зупиняються в готелі «Золота корона» та невеликих віллах). Євреї з Німеччини вибирають «Міротель» та «Ріксос». Українці стали більш ощадними та економними (війна та криза зробили своє). Найщедріші туристи з Білорусі та Узбекистану, вони не жалкують грошей, інвестують у власний світогляд, купують сувеніри та подарунки на згадку. Нахабні (бо при грошах) туристи з Азербайджану. Найскупіші поляки, шкодують собі у всьому (звісно, крім алкоголю).

 Санаторно-курортні заклади "Карпати", "Перлина Прикарпаття", "Шахтар", "Молдова", "Військовий", дитячий санаторій "Джерело", пансіонати "Світязь", "Світязянка" та "Віктор", готелі «Ревіта», "Оскар" тримаються на плаву (заповненість в них ситуативна 50-80%) працюють в звичному режимі, приймають відпочивальників по путівках на санаторно-курортне лікування. Немісцеві менеджери (що взяли в оренду номери) готелю «Трускавець» вчаться приймати туристичні групи під брендом «все включено два в одному» (проживання + екскурсія). Мережа дорогих готелів як «Ріксос», «Шале Грааль» та «Міротель» взагалі живе в паралельному світі розкоші. Вони виступають рекламою, ширмою для мерії. А ще влада міста готує «подарунок» жителям та гостям курорту – вхід в бювети буде платним. Братимуть гроші не за воду Нафтусю, а за вхід в приміщення (ноу-хау від команди мера міста та дирекції ПрАТ). Інакше як диверсією це назвати не можна. Новітні диверсанти хочуть скандалу, хліба та видовищ. Замість заробляти самим та дати заробити людям, чубляться між собою. Політика та курорт – речі несумісні.

Так виглядає Трускавець в сезон «літо 2016 року». Трускавець в пошуках імпульсу розвитку і чимось нагадує блукаючу зорю.

Жителі міста повинні навчитися любити Трускавець, а не гроші. Головна проблема сучасного Трускавця – неефективне управління містом, феномен «недоменеджменту». Через це управлінські структури не можуть пристосуватись до змін на ринку.

Є дуже простий та ефективний спосіб усунути недоліки управління. Лікар повинен зрозуміти, що він мер, та змінити своє оточення. Інакше дуже скоро оточення замінить лікаря…

Віктор Пиців

Гра з перемінним успіхом

Після напружених ігор у травні-червні зараз футболісти ФК «Зоря-Трускавець» матимуть змогу зробити невеличкий перепочинок. Тижнева «відпустка» дасть можливість не лише розслабитися, але й підготуватися до чергових футбольних баталій, адже захисникам футбольної слави Трускавця є ще над чим попрацювати. Особливо це стосується юнацької збірної, для якої смуга невдач розпочалася після поразки від команди з Добромиля. Так, ігри кінця травня та першої половини червня не надто порадували вболівальників юнацької збірної міста-курорту. Добромиль, Борислав, Старий Самбір та Гніздичів зуміли обіграти нашу команду (у випадку Старого Самбора та Борислава – навіть із «сухим» рахунком).

Натомість доросла збірна «Зорі» грає з перемінним успіхом. Після невдалої гри з Добромилем, яка проходила 22 травня і в якій трускавчани програли з рахунком 2:1, «Зоря» розгромила бориславський «Нафтовик» (4:0). З чотирьох голів, забитих у ворота бориславців, троє – на рахунку Романа та Андрія Шакальців і Юрія Хомончака, четвертий – авто гол.

В той час, коли юнаки з Трускавця зазнали поразки від команди «Прикарпаття» (Старий Самбір) з рахунком 4:0, доросла збірна «Зорі» обіграла «Прикарпаття» з рахунком 5:1 (голи забивали Роман Шакалець, Олег Михайлівський, Олег Штибель, Юрій Хомончак, Михайло Бадецький).

А от виграти від команди «Кохавинка» (Гніздичів) трускавчани не змогли. Попри потужні атаки нападаючих та бомбардирів і потуги нашого воротаря гра закінчилася з рахунком 4:2 на користь гніздичан.

Проте незважаючи на окремі поразки, команда з Трускавця міцно тримається в турнірній таблиці на третій позиції. За кількістю забитих голів Трускавець теж лідирує (на 8 ігор – 23 забиті м`ячі). Детальніше за перипетіями футбольних змагань за участю нашої трускавецької «Зорі» можна стежити на сайті https://www.dufll.org.ua/

Володимир Ключак

Інформує податкова

«Гаряча лінія» в податковій

16 червня 2016 року відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» завідувача сектору оподаткування фізичних осіб Садлівської М.І. та головного державного інспектора Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Дікун М.В. на тему «Контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів». Пропонуємо Вашій увазі деякі питання та відповіді.

- Що є базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

- Відповідно до п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст.266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).

Згідно з п.п. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 ПКУ база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

- Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості?

- Відповідно до п.п. 14.1.129 Прим. 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:

а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі промислові та склади;

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

є) інші будівлі.

- Підкажіть, хто здійснює контроль за оподаткуванням підакцизних товарів?

- Контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів здійснюється Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області та його територіальними підрозділами у межах повноважень.

- Чи необхідно вносити місце торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами до Єдиного реєстру місць зберігання?

- Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

- Чи необхідно отримувати ліцензію та РРО для реалізації слабоалкогольних напоїв?

- Роздрібна торгівля слабоалкогольними напоями здійснюється на підставі ліцензії на право роздрібної торгівля алкогольними напоями із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі.

- Скажіть, чи необхідно отримувати ліцензію для реалізації тютюну у кальянах?

- До тютюнових виробів відноситься - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування для реалізації яких необхідне отримання ліцензії.

Щодо типових помилок при заповненні Податкових декларацій екологічного податку у 2016 році

Головне управління на підставі проведеного аналізу Податкових декларацій екологічного податку за І квартал 2016 року звертає увагу на основні помилки, які допустили платники податків при складанні звітності.

Під час заповнення Додатків до Податкової декларації не враховано збільшення з 1 січня 2016 року ставок екологічного податку, які визначені статтями 243, 245-246 Податкового кодексу України, відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»), тобто застосовані ставки екологічного податку, які діяли у 2015 році.

Не заповнені колонки у Додатках розрахунків «Коефіцієнт», або замість коефіцієнта «1» проставляється «0», або замість значення коефіцієнта помилково зазначається ставка податку. У Додатках до Декларації зазначено загальний код групизабруднюючих речовин, а не код забруднюючої речовини.

У Додатках до Декларації ставка податку не відповідає коду забруднюючої речовини.

Форма Додатку не відповідає виду забруднення навколишнього природного середовища. Наприклад, замість Додатка 1 до Декларації за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення заповнено Додаток 2 до Декларації – за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, а ставки та коди забруднюючих речовин зазначено, як для Додатка 1.

Враховуючи наведене, просимо платників екологічного податку врахувати дану інформацію при складанні Податкових декларацій екологічного податку та забезпечити дотримання встановленого порядку заповнення усіх реквізитів звітності, правильне застосовування ставок та коефіцієнтів.

Крім того, у разі наявності підстав пропонуємо платникам відповідно до ст. 50 Податкового кодексу України внести необхідні зміни до поданої ДПІ податкової звітності з екологічного податку.

Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує платникам порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС. Відповідно до пп. 2, 3 Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 року № 567 (далі – Порядок), довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС видається за встановленою формою (Додаток 1 до Порядку) за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги, безоплатно на підставі заяви про видачу довідки.

Зазначена заява має відповідати Додатку 2 вказаного вище Порядку з обов’яковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, положеннями якого визначено необхідність підтвердження відсутності у платника податків податкового боргу, що оформлюється довідкою, яка надається контролюючим органом, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків.

Строк розгляду заяви платника податків та видачі довідки або направлення відмови в її наданні становить п’ять робочих днів з дня отримання такої заяви органом ДФС (п. 4 Порядку). Пунктом 6 Порядку визначено, що строк, протягом якого довідка може бути видана, має відповідати визначеному у ній строку дії. Якщо платник податків не звернувся до органу ДФС за отриманням довідки протягом строку її дії, вона підшивається до справи платника податків. Згідно з формою довідки у ній зазначається строк її дії, який становить 10 календарних днів від дня реєстрації такої довідки в контролюючому органі.

За наявності у платника податків податкового боргу контролюючим органом готується лист платнику податків (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі довідки, який надсилається на адресу платника податків (п. 8 Порядку).

До якої дати ЮО повинна сплачувати земельний податок у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності?

Згідно з п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок - обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок) (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Відповідно до частиною 1 ст. 92 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ), право постійного користування земельною ділянкою – це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Статтею 4 Закону України від 01 липня 2004 року № 1952 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що державній реєстрації підлягають, зокрема, право постійного користування. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ). У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Статтею 141 ЗКУ визначено, що підставами припинення права користування земельною ділянкою є:

а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;

б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом;

в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;

г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;

ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

д) систематична несплата земельного податку або орендної плати;

е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці;

є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.

Таким чином, у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності юридична особа сплачує земельний податок за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати припинення права постійного користування земельною ділянкою, що оформлено відповідно до законодавства.

Які послуги, пов’язані з перевезенням пасажирів та вантажів транзитом, звільняються від оподаткування ПДВ?

Згідно з п.п. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) постачання послуг - будь-яка операція, зокрема що не є постачанням товарів, або надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до п. 197.8 ст. 197 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням).

Звільнення від оподаткування, передбачене абзацом першим цього пункту, не поширюється на операції з постачання послуг, що виконуються (надаються) для забезпечення переміщення (транспортування) природного газу транскордонними газопроводами (транспортування природного газу територією України в митному режимі транзиту).

Відповідно до ст. 90 Митного Кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI із змінами та доповненнями, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Разом з тим, Закон України від 20 жовтня 1999 року № 1172 -XIV «Про транзит вантажів» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1172) є Законом, який визначає засади організації та здійснення транзиту вантажів авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом через територію України.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1172 транзит вантажів – перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України. При цьому учасники транзиту - вантажовласники та суб’єкти підприємницької діяльності (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи).

При цьому транзитні послуги (роботи) - безпосередньо пов’язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що здійснюється в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо (ст. 1 Закону № 1172). Згідно із ст. 6 Закону № 1172 транзит вантажів супроводжується товарно-транспортною накладною, складеною мовою міжнародного спілкування.

Залежно від обраного виду транспорту такою накладною може бути авіаційна вантажна накладна (Air Waybill), міжнародна автомобільна накладна (CMR), накладна УМВС (СМГС), накладна ЦІМ (СІМ), накладна ЦІМ/УМВС (CIM/SMGS, ЦИМ/СМГС), коносамент (Bill of Lading). Крім цього, транзит вантажів може супроводжуватися (за наявності) рахунком-фактурою (Invoice) або іншим документом, що вказує вартість товару, пакувальним листком (специфікацією), вантажною відомістю (Cargo Manifest), книжкою МДП (Carnet TIR), книжкою АТА (Carnet ATA). При декларуванні транзитних вантажів відповідно до митного законодавства України до органів доходів і зборів подається митна декларація або накладна УМВС (СМГС), накладна ЦІМ (СІМ), накладна ЦІМ/УМВС (CIM/SMGS, ЦИМ/СМГС), книжка МДП (Carnet TIR), книжка АТА (Carnet ATA), необхідні для здійснення митного контролю. У разі транзиту вантажів залізничним транспортом до органів доходів і зборів на дільницях, на які поширюється сфера застосування Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ), подається накладна ЦІМ (СІМ). У разі транзиту вантажів залізничним транспортом на інших дільницях до органів доходів і зборів подається накладна УМВС (СМГС) або накладна ЦІМ/УМВС (CIM/SMGS, ЦИМ/СМГС), що містить відомості, необхідні для здійснення митного контролю.

Таким чином, операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також послуг, які безпосередньо пов’язані з транзитом вантажів, що здійснюються в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо, та операції з постачання додаткових (супутніх) послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням), звільняються від оподаткування ПДВ за умови надання відповідних документів.

Як для туристичного оператора та туристичного агента правильно розрахувати встановлений для реєстрації платником ПДВ обсяг операцій з постачання туристичних продуктів (туристичних послуг)?

Згідно з п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Відповідно до п. 182.1 ст. 182 ПКУ якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з ПКУ, для визначення необхідності обов’язкової реєстрації та можливості добровільної реєстрації платником ПДВ потрібно враховувати значення терміну постачання товарів/послуг (п.п. 14.1.185 та п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно із розд. V та розд. ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою та ставкою 7 відсотків ПДВ, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ.

Крім цього, пп. 207.2 – 207.5 ст. 207 ПКУ визначено, що базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).

Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання на території України туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) за межами території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).

Базою оподаткування туристичного оператора, який здійснює посередницьку діяльність на території України з укладання договорів на туристичне обслуговування з іноземними суб’єктами туристичної діяльності, є винагорода, яка нараховується (виплачується) йому таким іноземним суб’єктом туристичної діяльності, в тому числі шляхом надання права самостійно утримувати належну такому туроператору суму винагороди із коштів, сплачених замовником (споживачем) туристичних послуг.

Базою оподаткування для операцій, які здійснюються туристичним агентом, є винагорода, яка нараховується (виплачується) туристичним оператором, іншими постачальниками послуг на користь такого туристичного агента, у тому числі за рахунок коштів, отриманих останнім від споживача туристичного продукту (туристичної послуги).

Враховуючи те, що у туристичного оператора при проведенні операцій з постачання туристичного продукту (туристичної послуги) та при здійсненні туристичним агентом операцій базою оподаткування є їх винагорода, то при визначенні загального обсягу оподатковуваних операцій звітного періоду для реєстрації (обов’язкової/добровільної) платником ПДВ, як туристичним оператором так і туристичним агентом, враховується сума їх винагороди.

Підприємцям: про РРО та готівку

Використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) з метою фіксації розрахунків з покупцями в разі проведення оплати: готівкою; платіжними картками; платіжними чеками; жетонами передбачено Законом України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі – Закон), зі змінами та доповненнями.

Штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням РРО до суб’єкта господарювання застосовуються відповідно до статей 17-24 Закону. Норми з регулювання обігу готівки визначені Указом Президента України від 12.06.1995 № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Зокрема, передбачена відповідальність за порушення у сфері готівкового обігу:

- проведення розрахункових операцій без використання РРО або розрахункових книжок: вчинене вперше – 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (послуг);

- контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі на РРО тощо: десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за кожний випадок);

- несвоєчасне подання (неподання) звітності з РРО до органу ДФС за місцем реєстрації РРО: десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за кожний випадок);

- реалізація товарів, не облікованих у встановленому порядку: подвійна вартість товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) у касах готівки: п'ятикратний розмір неоприбуткованої у касах готівки.

Шановні підприємці! Поважайте законні правила підприємницької діяльності аби уникнути значних штрафних санкцій. Дбайте про порядок і порядність під час ведення бізнесу!

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 21 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником