Трускавецький вісник № 114 (1255) від 22 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 114 (1255) від 22 червня 2016 р.

22.06.2016У номері: Тупик; Короткі новини регіону; Інформує податкова.

Короткі новини

Андрій Кульчинський отримав подяку з Республіки Польща

Міського голову Трускавця Андрія Кульчинського було відзначено подякою Посла Сейму Республіки Польща Пьотра Уруського за сприяння реалізації співпраці між органами місцевого самоврядування України та Польщі. Документ з канцелярії Посла Сейму в урочистій обстановці на День міста Трускавця вручив адресату голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. Ще одна така подяка помандрувала в трускавецький готель «Ріксос-Прикарпаття» до директора закладу Олени Палагути.

Нагадаємо, що у травні цього року за активної підтримки Андрія Кульчинського було проведено ряд зустрічей між представниками Сянока, Риманова, Старого Самбора та Трускавця, за результатами яких в конференц-залі ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» було підписано угоду про чотирьохстороннє співробітництво. Також у травні в Трускавці відбулося спільне виїзне засідання профільних комісій та комітетів польського Сейму та української Верховної Ради. Роботи над реальним втіленням у життя проектів співпраці тривають і надалі, підготовлено виконавчий протокол, поінформували «ТВ» в ГО «Європейська інтеграція України».

Отже, у Польщі високо оцінили дії міського голови Трускавця Андрія Кульчинського щодо налагодження добрих партнерських зв’язків між містами України та Польщі, наслідком чого і стало вручення йому подяки від Посла Сейму Речі Посполитої Польщі.

Мер Трускавця взяв участь у міжнародній конференції з питань брендингу територій

У вівторок, 21 червня, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський взяв участь у міжнародній конференції на тему «Брендинг території як запорука побудови успішної репутації», яка проходила в Києві в клубі Кабінету міністрів України. В заході взяли участь віце-прем`єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник міністра з питань економічного розвитку Юлія Клименко, генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації Талеб Ріфаї та інші поважні особи.

Дрогобицькі акробати на Чемпіонаті України

14-17 червня 2016 року у місті Вінниця відбувся чемпіонат України серед юнаків зі спортивної акробатики, де взяли участь 170 спортсменів з 10 областей України. На відкритті змагань жіноча пара Табачинська Олександра (Дрогобицька гімназія) та Пилип’як Юлія (ДДПУ, факультет фізичного виховання) продемонстрували показовий виступ своєї динамічної вправи.

Гідно перейняли традиції Дрогобицької школи акробатів наші юні спортсмени. З золотої нагороди почали свою спортивну кар’єру чоловіча група у складі Строган Максим (ЗОШ №14), Орищак Тарас (ЗОШ № 4), та брати Ростислав і Назарій Стеців (ЗОШ № 1), які вперше виступали за програмою І дорослого розряду. Бронзові нагороди отримала жіноча група Семенович Анастасія (ЗОШ №16), Соболєва Вікторія (ЗОШ № 2) та Онищенко Божена (ЗОШ № 4). Складну програму підготувала жіноча група Орищак Марія (ЗОШ № 4), Білинська Оксана (ЗОШ № 2), Шуптар Тетяна (ЗОШ № 4) за програмою кандидатів у майстри спорту України та, на жаль, на сходинку п’єдесталу їм піднятися не вдалося. Дебютантами змагань такого високого рівня були ще зовсім юна жіноча група Рибак Вікторія (ЗОШ №14), Хамандяк Валерія (ЗОШ № 4), Яводчак Соломія (ЗОШ № 2). Для акробатів Дрогобиччини розпочався літній тренувальний період. Тож бажаємо усім гарного відпочинку, а спортсменам плідної праці.

Власна інформація

Тупик

Поряд зі світовими, глобальними проблемами, або навіть проблемами країни чи міста проблема однієї людини виглядає незначною, малопомітною, неважливою. Але кожен з нас знає, що коли проблема стосується тебе особисто, то на задній план відходить все інше – проблеми міста, в якому живеш, проблеми твої країни, проблеми планети Земля.

Як каже народне прислів`я, «своя сорочка ближче до тіла». Зубний біль чи втрата рідної людини, пожежа в квартирі чи пограбування, інформація про страшну хворобу близької людини чи втрата значної суми грошей внаслідок банківського шахрайства – все це вводить конкретну людину у шоковий стан, коли не можеш ані їсти, ані спати, і не знаєш, чи варто далі жити.

Але буває й гірше – коли проблема стає хронічною і не вирішується місяцями, роками, десятиліттями. Про свою проблему розповіла редакції «Трускавецького вісника» пані Ірина Назаренко, мешканка однієї з квартир в будинку № 19 на вул. Івасюка в м. Трускавці.

Вже не один десяток років мешканці цієї кутової квартири потерпають від того, що живуть як на вулиці. Під вікнами – постійний шум і гам. Тут розвертаються авто, а вночі територія під вікнами перетворюється на автостоянку та місце «розборок» п`яних молодиків та кримінальних елементів. Вдень пів міста проходить повз вікна і зазирає в них, так що живе родина наче під склом. Разом з пані Іриною проживає хвора матір – і ні одна ні друга не в силі побороти людську бездушність, бюрократію та свавілля. У неправовій державі надіятися на закон – марна річ.

Але давайте про все за порядком.

Під стінами помешкання п. Парасковії Карпин (мати п. І. Назаренко) відбувається паркування та місце розвороту усякого виду транспорту, причому впритул до стіни будинку, без будь-якої обмежувальної лінії. Самовільно зроблений прохід у паркані, який розділяє прибудинкову територію від території НВК «СЗШ №2-гімназія», веде попри самі вікна квартири. Всі намагання вплинути на ситуацію, всі апелювання до здорового глузду, до правління ОСББ, до місцевої влади Трускавця, до ДАІ, до правоохоронних органів, до прокуратури, а в кінці кінців до судової гілки влади – марні. Глухий кут. Тупик. Як той глухий кут та тупик під вікнами квартири, де розвертаються всі кому не ліньки, де ставлять своє авто всі, хто забажає, де неможливо жити в квартирі, бо стаєш об’єктом прицільної уваги всіх, хто проходить повз твої вікна і заглядає в них.

Будинок на вул. Івасюка, 19 є кооперативним будинком (з 1996 р. це ОСББ «Дружба»). Квартира, про яку йде мова, знаходиться у другому під’їзді двопід’їздного будинку на першому поверсі. До квартири з вулиці прилягає тупикова прибудинкова зона, яка і слугує усім мешканцям будинку № 19 та сусідніх будинків місцем постійного паркування та розвороту транспорту.

Вищевказані проблеми постійно підіймалася мешканцями цієї квартири, але з кожним роком вони стають дедалі актуальнішими, тому що зростає кількість транспорту та населення. Проблема виникла у результаті абсолютного невиконання плану благоустрою, недотримання норм використання за призначенням прибудинкової території, вважає пані Назаренко. Забудовники, здавши будинок в експлуатацію, повністю дотрималися проектної документації та залишили необхідну для благоустрою прибудинкову територію, завдяки якій даних проблем під вікнами згаданої квартири не мало б існувати взагалі. Але це тільки теоретично, бо на практиці все виглядає зовсім по-іншому.

Згідно ситуаційного плану прибудинкової території та будинку на вул. Івасюка, 19, при заїзді на прибудинкову територію з правої сторони перед будинком в проїжджій частині забудовниками була залишена велика частина земельної ділянки, яка не використовується. Ця земельна ділянка знаходиться зі сторони першого під’їзду. Перший поверх цього під’їзду є нежилим та захищений нежитловою прибудовою, на відміну від другого під’їзду, де перший поверх є житловим з висотою від землі до підвіконника 160-170 см.

При заїзді на прибудинкову територію з правої сторони бере початок окружна пішохідна дорога. Дорога іде попри всю задню територію будинку і примикає до шкільної території, та розділяє прибудинкову та шкільну території. Згідно плану міста, де відображена територія будинку (вул. Івасюка, 19) видно, що від окружної пішохідної дороги у плані показана ще одна дорога, яка веде на шкільну територію, тобто дорога, якою мали користуватись мешканці будинку та міста, але її де-факто немає. Натомість у паркані, який розділяє прибудинкову територію від шкільної території, самовільно зроблений прохід, який веде у сторону будинку (квартири).

Всі ці штучно зроблені проблеми завдають багато клопоту, шуму та незручностей мешканцям квартири, тому що квартира кутова. Деяким мешканцям будинку така ситуація імпонує, тому що їх квартири знаходяться поверхами вище, в середині або з іншої сторони будинку, а ось кутова квартира сім`ї Карпин-Назаренко на першому поверсі створює для усіх своєрідний захисний бар’єр. У результаті мешканці цієї квартири постійно страждають від наслідків порушення норм благоустрою території.

З однієї сторони квартири забудовниками була передбачена зелена зона, але мешканці будинку не надто раді її бачити, адже тоді їм прийдеться шукати інше місце для стоянки своїх авто. Таким чином проблеми однієї сім`ї, яка живе немов «за склом», не хвилюють абсолютну більшість співвласників будинку – членів ОСББ «Дружба».

З самого ранку і до пізньої ночі попри будинок наче звичайною центральною вулицею міста ходять мешканці Трускавця. Ідучи, вони голосно розмовляють між собою чи по телефону, стають під вікнами квартири та вирішують свої справи, проблеми. А в нічний час сюди ходять різні компанії та кричать під вікнам, часом виникають бійки, а оскільки висота від землі до підвіконника складає 160-170 см, то мешканцям квартири стає не лише шумно, але й страшно. Так само попри вікна ідуть зі всього міста діти (до школи і зі школи), стають під вікнами квартири (бо навпроти вікон є сходи) і думають кому і куди далі іти: чи по сходах догори, чи вниз. Поки вони думають, то, як це буває у дітей, вони починають кричати, штовхатись, бігати, бавитися у сніжки чи кидатись камінням. Такі сніжки та каміння вже не раз потрапляли у вікна квартири. І так з дня на день, з місяця в місяць, з року в рік.

У квартирі, як було зазначено раніше, проживає старенька мама п. Ірини Назаренко, п. Парасковія Карпин, яка при тому всьому є важко хворою (хвороба Альцгеймера). Вона, коли чує і бачить таке, починає сваритись та нервуватися (тому що підсвідомо пам’ятає, що м’яч часто залітав у вікна квартири, та були випадки, коли вікна розбивались). У відповідь діти з нею дражняться та кидають камінці.

У холодну пору року, коли замерзає вода або лежить сніг під вікнами квартири, діти роблять у декількох місцях ковзанку, і тоді шум та крики стоять просто нестерпні.

У теплу пору року діти ідуть з м’ячами на шкільний майданчик чи стадіон, м’ячем б’ють у стіну будинку (згаданої квартири) та у підпірну стіну, яка розташована прямо навпроти вікон, а також м’яч летить над вікнами квартири. Територія будинку під вікнами квартири стала фактично пришкільною, що є недопустимо згідно державних будівельних норм, норм благоустрою міста та санітарних норм, скаржиться Ірина Назаренко.

Крім того, всіх собак з прилеглих будинків ведуть попри всі вікна квартири на стадіон, щоб вигуляти. І це лише невелика частина проблем, які пов’язані з самовільно зробленим проходом.

Та проблеми шуму від дітей чи вигулювання собак ще не найстрашніші для мешканців цієї квартири. Значно гірше є з проблемою паркування та розвороту транспорту попід вікнами квартири. Тут паркують та розвертаються не тільки легкові автомобілі, але й буси та вантажівки, чим повністю затуляють вікна першого поверху. Вищевказане відбувається у будь-який час доби (на світанку, вдень, вночі), що спричиняє багато незручностей. Оскільки вікна у будинку є дуже великими і все чути, то через шум у нічний час мешканцям помешкання не дають можливості заснути (або ж їх постійно будять): заводиться транспорт, запрацював двигун, розвертають транспорт, у вечірній та нічний час фарами світять у вікна, грюкають дверцятами, багажниками, спрацьовує сигналізація, ремонтують, прибирають машини, паркують несправні автомобілі, які погано заводяться, витікає моторне масло, постійний викид вихлопних газів. У квартирі вікна завжди вимушено зачинені.

Місця під вікнами квартири зовсім мало, тому що воно не розраховане ні для паркування транспорту, ні для його розвороту, адже це за проектом не є проїжджа частина. Щоб розвернути свій автомобіль, потрібно під’їхати під вікно саме впритул до стіни, через що автомобілями навіть було вибито кут стіни будинку (квартири).

Ірина Назаренко показує фотографії – на одній бачимо ковзанку з льоду, на іншій автостоянку під вікнами, ще на іншій розлитий мазут від недбалого автовласника. А ось і фотографія з вибитим кутом будинку. Окрема тема розмови – ситуація з підтопленням будинку ґрунтовими водами та тріщинами, які появляються в капітальних стінах. З цього приводу пані Назаренко теж неодноразово била на сполох, хоча проблема до кінця не вирішена і досі.

Ось такі умови, в яких живе сім`я однієї квартири в будинку на вул. Івасюка, 19. Пані Назаренко зверталася до попередньої голови ОСББ «Дружба» Любові Рабків, яка на словах погоджувалася з аргументами власників квартири, але на ділі вирішенням проблеми не займалася. Не збирається якимось чином допомогти вирішити проблему і теперішня голова ОСББ «Дружба» Оксана Баркова. Тож власникам злощасної квартири не залишалося нічого іншого як шукати справедливості в суді. Яким же було їхнє розчарування, коли 15 березня ц.р. суддя Марчук В.І. (Трускавецький міський суд) у задоволенні позову відмовив. Зараз справа знаходиться в Апеляційному суді Львівської області, її розгляд призначено на 7 липня.

Звертаючись до ДАІ, пані Назаренко очікувала, що проблему з паркуванням автотранспорту буде знято. Листом від 04 квітня 2012 року № 2409 Трускавецьким МВ УМВС України у Львівській області було повідомлено, що згідно Закону України «Про дорожній рух» в житлових зонах та дворових територіях, що не мають скрізного проїзду, стоянка транспортних засобів може здійснюватись на спеціально відведених місцях. Також вказано, що для зручності мешканців, які мають транспортні засоби та проживають у б. №19 по вул. Івасюка, треба зобов’язати ОСББ чи КП «Трускавецьжитло» обладнати відповідні місця для паркування. Голова ОСББ жодним чином не відреагувала на вищевказаний лист.

Отже, в ДАІ підтвердили, що вимоги мешканців квартири є обґрунтованими та законними. Але … облаштуванням автостоянки в іншому місці та обмеження заїзду на територію машин має займатися вищезгадуване ОСББ. А ОСББ навіть не виробляє документи на землю, а якщо й виробить, то навряд чи поспішатиме облаштовувати автостоянку в іншому місці. Бо це ж додаткові витрати, та й більшість мешканців проблема однієї сім`ї не обходить.

У прокуратурі заявниці відповіли, що не мають повноважень якимось чином вплинути на вирішення цієї проблеми.

Що має робити пані Нестеренко? Може, самовільно встановити обмеження заїзду, закопавши металеві стовпчики? Чи самовільно облаштувати «зелену зону» під вікнами квартири? Чи продати помешкання, як радять їй деякі «добрі люди»?

Незважаючи на те, що в цій ситуації порушено право людини на безпечне для життя і здоров'я довкілля, яке встановлено статтею 293 Цивільного кодексу України, незважаючи на порушення ряду пунктів Правил благоустрою міста Трускавця, Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.96 р. № 173, ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудови міських і сільських поселень», Ірина Назаренко не може добитися справедливості.

В місцевій владі Трускавця у 2012-2013 роках пробували обмежити заїзд під вікна квартири квітковими клумбами. Клумби «протрималися» недовго – хтось їх порозбивав та підсунув під вікна злополучної квартири. Машини як їздили – так їздять і далі.

Пані Ірина Нестеренко знову звернулася до міської влади Трускавця, побувала на прийомі в міського голови Андрія Кульчинського. Письмову відповідь, яку вона отримала і яку готував юридичний відділ міськради, називає звичайнісінькою відпискою. На щастя, проблему взявся додатково вивчити заступник мера Трускавця з житлово-комунальних питань Олексій Балицький, який до того ж є депутатом Львівської обласної ради від Трускавця (фракція ВО «Свобода»). Тож для Ірини Нестеренко зажеврів вогник надії, що представник влади спробує переконати ОСББ, що не можна залишати напризволяще мешканців однієї квартири.

Ось така ситуація з однією квартирою та проблемами її мешканців. Люди переконані – до того часу, поки не буде порядку в таких «дрібних» справах, не може бути порядку в державі. Адже все починається з малого – як законослухняність, так і беззаконня. Ігнорування норм чинного законодавства не лише правлінням ОСББ, але і судами – звичне діло, і на це навіть не доводиться чекати відповідної адекватної реакції. Може, тому так і живемо? В тупику, де кожен робить що хоче і як хоче, і де закони не писані, а якщо й писані, то не виконуються…

Володимир Ключак

Примітка. При підготовці статті використано матеріали позовної заяви гр. І. Назаренко до суду та її звернення до керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Лонгіна Мігоцького і міського голови Трускавця Андрія Кульчинського.

Важлива інформація: про власність землі і прибудинкової території будинку, сплату 25 тис. грн. податку на нерухомість, ліцензію на торгівлю підакцизними товарами та інше

Земля і прибудинкова територія будинку. Хто власник?

Відповідь на поставлене питання дає можливість зрозуміти хто юридично має право володіти (безпосередньо панувати), користуватись (отримувати користь) та розпоряджатись (визначати подальшу долю) земельною ділянкою, яка знаходиться під багатоквартирним будинком, а також охоплює його прибудинкову територію.

Відповідно до положень чинного законодавства, права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок, належні до нього будівлі та споруди, його прибудинкова територія - це спільна власність співвласників багатоквартирного будинку (власників квартир і нежитлових приміщень у будинку).

Це означає, що сама земельна ділянка, яка знаходиться під будинком та визначає межі прибудинкової території не є власністю співвласників (їх об’єднання) до того моменту, коли вищевказане право буде ними реалізовано: здійснена процедура отримання відповідної земельної ділянки у власність. Відповідна процедура (в спрощеному викладі) передбачає декілька етапів: звернення до відповідних органів, отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, створення відповідного проекту та його затвердження, подання проекту разом з додатковими документами до органу місцевого самоврядування, отримання рішення про отримання відповідної земельної ділянки у власність, реєстрація відповідних змін в кадастрових планах тощо.

Вищевказана процедура потребує від співвласників багатоквартирного будинку, які згодні і бажають отримати відповідну земельну ділянку, певних часових та фінансових витрат, зокрема: необхідно загальними зборами співвласників прийняти відповідне рішення, акумулювати фінанси на розробку відповідного проекту землевідведення, сформувати та отримати необхідні документи тощо.

Оформлена відповідно до процедури земельна ділянка стає об’єктом спільної сумісної власності співвласників багатоквартирного будинку.

На сьогоднішній момент деякі прогресивні спільноти співвласників багатоквартирних будинків, створених в формі юридичних осіб (ОСББ), вже розпочали відповідні дії задля реалізації своїх прав на відповідні земельні ділянки.

Метою, як правило, є бажання спільнот отримувати додаткову користь, надаючи власну землю в оренду або використовуючи її задля забезпечення побуту співвласників будинку (загальними зборами співвласників можливо прийняти будь-яке рішенні, крім продажу, щодо використання власної земельної ділянки).

Практики отримання (або будь-яких роз’яснень з цього приводу) земельної ділянки співвласниками багатоквартирних будинків, які не створили ОСББ, допоки не існує, незважаючи на той факт, що законодавство також закріплює за ними право на отримання у власність відповідної земельної ділянки.

Необхідно усвідомлювати особливість права власності співвласників багатоквартирного будинку на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок, належні до нього будівлі та споруди, його прибудинкова територія - це законодавча норма, яка забороняє власникам такої земельної ділянки ділити її між собою та виділяти особисту частку (кожному окремому співвласнику).

Випадки, в яких фізична особа – платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень за об’єкт житлової нерухомості

Повідомляємо, що відповідно до п.п. «ґ» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності ФО – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» - «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).

Підпунктом 266.4 1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності ФО здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у порядку, визначеному п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної згідно з п.п. 266.4 1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 3 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. При цьому ФО - власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Виявлені розбіжності у розрахунку податку на нерухомість підлягають виправленню

Відповідно до норм Податкового кодексу податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Розрахунок здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення рішення.

У разі, якщо платник податку не погодиться з розрахунком податку або виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до фіскальних органів. Останні, якщо є підстави, мають провести перерахунок суми податку і надіслати нове податкове повідомлення-рішення.

Необхідні документи для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами видається за заявою суб’єкта господарювання. Для отримання такої ліцензії додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.

У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається адреса місця торгівлі.

Зазначені документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Заява про видачу ліцензії та документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Видача ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється тільки за умови фактичного надходження 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію до відповідного бюджету, яке перевіряється уповноваженою на видачу ліцензій особою на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету.

Отже, для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єкту господарювання необхідно надати заяву і копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію. До заяви потрібно додати довідку про фактичне надходження до бюджету плати за ліцензію.

Для отримання такої довідки суб’єкт господарювання має право звернутися до органу доходів і зборів за місцем реєстрації із заявою та копією платіжного доручення (з відміткою банку про сплату).

Така довідка довільної форми видається органом доходів і зборів безоплатно не пізніше п’ятнадцяти календарних днів від дня отримання звернення платника податку.

Крім того, для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Вимагати представлення інших документів забороняється.

Визначення дати реєстрації платником ПДВ

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації платником ПДВ фіскальний орган протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви вносить до реєстру платників ПДВ запис про таку реєстрацію.

Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до реєстру платників ПДВ, є наступні дати:

- з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на виписку податкових накладних, у разі добровільної реєстрації особи як платника податку;

- з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви, у разі добровільної реєстрації особи платником ПДВ, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено;

- з бажаного (запланованого) дня, що відповідає першому числу календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, у разі переходу осіб на спрощену систему оподаткування або зміни ставки єдиного податку;

- з першого числа календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів платників єдиного податку, що не передбачав сплату ПДВ, у разі перевищення ними протягом останніх 12 календарних місяців обсягу операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн грн., якщо перше число календарного місяця, з якого здійснюється перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви не настало;

- з дня внесення запису до реєстру платників ПДВ у разі обов’язкової реєстрації платником ПДВ або переходу платників єдиного податку, що не передбачав сплату ПДВ, на сплату інших податків і зборів, якщо ними перевищено протягом останніх 12 календарних місяців обсяг операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн грн., якщо перше число календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви настало. Зазначена норма визначена п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 22 июн 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником