Трускавецький вісник № 117 (1258) від 30 червня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 117 (1258) від 30 червня 2016 р.

30.06.2016У номері: Ідеальна вода «Трускавецька»; Із сесії Трускавецької міської ради; Територія для думаючих; Жінки в часи конфліктів; Дисидент Ф(С)Б мимоволі; Інформує податкова.

Короткі новини

Борислав поглиблює співпрацю з поляками

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, у середу, 29 червня, відбулась зустріч міського голови міста Борислава Ігоря Яворського із президентом агенції Bieszczadzkie Forum Europejskie (Бещадський Європейський Форум) Адамом Басаком. В зустрічі взяли участь І. Яворський, міський голова міста Борислава; Б. Монастирський, заступник міського голови; Л. Попель, начальник відділу економіки та торгівлі; А. Стецун, директор міського центру зайняті; В. Піх, депутат міської ради; Т. Яник, відповідальна за організацію прийому іноземців і роботу з ними в міській раді. З іноземної сторони взяли участь Адам Басак, президент компанії та Адам Уліаш, працівник компанії.

Основні питання, які обговорювались на зустрічі – це визначення тематики проекту та пошук польського партнерства для Бориславської міської ради у написанні та реалізації спільного проекту по програмі Польща-Білорусь-Україна. Цей проект створює умови для розвитку взаємовигідного партнерства між містом Бориславом та Польщею.

За результатами переговорів з польською стороною досягнуто спільні домовленості щодо підготовки пропозицій для спільного проекту Польща-Білорусь-Україна та визначено контактних осіб для подальшої співпраці.

В Бориславі представники КП «Львівводоканал» промивають каналізацію

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, на території міста Борислава представниками КП «Львівводоканал» за допомогою каналопромивного спецавтомобіля МАН виконуються роботи на каналізаційних мережах КП «Бориславводоканал». Сьогодні, 30 червня, проводились роботи із промивки замуленого каналізаційного колектору на вул. Симоненка.

Слід зазначити, що працівники КП «Львівводоканал» виконують згадані вище роботи на безоплатній основі. Роботи будуть проводитись і надалі.

Власна інформація

«Трускавецька» заводу «Нафтуся» – ідеальна вода для щоденного вжитку

Природа лікує

Якщо люди несподівано починають хворіти чи в них загострюються недуги, важливо не вдаватися до самолікування. Недарма ж у цивілізованій Європі ліки без рецепта не продають. У нас усе навпаки, і це породжує небажані проблеми. Мало того, що ефективних сучасних ліків обмаль – у більшості із нас критично бракує грошей на їхнє придбання після витрат на їжу та комунальні послуги. За таких обставин, громадяни часто звертаються за допомогою до природи. Вона мудра та щедра як до дорослих, так і до дітей, бо подарувала нам дивовижну «Нафтусю».

Чому «Трускавецька» заводу «Нафтуся» - чудодійна вода?

Тому, що за її допомогою організм активно позбавляється від токсинів і шлаків, а, відповідно, менше хворіє. У того, хто регулярно вживає цю воду, не тільки значно підвищується імунітет та покращується самопочуття, а й вмикаються процеси омолодження.

А якої якості водопровідна питна вода у Дрогобичі?

Доброї, бо ж більшу її частину КП «Дрогобичводоканал» отримує зі свердловин водозабору «Гірне». Воду викачують з підземних водоносних камер, де вона вже пройшла природне очищення, а не з поверхневого водосховища. Надалі її хлорують (знезаражують). Саме такою вона витікає з кранів на кухні.

Які плюси та мінуси має ця вода?

Водозабір розташований у санітарній зоні, зайві промислові споруди тут відсутні, тож постачальник гарантує якісну питну воду. Та з боку фахівців-науковців є застереження. Свого часу вони видали цілу гору наукових публікацій, у яких зазначили, що ґрунтові води Передкарпаття, якщо вони у зоні техногенезу родовищ нафти, мають динаміку забруднення вуглеводнями, фенолами, іонами хлору, гідрокарбонатами, калієм, натрієм, сульфат-іонами, сполуками азоту, важкими металами та іншими речовинами (автори публікацій – Василь Карабин, Володимир Колодій, Олександр Яронтовський, Юлія Козак, Оксана Карабин).

Тож, якщо вода має весь цей склад мінералів, вона постачає мало кисню у кров. А при кисневому голодуванні імунна система слабшає, людина стає беззахисною перед вірусними інфекціями.

Стрийський водозабір, який постачає водою Львів, та водозабір у Гірному, що живить водою Дрогобич, експлуатує четвертинний алювіальний водоносний горизонт і захищений від поверхневого забруднення, дякуючи свердловинам, по яким викачується артезіанська вода. Зате переважна більшість міст України користуються водою з річок. Тут найбільша проблема – очищення води і боротьба з мікроорганізмами (хлорування), тому що чистих від бруду і мікробів водойм в природі немає. Дрогобич, як і Львів, власної, придатної для споживання водойми не має.

Та хоча Дрогобич і користується артезіанською водою, досягти ідеальної чистоти не вдається. На сайті «Дрогобич Інфо» є роз'яснювальна інформація про те, що споживачі отримують з кранів воду вторинного забруднення. Це негативні наслідки транспортування багатокілометровими мережами та від частих ремонтних робіт на водогоні. Але це глобальна проблема всієї України. І тому, щоб не «нагородити» споживачів кишковою паличкою, воду, згідно з наказом із Києва, обов'язково хлорують (не треба плутати дезінфекцію з очищенням питної води).

Фахівці вітчизняного інституту колоїдної хімії та хімії води застерігають: люди, котрі п'ють хлоровану воду, не вмирають лише тому, що мають велику масу тіла і дуже потужну імунну систему. Зате піддослідні одноклітинні організми – гинуть. Цей факт свідчить, що в водопровідних водах існує «прихований убивця» - механізм повільного запуску небезпечних захворювань. Епідеміологи світу виявили залежність: чим більше хлору у воді - тим частіше люди хворіють на рак, мають проблеми із серцем, страждають від атеросклерозу, захворювань імунної системи та внутрішніх органів.

Саме тому тепер стало модно рекламувати і продавати очищену питну воду в усіх містах України. Однак дослідження фахівців показали, що ця вода є низькомінералізованою, (знесоленою) із загальною мінералізацією нижче норми, тобто менше 100 мг. Однак це видають за величезне досягнення та підносять дистильовану воду як «живу», лікувальну. Варто знати, що виготовляють її шляхом випаровування апаратом, дуже схожим на самогонний. Після такої «пропарки» в ній практично відсутні макро- та мікроелементи. Така вода найкраще годиться для підготовки хімічних реактивів чи розчинів лікарських препаратів, але вона не може бути «живою» чи лікувальною. Понад те – вона просто небезпечна, непридатна для постійного пиття.

Людський організм для свого існування потребує мінералізації питної води в концентрації від 200 мг/літр до 500мг/л. А дистильована, очищена штучно від мікроелементів та солей вода тільки шкодить йому – стає причиною ламкості кісток, карієсу зубів.

А яка мінеральна вода найкраща?

На щастя, мудра та щедра українська природа подбала про здоров'я людей, подарувавши нашому Прикарпатському краю найбільшу в світі кількість різноманітних джерел лікувальних і столових мінеральних вод. І якщо більшість вод треба пити лише після обов'язкової консультації з лікарем і в обмежений термін, то «Трускавецьку» заводу «Нафтуся» можна пити все життя! Вона найменш мінералізована з усіх мінвод в Україні.

Фірма-виробник зберігає у своєму музеї найперші пляшки «Трускавецької» заводу «Нафтуся», яким 53 роки. Аналіз свідчить, що ця природно-столова вода придатна для вживання, чиста, не втратила свіжості, приємного смаку. А термін зберігання у пляшках інших мінвод не перевищує 9 місяців чи року. Сертифікати, дипломи вказують на те, що «Трускавецька» заводу «Нафтуся» ідеально підходить для щоденного вжитку. Найнижчий рівень мінералізації сприяє найвищому попиту. Тому за останні роки обсяги її виробництва зросли майже в 20 разів. Сьогодні вона улюблена не тільки в Україні, але й посідає гідне місце на ринках США, Великої Британії, Латвії, Литви, Литви, Молдови. Про світове визнання свідчить і те, що у 2004 році підприємство отримало міжнародний сертифікат системи управління якістю (ISO-9000), а в минулому році –Європейський сертифікат якості продукції у Євросоюзі.

Вживання «Трускавецької» заводу «Нафтуся» допомагає протистояти утворенню каменів у нирках, запобігає хворобам внутрішніх органів, системи виділення.

В Ізраїлі знані на весь світ онкологи засвідчують: якщо випивати щодня по 2-3 літри саме цієї води, то можна запобігти раку і навіть вилікуватися за умов, що пухлина знаходилася на ранній стадії. Гідрокарбонати забезпечують їй місце серед найсмачніших мінеральних вод планети. А сульфат, у поєднанні з магнієм і кальцієм, надають неповторного смаку. Цю воду корисно вживати хворим на ожиріння, хронічний гепатит, холецистит, діабет, гіпертонію, гіпотонію, ішемію, атеросклероз.

У медицині існує термін: АКВАГЕРІАТРІЯ – це боротьба зі старінням та хворобами старості шляхом заміни в організмі людини використаної брудної на чисту природну столову легку структуровану воду. Поступово відбувається, наче в казці, заміна «мертвої» води на «живу». І з часом, при постійному вживанні, відбувається омолодження всього організму. Тому саме «Трускавецька» заводу «Нафтуся» повинна стати бажаною у кожній оселі.

У ній знаходиться виважена кількість магнію - «антистресового мінералу». А він дуже необхідний для функціонування декількох сотень ферментів.

При постійному вживанні цієї води організм позбавляється шлаків, покращується якість внутрішньої рідини, що омиває суглоби, а відтак сприяє зняттю болю у шиї, хребті, кінцівках; організм заряджається енергетичне, з'являється можливість самостійно без ліків справлятися з інфекціями, вірусами та іншими патологіями. Під час сезонних епідемій грипу це просто необхідний дар природи для всієї сім'ї - від найменших її членів до найстарших.

Медициною доведено - «Трускавецька» заводу «Нафтуся», обов'язково тепла, бореться з застудою і грипом, і саме тому, знижує навантаження на нирки, печінку і всі інші внутрішні органи. А вони під час хвороби відчувають себе не кращим чином. Ця вода захищає від шкідливого впливу холестерину. Він є головною причиною атеросклерозу. Для цього щодня натщесерце потрібно вживати саме «Трускавецьку» заводу «Нафтуся». А це також підвищує настрій, надає заряд бадьорості, позбавляє від стресу і депресії, поліпшує пам`ять. Тому її бажано вживати людям, які займаються розумовою працею, учням, студентам і жінкам, які хочуть бути красивими, стрункими. Адже ця чудодійна вода – найкращий природній діуретик.

Вона унікальна щодо корисного впливу на організм людини. Постійне її вживання покращує обмін речовин і загальне самопочуття. Завдяки гармонійному складу мінералів вода омолоджує і покращує зовнішній вигляд. Тому косметологи пропонують щоденний догляд за шкірою обличчя здійснювати саме цією водою. Вона ідеально зволожує шкіру, наповнює її корисними елементами. Якщо ви досягли літнього віку – ця вода особливо необхідна для вас, кальцієм вона зміцнює зубну емаль, очищає кишечник, налагоджуючи в ньому потрібну мікрофлору. Старшим за віком - додає тонусу, гарного самопочуття. Для тих людей, які «передозували» з алкоголем - це справжній порятунок, шанс вгамувати «сушняк», зняти печію, нудоту, болі в шлунку, печінці. А ще ця природно-столова вода помірно знижує тиск, «знімає» головний біль! А ще вона добре лікує целюліт. У людей із зайвою вагою, при постійному вживанні «Трускавецької» заводу «Нафтуся», починають зникати зайві кілограми.

Цю «живу» воду, дуже добре давати пити дітям і малюкам, особливо, якщо важко прорізуються зубки.

Як бачимо, столова мінеральна вода заводу «Нафтуся» гарантує всім, хто полюбить її і прийме у повсякденне життя, - найкращу якість.

Сьогодні ТзОВ «Фірма Т.С.Б.» працює, враховуючи вимоги часу. На всіх стадіях виробництва технологічний процес контролюють представники хіміко-бактеріологічної лабораторії та системи управління якістю. Вода фасується безпосередньо біля місця видобутку із екологічно чистих надр прикарпатського заповідника. Це виключає її транспортування до місця розливу у пляшки і повністю унеможливлює контакт води з киснем, гарантує стовідсоткову відсутність мікробіологічного забруднення, а відтак забезпечує її первинний незмінний хімічний склад, стовідсоткове збереження всіх, наданих природою цінних лікувальних властивостей.

Для захисту від підробок підприємство виготовило свою оригінальну форму (скляних і пластикових пляшок) різною ємкістю, із зазначенням логотипу - (фонтан на пробці та на стінках різноємкісних пластикових пляшок і напис назви води «Трускавецька», що свідчить про наявність всіх документів Держпатенту).

Підприємство з року в рік працює на оздоровлення нації. А завдяки безцінним природним чинникам, а також вмілому заощадливому контрольованому використанню джерел запасів цієї найунікальнішої води вистачить НАЗАВЖДИ!

Нещодавно відбулося оновлення дизайну пляшок, яке привабить споживачів своїм інформаційним змістом та кольором.

P.S. Вода, яка стала королевою якості і смаку, славнозвісна «Трускавецька» заводу «Нафтуся» - унікальна на планеті. Але в торгівельних мережах під цією назвою є ще інші води, які за своїми властивостями не мають нічого спільного з тією, яку видобувають на Помярках (околиця Трускавця) на заводі мінеральних вод «Нафтуся». Наприклад, є пляшки, на етикетках яких червоними літерами написано тільки одне слово «Трускавецька». а зверху невеликими чорними цифрами – 1827 р.

Наталія Шаметько, газета «Франковий край»

«Нє бо нє» та майбутнє зростання «сміттєвого» тарифу

У останній день червня проходила XIV сесія Трускавецької міської ради VII демократичного скликання. Біля години часу пішло на зачитування депутатських запитів та формування порядку денного. В запитах депутати піднімали питання фінансового стану Трускавецького водоканалу та часу завершення діяльності тимчасової комісії з його вивчення, ліквідації земляних розкопок на вул. Сагайдачного та руйнування стіни біля входу в підвал на Сагайдачного, 10, демонтажу пішохідного переходу навпроти православної церкви УПЦ МП на вул. Мазепи, який суперечить правилам дорожнього руху, незаконної експлуатації одним із санаторіїв твердопаливної котельні в першій санітарній зоні, брендингу курорту.

Після тривалих словесних баталій та емоційного зриву одного з депутатів було нарешті дано згоду на затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення чи відновлення меж земельної ділянки в натурі гаражному кооперативу «Карпати». Мова йде про ділянку між приватними садибами вулиць Пристая та Бойківська. Між власниками гаражів та жителями приватних садиб час від часу виникають певні непорозуміння. Як зазначив мер Андрій Кульчинський, він підпише це рішення тільки після встановлення межових знаків у натурі. В кооперативі побоюються, що межові знаки пошкодять або покрадуть. «Проти» проекту рішення голосувало троє депутатів зі «Свободи», решта не надто розбиралися в ситуації і проголосували, щоб не затримувати членів кооперативу, які прийшли в цей день на сесію. Обговорення питання гаражного кооперативу «Карпати» явно перевищило ліміти, вказані в регламенті ТМР.

Другим питанням, яке теж «заговорили» до непристойного, було питання затвердження інвестиційної програми розвитку з надання послуг із збирання та перевезення побутових відходів на території міста Трускавець. Питання доповідав директор ТзОВ «ДВ-Екосвіт» Олександр Василянський – підприємство нове, нещодавно виграло конкурс і вивозитиме сміття з Трускавця, добре себе зарекомендувало у Львові. Олександр Василянський добре знаний у владних коридорах Трускавця, адже раніше представляв фірму «Ком-Еко-Борислав», яка вивозила наше сміття.

«ДВ-Екосвіт» має намір облаштувати у Трускавці 22 майданчики закритого типу для збору сміття (з дашками та твердим покриттям бруківкою), встановити 144 нові контейнери на території Трускавця, окремо забирати ПЕТ-пляшки, надати 515 індивідуальним користувачам нові баки. Вартість 1 цинкового контейнера – 6 800 грн., вартість 1 майданчика на 3 контейнери – 14 350 грн., на 4 контейнери – 17 450 грн., на 5 контейнерів + на ПЕТ-пляшки – 24 620 грн. Інвестиційна програма не окупиться навіть за 5 років, каже Олександр Василянський. Він наводить ряд переваг, але депутати бачать і небезпеки підтримки монополіста, про що сказали Руслан Пристай, Мирослав Мицько, Віра Сазонова, Анатолій Стародуб та інші. Після довгих-предовгих дебатів інвестиційній програмі дали зелене світло, тож тепер мешканцям міста слід очікувати, що фірма «ДВ-Екосвіт» подасть на виконком новий тариф на вивезення сміття, який зросте орієнтовно на 30% і становитиме 13 грн. 50 коп. з однієї людини за вивезення ТПВ на місяць.

Депутати підтримали Програму співфінансування поточних ремонтів багатоквартирних будинків у Трускавці та відкоригували її кошторис, збільшивши вдвічі (з півмільйона до 1 мільйона гривень). Програма затверджується на 4 роки, гроші виділятимуть поступово на ремонти будинків та інші важливі господарські роботи. Процес утворення нових ОСББ у Трускавці триває.

На сесії було затверджено зміни до міської цільової Програми фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2016-2018 роки. Згідно рішення на 250 тисяч гривень збільшили видатки на капремонти на вулиці Бориславській.

На підтримку КП «Парк Курортний» виділили 180 тисяч гривень. Кошти підуть на оплату малих архітектурних форм з дерева (для ярмарків), а також для покупки шприцемету для відлову собак.

Під час сесії слово брали не лише депутати, але й громадські активісти – представник гаражного кооперативу «Карпати» Василь Герльовський, голова Клубу греко-католицької інтелігенції Трускавця Володимир Шиманський, Почесний громадянин Трускавця Мирон Бучацький, колишній директор СШ №1 м. Трускавця, житель приватного сектору біля кооперативу «Карпати» та інші.

Окремою темою прозвучало питання об`єднаної територіальної громади. Депутат від БПП «Солідарність» Юрій Яворський пропонував провести громадські слухання з приводу ОТГ. Міський голова Андрій Кульчинський вкотре роз`яснив власну позицію з цього приводу і заявив, що враховує думку і депутатів (а більшість «за» доєднання до Трускавця сіл Модричі, Станеля, Уличне, Доброгостів, Орів та Зимівки), і членів виконкому, і громадськості. Він розповів про свою зустріч з представниками Клубу греко-католицької інтелігенції Трускавця минулого тижня в читальні «Просвіти» і про те, що готовий слухати конструктивні пропозиції і конструктивну критику. Позицію «групи Козира», яка у складі 7 чи 8 осіб збиралася минулого тижня на «обговорення», він охарактеризував чітко та влучно: «Нє бо нє!».

На захист ідеї «Великого Трускавця», а не «обрізаного», як пропонують «колишні», Андрій Кульчинський навів потреби розвитку курорту – можливості для велотуризму, гольфові поля, дитячий туризм, сімейний відпочинок, піші прогулянки, активний відпочинок для молоді, екстремальний туризм, зелений туризм, десять озер на території «Великого Трускавця», кінний туризм, позадорожники та інше.

Але, як зазначив Володимир Шиманський, головне – не забути, що ми в першу чергу є бальнеологічним курортом. І заборонити некомерційне будівництво вище трьох поверхів, каже Володимир Шиманський.

Володимир Ключак

Територія для думаючих

З нагоди Дня Конституції у Трускавецькій бібліотеці-філії №1 пройшов захід, який має на меті підвищити правову свідомість наших громадян. Мова йде про відкриття кіноклубу про права людини Docudays UA «Територія», яке відбулося у середу, 29 червня.

Керівник кіноклубу та модератор зустрічі Віра Савка (зав. бібліотекою-філією № 1 м. Трускавця) спочатку розповіла про Конституцію та в інтерактивній формі поспілкувалася з присутніми про права людини. Згодом учасники зустрічі мали можливість передивитися короткий 10-хвилинний відеоролик про права людини – історію їхнього затвердження від часів перського царя Кіра до Декларації прав людини, схваленої Генеральною асамблеєю Організації Об`єднаних Націй.

Після цього було презентовано документальний фільм «Самооборона» режисера Сергія Лисенка – перший з циклу фільмів, які щомісячно переглядатимуть учасники кіноклубу, яких як наразі записалося біля двох десятків осіб. В подальшому трускавчани зможуть дивитися документальні фільми різних країн (США, Німеччина, Голландія, Франція, Естонія, Японія та ін.), які неможливо переглянути у вільному доступі в мережі Інтернет через захист авторських прав.

Кіноклуб Docudays UA «Територія» є першим на території Дрогобиччини. Назва його є символічною – приміщення бібліотеки стане територією для думаючих, територією, де відбуватимуться дискусії та суперечки, де бажаючі зможуть насолодитися кіномистецтвом, спілкуванням, дискусією. Дискусійні клуби дещо іншого характеру існують у Дрогобичі та Стебнику, а от у Трускавці кілька спроб започаткувати такі майданчики для обміну думками та досвідом були невдалими. Тож будемо сподіватися, що цього разу невтомній ентузіастці Вірі Савці вдасться це зробити – започаткувати такий Дискусійний клуб.

Присутніх учасників зустрічі 29 червня за живе зачепив фільм «Самооборона» (про події на Майдані, корупцію, АТО, контрабанду, самоорганізацію українців). Після закінчення фільму свої думки висловлювали депутат Трускавецької міської ради від ГР «Народний контроль», член ГО «Право» Святослав Грабовський, поет та Почесний громадянин Трускавця В`ячеслав Умнов, представники Асоціації інвалідів, бібліотекарі, небайдужі трускавчани.

Кіноклуб збиратиметься щомісяця, можливість дивитися безкоштовно якісні фільми з колекції Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA існує також завдяки добрій волі директора НВК «СЗШ №2-гімназія» Романа Гудзеляка та вчителів школи-гімназії Олега Дробчака та Петра Пасічника, які посприяли у встановленні апаратури в бібліотеці.

Володимир Ключак

Жінки в часи конфліктів

Один з парадоксів збройних конфліктів – участь у них переважно беруть чоловіки, а найбільше потерпають жінки та діти. І це доводять нинішні події на сході України. Про те, як вони позначилися на долях багатьох наших співвітчизниць, йшлося під час нещодавньої навчально-консультативної зустрічі «Жінки в часи конфліктів: дії і надії». Захід за підтримки Програми МATRA Європейське партнерство Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів провів Інформаційно-консультативний жіночий центр. Його метою було обговорити роль жінок у встановленні стійкого миру в Україні.

Історії випробувань та героїзму

Варто зазначити, що в навчально-консультативній зустрічі взяли участь представниці і представники громадських організацій та державних органів влади, які опікуються формуванням та реалізацією сучасної ґендерної політики в Україні, вирішенням соціальних питань, питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Також тут було чимало учасниць, які представляли східні регіони України і безпосередньо стикнулися з наслідками військового конфлікту, що триває вже понад два роки. Деякі з жінок поділилися своїми непростими та вражаючими історіями.

Історія перша. Колишня луганчанка Олена Черенкова за фахом - учитель історії, опанувала ще й професію журналістки. Тож весь час відзначалася активною життєвою позицією. І що особливо – саме проукраїнськими поглядами.

 День 4 червня 2014 року вона запам’ятала на все життя. Разом зі своєю старенькою мамою їла полуницю, коли неподалік почувся потужний вибух. Той самий, який розділив їхнє життя на мирне та воєнне.

Олена вже бачила, що в місті посилювалися сепаратистські настрої, які ставали дедалі агресивнішими. А після вибуху зрозуміла, що доведеться робити непростий вибір: кидати добре облаштовану трикімнатну квартиру та виїжджати з міста.

Після поневірянь родина опинилася в Луцьку, де відтоді й мешкає.

«Всі, хто виїхав із зони бойових дій, мають посттравматичний синдром, - розповідає Олена Черенкова. – Коли в Луцьку лунають салюти, моя дитина питає – мамо, це не війна?»

Згодом жінка очолила громадську організацію «Переселенці Криму та Донбасу». Наразі вона залишається єдиною на Волині, що складається суто з переселенців.

«За два роки, - додала Олена Черенкова, - ми багато що зробили. Наші діти і діти-лучани в місцевому парку посадили «Алею Єдності». Зараз діють безкоштовні навчальні тренінги для внутрішньо переміщених осіб і воїнів АТО. Це своєрідний проект від жінок нашої громадської організації. Також працює грантова школа англійської мови для всіх дітей міста. Її теж запровадила жінка-переселенка. Все це є свідченням успішної роботи наших жінок і такої ж успішної їх інтеграції в місцеву громаду. Ми дотримуємося принципу: переселенці - це не проблема, а величезний ресурс, який треба активно використовувати».

Історія друга. Наталія Скачкова - мешканка Донецька. За її словами, дотепер у місті залишилося чимало людей з проукраїнськими настроями. Інша річ, що відкрито не виказують їх через те, що на боці опонентів груба сила. Бо ж важко дискутувати з автоматами.

Жінка нагадала, що коли проросійські найманці зайняли Донецьк, то встановили комендантську годину. І вже невдовзі було вбито молодого хлопця, який у заборонений час вийшов на вулицю. Знайомі припускають, що він прямував до кіоску за цигарками. І оскільки був у навушниках, то не почув команд військового патруля. Ті просто пристрелили хлопця.

Наталія Скачкова також розповіла, як озброєні ДНРівці серед білого дня розстріляли молоду дівчину через її відмову приєднатися до їхньої компанії.

Обидва сини Наталії воюють на боці України. Молодший був тяжко поранений у січні 2015 року під час захисту Донецького аеропорту, а старшому довелося на собі відчути всі жахіття ворожого полону.

Проте навіть такі випробування не похитнули жінку. Вона продовжує вірити в людську порядність і гідність. Каже, що оптимізму додає історія, яка сталася в одному з супермаркетів Слов’янська. До її молодшого сина, котрий перебував у відпустці та був одягнений у військову форму, підійшла бабуся. Вона простягнула йому невеличкий пакунок з покупками та сказала – передай його своїм бойовим побратимам.

«Це був її внесок у нашу перемогу», - прокоментувала Наталія Скачкова. І додала: «Я хочу, щоб ми і надалі жили за принципом – чим я можу допомогти іншій людині, аби вона була щасливою. Війна все одно закінчиться, а цей принцип має залишитися. Він допоможе нам збудувати нову країну».

Історія третя. Ірину Довгань нині добре знають в Україні. Впізнають її і за кордоном, куди виїздить для того, аби на власному прикладі розповісти міжнародній спільноті, як порушуються права людини у так званих ДНР/ЛНР, яких принижень та тортур зазнають мирні мешканці.

Позаторік увесь світ облетіла світлина Ірини Довгань. Жінка на ній була прив’язана до стовпа в центрі Донецька, на плечах – український прапор, а в руках плакат «Вона вбиває наших дітей. Агент карателів». Перехожі били та принижували її. Видно було, який жах вона переживала.

Сьогодні Ірина той момент пам’ятає погано, бо перебувала в шоковому стані. Але каже, що то були не найстрашніші випробування, які в ті дні довелося пройти. Хоча, зрештою, саме реакція світової громадськості на страшну світлину врятувала їй життя: бойовики змушені були відпустити жертву з полону.

Вони карали жінку за її проукраїнську позицію. Ірина Довгань займалася волонтерською діяльністю, постачала харчі та ліки українським воякам. А проросійським найманцям її виказали близькі люди та сусіди. За словами Ірини, це були найбільші втрати, найбільший біль.

Чи зневірилася Ірина після тих катувань? На це запитання вона відповіла наступним чином: «Я заборонила собі зневірюватися. Розчарування забирає сили, віру, а треба жити і рухатися далі. Ніхто не знає, як повівся б у ситуацій, в якій ми опинилися. Війна в одних посилює гірші якості, а в інших – кращі. Тому головне – аби не було війни. Вона у нас виникла не випадково. Тривалий час ми не мали держави як об’єднуючої сили. Тепер ми її будуємо. Будуємо в конвульсіях, але правильно».

Задокументувати порушення

Усі ці історії лунали під час навчально-консультативної зустрічі не випадково. Річ у тім, що в Україні ведеться процес документування фактів грубого порушення прав людини, спровокованого військовим конфліктом на сході України. Зокрема йдеться про випадки сексуального насильства, викрадення людей, їх приниження, тортур, торгівлі людьми тощо. Подібні свідчення стануть підставою для розслідувань, в тому числі, на міжнародному рівні, скоєних злочинів, притягнення винних до відповідальності.

До документування згаданих фактів долучаються громадські організації. Серед них – Інформаційно-консультативний жіночий центр, Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі», Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та низка інших.

На думку координатора центру документування УГСПЛ Олексія Біди, робота, пов’язана з документуванням фактів грубого порушення прав людини у зоні військового конфлікту, має велике значення. Деякі деталі можуть із часом забуватися, а вони здатні відіграти вагому роль у майбутніх судових розглядах. Бо давній принцип, за яким «війна все спише», не повинен спрацьовувати в цивілізованому суспільстві. Щоправда, наразі процес фіксування порушень відбувається доволі непросто, і це зумовлено не лише специфікою подій на Донбасі, де тривають бойові дії, але й відсутністю відповідних кадрів, які можуть кваліфіковано проводити таку роботу.

Координатор Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» Володимир Щербаченко зазначив, що деякі задокументовані злочини не надто активно розслідуються державними органами. Приміром, відомі факти, що такі порушення скоювали й представники окремих добровольчих батальйонів України. Судовий розгляд цих справ затягується, однак ми маємо розуміти, що чинне законодавство повинно поширюватися на всіх без винятку.

За словами Володимира Щербаченка, фіксуються факти привласнення чужої власності, квартир та автомобілів, а також факти обстрілів, фізичного насильства тощо. Уже 162 особи дали свідчення щодо здійсненого насильства. Однак самі потерпілі визнають, що їх не стільки вражали втрати майна, скільки зрада найближчих людей – родичів, сусідів, просто знайомих. Непоодинокі випадки, що колишні друзі виказували тих, хто підтримував Україну, займався волонтерською роботою. Саме з цієї причини багато нинішніх переселенців не хочуть в майбутньому повертатися до рідних домівок після встановлення Україною контролю над всім Донбасом.

Разом із тим Володимир Щербаченко звернув увагу на парадокс: ті, хто пережив зраду близьких людей, сьогодні не вимагають їх неодмінного покарання. «Постраждалі кажуть: ми не хочемо поводитися з ними так, як вони поводилися з нами», - пояснив він.

І цей момент є поворотним. Його можна вважати першим кроком до майбутнього примирення. Адже сьогодні найбільшим бажанням і найбільшою надією всіх мешканців України є припинення війни і встановлення стійкого миру. Про це говорили учасниці та учасники навчально-консультативної зустрічі. А також обговорювали перспективи миротворення.

На думку керівниці Інформаційно-консультативного жіночого центру Олени Суслової, війна не закінчується з простим припиненням пострілів. Це підтверджує ситуація в деяких «гарячих точках» на карті світу, в яких вона побувала. Олена Суслова згадала про Боснію і про те, наскільки крихким є тамтешній мир. Тому підкреслила, що насамперед потрібно шукати першопричини, і, відповідно, вирішувати проблеми, які спричинили збройне протистояння, аби воно не поновилося.

Готуватися до мирного життя

Україні теж необхідно вирішувати багато питань, пов’язаних із збройним конфліктом на Донбасі. І на них наголошували учасниці та учасники навчально-консультативної зустрічі. Вони висували претензії до влади, яка досі не наважилася на ухвалення комплексної програми допомоги переселенцям. Для багатьох із них справжнім шоком стала нова тарифна політика на житлово-комунальні послуги, яка значно загострила їх фінансове становище.

 Розчаровує жінок і та обставина, що для декого війна перетворилася на своєрідний фінансовий проект. На ній збагачуються окремі недобросовісні ділки, які переганяють на окуповану територію контрабандні товари і мають із того зиск.

Окрема проблема стосується людей, які проходять крізь горнило військових дій, а потому повертаються до мирного життя. Багато з них потребують лікування, психологічної допомоги, працевлаштування та уваги з боку держави й суспільства. Але в умовах нинішньої економічної кризи не завжди вдається домогтися бажаного результату. Це призводить до конфліктів у родинах, ґендерно обумовленого насильства.

Жінки готові долучитися до вирішення цих проблем. На цьому вони особливо наголошували під час зустрічі.

На думку народного депутата Ірини Луценко, події на сході країни докорінно змінили українських жінок. За останні два роки вони «від планування перейшли до активних дій». Жінки почали захищати країну, а не лише своїх дітей.

Ірина Луценко також нагадала, що кілька років тому про ґендер в Україні говорили лише десятки людей, сьогодні говорять тисячі. Це – європейський вибір. У Верховній Раді вже готуються до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). Невдовзі основну роботу треба буде приділити імплементації її положень, і до цього процесу активно долучатимуться громадські організації.

Активну участь вони мають взяти і в реалізації Національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН №1325, який також розроблений в Україні. Ця Резолюція має принципово важливе значення, оскільки присвячена впливу конфліктів на жінок і внеску, який вони можуть зробити у зміцнення миру.

Народний депутат Світлана Войцеховська вважає великим досягненням встановлення в законі про місцеві вибори 30-відсоткової ґендерної квоти. Такий підхід можна вважати справжнім проривом, адже до нинішньої Верховної Ради потрапили лише 12% жінок. Причому вони не представлені в одному з найважливіших Комітетів – у бюджетному. «Так склалося, що жінки гроші не розподіляють ані в родині, ані у Верховній Раді. Здебільшого вони займаються питаннями дітей, сиріт, людей похилого віку та іншими соціальними питаннями».

Між тим, нове виборче законодавство вже дає перші позитивні результати. Учасники навчально-консультативної зустрічі повідомили, що серед 42 депутатів міської ради Краматорська 12 жінок. Такого високого представництва у цьому органі влади вони досі не мали.

Зміни, які відбуваються в сучасному українському суспільстві, відзначила й народний депутат Марія Іонова. На її переконання, «для нас сьогодні найголовніше – верховенство закону». Відбувається самоідентифікація нації. «Ми не просто одягаємо вишиванки, ми почуваємося українцями», - зазначила вона.

Учасники навчально-консультативної зустрічі підкреслювали в своїх виступах, що стійкий мир в Україні обов’язково запанує. Тому важливо вже сьогодні подбати про облаштування мирного життя, розвитку демократичного суспільства. Думка жінок, їх активні дії будуть дуже важливими.

Ініціатива, підтримана на місцях

Влітку-восени минулого року ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр» провела регіональні тренінги в Києві, Одесі, Краматорську і Львові на тему «Попередження та вирішення конфліктів, культура миру, залучення жінок до процесів миротворення». По їх завершенні було оголошено конкурс на реалізацію малих грантів з подібної тематики в місцевих громадах. Про те, як вони втілюються, також йшлося під час заходу.

Клавдія Пінтяк представляла село Старосілля Саратського району, що на Одещині. Вона розказала, що її односельці чимало здивувалися, коли дізналися про тематику проекту, який вона взялася реалізувати. Бо йшлося не про участь жінок у сільськогосподарському виробництві, як це донедавна практикувалося, а про їх залучення до процесу миротворення. «Як потому з’ясувалося, ця тема була вкрай актуальною та доречною, - пояснила вона. – Події на сході України розкололи нашу сільську громаду, бо не всі однаково їх розуміли. У рамках проекту ми провели потужну тренінгову роботу, до участі в якій залучили двох матерів учасників АТО і одну дружину українського вояка. З першоджерел селяни почули про те, що насправді відбувається на Донбасі. Відтоді дійшли одностайності, що ми живемо в незалежній Україні і маємо все зробити, аби збройний конфлікт на сході країни якомога скоріше завершився».

Наталка Захарків розповіла про роботу львівського Благодійного Фонду «Центр підтримки ініціатив» з внутрішньо переміщеними особами. І зазначила, що в рамках різних проектів вони здійснюють велику роботу, аби переселенці щонайшвидше інтегрувалися в місцеві громади. Вони знайомили ВПО з культурою, традиціями, побутом місцевих жителів. Особливу увагу приділяли опануванню досвідом ведення індивідуального сільськогосподарського виробництва, і пояснюють це тим, що переважно переселенців селили саме в приватному секторі районних центрів. За словами Наталки Захарків, їх знайомили з вирощуванням ягідних, овочевих культур, навчали доглядати за худобою, займатися кролівництвом тощо. Таким чином, людей забезпечували роботою, а надлишок продукції вони могли реалізовувати через сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

Така робота з ВПО була продовжена і в рамках проекту Інформаційно-консультативного жіночого центру.

Один із грантів реалізується у Вінниці. Тут збирають і опрацьовують інформацію про участь жінок області у київському та місцевому Євромайданах. І хочуть показати, що жінки є прихильницями ненасильницьких методів протесту.

На Рівненщині свій проект зосередили на підготовці театральних вистав, присвячених конкретними історіям жінок і тим проблемам, з якими вони стикаються. Йдеться про жінок-переселенок, про сільських жінок тощо. Всі вони реальні, а сценарії до таких вистав пишуть самі учасниці проекту.

Проекти, які за сприяння Інформаційно-консультативного жіночого центру сьогодні реалізуються в різних регіонах України, покликані активізувати місцеву ініціативу і посилити роль жінок у миротворчих процесах. На цьому наголошували учасниці навчально-консультативної зустрічі.

У навчальній частині заходу його учасниці та учасники обговорили реалізацію в Україні Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 з питань «Жінки, мир, безпека» і особливості локалізації Національного плану дій на виконання Резолюції, а також виконання Україною Рекомендації Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок №30 «Роль жінок у попередженні конфліктів, жінки під час конфліктних та постконфліктних ситуацій».

Роман Нечипорук, Національний прес-клуб «Українська перспектива»

Дисидент Ф(С)Б мимоволі

Моя проукраїнська позиція і відраза до керівників мілітаристської Московії та її лакеїв, а також запроданська діяльність її непокараних адептів в Україні далися взнаки: на промосковському сайті Фейсбук, адміністрація якого, зі слів засновника сайту, знаходиться у Дубліні, черговий раз заблокувала мою сторінку через вільнодумство. Модерацію Фейсбуку начебто здійснюють працівники представництва компанії, які володіють так званим "русским языком". Переконаний, що М. Цукерберг, м'яко кажучи, лукавить щодо святої непорочності загадкових осіб "у Дубліні" і в тому, що "кожен, хто думає, що модерація відбувається з російського офісу антиукраїнськими модераторами, помиляється".

Спочатку мою сторінку у Фейсбуці заблокували на тиждень і продовжили на ще один. Через деякий час – аж на тридцять днів. Ну, Фейсбук – це не їжа, не одяг і не житло, можна обійтися. Можна перехитрити ФБ і створити ще зо дві свої сторінки, але навіщо? Апеляції Українською та англійською мовами до адміністрації Фейсбуку щодо безпідставності цих блокувань проігноровані. Так званим "русским языком", тобто примітивним суржиком московитів протесту не подаю, оскільки цей штучний засіб спілкування обрид. Минуло тридцять днів, сторінку нарешті розблокували. Як відгукнулися друзі, такий моніторинг та переслідування українців на сайті Марка Цукерберга відбуваються постійно, численні звернення щодо запровадження Української адміністрації Фейсбуку в Києві цей панок проігнорував. Як і кожен середньостатистичний американець, пан Цукерберг (Mark Zuckerberg) живе у своїй американській бульбашці, тішиться статками і коміксами, тож декілька десятків тисяч українських користувачів на тлі багатомільйонної аудиторії – ніщо, адже конкуренція відсутня... Йому цілком байдуже, що світовий агресор – так звана "Росія" – знову розв'язала війну проти України, адже його інтернет-бізнес від цього не потерпає, а кулі до США не долітають.

Минув тиждень, як моя сторінка була розблокована. За цей короткий період я розмістив інформацію, на яку чекають читачі заснованих мною спільнот, дати відповіді на запитання ФБ-друзів та написати лише декілька постів. І ось черговий "сюрприз" від пропутінської команди Фейсбуку – 29 червня о 16 год. 50 хв. мій акаунт знову заблоковано на 30 днів через пост, скриншот якого додаю. До речі, пропоную прочитати, за що. У ньому я висловив свою особисту думку. Цікаво, то так українофоби перелякались правди про нікчемність телячого язика московитів чи це – така реакція Кредобанку, відповіді від якого на відкрите звернення я так і не отримав? Що б там не було, але таку політику Фейсбуку розцінюю як переслідування свободи слова і утиски за мовними ознаками, сприяння військовій пропаганді Кремля, що призводить до дискредитації Facebook в очах світової спільноти. Чи потрібен нам Facebook, якщо його адміністрація сприяє московським тролям та пропаганді війни, а навігація на сайті в частині Довідкового центру Українською мовою недоступна? Користувачеві натомість пропонують так звану "російську" мову чи хоч суомі, але не Українську. Значить, компанія Facebook не зацікавлена у розвитку та захисті Українського сегменту користувачів.

Юрій Федчак, журналіст, член НСЖУ

До уваги страхувальників!

З метою створення комфортних умов для подання платниками єдиного внеску звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за формами згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок), який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812) повідомляємо:

Починаючи з 01 липня 2016 року Звіти за звітний період «червень 2016 року» та Звіти за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску до контролюючих органів за новою формою затвердженою відповідно до Порядку та відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.

Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Також інформуємо, що підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами можна буде скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).

Разом з тим, повідомляємо, що Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 01 травня 2015 року та відповідно у форматах, визначених для таких форм (https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/198072.html). Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період (абз.2 п.3 розділу V Порядку).

У разі виникнення питань, пов’язаних із надсиланням звітності платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 30 июн 2016  Комментарии       
Всего 1, последний 3 года назад
molitvy-i-ikony 20 июл 2016 ответить
хороший сайт, спасибо
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником