Трускавецький вісник № 122 (1263) від 13 липня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 122 (1263) від 13 липня 2016 р.

13.07.2016У номері: Інтерв’ю з Антіном Мухарським; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Дрогобичі відновлять великий плавальний басейн за 12 млн грн

Відповідно до постанови Кабміну від 24.06.2016 р. N395, до Дрогобича надійшла субвенція в розмірі 12 млн грн на реконструкцію великого плавального басейну у дитячій юнацькій спортивній школі. Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на директора школи Івана Файчака. За словами І. Файчака, освоєння виділених коштів створить усі умови для відновлення роботи басейну, який бездіяв майже 10 років.

ЗІК

У Бориславі презентували проект «Галицька Каліфорнія»

Шістнадцятого червня у приміщенні Бориславської міської ради відбулася презентація проекту «Галицька Каліфорнія». Європейський грант у сумі п’ятнадцять тисяч євро під цей проект, що передбачає популяризацію історичного минулого нашого міста, виграло міське Товариство пам’ятників історії та культури. У межах проекту зробити належить багато: буде створена карта всіх історичних і пам’ятних місць нашого міста, опубліковано довідник, все це буде поширено на електронних носіях. Тобто гості міста та й всі, хто цікавиться його історичним минулим, матимуть можливість детально ознайомитися із визначними пам’ятками Борислава, що їх у нас вистачає.

Участь у першому засіданні взяли керівник проекту Христина Бучинська, Олег Яцужинський, що опрацьовує технічні умови, та наукові співробітники цієї роботи – відомі дослідники бориславської минувшини Роман Тарнавський та Олег Микулич, а також міський голова Ігор Яворський, заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, представники місцевих ЗМІ.

Як зазначив у нашій розмові один з ініціаторів цього проекту Роман Тарнавський, дуже важливо, що уже в конкретних справах реалізується ота мета, про яку стільки часу говорилося, – перетворити Борислав на туристичний центр. Реалізація проекту, сподіваємося, дасть можливість залучити інвесторів, доволі значні кошти (адже 15 тисяч євро – це майже 400 тисяч гривень) для дослідження і популяризації історичного минулого Борислава.

Нафтовик Борислава

ЛОДА дозволила власнику заміського клубу під Києвом реанімувати проект ГЕС 20-річної давнини

Львівська обласна державна адміністрація надала дозвіл ТОВ «Балфорд Україна» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва гідроелектростанції на річці Стрий поблизу села Довге (Дрогобицький район). Орієнтовна площа ділянки 1,0000 га. Про це йдеться в розпорядженні голови ЛОДА від 5 липня 2016 року.

Проект будівництва тут гідроелектростанції не новий. Ще у 70-х роках ХХ століття було розроблено проект будівництва гідроелектростанції потужністю 50 МВт. Його навіть почали втілювати – розпочали будівництво водосховища, яка отримало умовну назву «Карпатське море», та побудували кілька споруд майбутньої станції.

Проте через розвал Радянського Союзу проект так і не завершили. Крім того, під час будівництва стався потужний зсув гірської породи, що суттєво збільшило вартість проекту.

Недобудована ГЕС стала об`єктом індустріального туризму, а в озері, яке утворилось через будівництво та має своєрідний колір, займались дайвінгом.

До речі, повне втілення проекту передбачало відселення мешканців довколишніх сіл, зокрема, Довгого, Рибника та Кропивника.

Новий проект почали розробляти приблизно п’ять років тому. Вже у 2011 році ТОВ «Балфорд Україна» замовило комплекс топографо-геодезичних робіт щодо обстеженню потенційної зони затоплення р. Стрий. Пізніше викупила у Фонду державного майна об’єкти незавершеного будівництва ГЕС.

Як повідомляла місцева преса, фірма має погоджений проект і почала активну діяльність щодо втілення нового проекту. ГЕС від «Балфорд Україна» повинна бути менш потужною, аніж радянський варіант: суттєво менша дамба – 3-5 м, а площа затоплення становитиме 12-15 га. Вартість проекту понад 10 млн євро.

Проект також передбачає відселення людей, щоправда, цього разу йдеться про 6-7 родин, будинки яких розташовані на території, що підлягає затопленню.

В свою чергу екологи активно виступають проти будівництва ГЕС на річці Стрий. Зокрема, через знищення місцевої фауни, а також через те, що, на їх думку, буде втрачено унікальний туристичний об’єкт.

Основним бенефіціарним власником ТОВ «Балфорд Україна» є мешканець Києва Дмитро Нікулін. Керівником підприємства є В’ячеслава Васильова, яка ще рік тому була помічником народного депутата Олександра Дроздика, від «Народного фронту».

Нікулін також є співвласником ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн», яке минулого року розпочало будівництво міні-ГЕС на річці Случ у місті Баранівка (Житомирська область). Йому ж належить частина заміського клубу «Aventurie» під Києвом.

Наші Гроші. Львів

Антін Мухарський: «Україна там, де ти! Якщо ти підеш, Україна зменшиться»

Ексклюзивне інтерв’ю для першої і єдиної газети для воїнів України «Сила і Честь» дав відомий український музикант і актор, співак і телеведучий Антін Мухарський. Автор проекту «Лагідна і сувора українізація» та пісень «Слава Україні!», «Вставай, країно рідная!», «Ах Бандера, український герой» в образі професора антропології Ореста Лютого дозволяє собі сказати трішки більше і гостріше, ніж міг би Антін Мухарський. Орест Лютий, наприклад, щиро переконаний, що з північним «братом» можна розмовляти тільки «матом», а очищення від «совкового дебілізму» без жертв не дається. Та Орест і Антон сповнений глибокої поваги до всіх, хто сьогодні справді змінює Україну.

- Антіне, на Вашу думку, останні два роки після Майдану, тривала АТО якось змінили Україну і українців?

- Дуже сильно змінили. Україна нарешті стає сама собою. Ми зараз вчимо урок, який не вивчили 100 років тому, коли через відсутність єдності та ідеологічні суперечки лідерів Україна потрапила в Російську імперію, а потім в страшний «совок». Вбивствами, репресіями і депортаціями винищувалось бажання українців до волі, та ми відродилися, як відроджується трава. І цей процес незворотний! Правда, він нелегкий. Совок виявився дуже хижим та інфантильним папуасом, важко викорінюється і не хоче відступати. Совок не цікавить його особисте власне життя! Йому цікавіше летіти з Гагаріним в космос та накласти купу на Рейхстаг, а власна хата в той час розвалена і занедбана може бути. Та сьогодні найбільш свідомі, сильні люди, пасіонарії взяли на себе відповідальність, і совок потроху відступає. Відомо, щоб нація жила, потрібно хоча б п’ять відсотків пасіонарних людей, для яких слова воля, свобода, патріотизм, честь, держава - не загальні назви.

- Але ж АТО дуже затягнулася, перемир’я таке складне і не завжди зрозуміле…

- Я не є геополітиком і не можу сказати, скільки це все триватиме. Але хлопцям потрібно розуміти, що триває довга позиційна боротьба, політична війна, інформаційна війна, Росія втрачає сили через санкції. Всі ми є учасниками цієї війни. Треба вперто і наполегливо робити свою роботу. Хлопці, розумійте і пам’ятайте, ви не одні! З вами вся Україна! Де Україна? Там, де я, там де ти, в окопі. Якщо ти підеш з окопу, Україна зменшиться. Такий болючий процес, на жаль, мав пройти. Свобода просто так не дається, її завжди треба виборювати. І з кожним днем стає більше людей, які прокинулися з царства розчарування.

- Антіне, що Ви особисто зробили для фронту?

- Ми були першим колективом, який поїхав з концертом в АТО ще в червні 2014 року. Це була база «Луна» під Слов’янськом. Чесно, тоді була доволі сумна картина, українська армія лише народжувалася. Сьогодні все набагато краще, структурованіше, забезпеченіше, і правда обов’язково переможе. Бо ми не хочемо чужого, а захищаємо своє!

Іра Циган, газета «Сила і Честь»

У трускавецькому «Оскарі» народилося дельфіненя

У велике релігійне свято Петра і Павла в єдиному у західній Україні розважально-оздоровчому комплексі з дельфінами «Оскар», що у Трускавці, поповнення – народилося дельфінятко. Маля з’явилося на світ учора ввечері зростом 60 см та вагою приблизно 20 кг.

Батьками маленького чуда є чорноморські дельфіни-афаліни Борис та Патріс. Мама та маля абсолютно здорові і почуваються прекрасно. Батьки постійно знаходяться поряд зі своїм дитинчам, оберігаючи і захищаючи його.

«Останніх три місяці наша Патріс перебувала під пильним наглядом ветеринара та тренерів. З майбутньою мамою наші працівники були і вдень, і вночі. Пологи пройшли дуже добре. Новонароджений постійно плаває з батьками, адаптовується до середовища і харчується маминим молочком. Це радісна подія, адже народження дельфінів у штучному середовищі — подія рідкісна. Тим більше, що для нас це особливий день, адже ми маємо подвійне свято – в одному з наших комплексів у Кирилівці Запорізької області учора народився морський котик. Малюк і його мама Кока теж почуваються пречудово. Це ще раз доводить, що тваринам у нас добре», - зазначили в адміністрації дельфінарію «Оскар».

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект, спрямований на перешкоджання будівельним аферам

12 липня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» розроблений групою народних депутатів України спільно з Держархбудінспекцією.

Розробку даного законопроекту було ініційовано задля усунення негативних тенденцій у будівельній галузі внаслідок не до кінця продуманої лібералізації містобудівного законодавства у 2011 році. Штучний розподіл об’єктів будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів давав недобросовісним забудовникам необмежене поле для маніпулювання під час розроблення проектів будівництва та набуття права на виконання будівельних робіт. Як наслідок, збільшення кількості проблемних забудов, поява переліку незаконних будівництв у столиці, недотримання будівельних норм, а також зростання числа ошуканих інвесторів.

Ухвалений законопроект усуває штучний розподіл об’єктів будівництва. Тепер будівництво об’єктів середнього і значного класів наслідків пропонується здійснювати виключно за дозвільною системою. Це встановить чіткі правила оформлення дозвільної документації для забудовників та усуне можливості для маніпулювання містобудівним законодавством.

Одночасно запропоновані норми передбачають максимальне спрощення дозвільної системи для будівництв незначного класу наслідків, які сьогодні складають 80% від загального обсягу забудов. Забудовник подаватиме лише повідомлення та зможе приступати до будівництва наступного дня після його направлення. Таким чином автоматично буде скасована й процедура повернення документів на доопрацювання.

«Проблема незаконних будівництв набула негативних тенденцій. В той же час діюча дозвільна система не дає засобів для ефективної боротьби з недобросовісними забудовниками, навпаки вона створює для них поле для маніпуляцій. Ситуацію виправлять лише законодавчі зміни. Законопроект 4733-1 враховує інтереси громадян, інвесторів та забудовників. Реалізація запропонованих змін на практиці кардинально зменшить кількість проблемних забудов, знизить ризики для людей, які вклали кошти у будівництво та дасть можливість запобігати конфліктам на їх початковому етапі», - повідомив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

У законопроекті, який цілковито підтримує Держархбудінспекція, враховані моніторингові дослідження інспекції протягом останніх років, а також досвід партнерів України, зокрема Республіки Польща.

Прес-служба ДАБІ УкраїниСоздан 13 июл 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником