Трускавецький вісник № 128 (1269) від 29 липня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 128 (1269) від 29 липня 2016 р.

29.07.2016У номері: Інтерв’ю з Мироном Флюнтом; ЖЕК – не назавжди; Новини шоу-бізнесу; Трафунки.

Короткі новини

21-річний мешканець Дрогобицького району зґвалтував 16-річну дівчину на Жидачівщині

Як інформує відділ комунікації поліції Львівської області, вчора, 28 липня, до Жидачівського відділу поліції надійшла заява від жительки одного із сіл району про те, що невідомий чоловік зґвалтував її 16-річну доньку. Правоохоронці встановили, що до даного злочину причетний 21-річний мешканець Дрогобицького району. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.152 КК України (зґвалтування неповнолітньої – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років). Призначено ряд експертиз, обставини події встановлюються.

Власна інформація

Дрогобицькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях, за фактами незаконних порубок лісу

В ході розслідування кримінальних проваджень за ст. 246 КК України за фактом незаконної вирубки лісу, 27 липня цього року дрогобицькими підрозділами УСБУ та ГУ НП у Львівській області, під керівництвом Дрогобицької місцевої прокуратури, проведено результативні обшуки на приватних пилорамах у селах Ступниця та Винники Дрогобицького району. На територіях цих пилорам вилучено близько 300 м. куб. лісодеревини, походження якої підприємці не змогли пояснити документально. Зокрема, виявлено близько 300 колод різного діаметру, частина яких без відповідного маркування. Зазначимо, що орієнтовна площа незаконно вирубаного лісу сягає майже півгектара.

Більше того, власники однієї із пилорам перешкоджали в проведенні слідчими, уповноважених ухвалою суду, обшуків, що стало підставою для порушення стосовно них ще й кримінального провадження за ст. 382 КК України (невиконання рішення суду).

На даний час завершується перевезення та відвантаження вилученої правоохоронцями деревини, виконуються інші слідчі дії.

Прес-служба прокуратури Львівської області

У Бориславі вже другий день немає води через сильні дощі в горах

У Бориславі вчора, 28 липня, зранку комунальним підприємством «Бориславводоканал» було припинено подачу води споживачам, які отримують її з водонасосної станції Рибник.

За інформацією водоканалу, це сталось внаслідок сильних дощів, які пройшли в горах. Відповідно, підприємство не змогло очистити воду. За словами представника підприємства «Бориславводоканал» Ярослава Лопушанського, прийнято рішення щодо вечірньої подачі води вчора, 28 липня. Працівниками підприємства вже було розпочато забір води для вечірньої подачі. Та їм не вдалося подати воду споживачам. За словами представників підприємства, вони не змогли очистити воду настільки, щоб її пустити в місто.

Станом на сьогодні, 29 липня, водопостачання в місті не відновлено, оскільки в районі водонасосної станції ще раз пройшли зливи. Керівництво водоканалу запевняє, що зробить все можливе, щоб відновити водопостачання.

Нагадаємо, що проблеми з подачею води виникають систематично, бо воду водоканал подає з поверхневих водозаборів.

ЗІК

Мирон Флюнт: «Модрицька сільська рада не шукає кращого життя в адміністративній «компанії» з сусідніми містами»

Цього року у Львівській обласній державній адміністрації за участю Офісу реформ відбулося уже кілька засідань, на яких йшлося про адміністративно-територіальну реформу. На пальцях можна порахувати громади Львівщини, які, дійшовши згоди та добровільно об`єднавшись, вже створили нові укрупнені адміністративно-територіальні одиниці. Головним каменем спотикання у здійсненні реформи за планом Львова стало небажання багатьох сільських громад добровільно об`єднуватися із містами. Жителі Модрич також у майбутньому не бачать себе під адміністративним підпорядкуванням одного із чотирьох міст регіону – чи то Дрогобича, чи то Стебника, чи то Борислава, чи то навіть Трускавця. На чому базуються побоювання? З`ясувати це ми спробували в розмові з головою Модрицької сільської ради Мироном Флюнтом.

- Скажіть, будь ласка, пане голово, на якій стадії перебувають переговори про майбутню адміністративну конфігурацію за участі Модрич? В якій, перепрошую, «компанії» себе бачите?

- Наша позиція чітка й послідовна. Модрицька сільська рада, як це показує аналіз, володіє всім необхідним для того, щоб не шукати кращого життя, як Ви висловились, у «компанії» з іншими сільськими і міськими радами. У нас є все необхідне для того, щоб самотужки успішно працювати, дбати про розвиток, забезпечити гідне майбутнє народженим у нашому селі дітям. А це означає, що немає жодного смислу адміністративно йти «під крило» одного із міст краю. Село від цього тільки програє. Наші досягнення нівелюються, не зможемо в повній мірі скористатися власними ресурсами.

- Воно-то ніби й так, але й не так. Бо такі міста, як, наприклад, Дрогобич чи Трускавець – не якісь там депресивні території, де люди живуть хіба сьогоднішнім днем. Можна з великою долею імовірності припустити, що для багатьох сільських громад на Львівщині сьогоднішні варіанти об`єднання, які «світять» Модричам – вершина мрій і бажань. А ви навіть до Трускавця не хочете. Аж такої логіки не бачу…

- А що тут бачити? Усе видно неозброєним оком. Трускавець – місто для курортників, а не для селян. Нічого такого, до чого прагнемо, про що мріємо ми, місто не має. Праці там на всіх не вистачає. А заробітки, якщо не помиляюсь, найнижчі в області. У Дрогобичі не стало колишніх промислових підприємств, процвітає безробіття. Про Стебник і Борислав навіть не говорю. Там ситуація ще гірша. А що робити в місті, якщо працею не забезпечений? Пропадеш. У селі, де люди мають городи, тримають худобу та якусь іншу живність – все ж веселіше. Не потрібно й забувати про нові перспективи для розвитку, преференції, які отримаємо, як «запрацює» реформа. Тоді більше, ніж тепер, буде надходжень до бюджету. Це дозволить господарювати без клопотів. І на благоустрій вистачить, і на інші невідкладні витрати, які дозволяють не тільки утримувати, а й розвивати сьогоднішню сільську інфраструктуру. Наразі нам цього достатньо.

- Із Модричами хочуть об`єднуватись, а саме село «колгоспу» не бажає. Чому, у чому полягає притягальна сила села?

- У нас дуже гарне розташування, межуємо із усіма чотирма містами. У селі проживає 1400 осіб. Вистачає землі, якої так бракує в сусідньому Трускавці. Ефективно господарюємо. А що станеться із селом після об`єднання? Я не можу відповісти на це запитання. Найімовірніше, що украще не стане. Це ж видно. Взяти, наприклад, нашу школу. Цілком зрозуміло, що, якщо дійде до об`єднання з одним із названих вже міст, її закриють. Бо в цих містах шкільних приміщень більше ніж треба, а дітей для їх наповнення не вистачає. І тоді наші школярі їздитимуть до Дрогобича чи Трускавця. Після такої «реформи», залишившись по суті без владних повноважень, село втратить здатність ефективно захищати власні інтереси. Я навіть не знаю, як Модричі називатимуться – селом чи хутором? Жартую, звичайно. Але в кожному жарті є частка жарту, а все решта правда.

- Ми вже з`ясували, що жителі Модрич висловились категорично проти об`єднання із сусідніми містами. Але рано чи пізно доведеться з кимось домовлятись, аби самим вирішити долю свого майбутнього адміністративно-територіального «устрою», а не чекати, коли це примусово зробить Кабмін. Над цим вже думали?

- Як я вже казав, за жодних обставин не бачимо себе під адміністративним «протекторатом» якогось із розташованих у регіоні міст. Найкращий для нас варіант – залишатись у теперішній адміністративно-територіальній конфігурації. Жодних об`єднань не потребуємо. У такому разі село самотужки виживатиме, зможе безбідно жити. Сьогодні стоїмо на цьому. Але, якщо таки змусять до об`єднання – бачимо себе разом із Дережичами, Попелями і Ясеницею Сільною. Попередні розмови вже проводилися. Є надія, що домовимось. Але, повторюсь, йдеться наразі хіба про план, запасний варіант. Куди і з ким нам йти, до кого приставати Модричам, вирішуватиму не я і не депутати сільради, а громада села.

Записав Олексій Дорофтей, газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина»,

фото Дрогобицького регіонального Інтернет-телебачення (ДРІТ)

ЖЕК – не назавжди

З липня 2015 року розпочато процес зміни підходів до управління багатоквартирними будинками. Мешканці будинків законодавчо визначені власниками своїх будинків і держава відверто зізналась, що не може утримувати їх приватну власність (надавати гроші на ремонти, тощо), то нам усім доведеться думати, як забезпечити собі комунальний комфорт. Основна мета закону – пробудити у мешканців будинків почуття, яке має надати почуття відповідальності.

Перший етап впровадження закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» був розрахований на період з 1.07.2015 р. по 1.07.2016 р. За цей період мешканці мали можливість визначитись з формою управління будинком. Але через бездіяльність місцевої влади в питанні реалізації закону, необізнаності та байдужості мешканців, реформа практично провалена. У всіх була надія, що закон прийнято для проформи, його нетреба виконувати, або в іншому випадку, буде продовжено термін дії виконання першого етапу. 14.07.2016 р. Верховною Радою прийнято закон України «Про внесення змін до ст. 13 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який вніс певні корективи, однак не спростив ситуацію, а певною мірою – навіть загострив. Починаючи з 1.07.2016р. після набрання чинності Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку (з 12.07.2016 р.), наступає другий етап реформи. Орган місцевого самоврядування повинен провести конкурси по кожному будинку з призначення управителя. До цього місцева влада практично неготова.

Мешканцям стараються довести, що КП «ЖЕО» залишається назавжди. Дрогобичани отримують квитанції на оплату послуг, в яких зазначається, що з 1.07.2016 р. КП «ЖЕО» продовжує надавати свої послуги. Проте цілеспрямовано лукавлять. Законом передбачено, що тільки в період від оголошення конкурсу з призначення управителя, та до часу визначення переможця конкурсу, послуги продовжує надавати попередній виконавець (КП «ЖЕО»). У відповідності до роз’яснень керівників уряду, які будуть контролювати процеси проведення конкурсів, вони повинні відбутись на протязі 3 – 6 місяців.

Вочевидь, що мешканцям краще визначитись самим, як управляти будинком, ніж чекати, коли місцева влада призначить управителя.

При створенні ОСББ чи визначенні самостійного управління у співвласників, хоч і додається клопоту, проте є можливість контролювати свої витрати та шукати надавачів якісних послуг та найбільш привабливі ціни. Натомість громадянам, яким призначають управителя за результатами конкурсу ризикують потрапити в пастку низької якості послуг і при цьому - збільшення витрат на утримання будинку.

Сергій Юзефів, член ДМОГО «Дрогобицька Громада»

Шоу-бізнес краю багатий на новини

Давно не брався за цю рубрику, адже у вирі останніх подій і шоу і бізнес якось відійшли на задній план, адже таке діється в країні. Та все ж 2016 уже підготував нам у сфері культури багато сюрпризів, як приємних, так і не дуже, про які бодай абзацом, але варто розповісти.

Про втрати

На жаль, перша половина року запам’ятається шанувальникам української музики втратою талановитого композитора і виконавця, лідера гурту «НЕМО» Анатолія Іванюка. Про його заслуги перед рідним краєм годі розповідати. Про це говорить творчий доробок Анатолія, ну і постійне намагання щоразу повертатися до Трускавця.

Через декілька місяців колеги-музиканти проводжають в останню путь відомого в Україні звукорежисера Романа Драновського. Також талановитий музикант, проте найбільшого визнання здобув саме на поприщі звукорежисури, за що його поважали не лише місцеві виконавці, але й багато відомих виконавців з Украйни та ближнього зарубіжжя.

І ось декілька тижнів тому до нас дійшла ще одна неприємна вісточка: у досить молодому віці не стало Ярослава Заміщака - головного адміністратора Львівської обласної філармонії і диригента камерного хору «Теотокос». Хоча останній час Ярослав жив і працював у Львові, часточку свого життя він подарував і нашому краю. Саме у Дрогобичі він закінчив свого часу Дрогобицьке музичне училище імені Василя Барвінського і був активним учасником багатьох ансамблів та оркестрів.

Про здобутки

Варто констатувати, що 2016 рік уже є багатий на здобутки. Зокрема, у Трускавці маємо заслужену артистку України з естрадного мистецтва. Десь приблизно так звучить це звання, власником якого стала добре відома нам співачка Петра (Зоряна Петрас). За роки активної діяльності Зоряна справді досягла того моменту, коли звання мабуть навіть і не в повній мірі відображає заслуги перед культурним середовищем краю.

Також здобутками може похвалитися співак Ярек, який нарешті презентував перший відеокліп на абсолютно нову пісню «За законом Архімеда». Презентація кліпу відбулася наприкінці травня у Дрогобичі, де представники преси мали змогу переглянути цю роботу та довідатися про усі перипетії знімального процесу. Наразі Ярек привідкрив таємницю, що працює на новою піснею, яка, за його словами, буде повністю нетрадиційною для його стилю. Хоча таке можна і сказати про «За законом Архімеда»

Даний період можна вважати також початком народження ще одного цікавого явища – такого як сучасна військова пісня. Декілька синглів Богдана Ковальчина на військову тематику, записаних у Дрогобичі, справді отримали чималу підтримку у слухачів, що спонукало деяких відомих виконавців долучити Богдана Степановича до своїх тематичних проектів. Мабуть, таємниця успіху полягає у правдивості, адже лише людина, яка справді бачила війну, могла настільки емоційно і правдиво написати і заспівати про сучасні трагічні події нашої батьківщини. І ось днями Богдан презентував першу відеороботу на досить неформатну пісню «Сепаратюга».

Справді, 2016 рік для нашого краю був багатий на музичні відеопрем’єри. Декілька днів тому відома рок-група «X-Project» презентувала своє чергове відео на інструментальну композицію «Без слів». Лірична і цікава мелодія у виконанні сольної партії Віталієм Гудзієм десь трохи незвично переносить нас у класичну Францію. Принаймні, такі були перші враження. І в принципі не помилився, оскільки у бесіді з режисером відео Олегом Бачинським довідався, що ідею для кліпу саме почерпнули з творчості Патриції Каас. Вже традиційно Віталій Гудзій та «X-Project» створили це відео у співпраці з кіностудією «Провінція». Переглянути цю та вищезгадані роботи можна в мережі Інтернет та соцмережах.

Ну і ще один вагомий здобуток маємо серед композиторів. Ще не так давно Юрій Решетар презентував у Дрогобичі свій новий фортепіанний підручник з джазової музики, як з Києва отримуємо нову вісточку, що пан Юрій став членом Спілки композиторів України, з чим ми його і вітаємо. Пан Юрій добре відомий в музичних колах як хороший музикант та аранжувальник, а для широкого загалу він насамперед асоціюється як учасник групи «Ван Гог».

Про плани

І хто у нас будує плани, так це група «Мері». Звісно, плани таємні, але вони є. Знову ж, нещодавно тримав у руках новий диск з альбомом «Кулями любов», як з достовірних джерел стало відомо, що «Мері» на осінь планує видання наступного альбому. У якому він буде форматі – наразі невідомо. Швидше за все першими його почує інтернет-аудиторія, а згодом він отримає свій фізичний облік у форматі компакт-диску.

Майкл Річчі

Оголошення

Запрошуємо на роботу у Трускавець кухонних працівників, офіціантів, сестру-господиню харчоблоку та завідувача продовольчим складом. Телефон для довідок: (03247) 6-21-22.Создан 29 июл 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником