Трускавецький вісник № 132 (1273) від 5 серпня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 132 (1273) від 5 серпня 2016 р.

05.08.2016У номері: Антипольська істерія; Майбутнє Стебницької ОТГ; Тупик-2; Оголошення; Стартує Спартакіада інвалідів у Трускавці.

Короткі новини

У Трускавці на Міжнародному кінофестивалі покажуть фільм про непрості долі українських заробітчан в Італії

 На 15-19 вересня цього року у Трускавці заплановано проведення Міжнародного фестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат». Про це інформує наше власне джерело з посиланням на організаторів фестивалю.

У програмі кінофестивалю передбачені показ сучасного українського та аргентинського кіно, майстер-клас на тему «Створення та розвиток фільм комісій в Україні» за участі представників Асоціацій фільм комісій Грузії та Італії, творчі зустрічі з провідними кіноакторами. Вже традиційним стає пункт «Світ очима місцевих кінематографістів», де свої вміння зможуть показати і таланти кінематографії з нашого регіону. Натомість новинкою стане презентація дитячого кінофестивалю «Золотий ключик».

Як каже директор кінофестивалю «Корона Карпат», депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин, нещодавно він провів зустріч з головою Державного агентства України з питань кіно Пилипом Іллєнко, на якій з ним та представниками кіноіндустрії було узгоджено питання по Кінофоруму з питань розвитку кіно-комісій в Україні. Кінофорум пройде в рамках Кінофестивалю «Корона Карпат».

Окрім відомих кіноакторів у Міжнародному фестивалі телевізійних фільмів «Корона Карпат» участь візьмуть та доповіді виголосять директор Генуезько-Лігурійської Фільмкомісіїї (Італія) та Голова Правління Мережі Європейських Фільмкомісій Андреа Рокко, голова Департаменту Міжнародних Відносин Регіонального Аудівізуального Фонду Фріулі-Венеція-Джулія Алессандро Гропплеро, представники Національного Кінофонду Грузії, а також ко-продюсери українсько-італійського фільму "Гніздо Горлиці" (2016 р.) про непрості долі українських заробітчан в Італії Фабіо Канепа та Андрій Суярко. Фільм буде показано в рамках проведення кінофестивалю.

У Трускавці стартує Спартакіада людей з обмеженими можливостями

Сьогодні, 5 серпня, буде проведено V Спартакіаду людей з інвалідністю міста Трускавця. Про це «Трускавецький вісник» повідомила голова Трускавецької міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька. Урочиста частина розпочнеться в 11.00 на центральній площі Трускавця. А саме проведення спортивних змагань відбуватиметься в спортивному залі санаторію «Кришталевий Палац».

Власна інформація

На Львівщині затримано учасників організованої злочинної групи, які налагодили бізнес із незаконного експорту деревини на загальну суму 30 млн грн

Прокуратурою Львівської області спільно із працівниками Управління захисту економіки Львівщини сьогодні проведено широкомасштабну операцію із викриття схеми незаконного вирубування лісу із його подальшим експортом за кордон.

Вказана схема організована посадовою особою Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. До складу злочинної групи входили працівник Державної фітокарантинної служби, колишній працівник Галицької районної адміністрації, банківські працівники, адвокат, 3 керівники приватних підприємств та 3 мешканці Волинської області.

Злочинною групою на території Львівської та Волинської областей було спеціально створено 6 фіктивних фірм та на підставі виготовлених фіктивних первинних документів про походження лісопродукції, ними отримано більше 200 сертифікатів із реальними підписами та мокрими печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, що дозволяло безперешкодно вивозити лісопродукцію за кордон.

Таким чином легалізовано більше 12 тисяч кубів незаконно зрізаного та викраденого лісу різних порід (еквівалентно 200 вагонів деревини), загальною вартістю 30 млн грн. У подальшому деревину експортовано до країн Євросоюзу, зокрема у Польщу, Голландію, Італію, Чехію та Латвію.

Для заниження митної вартості викраденого та експортованого лісу, зловмисниками було укладено зовнішньоекономічні контракти із 5-ма офшорними компаніями, які зареєстровані у Панамі, Британських Віргінських островах та Республіці Беліз.

Валюта від експортованого лісу надходила на банківські рахунки фіктивних фірм та за сприяння банківських працівників переводилась у готівку і розподілялась між змовниками.

У взаємодії зі спеціалістами ДФС доведено ухилення задіяними у схемі підприємствами від сплати податків до бюджету держави на загальну суму 10 млн грн.

Одночасно отримані за схемою сертифікати про походження лісу, учасники злочинної групи продавали за ціною 10 тисяч гривень за один документ іншим суб’єктам господарювання Львівщини та Західного регіону держави, в яких був в наявності викрадений ліс, однак не було законних документів про його походження.

Сьогодні проведено більше тридцяти санкціонованих обшуків у приміщеннях обласного управління лісового та мисливського господарства, Державній фітокарантинній службі області, в офісах підприємств, приватних помешканнях усіх причетних до незаконного бізнесу осіб.

За наслідками обшуків вилучено печатки фіктивних фірм-експортерів, залучених у схемі, печатки підприємств Республіки Польща, на адресу яких експортувався ліс; понад 40 платіжних банківських карток, через які отримувалась готівка від продажу лісу, документи щодо замитнення лісу у митних органах, інші речові докази, що мають суттєве значення у справі.

Також вилучено біля 2 тис. м. куб. підготовленого до експорту лісу дерев породи дуб (еквівалентно 33 вагонам) із нанесеними електронними бірками державних лісгоспів. В єдиній електронні базі обліку деревини за цими ж номерами значаться дерева інших, менш цінних порід (сосна, вільха, бук).

Одночасно вилучено документи на автотранспорт, квартири та нерухомість фігурантів.

Під час проведення обшуків викрито усіх членів злочинної групи. Відтак керівнику підрозділу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства сьогодні ж повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст.364 та ч.2 ст.366 КК України, та ще двом керівникам фіктивних підприємств – за ст. 205, 212, ч.1 та ч. 4 ст.358 ККУ.

На цей час Галицький районним судом м. Львова обирається міра запобіжного заходу у вигляді арешту посадовцю обласного управління лісового та мисливського господарства та керівнику фіктивного підприємств, задіяного у злочинній схемі.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Антипольська істерія

Divide et impera. Розділяй і володарюй. Цей принцип діяв, діє і буде діяти. Причому ефективно.

Можна не любити Росію (Московію), навіть ненавидіти її. Але не можна не захоплюватися її вмінням користуватися принципом «Divide et impera». Вміло маніпулюючи на протиріччях, на економічних інтересах, на конфліктах давніх і нових Москва на чолі з Путіним відроджує імперію. На жаль, більшість світу за цим спостерігає і зовсім не протидіє.

Україна та Польща, українці та поляки. Дві держави та два народи, які Москва кривдила не раз. Кривдить і зараз. Куріца нє птіца – Польша нє заґраніца. Враґ, нєдружєствєнний Рассіі. Хахляндія, малароси, укропи, майданутиє. Це реалії, бо саме так сприймають Польщу та Україну «ат Маскви да самих даакраін».

В час, коли маємо спільного ворога, цей ворог пробує нацьковувати нас одне на одного. Причому пробує успішно. Кількість публікацій в українських ЗМІ та українському сегменті Інтернету різко зросла. І продовжує зростати. Та так, що інколи складається враження, що не Крим і не ситуація на Донбасі є актуальними для України питаннями, а справи 70-річної давнини.

Щоб відповісти на питання «Хто винен?» і «Що робити?», слід виходити з іншого. Cui prodest? Кому вигідно? Та тому, хто успішно реалізує принцип «Divide et impera».

Є кілька фактів, які є беззаперечними. Їх визнають історики, їх визнає суспільство. Як в Польщі, так і в Україні.

Факт перший. Українці та поляки вбивали себе взаємно. Поляки вбивали українців? Так. Українці вбивали поляків? Так. Все, крапка. Це було, факт. Але маніпуляція полягає якраз в тому, щоб не лише постійно про це нагадувати, а й сформувати думку, що ці кляті вороги (українці чи поляки – в залежності до якого народу ти належиш) готові знову вбивати. Зараз.

Хто кого більше вбив? Хто і за що вбивав? На ці питання відповідь мали б дати незаангажовані історики, якщо такі є. Спільна українсько-польська комісія могла б діяти і виходити з якимись пропозиціями. Але цього немає. Є істерія, на якій вигідно спекулювати, особливо ультра-правим. Відбувається роздмухування проблеми, яка за останні 25 років (чи і всіх 70) була болючою темою для дуже-дуже вузького кола.

Факт другий. Є нащадки постраждалих. Від Волинської різні, від операції «Вісла», від етнічних чисток-зачисток. Це живі люди. Але не вони роздмухують цю істерію, а політики. І це факт третій, найголовніший. Роздмухують істерію ті, хто нікого з близьких не втратив, хто до ладу не знає всіх перипетій страшних трагедій середини ХХ століття, а будує свій імідж, піар на чужому горі.

Чи винні поляки, що вбивали українців? Так. Чи винні українці, що вбивали поляків? Так. Хто винен більше? І тут треба зупинитися. Чи маємо ми право задавати це питання? І чи взагалі етично його задавати?

Якщо у випадку з Голодомором винуватця можна назвати однозначно, то у випадку збройних конфліктів та вбивств цивільного населення в 1940-х роках таких винуватців є декілька. В тому числі ультра-праві, чию ідеологічну спадщину сповідують сьогодні певні групи осіб в Польщі та Україні.

Що може бути у випадку загострення українсько-польського протистояння? Переслідування, погроми, замороження дипломатичних стосунків? Навряд. Хоча і це, звісно ж, влаштувало б Московію. Та для неї буде прийнятним і такий результат, коли обидвох її ворогів (Польщу та Україну) світ сприйматиме як країни, де панують нетерпимість та нетолерантність і де живе надто багато ксенофобів та крайніх націоналістів чи шовіністів. Показати в найгіршому світлі, ізолювати, висміяти, принизити – Москва це вміє робити. Причому не лише руками своїх політтехнологів, яких кишма кишить в наших країнах, але і руками нерозумних «патрийотів», котрі зараз піднімають «хай» по обидва боки кордону.

Нема вільної Польщі без вільної України. Кордони наших держав непорушні. Польща – адвокат України в Євросоюзі. Україна та Польща – стратегічні партнери. Про це зараз говорять щораз рідше. І не винні в цьому PiS (партія «Право і справедливість», яка зараз має владу в Польщі), «Свобода», ОУН чи комбатанти Армії Крайової. Винні ті, кому це вигідно.

Істерія пройде, промине. Україна вийде з кризи. Польща видворить тих, хто зараз живе за рахунок московських подачок і сіє смути. Україна та Польща знайдуть порозуміння у непростій справі подій 1940-х років. Вірити хочеться саме в це, а не у спалені церкви в Польщі і костели в Україні, не у повішених поляків в Україні і українців в Польщі, не у залізну стіну на кордонах та в душах.

Те, що зараз говориться, дуже нагадує фрази зі сторінок пропагандистських підручників радянської доби. Польські пани гнобили, католики знущалися, православні козаки хоробро захищали, Визвольна війна, добровільне об`єднання з братнім російським народом. Дежа вю. Це в Україні. А в Польщі – Креси, од можа до можа, людобуйство бандеровцув, ґльорифікац`я мордерцув, здрада, конєц з украіньцамі. В Україні антипольська істерія набирає обертів, в Польщі антиукраїнські настрої посилюються. Москва почала наступ, відкривши новий фронт. Чи скажемо їй «No pasaran!».

…Інколи краще помовчати. І подумати, перш ніж поширювати те, що спричиняє ненависть. Бо тоді дуже тішиться диявол – не лише той справжній, але і в Москві.

Ненависть можна перемогти тільки любов`ю…

Володимир Ключак

Майбутнє Стебницької ОТГ: інвестиції та профіцитний бюджет

В Україні триває процес адміністративно-територіальної реформи. Хоча й повільно, та все ж викристалізовуються майбутні громади, які повинні стати самодостатніми. Однією з таких громад згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року, має стати Стебницька об`єднана територіальна громада з центром у місті Стебнику.

Спочатку планувалося, що до вищезгаданої громади окрім міста Стебника увійдуть ще шість сіл – Болехівці, Нове Село, Гаї Верхні, Гаї Нижні, Доброгостів та Уличне. Проте на громадському обговоренні, яке проходило 4 серпня в приміщенні Стебницької міської ради, довелося почути і про інший формат (конфігурацію) нового об`єднання – вже без Уличного та Доброгостова, зате з Солонськом, Раневичами, Почаєвичами та Михайлевичами.

Громадське обговорення – це один з етапів тривалого процесу, каже Стебницький сільський голова Петро Старосольський. Вже раніше було прийнято розпорядження міського голови про ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад, а результати громадського обговорення затвердить сесія Стебницької міської ради, яка відбудеться сьогодні, 5 серпня. Після обговорення питання з сусідніми сільськими громадами та прийняття відповідних рішень матеріали будуть передані в ЛОДА.

Цей процес не буде легким – не приховує труднощів Петро Старосольський і каже, що ще під час підписання мерами міст нашого регіону Меморандуму про співпрацю деякі міські голови почали свою гру поза плечима Стебника. І мова не лише про Трускавець, який зумів переконати Уличне та Доброгостів, що їм краще приєднуватися до курорту, ніж до міста калійників. Своєрідного ножа в спину запхав Стебнику Дрогобич, який, з однієї сторони, каже, що без Стебника не було б проблем у освіті та медицині, а з другої сторони, не хоче випустити Стебник зі своїх «братніх обіймів». «Старший брат» чи «вітчим» користається своїм статусом стотисячного міста, забуваючи, що цей статус має виключно завдяки Стебнику. Та й у районі є багато тих, які саботують проведення адмінреформи, настроюють сільських голів, боячись втрати реальної влади та контролю за державними коштами. Адже тепер кошти йтимуть прямо на громади, минаючи «фільтр» району.

Петро Старосольський детально розповів присутнім сумну історію того, як місто втратило свої землі, які зараз належать Болехівцям. Згідно радянського законодавства у місті не могли бути землі сільськогосподарського призначення, тож їх передали колгоспу «Нове життя» з центром у селі Солонсько. Після розділення одного колгоспу на два стебницькі землі стали територією колгоспу «Відродження» з центром в Болехівцях, а відтак і землями Болехівської сільської ради. Таким чином 408 гектарів споконвічних стебницьких земель були відібрані в міста. Тепер реформа дає можливість цими землями управляти спільно з Болехівцями, в одній об’єднаній територіальній громаді.

Серед позитивів нового об’єднання – можливість залучення інвестицій, самодостатність, профіцитний бюджет, державні субвенції напряму, без участі в розподілі Дрогобича. Як каже депутат Стебницької міської ради («Народний контроль»), голова депутатської групи «Майбутнє Стебника» Андрій Руденко, зараз на стебницьку медицину виділяється лише 9,5 мільйонів гривень, хоча згідно законодавства якщо рахувати від кількості населення, то мало б поступати 14,5 мільйонів. Причина банальна – у Стебнику одна лікарня, а в Дрогобичі їх декілька, от і перетягує Дрогобич ковдру на себе. Разом із сусідніми селами кількість населення Стебницької ОТГ збільшиться, тож можна буде розрахувати на суму біля 20 мільйонів гривень у рік лише на потреби медицини (на 1 мешканця виділяється 720 гривень).

Петро Старосольський каже, що не лише медицина виграє, але і освіта. Стебницькі школи фінансуються за залишковим принципом, школу в Сільці влада Дрогобича взагалі хотіла закрити, хоча згідно закону не можна закривати початкову школу в селі, каже міський голова. І запевняє, що не дозволить закрити стебницькі школи, а фахівцями прораховано, що нова об’єднана стебницька громада матиме ресурс їх утримувати.

В громадському обговоренні взяли участь депутати, представники освіти, медицини, ЗМІ, небайдужі стебничани. Причому обговорення не обмежилося виключно офіційною частиною в сесійній залі, яка тривала біля півтори години. Про реформу говорили і перед початком зустрічі, і після неї, активно цю тему обговорюють і прості стебничани.

Про те, що має бути чіткий план дій, кажуть депутат Дрогобицької міської ради від Стебника Іван Куць («Народний контроль», депутатська група «Майбутнє Стебника» в ДМР) та депутат Стебницької міської ради Андрій Афанасов (Радикальна партія). Про те, що Стебник виграє навіть від об`єднання з Болехівцями без «широкої коаліції» багатьох сіл, говорить депутат Стебницької міської ради Ярослав Пецюх (НРУ). Але все-таки було б краще створити ОТГ в тій конфігурації, яка передбачена Постановою Кабміну, опонує йому секретар Стебницької міської ради Андрій Петруняк.

- В будь-якому випадку Стебник виграє від цієї реформи, - впевнений журналіст та PR-менеджер Ярослав Баран, який прийшов на громадське обговорення як рядовий стебничанин, мешканець мікрорайону Забівка. Він вважає, що потрібно активніше працювати з сільськими громадами, створювати позитивний інфопростір Стебника, щоб знівелювати тривкий імідж депресивного міста, який явно шкодить всім – і владі, і громаді. Ярослав Баран каже, що озвучена міським головою думка щодо Стебника як транзитного пункту на Трускавець дала б поштовх розвитку міста.

На громадському обговоренні говорилося про майбутній ремонт дороги Стебник – Болехівці за кошти обласного бюджету, про перемовини з інвесторами з Індії щодо будівництва заводу по переробці сільськогосподарської продукції, про варіант повернення споконвічних стебницьких земель через суд, про земельні ділянки воїнам АТО, а також про неприпустимість залишатися в складі Дрогобича, де промислові гіганти були закуплені росіянами з метою знищити конкурента.

В питанні ОТГ Стебник єдиний – «за» приєднання сусідніх сіл висловлюються практично всі політичні сили, як провладні, так і опозиційні. Тому коли Петро Старосольський озвучив інформацію, що у сусідньому Трускавці окремі депутати не хочуть приєднання Уличного та Доброгостова до міста-курорту, то це викликало подив та сміх. На щастя, у Стебнику нема п’ятої колони, яка б працювала проти інтересів міста, проти інтересів громади. А єдина громада легше зможе подолати ті труднощі, які трапляються на її шляху.

Попереду у стебницької влади – нелегкий шлях. Зуміти переконати сільські громади, встояти попри інтриги в районі, зупинити зазіхання Дрогобича на окремі села біля Стебника та й взагалі вийти з-під впливу цього міста. Якщо все піде добре, то вже в наступному році може бути створено Стебницьку ОТГ, старостами в якій залишаться теперішні сільські голови, а представник Болехівців гарантовано отримає посаду голови бюджетної комісії. А далі розпочнеться вже зовсім новий етап в історії Стебника…

Володимир Ключак

Тупик-2

Поява на «Трускавецькому віснику» статті «Тупик» (22 червня 2016 року) не залишила байдужими мешканців будинку № 19 на вулиці Івасюка у Трускавці (ОСББ «Дружба»). Позиція пані Ірини Назаренко, викладена у вищезгаданій публікації, обурила абсолютну більшість жителів цього багатоквартирного будинку.

Нагадаємо, що мова йде про намагання пані Назаренко вирішити проблему зі стихійною стоянкою авто під вікнами своєї квартири та про її прагнення закрити піший прохід від будинку на територію Трускавецької СШ № 2 (НВК «СЗШ №2-гімназія»). Жінка живе разом із хворою матір`ю і оббиває пороги різних інстанцій – судів, прокуратури, міського голови, депутатів різних рівнів. На основі її звернень, зокрема матеріалів позовної заяви до суду та звернень до керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Лонгіна Мігоцького і міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, і було підготовлено статтю «Тупик».

До «Трускавецького вісника» в цілому і автора статті зокрема звернулося кілька мешканців будинку № 19 на вулиці Івасюка разом з головою ОСББ «Дружба» Оксаною Барковою. Причина звернення проста – викласти позицію іншої сторони конфлікту, щоб широка громадськість мала змогу належним чином сформувати свою думку відносно цієї непростої справи.

Мешканці не надіються, що публікація якось вплине на пані Назаренко, котра, як вони вважають, судитиметься і далі, бо таку вже має натуру. Але люди хочуть закцентувати увагу на простій істині – не може бути так, щоб одна людина воювала проти більш ніж сотні жильців будинку і диктувала їм, що вони мають робити.

- Я живу у квартирі, яка знаходиться якраз над помешканням Ірини Назаренко, - каже голова ОСББ «Дружба» Оксана Баркова. – Таких будинків як наш у Трускавці є багато, коли з вулиці можна побачити, що відбувається в квартирі. Тож чому вона вважає, що саме за її квартирою хтось спостерігає, а не за квартирою на другому чи третьому поверсі? Намагання нашої сусідки домогтися закриття пішого проходу до школи взагалі є абсурдним. Врешті-решт, хіба не цим проходом вона сама ходила до школи?

Про дивну позицію сусідки говорять інші мешканці будинку. Вимоги пані Назаренко є необґрунтовані, кажуть вони, адже сусідка хоче змусити ОСББ, яке є колегіальним органом, вчиняти такі дії, які вигідні тільки їй і які абсолютно не підтримують мешканці будинку.

- 15 березня 2016 року Трускавецьким міським судом Львівської області було ухвалено рішення по справі № 457/75/15-ц за позовом Назаренко І.Р. до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку №19 по вул. В. Івасюка у м. Трускавці «Дружба» про зобов’язання вчинити певні дії, - розповідає Оксана Баркова. - Цим рішенням гр. Назаренко І.Р. відмовлено у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Та 23 березня 2016 року нею подано апеляційну скаргу на це рішення. А вже 7 липня Апеляційний суд Львівської області прийняв ухвалу, якою залишив в силі рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 15 березня 2016 року у справі № 457/75/15-ц.

Другий поспіль виграш у суді мешканців будинку зовсім не тішить, бо вони впевнені, що Ірина Назаренко не заспокоїться і судитиметься з ними й далі.

Чого ж домагалася пані Назаренко і чому суд став на сторону ОСББ, тобто абсолютної більшості мешканців?

У своїй апеляційній скарзі Назаренко І.Р. стверджувала, що оскаржуване рішення Трускавецького суду, який відмовив їй у задоволенні позову, є незаконним (оскільки суд вирішив справу всупереч закону) та необґрунтованим (адже судом обставини справи з’ясовані не повністю). Позивачка вважала, що рішення прийнято із порушенням норм матеріального та процесуального права, отже вимагала скасувати вищевказане рішення.

Однак подана Назаренко І.Р. скарга, на думку ОСББ «Дружба», не могла підлягати задоволенню, оскільки мотиви та підстави, зазначені у цій скарзі щодо скасування рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 15 березня 2016 року у цивільній справі № 457/75/15 року, є безпідставними та необґрунтованими, а рішення суду першої інстанції ухвалено у відповідності до вимог чинного законодавства України, враховуючи всі фактичні обставини справи.

Пані Назаренко стверджувала, що ініціювала загальні збори та зверталась до голови ОСББ з клопотанням ініціювання загальних зборів з обговорення питань, які її найдужче турбують (заборона стоянки транспорту та закриття пішого проходу). Для цього ОСББ спочатку мало б розробити проект землеустрою земельної ділянки на прибудинковій території.

Як каже голова ОСББ «Дружба» Оксана Баркова, ще 26 липня 2012 року Трускавецька міська рада своїм рішенням № 351 надала дозвіл об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку №19 по вул. В. Івасюка на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,5000 га для надання у власність для обслуговування багатоквартирного житлового будинку (землі житлової та громадської забудови) за рахунок земель, ненаданих у власність чи користування. І це рішення було прийняте саме після звернення ОСББ, наголошує пані Баркова.

Відповідно до ч.9. ст.10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься питання про використання спільного майна. Отже, вищезгадане рішення стало результатом проведення загальних зборів ОСББ «Дружба», що оформлено протоколом загальних зборів ОСББ «Дружба». Таким чином мешканці будинку Ірині Назаренко не потрібно було ініціювати збори ОСББ з питання, яке вже було вирішено на таких зборах. Про це свідчить копія заяви ОСББ «Дружба» до Трускавецької міської ради Львівської області від 04 липня 2012 року, у якій ОСББ просить надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою, а також витяг з протоколу загальних зборів ОСББ «Дружба» від 01.07.2012 року, згідно якого було вирішено розпочати процес отримання прибудинкової земельної ділянки у власність. Також у протоколі вказано, що «за» проголосували 32 співвласники, «проти» - 0, «утримались» - 0.

Після отримання рішення про дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, наступним кроком для отримання прибудинкової земельної ділянки у власність є звернення до суб'єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою згідно із законом (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України). Але цього ОСББ «Дружба» зроблено не було, оскільки об`єднання співвласників не передбачило на це кошти згідно кошторису.

Як каже Оксана Баркова, до неї не поступала жодна письмова заява від Ірини Назаренко щодо ініціювання зборів. Та навіть якби така й поступила, то рішення, що має робити ОСББ і куди скеровувати кошти, приймаються на загальних зборах будинку і не вправі одна людина вказувати всьому будинку куди направляти фінансові ресурси. А пані Назаренко якраз і просила суд, щоб той ЗОБОВ`ЯЗАВ ОСББ звернутися до суб’єкта господарювання (виконавець робіт із землеустрою) і виробити право власності на прибудинкову земельну ділянку.

Звернення до суб'єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, є правом ОСББ, а не його обов’язком, коментують ситуацію юристи. Відтак, тільки ОСББ може вирішити чи потрібним є таке звернення і коли його здійснювати. Адже послуги суб'єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, є платними. А вказані видатки повинні бути здійснені з коштів ОСББ згідно затвердженого кошторису, кажуть правники.

Згідно ст. 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься затвердження кошторису, балансу об'єднання та річного звіту. Таким чином, видатки, пов’язані з виготовленням землевпорядної документації, повинні бути затверджені загальними зборами співвласників у порядку ст. 10 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». До речі, Ірина Назаренко як повноправний співвласник будинку мала право звернутися до голови правління ОСББ з клопотанням внести до чергового річного кошторису ОСББ видатки на послуги суб'єкта господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою, але чомусь не зробила цього. Як це назвати? – питають розлючені та обурені мешканці будинку. І самі ж відповідають: «Безініціативністю та бездіяльністю!».

До речі, пані Назаренко у будь-який момент, не звертаючись до суду, могла ознайомитись з кошторисом, затвердженим загальними зборами співвласників на 2016 рік та зробити з нього копію, кажуть у ОСББ. Проте і це нею не було зроблено, що, на думку жильців, черговий раз доводить тезу щодо наміру Назаренко І.Р. підмінити рішенням суду власну бездіяльність як повноправного співвласника багатоквартирного будинку.

Першою позовною вимогою Ірини Назаренко (до уточнення позовних вимог) було: «Зобов’язати правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку №19 по вул. В. Івасюка «Дружба» у м. Трускавці ініціювати проведення загальних зборів ОСББ «Дружба» для вирішення питання отримання у власність прибудинкової земельної ділянки б. №19 по вул. В. Івасюка або права постійного користування останньою з метою подальшого впорядкування прибудинкової території шляхом розроблення проекту благоустрою території із визначенням місця тимчасового розміщення автотранспортних засобів». Таке трактування закону та судочинства обурює мешканців будинку, яких через суд пробували «нагнути», поставити на коліна.

- Важко собі уявити, як це суд мав би силоміць зобов’язувати ОСББ проводити збори! – не приховує емоцій одна з жительок багатоповерхівки. - І все через примху однієї людини, яку все в нашому домі не влаштовує!

Щодо ситуації із паркуванням автотранспорту під вікнами пані Назаренко, то в ОСББ роз`яснюють, що ОСББ може приймати лише і виключно рішення, які стосуються майна ОСББ. Натомість та частина прибудинкової території, про яку йде мова (де паркуються машини), ОСББ не належить. А отже, тут взагалі нема про що вести дискусії.

В ОСББ не заперечують права Ірини Назаренко звертатися з приводу вирішення цього питання до міської влади, ДАІ та інших інстанцій. Але не збираються встановлювати за власні кошти ОСББ рухомий шлагбаум на земельній ділянці, яка не є у власності ОСББ «Дружба». І така позиція є зрозумілою та логічною.

ОСББ – це не фізична особа і не посадовець/чиновник/бюрократ. Рішення щодо видатків об’єднання та пріоритетів діяльності приймаються колегіальним органом – загальними зборами ОСББ, повноправним членом яких є й Назаренко І.Р. В будинку є чимало проблем, які треба вирішувати – це і тріщини, і вогкість, і багато інших. Зрозуміло, що жильці самі визначають (на зборах), що є пріоритетним, а що може почекати.

З однієї сторони Ірину Назаренко можна зрозуміти. Бо які б не були світові, глобальні проблеми, або навіть проблеми країни, міста чи будинку, та твоя проблема тебе непокоїть найдужче, адже «своя сорочка ближче до тіла». І коли проблема стосується тебе особисто, то на задній план відходить все інше – проблеми міста, в якому живеш, проблеми твої країни, проблеми планети Земля, проблеми будинку.

Але з іншої сторони не може одна людина диктувати всьому будинку свої умови, вимагати задоволення всіх своїх бажань. Люди не хочуть платити зі спільної каси за те, що їм, як вони вважають, непотрібне, без чого можна обійтися і без чого вони обходяться вже багато років. Мова йде про документацію з землеустрою. І жоден суд не зможе заставити ОСББ, не може примусити виконувати якісь дії, як того хоче мешканка будинку.

Варто жити так, щоб не отруювати життя іншим. Як казав Ісус Христос, «Царство Боже всередині вас!» (Євангеліє від Луки, глава 17, вірш 21). Людина сама себе робить щасливою чи нещасною. Але також людина може робити щасливими чи нещасними й інших. І коли хтось просто-напросто «дістає» інших своїм ниттям чи справами, які, на думку людей, не вартують виїденого яйця, то може варто замислитися: а чим це все закінчиться?

Не варто проти себе настроювати громаду, навіть якщо це невеличка громада жильців одного дев`ятиповерхового будинку на два під`їзди. Особливо, якщо ти живеш у цьому будинку і думаєш там жити й далі. Так думають мешканці Івасюка, 19.

Така ось тупикова ситуація. Тупик – це не лише коли біля твоєї кутової квартири ставлять машини всі кому не лінь, влаштовують розбірки і пів міста проходить у вузькі ворітця, заглядаючи у вікна квартири. Тупик – це й тоді, коли є глухий кут, нездоланна перешкода у стосунках між представницею однієї квартири в ОСББ (однією особою) і жителями шести десятків квартир в будинку (більше ста осіб). Чи є вихід із такого тупика? Питання залишається відкритим…

Володимир Ключак

Примітка. При підготовці статті використано матеріали письмового заперечення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дружба» (м. Трускавець, вул. Івасюка, 19) на апеляційну скаргу Назаренко Ірини Романівни щодо оскарження рішення Трускавецького міського суду Львівської області від 15 березня 2016 р. у цивільній справі № 457/75/15.

Сьогодні стало відомо ім'я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка

У п'ятницю, 5 серпня 2016 року, у Віденському університеті (Відень, Австрія) Міжнародне журі назвало лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка 2016 року.

Голова журі Міжнародного фонду Івана Франка, професор Віденського університету др. Алоіс Волдан повідомив, що цього року Міжнародне журі обрало лауреата лише в одній номінації - “за визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук". Монографія Блаженнішого Любомира Гузаря отримала найвищі оцінки журі і він став Лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка. У номінації "За вагомий внесок у розвиток україністики" члени Міжнародного журі прийняли рішення не присуджувати премію жодному номінанту.

- Монографія "Андрей Шептицький, Митрополит Галицький – провісник екуменізму" Блаженнішого Любомира Гузара, архієпископа-емерита Української греко-католицької церкви, кардинала Католицької церкви, відповідає усім вимогам Міжнародного Фонду Івана Франка, позаяк вона втілює постульовану Франком ідею одноцільності та своєрідності, - резюмував професор Віденського університету Алоіс Волдан.

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що усі роботи були достойними, щоб бути відзначеними Міжнародною премією ім. Івана Франка, оскільки національна гуманітаристика збагатилася фундаментальними дослідженнями, яких сьогодні потребує не тільки український, а і міжнародний науковий простір загалом.

- Міжнародна премія ім. І. Франка покликана стимулювати розвиток соціально-гуманітарних наук та україністики, в яких працював Іван Франко. Вона є щорічною і міжнародною, тому ми сподіваємося, що наступного року будуть подані роботи вчених з різних країн світу, - сказав Ігор Курус.

Директор фонду також висловив сподівання, що дискусії під час обрання першого лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка й надалі не втрачатимуть своєї критичності та емоційності, а сам лауреат, Блаженніший Любомир Гузар, буде своєрідним моральним авторитетом для майбутніх номінантів премії.

Нагадаємо, що Міжнародна премія ім. Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики. Засновником Міжнародної премії ім. Івана Франка є його онук Роланд Франко.

Цього року на здобуття премії було подано 14 наукових робіт з трьох країн у шести наукових дисциплінах: історія, філософія, культурології, літературознавство, етнологія, україністика.

Церемонія нагородження лауреата премії відбудеться 27 серпня 2016 року на батьківщині Івана Франка у місті Дрогобич (Львівська область, Україна).

Ольга Нижник

Оголошення

На роботу в готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець) запрошуються покоївки. Хороші умови та достойна платня. Тел. для довідок (03247) 6-21-22 або 097-771-30-27.

Інформація про Центр обслуговування платників податків у Трускавці

Центр обслуговування платників Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області. Адреса: 82200, м. Трускавець, пл. Чорновола, 2

Контакти:

- електронна адреса: lv.tr@sfs.gov.ua

- консультант-модератор (щодо надання послуг): телефон – (03-247) 6-83-38, факс – (03-247) -5-14-36,

- особа, відповідальна за координацію та контроль за наданням адміністративних послуг (щодо надання послуг), – заступник начальника – начальник Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Корж Руслан Дмитрович – (247) 5-14-36.

Приймальня громадян (щодо запису на прийом до посадових осіб):

- телефон – (03-247) 6-83-38,

- факс – (03-247) 5-14-36.

Публічна інформація (щодо доступу до публічної інформації):

- телефон – (03-247) 6-83-38,

- факс – (03-247) 5-14-36,

- електронна адреса – lv.pub.tr@sfs.gov.ua

Графік роботи:

Понеділок –четвер – з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

П’ятниця – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Субота – з 9.год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Неділя – вихідний.

Обідня перерва – з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.Создан 05 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником