Трускавецький вісник № 135 (1276) від 9 серпня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 135 (1276) від 9 серпня 2016 р.

09.08.2016У номері: Інтерв’ю з Андрієм Пристаєм; Інформують податкова та прокуратура; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Сьогодні у Трускавці проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Дрогобиччини

Сьогодні, 9 серпня, у приміщенні Трускавецького відділу Дрогобицької місцевої прокуратури проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Дрогобиччини, на якій обговорено питання запобігання та протидії злочинності. Про це інформує Дрогобицька місцева прокуратура.

Участь в нараді взяли керівники територіальних органів Національної поліції, Служби безпеки України, фіскальної поліції. Запрошувались представники Дрогобицької районної державної адміністрації.

Розроблено ряд дієвих заходів, зокрема щодо запобігання та протидії корупції, злочинам проти національної безпеки, власності, в екологічній сфері; підвищення результативності діяльності органів, які провадять досудове розслідування та оперативно-розшукову діяльність, а поряд з цим – ствердження авторитету правоохоронців в очах громади.

Біля Дрогобича чоловіка вкусив скажений пес

Як інформує відділ комунікації поліції Львівської області, у Дрогобицький відділ поліції 7 серпня надійшло повідомлення від мешканця одного з сіл району про те, що на його сусіда напав пес, покусав його і вчепився зубами в руку. Усі спроби чоловіків розчепити собаці зуби були марними – вівчарка не відпускала руку господаря. На місце події виїхала група реагування.

«Коли правоохоронці приїхали на місце виклику, вони побачили, що господар собаки лежить на землі, а собака – вівчарка, вчепилася йому у руку «мертвою» хваткою. Усі намагання розчепити собаці зуби не дали результату. Оскільки чоловік втратив багато крові, поліцейські прийняли рішення стріляти у пса», - розповів начальник Дрогобицького відділу поліції підполковник поліції Мирон Карапата.

Лише після того як собака помер, поліцейським вдалось розчепити йому зуби та звільнити його 71-річного господаря.

«Чоловік розповів, що вже кілька днів він зауважував, що пес поводиться неадекватно, але не надавав цьому значення. У той день була гроза і, на його думку, пес міг злякатись грому і тому напав на господаря, коли той спробував завести його у вольєр», - зазначив Мирон Карапата.

Нагадаємо, відповідно до «Закону України про Національну поліцію», поліцейський може використовувати вогнепальну зброю для знешкодження тварини, яка загрожує життю чи здоров’ю поліцейського або громадян.

Трускавецькі полісмени зловили злодюг, які вкрали майно з даху будинку

У понеділок, 8 серпня, працівниками Трускавецького відділення поліції були встановлені раніше судимі особи, які викрадали комунальне майно з даху дев`ятиповерхового будинку у Трускавці. Про це відділення поліції інформує на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук. Злодюги вільно проникли на дах будинку, деяке майно скинули з даху, а інше виносили з під"їзду, де і натрапили на жительку цього будинку, від якої втекли з частиною викраденого. Пильна жінка одразу ж повідомила про факт крадіжки працівників поліції, які зуміли встановити особи злочинців та вилучити дещо із викраденого.

Поліція висловлює щиру подяку мужній жінці, яка вмить вирахувала злодюг, а жителів Трускавця просить пильно ставитись до незнайомих осіб в будинку, повідомляти про них в поліцію (тел. 102) та облаштовувати свої горища, підвали і комірки надійними замками.

У Трускавці можливі перебої зі зв’язком та Інтернетом

З 9 серпня у Трускавці та околицях планується модернізація технічного обладнання. Про це інформує оператор мобільного зв’язку «Київстар», розсилаючи абонентам СМС-повідомлення. В зв’язку з цим тимчасово протягом декількох тижнів у місті можуть бути певні ускладнення зі зв’язком та Інтернетом, інформує компанія.

Власна інформація

«Спортовець» готується до нового навчального року

Ефективній роботі навчально-тренувального процесу у Трускавецькому дитячо-юнацькому спортивному клубі «Спортовець» та результативності виступу вихованців закладу на змаганнях різного рангу сприяє утримання спортивно-оздоровчого комплексу закладу в належному стані та постійне оновлення і зміцнення матеріально-технічної бази.

До нового навчального року уже проведено ряд підготовчих робіт:

• створено комісію із загального огляду будівель і приміщень на предмет їх готовності до нового навчального року (перевірка відповідності механізмів і устаткування, створення здорових та безпечних умов для проведення занять у навчально-тренувальних приміщеннях);

• оновлено систему водопідготовки – відремонтовано 2 циркуляційні насоси великої ванни плавального басейну) та придбано 2 нові насоси (1 рециркуляційний вартістю 21,5 тис. грн. і 1 дозуючий насос малої ванни вартістю 14,5 тис. грн.);

• пофарбовано стіни та проведено часткову заміну підлоги у ігровому залі;

• проводиться облаштування залу для занять вільною боротьбою.

Завдяки міській владі та відділу освіти Трускавецької міської ради:

• розпочато роботи по заміні застарілого обладнання у санвузлах корпусу ігрового залу, на що виділено 120 тис. грн.

• оновлено спортінвентар і обладнання на 20 тис. грн. (спортивна форма, м’ячі, спорядження для занять боротьбою та боксом);

• придбано фарбу для стін та стелі на 5 тис. грн.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Телефонуйте на “гарячу лінію” в податкову

У середу, 10 серпня, відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру». Відповіді буде надавати завідувач сектору обслуговування платників податків Ключко Любов Іванівна (з 10.00 до 11.00). Запитання можна ставити за телефоном 5-36-80.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

У ЗІР запроваджено новий розділ про ставки податків

Для зручності платників податків в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), який функціонує на веб-порталі ДФС, з липня поточного року запроваджено новий розділ «Ставки податків і зборів». Про це розповів в.о. директора Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Андрій Кушнір.

«Новий розділ створено для зручного пошуку та аналізу інформації про ставки загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску, оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму. Отримати необхідну інформацію суб’єкти господарювання можуть оперативно, у будь-який час», – підкреслив Андрій Кушнір. Посадовець також відзначив, що тематичні розділи ЗІР користуються популярністю серед платників податків. Так, зокрема, за допомогою Бази знань відвідувачі порталу самостійно знаходять відповіді на запитання, які їх цікавлять. За 7 місяців поточного року цією послугою скористалися майже 2 млн. клієнтів. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла на 33,9 відс.

Крім того, у ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», які дозволяють оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС.

За допомогою цих сервісів користувачі також можуть дізнатися про терміни подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО», здійснювати перегляд 10 найактуальніших запитань, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день, та відповідей на них.

«Якщо платник не отримав необхідної інформації або має додаткові запитання в ЗІР передбачена функція зв’язку з оператором кол-центру ДФС. У розділі «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС», – сказав Андрій Кушнір.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Андрій Пристай: «Трускавецький вісник» – інформаційний сайт №1 по відвідуваності в місті»

У неділю, 14 серпня, виповниться вісім років від початку існування «Трускавецького вісника». Багато людей підтримували цей проект, вкладали в нього душу, сприяли розвитку. Людиною, яка невіддільно пов`язана з «ТВ», є Андрій Пристай. З ним ми поспілкувалися в он-лайн режимі, на сторінці «ТВ» в мережі Фейсбук; запис розмови пропонуємо Вашій увазі.

- Андрію, ти – трускавчанин з діда-прадіда і, напевно, тобі не байдужа доля нашого курорту. Може, тому ти береш активну участь у діяльності проекту «Трускавецький вісник»?

- Скоріше не курорту, а людей, які є мешканцями цього міста, і людей, що дотичні до Трускавця.

Коли я робив перший www.protruskavets.org.ua, то відчував гостру нехватку в місті ресурсів, де можна б було висвітлити подію, думку…

- У Трускавці ти провів своє дитинство, юність і можеш порівняти яким був Трускавець в 1980-1990-х роках, а яким він є зараз. Зміни пішли на краще чи на гірше?

- Трускавець став інший. В 80-х, знаю точно, дерев в місті було більше і дерева були значно більші, і парк атракціонів був.

Місто міняється і це, напевно, добре. Не сприймаю зміни як добрі чи погані – вони відбуваються.

Якісь хороші, пам'ятні місця в Трускавці щезли, якісь з'явились. Щось, що щезло, вже не вернеш, а щось можна вернути. Наприклад, Дептак.

Що, на мою думку, не помінялось, так це оплата праці простого працівника в сфері відпочинку (може порівняно з 80-ми навіть погіршилася).

- Навіть якщо відбудувати Дептак, як це обіцяв Андрій Кульчинський у своїй передвиборчій програмі, то все одно це вже буде копія, не оригінал... Тож чи варто цупко триматися за минуле, коли світ рухається вперед?

- Ну, можна сказати, не копія, а проекція, адже Дептак – це чийсь витвір, уява, яку майстер зробив в дереві і побачив споруду якраз там, де вона стояла. Від заміни дерев`яних деталей на сучасніші сам Дептак буде Дептаком

- Андрію, нещодавно тобою було піднято тему потреби демонтажу загорожі набережної трускавецького питного озера. Наскільки я знаю, вже більше двадцяти років ця металева конструкція там існує і досі ініціатив її демонтажу не було. Чому саме зараз ця тема стала такою актуальною?

- Сестрі з візочком і племінником важко перелазити через цю потвору (сміється).

Ну і зараз стало модно робити на словах з Трускавця єврозразковий курорт і промоцію, тож я скористався віянням.. Також суспільство підросло до вираження свого ставлення…

- Напевно, і Дептак, і огорожа не є найважливішими проблемами Трускавця. А що, на твою думку, є найбільшою проблемою курорту, і як її вирішувати?

- Чому не найважливіші? Для мене це саме те, що я можу змінити, отже, для мене найважливіші.

Є загрози: калійні карсти і доля джерел через них, шулерський ПРАТ, який зараз розвалюється і може за собою потягнути Трускавець, економічна ситуація в регіоні, яка не дозволяє давати працівникам міста достойну платню.

Економіка регіону підніметься, це залежить від центральної влади. Щодо питання карстів, то потрібно залучити реальних фахівців і оцінити загрози. Питання з ПРАТом дуже болюче, бо симбіоз міста і ТК існує напевно більше 50-ти років. Та зараз це вже не та структура…

- Ти активно включився в політичне життя міста в часи Помаранчевої Революції 2005 року, брав участь у виборчих процесах. Як оцінюєш політику теперішнього міського голови Андрія Кульчинського і його команди? Чим його дії кращі, а чим гірші від попередників – Лева Грицака та Р. Козира?

- Навіть носив за Андрієм Богдановичем агітаційні матеріали і агітки при його тестовому висуванню на мери в 2006 р. Можу бути суб'єктивним, бо знаю Андрія Кульчинського особисто, були в одній політичній силі. Так от. В тих умовах, в яких він керує містом, він діє досить добре. Здається, у нього є бачення розвитку міста і ставлення до Трускавця на відміну від попередників не споживацьке.

Попросив би його уважніше ставитись до підписування документів з юридичної точки зору (тобто дотримання законів), що приймає рада, бо може так статись, що перед виборами прокурор просто буди жити на Бориславській (тьфу-тьфу). Мені ж треба, щоб мер залежав лише від громади, а не від різних правоохоронних структур.

А, і поблажки ПРАТу не принесуть ніякої користі ні місту, ні особисто Андрію Богдановичу.

Ще додам позитив, який дійсно позитив. Це трускавецька урологія, створена Кульчинським як головлікарем і розрекламована як мером.

- Повернемося до того, з чого почали. 14 серпня «Трускавецькому віснику» виповнюється вісім років. Чи виконав Інтернет-ресурс ту місію, яка на нього покладалася у задумах і чи плануються якісь зміни в функціонуванні «ТВ»?

- Чи виконав місію? Вашими молитвами і стараннями постійних авторів і дописувачів – так.

«Трускавецький вісник» –  інформаційний сайт №1 по відвідуваності в місті, рада дуже любить його читати. Вісник і далі відкритий для кожного дописувача і автора.

Стосовно змін. На даний момент не маю яскравих ідей для змін, а міняти так, як добра дружина переставляє меблі в квартирі – щоб переставити, не хочу. Будуть нові технології для зручності читачів і дописувачів, то звісно ж обов'язково додам на сайт. Також завжди радий публікаціям від сусідів і області.

- На «ТВ» в один час було мегапопулярним опитування «Без яких політиків Трускавець запросто обійдеться?» (приблизно так). Якщо б зараз тобі запропонували назвати три прізвища політиків, без яких Трускавець зараз обійдеться, то чи ти б їх озвучив публічно?

- Ага. Ткаченко, Стародуб, Кіселичник Михайло, піджимає їх Яворський.

- Як в компанії представників БПП опинився заступник мера?

- Ну, був скандал з "посіпаками", чоловік не подав в суд за наклеп і не виграв його, це погано для репутації мера, а отже і міста. Окрім того пам`ятаю добре відверту піраміду по двісті на попередніх виборах до міської ради.

- На виборах 2006 та 2010 року ти був палким прихильником «Батьківщини», натомість в 2015 агітував за «Народний контроль». Не розчарувала тебе ця політична сила? До речі, в Дрогобичі мер від «НК», а радником має Василя Качмара із Трускавця плюс кілька «козирних» влаштувалося там на роботу...

- О, чекав цього запитання.

В місті немає, на мою думку, чистих політичних сил. Є сили (клани), які приміряють на себе різні партії. З таких сил я би визначив групу мера, групу Грицака, групу ПРАТу, групу Кісака, групу «Дніпра-Бескида» і т.п.

Це не є добре чи погано, просто констатація факту. Головне – не упоротись в якесь відверте лайно типу партії Регіонів, Права Воля, Сильна Україна чи зараз Наш Край, бо це зашквар (вчинок, який залишається на всю політичну кар`єру). Так от, «Народний Контроль» виявився позаклановий, молодий і новий. Як ти вдало підмітив, пан Качмар – в Дрогобичі, а не в Трускавці, а це чиясь заслуга. А по Дрогобичі, думаю, нехай мер сам з тим болотом розгрібається.

П'ять років я відпрацював в «Батьківщині» і коли партія перестала виконувати потрібні мені функції, то я вийшов з неї. Головний урок, що я отримав з перебування в «Батьківщині» – якщо в партії щось не так, то не потрібно це замовчувати і покривати, бо це веде в нікуди...

- З партійного життя ти «перебрався» в активний громадський рух. Чи можуть щось змінити в нашій державі/місті звичайні громадяни (не політики, не при владі)?

- Можуть. Питання в правильному і економному прикладанні зусиль. Влазити в суспільну роботу з головою – невдячна справа, яка призводить до нервів і безнадії. На мою думку, системна і дозована робота по оптимізації управлінських механізмів чи впровадженні змін з видимим результатом, в комплексі з масовістю такої роботи дасть своє. Але вся активінсть піде коту під хвіст, якщо країна не здолає «упирів» в прокуратурі і судах. Очистка цих двох інституцій – це головне питання для функціонування цивілізованої правової держави.

- Ну і на завершення – про майбутнє Трускавця. Яким ти його бачиш? Адже це місто наших дітей, онуків, і нам небайдуже, що залишимо їм у спадок...

- Оптимістично. Великий лікувально-туристично-розважальний мегаполіс разом з Бориславом, Оровом, Модричами, зелений і процвітаючий.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

Оголошення

У магазин побутової хімії в м. Трускавець потрібний продавець-жінка від 18 до 40 років. Вимоги: відповідальність, порядність, приємна зовнішність. Графік роботи: пн.-пт. 10.00-19.00, сб. 10.00-17.00. Тел. 097-561-88-46 (Люба).Создан 09 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником