Трускавецький вісник № 136 (1277) від 10 серпня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 136 (1277) від 10 серпня 2016 р.

10.08.2016У номері: Інтерв’ю з Віктором Пицівим; Інформація про роботу КУ «Інститут міста Дрогобича» за перше півріччя 2016 року; Інформує податкова.

Короткі новини

У Трускавці пройде семінар на тему електронного урядування

У п’ятницю, 12 серпня, в Народному дому Трускавця (вул. Бориславська, 1) пройде семінар “Електронне врядування в українських реаліях: інструменти та приклади реалізації”. Організатори запрошують до участі депутатів, громадських активістів та всіх небайдужих трускавчан.

На семінарі в якості експертів виступлять керівник проекту з електронного врядування «Розумне місто» фонду «Разом для України» Євгенія Поремчук, виконавчий директор БФ «Разом для України» Федір Мартинов та керівник програм Міжнародного республіканського інституту в Україні Тарас Бик.

Програма семінару

10.00 – 10.30. Реєстрація, ранкова кава.

10.30 – 10.45. Відкриття семінару, знайомство з учасниками.

10.45 – 11.30. Інструменти електронного врядування, що необхідні згідно вимог законодавства.

11.30 – 12.30. Електронні сервіси для побудови діалогу між громадою і владою.

12.30 – 13.30. Обід.

13.30 – 14.15. Розвиток електронного врядування та його взаємодія з іншими сервісами. Інтеграція електронних послуг в операційні процеси муніципалітету.

14.15 – 16.00. Думки учасників семінару щодо практичного впровадження систем електронної демократії та надання електронних послуг мешканцям міст.

Для реєстрації в семінарі та детальнішої інформації звертатись до депутата Трускавецької міської ради Святослава Грабовського.

Міжнародна фотовиставка у Львові

У п’ятницю, 12 серпня, о 17.00 у Львові в галереї відомого українського фотографа Василя Пилип'юка відбудеться урочисте відкриття міжнародної фотовиставки. В основу виставки лягли фотографії переможців міжнародних фотосалонів Ukrainian Photo Awards, Photo Travel Awards, Kiev Photo Salon. Членом журі Kiev Photo Salon був сам Василь Пилип'юк. У салонах взяли участь понад 1500 фотографів з 60 країн світу.

На виставці будуть представлені фотографії відомих майстрів з різних куточків Земної кулі. Фотографії були зроблені в Азії, Африці, Центральній і Південній Америці, а також в Арктиці і в Антарктиці. І, звичайно ж, в Україні. Також на виставці буде представлена друкована експозиція і слайд-шоу кращих фотографій. Можна буде поспілкуватися з фотографами і членами журі.

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 17.00, Галерея Василя Пилип'юка (м. Львів, вул. Стецька, 3а).

Власна інформація

Віктор Пиців: «Диверсанти – це ті, що надумали зробити платним вхід в бювет»

Громадський діяч Віктор Пиців – частий гість на «Трускавецькому віснику». Його погляди на актуальні проблеми міста-курорту викликають чималі дискусії через нестандартність бачення шляхів вирішення. З ним можна не погоджуватися, з ним можна дискутувати, але навряд чи його можна звинувачувати у свідомому умислі чи діях на шкоду курорту чи теперішньої влади. Та все ж такі «судді» знаходяться…

Мало хто знає, що пан Віктор – аналітик не лише за покликанням, але і за спеціальністю. Інколи доводиться чути дорікання, що ось, мовляв, який він там експерт, що він має до Трускавця. Власне з цього питання ми й розпочинаємо нашу сьогоднішню розмову з Віктором Пицівим.

- Пане Вікторе, Ви часто аналізуєте проблеми Трускавця, а чи є Ви жителем нашого міста? І хто Ви за освітою, якщо не таємниця?

- Я у Трускавці народився, закінчив тут середню школу № 1, музичну школу. 56 років моє життя з невеликими перервами пов’язано з рідним містом Трускавець.

Моя основна професія – це музикант, я закінчив музучилище, Дрогобицький педагогічний інститут (музпед).

Сталося так, що доля занесла мене до міста Харкова і там я закінчив Харківський національний університет радіоелектроніки. Я інженер електрозв’язку, спеціальність «системотехнік-аналітик».

В 2007 році я ще закінчив курси екскурсоводів при Львівському університеті імені Франка.

- Нова влада у Трускавці «владарює» вже майже дев`ять місяців. Що за цей час сталося в місті-курорті доброго, а що поганого?

- Про перших 9 місяців теперішньої влади не скажеш нічого доброго. Хтось скаже – але й нічого поганого. Безумовно, Андрій Кульчинський кращий мер (як особистість), ніж його попередник. Він слухає, але все одно робить по-своєму. Найбільшою його бідою є його зобов’язання – він всім винен. Хочеться спитати його: за 9 місяців Ви вже всім віддали – тим, хто поміг стати на престол?

Йому попередня влада залишила нелегкий спадок – проблеми з Трускавецьким водоканалом, конфлікт з ПрАТом і цілий ряд господарських проблем.

Протягом 8 років «Женева» скидає в місцеву річку каналізаційні фекалії. На жаль, Андрій Богданович вибрав найлегший шлях – він захотів бути з усіма добрим. Можливо, до цього його підштовхнуло його оточення, а точніше зобов’язання перед оточенням. Дуже шкода, що в Трускавці повністю підірваний авторитет до такої політичної сили як «Самопоміч», яка привела його до влади.

Найгіршою бідою є те, що теперішній мер і його команда є найменшими патріотами міста серед усіх мерів. Плюс за копійку вони готові на Пациків свиней гнати, лиш би в тому була вигода. Задарма теперішня команда мера нічого не робила, не робить і робити не буде.

Місто почуло гучні гасла на кшталт «Трускавець – це Давос». Попередник казав, що Баден-Баден. То що, ми Давос чи Баден-Баден? Дотепер не визначилися? Але в Баден-Бадені посеред міста не проводять ярмарків, а в Давосі не «відтискають» підприємців у повному розумінні цього слова.

До плюсів я би відніс спроби почати ремонтувати дороги, наприклад дорогу на Стебник чи вулицю Лисенка. Але чомусь все починають і не закінчують.

Спроби міського голови налагодити контакти з депутатами Верховної Ради, керівництвом Ради – це однозначний плюс для міста. Його вміння домовлятися – це великий плюс. Ну і великий плюс, що він лікар, бо Трускавецька міська лікарня отримала багато – він тягне медицину вперед і то дуже.

Великий мінус – це непідготовлена команда. І на то нема ради. Провал в юридичному відділі, хоча нічого не маю особисто проти Олени Савченко.

Сильно назад міського голову потягнув і його авторитет підірвав конфлікт під назвою «Посіпаки». Мер не зумів відбілити репутацію свого заступника і за це відповідає тільки Кульчинський, навіть не Ткаченко. Або замало духу…

Хоча по великому рахунку Кульчинський дуже непоганий чоловік.

- Помаленьку підходить до кінця літо. Для Трускавця воно було вдалим, відпочивальників тьма-тьмуща. Ви згідні з цим?

- Так, відпочивальників влітку цього року дійсно багато. Але це тільки три тижні Трускавець на піку. Три тижні з п’ятдесяти двох.

В місті побільшало туристів з Азербайджану, Білорусі, Молдови, але заслуга в цьому – не міського голови, не відділу промоції. Я би хотів подякувати депутату ТМР Руслану Пристаю, який найбільше зробив для того, щоб в Трускавець поїхали люди. А ще людям, які разом з ним приклалися до того, що зараз є відпочивальники. Це менеджери санаторіїв, які тісно сконтактувалися – всіх називати не буду…

Спрацювали менеджери «Ріксоса» і готельної групи, яка взяла в оренду санаторії «Кристал» і «Алмаз». Згадаю і нову команду «365», яка взяла в оренду готель «Трускавець».

- Тема Нафтусі, співпраці влади міста та ПрАТ «Трускавецькурорт», спільного підприємства по видобутку мінеральної води, платного входу на бювет зараз є досить актуальними. Яка Ваша думка щодо цих проблем?

- Надра, мінеральні джерела Трускавця на сьогоднішній день знаходяться на певній земельній ділянці. Справа навіть не в ліцензії, хто буде володіти правом на видобуток Нафтусі. Справа в тому, у чиїй власності буде територія (земельна ділянка) і самі джерела мінводи. Зараз ці ділянки є в оренді ПрАТу.

Місто повинно зробити все, щоб трускавецький парк, де розташовані джерела, отримав статус парку якщо не національного значення, то хоча б місцевого. Це дасть можливість міській владі розпочати писати нову сторінку в історії розвитку курорту.

Що стосується обладнання, ГГРЕСу, технічного оснащення, стану водопроводів, надкаптажних споруд, то все це якщо й не вичерпало термін своєї експлуатації, то принаймні має бути замінене на сучасне, модернове. Спілкуючись з Олегом Карпином, я почув цікаву фразу, що коли над бюветом з мінеральною водою замайорить герб Трускавця гусак і вхід в бювет буде платним, то трускавчани зразу розбагатіють. Я зараз хочу в нього запитати, кого він вводить в оману – мене чи трускавчан? Якщо хтось домовився з ПрАТом, то зробив це без відома трускавчан. Трускавчани не дали нікому права домовлятися про долю джерел.

Витягнути з бюджету міста три мільйони гривень для того щоб створити наперед збиткове і сумнівне підприємство (з фінансової сторони) – так це вже було! Це нагадує створення водоканалу з «Альфою Плюс». В спілці добре тільки тата бити.

ПрАТ «Трускавецькурорт» нехай сам розхльобується зі своїм бюветом і з ГГРЕСом. Це не проблеми міста на сьогоднішній день. Якщо він цього не зробить, то потрібно ставити питання про позбавлення його ліцензії. І нехай опоненти не лякають мене тим, що місто залишиться без Нафтусі. Коли команда «Кульчинський, Ткаченко і Ко» створить підприємство і зробить вхід в бювет платний, відпочивальники розвернуться і поїдуть в Східницю. Тоді місто залишиться без відпочивальників. І над цим мали б задуматися ті, в чиїй голові витає ідея про створення спільного підприємства. На жаль, не все можу сказати, бо є речі, про які не можу говорити, бо ще можуть мене звинуватити в диверсії. А диверсанти якраз – це ті, що надумали зробити платним вхід в бювет.

Мене більше цікавить, коли депутати БПП, які представляють інтереси ПрАТу, візьмуть з собою депутатів від партії «Самопоміч», яка сьогодні фактично керує містом, запросять безхребетну «Батьківщину» (до речі, вона має свого депутата в обласній раді), запросять як модератора депутатів близьких мені по серцю і по духу від «Свободи» і запросять в гості дирекцію «Женеви». Нехай вони сядуть за круглий стіл і знайдуть спільне рішення як запустити недобудовані очисні споруди на території «Женеви» і щоб стоки спускалися не в річку, а в колектор. На це потрібна добра воля команди Возняків. Я зі своєї сторони гарантую, що докладу всіх зусиль, щоб депутати від КУН, яким я теж симпатизую, а також Ігор Кісак, Петро Іванишин та інші зійшлися разом і вирішили питання забруднення першої санітарної зони раз і назавжди.

- Пане Вікторе, Ви – ярий противник ідеї «Великого Трускавця», ратуєте натомість за статус курортного поселення. Чому?

- 1860 рік. Після відвідання Трускавця архіканцлера Карла Людвіга Трускавець отримує особливий статус курортного поселення. Курортні поселення на території Європи – це як правило невеликі села чи містечка, розташовані посеред гірських улоговин, на березі річок чи озер. Коли архіканцлер був тут, то він сказав, що Трускавець – це курорт.

Для Трускавця було розроблене особливе розпорядження щодо курортного поселення Трускавця і Щавниці. Згідно того розпорядження Трускавець отримав регуляторний план. Межі курорту знаходилися в сучасних межах і курортне поселення оточували три лісові масиви. В народі їх прийнято називати Баньками, Помярками і Ліс на Модричах. Це в регуляторному плані. Ним же було визначено розміщення вулиць і самих житлових масивів.

Тільки одного разу за сто років (в 1944 році) цей план не взяла до уваги радянська влада і Трускавець став колгоспом імені Тараса Шевченка. Колгоспники тримали гусей. Потім помилку виправили, в Станелі залишилося колгоспне управління і тоді їй відійшли наші землі на Помярках.

В 1951 році Трускавець став містом обласного підпорядкування, а в 1981 році – всесоюзною оздоровницею.

Тому мене дивує позиція тих, хто знову хоче Трускавець загнати в 1944 рік. Я не дивуюся «аналітикам» і «великим реформаторам» з Офісу реформ ОДА. Вони цього просто не знають. Я зовсім не дивуюся Кабінету Міністрів України, бо там байдуже, буде Трускавець зі Станелею чи з Оровом, чи приєднають Нью-Васюки – головне, щоб реформа пройшла. Я дивуюся місцевим депутатам від «Самопомочі», БПП, «Батьківщини» і хочу задати їм питання: «Хлопці, ви що, заради особистої вигоди, заради того, щоб залишитися при кориті, хочете загнати Трускавець в колгосп?»

Тому я залишаюся при своїй думці, хто б мене не переконував і що би мені не говорив…

На початку вересня в ОДА буде прийнято рішення про створення 95 ОТГ. Під це вже виділені гроші. Кошти ще не надійшли, а їх вже роздерибанили.

Трускавецька міська рада навіть встигла написати два варіанти бізнес-планів – один ОТГ зі Станелею і Модричами, а другий без них, зате з Оровом, Зимівками, Доброгостовом і Уличним. Насправді Трускавцю не потрібне ні перше ні друге. Трускавець має бути самостійним курортним поселенням. Має бути особливе розпорядження Кабміну про курортні поселення – їх на території області є вісім: Трускавець, Східниця, Моршин, Крушельниця, Немирів, Шкло, Розлуч. Цим розпорядженням має регулюватися статус курортних поселень. Згідно практики, яка існує в курортах Європи, курортні поселення не є центрами територіальних громад.

В розпорядженні також мають бути чітко прописані норми функціонування цього поселення (паспорт курортного поселення). Згідно норми, яка існує в Європі, навколишні лісосмуги та масиви в радіусі 20 гектарів входять до курортного поселення і мають отримати статус національних парків.

Це моя власна думка. Якщо хтось не згоден, то зазначу, що я не істина в останній інстанції. Радив би прочитати в Вікіпедії історичні довідки про курортні поселення в Європі.

- Розпочався збір підписів під петицією про демонтаж огорожі біля дамби питного озера на вул. Карпатській. Ви за чи проти демонтажу цієї огорожі?

- Я чітко підтримую Андрія Пристая та його петицію, що вхід до трускавецького озера повинен бути відкритим. І взагалі з трускавецьким водоканалом вже давно пора навести порядок. Нагадаю, що міський голова обіцяв це зробити. Слово – не горобець…

- На «Трускавецькому віснику» в один час було мегапопулярним опитування «Без яких політиків Трускавець запросто обійдеться?» (приблизно так). Якщо б зараз Вам запропонували назвати три прізвища політиків, без яких Трускавець зараз обійдеться, то чи Ви б їх озвучили публічно?

- Без Савченко, Карпина і Мицька. Натомість мене дуже приємно здивували Сазонова (хоча вона й із «Самопомочі»), Грабовський і Габшій. Без них рада ніяк не обійдеться. Було б невесело, якби в раді не було депутатів від КУНу, я за них голосував. Хоча я не відношу себе до «групи Кісака». Я з групи «121 виборчий округ» (сміється).

Я хочу подякувати редакції «Трускавецького вісника» за плідну співпрацю, за можливість виступити. Хочу привітати з вісьмома роками існування. Вісім років – це дитина закінчує другий клас. У вісім років мені дали в руки підручник з англійської мови, тож бажаю, щоб були в вас на сайті дописи і англійською мовою.

Спілкувався Володимир Ключак

Інформація про роботу комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» Дрогобицької міської ради за І півріччя 2016 року

Комунальна установа «Інститут міста Дрогобича» утворена в 2011 році. В 2015 році штат Інституту налічував чотирьох працівників, три з яких на 0,5 ставки, в 2016 році – чотири працівники на повну ставку.

Бюджет Інституту міста на 2015-й рік становив 165 тис. грн., на 2016-й – 350 тис. грн. За підсумками 2015-го року установою було залучено 1039 тис. грн., у 2016 році залучено:

1. За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку два проекти обрано у 2016 році для співфінансування з ДФРР загальною вартістю 25 871,914 тис. грн., співфінансування з ДФРР – 23077,1 тис. грн. На 2016 рік співфінансування становить - 11720 тис. грн. Загальна кількість розроблених та поданих проектів — одинадцять.

2. Для фінансування 24 проектів з енергозбереження на суму 4803,2 тис. грн., співфінансування з обласного бюджету складає 2148,6 тис. грн. Загальна кількість поданих проектів 28.

3. В рамках конкурсів ЄС/ПРООН Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:

- для комплексної термомодернізації двох будинків загальною вартістю 7943,758 тис. грн., залучено кошти ПРООН –5957,82 тис. грн.;

- 7 будинків (ОСББ) обрано для проведення робіт з термомодернізації фасадів, заміни вікон, ремонту даху, тощо – розробляється проектно-кошторисна документація (до 300 тис. грн.) на потреби ОСББ з ремонту будинків, залучена орієнтовна сума 2110 тис. грн., співфінансування з ЄС/ПРООН – 1055 тис. грн.

Співфінансування проектів з енергозбереження (заміна вікон та дверей) в ДНЗ №24 і ДНЗ №29 м. Дрогобича з коштів ЄС/ПРООН. Орієнтовна сума 7,5 тис. $ на кожен об’єкт, або 375 тис. грн. на два садочки.

4. Залучено співфінансування з Львівської обласної ради проекту з облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям в розмірі 500 тис. грн., співфінансування з міського бюджету – 250 тис. грн.

5. Залучено з бюджету Львівської області (затверджено на сесійному засіданні 26.04.2016р.) фінансування в сумі 4573,6 тис. грн. на наступні проекти :

- Реконструкція системи аерації міських очисних споруд м. Дрогобича — 2,034 млн. грн.

- Реконструкція з прибудовою ЗОШ №5 – 1,5 млн. грн.

- Реконструкція магістральних електромереж Дрогобицької міської лікарні №1 (хірургічний корпус) — 171,6 тис. грн.

- Впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції у ДНЗ №20 — 368 тис. грн.

- Співфінансування з обласного бюджету пілотного проекту ЄС/ПРООН “Комплексна термомодернізація двох багатоповерхових будинків” – 500 тис. грн.

Загальна вартість всіх проектів, розроблених Інститутом міста в 2016 році та обраних переможцями конкурсів, становить 45 300 тис. грн., сума залучених коштів — 36811 тис.грн., сума залучених коштів на 2016 рік — 25 454 тис. Грн.

Активне сприяння залученню коштів для реалізації проектів надали депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, начальник фінансового управління Оксана Савран, перший заступник міського голови Ігор Герман. За поданням депутата обласної ради Василя Масного організовано обговорення формування цін на послуги з встановлення вікон. Інститутом міста розроблена методика оцінювання вартості робіт з наданих послуг.

6. КУ «Інститут міста Дрогобича» в 2016 році завершує реалізацію проекту по реставрації стінописів пам’ятки архітектури XV- XVІ ст. церкви св. Юра, який здійснюється за кошти гранту посольства США, загальна сума гранту – 85 тис. доларів США, проект розпочався в 2013 році. В ході проекту реставруються унікальні стінописи дерев’яної церкви св. Юра, яка є в списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО, крім того, проведено протипожежну сигналізацію та систему оповіщення про пожежу, замінено електропостачання церкви, встановлено зовнішню підсвітку об’єкту.

7. Розроблено і подано на конкурс програми японського посольства «Кусаноне» проект «Створення регіонального перинатального центру шляхом закупівлі та встановлення спеціального медичного обладнання у Дрогобицькому міському пологовому будинку» на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки, загальна вартість 80 тис. $.

8. На конкурс проектів ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” прийнята заявка від Інституту міста на проект «Smart Сity» (Розумне місто). Загальна сума проекту 31 тис.$, співфінансування з ПРООН – 25 тис.$.

9. КУ «Інститут міста Дрогобича» у співпраці з біологічним факультетом Дрогобицького університету та ГО товариство “Юрій Дрогобич” подано на конкурс організації European Outdoor Conservation Association (Швейцарія) проект з висадки дерев у м. Дрогобич «Drogobych goes green». Проектом передбачається висадка 180 саджанців дерев у трьох різних секторах міста Дрогобича (сквер «Небесної сотні», біля міської ради на площі Ринок, по вул. Шевченка, 23 біля вілли Яроша). Бюджет проекту – 18 тис. Євро.

10. Розроблено проект та подано на бюджетну комісію «Положення про громадський бюджет міста Дрогобича», метою якого є залучення громади до процесу формування та реалізації бюджету міста.

11. Інститут міста розробив «Програму надання фінансової підтримки громадським організаціям, громадським спілкам на реалізацію соціально-культурних проектів у м. Дрогобичі», яка розроблена з метою створення сприятливих передумов для розвитку громадських організацій, громадських спілок, надання їм практичної, методичної та матеріально-фінансової підтримки на виконання суспільних завдань «Стратегічного плану економічного розвитку м.Дрогобича до 2020 року».

12. Працівники Інституту міста подали в ЛОДА пропозиції проектних ідей на 2017 рік до Плану реалізації Стратегії розвитку Львівської області до 2020 року.

13. Інститут міста Дрогобича спільно з громадським об’єднанням «Товариство “Юрій Дрогобич” та громадською ініціативою "Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції" за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” неодноразово організовували круглі столи, тренінги та зустрічі з громадськістю для обговорення антикорупційних механізмів в регламентах та процедурах органів місцевого самоврядування, механізмів взаємодії влади і громади, методи спілкування з владою.

14. Працівники Інституту міста приймали участь у семінарах та нарадах, організованих Департаментом міжнародної технічної допомоги ЛОДА для вивчення методів написання проектів МТД.

15. Інститут міста організовує наради з розпорядниками коштів, виконавцями, виробниками будівельних конструкцій, проектантами для постійного моніторингу та допомоги в реалізації проектів (ДФРР, ЄС/ПРООН, мікропроектів тощо).

16. Працівниками Інституту протягом останніх місяців проводиться глобальна підготовка до транскордонного проекту за участю польських партнерів. Інститут міста постійно проводить моніторинг нових ідей, проектів, вивчаючи досвід інших міст, а також закордонних партнерів у розвитку місцевого самоврядування, економічному розвитку міст.

17. Інститут міста Дрогобича має свою інтернет сторінку та сторінку у соціальній мережі Фейсбук та публічно через сторінку у Фейсбуці оприлюднює щомісячні звіти про свою діяльність, надсилає електронною поштою депутатам та керівництву міської ради.

КУ «Інститут міста Дрогобича»

Інформує податкова

З «гарячої лінії» 10 серпня 2016 року на тему «Введення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру у 2016 році»

1. Постанова Кабінету міністрів України від 13.07.2016 № 440 ,,Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру”.

Зазначений Порядок набрав чинності 16.07.2016 року.

Протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити надіслання до неприбуткових підприємств, установ, організацій (далі - неприбуткова організація), включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 р. N 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" (крім неприбуткових організацій, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та відповідають вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України), письмових запитів про надання у місячний строк з дня їх отримання відповіді щодо відповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та завірених нею копій установчих документів організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"), а для житлово-будівельних кооперативів також завірених ними копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Відповідно до п.4 Порядку включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється за кодом згідно з ЄДРПОУ.

Наголосила на зміну ознак неприбутковості, а саме:

(0031) - бюджетні установи;

(0032) - громадські об'єднання;

(0033) - політичні партії;

(0034) - творчі спілки;

(0035) - релігійні організації;

(0036) - благодійні організації;

(0037) - пенсійні фонди;

(0038) - спілки;

(0039) - асоціації та інші об'єднання юридичних осіб;

(0040) - житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому відповідно до закону прийнято в експлуатацію закінчений будівництвом житловий будинок і такий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом);

(0041) - дачні (дачно-будівельні) кооперативи;

(0042) - садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

(0043) - об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

(0044) - професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок;

(0045) - організації роботодавців та їх об'єднання;

(0046) - сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи;

(0047) - кооперативні об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

(0048) - інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 р. не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 р. контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого цією постановою.

Вела гарячу лінію завідувач сектором обслуговування платників податків Л.І.Ключко.

Податковий календар на серпень 2016 року

15 серпня 2016 року, понеділок

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за липень 2016 року.

19 серпня 2016 року, п’ятниця

Закінчується строк сплати: 

- авансових внесків з єдиного податку платниками єдиного податку І та ІІ груп за серпень 2016 року;

- ПДВ за ІІ квартал 2016 року платниками, у яких звітний період дорівнює календарному кварталу;

- податку на прибуток за ІІ квартал 2016 року платниками, у яких звітний період дорівнює календарному кварталу;

- частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за ІІ квартал 2016 року;

- єдиного податку платниками єдиного податку ІІІ групи за ІІ квартал 2016 року;

- єдиного податку, нарахованого за перевищення єдинниками І та ІІ груп у ІІ кварталі 2016 року обсягу доходу;

- податку на доходи за результатами подання фізичними особами-підприємцями податкової декларації про майновий стан і доходи;

- екологічного податку за ІІ квартал 2016 року;

- рентної плати за ІІ квартал 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;

- туристичного збору за ІІ квартал 2016 року;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІ квартал 2016 року.

Закінчується строк подання:

- заяви про застосування спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку І та ІІ груп у разі зміни в липні 2016 року податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності.

22 серпня 2016 року, понеділок

Закінчується строк сплати: 

- єдиного внеску(крім гірничих підприємств) за липень 2016 року.

Закінчується строк подання:

- податкової декларації з ПДВ за липень 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4. місячна) за липень 2016 року;

- декларації акцизного податку за липень 2016 року;

29 серпня 2016 року, понеділок

Закінчується строк сплати:

- ПДВ за липень 2016 року платниками, які сплачують його щомісяця;

- податку на доходи з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень 2016 року;

- військового збору з доходу, нарахованого в липні 2016 року, але не виплаченого;

- податку на доходи із загальної суми процентів, нарахованих за липень 2016 року на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки в кредитній спілці;

- плати за землю за липень 2016 року;

- акцизного податку за липень 2016 року.

Для вживаних автомобілів ставку акцизного податку знижено

Інформуємо платників податків, що з 1 серпня 2016 року набрав чинності Закон України від 31 травня 2016 року № 1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів».

Відповідно до вимог вищезгаданого Закону тимчасово, до 31 грудня 2018 року встановлюються знижені ставки акцизного податку на транспортні засоби, що були у використанні (залежно від виду транспортного засобу та потужності його двигуна).

При цьому Законом передбачено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

- мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

- вироблені до 1 січня 2010 року;

- ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

Також Законом визначено, що у разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані знижені ставки акцизного податку, платник податку зобов’язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 Податкового кодексу України.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 10 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником