Трускавецький вісник № 138 (1279) від 12 серпня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 138 (1279) від 12 серпня 2016 р.

12.08.2016У номері: Е-урядування; Діти із Донбасу в дельфінарії; Вирубки лісів; У Стебнику підприємець прикував себе до біг-борда.

Короткі новини

У Стебнику підприємець прикував себе ланцюгом до бігборда, протестуючи проти дій влади

Як інформує наше власне джерело, сьогодні, 12 серпня, стебницький підприємець Петро Бохняк прикував себе ланцюгом до біг-борду, протестуючи у такий спосіб проти утисків влади. Вже кілька місяців цей підприємець не може знайти порозуміння з місцевою владою Стебника щодо своїх об’єктів – кіосків та рекламних щитів (біг-бордів). Влада демонтувала кіоск підприємця та один з двох його рекламних щитів. Зараз Петро Бохняк прикував себе до другого рекламного щита (вул. Грушевського, неподалік кінцевої зупинки маршруту Трускавець – Стебник).

Петро Бохняк стверджує, що йому мститься за давній розкол в партії «Батьківщина» секретар Стебницької міської ради Андрій Петруняк. Нагадаємо, що членами цієї політичної сили раніше були і п. Петруняк, і п. Бохняк, але внаслідок конфлікту Петро Бохняк опинився за межами «Батьківщини», а Андрій Петруняк – в керівництві стебницького партійного осередку.

Поки що невідомо, скільки часу триватиме акція протесту підприємця Петра Бохняка зі Стебника.

Власна інформація

Чи можливе електронне урядування в українських реаліях?

Відповідь: однозначно так. І не лише можливе, а й ефективно впроваджується. Про це говорилося на семінарі, який пройшов у Трускавці в п’ятницю, 12 серпня, за участі експертів Тараса Бика, Євгенії Поремчук та Федора Мартинова.

Індекс України по електронному урядуванні в світових рейтингах зростає. З 87 місця ми піднялися на 62, але нам ще далеко, для прикладу, до Естонії, де на виборах через Інтернет голосує третина населення і де хіба що шлюб не укладається та операції з нерухомістю не проводяться через е-систему. Е-стонія – не поодинока така держава, але і Україна щораз дужче наближається до світових стандартів відкритого е-урядування.

Чому місцевим радам потрібно запровадити систему електронних державних закупівель Prozorro? Як працює громадський бюджет участі? Для чого публікувати бюджет міста? Як зробити механізм петицій ефективним? На ці та інші запитання відповіді спробували давати учасники семінару – представники влади Трускавця, громадськості, підприємницького середовища. Секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, депутат ТМР Святослав Грабовський, підприємець Сергій Розора, громадські діячі Віктор Пиців, Ренат Борсук, Микола Рупняк, Микола Горончук та інші навряд чи пошкодували, що взяли участь у цьому навчальному заході.

Звісно, експерти, які представляли проект з електронного врядування «Розумне місто», не могли не говорити про переваги свого сервісу. Та в той же час вони високо оцінили той факт, що у Трускавці влада намагається більше комунікувати з громадою, бути відкритою та прозорою. Тривала дискусія розгорнулася навколо теми електронних петицій, яка у Трускавці започаткована тільки цього року. Недоліки і є на те, щоб їх виправляти, головне – є бажання щось робити, комунікувати з громадою, прислухатися до неї.

Кожна з тем, які піднімалися експертами проекту «Розумне місто», вартує окремих досліджень, висвітлень. Е-врядування ж в цілому покликане сприяти не лише прозорості влади, але і її підзвітності. В цій системі теж можливі маніпуляції, якщо не «проставити» запобіжники, як це є у згадуваній вище Естонії. Е-врядування може бути незручним для пошуку чи незрозумілим через некоректне введення даних, але в цілому воно є прогресом, кроком до демократії, кроком вперед.

Як інформує депутат Трускавецької міської ради Святослав Грабовський (фракція «Народний контроль», комісія з питань регламенту, законності та депутатської етики), міська влада планує підписати меморандум про співпрацю з громадською організацією, котра діє в цій сфері.

Детальніше про проект «Розумне місто» можна прочитати на сайті https://www.rozumnemisto.org/. Це буде корисно як тим, хто побував на семінарі «Електронне врядування в українських реаліях: інструменти та приклади реалізації» 12 серпня у Трускавці, так і тим, хто з певних причин не зміг відвідати захід.

Володимир Ключак

Діти із прифронтової зони Донбасу відновлювали свій психологічний стан у Трускавці

Діти із Донбасу, яких Благодійний Фонд «Карітас Самбірсько-Дргобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви» приймав у себе ще з початку Антитерористичної операції, протягом цього літа відвідували інтеграційний табір у курортному місті Трускавець.

Як повідомили у «Карітас», у літньому таборі перебувала соціально незахищена малеча – сироти, діти позбавлені батьківського піклування, проблемна дітвора, а також діти зі Сходу. Вони приїхали у табір з Дрогобицького району Львівської області, Донецької та Луганської областей.

«Більшість цих дітей звісно з прифронтової зони АТО. Вони бачили війну на власні очі, довший час вони жили у підвалах будинків. Їхній психологічний стан складний, вони налякані пережитим, тому нашим першочерговим завданням була терапія їхніх душ. З дітьми постійно працювали психологи, а працівники «Карітас» влаштовували різноманітні інтерактиви, забави, екскурсії тощо, щоб вони бачили і розуміли, що життя триває. Ми також дуже вдячні єдиному у західній Україні розважально-оздоровчому комплексі «Оскар» і їхньому керівництву за співпрацю і за те, що приймає усіх наших діток на безкоштовній основі. Для нас це важливо, а малечі, що опинилася в складних життєвих обставинах, тим більше. Терапія дельфінами та морськими котиками пройшла успішно. Діти в захопленні від їхніх виступів, вони отримали незабутні враження та емоції, які залишаться надовго у їхніх дитячих серцях», - зазначили в Благодійному Фонді.

Варто зазначити, що лише протягом літа в рамках цього інтеграційного табору від БФ «Карітас Самбірсько-Дргобицької Єпархії» трускавецький дельфінарій відвідало майже 300 потребуючих дітей віком від 7 до 14 років. Більшість із них були з прифронтової зони АТО.

«Я вперше у дельфінарії. Мене захопили дельфіни і ті трюки, які вони робили. Але найбільше мені сподобалися морські котики, особливо Мишко. Тут, у вас, мені дуже подобається. Вчора з друзями були на горі присвяченій Героям Небесної Сотні, а взагалі, у майбутньому, я хочу бути священиком! Вони добрі і допомагають людям!», - поділився своїми враженнями восьмирічний Данилко з Донецька.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Прикарпатье бандитское, или Рубки лесов "в законе"

/Экспедиции в горячие природные точки Украины/

Прикарпатье: преступления против природы

Украинские леса некому охранять и сохранять!

Украинскими лесами распоряжается Министерство аграрной политики и провольствия и этим всё сказано. Да, вы не ослышались, НЕ Министерство экологии и природных ресурсов, а именно Министерство аграрной политики и продовольствия.

Моя экспедиция началась с Прикарпатья. Вместе с коллегами я решила собственными глазами увидеть, как пожирает лес это ненасытное министерство.

Это уже не храм, а бандитская зона

Львовская область: города Трускавец, Дрогобыч, Борислав вплотную прилегают к подножию Карпатских гор.

Въезжая на Прикарпатье, нас приветствуют красочно пестрящие баннеры по обочинам дорог. 

Многочисленные культовые сооружения Прикарпатья впечатляют.

Где храм, а где совесть?

Дорога к лесному храму ведёт через обычные дворы христиан.

Проспекты в бандитской Прикарпатской зоне

Лесные  "проспекты", проложенные КАМАЗами  в храме.

Еще, это мертвая зона

В Прикарпатском лесу уже давно не чувствуешь себя, как в лесу. Здесь уже не встретишь никаких лесных жителей, даже белок, и это при том, что лес буковый и хвойный, не услышишь пения птиц, здесь перестали плодоносить съедобные грибы и ягоды. Нет насекомых, от которых зависит всё биоразнообразие леса, главных опылителей растений, хранителей лесных богатств.

Эхом разносится по всему лесному массиву вой многочисленных бензопил:

Преступления без выходных

Воскресенье, 8 часов вечера. Мы идём по горячим следам бандитов-браконьеров, для которых нет выходных. Они убивают Прикарпатский лес круглосуточно.

Так выглядит прикарпатский лес после браконьерской и санитарной "мясорубки"

Безжизненное месиво из древесины, глины и воды - так выглядит теперь Прикарпатский лес.

Откуда вода?

Жители города Борислава стали жаловаться на то, что их подвалы в этом году впервые стали затапливаться водой. Немудрено. Я уверена, что скоро наводнения и оползни снесут в сторону Львова все предгорные города: Борислав, Дрогобыч, Трускавец...

В чём сила дерева? В его корнях. На снимке видна вся мощь корневой системы срубленного бука.

Не деревья, а пиломатериал

А вот и глина - бесплатный строительный материал, который выгребают браконьеры прямо из-под многолетних буков. Деревья обречены быть бесплатным пиломатериалом.

Зелёный свет малому и среднему бизнесу в прикарпатье имеет буквальное значение

Над городом Бориславом красуется чей-то бизнес – недостроенный горнолыжный спуск.

Снизу и издалека он смотрится заманчиво. Поднявшись наверх и оглядевшись по сторонам, мы вновь столкнулись с варварским уничтожением леса.

Города-утопленники

У подножия Прикарпатских гор широко раскинулись Борислав, Дрогобыч, Трускавец... города, жители которые молча наблюдают, как уничтожается их родной лес, жители, которые молча вычерпывают воду из своих подвалов.

Чьим именем тебя обозвать?

И вновь "проспекты" имени... Чьим именем назвать их? Так, чтобы не переименовывали потом, чтобы мы запомнили на века своих "героев"?

Санитарные рубки - это звучит гордо и прописывается в документах красиво.

Так кто же рубит сук, на котором сидит?

Горькое послевкусие

4 марта 2016 года мы обратились в Кабинет министров Украины с предложением начать переформатирование 2-х министерств: Минприроды и Минагрополитики с целью реализации международных соглашений, гуманного решения проблем природоохранных процессов в лесной отрасли, проще говоря передачи государственного департамента лесного хозяйства в ведомство Министерства экологии и природных ресурсов. На что получили откровенный отказ с обидным недоумением из Минагрополитики вроде того "да, как вы вообще посмели покуситься на святые природные ресурсы аграрного министерства?".

Узаконенное преступление по пути в храм

Вчера я позвонила в полицию города Дрогобыча по телефону 067 673 50 54. Этот номер телефона был оповещён по местному радио специально для обращений граждан, выявивших незаконную (!) вырубку леса. Я рассказала о фактах преступления против природы в их регионе дежурному Дякиву Василию Михайловичу. Моя жалоба была не просто зафиксирована, через час по городу Бориславу неслись патрульные машины полиции, прилюдно останавливая гружёные кругляком КАМАЗы ... и тут же их отпуская. Ведь по документам всё сходилось: санитарные рубки – законное преступление в Украине.

Материал подготовлен Николаевским городским обществом защиты животных. Видео и фото материалы: Махова М.А., Калапунь С.А. Все видео – на источнике: https://muzamachova.blogspot.com/2016/08/blog-post.html#more

Об авторе. Махова Муза – руководител ь общественной организации "Николаевское городское общество защиты животных" help.animals@mail.ru м.т.: +38 063 078 78 08. Личные наблюдения, расследования и выводы в области защиты и спасения животных, а также исследования и анализ состояния окружающей среды.

Оголошення

Запрошуємо на роботу в ГКК «Карпати» (м. Трускавець) на охорону жінок. Тел. 098-403-95-71.Создан 12 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником