Трускавецький вісник № 140 (1281) від 16 серпня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 140 (1281) від 16 серпня 2016 р.

16.08.2016У номері: Цікавий погляд на Трускавець; Сертифікат для «Трускавецької»; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Трускавецька гімназія увійшла до сотні найкращих в Україні

За результатами конкурсного відбору навчальних закладів України у проекті «Відкрита Польща», НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця входить в сотню найкращих. Про це інформує офіційний сайт школи-гімназії. Конкурс проводила фундація Центрально-Європейської Академії навчань та сертифікації (Республіка Польща). Для участі у відбірковому етапі зареєструвалося 500 навчальних закладів України, з-поміж яких відібрали 100 найкращих.

Окрім того, в рамках діяльності проекту оголошено конкурс відеоробіт на тему «Здорове харчування – запорука успіху сучасної людини». Учениця трускавецької гімназії – Цюпер Софія відгукнулася на запрошення до участі у конкурсі та під керівництвом вчителя біології Пуціва Михайла подала власний відеоролик на тему «Харчування та інтелект».

У Трускавці пройде фестиваль УМХ

21-23 серпня на території відпочинкової бази «Смерічка» біля Трускавця буде проходити християнський фестиваль «УМХ-фест». Мета заходу – заохотити молодь до християнських цінностей, показати, що з Богом можливо весело проводити свій вільний час Організаторами фестивалю є спільнота «Українська молодь Христові» міста Трускавця під духівництвом отця Володимира Бондарчука, настоятеля парафії Покрови Пресвятої Богородиці.

У фестивалі візьме участь молодь віком 14-20 років із різних міст Львівської області.

Відійшов у вічність воїн АТО з Доброгостова Михайло Фарима

Сьогодні, 16 серпня, у віці 46 років не виходячи з коми помер учасник бойових дій в зоні АТО, житель с. Доброгостів Дрогобицького району Михайло Фарима.

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, до війни М. Фарима мав мирну сільськогосподарську професію. Був активним учасником Революції Гідності. Щира любов до своєї Вітчизни змусила взяти до рук зброю – у вересні 2014 року добровільно пішов захищати незалежність та цілісність України від агресора на її східних теренах.

Демобілізувався у вересні 2015 року і одразу ж розпочав активну громадську діяльність. З ініціативи Михайла Фарими була створена громадська організація учасників АТО “Вартові Прикарпаття”, яку він очолив. Разом з бойовими побратимами п.Михайло дієво підтримував демобілізованих українських бійців та їхні сім'ї, брав участь у патріотичному вихованні молоді. Мав багато цікавих ідей та задумів, зокрема, для працевлаштування демобілізованих учасників АТО розпочав роботу зі створення охоронної фірми.

Втім, наслідки отриманої на війні контузії спричинили у червні цього року важку хворобу, яка призвела до смерті Героя.

У скорботі — рідні п. Михайла, його вірні друзі, односельці, вся громада Дрогобиччини. Парастас – сьогодні о 20.00 год. у батьківській хаті покійного.

Вічна пам'ять і слава українському воїну!

Власна інформація

Трускавець (Truskavets): цікавий погляд на улюблене місто

Що необхідно побачити в Трускавці, щоб місто сподобалось і не залишило курортника байдужим? Навіть якщо Ви не вперше в Трускавці, то тут так багато цікавого, що Ви просто про все можете і не знати. Досвідчені курортники мають декілька порад для тих, хто в Трускавці вперше.

Що потрібно зробити та що відвідати у Трускавці?

Трускавець – місто здоров`я, невелике курортне поселення в передгір`ї Карпат. Проживає в місті трохи більше 20 тисяч жителів. Унікальний курорт на Львівщині. Скарбниця мінеральних вод України: Нафтуся, Марія, Софія, Юзя (назви джерел мінеральних вод, що мають свої унікальні лікувальні властивості).

Тут Вам призначать лікувальну або профілактичну дозу прийому мінеральної води та підкажуть, які процедури покращать Ваш імунітет та заспокоять нервову систему. Хоча б раз в рік необхідно обов`язково пройти курс профілактичного прийому Нафтусі.

Курорт Трускавець є одним з найбільш привабливих міст для відпочивальників з усього світу. І на це, як мінімум є багато причин. В цьому курортному поселенні можна не лише лікуватися, але й відпочити. Вулички міста приховують багато таємниць, а місцеві жителі розкажуть вам цікаві легенди та оповіді. І якщо Вам пощастить, то Ви тут знайдете щось таке, що обов`язково припаде Вам до душі. Отож, читайте і запам’ятовуйте.

Старе місто

Вже на початку ХХ ст. Трускавець був відомим в Європі курортом.

1827 рік, аптекар Теодор Торосевич провів аналіз мінеральних вод та відкрив 14 джерел з мінеральною водою, про що свідчить меморіальна дошка на фасаді бювету мінеральних вод.

Найколоритніша частина Трускавця – старе місто, яке виглядає як «шматочок» Старої Європи кінця ХІХ – початку ХХ ст. Греко-католицькі, католицькі та православні храми, які зустрічаються на його вуличках, підтверджують його мультикультурне життя. Прогулюючись центральними вулицями, Ви обов’язково звернете увагу на розкішні вілли та кам`яниці, збудовані в швейцарському стилі. Кожна вілла має свою назву чи ім`я: «Постуй», «Софія», «Світязянка», «Старий Відень», «Ґопляна», «Сариуш». Кожна будівля зберігає таємницю про свого власника та будівничого, хто її зводив. А для того, щоб відкрити ці таємниці, треба приїхати в Трускавець.

Найдавніший міський готель

Найбільш відома вілла цього періоду «Готель» була побудована в 1843 р. в історизмі у формах швейцарського стилю фахверхової конструкції для графа Жултковського. Пізніше цей будинок вже перебудований і відомий під назвою «Постій», тобто заїжджий двір. Це найдавніша з вілл Трускавця, що збереглася до цього часу. За Польщі у віллі знаходилася перша пошта та телеграф. За радянських часів – це спальний корпус санаторію «Берізка». Даний час – вілла «Вікторія». Теперішні власники зберегли автентичний вигляд будівлі. Зараз це готель на 19 номерів.

Центр духовного та культурного життя міста

А ще неодмінно потрібно відвідати римо-католицький костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Послухати орган, як під час Служби Божої,так і на курортних вечорах, що відбуваються в костелі. Костел зберігає багато таємниць. Одна з них про те, що орган в костелі має душу та свого покровителя. Покровителем органної музики є свята Цецилія.

Прогулянка парком

Бульвар Торосевича – місце для прогулянок, широка вулиця з ліхтарями, клумбами та музичною альтанкою. Величезна зелена зона розташована на захід від центру міста. Міський парк закладений у 1908 році на основі регуляційного плану та завдяки старанням садівника Юзефа Яблонського на місці старого лісопарку в англійському стилі на чотирьох терасах. Було передбачено трасування нових та урегулювання старих алей та стежок курортного парку. Центральна частина міста мала виключно відпочинково-парковий характер. Це ідеальне місце для прогулянок.

Алея закоханих та місток кохання

Якщо Ви ще не зустріли своє кохання, то не проґавте час. Тільки в Трускавці у Вас є шанс закохатися. Коли Ви сядете на лавочку закоханих в курортному парку, то Ви неодмінно зустрінете своє кохання. Правда, спочатку потрібно вийти на місток закоханих. Курортники кажуть: кохання, що зародилось на курорті, палке та хмільне, як вино… Не забудьте ступити на місток через річку Воротище в парку. В народі міст називають «мостом повішених». На ньому дівчата та жінки вішаються на шию своїх та чужих чоловіків. Посеред місточка – серце, викладене з каменю. Зупиніться в центрі місточка, можливо десь тут Ви залишите частинку свого серця Трускавцю.

Геопозитивна магнітна зона

А ті, що в Трускавці не вперше, свято зберігають таємницю унікальних властивостей території Трускавецького парку. Повітря, вода та сонце в Трускавці мають особливу унікальну силу. Ви сумніваєтесь? Тоді запрошуємо Вас в загадковий світ Трускавецького парку.

Отож, сонце, передгірське повітря насичене озоном та фітоцидами карпатських смерек, цілюща вода з високим процентом вмісту солей, місцева Нафтуся в поєднанні з рухом (спробуйте прогулятись від бульвару Торосевича до пам`ятника Адаму Міцкевичу. В кінці прогулянки Вам чомусь неодмінно захочеться сісти на лавочку та оглянутися довкола, ніби Ви щось згубили. Сівши, Ви відразу відчуєте, як втома, що стискала ваше тіло, кудись зникає. Так-так, Ви не помилилися. Ви знаходитесь в геопозитивній магнітній зоні, де підвищене магнітне поле Землі, що має унікальні властивості. Недарма в цьому місці в парку така велика кількість птахів та звірів. Десь там в очереті на дикому озері біля джерела Юзя причаїлись дикі качки. А на старій Веймутовій сосні гніздяться чорні лелеки. Прокиньтесь зранку і Ви почуєте як в парку співають колібрі. Ви не помилилися, справжні колібрі! Ці пташки в нас називають «волове око». Вони такі маленькі, що можуть поміститися на долоні людини в п`ятьох. Так красиво співають, що змовкають навіть солов`ї та жайворонки. До нас ці птахи прилітають з Голландії. Тту вони тільки влітку виводять своїх пташенят. Недарма в Трускавецькому парку так люблять гуляти вагітні жінки та молоді матусі з новонародженими.

Ви ще не годували бурих білок? Тоді ласкаво просимо до Трускавця.

Цілюща вода, унікальне повітря в поєднанні з прогулянками, оздоровчою ходьбою, гімнастикою та іграми – все це вагомий, але загублений потенціал в оздоровленні людей під назвою «фізіотерапія». Багато вчених-медиків підтвердили в численних публікаціях важливість фізіологічних факторів курорту.

Про платан і дерево дружби

Ну і якщо Ви все-таки великий скептик, то ми запрошуємо Вас до парку Адамівка продіагностувати стан свого здоров`я. Якраз недалеко від пам`ятника Адаму Міцкевичу росте старий Платан. Курортники кажуть, що якщо приложити долоньку до крони дерева та потримати 2- 3 хв. долоньку на корі, а потім відірвавши руку від дерева, подивитись на долоньку, то якщо кора дерева залишилась у Вас на руці, Вам треба пройти обстеження, звернутись до лікаря і піти на УЗД. Дерево сигналізує про розлади в роботі Вашого організму.

Ви ще сумніваєтесь? Тоді приїжджайте в Трускавець. Курортний парк та довколишню місцевість дослідники визначили як територію, що має позитивний вплив на здоров`я людини.

Ми переконані, що Ви опинитеся у Трускавці, щоб попити лікувальної води та подихати цілющим гірським повітрям. Можливо, Ви хочете почути ще щось цікаве? Тоді приїжджайте в Трускавець. Але захопіть з собою друзів.

В одній зі старих легенд розповідається, що одного разу мавпи посварилися зі слонами. Мапви дуже хотіли, щоб слони катали їх на спині. Слони пручалися, скидали мавп, а мавпи кинулися слонам на вуха і розтягнули їм вуха. Слони зі злості кинулися доганяти мавп і почали наступати їм на хвости. Тому у мавп такі довгі хвости, а в слонів такі великі вуха. Ви спитаєте, яке відношення ця легенда має до Трускавця? Просто в Трускавці в курортному парку біля бювету №1 Ви знайдете дерево, листя якого подібне на слонячі вуха, а плоди на дереві нагадують мавп`ячі хвости. Це дерево називають «катальпа». Колись Бог перетворив мавпу та слона на це дерево. В народі ще кажуть «дерево дружби».

Коли Ви з кимось посварилися, то неодмінно запросіть свого недруга до Трускавця, підведіть його до цього дерева, зірвіть з дерева листок, який нагадує слоняче вухо, і візьміться руками за краї листка. Ви зразу посміхнетесь. А якщо притулитися до плода того дерева, то можна обпектися. Температура плода дерева вище температури тіла людини. Це дерево ще називають «сигаретне дерево». Кожен, хто візьме цей плід до рук, зразу кидає курити.

Отож, бажаємо Вам дружби, доброго настрою та запрошуємо до Трускавця.

Підготував Віктор Пиців

Від редакції «ТВ». Сьогодні ми започаткували серію промоційних статей про Трускавець від місцевих краєзнавців та трускавецьких екскурсоводів. В наступних публікаціях ми неодмінно згадаємо про пам`ятки архітектури, вілли, готелі, санаторії та цікаві місця у Трускавці. Якщо хтось має цікавий матеріал про місто і бажає ним поділитися, то може це зробити на «Трускавецькому віснику».

 

“Трускавецька” – бездоганна якість за світовими стандартами

Відтепер бездоганна якість першої “Трускавецької” мінеральної води від заводу “Нафтуся” підтверджено світовою системою менеджменту якості, що відповідає міжнародному стандарту ISO 9001, а також відповідністю системи менеджменту безпечності харчових продуктів за міжнародним стандартом ISO 22000.

Аудит провела німецька сертифікаційна компанія «TÜV Thüringen». Експерти чітко оцінили рівень знання персоналом необхідних стандартів і норм управління по системі безпеки продукції, яка забезпечує контроль на всіх етапах процесу виробництва, зберігання і реалізації продукції.

Система ISO 22000 є доказом того, що на підприємстві створені всі необхідні умови для організації стабільного випуску якісної та безпечної продукції, саме тому ми приділяємо особливу увагу питанням забезпечення якості та безпечності нашої продукції.

- Наші клієнти – це кілька поколінь людей, які нам довіряють, тому ми вважаємо, що якість продукції – це ключовий пріоритет в роботі нашої компанії. Система дозволяє нам забезпечувати найвищі стандарти при виробництві мінеральної води “Трускавецька”. Ми можемо контролювати не тільки виробничі процеси, а й відстежувати весь життєвий цикл товару, починаючи від розливу і закінчуючи дистриб`юторами і роздрібом. Крім того, це дає додаткові можливості для експорту в інші країни світу, де ISO 22000 є невід’ємною вимогою, - говорить Олександр Прокопчук, директор компанії.

На сьогоднішній день завод мінеральних вод “Нафтуся” забезпечує високоякісною мінеральною водою не лише Україну, але й ряд інших країн світу.

Вл. інф.

Оголошення

SPA-центр “П`ятий океан» (м. Трускавець) запрошує на роботу прибиральницю, косметолога, масажиста. Звертатися за адресою: м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, або за тел. (03247) 6-55-53 та 098-079-00-77.Создан 16 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником