Трускавецький вісник № 142 (1283) від 22 серпня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 142 (1283) від 22 серпня 2016 р.

22.08.2016У номері: Культурний відпочинок можливий; Зустріч з Евою Гатою; Програма святкування Дня Незалежності України в Трускавці; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Вірменських туроператорів зацікавили оздоровчі курорти Львівщини

Як інформує управління туризму та курортів Львівської ОДА, у рамках одноденного інформаційного туру Львівщину відвідали представники провідного вірменського туристичного агентства "Авіатранс" та міжнародних авіаліній України у Вірменії та Україні. Гостей приємно здивувала інфраструктура та високоякісні оздоровчі курорти, відтак вони планують залучати на Львівщину новий потік туристів. 

Як повідомив начальник управління туризму та курортів облдержадміністрації Роман Теребенець, компанія "Авіатранс" є одним з найбільших туристичних агентств Вірменії. Відтак зараз "Авіатранс" має намір через свою мережу продавати тури до західної України.

"Вірменську делегацію дуже зацікавили оздоровчі комплекси Трускавця і Східниці. Львівщина може стати для іноземців не лише місцем для оздоровлення, але й цікавим туристичним регіоном. Всього у нас діє 38 санаторіїв, одночасно оздоровитися у яких мають змогу майже 16 тисяч осіб. Тому ми маємо, що запропонувати вірменським туристам й надіємось на подальшу тісну співпрацю з компанією "Авіатранс", - зазначив Роман Теребенець.

За період одноденного інформаційного туру гостей ознайомили з туристичними, курортними та інвестиційними пропозиціями Львівської області. Зокрема делегація відвідала ряд відпочинково-оздоровчих закладів у Трускавці та Східниці. Крім того, відбулась зустріч делегації з відомими туристичними операторами Львова, задля посилення співпраці у сфері туризму та курортів між Львівщиною та Республікою Вірменія.

У Бориславі розпочато будівництво заводу бельгійської компанії "HIMA"

У п’ятницю, 19 серпня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА. Сторони обговорили потенційні напрямки співробітництва в економічній галузі.

"Для нас є дуже важливим репрезентувати Львівщину як регіон безпеки і розвитку. І цього ніколи б не було, якби не принципова позиція Королівства Бельгія на підтримку України", - зауважив Олег Синютка.

"У травні бельгійська компанія "HIMA", яка є виробником м’яких меблів, прийняла рішення про інвестиції у Львівську область. А вже сьогодні розпочато будівництво заводу в Бориславі. Сума інвестицій становитиме 6 млн євро. Буде створено близько 500 робочих місць", - повідомив Люк Якобс.

"Ми неодноразово зустрічалися з представниками компанії "HIMA", - зазначив очільник ЛОДА, - і мені дуже приємно, що саме ми змогли перемогти в конкурентній боротьбі. Бо, вони не приховували, що відвідували Івано-Франківську, Волинську, Тернопільську області. Але в результаті зупинили свій вибір саме на Львівщині".

У ході зустрічі було обговорено можливості виходу українських компаній на ринок Європейського Союзу, зокрема й Бельгії.

Керівництво області запросило Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Бельгія в Україні і передало запрошення бельгійським компаніям на міжнародний економічний форм, який традиційно відбувається у Львові наприкінці жовтня.

Посол у свою чергу передав перелік бельгійських компаній, зацікавлених у співпраці з Україною.

На завершення зустрічі Люк Якобс повідомив, що 11-12 листопада у Львові відбудеться масштабний бельгійсько-український захід. У рамках якого відбудеться презентація книги Почесного консула Королівства Бельгія у м. Львові Ярослав Гарцула "Бельгія в Західній Україні". Також буде встановлено меморіальну табличку на будівлі, де знаходилося перше Почесне консульство Бельгії.

У Дрогобичі пройде вогняна вистава «Глорія»

У вівторок, 23 серпня, о 21 годині 30 хвилин на площі перед Дрогобицьким районним народним домом пройде вулична вистава «Глорія» у виконанні артистів Львівського академічного театру «Воскресіння». Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Під етномузику персонажі на ходулях творять феєричне дійство, пов’язане із ритуалом вогню. Спочатку були птахи, потім з`явилися люди, потім було весілля, діти, потім з`явилося золото та з`явився вогонь, який почав розривати і спалювати все добре, чисте і духовне в людях, шукаючи золото. Ці вічні теми червоною лінією проходять у виставі «Глорія». Вистава заворожує пластикою акторів. Сцени апокаліпсису відбуваються жорстко та в шаленому ритмі. Фінал вистави доповнюється піротехнічними сценами під супровід етнічної музики Буковини та Гуцульщини. Після апокаліпсису знову повертається радість та світло людського життя на Землі.

Сценарій та музичне оформлення – Заслужений діяч мистецтв України Ярослав Федоришин. Режисер – Заслужена артистка України Алла Федоришина. Запрошуємо!

Трускавецьких школярів відзначили стипендіями міського голови

Як інформує прес-служба Трускавецької міської ради, у Трускавц, учнів, які показали особливі успіхи в навчанні, відзначили стипендіями міського голови. На грошову винагороду претендували діти від 10 до 17 років зі шкіл та позашкільних закладів міста. Особливої уваги члени комісії приділяли тим кандидатам, які, крім високих загальноміських та здобутків у шкільному навчанні, а й демонстрували великі досягнення в обласних, загальноукраїнських та міжнародних олімпіадах і змаганнях.

За традицією комісія обрала 10 стипендіатів: Гурський Роман, Кліщ Наталія, Мінчак Мар’яна, Пономаренко Світлана, Салій Владислав, Соловей Марія, Манюк Олена, Медвідь Ірина, Микитин Яна, Хоминець Олександра. Урочисте привітання стипендіатів за участі міського голови Трускавця Андрія Кульчинського відбудеться у вівторок, 23 серпня, в ПК ім. Т. Шевченка о 16.00.  

Власна інформація

Телефонуйте на “гарячу лінію”

У середу, 23 серпня, відбудеться сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із завідувачем сектору податків та зборів з фізичних осіб Садлівською Марією Ігорівною з 10.00 до 11.00. Запитання можна ставити за телефоном 5-36-80. З 11.00 до 12.00 сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із завідувачем сектору обліку платежів та зведеної звітності Дмитрівим Володимиром Зеновієвичем за телефоном 5-27-60.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

День Незалежності України у Трускавці

/Програма святкувань/

23 серпня, вівторок, День Державного прапора

13:00-14:00. Відкриття виставки “Барвиста моя Україна”, Художній музей М.Біласа.

15:00-16:00. Виставка “Моїй Україні”, фойє ПК ім. Т.Шевченка.

16:00-18:00. Урочиста академія до Дня Державного прапора, Палац культури ім. Т.Шевченка.

18:00-18:30. Плац-концерт духового оркестру Дрогобицької військової частини А1108, Майдан Незалежності.

18:30-18:45. Підняття Державного Прапора, Майдан Незалежності (мала сцена).

18:45-19:00. Показовий виступ вихованців велотуристичного гуртка Будинку учнівської творчості, Майдан Незалежності.

19:00-20:00. Відкриття міні-фесту “Етно-мандри”, Майдан Незалежності (мала сцена).

24 серпня, середа, День Незалежності України

11:00-12:30. Показові виступи і змагання із баскетболу для вихованців ДЮСК «Спортовець», спортмайданчик в парковій частині міста.

11:00-12:30. Змагання з волейболу (дівчата), спортмайданчик в парковій частині міста.

12:00-14:00. Шахово-шашковий турнір серед розрядників дорослих, паркова частина міста.

16:00-17:30. Аніматори з розвагами для дітей “Щасливе дитинство”, мала сцена.

17:30-19:00. Фестиваль “Етномандри” за участі народних колективів з Польщі, головна сцена.

19:00-20:00. Вітальне слово міського голови з Днем Незалежності. Виступ НАНІ “Галичани”, головна сцена.

20:00-23:00. Вечірня програма: гурт “Kozak System”; вистава “Сни за Кобзарем” під відкритим небом Львівського академічного духовного театру “Воскресіння”, головна сцена.

 

Ева Гата: «Те, що нам не йде, нам і не потрібно»

Кожен може змінити світ. Наше життя – це лабіринт, а головне запитання – на якому місці я в ньому? Головна мета Московії – вбити в українців любов до села. Нечиста сила боїться, коли її жаліють. Чоловіки, які виїжджають до Києва, міняють жінку, мобілку і авто. Всі дороги ведуть до світла. Наше життя складається з дрібниць; щоб змінити життя, треба змінювати дрібниці. Те, що нам не йде, нам і не потрібно. Найгірше – озиратися: «А що про мене скажуть люди?».

Ці фрази – фрагменти із виступу Еви Гати, української письменниці, котра в літню днину 18 серпня провела творчу зустріч з шанувальниками своєї творчості у Трускавецькому готелі-ресторані «Оскар».

Коссак Ольга Святославівна (таким є справжнє ім`я письменниці) – авторка 12 книг філософсько-містичного спрямування, які, на її думку, змінять світ на краще. «Коріння світла», «Ave Eva», «Бланік відчиняє двері», «Музичні фрески», «Три чесноти, або Казка про Оріхалк», збірки казок про королівство Красолі (настурції) – кожна книга має свого читача. Але розповідала Ольга-Ева не лише про свої книги, а й про філософію життя, про дерево Каббали, про цікаві речі, які розширюють світогляд, заставляють замислитися.

Викладач математики, вона тривалий час пропрацювала у Греції. Після написання ряду підручників їй захотілося попробувати себе в літературі – і вийшло. Так само вийшло і в образотворчому мистецтві, у ткацтві гобеленів. Бо вірить, що головне – це внутрішнє, а не зовнішнє.

Говорячи про візуалізацію, коли людина може досягнути чогось силою думки, ясним представленням картини бажаного, Ева Гата застерігає – не все, чого ми прагнемо, може піти нам на користь. Часто це лише гординя, его, а здійснення бажання зовсім не означає появу щастя, інколи навіть навпаки.

Жінка-кішка («гата» з грецької перекладається як «киця») супроводжує свою бесіду граціозними рухами і немов зачаровує ту публіку, яка зібралася в залі ресторану. Вона застерігає не надто довіряти різним містичним одкровенням та Кабалі, бо завжди поряд з правдою там йде й неправда. На запитання, чи не боїться балансувати «на грані» дозволеного Церквою, каже, що зовсім не балансує, бо вважає себе глибоко віруючою людиною, ходить до церкви (греко-католицької та католицької).

Україна – Підсоння, Московія – Морокія. Війна між ними точиться споконвіків, віддавна. Але перемога буде за нами. Нам тільки потрібно зрозуміти, в чому наша сила, слід гордитися славною історією землі, з якої вийшов дідусь Будди (Приазов`я), на якій стоїть Кам`яна Могила і яка сильна своїм селом. З вуст письменниці линуть оповіді про лебійську мову кобзарів та устини, про давне імено Дніпра Варох (муж) та про гору Бланік над Прагою і її символізм. Випадковостей не буває, нам даються знаки, та тільки чи вміємо їх розпізнавати завжди і правильно? Одним із таких знаків є 2012 рік, коли люди чекали кінця світу, та насправді світ не пропав, лише став іншим. Після 2012 настав час, коли ми все можемо! – безапеляційно стверджує Ева Гата і її впевненість заворожує та передається присутнім.

Директор готелю-ресторану «Оскар» Олег Блажівський від імені трускавчан подякував Еві Гаті за приємні хвилини спілкування та запросив знову відвідати наше місто-курорт. Письменниця погодилася, що дає надію на нові цікаві зустрічі з такою неординарною і світлою людиною.

Володимир Ключак

Культурний відпочинок можливий

Театр помирає ще з часів стародавньої Греції, але, напевно, не вмре ніколи. Не вмре, поки є люди, які його потребують, які його підтримують, які вкладають у цей вид мистецтва свої зусилля, вміння, час. Так, як це є у випадку з Бориславським Народним театром.

У неділю, 21 серпня, Народний драматичний театр імені Петра Телюка запросив бориславців на культурний відпочинок до Палацу культури. Комедія «Дівка на виданні» (режисер-постановник Ігор Мельник) – історія з реального життя, типажі – з-посеред нас. Наречений (мамин синочок-підкаблучник), наречена з неблагополучної сім`ї, ворожка, подружки та друзі наречених, і врешті їхні матері – кожен тип має якісь недоліки, адаптовано-гіперболізовані для театральної постановки. Дві години іскрометного гумору, які подарували бориславцям актори театру, завершилися тривалими та бурхливими оваціями.

Актори – не професіонали за освітою, зате професіонали за покликанням. Їхня гра свідчила про це промовистіше за будь-які слова. Володимир та Андрій Делінкевичі, Ольга Кекіс, Наталія Кравцова, Марія Гадуб`як, Марта Глушко, Ігор Мандзяк, Ярослав Ілечко, Тамара Ільницька, Олександр Бондаренко та Ігор Мельник створили на сцені прекрасну картину – жваву, смішну, експресивну, з несподіваними поворотами сюжету. Споконвічна тема важких стосунків між невісткою та свекрухою, висміювання методів діяльності сільських знахарок-шептух, пріоритети сучасної дівчини, показова поведінка святош в церкві – на це варто було подивитися.

Режисер-постановник вистави «Дівка на виданні» Ігор Мельник, який, до речі, нещодавно переміг у конкурсі на посаду директора Палацу культури міста Борислава, зазначає, що команда Народного драматичного театру імені Петра Телюка і надалі старатиметься радувати бориславців новими постановками, урізноманітнюватиме їхній культурний відпочинок. До речі, вхід на виставу був безкоштовним, і це також є свідченням того, що до мистецтва в Бориславі намагаються прилучати всіх – навіть тих, хто не може собі дозволити витратити зайву гривню.

Культурний відпочинок можливий не лише у столиці чи в обласному центрі. Він можливий і в невеликому провінційному місті, якщо є фанатично віддані своїй справі люди, які вміють запалити своїм прикладом інших. Борислав вигідно відрізняється від інших міст регіону своїм Народним театром, зберігаючи таким чином традиції театрального мистецтва, які у першій половині ХХ століття рясно плекали в Тустановичах та на Раточині, на Бані та на Мразниці, у національно свідомому середовищі, яке формувало світогляд молоді у правильному напрямку.

Громадяни, пам’ятайте – без театру ми всі помремо! З театром ми теж помремо, але не так драматично… Ці слова невідомого автора тонко підкреслюють роль цього древнього мистецтва. Без театру можна жити, так. Як можна жити без поезії, без пісні, без знання історії та елементарних правил етикету. Але якщо є можливість прилучитися до цього виду мистецтва, прикрасити свій недільний пополудень, насолодитися чудовою грою тих акторів, які живуть поруч, у Бориславі, то варто все відкласти. Наше життя вартує того, щоб наповнювати його радісними моментами. Вистави Бориславського Народного драматичного театру імені Петра Телюка – це завжди високий клас. Переконайтеся в цьому при нагоді і ви – не пошкодуєте, що поїхали до Борислава на виставу.

Володимир Ключак

P.S. Вірю, що в перспективі Народний театр чекають і гідна винагорода за їхню роботу, і успішні гастролі.

 

Оголошення

Магазин «Наш Край» (м. Трускавець) запрошує на роботу продавців. Тел. для довідок: 097-515-25-17.Создан 22 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником