Трускавецький вісник № 148 (1289) від 2 вересня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 148 (1289) від 2 вересня 2016 р.

02.09.2016У номері: Трускавецький парк відновлюватимуть за підтримки польських партнерів; Короткі новини регіону; Соціологія.

Короткі новини

На території Дрогобиччини може бути 4 об`єднані територіальні громади

Без згоди мешканців керівництво Львівщини має намір на території Дрогобиччини утворити 4 територіальні громади. Принаймні є інформація про такі плани. Про це в інтерв’ю Стебницькому кабельному телебаченню розповів Стебницький міський голова Петро Старосольський (інтерв’ю дивитися тут, починаючи з 15 хв. 33 сек.).

Зокрема, велика об’єднана Дрогобицька територіальна громада включала б у себе не лише Дрогобич в теперішніх межах, а ще й місто Стебник та біля 20 сіл, повідомив мер Стебника. Навіть є інформація, що Східниця згідно з цими планами не стане центром ОТГ, а залишиться в межах великої Бориславської ОТГ.

За нашою інформацією згідно з цим планом розглядається можливість приєднання до Трускавця не лише села Станеля, але й сіл Доброгостів, Уличне, Бистрий, Орів та Зимівки і, що є сюрпризом, ще кількох населених пунктів.

Над долею Модрич поки що думають – чи приєднувати їх до Дрогобича, чи до Борислава або Трускавця.

Отже, справджується версія, яку неодноразово озвучували експерти – якщо немає добровільного об`єднання в громади, тоді адміністративно-територіальна реформа буде проведена зверху, в добровільно-примусовому порядку.

Трускавецьке радіо готується до срібного ювілею

20 вересня минає 25 років від того дня, коли вперше в домівках трускавчан та кімнатах відпочивальників трускавецьких санаторіїв пролунали позивні трускавецького радіо. Саме 20 вересня 1991 року, місяць після Дня проголошення Незалежності України запрацювало трускавецьке проводове міське радіомовлення. Радіо виконувало і виконує свою важливу місію інформування трускавецької громади. Щоправда, в 2011-2015 рр. кількість абонентів радіо у Трускавці дещо зменшилася, причиною чого серед інших була бездарна заангажована політика екс-керівника цієї установи.

Теперішній склад КП «Редакція міського радіомовлення» у Трускавці збирається відзначити ювілей трускавецького радіо запровадженням нових радіопередач, які будуть цікавими для мешканців міста та відпочивальників. «Фішкою» може стати програма «Трускавецькі легенди», до участі в якій радіожурналісти запрошуватимуть знаних людей, яким є що розказати про наш славний курорт.

У Модричах розпочався чемпіонат України з гірських автоперегонів

Сьогодні, 2 вересня, в селі Модричі поблизу санаторію «Нафтуся Прикарпаття» відбулося відкриття V етапу чемпіонату України з гірських автоперегонів. Змагання проводяться Автомобільною федерацією України та Галицьким автомобільним клубом під егідою Міністерства молоді та спорту України за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Дрогобицької райдержадміністрацій. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Участь  в офіційному відкритті взяли голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, головний суддя змагань, директор змагань Сергій Єженков. Вони побажали успішних заїздів, перемоги сильнішому та ще неодноразово брати участь в змаганнях на гостинній Дрогобицькій землі, зокрема в жовтні на авторалі «Rally Galicia».

Після молитви отець Ігор Цмоканич освятив спортсменів та автомобілі, що будуть брати участь в перегонах.

У цьогорічних перегонах беруть участь екіпажі з міст Львова, Дніпра та Києва, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської,  Київської областей.

Сьогодні змагання проходять на новозбудованій трасі поблизу санаторію «Нафтуся Прикарпаття», а завтра, 3 вересня, продовжаться на Східницькому перевалі та завершаться нагородженням переможців в смт. Східниця.

Власна інформація

Трускавецький парк відновлюватимуть за підтримки польських партнерів

Влада Трускавця продовжує пошук фінансів для відновлення курортного парку міста. Найближчим часом місто подаватиме заявку на участь в програмі польсько-українсько-білоруського партнерства, щоб залучити для цього міжнародні кошти. Заявку подаватимуть спільно з Перемишлем, – про це на зустрічі 1 вересня домовились мери міст-побратимів.

Цього тижня міський голова Трускавця Андрій Кульчинський в черговий раз відвідав сусідню Польщу. Робочу поїздку мер здійснив спільно з радником із питань міжнародного партнерства, секретарем ГО “Європейська інтеграція України” Олегом Блажівським та депутатом ТМР Русланом Цехмейстером. Представники міста-курорту відвідали польське місто-побратим Перемишль, зустрілись з його міським головою Робертом Хомою та обговорили перспективи реалізації найближчих проектів.

Під час зустрічі мери міст-побратимів домовились про необхідність спільної участі в програмі польсько-українсько-білоруського партнерства, що стартуватиме вже наступного місяця.

- З 11 жовтня розпочнеться прийом заявок на спільну участь в програмі польсько-українсько-білоруського партнерства. Це хороша можливість для нас залучити додаткові міжнародні кошти для того, щоб привести до належного стану наш курортний парк. В перспективі є можливість залучити близько 2, 5 мільйонів євро. Звісно, частина цих коштів буде спрямована Польщею на організаційні питання, на промоцію, однак кошти все-одно значні і для нас вони будуть чудовою підтримкою, – зазначив міський голова Андрій Кульчинський у коментарі нашому виданню.

Оскільки програма міжнародного партнерства передбачає участь спільних кількасторонніх проектів, тому Трускавцю необхідно було залучитись підтримкою надійних партнерів. Таким партнером в даній ситуації виступить місто-побратим Перемишль.

Ніна Федько, ТрускавецьОнлайн

«Батьківщина» переможе на парламентських, а Юлія Тимошенко – на президентських виборах, якщо вони відбудуться найближчим часом

Партія «Батьківщина» продовжує залишатися найпопулярнішою політичною силою в Україні, а її лідер Юлія Тимошенко – найбільш рейтинговим політиком.

Про це свідчить результати опитування, проведеного з 18 по 23 серпня 2016 року соціологічною групою «Рейтинг» у всіх регіонах України (крім окупованої частини Донбасу і Криму). Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

Згідно даних соціологів, у разі проведення найближчим часом дострокових парламентських виборів перше місце на них зайняла б партія «Батьківщина» - за неї готові віддати голоси 18,3% тих, хто прийде голосувати і визначився з вибором. Далі йдуть: Опозиційний блок (12,6%), Самопоміч (11,0%), Радикальна партія (11,0%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (9,1%), Свобода (5,6%). Решта партій отримали б менше 5% і до майбутнього парламенту не потрапили.

У разі проведення позачергових президентських виборів, переможцем на них стане Юлія Тимошенко – її підтримали б 17,7% виборців (серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором). Друге місце у Ю.Бойка – 11,5%, а на третьому – П.Порошенко, у якого 10,7%. За ними йдуть О.Ляшко (9,8%), А.Садовий (8,9%) та А.Гриценко (7,5%).

Соціологи також відзначають, що протягом 2016 року електоральна підтримка Юлії Тимошенко зросла майже у півтора рази – з 13 до 18%, тоді як рейтинг Петра Порошенка за цей же період зменшився вдвічі (з 23 до 11%).

Прес-служба ЛОО ПП «Батьківщина»Создан 02 сен 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником