Трускавецький вісник № 150 (1291) від 7 вересня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 150 (1291) від 7 вересня 2016 р.

07.09.2016У номері: Знахабнілого перевізника воїни АТО поставлять на місце; Інформує податкова; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Трускавецька школа-гімназія підтверджує свій високий статус належними показниками

На першому пленарному засіданні XVI сесії Трускавецької міської ради було розглянуто питання доплат вчителям Трускавецької школи-гімназії (НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця). Цей проект рішення попередньо був підтриманий бюджетною комісією. Згідно з рішенням, починаючи з 1 вересня 2016 року буде підвищено на 10% посадові оклади адміністрації та педагогічним працівникам НВК «СЗШ №2-гімназія» пропорційно до тижневого навантаження під час викладання у гімназійних класах і відповідно до тарифікаційних списків на поточний навчальний рік. Доплата педагогічним працівникам гімназії буде здійснюватися за рахунок міського бюджету.

Причиною такого заохочення стало те, що випускники Трускавецької школи-гімназії успішно складають ЗНО і демонструють позитивну динаміку навчальних досягнень базових дисциплін порівняно з попередніми роками. Високу позицію в рейтингу результатів займає хімія, для прикладу, учень 11-А класу Михайло Кривецький на ЗНО отримав 200 балів – максимально можливий результат. Також заслуговує на увагу результативність з біології, географії, англійської мови та деяких інших предметів, де учні показали належний рівень знань в якісному діапазоні.

Отже, влада Трускавця, зокрема депутатський корпус оцінили те, що в НВК «СШ №2-гімназія» добре навчають дітей і забезпечують надання освітніх послуг необхідного рівня, а випускники своїми досягненнями підтверджують імідж школи нового типу.

Детальний аналіз показників по ЗНО подано на офіційному сайті школи-гімназії за посиланням https://nvk2g.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=336:-q-2-q---&catid=3:2011-11-30-09-13-39&Itemid=10. З таблиці чітко видно, що Трускавецька школа-гімназія по багатьох показниках стоїть набагато вище від аналогічних навчальних закладів Львівщини.

До зведеного бюджету Трускавця зібрано майже 154 млн. гривень податків і зборів

За підсумками восьми місяців платники податків Дрогобиччини, Борислава та Трускавця перерахували до бюджетів усіх рівнів 764,2 млн. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів, в тому числі по м. Трускавці 153,9 млн. грн. Про це інформує Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ.

До державного бюджету зібрано по м. Трускавці понад 71,8 млн. гривень. Це на 28,4 млн. грн. або на 65,2 відсотків перевищує торішні надходження.

До місцевого бюджету надійшло 82,0 млн. гривень, що на 30,7 млн. гривень більше ніж у минулому році . Розрахункові показники виконано на 115,7 відсотків. Додатково місцеві бюджети отримали 11,1 млн. грн. податків та зборів.

Власна інформація

У Дрогобичі міськрада віддала ремонт вулиць фірмі, створеній за 18 днів до підписання договорів

Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради 9 та 29 серпня цього року перерахував попередню оплату за ремонт доріг у сумі майже 811,4 тис. грн ПП «Дрогобич Шляхрембуд». Про це повідомляється на порталі Є-Data, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів.

Згідно з інформацією на порталі Є-Data, договори на капітальний ремонт двох вулиць (Горішня Брама та Бориславської) було підписано 25 липня – за тиждень до повного запуску Prozorro.

Інформація про торги на ремонт цих вулиць відсутня у Віснику держзакупівель, відтак, ймовірно, суми договорів не перевищують 1,5 млн грн.

ПП «Дрогобич Шляхрембуд» зі «статутником» в одну тисячу гривень зареєстровано 7 липня цього року. Власником є 26-річний мешканець Львова Юрій Михальчук.

Він також 15 серпня цього року зареєстрував ПП «ШБУ Косівець», у квітні – ТОВ «Будівельне підприємство «Любіньське» і ТОВ «Гордорбуд». Останній компанії Дрогобицька міськрада в другій половині липня перерахувала на ремонти вулиць понад 335 тис. грн.

Наші Гроші. Львів

Правоохоронці встановили причетних до зґвалтування жителя Борислава

До Бориславського відділення поліції 5 вересня надійшла заява про зґвалтування від 38-річного жителя міста Борислав. Чоловік повідомив, що на території однієї зі шкіл міста троє невідомих із застосуванням фізичної сили зґвалтували його.

Правоохоронці встановили причетних до зґвалтування чоловіка. Ними виявилися троє жителів міста Борислав. Призначено ряд експертиз.

Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 153 КК України (Задоволення статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства вчинене групою осіб, - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років).

Відділ комунікації поліції Львівської області

Працівника поліції судитимуть за негласне отримання інформації

Прокуратурою Львівської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно працівника одного із відділів поліції ГУ Національної поліції у Львівській області, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.359 КК України, а саме в незаконному використанні спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.

Досудовим розслідування встановлено, що у вересні 2015 року оперуповноважений сектору карного розшуку тоді ще міського відділу ГУ МВС України у Львівській області (на даний час ВП ГУ Національної поліції у Львівській області), з метою здійснення аудіозапису та відеозйомки реалізації працівниками аптек м. Дрогобича медичних препаратів, що містять наркотичні засоби, незаконно використав електронний пристрій у вигляді брелка від автомобільної сигналізації, з вмонтованою відеокамерою та мікрофоном, що являється спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації, використання якого заборонено законом.

На даний час обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Знахабнілого перевізника воїни АТО поставлять на місце

Важлива подія відбулася сьогодні, 7 вересня, у Трускавці. Громадська організація воїнів АТО «Меч Арея» здійснила пікет на території місцевого автовокзалу – пікетували маршрутний автобус «Трускавець – Київ» (перевізник – «ВасильківТрансАвто»).

АТОвцям увірвався терпець – саме на цьому маршруті учасників АТО не беруть демонстративно, шофери кажуть, що такий наказ їм видало керівництво фірми.

- Відмова у перевезенні учасників АТО є прямим порушенням Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема статті 12 цього закону, - пояснює член ГО «Меч Арея», воїн АТО, юрист Леонід Федевич.

І дійсно, в пункті сьомому цієї статті закону читаємо: «Учасникам бойових дій надаються такі пільги: 7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання».

Краплею, яка переповнила чашу терпіння АТОвців Трускавця, стала груба та цинічна відмова водія взяти воїна АТО Володимира у Стрию. Подія мала місце сьогодні, 7 вересня, біля 7 години ранку в місті Стрий. А перед цим на даному маршруті було багато інших відмов у пільговому перевезенні АТОвців. Хоча, як каже юрист Леонід Федевич, згідно закону АТОвці мали право їхати не лише до Стрия, а й до Києва, сплативши в касі тільки 40 гривень касового збору.

Воїн АТО, колишня радниця міського голови Дрогобича Надія Лисенко розповідає, що мали місце непоодинокі випадки, коли в касі відмовлялися АТОвцям видавати пільговий квиток. Натомість представник трускавецького автовокзалу каже, що непорозуміння воїни АТО мають вияснювати з власником автобусів на цьому маршруті.

АТОвці заблокували виїзд автобуса «Трускавець – Київ» (виїзд мав відбутися згідно графіку о 17.30) та вимагали від водія вийти з кабіни та зателефонувати власнику. Але водій відмовлявся це робити і з автобуса не виходив. Тоді АТОвці викликали поліцію, яка не лише має зареєструвати скаргу учасника АТО з Трускавця у безпідставній відмові у перевезенні, але і інші порушення, які на місці виявили протестувальники – розбита передня шиба автобуса та підозрілі дрова у багажному відсіку.

Хоча водій відмовився телефонувати до директора АТП, та учасники пікету самі знайшли номер телефону директора ТзОВ «ВасильківТрансАвто» Сергія Черненка. Коли АТОвець Вадим Печніков зателефонував до цього директора, то почув у відповідь підтвердження, що дійсно, АТОвців возити підприємство не збирається.

- А чого я повинен їх брати? – лунало з телефонної трубки. Мовляв, нехай самі заправляють автобус і тоді їдуть. Держава ж не відшкодовує витрати. На запитання, чи зверталися підприємливі ділки за відшкодуваннями і як це зробити, якщо не обліковуються пільгові пасажири, пан Черненко не знайшов що відповісти. Аудіозапис розмови здійснила журналістка Марія Кульчицька, тож окремі «перли» від пана Черненка в його прямій мові можна буде прочитати на сайті «Медіа Дрогобиччина».

Підтримати АТОвців прийшли не тільки журналісти, але і помічник народного депутата Богдана Матківського Богдан Гальчишак та депутат Львівської обласної ради Василь Масний. З перевізником, що висловлює відкриту зневагу до хлопців, котрі власними грудьми захищають Україну від сепаратюг та путінців, обіцяють розібратися згідно всіх тонкощів закону. Не виключено, що до діла підключать і воїнів АТО з Василькова та Києва – хтозна, може й там «ВасильківТрансАвто» ставиться до наших захисників як до людей другого сорту.

АТОвці з Трускавця налаштовані рішуче – свавіллю перевізників та їхньому нахабству слід покласти край. Зараз під гарячу руку потрапив заїжджий перевізник з Василькова, проте є чимало випадків (і їх значно більше саме на міських та приміських перевезеннях), коли «фиркають» і не хочуть брати пільговиків-АТОвців «рідні», місцеві перевізники. Нехай ця історія з «ВасильківТрансАвто» буде їм за науку. Бо багато зараз розвелося «героїв», котрі в тилу ведуть себе зухвало, побули б вони там, в гарячих точках, – розмірковує АТОвець Микола Пилипів.

Біля 25-30 АТОвців, котрі здійснили законну акцію пікету 7 вересня (про мітинг були повідомлені місцева влада Трускавця та правоохоронні органи), обіцяють, що доведуть справу з перевезенням на маршруті «Трускавець – Київ» до кінця. Погроза перевізника відмовитися від маршруту їх не лякає. І водіям на цьому маршруті радять не лякатися погроз власників, що ті сплачуватимуть штраф у розмірі 1 тисяча гривень за кожного взятого в автобус АТОвця-пільговика. Таке залякування  водіїв навряд чи зумовлене лише прагненням наживи – хтозна, може тут є й політичний підтекст. Прихвостнів Кремля та сепаратюг в Україні, на жаль, немало.

Володимир Ключак

Інформує податкова

До уваги неприбуткових організацій!

У зв’язку з введенням в дію з 16 липня 2016 року нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України за №440, Дрогобицька ОДПІ зобов’язує всі неприбуткові організації привести у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 Податкового Кодексу статутні документи та надати належним чином завірені копії таких документів до податкової інспекції з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ і організацій та використання статусу неприбутковості.

Наголошуємо, що неприбуткові організації, які не привели установчі документи у відповідність до норм діючого законодавства, та у разі ненадання документів до контролюючого органу, після 1 січня 2017 року виключатимуться з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Для переходу на спрощену систему оподаткування заяву треба подати до 15 вересня

Суб'єкти господарювання, які вирішили з четвертого кварталу 2016 року перейти із загальної системи оподаткування на спрощену, або змінити групу платника єдиного податку, мають подати до органу державної фіскальної служби заяву за встановленою формою. До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови дотримання підприємцями та юридичними особами вимог статті 291 Податкового кодексу щодо обсягу доходу, видів діяльності та кількості найманих працівників.

При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим кодексом України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування визначено пп.298.1.1 – 298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України.

Коли юридичній особі-платнику єдиного податку подати заяву про зміну видів господарської діяльності

Відповідно до п.299.7 ст.299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:

- найменування суб’єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи);

- податкова адреса суб’єкта господарювання; місце провадження господарської діяльності; ставка єдиного податку та група платника податку;

- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;

- дата реєстрації;

- види господарської діяльності;

- дата анулювання реєстрації.

Згідно з п.п. 298.3.1 п. 298.3 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, повинні подати заяву, до якої, зокрема включаються відомості про зміну видів господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).

Тобто, нормами ПКУ не визначено конкретного терміну подання заяви про внесення змін щодо видів господарської діяльності юридичною особою - платником єдиного податку.

3 огляду на зазначене та для забезпечення відображення у реєстрі платників єдиного податку достовірної інформації про види господарської діяльності, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи у разі зміни видів господарської діяльності протягом податкового (звітного) періоду повинна подати заяву про внесення змін до реєстру платників єдиного податку.

При цьому, рішення щодо термінів подання зазначеної заяви приймається юридичною особою - платником єдиного податку самостійно.

Разом з цим у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (п.п.7 п.п. 298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ).

Також, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку третьої групи вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку третьої групи проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п.299.11 ст.299 ПКУ).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 07 сен 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником