Трускавецький вісник № 162 (1303) від 27 вересня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 162 (1303) від 27 вересня 2016 р.

27.09.2016У номері: На чому розбагатів Козир, Рівняємось на чемпіонів-параолімпійців; Захід проти насильства; Короткі новини.

Короткі новини

У Дрогобичі оштрафований проектант за порушення при розробці проектної документації

Департамент Держархбудінспекції у Львівській області оштрафував на 130 тис. грн. проектанта будівництва багатоквартирного житлового будинку у м. Дрогобичі по вул. 22 січня, 30. Про це інформує прес-служба ДАБІ України.

Під час позапланової перевірки на вказаному об’єкті співробітники ДАБІ виявили, що проектна організація «Компанія Буд-комплект» передала замовнику проектну документацію розроблену з порушенням вимог містобудівного законодавства.

Зокрема, в проектній документації були відсутні вихідні дані на проектування (технічні умови на приєднання об’єкта будівництва до централізованих інженерних мереж) та порушені державні будівельні норми (не забезпечено нормативної кількості машиномісць, не передбачено ігрових майданчиків для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, для відпочинку дорослого населення, для занять фізкультурою, для господарських потреб та для вигулу собак). 

Вказані порушення стали підставою для накладення на проектанта штрафних санкцій в розмірі 130 тис. грн. Замовнику будівництва та підрядній організації видано припис про зупинення виконання будівельних робіт, а проектній організації -  припис на усунення виявлених порушень. 

До речі, в першому півріччі 2016 року Держархбудінспекція провела 11,6 тис. перевірок об’єктів будівництва, виявила 3,8 тис. порушень містобудівного законодавства та оштрафувала порушників на загальну суму 120,1 млн. грн.

Ельмар Мамедов став президентом фан-клубу ФК “Нефтчі»

Голова Міжнародного альянсу «Азербайджан – Україна» Ельмар Мамедов очолив фан-клуб футбольного клубу «Нефтчі», одного з найпопулярніших в Азербайджані. Про це інформує наше власне джерело.

Нагадаємо, що МА «Азербайджан – Україна» започатковував свою діяльність власне у Трускавці, в ГКК «Карпати» є один з офісів альянсу. За два роки діяльності альянс розвинув свою діяльність в багатьох напрямках, відстоюючи інтересів азербайджанців та Азербайджану в Україні і співпрацюючи з українською діаспорою в Азербайджані.

Міжнародний альянс «Азербайджан – Україна» став однією з небагатьох організацій, яка у важкі для Трускавця дні 2014 року виступила з відкритим зверненням, що у Трускавці воєнних дій немає, а санаторно-оздоровчі заклади гарантують відпочивальникам безпеку та якісний відпочинок.

До уваги громадських організацій

Як інформує Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ, у п’ятницю, 23 вересня, в приміщенні Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ було проведено практикум з представниками громадських організацій. ГО були поінформовані про зміни в законодавстві. Так, щоб залишитися неприбутковою організацією, необхідно до 1 січня 2017 р. привести свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та надати копії таких документів контролюючому органу.

Відповідно до п.4 Порядку включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється за кодом згідно з ЄДРПОУ.

В разі непроведення змін відповідно до вимог законодавства, ГО після 1 січня 2017 р. виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 13.07.2016 № 440 ,,Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру”.

Власна інформація 

Кулінарні фантазії

Українська  народна кухня,  як і кулінарії багатьох народів світу, є явищем унікальним і неповторним. Вона, міцно вбудована в комплекс європейської системи харчування, почасти увібрала в себе і деякі традиції кухні азіатських народів. Адже народи не існують ізольовано, вони спілкуються, даючи одне одному кращі здобутки національних культур. І все ж у кожного з  народів, незважаючи на певну схожість страв, віками створювався власний комплекс харчування, що ґрунтувався на традиційних смаках.

22 вересня в центральній міській бібліотеці Трускавця провідним бібліотекарем юнацької кафедри  Пфайфер О.Т. було проведено майстер-клас «Смачний день у бібліотеці». На сьогодні найпопулярнішою закускою на різних заходах та домашніх святах вважають канапку. Готувати канапку – процес творчий, близький до мистецтва. Оформляти їх можна дуже красиво і вишукано. Про це почули  учениці 9-А класу Трускавецької ЗСШ №1. Сподіваємося, почуте і побачене знадобиться дівчаткам у майбутньому. Бібліотекар запропонувала присутнім взяти участь у приготуванні закусочних різнокольорових канапок.

Готові, власноруч приготовлені канапки учасники заходу мали змогу скуштувати. Було оформлено також яскраву книжкову виставку «Кулінарні фантазії», з якою з цікавістю ознайомились присутні.

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар  юнацької кафедри Трускавецької ЦБС

Туалети, ринки, квартири – ось на чому розбагатів у Трускавці Козир

 Чимало трускавчан дивуються, чому екс-мер Козир, бізнес якого базується у Києві, не виїжджає у столицю, а далі продовжує сидіти у Трускавці. На наступних виборах у нього немає жодних шансів, і все ж він сподівається на реванш. Нехай тих шансів - нуль. Але хіба тільки політика тримає його на курорті? Було б дивно сподіватися на це.

Бізнесмен завжди залишиться бізнесменом. Яких би "висот" у політиці він не досяг. Так і Козир. Насправді у Трускавці екс-мера тримають неабиякі бізнес-інтереси. Справа в тому, що перебуваючи на посаді мера, Руслан Ярославович думав насамперед не про інтереси трускавчан, а про свої власні. Скажімо, будувалися речові, сувенірні ринки. Кількість місць надзвичайно обмежена. Торгувати хотілося всім. Хто не підмастив гаманець заступників Козира, які відповідали за ринки, той, звісно, нічого не одержав. Вже потім заступники ділилися зі своїм шефом. Але апетити зростали з неймовірною швидкістю. Дійшло до того, що гроші за оренду яток, яку платили підприємці, не завжди у повному обсязі потрапляли у касу. І знову левова їх частина осідала в кишенях мера. Ми підрахували, скільки заробляли на ринках Козир і його оточення. Тільки приблизна цифра становить мільйон гривень в рік. Вистачить поставити і черговий пам'ятник на "догоду" націоналістам, і заробити на московських політтехнологів, і на підплату продажним журналістам-кілерам та громадським активістам...

Далі - більше . Частина місць на ринках оформлялася на підставних осіб. А потім справа дійшла до приватизації майже всіх міських туалетів. Найбільший розголос дістала історія про незаконну розбудову туалету поблизу центрального бювету мінвод. Руслан Козир, який негласно керував розбудовою, підвів свого швагра Петра Сивого, на котрого була оформлена оренда. У підсумку архітектурно-будівельна інспекція Львівської області оштрафувала П.Сивого більш, ніж на 54 тисячі гривень. Але що там туалети. Козир останнім часом вийшов на новий вид промислу - приготування та продаж швидкої їжі. І теж на підставних осіб. Скажімо, є на вулиці Шевченка, біля міської ради, такий собі фаст-фуд зі столиками. Дехто зупиняється, замовить щось. Дрібниця, звичайно. Але копійчина ця не пахне, як і з туалетного бізнесу.

Але все це - лише мізер у загальному бізнесі одіозного екс-мера. Основний його прибуток - від будівництва багатоквартирних будинків та продажу квартир. Тут фах Козира - а він будівельник за професією - дав себе знати у повній мірі. Всі, мабуть, запримітили, якими шаленими темпами за мерства Козира зводились у Трускавці багатоповерхівки. Самих мешканців просто не питали, чи вони за те, щоби в їх мікрорайоні була чергова висотка. Обов'язкові громадські слухання -чергова фікція команди Козира. Ніхто з трускавчан просто не знав, коли їх проводили. Чого ж так старався мер-бізнесмен. А правда полягає в тому, що його підпис під дозвільними документами коштує дуже дорого. Може коштувати як одна квартира, як дві, або як продаж квартири за пільговою ціною. Головне, вичекати момент і домовитися на своїх умовах. Цікаво, що його заступники з липовими науковими ступенями теж користувалися подібними "пільгами".

Рубікон перейдено. Назад у Київ дороги нема. Трускавецький бізнесовий зашморг все міцніше і міцніше стискує шию екс-меру. Він би і хотів виїхати у столицю, але хто тоді керуватиме бізнесом у Трускавці? Тільки він знає, кому яку ятку передав в оренду, на кого переписав зі знайомих квартиру, хто курує туалетний бізнес. Є думка, що навіть рідним він не розкрив поіменно, хто зі знайомих несподівано збагатився за його рахунок. "Чорна бухгалтерія" є тільки в його голові. А контролювати свої кровні Козир вміє.

Василь Пастух, джерело

Рівняємось на чемпіонів-параолімпійців!

21-23 вересня на базі оздоровчо-лікувального комплексу «Ровесник» ДП «Львіввугілля» в с. Беднюги Сокальського району відбулася XXIХ спартакіада людей з інвалідністю Львівщини, багатоступінчатий захід фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, обласний відбірковий тур до Всеукраїнської спартакіади інвалідів ВОІ СОІУ. В спартакіаді взяли участь збірні команди з усіх міст та районів області з різними типами інвалідності. Організаторами заходу є Львівська обласна асоціація інвалідів, комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», управління молоді і спорту Львівської облдержадміністрації, за підтримки обласного управління соціального захисту населення і районних державних адміністрацій.

Змагання відбулися за такими видами спорту як шахи, шашки, настільний теніс,перегони на візках, бомбаскет (кидання м`яча в баскетбольне кільце), боча, армспорт, більярд, дартс, легка атлетика.

На урочистій церемонії відкриття з вітальним словом виступили організатори спартакіади.

Трускавецька міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ делегувала на ХХІХ спартакіаду інвалідів Львівщини своїх дев`ять спортсменів, стан здоров`я яких згідно висновків медичної установи, дозволяв брати участь у фінальних змаганнях, соціально адаптованих до запропонованих умов проведення фінальної спартакіади, за відсутності супутніх захворювань згідно переліку. Особиста першість у кожному виді спорту визначалася згідно діючих правил змагань Головною суддівською колегією, затвердженою комунальним закладом Львівської обласної ради Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Наші спортсмени зайняли:

- з боча І місце (Мотика Анна),

- з тенісу І місце (Баброцяк Ігор),

- армспорт ІІ місце (Бурмус Галина і Мадяк Тарас) та ІІІ місце (Мотика Мирослава),

- дартс ІІ місце (Мадяк Тарас).

Крім спортивних змагань Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ провела художньо- естетичний конкурс. До конкурсу учасники спартакіади готувались заздалегідь: підготували зроблені своїми руками роботи (вишивки, плетіння, інші вироби) та виконання пісень, читання поезії.

Переможців спортивних змагань та художньо-естетичного конкурсу нагороджено медалями, дипломами та грамотами.

Всі маємо брати приклад з сили духу спортсменів, які незважаючи на фізичні вади не втрачають любові до життя.

Висловлюємо подяку всім, хто допоміг організувати цей захід.

Надія Заблоцька, голова Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ

Насильству – ні!

Як інформує Трускавецьке бюро правової допомоги, у понеділок, 26 вересня, в Трускавецькій СЗШ № 3 з учнями 8 класу було проведено правову вікторину «Попередження та протидія насильству в сім’ї». Фахівці відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ознайомили учнів 8-го класу СЗШ № 3 м. Трускавця із нормативно-правовою базою, яка регулює питання попередження насильства в сім’ї, зокрема: Конвенція ООН «Про права дитини», «Конституція України», Закон України «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх».

Під час проведення правової вікторини з учнями, фахівці відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели анонімне анкетування. Під час анкетування було виявлено, що насильства у родинах немає. Доречним була притча «Все залишає свій слід», де діти підтвердили, що будь-який поганий вчинок залишає слід.

Крім того, було проведено заняття-тренінг на правову тематику «Як зупинити насильство», де учнів розділили на дві команди, кожна із команд обговорила питання «Аналіз ситуації» між собою, і запропонувала свою відповідь як уникнути ситуації, яка може призвести до насильства. При цьому кожній команді було надано завдання визначити вид насильства, агресора і жертву ситуації насильства.

За результатами проведеного заняття-тренінгу фахівцями відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової, учням 8-го класу СЗШ № 3 м. Трускавця допомоги було вручено призи.

В результаті чого усі учасники правової вікторини «Попередження та протидія насильству в сім’ї» залишились задоволені, та з нетерпінням чекають наступної зустрічі.

Проведення правової вікторини дасть можливість учням навчитися відстоювати свої права, свою гідність, навчитися захистити себе, відчути, що відчуває людина, яка зазнає насильства, навчитися нести відповідальність за свої вчинки та доброзичливо ставитися до оточуючих.

Галина Кітраль, заступник начальника відділу “Трускавецьке бюро правової допомоги” Стрийського місцевого центру з надання вторинної правової допомогиОбновлен 28 сен 2016. Создан 27 сен 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником