Трускавецький вісник № 163 (1304) від 29 вересня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 163 (1304) від 29 вересня 2016 р.

29.09.2016У номері: Трускавчани на Міжнародному медичному конгресі; Про скелети в шафі та кишенькових журналістів; Розстріляне коло. 

Короткі новини

Бібліотекарі відзначають професійне свято

30 вересня, в день святих Віри, Надії, Любові та Софії, своє професійне свято відзначають бібліотекарі. Відзначення Дня працівників бібліотек у Трускавці пройде в п’ятницю, 30 вересня, у центральній бібліотеці Трускавця, поінформувала директор Трускавецької ЦБС Наталія Марковецька. Привітати хранителів храму книги може кожен.

Редакція «Трускавецького вісника» щиро вітає працівників бібліотек Трускавця з їхнім професійним святом і бажає наснаги, достатку, здоров`я і побільше вдячних читачів. Зі святом!

Власна інформація 

Дрогобичанин поїхав красти до Львова

У Галицький відділ поліції міста Львова 27 вересня з заявою про крадіжку звернулась 22-річна львів’янка. Жінка повідомила, що о 18.15 з тераси однієї з кав’ярень, розташованої у центрі міста, у неї було викрадено сумочку, у якій знаходилось двадцять доларів США, український паспорт та платіжні банківські кратки. Збитки заявниця оцінила у дві тисячі гривень.

На місці події працювала слідчо-оперативна група. Встановлено, що до скоєння крадіжки причетний 45-річний мешканець Дрогобича. Наразі вирішується питання кваліфікації злочину згідно норм Кримінального кодексу України. Проводяться слідчі дії.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Трускавчани на Міжнародному медичному конгресі

27-28 вересня в польському місті Завєрцє, яке по праву називають перлиною Краківсько-Ченстоховської височини, відбувся II Міжнародний медичний конгрес. Тема цьогорічного конгресу: «Профілактика захворювань сучасності у дітей та молоді: ожиріння, надмірна вага, цукровий діабет та вади постави». Конгрес проходив за сприяння міністерства охорони здоров’я і міністерства освіти Польщі, Маршалка Сілезького воєводства. В конгресі брали участь представники цих міністерств, депутати Сейму Польщі, представники влади Сілезького воєводства, мер міста Завєрцє та делегації з Польщі, України, Білорусі, Словаччини. Конгрес широко висвітлювався засобами масової інформації.

До участі в ІІ Міжнародному медичному конгресі була запрошена також ГО «Європейська інтеграція України», яка і сформувала делегацію від України. Враховуючи специфіку конгресу, делегація була сформована із представників міста-курорту Трускавець, з владою якого у організації підписаний Меморандум про партнерство і співпрацю. Владу міста представив заступник міського голови Олексій Балицький, який презентував місто-курорт, розповів про його особливості та переваги, а також запросив до Трускавця не тільки на лікування та оздоровлення, але й на відпочинок.

Особливу зацікавленість у всіх учасників викликала доповідь і презентація представника Міжнародної Клініки реабілітації професора Козявкіна, яка стала справжньою родзинкою заходу. Лікар клініки Михайло Гордієвич продемонстрував фільм про хронологію лікування і реабілітації хворої на ДЦП дівчинки із Саудівської Аравії.

Сам фільм і презентація викликали шквал емоцій. Як виявилось, для більшості учасників і гостей конгресу Україна, а саме Трускавець з його рекреаційними та реабілітаційним можливостями, стали справжнім відкриттям! Незважаючи на зростаючу туристичну популярність українських міст, зокрема Львова і Трускавця, більшість поляків і європейців ще доволі мало обізнані з туристичними, рекреаційними і медичними можливостями України. А стратегічною промоцією українських курортів, методик лікування та інших можливостей, які є в Україні, профільні міністерства та відомства чи спеціальні організації, які б мали це робити, займаються недостатньо або не займаються зовсім. Отож, наша делегація в якійсь мірі відкрила очі європейцям на передові і унікальні методики лікування і реабілітації, які вже існують в Україні, а саме в Трускавці, і цим самим викликала непідробний інтерес до нашого міста-курорту.

По завершенню конгресу делегація з України оглянула місто Завєрцє та околиці з його унікальними скалами та старовинним кам’яним замком. Організатори конгресу ознайомили нашу делегацію з повітовим шпиталем, а також новітньою методикою в сфері телемедицини, яку презентувала польська медична фірма «Telecare».

В найближчий час делегація з Сілезького воєводства має приїхати до Трускавця, щоб ближче ознайомитись з курортом та Міжнародною клінікою реабілітації.

Від імені громадської організації «Європейська інтеграція України» висловлюємо особливу подяку Героєві України, професорові Козявкіну Володимиру Іллічу, який долучився до участі в конгресі, та лікарю Михайлу Гордієвичу за чудову презентацію.

Іван Цегенько

Про «скелетів у шафі» та кишенькових журналістів Р. Козира

Напад, як звісно, найкращий захист, і цим вправно користується екс-мер Трускавця Руслан Козир. Тому «Джерела Трускавця», не будьте наївні, утримує він не з великої любові до свободи слова чи процесів державотворчого характеру, а з власних меркантильних інтересів. Останні випуски цього часопису стають щораз слабшими не лише в якості друку, але й змісту: списалися журналісти, скільки з того пальця «нассеш» приблизних фактів і цифр фальшивих.

На одному негативі далеко не заїдеш. А Козир вимагає та й вимагає, направляє та й направляє, консультує та й консультує, кого б з чиновників «вгріти», і тим самим тінь на нового очільника міста Андрія Кульчинського кинути. Бажання наростити кількість сторінок свого часопису впирається у вимогу журналістів підняти їм зарплати. Платити Козир не любить, тому винагорода у конвертах та несплата податків залишаються нормою в роботі «Джерел Трускавця». Не має спокою Руслан Ярославович, адже місто значно краще функціонує за каденції нового міського голови, зокрема в плані господарки: роботи ведуться у всіх напрямках активно, що видно кожному неозброєним оком, та й галасу навколо цих робіт з боку владних журналістів нема жодних. Здорова ситуація: влада повинна показувати роботу, яку оцінювати і відпочивальнику, і трускавчанину. Чим тут хизуватися?! Прийдуть вибори – люди розберуться. У Козира ж методи були свої: роботи по місту провадилися на копійки, а похвал і осанни з-під пера його кишенькових журналістів було на сотні гривень! «Викручував» руки підлеглим у міській раді, щоб краще працювали, «допомагав», як виявилося – підставляв! У випадку з очільником КП «Трускавецьтепло» Русланом К. цю «допомогу-інформацію» в зуби своїм писакам вложив, сьогодні перевірки з комунального господарства не вилазять. Чужими руками жар загрібати, добре знаючи систему із середини, часто-густо заручниками якої є саме чиновники та керівники комунальних господарств, посилати комісії до тих, з ким вчора намагався розбудовувати місто?! Кидалово!!! Кажуть, саме таке прізвисько отримав Козир в столичних бізнесових колах.

Для чого йому, людині з мільйонними статками, запитаєте ви, все це? ВИБОРИ!!! За будь-яку ціну скинути Андрія Кульчинського, усілякими способами дискредитувати тих, хто працює в його команді і підтримує міського голову. Розхитати ситуацію, застрашити кожного чиновника: «Сиди тихо! Не висовуйся! Я витягну з твоєї шафи будь-який скелет!»

І бігають Оля з Лесею як навіжені. Адреналіном злоби і брехні замінюють збочене задоволення. Не мають часу «журналістки» присісти на лавочку на вул. Шевченка, і проаналізувати: «Бігали ми перед виборами з мотиками цією вулицею, показово дерева садили?! «Допомогли» своєму шефові третій результат на виборах отримати, цими ж мотиками його і «зарили»! Не розуміють, що гноїти і підкопувати – не завжди врожай збирати.

 І не хвилює Руслана Ярославовича, що постійний негатив про місто в його газеті лупить не по іміджу Кульчинського, а перш за все, престиж міста-курорту садить. Не усвідомлює, що брудні передвиборчі технології і відеоролики принесли йому лише шкоду, що за ширмою проплачених журналістів власні порушення не приховаєш.

Як би не молилися рідні за «оздоровлення» Козира від влади, поки що все намарно…

Стас Солоденко

Розстріляне коло

Згадаймо всіх, хто вмер за Україну,

Всіх тих, хто недожив, недокохав,

Кого везли в вагонах на чужину,

Хто в більшовицьких таборах конав…

28 вересня в читальному залі центральної міської бібліотеки Трускавця відбувся поетичний вечір «Розстріляне коло» , присвячений поетам розстріляного Відродження, зламаним і розбитим радянською владою в 30-ті роки ХХ століття. Коло письменників, які незважаючи на неможливість здобути освіту через війну, голод та необхідність заробляти хліб насущний, за умов замовчування й заборони творили тексти світового рівня.

Митці помирали не від смерті, а від життя… Помирали у дні свого народження. То ж чи не заслуговують такі люди на гідне вшанування хоча б після смерті? Атмосфера вечора була переповнена духом епохи, слухачі перейнялися трагедією приречених на страту, нездійснених мрій, ненаписаних шедеврів…

Та треба пам’ятати: знищити людину фізично можна, а от морально – ніколи! Тож всі гідно вшанували пам’ять загиблих у літературно-мистецькій війні і висловилися, що ми неодмінно маємо змінювати цей світ на краще, як і заповідали поети Відродження, а не рухатися по колу. Поновлювати здобутки – нам. Сьогодні, завтра і повсякчас.

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читального залу Трускавецької ЦБССоздан 29 сен 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником