Трускавецький вісник № 165 (1306) від 4 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 165 (1306) від 4 жовтня 2016 р.

04.10.2016У номері: Інтерв’ю з Русланом Крамаром; Інформація для внутрішньо переміщених осіб; Ралі «Галіція»; Інформує податкова.

Короткі новини

У Трускавці відкриватимуть Україну

У середу, 5 жовтня, у Трускавці відбудеться презентація гейміфікованого освітнього проекту «Відкривай Україну». Початок заходу – о 10.00 в малому залі засідань Трускавецької міської ради. Про це інформує прес-служба проекту. Під час заходу відбудуться презентація проекту та показ промо-ролику.

 «Відкривай Україну» − це комплексний освітній проект для підлітків, який поєднує навчання онлайн і оффлайн. Участь у проекті беруть 270 малих українських міст із населенням від 10 тисяч до 250 тисяч осіб, виключаючи обласні центри. Від однієї школи на проект подається одна команда. Мета проекту – створити середовище для розвитку підлітків малих міст України, в якому вони набудуть необхідних компетенцій та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у своєму місті. У результаті проекту учасники створять проекти в школі і місті, учні і вчителі отримають сертифікати по закінченню навчання, півфіналісти і фіналісти отримають цінні призи, 5 команд-переможців отримають тижневе стажування закордоном.

На Львівщині запрацював антирейдерський штаб

Вчора, 3 жовтня, по Україні розпочинають роботу антирейдерські штаби, які на прохання селян створили у ВО «Батьківщина». Як повідомляє прес-служба Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», завдання цих штабів – правовий захист селян; оприлюднення фактів незаконного захоплення сільськогосподарських земель та прізвищ посадовців – суддів, державних реєстраторів, працівників прокуратури, правоохоронних структур, представників місцевих адміністрацій, які причетні до земельного рейдерства.

«В жодному разі не можна допустити, щоб єдине, що має наш народ – землю сільськогосподарського призначення викупили ті, хто інколи перебувають навіть не в Україні. Адже тоді ми залишимось без нічого і будемо гнути спину на пана», - наголосив керівник Антирейдерського штабу Львівщини Михайло Цимбалюк.

Телефон «гарячої» лінії Антирейдерського штабу Львівщини – 032 260 24 90.

Телефон «гарячої лінії» центрального антирейдерського штабу – 0 800 50-40-40.

Власна інформація

До трускавецького бюджету надійшло 91,6 млн. грн. податків

За підсумками січня-вересня 2016 року платниками податків, які перебувають на обліку в м. Трускавці, мобілізовано 91,6 млн. грн. податків, зборів та платежів, що на 33,8 млн. грн. більше до надходжень відповідного періоду 2015 року.

В січні-вересні платники податків м. Трускавця сплатили до місцевого бюджету 37,1 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб, що на 13,6 млн. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Податку на нерухоме майно протягом січня-вересня 2016 надійшло 5,0 млн. грн., що на 2,6 млн. грн. більше надходжень відповідного періоду 2015 року. Плати за землю до бюджету в січні-вересні 2016 надійшло 29,2 млн. грн., що на 12,4 млн. грн. більше від надходжень за відповідний період минулого року. Спрощенці Трускавця сплатили до місцевого бюджету майже 8,9 млн. грн. єдиного податку, що на 3,2 млн. грн. більше надходжень минулого року.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

За дев`ять місяців 2016 р. сплачено понад 60,3 млн. гривень єдиного внеску

За підсумками дев`яти місяців 2016 року платники податків, які перебувають на обліку в Трускавецькому відділенні Дрогобицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили понад 60,3 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме: 1) виключено з платників єдиного внеску найманих працівників (з їх доходів не утримується 3,6 відсотка єдиного внеску); 2) встановлено єдину ставку нарахування 22 відсотки для всіх доходів незалежно від класу професійного ризику. Таке зменшення податкового навантаження на фонд оплати дає змогу підприємствам та підприємцям підняти зарплату найманим працівникам.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

До трускавецького бюджету поступило 6,7 млн. гривень акцизного податку

За підсумками січня-вересня 2016 р. суб’єкти господарської діяльності, які реалізують пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти сплатили до місцевого бюджету Трускавця понад 6,7 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. більше до відповідного періоду минулого року. На сьогоднішній день у Трускавці є 120 суб’єктів господарювання, які сплачують акцизний податок.

Нагадуємо, що платники акцизу з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку цього податку 5%. Звітним податковим періодом для таких платників є календарний місяць (не пізніше 20 числа).

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

За січень-вересень 2016 р. сплачено більше 4,5 млн. гривень військового збору

За січень-вересень 2016 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили 4,5 млн. грн. військового збору, що на 0,8 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.

3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким запроваджено військовий збір. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, податкові агенти.

Кошти, які надходять до бюджету від військового збору, призначені активізувати обороноздатність нашої держави. Крім того, вони будуть спрямовуватись на відбудову зруйнованих територій та підтримку біженців.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Руслан Крамар про «Трускавецьтепло», псевдомедіа та інші справи трускавецькі…

З початку нового політичного сезону Руслан Крамар дав ексклюзивне інтерв’ю газеті «Воля громади». Пропонуємо Вашій увазі першу частину інтерв`ю, в якій пан Руслан розповідає про очолюване ним КП «Трускавецьтепло» та реформу теплопостачання, про політичну й не тільки корупцію, брехливі медіа від московських технологів та інші справи трускавецькі…

- Розкажіть для початку, будь-ласка, про комунальне підприємство «Трускавецьтепло». В чому Ви бачите ефективність його роботи?

- За п’ять років існування КП «Трускавецьтепло» нашим колективом були збудовані автономні котельні на всі дитячі установи і школи міста, а це 5 автономних сучасних котелень. Вартує сказати, що у великій частині на будівництво об’єктів не використовувалися бюджетні кошти, а оборотні кошти підприємства. Це дало місту економії більше 4 млн. грн.

Сьогодні ми майже на завершенні реалізації програми повного переходу Трускавця на індивідуальне опалення. А це суттєво скорочує споживання містом природного газу. Трускавчани ж мають у власних домівках якісне і вчасне, що не менш важливо, тепло та гарячу воду.

Станом на зараз у підприємства є переплата по ПДВ у 360 тис. грн., податку на прибуток – 100 тис. грн., чого в інших комунальних підприємств немає. Тільки за минулий рік КП «Трускавецьтепло» сплатило податків у бюджети різних рівнів близько 3-ох млн. грн.

Ми єдине підприємство в місті, яке взяло на обслуговування дитячий, спортивний майданчик. Йдеться про вулицю Довженка. У нас немає, як було раніше, заборгованості по виплаті заробітної плати. А ще, щоб вирішити проблему з виплатою зарплати колишнього комунального підприємства «АТП», ми зобов’язалися погасити борги цього підприємства в розмірі 200 тис. грн. У планах КП «Трускавецьтепло», при підтримці міського голови і депутатського корпусу, великі соціальні проекти, які мешканці побачать вже наступного року.

- Однак, на адресу очолюваного Вами підприємства є звинувачення щодо низького рівня оплати за газ.

- Хороше питання, яке потребує ґрунтовної відповіді.

Щоб отримати на підприємство природний газ, ми повинні цей газ купити, а також заплатити за його транспортування. Кошти на закупівлю газу беруться з наступних джерел: оплати населення за централізоване опалення; оплати бюджетних установ та інших організацій за спожите тепло; пільг і субсидій, наданих державою населенню й, так званої, різниці в тарифах (це різниця між затвердженим державою тарифом і фактичними затратами на виробництво тепла), яку держава погашає тепло- і водопостачальним організаціям.

Так от, саме ця різниця в тарифах у нас більша, ніж заборгованість за спожитий газ. А тому, коли держава прийме рішення про погашення різниці в тарифах – ми взаємозаліком погасимо всю заборгованість за природний газ.

Що стосується заборгованості за транспортування газу, то ця заборгованість перекривається пільгами і субсидіями, які держава надала населенню. Правда, ПАТ «Львівгаз» не хоче отримувати від нас взаємозаліком цих віртуальних платежів, пільг і субсидій, а вимагає розрахуватися живими обіговими коштами. Тут держава не виконує взяті на себе зобов’язання і не наша вина, що вона немає коштів на гарантовані нею ж субсидії і пільги громадянам. Тому й існують такі взаємозаліки.

- Певного галасу в Трускавці наробила стаття Петра Іванишина про нові тарифи на теплопостачання у місті. Скажіть, чи справді зросли тарифи?

- Цей рік буде останнім, коли держава погасить різницю в тарифах. Більше такого поняття не буде. Це означає, що тариф для населення чи для бюджетних установ має бути таким, щоб підприємство змогло розрахуватися за спожитий газ, електроенергію, воду, матеріали, могло виплатити працівникам зарплату, а також закласти витрати на оновлення основних засобів. Тобто, тариф має бути ринковим.

Цього опалювального сезону для населення суттєво зріс тариф в зв’язку з тим, що газ і електроенергія подорожчали у два рази, а крім того 95% трускавчан відключилися від централізованого опалення та, маючи велику затратну частину на виробництво тепла і при тому малу кількість абонентів, у підприємства немає іншого варіанту, як підняти тариф до економічно обгрунтованого. В іншому випадку – банкрутство.

Щодо критики пана Іванишина. Я вважаю, що він не має на це жодного морального права. Не так давно він був призначений екс-мером на керівну посаду Трускавецького водоканалу і так догосподарювався, що водоканал «погруз» в борги більше 10 млн. грн. Замість того, щоб оптимізувати видатки, виконувати додаткові дохідні роботи і завчасно дещо підвищити тариф, він займався критиканством. Який результат? Підприємство «по шию» в боргах, а тариф на воду суттєво підняли. І ще одне, до його призначення ми пили артезіанську стрийську воду, а з його подачі – почали пити багнючку з міського водосховища. Ось за що треба віддавати під суд.

- Неозброєним оком видно, що останнім часом проти Вас у Трускавці здійснюється масована інформаційна атака. Яка цьому причина?

- Команда попереднього міського голови Трускавця, яких трускавчани викинули на політичний смітник, бо жодний з її представників не став депутатом міської ради, на чолі з емоційним натхненником вищезгаданим Петром Іванишиним вбили в голову екс-меру, що, буцімто, через мене він не став повторно головою. І зараз відбувається проста й банальна помста ображених.

Захлинаючись жовчю, спускаючи бульдогівську слину, ця команда через доноси, наклепи, підроблені чужими підписами листами, домовляючись з різними службами, стравлює на КП «Трускавецьтепло» перевірки. По суті, ми існуємо в режимі постійних перевірок та пояснень. Але оскільки перевірки не дають бажаного результату – проти нас озброїлись інформаційним брудом.

- Зауважу, дії Ваших опонентів виглядають досить продуманими, навіть професійними, якщо можна так сказати про шкідництво підприємству та оббріхування людей. Ви не думали, що вони вчиняються за певним планом?

- Можливо й так. Для мене, зрештою, в цьому немає нічого дивного, якщо згадати хто очолював політичні кампанії тих людей.

- Ви маєте на увазі російських політичних технологів, про яких так багато говорили в часі останніх місцевих виборів?

- І говорили, і писали. І не тільки останніх, а й попередніх. Дана співпраця прослідковувалась не тільки на виборах – протягом всієї попередньої каденції відчувався пагубний для Трускавця сторонній вплив. Вплив не просто московський, а як багато хто небезпідставно вважає – ФСБшний. Про це вже багато разів було сказано.

Наскільки мені відомо, московський політтехнолог Павєл Мєзєрін далі координує діяльність колишньої владної команди та контролює кожен їхній крок. Цей гастролер, один із засновників тамтешньої організації «Комуністи Петербурга і Ленінградської області», виглядає, що добре обжився у нас на Західній Україні.

- Гаразд, Руслане Ярославовичу, пропоную повернутись до розгорнутої проти Вас інформаційної атаки. Одна трускавецька газета розповсюдила інформацію про складений на Вас, як директора КП «Трускавецьтепло», протокол про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а журналіст змалювала Вас у своїй статті корупціонером. Як можете це прокоментувати?

- Почну з другого. Дійсно, інформаційні ресурси колишнього мера розмістили публікацію, в котрій мене названо корупціонером.

- Проти Вас є відповідне рішення суду?

- Ні. Зауважте, це надруковано під час розгляду судом складеного на мене адміністративного протоколу, ще до рішення суду. Такі наклепи ще раз підтверджують московський почерк їхніх авторів.

Тепер по суті самого протоколу. Справді, слідчими, вдумайтесь в назву, спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Львівській області складено адміністративний протокол про те, що КП «Трускавецьтепло» півтора року назад придбало димову трубу на твердопаливний котел, порушуючи вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Хоча, якщо об’єктивно розібратися, конфлікт інтересів був врегульований і у підприємства не було іншої можливості купити це обладнання. Тим більше, що ми цю злощасну трубу купили дешевше, ніж нам запропонували інші постачальники. Ця закупка була здійснена через казначейський рахунок підприємства не без відома Трускавецької міської ради.

- Тоді який зміст у цьому протоколі?

- Даний протокол просто потрібно було скласти, як кажуть, будь-якою ціною. Пізніше: «пояснюй, що ти не верблюд».

Скажіть мені, з якої радості обласне СБУ цікавиться як підприємство купляло димову трубу півтора роки тому? Ця дія має відношення до контррозвідувальної діяльності?

Чому обласне СБУ не цікавиться, як міські владоможці минулої каденції отримували на підставних осіб і родичів даровані квартири, адже преса про це писала? Чому відкриті кримінальні провадження про підроблення рішення виконкому не отримали логічного завершення?

Чому пан Іванишин змінив цільове призначення земельної ділянки, яка перебувала в оренді, з обслуговування готелю курортного типу на земельну ділянку для будівництво житлового будинку, яку вже надали у приватну власність? В результаті цього місто недоотримує десятки тисяч гривень, а Іванишин отримав по суті безкоштовно більше 26 соток землі. До речі, поруч з водосховищем. І ніхто не піднімає питання забруднення охоронної зони водосховища.

Через такі «чому» прикро за державу. Наше підприємство, яке ефективно працює, сплачує немалі податки, пресують, а справжні злочинці, корупціонери стають ще й замовниками такого пресу?

- Як вже згадувалось, цей протокол перебуває на розгляді у Трускавецькому міському суді. Ваші опоненти розповсюджують інформацію, що на судове засідання Вас доставлять в кайданках. Прокоментуйте такі заяви.

- На минулому судовому засіданні, яке відбулося 23 вересня, про це ніхто не говорив. Я розумію, що ФСБешне кодло мріє про кайдани царської Московії.

Ситуація виглядає наступним чином. Два засідання суду відкладалися в зв’язку з тим, що я перебував на лікуванні. На третьому засіданні був присутній мій представник, якому згідно договору я надав право представляти мої інтереси в суді. Однак, суд вважавши за необхідне, щоб була моя особиста присутність, знову переніс слухання. Тому, на наступне засідання буду присутній особисто.

Але несподіваний поворот подій. Після засідання суду на сайті «Джерела Трускавця» виставлена стаття під назвою «Руслан Крамар не з’являється в судове засідання. До правопорушника застосують примусовий привід». 24 вересня у своїх коментарях в Фейсбуці головний редактор цієї газети пише: «У наступне судове засідання його приведуть правоохоронці». Зранку 28 вересня новий коментар: «…страшний сон приснився: як у кайданках тягнуть до суду?». І, о диво, того ж дня, 28 вересня, суддя без мого й адвоката відома справді приймає рішення про примусове приведення. Я звісно прийму участь в судовому засіданні, але цікавий факт, звідки моїм опонентам все відомо заздалегідь. Сумно, проте швидше за все і рішення суду їм теж відомо.

- Чому ж стільки галасу навколо цієї адміністративної справи?

- Як я Вам вже перед тим казав, група ображених людей, які, можна сказати, живуть в палацах, їздять на нових дорогих машинах, проводячи своє дозвілля по всьому світу максимально використовуючи свої, в кращому випадку, корумповані, а я переконаний і антидержавницькі зв’язки, хочуть розправитися зі мною за те, що на початку 2015 року я категорично не підтримав їхній задум звільнити з посади головного лікаря Трускавецької міської лікарні, а нині міського голову, Андрія Кульчинського, тільки за те, що головний лікар не дав їм гарантій своєї неучасті у мерській кампанії. Тоді я заявив, що кожний має право брати участь у виборах і це право не може переслідуватися.

Василь Павлів, газета «Воля громади»

Що криється за «справою Крамара»?

Вже з самого понеділка міський суд Трускавця буквально лихоманило. Біля самого входу можна було помітити велику групу людей з плакатами "Крамар - не корупціонер!", "Судіть справжніх коруаціонерів", "Дайте комунальному підприємству спокійно працювати". Як вдалося нам вияснити, саме на цей день було призначено засідання суду, який мав розглядати "Справу Руслана Крамара - директора КП "Трускавецьтепло". Але через те, що суддя поїхав у відрядження, справу перенесли. Не з`явився на суд і прокурор, який клопотав про примусовий привід Руслана Крамара до суду. Як зазначила адвокат Руслана Крамара Наталія Потічна, її підзахисний два засідання не був присутній у суді з поважних причин – лікувався у лікарні. На третьому засіданні був присутній представник Руслана Крамара. Однак суд знову переніс слухання. На четверте засідання директор КП прибув особисто, однак і його перенесли.

А тепер по суті. Як зазначив в інтерв'ю газеті "Воля громади" Руслан Крамар, підставою для судових засідань став адміністративний протокол, який склало на нього управління СБУ у Львівській області. Пряма мова Руслана Крамара: «...Справді, слідчими, вдумайтесь в назву, спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ у Львівській області складено адміністративний протокол про те, що КП "Трускавецьтепло" півтора року назад придбало димову трубу на твердопаливний котел, порушуючи вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Хоча, якщо об`єктивно розібратися, конфлікт інтересів був врегульований і у підприємства не було іншої можливості купити це обладнання. Ця закупка була здійснена через казначейський рахунок підприємства не без відома Трускавецької міської ради».

А тепер про те, чому стільки галасу виникло навколо цієї банальної адміністративної справи? І знову надаємо слово Руслану Крамару: "...Група ображених людей, які, можна сказати, живуть в палацах, їздять на нових дорогих машинах, проводячи своє дозвілля по всьому світу, максимально використовуючи свої, в кращому випадку, корумповані, а я переконаний і антидержавницькі зв`язки, хочуть розправитися зі мною за те, що на початку 2015 року я категорично не підтримав їхній задум звільнити з посади головного лікаря Трускавецької міської лікарні, а нині міського голову Андрія Кульчинського, тільки за те, що головний лікар не дав їм гарантій неучасті у мерській кампанії. Тоді я заявив, що кожний має право брати участь у виборах і це право не може переслідуватися".

Ось так, банальна помста і нічого більше. Добре знаючи Р.Козира, його страхопудне нутро, можу стверджувати: піймати його за живе – що два пальці... Була б політична воля та рішучість у команді міського голови Андрія Кульчинського. Так вже було на початках каденції мерства Р. Козира. "Забув" той просто переписати свій бізнес на родичів. Спочатку бахвалився: бачте, який я крутий. Проте коли хлопці з відділу протидії корупції МВС почали копати під Руслана Ярославовича, той відразу ж навідався у Львів здаватися: вибачте, забув. Тоді якось легко минулося. Але чи минеться тепер? Преса вже писала, що підпис Р. Козира стоїть під сфальшованим рішенням виконкому, який стосується нинішнього мера Андрія Кульчинського, а тоді головного лікаря міської лікарні. А за підробку такого серйозного документа передбачена кримінальна відповідальність. Повідомляли ЗМІ і про те, що Козир свою мерську посаду переплутав з бізнесовою – про даровані на підставних осіб і родичів квартири, мільйонні відкати від ринків на кишенькові потреби.

Більше рішучості і твердості у діях нинішньої влади – і величний іміджевий замок його лусне, мов мильна бульбашка. Розбіжаться й перестрашені дівчатка з планшетиками та більш крупна риба, яка хотіла за його каденції довести до банкрутства водоканал та приватизувати його, прибрати до рук приміщення санстанції. Ці ж люди на чиновницькі зарплати зуміли за рік часу спорудити власні домівки біля Помірок.

Кримінальної інформації – хоч греблю гати. Було б кому її зібрати та довести до суду.

Панас Сердитий, джерело

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Надаємо консультацію для внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Нашою гостею є директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

- Пані Маріє, деякі читачі запитують нас, як отримати довідку внутрішньо переміщеним особам?

- Алгоритм дуже простий: звернутися із письмовою заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання.

Заяву ВПО подають і підписують особисто. Діти, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, недієздатні особи або з обмеженою дієздатністю – через законного представника. Якщо у дитини такого представника нема, заяву від її імені подають органи опіки та піклування за місцем виявлення таких дітей.

Разом з заявою при собі треба мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, із відміткою про реєстрацію місця проживання у населеному пункті, з якого здійснюється переміщення. Якщо відмітки про реєстрацію місця проживання нема, підійдуть всі можливі докази факту проживання на вказаній території:

• військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;

• трудова книжка із записами про місця праці;

• документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;

• свідоцтво про базову загальну середню освіту;

• атестат про повну загальну середню освіту;

• документи про професійно-технічну освіту;

• документ про вищу освіту;

• медичні документи;

• фотографії, відеозаписи тощо.

Якщо заяву подає законний представник, йому потрібно також мати при собі:

- документ, що посвідчує особу законного представника

- документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки або усиновлювачі

- у разі необхідності – свідоцтво про народження дитини.

Отримати довідку ВПО можна:

- в день подання заяви – якщо є відмітка про реєстрацію місця проживання у населеному пункті, з якого здійснюється внутрішнє переміщення.

- протягом 15 робочих днів – якщо такі відмітки та докази, що підтверджують статус ВПО відсутні.

Зауважу, що довідка ВПО повинна бути підписана керівником уповноваженого органу.

- Чи можна отримати довідку без паспорта?

- Навіть із втраченим паспортом переселенець може отримати довідку ВПО. Для цього є чітка законна процедура. Треба подати до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання:

- заяву про втрату паспорта;

- одну фотокартку 3,5 х 4,5 см.

Документ, що посвідчує особу, яка втратила паспорт. Якщо такого документа нема, тимчасове посвідчення все одно повинні зробити. Але з поміткою про те, що воно оформлене без документа, який посвідчує особу заявника.

Тимчасове посвідчення оформляється протягом 3 робочих днів з дати подачі заяви. Строк його дії – 1 місяць. Продовжити строк можуть не більше, ніж ще на 1 місяць.

При отриманні паспорта, треба здати тимчасове посвідчення. Якщо воно втрачене – письмово повідомити про це підрозділ Державної міграційної служби.

Ми продовжимо консультації для внутрішньо переміщених осіб, а наразі нагадуємо, що на Дрогобиччині з першого вересня започаткували свою діяльність відділи Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – бюро правової допомоги. Фахівці приймають за адресою:

- м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70,

- м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64,  

- м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62.

Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.

Марічка Бойко

Львівщина прийматиме Чемпіонат України з ралі

Упродовж 7-9 жовтня територією Свалявського та Воловецького районів Закарпатської області, а також Дрогобицького, Сколівського та Турківського районів Львівщини проляжуть змагальні траси VІ етапу чемпіонату України з авторалі "ХІV Ралі Галіція - 2016". Про це повідомили в управлінні фізичної культури Львівської облдержадміністрації.

Програмою ралі передбачено 6 спецділянок, які охоплять дороги Львівщини в районі сіл Новий Кропивник, Старий Кропивник, Бистриця, Жданівка у Дрогобицькому районі; сіл Орява, Погар, Криве, Довжки, Росохач, Митна, Орявчик у Сколівському районі та сіл Ісаї, Коротичі, Ластівка в Турківському районі. Загалом учасникам доведеться подолати дистанцію у 151 км.

У цьогорічному етапі чемпіонату України з авторалі очікується близько 20 екіпажів із Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Дніпровської, Черкаської, Одеської, Полтавської та Київської областей.

Варто зазначити, що змагання проводяться Автомобільною федерацією України та Галицьким автомобільним клубом під егідою Міністерства молоді та спорту України за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, а також Дрогобицької, Сколівської та Турківської райдержадміністрацій.

Програма проведення "ХІV Ралі Галіція"

7 жовтня

18:00 - 18:30 – урочисте відкриття змагань (с. Поляна Свалявський район)

18:30 - 20:10 – швидкісні змагання ССД "Поляна"

8 жовтня

10:00-16:30 – швидкісні змагання

СД "Уклін" (с. Поляна, с. Уклін, с. Грабовниця, с. Підлоззя, с. Нижні Ворота) – Свалявський і Воловецький райони Закарпатської області.

СД "Орява" (с. Орява, с. Погар, с. Криве, с. Довжки, с. Росохач, с. Митна) – Сколівський район.

9 жовтня

10:00-16:30 – швидкісні змагання

СД "Ластівка" (с. Новий Кропивник, с. Коротичі, с. Ластівка) – Турківський район

СД "Бистриця" (с. Ісаї, с. Жданівка, с. Бистриця, с. Старий Кропивник) – Дрогобицький район.

20:00-21:20 – швидкісні змагання ССД "Дрогобич" - місто Дрогобич.

21:30 – церемонія нагородження переможців та призерів авторалі. Урочисте закриття змагань на центральній площі міста Дрогобича.

Прес-служба Львівської ОДАСоздан 04 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником