Трускавецький вісник № 166 (1307) від 6 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 166 (1307) від 6 жовтня 2016 р.

06.10.2016У номері: Премія імені отця Олекси Пристая; До військових – з творчим подарунком; Галицькі Леви вибороли гран-прі на «Воїні Світла»; Благодійні акції; Трускавецьких школярів кличуть «відкривати Україну»; Інформує податкова; ЗНО-2017; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Трускавець працює над збільшенням відпочивальників з Туркменістану та Узбекистану

На початку жовтня делегація Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» взяла участь у двох міжнародних туристичних виставках-ярмарках – у столиці Туркменістану Ашхабаді та столиці Узбекистану Ташкенті.

- Продуктивна робота щодо залучення туристів з Туркменістану, - коментує участь у заходах в Ашхабаді заступник гендиректора «Карпат», депутат Трускавецької міської ради Руслан Пристай. - Провів ряд зустрічей з віце-президентом Туркменістану з питань туризму, освіти і культури, міністром туризму Туркменістану, Державним комітетом з туризму Туркменістану, Надзвичайним та Повноважним Послом України в Туркменістані та керівниками провідних туроператорів і турфірм. Основна тема: відновлення авіасполучення Ашхабад-Львів. Крім цього, роздано ряд інтерв'ю на центральних телеканалах Туркменістану. Дуже тепла країна в прямому та переносному сенсі цього слова! Сподіваюся, що намічені плани та переговори принесуть свої плоди, зокрема для Трускавця та Львівщини в цілому.

- Сьогодні відкрито Ташкентську Міжнародну Туристичну Ярмарку TITF-2016, - повідомляє заступник гендиректора «Карпат» Петро Суда. – Узбеки – надзвичайно щирий та гостинний народ. Переконаний, що у нашому гостинному місті-курорті Трускавець гостей з Узбекистану побільшає.

Нагадаємо, що 29 вересня – 1 жовтня делегація Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» взяла участь у Казахстанській Міжнародній туристичній виставці в Астані. З 5 по 7 жовтня представники трускавецьких «Карпат» беруть участь і у туристичній виставці «UITM-20162, яка проходить в столиці України Києві.

Про події у Трускавці – в онлайні наживо!

Нові ідеї в напрямку поширення інформації в реальному часі втілив проект "Трускавецьке Інтернет-телебачення". Завдяки авторським розробкам його керівника відтепер користувачі Інтернет зможуть бачити наживо, що відбувається у Трускавці. Огляд подій відбуватиметься через об'єктив оператора ТІТ – що він зніматиме, те й бачитимуть глядачі на сайті www.tit.pp.ua. Крім основного сайту ТІТ вікно або посилання з трансляцією наживо планується вмонтувати на інших міських сайтах.

Автором ТІТ розроблена й найближчим часом буде запущена програма для операційної системи Android. З її допомогою новини та прямі трансляції "Трускавецького Інтернет-телебачення" можна буде дивитися на мобільних пристроях – смартфонахта планшетах. На черзі – розробка аналогічної програми для iOS – ай фонів та айпадів.

Попри те, що "Трускавецьке Інтернет-телебачення" переживає реорганізацію, зокрема, кадрові зміни, проект продовжує залишатися одним із важливих джерел інформування населення в онлайні. А відтепер – ще й одним з найоперативніших.

Дізнатися про те, що буде транслюватися наживо від ТІТ, можна буде просто у вікні, що відтворює відео трансляцію, а також на сайті "Трускавецького Інтернет-телебачення" www.tit.pp.ua.

Діти знатимуть, що за вчинене правопорушення треба нести відповідальність

У середу, 5 жовтня, фахівцем відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катериною Сех спільно із дирекцією середньої загальноосвітньої школи № 1 міста Трускавця проведено комплексний інформаційно-консультативний захід. У його рамках проведено інформаційну сесію на тему: «Відповідальність дітей за вчинене правопорушення». Під час заходу увагу приділено також основним правовим засадам попередження і профілактики адиктивної поведінки дітей і підлітків, яка з часом може привести до девіантної поведінки. А також наголошено на основних ознаках правопорушень та повідомлено учням, коли наступає кримінальна відповідальність підлітків за вчинені ними правопорушення. Окрім того школярі дізналися про те, що у Трускавці діє бюро правової допомоги, працівники якого готові надати їм правові консультації у разі потреби.

Власна інформація

Щоб «мінімізаторів» було менше

30 вересня 2016 року в приміщенні Трускавецької міської ради відбулося засідання комісії щодо деталізації заробітної плати по м. Трускавець. У засіданні комісії взяли участь начальник Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Р. Корж, начальник відділу доходів фінансового управління Трускавецької міської ради Т.Данило, директор Трускавецького міського центру зайнятості М.Роман, начальник управління праці та соціального захисту населення В.Ільницька та ін. Голова комісії заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко повідомив, що Трускавець на останньому місці серед міст обласного значення, де середня зарплата становить 2804 грн.

З інформацією про діяльність підприємств-«мінімізаторів» по зарплаті виступив начальник Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Руслан Корж.

Пояснення виплати заробітної плати нижче мінімально встановленого рівня надали представники підприємств ТОВ «Трускавецьінвест», ТОВ «Телерадіокомпанія ТРТ», ПП. «Будсервіс», ПТВФ «Анна Г», ТОВ «Акваріус», ТОВ «Сяйво» та ФОП Крамар С.В., ФОП Паньків Л.В., ФОП Клімаш В.М.

Комісія вирішила надіслати листи-попередження щодо відповідальності за порушення законодавства про працю тим суб’єктам підприємницької діяльності, хто не з`явився на засідання. Рекомендовано ГУ Держпраці у Львівській області включити в перелік планів перевірки ТОВ «Трускавецьінвест». Керівнику ТОВ «АКВА ЕКО» рекомендовано вплинути на ситуацію стосовно рівня заробітної плати ПТВФ «Анна-Г» та ТОВ «Акваріус».

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

У Трускавці розпочався опалювальний сезон в школах та садочках

У Трускавці розпочато опалювальний сезон для об'єктів соціальної сфери, а саме: дитячих дошкільних та шкільних навчальних установах. Про це ІА ZIK повідомили у Трускавецькій міській раді. Відповідне розпорядженням міський голова Трускавця Андрій Кульчинський підписав вчора, 5 жовтня.

Як правило, опалювальний сезон розпочинається 15 жовтня, але, у зв’язку із різким похолоданням вчора, 5 жовтня, було прийнято рішення увімкнути опалення у школах, дитячих садочках, – зазначили у міськраді.

ЗІК

У Бориславі із занедбаного озера хочуть зробити рекреаційну зону

У Бориславі громадськість просять взяти участь в обговоренні щодо створення архітектурної пропозиції використання території, із залученням коштів з міського бюджету, під забудову інвестиційно-привабливої земельної ділянки для будівництва рекреаційно-відпочинкового комплексу на вул. Трускавецькій (район Тустановецького озера).

Про це повідомив начальник відділу архітектури та містобудування Бориславської міської ради Тарас Баумкетнер.

Проектована ділянка по вул. Трускавецькій є складною для забудови через те, що ця територія потрапляє в зону планувальних обмежень, санітарно-захисні зони інженерних комунікацій, тобто 40% території може бути використана під капітальні споруди, а інша територія - елементи благоустрою (альтанки, МАФ), - зазначає Тарас Баумкетнер.

Територія, яка пропонується до обговорення, була попередньо опрацьована спеціалістами і запропоновано декілька варіантів: зона відпочинку типу аквапарку; ресторан-кафе з окремими альтанками; рекреаційно-відпочинкова зона з оглядовим майданчиком та канатною дорогою над лісом до гірськолижного спуску «Буковиця».

У міськраді просять всім небайдужим громадянам міста, подавати свої пропозиції та бачення в письмовій формі, у вигляді ескізних проектів та схем, акцентуючи на винесене до обговорення питання і направляти їх на нашу електронну адресу: boryslav.arxrada@ukr.net. Вихідні дані для проектування можна отримати у відділі архітектури та містобудування Бориславської міської ради, кабінет № 50 .

Активні учасники проектних пропозицій  будуть залучатися до роботи архітектурно-містобудівної ради при відділі архітектури та містобудування.

ЗІК

Премія імені отця Олекси Пристая

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2016 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.

2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить журналісту Володимиру Ключаку.

3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.

4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.

5. Премія не надається посмертно.

6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.

7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.

8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади міста і регіону характер, а саме:

а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;

г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця та регіону, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;

ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста та/чи регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;

д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста та регіону проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.

9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.

10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

2 жовтня 2011 р.

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

2 жовтня 2016 року

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2016 році наступних осіб:

1. За боротьбу за справедливість та за гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Олена Петранич та Руслан Цехмейстер (номінація «Політика»).

Олена Петранич, вчителька, керуюча справами Трускавецького міськвиконкому з 2015 року, досконало справляється зі своїми обов’язками, злагоджує гострі кути та працює на конструктив і розвиток Трускавця.

Руслан Цехмейстер, депутат Трускавецької міської ради VI демократичного скликання, голова фракції «Народний контроль» в міській раді, член земельної комісії, впроваджує в місцевій політиці принципи чесності та прозорості, є прикладом політика-християнина, сприяє популяризації курорту Трускавець.

2. За діяльність на розвиток культури, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Олег Карпин та Лев Скоп (номінація «Культура»).

Олег Карпин, депутат Трускавецької міської ради IV та VI демократичних скликань, засновник та президент Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат», пропагує кіномистецтво та сприяє його розвитку, активно долучається до волонтерської діяльності, сприяє виявленню та підтримці молодих талантів у галузі кіномистецтва серед обдарованої трускавецької молоді.

Лев Скоп, художник, реставратор, іконописець, працює на ниві культури багато років, робить важливий внесок у збереження та розвиток української культурної (зокрема духовної) спадщини.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються отець Ігор Цмоканич та отець Христофор Щигло ЧНІ (номінація «Духовність»).

о. Ігор Цмоканич, священик, військовий капелан, настоятель дрогобицького храму святих Віри, Надії та Любові (УГКЦ), волонтер, високоінтелектуальна та духовна особа, ведучий християнських програм на «Твоєму радіо» та телебаченні «Алсет», пропагандист життя в дусі Христової любові, приклад для вірних.

о. Христофор Щигло ЧНІ, священик-монах Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи), настоятель римо-католицької парафії Успення Пресвятої Діви Марії в Трускавці, свою роботу в Трускавці розпочав ще в 1990-х роках, вже понад десять років працює в місті-курорті, сприяє екуменічному рухові, підтримує волонтерський рух та благодійні справи, є духовним наставником та взірцем для наслідування не лише для вірних своєї парафії, але і для християн інших конфесій.

4. За допомогу малозахищеним верствам населення, за участь у волонтерському русі, за підтримку громадських організацій – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Леся Гарасимів та Олександра Возняк (номінація «Благодійність»).

Леся Гарасимів, волонтер, меценат, жертвує свої час та кошти для потреб воїнів АТО, зокрема в справі їхньої реабілітації, бере активну участь у багатьох інших гуманітарних та благодійних проектах, глибоко віруюча християнка, громадський діяч.

Олександра Возняк, волонтер, меценат, бере активну участь у спільноті «Дрогобиччина СОС», у волонтерських та благодійних акціях в Дрогобичі та Трускавці, спільно з чоловіком Віктором підтримує інші благодійні та гуманітарні проекти, глибоко віруюча християнка.

5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Дрогобиччини, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Марія Кульчицька та Іван Швед (номінація «Журналістика»).

Марія Кульчицька, журналіст, редактор газети «Медіа Дрогобиччина» та однойменного сайту, працювала в інших ЗМІ регіону, у тому числі в Трускавці, автор багатьох публікацій на антикорупційну тематику, лауреат ряду конкурсів з журналістських розслідувань, журналіст за покликанням.

Іван Швед, журналіст, редактор газети Дрогобицької районної ради «Франковий край», працював у багатьох інших газетах краю, в тому числі редактором («Вільне слово», «Каменярі»), піднімає важливі для регіону теми, його аналітичні публікації ставлять його в ряд кращих журналістів нашого краю.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Віктор Пиців та Олена Куртяк (номінація «Громадська діяльність»).

Віктор Пиців, активний популяризатор відпочинку на курорті Трускавець, автор ряду промоційних статей, екскурсовод, піднімає важливі для міста питання захисту родовищ мінеральних вод, адміністративно-територіальної реформи та інші, вболіває за долю рідного міста, активний учасник ряду акцій громадських організацій, які проходили в Трускавці, співтворець громадянського суспільства.

Олена Куртяк, нотаріус, волонтер, активна громадська діячка, у своїх дописах в соцмережах піднімає надзвичайно актуальні питання життя всього Дрогобицького регіону, не боїться викривати корупційні діяння представників влади, співтворець громадянського суспільства.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2016 році (в алфавітному порядку):

Олександра Возняк («Благодійність»),

Леся Гарасимів («Благодійність»),

Олег Карпин («Культура»),

Марія Кульчицька («Журналістика»),

Олена Куртяк («Громадська діяльність»),

Олена Петранич («Політика»),

Віктор Пиців («Громадська діяльність»),

Лев Скоп («Культура»),

Руслан Цехмейстер («Політика»),

о. Ігор Цмоканич («Духовність»),

Іван Швед («Журналістика»),

о. Христофор Щигло («Духовність»).

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця і регіону.

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник»

P.S. Нагадуємо, що в 2011-2015 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали:

Баб`як Леся («Культура», 2014 рік),

Балицький Олексій («Політика», 2011 рік),

Білас Михайло («Культура», 2012 рік),

о. Бондарчук Володимир («Духовність», 2012 рік),

Британ Богдан («Журналістика», 2015 рік),

Бродзінський Євген («Громадська діяльність», 2012 рік),

Буртовий Роман («Громадська діяльність», 2015 рік),

Бучацький Мирон («Громадська діяльність», 2011 рік),

о. Бучинський Михайло («Духовність», 2011 рік),

Бучкович Роман («Громадська діяльність», 2014 рік),

Власюк Анатолій («Журналістика», 2012 рік),

Говіщак Андрій («Журналістика», 2011 рік),

Грабовський Святослав («Громадська діяльність», 2011 рік),

Грицак Лев («Благодійність», 2011 рік),

Грицик Ярослав («Журналістика», 2014 рік),

Добровольський Микола («Культура», 2013 рік),

Дорофтей Олексій («Журналістика», 2013 рік),

Заблоцька Надія («Громадська діяльність», 2013 рік),

Заміщак Марія («Духовність», 2014 рік),

Іваник Микола («Громадська діяльність», 2013 рік),

Іванишин Петро («Політика», 2011 рік),

о. Івасівка Петро («Духовність», 2011 рік),

Ківацька Катерина («Культура», 2011 рік),

Кісак Ігор («Благодійність», 2014 рік),

Кіт Ярослав («Журналістика», 2011 рік),

Когут Юстина («Благодійність», 2015 рік),

Козир Руслан («Благодійність», 2011 рік),

о. Козанкевич Ігор («Благодійність», 2013 рік),

Козявкін Володимир («Благодійність», 2012 рік),

о. Комарницький Михайло («Духовність», 2013 рік),

Копчак Юрій («Культура», 2012 рік),

Крамар Руслан («Благодійність», 2015 рік),

Кузьмич Анатолій («Духовність», 2015 рік),

Кульчинський Андрій («Благодійність», 2013 рік),

Кушнір Володимир («Культура», 2015 рік),

Ластовецький Ігор («Політика», 2013 рік),

Лещишин Орест («Журналістика», 2013 рік),

Лоїк Людмила («Культура», 2015 рік),

Лужецький Тарас («Благодійність», 2014 рік),

Матолич Богдан («Політика», 2015 рік),

Мойсеєнко Олександр («Культура», 2014 рік),

о. Нестер Василь («Духовність», 2013 рік),

Нич Ігор («Культура», 2011 рік),

Носова Галина («Журналістика», 2014 рік),

Пилипів Микола («Громадська діяльність», 2014 рік),

Пілько Ігор («Політика», 2012 рік),

Пономаренко Наталія («Політика», 2015 рік),

Розора Сергій («Політика», 2014 рік),

Рой Лариса («Духовність», 2015 рік),

Савка Віра («Громадська діяльність», 2015 рік),

Солонець Руслан («Громадська діяльність», 2012 рік),

Халак Василь («Культура», 2013 рік),

Чапля Станіслав («Духовність», 2014 рік),

Чебаненко Олександр («Благодійність», 2012 рік),

о. Шафран Ярослав («Духовність», 2012 рік),

Швадчак Світлана («Журналістика», 2012 рік),

Швець Павло («Політика», 2013 рік),

Шиманська-Карп`юк Галина («Політика», 2014 рік),

Юник Євген («Політика», 2012 рік),

Юринець Ігор («Журналістика», 2015 рік).

 

Трускавецьких школярів кличуть «відкривати Україну»

З 26 вересня у маленьких містах, населення яких складає від 10 до 250 тисяч осіб, стартував гейміфікований освітній проект «Відкривай Україну».

Про це 5 жовтня під час прес-конференції повідомила координатор проекту у місті Трускавець Тетяна Вінницька

Основна мета, яку ставили перед собою організатори, – дати віру підліткам у те, що вони зможуть змінити рідне місто та реалізувати себе у ньому, і для цього не потрібно виїжджати до обласного центру чи столиці.

Тож школярів Трускавця запрошують реєструватися, бо ж «реалізувати свої мрії та заявити про себе можуть саме вони».

Тетяна Вінницька розповіла, що проект є навчальним, хоча і не передбачає формальної освіти. Будь-який учень 7–11 класів, хто захоче проявити свої вміння та навички або ж втілити у життя яскраву ідею, може зайти на інтернет-ресурс проекту та зареєструватися. Тоді у кожній школі сформують команди, які візьмуть участь. До слова, кожна команда складатиметься з шістнадцяти учасників – п’ятнадцятеро школярів та один вчитель-модератор. Щоб створити рівність усіх учасників команди, щоб старші не «просували» свої ідеї, пригноблюючи менших, у програмі діє обмеження – участь візьме тільки та команда, до складу якої увійдуть по три учасники з усіх класів, починаючи з сьомого.

Коли всі команди сформуються, розпочнуться основні етапи проекту. На першому діти повинні показати свої таланти через реалізацію шкільного проекту – це може бути що завгодно – створення зоокуточку, шкільної газети, розмалювання лав у стилі «арт» чи ще щось інше», – розповіла Тетяна Вінницька та наголосила, що переможців у цьому етапі не буде, не буде й оцінювання, що відрізняє це навчання від шкільного.

У наступному етапі школярі повинні спробувати змінити щось у своєму місті. Для цього у проекті передбачили роботу у кількох напрямках (навколишнє середовище, здоровий спосіб життя, урбаністика, культура та мистецтво, соціальний та медійний напрямки).

Якщо учасники впораються і з цим завданням, презентуватимуть свої проекти у півфіналі та фіналі.

П’ять команд-переможців чекає стажування за кордоном, перспективні команди отримають міні-гранти, решта щасливчиків отримають цінні призи.

- Вірю, що у Трускавці сформуються гарні команди, які гідно представлять місто у цьому всеукраїнському проекті. Дана ініціатива викликає зацікавлення та позитивні відгуки від освітян, учнів та міської влади. Ми підписали меморандум про співпрацю із заступником міського голови Олександром Ткаченком: міська рада відзначає даний проект актуальним для міста та рекомендує школам взяти участь у ньому, – зазначила координатор проекту Тетяна Вінницька.

За кроками дітей спостерігатиме вся Україна на інтерактивній платформі https://www.vidkruvai.com.ua/parent.html

Наталія Туркевич

До військових – з творчим подарунком

З щирим творчим подарунком завітали 2 жовтня 2016 року до військовослужбовців 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного найдорожчі для військових гості – діти. Це завітали старі друзі – учні й педагоги СЗШ № 3 міста Трускавця.

Чудовим сонячним днем зустрів їх Яворівський полігон. Школярі дали два концерти у містечку «15-а ділянка». Ці два концерти відрізнялись від попередніх тим, що дітки показували свої таланти в польових умовах, під відкритим небом.

Завдячуючи допомозі волонтера Ігоря Табачинського це вже не перший приїзд талановитих дітей до Навчального центру. Старанням згуртованого педколективу у складі Ілони Пархоменко, Марії Горічко, Валентини Салань, Іванни Родіонової, Марії Скольської, Наталії Подоляк та інших відбуваються незабутні зустрічі, на яких військових обігріває щира теплота дитячих сердець.

Усі виступи були цікаві: наприклад, пісня «Тривожне небо» у виконанні Христини Боднар, яка присвячена Небесній Сотні, дует Олени Манюк і Альбіни Табачинської з піснею «Це твоя земля», а також вірш «Тато пішов на війну», декламований Вікторією Скробач.

Щирими були виступи наймолодших учасників Петрів Дани, Горічко Северина та Городиської Яни. Свої патріотичні вірші подарували солдатам Макарець Світлана, Скольський Ярослав та Пономаренко Світлана.

Дуже сподобався присутнім дівчачий гурт «Форте» своєю жвавістю та запалом. Із подібною енергетикою виконували відомі хіти «Смуглянка» та «Ти королева» Христина Максимець, «Україна-вишиванка» Чернянська Вероніка, а от Настя Кирчей з особливою ніжністю та проникливістю заспівала пісню про маму.

Професійний вокал продемонструвала педагог-організатор Оксана Баняс, пісні «Герої не вмирають», «Червона рута», «Відірватись від землі» у її виконанні не залишили нікого байдужим.

Виступи юних митців створили відчуття свята, що відбувається в атмосфері невимушеного й дружнього спілкування. Гості обдарували військових осінніми яблуками та яблучним соком, натомість отримали солодощі й польові букети від вдячних глядачів, та обіцяли навідуватись і в майбутньому.

Від імені командування військової частини заступник командира по роботі з особовим складом підполковник Володимир Безбородов вручив гостям почесні грамоти та пам’ятні буклети 184-го Навчального центру.

Висловлюємо подяку за організацію виїзду школярів спонсорам: Табачинському Ігору, подружжю Олегу та Ірі Кіселичникам, Гарбузинському Юрію, Гнідану Андрію та Пономаренко Наталії.

Окрема подяка Родіонову Василю за музичну апаратуру та музичне оформлення виступів.

Ілона Пархоменко

Галицькі Леви вибороли гран-прі на "Воїні Світла"

Саме так показова команда Дрогобицького осередку хортингу Львівської обласної федерації хортингу (тренер Денис Іваницький, Президент Віталій Плеханов) приїхала в столицю, виступила і забрала головний приз 8 Фестивалю бойових мистецтв "Воїн Світла". Насправді це дуже значуща перемога, адже на цей вже традиційний фестиваль з'їхалися професіонали бойових мистецтв зі всієї України та широко були представлені школи єдиноборств Києва. Зібралися люди, які розуміють філософію бойового мистецтва та щедро діляться знаннями з тими, хто готовий почути. Що мистецтво бою дає змогу і вчить вийти з неприємної ситуації, а бойове мистецтво вчить в них не потрапляти.

Представникам Львівської обласної федерації хортингу випало виступати першими, відкривати фестиваль. І Галицькі Леви, як назвав нашу команду фаховий ведучий свята спорту Геннадій Попенко, гідно справилися з відповідальною і нелегкою місією, задали високу планку і гідно представили українське бойове мистецтво хортинг. Оплески глядачів та бажання одразу записатися на хортинг обнадіяли, та з хвилюванням очікували рішення журі. І ось обговорення та останні приготування позаду, і авторитетне журі - перша чемпіонка світу та України з інва-карате, срібна призерка Чемпіонату Європи з карате, телеведуча, громадський діяч Уляна Пчолкіна та чемпіонка світу по греплінгу, призерка Чемпіонату Європи по греплінгу, власниця п'яти світових рекордів Книги рекордів Гіннеса 2012 Ніна Геря спільно з організатором фестивалю Тетяною Крижанівською оголошують своє рішення - Гран-прі 8 Фестивалю бойових мистецтв"Воїн Світла" вибороли ті, хто відкривав Фестиваль – команда Львівської обласної федерації хортингу!!! Місія виконана.

- Це все нова форма! Це все вона! – відзначив на нагородженні Геннадій Попенко.

І в цьому жарті насправді величезна доля правди. Адже нова жовто-синя форма з левами додавала наснаги та просто зобов’язувала достойно представити українське бойове мистецтво хортинг та Львівщину. Ця форма – маленький матеріальний вияв величезної підтримки та віри в спортсменів тих людей, яких не було в Києві, але які теж є учасниками команди – меценатів спорту керівника будівельної фірми «ЯНА БУД» Василя Вовчка та директора ТзОВ «Корона» Олега Дикала.

Щира подяка також організаторам фестивалю «Воїн Світла» за чудово організоване та продумане до деталей свято бойових мистецтв!

Іра Циган, для «Трускавецького вісника»

Ніби все по закону, але…

Невідомо якими нормативно-правовими актами керуються представники Дрогобицької міської ради, приймаючи рішення стосовно земельних питань!

Так, якщо проаналізувати рішення Дрогобицької міської ради № 399 від 23 вересня 2016 р. «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», то можна побачити, що п. 1.9 надано дозвіл аж чотирьом особам на розробку проекту однієї земельної ділянки орієнтованою площею 1000 кв. м. на вул. Січових Стрільців, 9 з цільовим призначенням для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Начебто ніякого порушення закону і немає – ну що поробиш, мають бажання чотири особи отримати одну земельну ділянку на чотирьох… Але…

Дивимось рішення Дрогобицької міської ради № 398 від того ж 23 вересня 2016 р., в якому ті ж самі чотири особи (Козак Г.І., Козак М.В., Козак М.М., Лучечко Л.М.) отримують дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 326 кв.м. за тією ж самою адресою: вул. Січових Стрільців, 9, але вже для ведення садівництва. Кадастрові номери ділянок в рішенні відсутні, отже, можна зробити висновок, що це є одна ділянка, яку двома рішеннями штучно «розбивають» на дві. Начебто нічого поганого не відбулося, ну мають бажання чотири особи отримати одну ділянку на всіх, поділити її перед тим на дві, але…

Відповідно до ст. 19 Земельного Кодексу України землі України поділяються за основним цільовим призначенням на окремі категорії:

а) землі сільськогосподарського призначення;

б) землі житлової та громадської забудови тощо.

Також відповідно Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» № 548 від 23.07.2010 р. землі України поділені на:

- секція А 01.05 (для індивідуального садівництва), 01.06 (для колективного садівництва), 01.07 (для городництва) є землями сільськогосподарського призначення.

- секція В 02.01 (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, присадибна ділянка) є землями житлової та громадської забудови.

Тож, як бачимо, землі під садівництво мають інше цільове призначення, ніж землі під забудову. Але не в Дрогобичі, де земельну ділянку на вулиці Січових Стрільців, 9 віддають і під забудову, і під садівництво.

Між іншим, у Дрогобичі така практика є системною. Так, в липні 2016 р. батьку керуючого справами Дрогобицької міської ради Коцюбі Богданові Володимировичу за такою самою схемою було виділено дві земельні ділянки за однією адресою по вул. Парковій, 51. І таких рішень в Дрогобицькій міській раді можна знайти декілька за кожну сесію.

Колишня радниця міського голови Дрогобича Надія Лисенко звертала увагу міського голови на дане порушення закону, але для неї це обернулося звинуваченням у продажності. Звинувачення за викриття корупційних схем із фірмами-одноденками сиплються і на адресу журналістки Марії Кульчицької. Комусь у стінах ратуші ну дуже вже не подобається прозорість та боротьба з корупційними зловживаннями. Цікаво, кому?

На цьому Дрогобицька міська рада не зупиняється. «Команда професіоналів» не вибачає порушень і в тому, що всупереч положенню статті 116 Земельного кодексу України, де чітко вказано, що передача земельних ділянок безкоштовно у власність громадян здійснюється один раз за кожним видом використання, пані Тарнавській Лідії Леонідівні надаються аж три земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Можна зрозуміти, що ті земельні ділянки мають площу 30 кв. м., 127 кв. м., 182 кв. м., але це три різні земельні ділянки з відповідно різними кадастровими номерами (4610600000:01:008:0238; 4610600000:01:008:0240; 4610600000:01:008:0239). Особи, які відповідатимуть за прийняте рішення, можуть посилатися, що відповідно до статті 121 Земельного кодексу України кожен має право отримати в місті земельну ділянку до 0,10 га, а у п. Тарнавській і того не буде якщо скласти ці три ділянки разом. Але не забувайте, що в законі пише: «не більше 0,10 га і лише один раз»!

Залишається побажати дрогобичанам встигнути скористатися своїм правом на безоплатне отримання земельної ділянки, поки «команда професіоналів» остаточно не позбавила їх цього права!

І насамкінець запитання: скільки коштів недоотримав бюджет Дрогобича внаслідок застосування таких схем?

Степан Гнатків

Трускавецький дельфінарій долучився до благодійного концерту заради порятунку двох життів

Майже 40 тисяч гривень зібрали організатори благодійного концерту «Мрій, серце, мрій...» на операції для двох важкохворих дівчаток – Діані Лихві і Вікторії Коцюбі. Про це повідомила організатор концерту Леся Татарська.

За її словами, 38 тис 788 грн вдалося зібрати за чотири години концерту, який відбувся 2 жовтня на площі Ринок у Дрогобичі. З цієї загальної суми понад 12 тис зібрали під час благодійного аукціону. «І хай щастить усім людям, а особливо тим, хто своєю працею і бажанням допомогти, вніс свій неоціненний вклад у збір благодійних коштів на лікування потребуючих. Вдумайтесь, – 38 788 гривень усього за чотири години концерту! Кожній родині передано по 19 394 грн. Бажаємо дівчаткам швидкого одужання», - прокоментувала Л.Татарська.

Благодійний концерт вдався завдяки виступам: Андріани, Олесі Киричук, Катерини Малицької, Віктора Винника, Ростислава Кушина та Юрія Дякунчака, Левка Скопа, танцювального колективу «Ультра», зразкового ансамблю пісні і танцю «Калиновий цвіт» і діток дитячого будинку «Оранта».

Розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар» теж не залишився осторонь і своєрідно долучився до благодійного заходу у Дрогобичі заради порятунку двох життів. Зокрема, на прохання організаторів, керівництво закладу запросив колектив дитячого будинку «Оранта» відвідати шоу-виставу з чорноморськими дельфінами та морськими котиками. Запрошення для 18 вихованців дитбудинку, які виступили на концерті, урочисто вручили під час самого заходу. Для діток це був справжнісінький сюрприз, адже вони могли лише мріяти про зустріч із унікальними морськими жителями. Але тепер їхня мрія днями перетвориться у реальність.

«Ми без вагань долучилися до благодійного концерту «Мрій, серце, мрій...», бо розуміємо важливість організацій таких заходів, які проводяться заради порятунку дитячих життів. Тож ми з нетерпінням чекаємо вихованців «Оранти» у дельфінарії, які незважаючи на свої обставини підтримали хворих дівчаток. Бажаємо подарувати цим дітям частинку своє любові та радості», - зазначила менеджер зв’язків з громадськістю дельфінарію «Оскар» Світлана Радішевська.

Довідково

Коцюба Вікторія, 14 р. Стан після перенесеного гепатиту. Діагноз: тромбоз печінкових вен, підпечінкова портальна гіпертензія, спленомегалія, варикозне розширення вен стравоходу і шлунка ІІІ ступеня.

Лихва Діана, 8 р. Перенесла 35 операцій у Києві. Діагноз папіломатоз гортані і рубцевий стеноз гортані. Дівчинка без операцій просто задихнеться. Швейцарія дає шанс і пропонує зробити пластику гортані, але така операція коштує дуже дорого. Рахунок ПриватБанку: 4149 4378 5156 7212, мама дівчинки Лихва Надія Ярославівна.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»

Вшанували людей поважного віку

Згідно розпорядження міського голови Трускавця Андрія Кульчинського в місті-курорті було проведено ряд заходів з нагоди Міжнародного Дня громадян поважного віку та Дня ветерана.

Напередодні свята міський голова Андрій Кульчинський, секретар міської ради Наталя Пономаренко та директор територіального центру Олена Пилат відвідали довгожителів Трускавця п. Ольгу Андрушко, якій виповнилось 103 роки, та п. Євдокію Мотику, якій виповнилось 102 роки. Міський голова привітав довгожителів з Міжнародним днем громадян поважного віку, вручив квіти та пам’ятні подарунки.

В Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено День відкритих дверей та ряд заходів. – презентація виставки художньо – прикладного мистецтва «Осінні мотиви», засідання клубу ветеранів «Спілкування», солодкий стіл.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Андрій Кульчинський Привітати людей поважного віку прийшли секретар міської ради Наталія Пономаренко, начальник управління соціального захисту населення Віра Ільницька, голова ГО «Рада старійшин» Борис Кривко. 

 Відзначено кращих волонтерів міста – Світлану Вовків, Ірину Палинську, Людмилу Полянську, Ярославу Суботяк, Фелікса Ривкіна, Анну Бєляєву, Богдана Гуцила, Сергія Бранця, Петрову Світлану, Сушка Степана, яким міський голова вручив подарунки.

На концертно-тематичну програму «Роки людині до лиця» пенсіонерів міста було запрошено у Народний дім. Вихованці дитячого садочку «Зірочка» привітали присутніх зі святом, підготували цікаву музичну композицію. В концерті також взяли участь відомий ансамбль «Сусідки», музичні колективи школи мистецтв та Народного дому.

З нагоди свята люди поважного віку мали змогу відвідати безкоштовно музеї міста та переглянути художній фільм в кінотеатрі «Злата».

До 1 жовтня соціальними працівниками територіального центру було роздано 210 продуктових наборів малозабезпеченим пенсіонерам та ветеранам, кошти на які було виділено з міського бюджету та передані благодійниками.

Щира подяка благодійникам, які долучились до свята:

- магазин «М’ясна крамниця»,

- ФОП Чекурда,

- ТзОВ «Вавілон»,

- супермаркет «Будівельні технології ХХІ століття»,

- кафе «Кондитерське»,

- ПП «Соломія»,

- магазин «Бджілка».

Степан Гнатків

Що треба знати про ЗНО-2017

1. Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року буде проведено з 23 травня до 15 липня, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.07.2016 №889 «Деякі питання проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Мінюсті 09.08.2016 р. №1114/ 29244.

2. Перелік навчальних предметів для вибору: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова, фізика, хімія, біологія, географія, російська мова.

3. Абітурієнти матимуть можливість скласти тести не більш як із чотирьох предметів із 12 запропонованих.

4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період XX - поч. XXI століття), а також ще один предмет за вибором випускника зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

5. Для ДПА крім української мови можна обирати математику (2-й предмет) та історію України (3-ій предмет).

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2017

Додаткова інформація:

- www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;

- www.lvtest.org – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

- 0322422660 - гаряча лінія Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти

Інформує податкова

Податковий календар на жовтень 2016 року

7 жовтня, п'ятниця

Закінчується строк подання:

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма № 1-РА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ).

17 жовтня, понеділок

Закінчується строк подання:

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за вересень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

- довідки про використані розрахункові книжки за вересень.

19 жовтня, середа

Закінчується строк сплати:

- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами — підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за III квартал.

20 жовтня, четвер

Закінчується строк подання:

- податкової декларації з ПДВ за вересень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за вересень;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4 (місячна)) за вересень.

Закінчується строк сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за жовтень платниками, віднесеними до першої та другої груп;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за вересень.

28 жовтня, п'ятниця

Закінчується строк сплати:

- ПДВ за вересень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за вересень;

- плати за землю за вересень;

- єдиного податку платниками четвертої групи за ІІІ квартал;

- авансового внеску податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІІ квартал;

- авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІІ квартал;

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за вересень;

- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за вересень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за вересень.

За неподання або несвоєчасне подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією передбачено штраф

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ нагадує про відповідальність за неподання або несвоєчасне подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбутковою організацією.

Так, відповідно до п. 46.2 ПКУ, неприбуткові підприємства, установи й організації, визначені п. 133.4 ПКУ, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 17.06.2016 р. № 553, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Зокрема неподання або несвоєчасне подання платником податків чи іншими особами, зобов’язаними нараховувати й сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, учинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грнза кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ПКУ).

Зважаючи на викладене, за неподання або несвоєчасне подання до контролюючих органів податкової декларації (розрахунку) платник податків сплачує штраф у розмірі 170 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання з урахуванням п. 49.2 ПКУ.

Реєстр неприбуткових установ тепер в Електронному кабінеті платника

Державна фіскальна служба повідомляє про доопрацювання електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) у частині розширення функціональних можливостей режиму «Інформація з реєстрів».

Зокрема створено нову вкладку «Реєстр неприбуткових організацій та установ», що забезпечує оприлюднення та пошук даних щодо платників податків, яких включено до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Також незабаром за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника»(оновлена версія) буде надано можливість подання реєстраційної заяви за формою 1-РН в електронному вигляді.

Реєстраційна заява за ф. №1-РН може бути подана засобами електронного зв'язку в електронному вигляді, якщо установчі документи неприбуткової організації оприлюднені на порталі електронних сервісів.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 06 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником