Трускавецький вісник № 168 (1309) від 10 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 168 (1309) від 10 жовтня 2016 р.

10.10.2016У номері: Короткі новини регіону.

Короткі новини

Доброгостів та Бистрий – за приєднання до Трускавецької громади

У неділю, 9 жовтня, в селі Доброгостів відбувся схід села, на якому обговорювалася тема адміністративно-територіальної реформи. Присутні на сході жителі села одноголосно підтримали приєднання сіл Доброгостів та Бистрий (село в складі Доброгостівської сільської ради) до Трускавецької об’єднаної територіальної громади.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який був присутній на сході села у Доброгостові, вважає, що приєднання до Трускавця сіл Доброгостів, Уличне, Бистрий, Зимівки, Орів, Станеля та Модричі не буде баластом для курорту, а навпаки, дасть можливість краще розвивати курорт і сільські території.

- Чим більше буде різноманітних атракцій, тим Трускавець буде сильнішим, - каже Андрій Кульчинський. - Ми створимо екоферми (це може бути і як додатковий туризм), на озерах нової громади (їх біля 10) можна зробити багато відпочинкових зон і водних атракціонів. Гірська Орівська місцевість дає дуже багато можливостей в будь-яку пору року. Ці села не будуть баластом, вони для Трускавця рятівне коло. На закиди щодо їх фінансування відповім – все прораховано і нема чого боятися. Ми ніколи б не пішли на ущемлення Трускавця, наша позиція – тільки взаємовигідний спільний розвиток.

На закиди, що села хочуть залишитися селами і побоюються «розчинення» в складі «міської» ОТГ Андрій Кульчинський відповідає, що статус сіл буде збережено і жодних загроз тим, хто вирощує сільськогосподарську продукцію, адмінреформа не несе.

У Дрогобичі пройде презентація книги Галини Пагутяк «Гіркі землі»

У середу, 12 жовтня, о 16.00 в Дрогобицькій центральній бібліотеці імені В. Чорновола відбудеться презентація нової книги Галини Пагутяк «Гіркі землі». Вхід на презентацію книги є вільним.

Лауреат Шевченківської премії Галина Пагутяк є нашою землячкою, уродженкою села Залокоть, дитинство та юність провела в с. Уріж. Авторка трьох десятків книг не боїться сказати гірку правду життя. У середу пройде перша «офіційна» презентація книги Галини Пагутяк в Дрогобичі.

У Трускавці пройшла конференція асоціації інвалідів

8 жовтня відбулася конференція Трускавецької міської асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ. Про це інформує голова асоціації Надія Заблоцька. В порядок денний конференції були включені наступні питання:

1. Про критичну ситуацію, яка склалася в правовому і соціальному захисті людей з інвалідністю в Україні та хід реалізації обласної комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2015-2018 рр. відповідної Трускавецької міської програми.

2. Вибори делегатів на ІХ позачерговий з`їзд ЛОАІ ВОІ СОІУ.

3. Про внесення і затвердження змін та доповнень до статуту Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ відповідно до оновленого Податкового кодексу України, пункт 133.4 статті 133 та проведення державної реєстрації змін.

4. Різне. Звіт про роботу Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ за період з 01.01.2016 р. по 30.09.2016 р.

Заслухавши інформацію голови Трускавецької міської асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ Заблоцької Надії Володимирівни про висновок, здійснений Радою Трускавецької МАІ ЛОАІ ВОІ СОІУ, аналізу виконання «Міської Комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015-2018 роки», врахувавши виступи, пропозиції та побажання присутніх на засіданні делегатів, конференція постановила звернутися до голови міста Трускавця Кульчинського Андрія Богдановича з проханням взяти під особистий контроль забезпечення виконання комплексу заходів щодо посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та забезпечення повного і рівного користування всіма людьми з інвалідністю усіма правами людини, її гідності, як основоположними свободами, згідно міської програми та намітити конкретні заходи щодо поліпшення правового та соціального захисту людей з інвалідністю.

 В Трускавці загалом виконується міська Комплексна програма правового захисту, соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2015 – 2018 роки, але є пункти програми , на які варто звернути увагу та забезпечити їх виконання, вважають у Трускавецькій міській асоціації інвалідів.

Інформаційний захід в СЗШ № 3

Сьогодні, 10 жовтня 2016 року, фахівцем відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катериною Сех спільно із дирекцією середньої загальноосвітньої школи № 3 міста Трускавця проведено інформаційний захід із учнями 9-го класу. У його рамках проведено інформаційну сесію на тему: «Адміністративна відповідальність неповнолітніх за вчинене правопорушення». Під час заходу повідомлено учням, коли наступає адміністративна відповідальність неповнолітніх за вчинені ними правопорушення. Окрім того, школярі дізналися про те, що у Трускавці діє бюро правової допомоги, працівники якого готові надати їм правові консультації у разі потреби.

Трускавецьке бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62 (район міської лікарні). Графік роботи: понеділок-п’ятниця, з 08.00 до 17.00 (крім святкових та вихідних днів). Тел.: (03247)-5-05-30; моб.: 099-29-63-194.

Власна інформація

Прокуратура в суді домоглась визнання недійсним та розірвання договору оренди земельної ділянки площею майже 13 га біля Трускавецького озера

Органи прокуратури Львівської області приділяють значну увагу питанням дотримання законності в сфері земельних відносин. Насамперед це стосується прийнятих органами місцевого самоврядування рішень про укладення договорів оренди землі, своєчасності та повноти сплати орендної плати за користування орендованими земельними ділянками.

Так, за принципової позиції прокуратури судом визнано недійсним договір оренди земельної ділянки по вул. Трускавецькій у м. Бориславі, яка розташована в районі трускавецького озера загальною площею 12,9 га. Крім того, суд зобов’язав ТзОВ «Делакс Україна», яке орендувало вказану земельну ділянку для будівництва та обслуговування мотельного комплексу, привести її у придатний для використання стан та повернути місту.

Суд підтримав обґрунтовану позицію прокуратури, що вказаний договір оренди землі укладено з порушенням вимог чинного законодавства.

Прес-служба прокуратури Львівської області

64 вистави та 16 тисяч глядачів – актори театру імені Дрогобича повернулись із осінніх гастролей

Упродовж 11 вересня – 6 жовтня колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича здійснив гастрольну мандрівку Україною. Зокрема виступив із 64 виставами, зібравши при цьому 16 тисяч глядачів. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська. За її словами, гастрольна програма колективу охопила такі міста: Ізмаїл, Рені, Чорноморськ, Білгород-Дністровський, Первомайськ, Умань, Ладижин, Жмеринку, Бар, Бердичів, Шепетівку, Славуту, Кам’янець-Подільський.

- Репертуар театру "на виїзді" перш за все потішив різноманітністю, - зазначила Христина Береговська, - це і вистави за українською драматургією – "Украдене щастя" Івана Франка, "Кайдашева сім’я" І. Нечуй-Левицького, "Наталка Полтавка" Івана Котляревського, також постановка "Кредит для камікадзе" сучасного автора Анатолія Крима та вистава для діток "День народження кота Леопольда" Аркадія Хайта.

Прес-служба Львівської ОДАСоздан 10 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником