Трускавецький вісник № 174 (1315) від 19 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 174 (1315) від 19 жовтня 2016 р.
У номері: Трішки про "Самопоміч"; Забуті; Інформує податкова; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Завтра у Стебнику переглядатимуть тариф на тепло

У четвер, 20 жовтня, відбудеться засідання виконавчого комітету Стебницької міської ради. Про це офіційний офіційний веб-сайт СМР. Планується прийняти рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання,послугу з централізованого опалення для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів Державного комунального підприємства «Стебниктеплокомуненерго», яким з 21 жовтня буде змінено тариф на тепло.

У проекті рішення виконкому зазначено, що з 21 жовтня 2016 року пропонується встановити Державному комунальному підприємству «Стебниктеплокомуненерго» тарифи на теплову енергію, її виробництво,транспортування та постачання для потреб населення на рівні 1306,79 грн./Гкал (без ПДВ) за такими складовими: тариф на виробництво теплової енергії – 1169,33 грн./Гкал (без ПДВ); тариф на транспортування теплової енергії - 128,96грн./Гкал (без ПДВ); тариф на постачання теплової енергії – 8,50 грн./Гкал(без ПДВ).

Абоненти житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії сплачуватимуть 1606,34 грн/Гкал (з ПДВ), натомість абоненти житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії оплачуватимуть 38,92 грн. за 1 м2 за місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ).

Буде збільшено тариф і для бюджетних установ до 1466,13 грн./Гкал (без ПДВ).

У Дрогобицькій РДА представлено нового керівника апарату

Під час чергової оперативної наради керівникам структурних підрозділів було представлено нового керівника апарату Дрогобицької районної державної адміністрації – Руслана Щербу. Голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко побажав керівнику апарату плідної праці, творчих звершень та успіхів, адже робота кожного з нас повинна бути ефективною та давати конкретні результати. До побажань приєднався і голова районної ради Михайло Сікора.

В свою чергу, звертаючись до колег, Руслан Щерба висловив сподівання на дружню, конструктивну співпрацю з усіма управліннями, відділами та структурними підрозділами райдержадміністрації.

Руслан Миколайович Щерба народився в 1968 році, закінчив в 2000 році Львівський державний університет імені І.Франка по спеціальності правознавство. З 2001 по 2003 роки начальник РВ ДВС Дрогобицького районного управління юстиції Львівської області. 2003 - 2004 р.р. – начальник Дрогобицького районного управління юстиції; 2004 - 2006 р.р. – заступник начальник Дрогобицького міськрайонного управління юстиції – начальник відділу організаційного забезпечення; 2006 - 2016 р.р. – начальник Дрогобицького міськрайонного управління юстиції. З 2014 року брав участь у бойових діях в зоні АТО, командир загону розвідки Української добровольчої армії.

У Дрогобичі презентуватимуть наукові історичні видання про василіанські монастирі Перемишльської єпархії

У понеділок, 24 жовтня, о 12.00 в актовому залі Дрогобицького районного Народного дому відбудеться презентація трьох книг з історії Василіанських монастирів Перемишльської єпархії (кінець XVII – XVIII ст.). Автор досліджень – кандидат історичних наук, доцент кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, докторант Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Стецик.

Організаторами події є історичний факультет ДДПУ імені І. Франка, кафедра давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін, відділ культури та туризму Дрогобицької райдержадміністрації.

Модератор зустрічі – кандидат історичних наук, доцент ДДПУ ім. І. Франка Богдан Лазорак, диспутант – професор, декан історичного факультету ДДПУ Леонід Тимошенко.

Презентація наукових видань про отців-василіан та їх осередки на Перемищині проходитиме в рамках підготовки до святкування 400-річчного ювілею від часу заснування Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) УГКЦ.

Свої права потрібно знати

18 жовтня 2016 року у середній загальноосвітній школі № 1 м. Трускавця заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль та дирекція цього навчального закладу організували й провели заняття-тренінг з учнями 9-х класів на тему: «Знаймо свої права – виконуймо свої обов’язки».

Під час проведення тренінгу Галина Кітраль ознайомила учнів з правами дитини в Україні та механізмом їхньої реалізації на внутрішньодержавному рівні, основними міжнародними документами, що захищають права дитини, зокрема, це Декларація прав людини, Декларація прав дитини, Конвенція ООН про права дитини, Європейська конвенція про здійснення прав дитини. Також вона ознайомила учнів із українським законодавством із захисту прав дитини (Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту, Закон України «Про позашкільну освіту», Закон України «Про вищу освіту», Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Закон України «Про охорону дитинства», Указ Президента України «Про Національну програму «Діти України» та ін.).

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (1950) закріплює право кожного «за браком достатніх коштів для оплати юридичної допомоги захисника – одержувати таку допомогу безоплатно, коли цього вимагають інтереси правосуддя».

Також було проведено з учнями вікторину «Чи обізнаний ти з Конвенцією ООН про права дитини», мозковий штурм «Комендантська година» та конкурс «Юридичний марафон».

Після обговорення заняття-тренінгу, учні обмінялися своїми думками та міркуваннями, навчилися висловлювати судження про захист прав людини та дитини, зрозуміли важливість дотримання своїх прав та обов’язків та залишилися задоволені.

Трускавецьке бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62 (район міської лікарні). Графік роботи: понеділок-п’ятниця, з 08.00 до 17.00. Тел.: (03247)-5-05-30; моб.: 067-79-87-057; 099-29-63-194.

Власна інформація

У Дрогобичі розпочалися Дні Біблії

У навчальних закладах Дрогобича розпочалися Дні Біблії за участю священиків та представників Львівської філії Українського Біблійного товариства. Про це повідомив власкор IA ZIK.

Акцію ініціювали капелани о. Євген Макогон та о. Ігор Цмоканич. При переповнених актових залах пройшли Дні Біблії у музичному училищі ім. В.Барвінського та механіко-технологічному коледжі. Спілкування залишило незабутнє враження у студентів і викладачів. Вони впевнені, що у такий складний для нашої держави час проблема формування духовних цінностей студентської молоді є як ніколи актуальною.

Приємною несподіванкою стали подарунки духовної літератури для бібліотек навчальних закладів.

По закінченні зустрічей кожен охочий отримав чудове видання Нового Заповіту, а також міг придбати примірник Святого Письма у різноманітних коштовних та ексклюзивних оформленнях, що були представленні на огляд присутнім.

ЗІК

Трішки про «Самопоміч»…

Те, що об`єднання «Самопоміч» у Трускавці на місцевих виборах 2015 року здобуло найбільшу підтримку виборців – це факт. Сталося це завдяки тому, що номером 1 у партійному списку був найрейтинговіший кандидат на мера, тодішній головний лікар міської лікарні, а зараз міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Пройшли вибори, «Самопоміч» отримала мандат довіри трускавецького виборця, навколо мера сформувалася нова команда. В цей же час почала викристалізовуватися і опозиція – з числа «вчорашніх», тобто козирних, і «других» за результатом, тобто представників команди Ігоря Кісака. Здавалося, все зрозуміло, «Самопоміч» з коаліційними партнерами при владі, КУН та невдахи в опозиції. Але це тільки на перший погляд. Насправді ж амбіції одних, інтриги других та неправильні дії третіх доводять до того, що найуспішніша в 2015 році сила може зійти з політичної сцени у Трускавці і маргіналізуватися. І причин, як завжди, слід шукати не лише у зовнішніх чинниках, але і у внутрішніх «недоробках».

Одним із дзвіночків того, що не все гаразд із трускавецькою «Самопоміччю», став як мінімум дивний пост депутатки Трускавецької міської ради від цієї політичної сили Віри Сазонової від 28 червня 2016 р., присвячений Дню Конституції України. Окрім вітання від Об`єднання «Самопоміч» та мера Андрія Кульчинського, депутатка розмістила вітання … Ігоря Кісака та Р. Козира. Як кажуть, випадковостей не буває…

Не таємниця, що Віра Сазонова претендувала на пост секретаря Трускавецької міської ради, але цю посаду зайняла довірена особа Андрія Кульчинського на виборах 2015 р. Наталія Пономаренко, № 1 у трускавецькому списку партії «Батьківщина». Чи не тому в ряді інших постів та публікацій депутатки від «Самопомочі» можна прослідкувати намагання нав’язати читачам думку, що насправді не «Самопоміч» керує Трускавцем, а «Батьківщина» і «Свобода» (натяк на заступника мера з питань ЖКГ Олексія Балицького, який є головою Трускавецької міської організації ВО «Свобода» та депутатом обласної ради від цієї політичної сили). Що це, намагання уникнути відповідальності за певні промахи чи свідоме шкідництво «троянського коня»? Удар ворога можна гідно зустріти, стерпіти чи відбити, а от удар ножем у спину – то щось зовсім іншого…

Отже, про відповідальність за промахи. Як би не намагалася Віра Сазонова нав’язати думку, що не одна «Самопоміч» керує Трускавцем, аргументів проти такої думки більш ніж достатньо.

Після приходу до влади висуванця «Самопомочі» Андрія Кульчинського посаду одного із двох заступників (де-факто першого заступника) зайняла людина, яка для «Самопомочі» Трускавця у виборчому процесі 2016 р. відіграла явно не другорядну роль. Мова йде про Олександра Ткаченка.

Керуючою справами ТМР стала кандидат у депутати ТМР від «Самопомочі» Олена Петранич.

Крісло директора інформаційно-курортного центру посів Олександр Боднар, який теж брав участь у виборчому процесі «Самопомочі».

У відділ інформаційного забезпечення ТМР на роботу були прийняті журналіст Тетяна Вінницька, котра в 2015 балотувалася в депутати власне від «Самопомочі», і Наталія Пасаман-Туркевич, котра допомагала «Самопомочі» в інформаційній кампанії на трускавецьких виборах-2015.

Кандидат в депутати ТМР від «Самопомочі» Тетяна Татомир і надалі залишилася керувати трускавецькою культурою, хоча й була призначена на цю посаду Р. Козирем в нагороду за підтримку його на виборах-2010. Її чоловік, екс-редактор «Джерел Трускавця» Любомир Поливка, котрий у 2015 явно висловлювався як симпатик «Самопомочі», став новим директором КП «Редакція міського радіомовлення».

Інша кандидатка в депутати ТМР від «Самопомочі» Олена Савченко стала керівником юридичного відділу ТМР.

Наталія Скибак, яка також працювала на перемогу «Самопомочі» у Трускавці і була довіреною особою Андрія Кульчинського, очолила управління розвитку міста.

На відміну від інших політичних сил, які мають тільки по одному-двох представників у трускавецькому виконкомі, у «Самопомочі» їх аж чотири. Окрім мера та його заступника цю політичну силу ще представляють офіційний лідер трускавецької «Самопомочі» Микола Онисько та Олег Габриш (кандидат в депутати від «Самопомочі»).

Тільки цього переліку досить, щоб заперечити Вірі Сазоновій на аргумент, буцімто «Самопоміч» не при владі у Трускавці. Якщо до цього додати, що голова фракції «Самопоміч» в Трускавецькій міській раді Олег Карпин очолив бюджетну комісію (бюджетна та земельна комісії в кожній раді вважаються найпривабливішими), то стає зрозумілим, що далі продовжувати щось комусь доводити немає сенсу.

А що з «Батьківщиною» та «Свободою»? Попри всі наші бажання нам не вдалося знайти ні одну людину крім Пономаренко та Балицького, які б стали новими обличчями влади у Трускавці від цих двох політичних сил. Так що тут теж – не аргумент, а якісь особисті образи пані Віри Сазонової.

Але у трускавецької «Самопомочі» проблеми не тільки з одною Вірою Сазоновою. Зупинимося хоча б на трьох інших «слизьких» темах, хоча їх є і більше...

Перше. Мовчання ягнят. Відсутність адекватної реакції на закиди опонентів. Починаючи від незрозумілої відсутності реакції на очорнення Олександра Ткаченка (і на очорнення міського голови теж), та закінчуючи на відсутності чіткої декларації підтримки позиції міського голови в усіх його починаннях. В усіх! Цього нема.

На пленарних засіданнях сесій міської ради «Самопоміч» вряди-годи висловлює позицію фракції по питаннях, які надсилаються «зверху», але чіткої позиції по власне трускавецьких справах чомусь не лунає. Це що, ігнорування опонентів, небажання загострювати стосунки з ними чи безхребетність? А з другої сторони, це що, намагання певним чином дистанціюватися від Андрія Кульчинського, який де-факто на своєму «горбі» і привів до влади у Трускавці «Самопоміч»?

Друге. У страху очі великі. Незрозуміла позиція щодо ОТГ. «Самопоміч», як і деякі інші політичні сили у Трускавці, не в захопленні від ідеї Андрія Кульчинського щодо «Великого Трускавця». І причина явно не в самій адмінреформі чи в новому форматі Трускавця як центру великої громади. Причина – у страху, в боязні дочасних виборів. Навряд чи «Самопоміч» повторить успіх виборів-2015 у Трускавці. Бути вибитим з містечкового політичного Олімпу – це неприємно. Тому представники трускавецької «Самопомочі» або мовчать, або ж, як згадувана вже Віра Сазонова, легенько підігрують командам Р. Козира та Ігоря Кісака у їх протидії реалізації ідеї «Великого Трускавця».

Третє. Вночі всі кішки сірі, а жінки однакові. Харизма. В команді трускавецької «Самопомочі» багато розумних та порядних людей. Чого вартує хоча б Олег Карпин та його колосальна робота щодо промоції міста-курорту через Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат». Чого вартують волонтерські акції «самопомочівців», участь у благодійних проектах (допомога дітям-сиротам в інтернатах, незахищеним соціальним верствам населення тощо). Та якщо уявити, що Андрій Кульчинський відійшов би від «Самопомочі», то ця політична сила у Трускавці може вважатися приреченою. Бо станом на сьогоднішній день немає такої людини, яка б могла замінити Андрія Богдановича у Трускавці. В місцевій «Самопомочі» просто нема людини, яка мала б відповідну харизму і повела б «Самопоміч» на наступні вибори. Порядні люди є, харизматичних лідерів брак. В інших партіях є (хоч не всіх), а тут нема. Нема…

Коли будуть вибори до місцевих рад, не знає точно ніхто. Чи збереже Андрій Кульчинський вірність «Самопомочі» чи піддасться спокусі піти від престижніших політичних сил типу БПП «Солідарність», «Батьківщина», Радикальна партія чи «Свобода», теж ніхто сказати не може. Поки що «Самопоміч» у Трускавці бере від життя все, що може – і цим уподібнюється «фронтозмінівцям». Хотілося б, щоб доля до них була милостивішою, ніж до «смугастих» воїнів Арсена.

Влада смакує, затягує, змінює, змушує вчиняти певні дії, говорити певні слова. Та тільки навіщо казати, що «Самопоміч» у Трускавці не при владі? Слово – не горобець, воно має властивість справджуватися. Тому краще такого не говорити, краще з такими висловлюваннями бути обережними…

Володимир Ключак

P.S. Для тих, хто захоче заперечити: уважно погляньте на цю світлину. Це скрін-шот з посту депутатки від «Самопомочі» Віри Сазонової, в якому вона поширює статтю «Джерел Трускавця». Зверніть увагу на висловлювання щодо «політичних партій, з яких сформована команда міського голови Трускавця, а саме «Свободи» та «Батьківщини». Sapienti sat.

Забуті…

День захисника України – це свято різних поколінь. Про це у своєму вітальному слові воїнам АТО сказав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. І дійсно, так воно і є. Нашу землю від ворога захищало багато поколінь українців, та от вшановуємо ми чомусь не всіх. Чому?

Чомусь забуті трускавчани, які в роки ІІ світової війни поклали свої голови за Вітчизну, втратили здоров`я, залишилися каліками. В боях загинуло 19 трускавчан, які теж вартують пам`яті і уваги, щоб про них залишився хоча б спомин.

Вітчизна у нас одна і пам`ять про них також повинна жити.

Сумно, а скоріше моторошно виглядає обеліск на вулиці Дрогобицькій. Обеліск, на якому видніє простий, без жодних ідеологічних нашарувань, напис: «Трускавчанам, які загинули в роки війни». Обеліск та територія біля нього неприбрані, заросли бур`янами, повсюди валяються розбиті пляшки з-під горілки, пластикові пляшки та склянки, вітер розносить поліетиленові пакети та папірці. Плитка зруйнована, а подекуди вкрадена – до такого жалюгідного стану ця територія була доведена за попередньої влади Трускавця. А діючий колись фонтан взагалі перетворився на звалище сміття, заріс травою.

Ми все робимо, відновлюємо могили, ставимо пам`ятники героям нації, пам`ятні знаки, стелимо тротуари, дороги, садимо саджанці дерев та оздоблюємо гарні квітники – лише б про нас заговорили, згадали, віддали свої голоси. А далі що? Може, брак у нас інтелігенції? Може, тому вона не відроджується, що нема кому відроджувати, лише є напис на табличці «Клуб греко-католицької інтелігенції», який нагадує нам про неї… Де вона, інтелігенція?

Пишу тому, що болить мене це все. 17-річним хлопцем пішов мій батько захищати Вітчизну. Час був такий, що вибору не давали – або ти зрадник, або іди на фронт. Пішов, вернувся інвалідом І групи. В 1996 році мій батько пізнав всі «принади» «криміналізованої демократії», як і сьогодні пізнають ці «принади» воїни АТО, яким на папері та на словах можновладців гарантується одне, а в житті… А в житті воно зовсім по-іншому…

Не витримало серце мого батька такої «демократичної уваги», і людина померла. Винні у тій смерті досі ходять Трускавцем, але навіщо тепер вказувати прізвища? Це вже історія…

Ми, наше теперішнє покоління, повинні завдячувати різним поколінням за наше життя, за мир та спокій. Всі вони захищали Вітчизну, свою Батьківщину – і січові стрільці, і воїни УПА, і мобілізовані в лави Червоної армії. Захищали, як тепер захищають Україну воїни АТО.

Їм належиться слава і шана від нас. Про живих – подбати, про померлих – також. Хіба так важко привести до ладу обеліск, на якому викарбувані прості слова «Трускавчанам, які загинули в роки війни»? Не пасує, щоб при самісінькому в`їзді в Трускавець була така неприбрана територія…

Олег Багрій, лікар, корінний трускавчанин

Гаряча лінія та практикум для платників ПДВ

У вівторок, 18 жовтня, з 10.00 до 11.00 відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з завідувачкою сектору оподаткування фізичних осіб Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Садлівською Марією Ігорівною з питань декларування та оподаткування доходів фізичних осіб.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання платників податків.

- Чи може фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування подавати звітність в електронному вигляді?

- Через функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (сabinet.sts.gov.ua) платники податків мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовۥязкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І і ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

- податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку(податковий розрахунок за ф. № 1ДФ);

- звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів або в кабінеті 102 Дрогобицької ОДПІ (м. Дрогобич, вул. Шевченка, 9).

- Чи може контролюючий орган надати фізичній особі довідку про те, що така особа не зареєстрована як підприємець?

- Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги») адміністративна послуга-результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується.

Наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 № 7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» встановлено тимчасовий перелік адміністративних послуг, що надаються ДФС та її територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Забезпечення ведення ЄДР та надання відомостей з нього належить до повноважень суб’єктів державної реєстрації.

Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за адресою https://usr.minjust.gov.ua

***

В цей же день, 18 жовтня, проходив сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з завідувачкою сектору обслуговування платників податків Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Ключко Любов Іванівною.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання платників податків.

- Чи є платниками земельного податку ФОП та юридична особа, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (платники єдиного податку)?

- Відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

- Чи є платниками земельного податку юридичні особи які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею в тому числі якщо вони є власниками будівель що розташованих на таких земельних ділянках?

- При переході права власності на будівлю, споруду (їх частин) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Обов’язок зі сплати податку за земельні ділянки під таким нерухомим майном, виникає з моменту державної реєстрації права на таку земельну ділянку.

Використання земельної ділянки без оформлення відповідного права є порушенням законодавства.

Відповідальність за порушення земельного законодавства передбачена ст. 144 Земельним кодексом України. Так, у разі виявлення порушень відповідно до закону на порушника складається протокол і встановлюється термін для усунення порушень. У разі не виконання протягом зазначеного строку вимог щодо припинення порушення земельного законодавства, матеріали передаються до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування для припинення права користування земельною ділянкою.

Юридичним особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації права власності на такі земельні ділянки.

- Хто є платником орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та повинен подавати податкову декларацію з плати за землю, якщо юридична особа (ФОП), що орендує земельну ділянку, уклала договір субаренди на цю земельну ділянку?

- Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Згідно з п.п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПКУ орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розд. XII ПКУ – орендна плата).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування – земельна ділянка, надана в оренду (пп. 288.2, 288.3 ст. 288 ПКУ).

Згідно зі ст. 8 Закону України від 6 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

Відповідно до п. 288.6 ст. 288 ПКУ плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Оскільки плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (іншої форми не передбачено), а платником орендної плати є орендар земельної ділянки, то юридична особа (фізична особа – підприємець), що орендує земельну ділянку та уклала договір суборенди на цю земельну ділянку, сплачує орендну плату за зазначену земельну ділянку та подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю.

- Хто з юридичних осіб є платниками земельного податку, орендної плати за землі державної та комунальної власності?

- Платниками земельного податку є суб’єкти господарювання - власники земельних ділянок та постійні землекористувачі, які відповідно до чинного законодавства набули права власності та/або постійного користування земельною ділянкою.

У разі набуття права власності на будівлю, споруду (її частину) земельний податок за площі під таким майном, сплачує власник нерухомості з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

За земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний житловий будинок, частина якого перебуває у власності суб’єкта господарювання, земельний податок сплачує особа, яка набула право власності або користування такою земельною ділянкою.

Платниками орендної плати за землі державної та комунальної власності є суб’єкти господарювання, що уклали з відповідним органом місцевого самоврядування (сільською, селищною, міською радою) або органом виконавчої влади договір оренди земельної ділянки.

***

Для новозареєстрованих платників ПДВ!

18 жовтня 2016 року в приміщенні Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ проведено практикум з платниками податку на додану вартість.

Відповідно до п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку:

- з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних, у разі добровільної реєстрації особи як платника податку;

- з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до контролюючого органу, у разі добровільної реєстрації особи як платника податку на додану вартість, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено;

- з бажаного (запланованого) дня, що відповідає першому числу календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість, у разі переходу осіб на спрощену систему оподаткування або зміни ставки єдиного податку;

- з першого числа календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, у разі реєстрації осіб, визначених в п. 183.4, що відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, якщо перше число календарного місяця, з якого здійснюється перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви не настало;

- з дня внесення запису до реєстру платників податку у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку або у разі реєстрації осіб, визначених в п. 183.4, що відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, якщо перше число календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви настало.

Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до реєстру платників ПДВ, є зазначена вище дата.

В разі реєстрації як платника податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, платник має право включити до складу податкового кредиту сплачену (нараховану) суму ПДВ лише по тих операціях, перша подія по яких (оплата послуг або дата отримання податкової накладної) відбулася після її реєстрації платником ПДВ, та за умови використання придбаних послуг в оподаткованих операціях в межах господарської діяльності.

Особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця.

Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб-порталі ДФС, яка оновлюється щоденно.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІСоздан 19 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником