Трускавецький вісник № 175 (1316) від 20 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 175 (1316) від 20 жовтня 2016 р.

20.10.2016У номері: Трускавець визначився остаточно; Свято безпеки для дітей в дельфінарії «Оскар»; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Трускавці проходила формаційна зустріч дяків

Як інформує прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, у понеділок, 17 жовтня, у Трускавці відбулась формаційна зустріч для дяків єпархії. Зустріч відбулась в рамках стратегії УГКЦ-2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Участь у заході взяло близько 100 дяків. Присутні послухали доповіді, в яких було розкрито різні сторони парафіяльного служіння дяка, взяли участь у спільній молитві та мали нагоду поспілкуватись між собою.

Про аспекти стратегії «Жива парафія місце зустрічі з живим Христом» присутнім розповів владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Єпископ розкрив значення катехитичного, літургійного, соціального і місійного служіння на парафії та наголосив, що парафіяльний дяк повинен брати участь у кожному вимірі парафіяльного служіння, адже він є найближчим помічником священика.

Отець Ростислав Приріз розповів про біблійний аспект дяківського служіння. За словами доповідача, дяк є благовісником. Під час богослужінь він читає вірним Слово Боже. Отож спершу сам повинен зрозуміти Божу благовість, щоб у зрозумілий спосіб донести її іншим. Доповідач ознайомив дяків з читанням Святого Письма знаним як lectio divina. Цей метод складається з п'яти етапів: читання, розважання, молитва, споглядання, дія. Священик продемонстрував використання цього методу на прикладі уривку Мр. 3, 1-6.

Отець Любомир Митник, голова єпархіальної комісії у справах мирян, розкрив тему мирянського служіння в Українській Греко-Католицькій Церкві. У час воєн і підпілля, коли священика арештовували, обов’язок організації церковного життя на парафії перебирав на себе дяк. Він збирав людей на молитву, займався катехизацією дітей. Прикладом героїчного служіння став блаженний мученик Володимир Прийма, що був дяком в с. Страдч Яворівського району. Молитовним зверненням до цього мученика Христового завершилась формаційна зустріч.

У Стебнику через Московський патріархат збирали позачергову сесію

Як інформує прес-служба Стебницької міської ради, у вівторок, 18 жовтня, відбулася позачергова XV сесія Стебницької міської ради, на якій було розглянуто всього лише одне питання, а саме скасування будівельного паспорта № 00-13 від 29.08.2013 року, виданого релігійній громаді Української православної церкви (мається на увазі Московський патріархат – прим. ред.). Дозвіл був наданий відділом містобудування та архітектури Стебницької міської ради на забудову земельної ділянки в гірничому відводі та зоні впливу від гірничих робіт СДГХП “Полімінерал” за адресою вул. Нечуя-Левицького, 2а в м. Стебник.

Питання доповідав спеціаліст I категорії, юрисконсульт Стебницької міської ради Михайло Слободян. Він зазначив, що згідно поданих документів релігійна громада мала будувати плебанію (будинок священика), натомість проводиться повномасштабне будівництво церкви, що є порушенням.

Після дискусії, в якій взяли участь міський голова, депутати та настоятель однієї з греко-католицьких парафій Стебника о. Володимир Лужецький, було прийнято відповідне рішення. 23 голосами «за» будівельний паспорт було скасовано.

Нагадаємо, що будівництво російської церкви збурило громадськість Стебника, яка не хоче допустити, аби в їхньому місті постав такий храм.

Щораз більше людей знає про безоплатну правову допомогу

У середу, 19 жовтня, головний спеціаліст відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катерина Сех провела інформаційно-консультативну сесію на тему: «Безоплатна правова допомога - на захисті прав та законних інтересів дітей з особливими потребами». Захід відбувся в реабілітаційному центрі для дітей з особливими потребами «Сонечко» у м. Стебник.

Під час заходу працівників реабілітаційного центру проінформовано про напрямки діяльності бюро правової допомоги. При цьому Катерина Сех головний акцент зробила на вторинній правовій допомозі, суб’єктами отримання якої є діти-інваліди. Працівники реабілітаційного центру також отримали роз’яснення щодо документів, які необхідно подати для отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Після заходу Катерина Сех проконсультувала двох осіб, а саме батьків дітей-інвалідів, які на даний час проходять реабілітацію у цьому центрі, щодо питання надання дітям-інвалідам грошової допомоги для проходження реабілітації.

Натомість у четвер, 20 жовтня, про діяльність Трускавецького бюро правової допомоги було розказано на сесії Трускавецької міської ради. Перед депутатами, громадськими активістами та представниками ЗМІ виступила заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль.

Власна інформація

Телефонуйте на “гарячу лінію”

У п`ятницю, 21 жовтня, відбудеться сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із начальником Трускавецького відділення Коржем Русланом Дмитровичем з 10.00 до 11.00. Запитання можна ставити за телефоном 5-14-36.

З 11.00 до 12.00 сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” пройде із завідувачем сектору обліку платежів та зведеної звітності Дмитрівим Володимиром Зеновієвичем за телефоном 5-27-60.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

У Бориславі та Східниці реалізують туристичний проект «Галицька Каліфорнія»

На території Борислава та Східниці розпочав свою роботу транскордонний проект проект «Галицька Каліфорнія». Про це ІА ZIK повідомили у Бориславській міській раді.

Проект створений для подальшого пошуку, збору інформації, дослідження, охорони та популяризації знань про пам’ятки історико-культурної, промислової та сакральної спадщини м. Борислава та смт Східниці, для формування стратегії розвитку регіону та зростання екскурсійно-туристичної діяльності.

З понад 200 позицій, вишукано 20 найбільш цінних та першочергових об’єктів та пам’яток – сімнадцять у м. Бориславі та три у смт Східниці. Вже підготовлений про них текст українською та англійською мовами та історичні ілюстрації до цих інформаційних таблиць на ці об’єкти,  вони мають бути встановлені найближчим часом.

ЗІК

Трускавець визначився остаточно

У дискусії про майбутній формат Трускавецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ) поставлено крапку. Представники семи політичних сил у Трускавецькій міській раді підтримали звернення до Львівської обласної ради, в якому чітко підтримали ідею «Великого Трускавця». «За» подано 18 голосів (із 22 присутніх на сесії депутатів).

Тема майбутнього устрою Трускавця активно обговорюється з кінця минулого року. Дискусії точаться переважно щодо конфігурації Трускавецької ОТГ. VII сесія Трускавецької міської ради 20 жовтня підвела жирну риску під всіма дискусіями і окреслила наше бачення майбутнього розвитку краю. Отже, Трускавець бачить майбутню Трускавецьку ОТГ в такій конфігурації: місто Трускавець, село Бистрий, село Доброгостів, село Зимівки, село Модричі, село Орів, село Станеля, село Уличне. Таким чином знімаються всі питання щодо різнобачень чи інших варіантів Трускавецької ОТГ. Залишається чекати, що 25 жовтня сесія Львівської обласної ради затвердить перспективний план об`єднання територіальних громад в Дрогобицькому районі і реформа перейде на новий етап.

Звернення до обласної ради, яке зачитав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, стало предметом досить бурхливого обговорення, в якому взяли участь депутати міської ради від різних політичних сил та депутат облради від Трускавця Олексій Балицький. Аргументи прихильників ідеї «Великого Трускавця» були чіткими та зрозумілими, противники ж тиснули на емоції, що Трускавцю села не потрібні, бо нам прийдеться ремонтувати сільські дороги та утримувати їхні лікарні. Як зауважив міський голова, які лікарні? На території майбутньої Трускавецької ОТГ є діючою лише одна лікарня – трускавецька. А кошти на функціонування ФАПів передбачені в державному бюджеті, на це є медична субвенція. Те ж саме зі школами – є освітня субвенція. Але сперечатися із людьми, налаштованими на деструктив, не було сенсу.

20 жовтня близько 11.45 відбулося поіменне голосування, яке показало чітку позицію Трускавецької міської ради щодо конфігурації майбутньої Трускавецької ОТГ. Те, що вона повинна бути створена на території одного міста та шести сіл, на які на даний момент поширюються повноваження однієї міської та чотирьох сільських рад у межах двох районів Львівської області, підтримала абсолютна більшість трускавецького політикуму. За текст звернення проголосували міський голова Андрій Кульчинський та представники «Самопомочі» (Олег Карпин, Олена Савченко, Віра Сазонова, Василь Тимчишак), «Громадянської позиції» (Іван Герльовський, Ігор Стасик, Андрій Степаненко), «Батьківщини» (Михайло Малащак, Мирослав Мицько, Наталія Пономаренко), «Свободи» (Юрій Наконечний, Руслан Пристай), УКРОПу (Зоряна Домбровська, Іванна Кенц-Березюк), Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (Василь Вовчанський), «Народного контролю» (Руслан Цехмейстер). Ці депутати представляють сім політичних партій із тих восьми, які пройшли до ради на місцевих виборах 2015 року. Саме депутати можуть виступати від імені громади, бо вона їх обрала, делегувала цим людям, представникам конкретних політичних сил представляти інтереси виборців.

Проти було подано всього один голос, троє утрималося.

Чітка позиція міської влади стане відповіддю на зазіхання сусідів чи намагання нав’язати нам свою волю певних осіб та сил на рівні району чи області. Так, під час обговорення проекту звернення присутні почули, що на с. Модричі претендує Борислав. У Бориславі своє майбутнє бачать у великій громаді, тому хочуть приєднання 17 адміністративних одиниць, у тому числі курорту Східниця, села Модричі, а навіть деяких сіл Турківського району. Громада Модрич на сході села мала б визначитися, чи краще їй буде з Бориславом, чи все-таки з Трускавцем.

Те саме стосується і села Станеля. Згідно перспективного плану не існуватиме Стебницької ОТГ, але у Стебнику здаватися не збираються. У своїх пропозиціях Стебник бачить себе центром ОТГ у спільноті не лише Верхніх Гаїв, Нижніх Гаїв та Болехівців, але і Уличного, Доброгостова та Станелі. Якщо Доброгостів та Уличне чітко визначилися, що бажають творити одну велику громаду з Трускавцем, то в Станелі є сили, які виступають проти співпраці Трускавця та Станелі. Чи влаштував би станельчан формат ОТГ з центром у Стебнику – питання радше риторичне, ніж актуальне.

Депутат Львівської облради Олексій Балицький розповів, що на рівні області розглядається і варіант включення у склад Трускавецької ОТГ Стебника, цю ідею проштовхують (лобіюють) певні сили з Дрогобича. Але важко уявити собі як мав би жити та розвиватися цей гібрид вужа та їжака – промисловий Стебник та рекреаційно-оздоровчий Трускавець. Тому формат, схвалений на сесії міської ради щодо об`єднання нашого міста з навколишніми селами, є найбільш прийнятним для Трускавця. Не лише тому, що така громада дійсно буде спроможною і матиме профіцитний бюджет. А в першу чергу завдяки тим можливостям розвитку та розквіту, які відкриються завдяки новим територіям.

***

На VII сесію Трускавецької міської ради винесено багато важливих питань, зокрема бюджетних. При формуванні порядку денного до нього було включено одне питання «з голосу», а саме щодо внесення змін до Програми реформування теплопостачання. Мова йде про будинки № 3 та № 15 на вулиці Річки, які згідно Програми мали б бути відключені від централізованого опалення в 2016 році, але мешканці від ЦО не від`єдналися. Зрозуміло, що мерзнути люди не будуть, тож тому це суто технічне питання і було включено в порядок денний з подачі депутата Зоряни Домбровської.

А от пропозиція перенести на самий початок розгляду сесії питання відміни рішення виконкому щодо присвоєння адреси будівлі в районі питного озера не знайшла підтримки народних обранців. Черга до цього питання дійде, каже міський голова, але ж є нагальніші справи, які потребують негайного вирішення.

Питання внесення змін до показників бюджету міста Трускавця на 2016 рік, внесення змін до ряду міських цільових програм, які доповідали начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, начальник планово-економічного відділу Марія Заверюха, начальник УЖКГіБ Сергій Максимич та інші, дискусій не викликали і приймалися швидко та одноголосно. Всі голосування традиційно проходили в поіменному режимі, прийняті рішення публікуються на офіційному сайті ради tmr.gov.ua. Кожен бажаючий міг в онлайн-режимі переглядати як проходить сесія, причому одночасно на двох ресурсах – на офіційному сайті міськради та на Трускавецькому Інтернет-телебаченні.

Володимир Ключак

Рятувальники спільно із дельфінарієм «Оскар» влаштували свято безпеки для дітей

Головне управління ДСНС України у Львівській області спільно із Розважально-оздоровчим комплексом «Оскар» у Трускавці організували для дітлахів цікавий та пізнавальний інтерактив.

15 вихованців зі Сколівської школи-інтернату мали можливість ознайомитися із пожежно-рятувальним обладнанням вогнеборців, бойовим одягом та засобами захисту. Надзвичайники розповіли діткам про різні небезпечні ситуації, куди вони залучалися для ліквідації наслідків. Спершу фахівці ДСНС перевірили малечу на знання правил безпеки, а потім провели їм коротку презентацію пожежно-рятувального обладнання, та продемонстрували його в роботі на практиці. Усе дійство, що відбувалося під стінами дельфінарію, настільки було цікавим та пізнавальним, що до інтерактиву приєдналися й інші групи дітей та дорослі. Наприкінці бесіди усім присутнім роздали пам’ятки із правилами пожежної безпеки «Безпечне місто».

Далі на підлітків чекало не менш захоплююче дійство – феєричне шоу із дельфінами. Так, як ці тварини є надійними помічниками, та, навіть рятувальникам людей у кризових ситуаціях на воді, то ця зустріч безперечно стала гарним доповненням до обговорення питань безпеки. Зараз у школярів тривають осінні канікули. Саме тому фахівці ГУ ДСНС України у Львівській області нагадали усім відвідувачам дельфінарію про елементарні правила пожежної безпеки вдома. Їх дотримання стане гарантією безпечного та цікавого відпочинку.

Сьогоднішня акція справді принесла незабутні враження як дітлахам, так і самим організаторам. Варто зазначити, що така співпраця між рятувальниками та дельфінарієм «Оскар» продовжуватиметься й надалі. Таким чином, ще чимало діток зможуть вивчити правила безпечної поведінки у такий цікавий та веселий спосіб.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ дельфінарію «Оскар»Создан 20 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником