Трускавецький вісник № 177 (1318) від 24 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 177 (1318) від 24 жовтня 2016 р.

24.10.2016У номері: Відкриття пам`ятника Героям Небесної Сотні в Колпці; Візит делегації Сяноцького повіту до Трускавця; Короткі новини регіону.

Короткі новини

У Дрогобичі прийматиме перший заступник прокурора області

У середу, 26 жовтня 2016 р. перший заступник прокурора Львівської області Подубинський Богдан Володимирович здійснюватиме особистий прийом громадян у м. Дрогобичі з 14.30 до 17.00 за адресою: м. Дрогобич, вул. Шевченка, 29. Попередній запис проводиться Дрогобицькою місцевою прокуратурою за адресою: м. Дрогобич, вул. Шевченка, 29, тел. – (03244) 3-52-33.

Профільна комісія облради підтримала ідею «Великого Трускавця»

Сьогодні, 24 жовтня, у Львові відбулося засідання профільної комісії Львівської обласної ради, на якому обговорювався проект адміністративно-територіальної реформи в Дрогобицькому районі. Від Трускавця були присутні міський голова Андрій Кульчинський, заступник міського голови та депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький та кілька депутатів міської ради. Після обговорень проект перспективного плану Трускавецької об'єднаної громади (Трускавець, Модричі, Станеля, Уличне, Доброгостів, Орів, Зимівки, Бистрий) було підтримано.

Не витерпів лихої долі

Сьогодні, 24 жовтня, заявив про своє бажання залишити займану посаду начальник відділу охорони здоров`я Дрогобицької міської ради Андрій Шевкенич. Про це інформує наше власне джерело. Офіційну заяву про звільнення за власним бажанням Андрій Шевкенич подав гонорово – на оперативній нараді в Ратуші. Причину цього кроку чиновник не пояснив, хоча не виключено, що звільнення пов’язано з тим жахіттям, яке може розпочатися в медичній сфері Дрогобича вже найближчим часом. Очевидно, Андрій Шевкенич не бажає ввійти в історію Дрогобича як керівник медичної галузі, за урядування якого закривалися лікарні і медичні працівники масово втрачали роботу…

Хатній злодій

У Трускавецьке відділення поліції з письмовою заявою звернулася місцева мешканка про те, що з її квартири викрадено срібні вироби та праску німецького виробництва. Про це поліція інформує на своїй сторінці в мережі Фейсбук. В ході проведення перевірки працівниками поліції було встановлено, що крадіжку вчинив рідний брат потерпілої, який в скоєному злочині зізнався. Частину викрадених срібних виробів вилучено, проводяться заходи по встановленню місця знаходження інших речових доказів.

В Уличному реконструювали пам’ятник Шевченку

В Уличному до 25-річчя відкриття реконструювали пам’ятник Т. Шевченку. Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА. Урочистості пройшли в неділю, 23 жовтня, освячення відновленого пам’ятника провів місцевий парох о. Петро Сливка.

Вшанувати великого Кобзаря приїхали депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, керівник відділу культури та туризму Дрогобицької райдержадміністрації Надія Козар, депутат Дрогобицької районної ради Михайло Галик, священики, мешканці села.

Сільський голова Святослав Стефанків у своєму виступі подякував усім, хто брав участь у реконструкції пам’ятника та висловив сподівання, що він стане символом віри в перемогу та зародження нових ідей. Учні Уличненської школи та сільський хор «Підкарпаття» своїми виступами створили справжню атмосферу свята.

XVI Міжнародний економічний форум знову пройде у Львові

"Львівщина – фабрика Європи" – таку назву матиме XVI Міжнародний економічний форум, який 3-4 листопада відбудеться у Львові. Захід планують відвідати близько 1 тисячі учасників, серед яких керівництво держави та області, іноземні інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, бізнес-асоціації та банків.

Цього року Форум пройде під патронатом Президента України. Ключові спікери Форуму: Президент України Петро Порошенко, Перший Віце-прем`єр міністр України Степан Кубів, Голова Львівської ОДА Олег Синютка, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Міністр аграрної політики Тарас Кутовий, Голова Укрзалізниці Войцех Бальчун та український менеджер-економіст Павло Шеремета. Від 24 жовтня розпочато акредитація на Форум для ЗМІ.

У 2009-2011 роках Міжнародний економічний форум проходив у Трускавці, що сприяло популяризації курорту. Та згодом Форум повернувся до Львова, організатори не пояснювали, чим Трускавець їм не підходить. Жаль…

Детальніше із програмою Форуму можна ознайомитись на сайті https://ief.com.ua

Власна інформація

Герої не вмирають!

«Сидячи вдома на зручній канапі думала, чи варто пертися невідомо куди, в якесь маловідоме село, на відкриття пам`ятника? За вікном затяжний дощ... І хоча синоптики прогнозують, що буде без опадів, їхати не хотілося. «Ні, не їду...», - відповідаю на черговий дзвінок – прихворіла... А й справді, не хочу, все більше мене гнітить думка: «Досить, пора заспокоїтись...». "Ти сильна! І в разі чого ти знаєш, що робити!..." - виринає із глибини підсвідомості голос Андрія... "Я сильна", говорю собі і стан нездужання, нудьги і загальної меланхолії, пов'язаної зі сльотою, сірістю, проходить. Він спонукає мене до дії...».

Так описує свої сумніви Наталія Дигдалович, дружина Героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича, який загинув у Києві на Інститутській 20 лютого 2014 р. Маловідоме село, про яке згадує пані Наталія – це село Колпець. Саме тут у неділю, 23 жовтня, відбулося урочисте відкриття пам`ятника Героям Небесної Сотні.

Дивно, бо в жодному з сусідніх міст – Дрогобичі, Бориславі, Трускавці – такого монументу немає. А в цьому селі, яке адміністративно підпорядковується Стебницькій міській раді, такий пам’ятник постав. Завдяки активній позиції всієї колпецької громади, завдяки майданівцю Василеві Амельченку, завдяки розумінню людей, що Герої Небесної Сотні вартують гідного вшанування. Своїми грудьми вони тоді, в лютому 2014, захистили Україну – так, як захищають її сьогодні воїни АТО.

Село Колпець. На горбочку – церква Введення в храм Пресвятої Богородиці. Неділя. 9 година – утреня, 10 – Служба Божа. Після Святої Літургії розпочинаються урочистості відкриття пам`ятника Героям Небесної Сотні, тривають вони з 12.30 до 16.00. Хтось скаже – задовго, забагато. Ні! Не буває забагато часу, приділеного нашим героям. Вони ж бо відклали все і поїхали на Майдан. Поїхали за покликом серця, знаючи, що можуть не повернутися…

Василь Амельченко з Колпця вже був зарахований до померлих. Рана, яку отримав на Майдані, не вселяла оптимізму. «Ще один наш загинув» - говорили в Трускавці, Стебнику, Дрогобичі, в соцмережах люди висловлювали співчуття родині.

На щастя, Василь вижив. Вижив, щоб стати зовсім іншим, стати новою людиною. Він допомагає тим з майданівців, хто залишився живим, але отримав каліцтва різного ступеню, допомагає родичам загиблих Героїв. І не забуває про мертвих. Пам`ятний знак у Колпці – його ідея, підтримана друзями з різних куточків України і всією громадою Колпця. Всією, бо на пальцях можна перелічити тих, хто взагалі не доклався до спорудження монументу.

Грає військовий оркестр з Дрогобича. Майорять жовто-сині та червоно-чорні прапори, тріпоче вітер церковні хоругви та листя на деревах. Почесну варту несуть пластуни та сивочолі бійці УПА. Восьмеро священиків освячують хрест-монумент, під яким написи – згадка про всіх Героїв Небесної Сотні. Сумно лине над Колпцем «Плине кача по Тисині», голос ведучої з тремтінням вимовляє прізвища наших земляків, які загинули. Загинули на Майдані, в АТО, і вдома – від отриманих травм. Ігор Борис, Ігор Дідач, Дмитро Лесешак, Михайло Фарима, Сергій Шевчук, Артур Гулик, Степан Бродяк, Андрій Шіхт, Тарас Зозуля, Іван Габчак і це далеко не повний перелік… Люди плачуть, витирають очі і схлипують. Це ж наші брати, сусіди, друзі, їх так нагло, несподівано забрала смерть.

Орда. Чорна орда. Раптово насунула вона на Україну і наче вороння шукає собі поживу. Не кожен може в ці складні часи стати білою, світлою вороною, стати не таким, як усі, не дивитися на інших, а йти. Йти, бо треба. Бо кличе Україна. Бо треба захищати дітей, дружину, рідне місто чи село.

Отець-капелан Тарас Коцюба знає, що говорить. Не один раз на фронті, під ворожими обстрілами він потішав хлопців, допомагав віднайти сенс життя, не впасти в зневіру, не скотитися до відчаю. А кулі свистіли, обираючи нові і нові жертви. А матері, дружини, діти плакали, рвучи на собі волосся і кидаючи в небо одвічне «Чому?!!!».

Із-за хмар визирає сонце і висушує сльози людей, присутніх на освяченні та віче. Стихає вітер і прислухається до слів майданівця Романа Тітика з Ходорова. Чому коли почалися обстріли, раптово щезли всі політики? Де вони поділися? Де була «трійка», «куля в лоб», чому їх не було видно? А снайпери косили хлопців як недостигле жито, кров фарбувала лютий-2014 у брунатний колір, колір смерті.

Василь Голоднюк приїхав змінити свого сина Устима, але не встиг. Не схотів син залишати Майдан в найгарячіші дні, загинув. Андрій Павленко залишився живим тільки тому, що його прикрив собою інший майданівець, зовсім незнайомий чоловік. А в школі на Вінниччині діти чекали свого вчителя фізики, та так і не дочекалися…

Калейдоскопом миготять спогади, небо знову засуває хмарами, а сонце не спішить висушувати сльози. Хай плачуть, бо так треба. Сльози очищують душу і спонукають до молитви. Молитва зрушує гори і те, що народ молиться за мир, не може залишитися без відповіді. Як не залишиться непокаране зло – і там, в Кремлі та на Сході, і тут, зло зрадників, запроданців, аферистів та користолюбців.

На підвищення-сцену виходять родичі Героїв Майдану: батьки, брати, сестри, дружини, діти тих, хто навіки залишиться в історії України та світу під іменем Небесної Сотні. До Колпця, якого немає навіть на карті України, прибуло їх біля чотирьох десятків. Родина Майдану. Велика Родина, об`єднана кров`ю близьких, їх смертями…

У концертній програмі, яку можна назвати символічним реквіємом загиблим Героям, виступили бард та волонтер Лілія Кобільник, співачка Оксана Вінницька, дует «Кулі» (Максим Перев`язко та Зеновій Медюх), співак Ярек, ансамбль «Стебничаночка», тріо бандуристок Дрогобицького музичного училища, вихованці Стебницької музичної школи та Стебницького Народного дому, діти із Колпця. Ведучі Ярослав Баран та Олександра Возняк вміло режисерували та доповнювали своїми виступами концерт, який перетворився на справжню маніфестацію духу. Немов одна велика родина стояв Колпець, стояли гості з різних куточків України, стояли артисти, воїни, священики, волонтери, організатори урочистостей.

Короткий осінній день. Ще тільки полудень, а тут вже й вечір. Кружляє листя, падає на землю, непомітно вкрадаються сутінки й крадуть залишки і так короткого дня. Та осінній день 23 жовтня не був коротким – він наче розтягнувся у просторі та часі, щоб кожне ім`я Героя Небесної Сотні було прочитане, пом`януте, прославлене. Сутінки відступили перед полум`ям лампадок, які засвітили біля хреста-монументу у Колпці небайдужі. Поки є небайдужі українці – доти буде Україна…

…А Сотню вже зустріли небеса...

І нині Сотню вшанували люди.

Нехай горить же пам'яті свіча,

Як промінь з неба, що іде між люди...

Володимир Ключак

Співпраця триває, вже є результати в галузі освіти

/Візит делегації з Сяноцького повіту Польщі 21-22 жовтня 2016 року/

Продовжується співпраця в рамках міжнародної чотиристоронньої Угоди між курортним містом Трускавець, Старосамбірським районом, Сяноцьким повітом (Польща) та польським курортом Риманув-Здруй, яка була підписана 5 травня 2016 року.

Модератором підписання угоди тоді виступила ГО «Європейська інтеграція України», яка зараз активно працює над створенням туристично-економічного кластеру на зазначеному чотиристоронньому векторі. Приємно, що ця угода має не тільки декларативний характер, які часто мають домовленості такого плану, а має вже цілком значні практичні здобутки і напрацювання. Одним із таких здобутків став візит до України директорів польських шкіл Сяноцького повіту з Польщі на чолі з віце-старостою цього повіту Вацлавом Кравчиком. Візит забезпечував голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

Спочатку делегація відвідала вище професійне училище №19 міста Дрогобича. Це один із найпотужніших і найкращих навчальних професійних закладів Львівщини, з яким ГО «Європейська інтеграція України» підписала договір про партнерство та співпрацю у вересні цього року. Директор училища Володимир Маринкевич ознайомив польських гостей з навчально-виробничою базою, а учні закладу організували невеличкий концерт. Директор Дрогобицького ВПУ №19 Володимир Маринкевич та директор подібної школи з Сянока Ельжбєта Кокошка попередньо домовились про подальшу співпрацю та участь у спільних проектах.

В подальшому гості переїхали до Трускавця, де побували на чудовій виставі в дельфінарії «Оскар», після якої директор Трускавецького туристично-інформаційного центру Олександр Боднар провів змістовну екскурсію оздоровницею. Гості з Польщі були приємно здивовані тими позитивними змінами, грандіозним будівництвом і реконструкцією доріг, тротуарів та деяких закладів, які відбуваються в Трускавці.

Цього ж дня відбулась зустріч з мером міста Андрієм Кульчинським, який розповів про подальші плани розвитку Трускавця, а також попередньо домовився з віце-старостою Сяноцького повіту Вацлавом Кравчиком про участь в конкретних транскордонних проектах.

Наступного дня, 22 жовтня, гості з Сяноцького повіту відвідали Міжнародну клініку відновного лікування професора Козявкіна, де ознайомились з унікальною методикою лікування і реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Ознайомлювали з клінікою та розповідали про методику лікування лікар Михайло Гордієвич та заступник директора клініки Степан Гордієвич.

Сказати, що гості були вражені рівнем клініки і результатами лікування – це не сказати нічого! Як зауважив директор одного із закладів для неповносправних дітей з Сянока пан Роберт, статистика показує зростання кількості дітей із специфічними розумовими захворюваннями, церебральним паралічем та аутизмом в Польщі. Для поляків також є дуже актуальним питання лікування та адаптації таких дітей і приємно, що такі унікальні та ефективні методики існують в безпосередній близькості від Сянока – в Трускавці.

В подальшому гостей супроводжував виконуючий обов’язки начальника відділу освіти міста Трускавця Орест Лобик, який ознайомив польську делегацію з гімназією №2 та комплексом «Спортовець». Директори цих закладів та викладацький колектив в дружній та неформальній обстановці мали можливість поспілкуватись зі своїми колегами з Польщі, обговорити спільні проблеми та поділитись досягненнями. Спілкування було дуже щирим та невимушеним.

На завершення перебування в Трускавці гості з Польщі подякували меру міста Андрію Кульчинському за грандіозний прийом та змістовну програму, а віце-староста Вацлав Кравчик запросив в найближчий час делегацію освітян Трускавця відвідати з візитом місто Сянок.

По дорозі до Польщі делегація на запрошення голови правління ГО «Європейська інтеграція України» заїхала до Старого Самбора, оглянула центр міста та почула розповідь про історію і сучасні зміни, які відбуваються в цьому місті.

Підводячи підсумки цього візиту, хочеться відмітити дійсно непідробне захоплення Україною, Трускавцем, Старим Самбором зі сторони польських гостей. Всі вони відмітили позитивні зміни, які попри труднощі та війну відбуваються в нашій країні. Особливо всі були зачаровані Трускавцем, тою грандіозною розбудовою, яка триває в місті-курорті, а також мером міста Андрієм Кульчинським та його доступністю, щирістю і відкритістю. Приємно також, що цей візит має чітко визначені результати хоча б в тому плані, що є початком конкретної співпраці трускавецьких і сяноцьких освітян.

Степан ГнатківСоздан 24 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником