Трускавецький вісник № 178 (1319) від 25 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 178 (1319) від 25 жовтня 2016 р.

25.10.2016У номері: Україна єдина; Інформує податкова; Короткі новини регіону; Оголошення.

Короткі новини

Розпочався візит польської делегації до Трускавця

Сьогодні, 25 жовтня, розпочався візит делегації журналістів та представників туристичної галузі з Республіки Польща до Трускавця. Подія проходить в рамках візиту польської делегації на Львівщину 24-28 жовтня. Серед журналістів – представники відомих польських видань «Gazeta Wyborcza», «ABC Polska» «Bauer», «Życie na goraco», «Retro», польського представництва «National Geografic», телекомпанії «TVP Rzeszów» та інших. Приїхала до Трускавця і керівник Фонду прикордонного центру науки та розвитку «Perła Galicji», координатор Перемишльського туристичного кластеру Рената Стефаняк.

У програмі перебування представників ЗМІ та туристичної індустрії Польщі у Трускавці – зустріч з міським головою Андрієм Кульчинським, екскурсії, візит в дельфінарій та Міжнародну клініку відновного лікування професора В. Козявкіна, оглядини ряду вілл, готелів та санаторіїв, зокрема готельно-курортного комплексу «Карпати».

Представник посольства США проведе тренінг у Дрогобичі

У вівторок, 1 листопада, в Дрогобичі представник посольства США Кріс Маріон проведе тренінг. Про це інформує комунальна установа «Інститут міста Дрогобича», що реалізує проект з реставрації стінописів дрогобицької церкви св. Юра. Церква є пам’яткою архітектури XV- XVІ ст. та знаходиться в списку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО. Проект з реставрації стінопису здійснюється за кошти посольського фонду США зі збереження культурної спадщини.

Отже, в рамках реалізації цього проекту 29 жовтня – 2 листопада відбудеться візит представника посольства США та консультанта з пожежної безпеки об’єктів історичної та культурної спадщини зі США Кріса Маріона (Marrion Fire & Risk Consulting PE, LLC).

Кріс Маріон – відомий спеціаліст з пожежної безпеки. Серед об’єктів, на яких він працював – статуя Свободи у Нью-Йорку, собор Св. Патріка в Нью-Йорку, монастир Амарбаясгалант в Монголії, Президентський палац в Індії та багато інших. В рамках свого візиту Кріс Маріон проведе тренінг з організації пожежного захисту об’єктів історичної та культурної спадщини Дрогобиччини для працівників музейної справи, спеціалістів з охорони культурної спадщини, пожежників та всіх, хто дотичний до збереження культурних пам’яток.

Тренінг відбудеться 1 листопада о 14.30 в приміщенні Дрогобицької міської ради (каб. 31). Організатори тренінгу просять просимо підтвердити свою участь в ньому електронним листом, для реєстрації потрібно подати прізвище, ім`я та по-батькові учасника тренінгу, посаду та організацію, яку представляє учасник тренінгу.

Електронна пошта, на яку потрібно направляти підтвердження участі у тренінгу: yatskiv@gmail.com

Депутат ухиляється від сплати податків

Як інформує наше власне джерело, 12 жовтня цього року податкова інспекція оштрафувала таксиста за ухилення від сплати податків. Порушником виявився депутат Трускавецької міської ради.

Працівники податкової спіймали депутата-таксиста «на гарячому», коли той взяв плату за проїзд у своєму таксі та попрощався з клієнтом. Для податківців цей факт підтвердив підозру, що пан депутат веде підприємницьку діяльність, отримує прибуток, однак податки не платить.

Підприємець, який знаходяться на загальній системі оподаткування, повинен вести облік наданих послуг та прибутків і сплачувати відповідний податок. Не сплачуючи податки, підприємці практично крадуть гроші з бюджету міста, які повинні йти на соціальні виплати.

Незрозуміло, чому до такого докотився депутат, який мав би власним прикладом показувати, що бюджет міста треба наповнювати. Ухиляння від сплати податків – не лише ганьба, а й порушення закону. Одного знаменитого гангстера в США в тюрму посадили не за його розбої, а за … ухиляння від сплати податків.

На даний час триває перевірка інформації, що горе-депутат має кількох «своїх» таксистів-неплатників, яких він «дахує», вимахуючи своїм депутатським мандатом. Якщо інформація підтвердиться, то «таксистом» без ліцензії займуться комісія з питань регламенту та депутатської етики, а також правоохоронні органи.

Власна інформація

У Трускавці збільшилася кількість крадіжок

На понеділковій оперативній нараді 24 жовтня очільник Трускавця Андрій Кульчинський розповів, що вкрай стурбований ситуацією, котра негативно відбивається на репутації курорту. Збентежила міського голову Трускавця чимала кількість повідомлень про крадіжки. При цьому левова частка інформації про скоєні правопорушення надходить не з офіційних джерел місцевого відділу поліції, а через соцмережі, що досить суттєво шкодить іміджу Трускавця.

Щоб з’ясувати у чому причина, мер звернувся до представника Трускавецького міського відділу ГУ МВС. І, як з’ясувалося в ході розмови, причиною такого сплеску активності місцевого криміналітету є недоукомплектування місцевого підрозділу. Станом на сьогодні, там вже є 16 вакансій, крім того частина з поліціантів знаходиться на лікарняних. Відтак сьогодні патрулювати місто практично немає кому. При цьому представник поліції додав, що така ситуація властива багатьом іншим містам країни.

Однак міський голова зауважив, що ситуація в інших містах його не цікавить, позаяк спокій і безпека саме у курортному Трускавці мають бути понад усе. Тож він запропонував звернутися з відповідним листом-проханням до очільника обласного управління, аби той негайно втрутився в ситуацію. Ще один із варіантів, котрий дає можливість вплинути на рівень безпеки – допомога бійців Нацгвардії.

Крім того, зі слів представника місцевого відділу, одним із «популярних» у місті видів злочину є крадіжки з автомобілів. Нині вони очолюють рейтинг правопорушень. Тож він звернувся до керівників та представників ЗМІ з проханням донести до містян та гостей курорту інформацію про ймовірність пошкодження авто через наявність у салоні більш-менш цінник речей, таких як телефони, сумки тощо. В таких випадках шкода від крадіжки може бути значно меншою від витрат на ремонт автомобіля.

ТрускавецьІнфо

У Дрогобичі рішення міськвиконкому прийматимуть поіменним голосуванням

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради прийняв рішення «Про затвердження змін до регламенту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради», у якому йдеться про те, усі подальші рішення виконкому прийматимуться шляхом поіменного голосування членів виконкому з протокольною формою фіксації цього голосування.

Як повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Дрогобицької міської ради, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба, уже з наступного засідання міськвиконкому усі рішення прийматимуться шляхом відкритого поіменного голосування, – передає власкор IA ZIK.

ЗІК

Прокурор Львівської області перевірив умови утримання в’язнів у Дрогобицькій виправній колонії

Прокурор Львівської області Юрій Квятківський 20 жовтня проінспектував Дрогобицьку виправну колонію №40 та здійснив прийом засуджених, які відбувають покарання у цій установі.

Так, до прокурора звернулись троє в’язнів, яких цікавили питання виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зарахування строку попереднього ув’язнення у термін покарання та незаконного засудження.

Усім в’язням надано вичерпні відповіді на їх звернення та роз’яснено вимоги чинного законодавства

Крім цього, під час візиту Юрій Квятківський перевірив дотримання прав засуджених на належне матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення, ознайомився з організацією роботи колонії, дотриманням режимних вимог, законодавства з питань оплати та охорони праці.

Принагідно зазначимо, що за результатами проведеної в жовтні цього року перевірки у вказаній колонії, прокуратурою області виявлено факт неправомірного поміщення та утримання засудженого в боксі №1 дисциплінарного ізолятора, який не пристосований для тримання в’язнів.

За наведеним фактом УДПтС України у Львівській області доручено провести службову перевірку, а діяльність вказаного боксу призупинено.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Екс-посадовця Львівської ОДА притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення

Апеляційний суд Львівської області погодився із позицією прокуратури Львівської області та залишив без змін постанову суду першої інстанції в частині визнання винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП, колишнього посадовця Львівської обласної державної адміністрації.

Останній, перебуваючи на керівній посаді – заступника начальника одного з управлінь ЛОДА, займався також оплачуваною підприємницькою діяльністю, що суперечить вимогам антикорупційного законодавства.

Відтак, судом на правопорушника накладено штраф та конфісковано винагороду за роботу за сумісництвом у сумі майже 100 тис грн на користь держави.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Діти з Авдіївки й Станиці Луганської взяли участь в таборі «Україна єдина»

13-20 жовтня у м. Трускавець відбувся відпочинково-патріотичний табір «Україна єдина» для молоді шкільного віку із зони воєнних дій на сході України: Авдіївки та Станиці Луганської. Цей проект вдалось реалізувати завдяки спільним зусиллям волонтерів, духовенства та програмі національних обмінів.

- Такі табори, наповнені духовними, мистецькими, спортивними подіями, покликані забезпечити атмосферу реабілітації для дітей із зони війни, — сказав у коментарі прес-службі єпархії військовий капелан о. Тарас Коцюба.

- Ми бажаємо згуртувати молодих лідерів зі Сходу України, щоб згодом вони на місцях допомагали своїм одноліткам повертатись до мирного життя, — додав священик.

Духовний терапевтичний вплив табору став очевидним у перші ж дні. Виявилось, що один хлопчина боявся знаходитись в людних місцях. У розпал бойових дій, коли в село входили бойові підрозділи, він пережив стрес. Тому чувся безпечно лише в колі родини. Однак як тільки минули перші дні табору, сповнені цікавих зустрічей, безпосереднього спілкування, цей хлопець віднайшов душевну рівновагу.

Дозвілля таборян було на різний смак. Культурно-історичні особливості західного краю діти пізнавали завдяки розповідям краєзнавців під час екскурсій Трускавцем, Дрогобичом і Львовом. Своєрідним продовженням стала подорож карпатськими схилами поблизу Східниці.

Новий досвід як також і багато позитивних емоцій школярі отримали під час майстер-класу з шоколаду та ліпленням вареників. Разом з дітьми з Підбузької академії мистецтв таборяни вчились малювати картини. У дрогобицькій типографії «Коло» школярі спостерігали, як друкуються книги. Понад дві години тривав радіоефір на «Твоє радіо». Діти передавали вітання своїм рідним з Авдіївки і Станиці Луганської, розповідали про свої вподобання — яку музику слухають, які фільми переглядають — ділились мріями на майбутнє.

14 жовтня на парафії Покрови Пресвятої Богородиці у Трускавці школярі представили власну концертну програму. У знак вдячності о. Володимир Боднарчук вручив їм пам’ятні подарунки. Того ж дня діти поспілкувались з владикою Ярославом, єпископом Самбірсько-Дрогобицьким.

У найближчих планах організаторів табору «Україна єдина» запросити дітей з зони воєнних дій на сході України до Трускавця взимку, щоб в атмосфері давніх традицій вони могли відсвяткувати Різдво Христове. Відтак після завершення різдвяних свят діти організовуватимуть свято коляди в себе вдома. Підтримати їх разом із творчим колективом на Схід України вирушать волонтери.

Організатори табору висловлюють подяку всім, хто підтримав згадану ініціативу. Зокрема це волонтери «Дрогобиччина SOS допомога Армії», священики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та священик-капелан з Наварії (Італія) о. Юрій Іванюта, викладачі й учні Підбузької Малої академії мистецтв, Дрогобицької загальноосвітньої школи № 1, Дрогобицького державного музичного училища, дрогобицькі та львівські пластуни, а також багато інших людей доброї волі. Серед яких хочеться виділити працівників меденицького зоопарку «Лімпопо», трускавецького дельфінарію «Оскар», трускавецького кінотеатру «Злата», ДЮСК «Спортовець» та санаторію «Молдова» у м. Трускавці, ресторанів «Віденська кав’ярня» у Львові, «Пастель» у Дрогобичі та «Вілла Ігнатьєва» у Східниці, друзів з громадської організації «Права Молодь» у Дрогобичі та підприємця-перевізника Йосипа Дяківа. Щира подяка Світлані та Олегу Жукам, які організували екстремальну поїздку карпатськими горами, а також ведучому «Твоє Радіо 101.4 FM» Ігорю Дьорці.

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, фото Марти Походжай

Запитуйте – відповідаємо!

На запитання, з якими зверталися платники податків на “гарячу лінію” 21 жовтня відповідав завідувач сектору обліку платежів та зведеної звітності Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Дмитрів Володимир Зеновійович.

- Чи може фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування подавати звітність в електронному вигляді?

- Через функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (сabinet.sts.gov.ua) платники податків мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовۥязкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І і ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

- податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку(податковий розрахунок за ф. № 1ДФ);

- звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів або в кабінеті 102 Дрогобицької ОДПІ, вул. Шевченка,9 м. Дрогобич.

- В які терміни подається повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням СГД – фізичною особою?

- Відповідно до п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1127 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Порядок), повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (додаток 11 Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, в тому числі і фізичними особами – підприємцями.

У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою N 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи.

Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу (https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html)

- Чи зобов’язані працівники контролюючих органів інформувати платників податків про зміни в законодавстві з питань оподаткування або подання звітності?

- Згідно з п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України якщо в результаті запровадження нового податку або змін правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності. Після внесення змін до нормативно-правових актів з питань оподаткування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, повинен здійснити заходи, пов’язані з оприлюдненням та застосуванням таких змін. Відповідно до п.п. 77, 78 п. 4 Положення про Державну фіскальну службу України, Державна фіскальна служба України формує інформаційну політику ДФС, її територіальних органів та оприлюднює на єдиному веб-порталі та в офіційному друкованому виданні ДФС (“Вісник. Право знати все про податки і збори”) акти та інші офіційні документи з питань, що належать до її компетенції.

Таким чином, ДФС відповідно до покладених на неї завдань забезпечує оприлюднення актів та інших офіційних документів з питань, що належать до її компетенції.

- Де на офіційному веб-порталі ДФС можна знайти інформацію щодо даних реєстру платників ПДВ?

- Електронний сервіс «Дані реєстру платників ПДВ» розміщений у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (www.sfs.gov.ua).

- Чи може контролюючий орган надати фізичній особі довідку про те, що така особа не зареєстрована як підприємець?

- Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги») адміністративна послуга-результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону. Суб’єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб’єктом надання є посадова особа, - органом, якому вона підпорядковується. Наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 № 7 «Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг» встановлено тимчасовий перелік адміністративних послуг, що надаються ДФС та її територіальними органами, до якого не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця. Водночас з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Забезпечення ведення ЄДР та надання відомостей з нього належить до повноважень суб’єктів державної реєстрації.

Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за адресою: https://usr.minjust.gov.ua

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Оголошення

Готельний комплекс «Оскар» у Трускавці оголошує про вакантні посади змінного кухаря гарячого цеху, офіціанта, прибиральниці. Адміністрація гарантує пристойну зарплату, належні умови праці та соціальний захист. Звертатись до адміністратора рецепції. Адреса підприємства: м. Трускавець, провулок Тихий, 7 (в районі залізничного вокзалу).Создан 25 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником