Трускавецький вісник № 179 (1320) від 26 жовтня 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 179 (1320) від 26 жовтня 2016 р.

26.10.2016У номері: Інтерв’ю з Віктором Пицівим та Олександром Закутним; Інформують бібліотеки; Короткі новини регіону.

Короткі новини

В Бориславі – новий керівник податкової

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, вчора, 25 жовтня, відбулося представлення виконуючого обов’язки заступника начальника-начальника Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ Павла Анатолійовича Хохуна. Відповідний наказ Державної фіскальної служби України від 18 жовтня 2016 року зачитав перший заступник начальника Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Андрій Петрович Стецюк. Міський голова Борислава Ігор Яворський привітав нового керівника з призначенням на відповідальну посаду та наголосив, що головним завданням сьогодення є наповнення бюджетів усіх рівнів, успішність виконання якого може бути забезпечено тільки завдяки тісній співпраці між Бориславською міською радою та Бориславським відділення Дрогобицької ОДПІ.

Власна інформація

ДАБІ виявила самочинне будівництво у Дрогобичі

Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області виявлено незаконне будівництво у м. Дрогобич.

Під час перевірки об’єкту «Реконструкція нежитлової будівлі автовокзалу з надбудовою мансардного поверху» по вул. Стрийська, 258/3 було встановлено, що будівельні роботи розпочато без відповідних дозвільних документів.

За дане правопорушення замовнику будівництва видано припис про зупинення виконання будівельних робіт та накладено штраф на суму 130 500 грн.

Загалом в січні-вересні 2016 р. Держархбудінспекція здійснила більше 18 тис. планових та позапланових перевірок об’єктів будівництва та на 5,8 тис. об’єктах виявила порушення містобудівного законодавства, що на 20% більше ніж за аналогічний період минулого року. Порушників оштрафовано на загальну суму 205,8 млн. грн.

Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції України

Рік при владі

25 жовтня 2015 року відбулися вибори до місцевих рад. Влада у Трускавці помінялася кардинально – новий мер, оновлений депутатський корпус. Що ж змінилося для простих людей? Що добре робить Андрій Кульчинський та його команда, а за що мера треба покритикувати? На ці теми спілкуємося з відомим у Трускавці громадським діячем Віктором Пицівим.

- Пане Вікторе, зміни на краще у Трускавці видно неозброєним оком. Ремонтуються дороги, йде промоція курорту, замість занепаду – розквіт, місто перетворюється в сад. А Ви й далі хочете критикувати голову та його команду…

- Рік при владі можна охарактеризувати двома реченнями – рік невиконаних обіцянок і власного піару. Хоча в діяльності Андрія Кульчинського пересічний житель Трускавця бачить багато позитивного. Хтось каже – ремонтуються дороги, упорядковується так званий громадський простір, встановлюються дитячі майданчики, налагоджено діяльність комунальних підприємств. Це все, що відноситься до функціонування міської господарки. Ясно, що це великий плюс.

В Трускавці за літо ніби збільшилася кількість відпочивальників. З травня по серпень Трускавець був заповнений в середньому на 80% своїх можливостей. Відбувся цілий ряд цікавих зустрічей міського голови з головами міст-побратимів Польщі, поїздки в Ізраїль, Молдову, Азербайджан. Але за всім цим стоїть не тільки міський голова, але стоять люди, які організували ці поїздки. Цей здобуток – завдяки власній харизмі, вмінні працювати на публіку. Тут у нього цього не забереш, це йому дано від Бога.

Але є великий мінус. Не виконана ні одна обіцянка міського голови, обіцянки, з якими він ішов на вибори.

Перше – відновлення Дептаку. Пройшов рік. За рік перебування при владі в цьому питанні нема ніякого руху. Хочеться нагадати Андрію Богдановичу: «Ви обіцяли, що Дептак буде відновлено! Чи обіцянка – цяцянка?».

Друге – Трускавець так і не вирішив питання водопостачання. Трускавецький водоканал і надалі збитковий. Ще навесні міський голова обіцяв, що це підприємство буде реорганізоване в комунальне. Що ж, слово не горобець, випустив – не злапаєш? Чи все це так, бла-бла?

Що стосується діяльності так званого спільного з ПрАТом комунального підприємства ГГРЕС, то згідно угоди між ПрАТом і міською радою, підписаною ще в кінці минулого року, до кінця липня це підприємство повинно було бути організовано. Одна зі сторін навіть обіцяла 700 тисяч гривень на реконструкцію бювету. Запитання – так хто кого обдурив? ПрАТ місто, чи влада громаду?

- Все пізнається в порівнянні. Той жах, який був у Трускавці в 2010-2014 роках, нарешті закінчився. Почалася нова епоха. Невже Ви хочете, щоб за рік часу були виправлені помилки, яких допускалися протягом значно довшого періоду?

- Ти тільки тоді розумієш, що таке справжнє щастя, коли загубиш. Тому що коли ти загубив, у тебе є з чим порівняти.

2010-2014 роки я б не назвав жахом. При всій моїй нелюбові до «козирної» команди, Козир був більшим патріотом міста, ніж теперішній мер. Так, метод правління «козирної» команди був простий – розділяй і владарюй. Попередній мер не слухав людей, за що й поплатився – третій на виборах. Теперішній також не чує людей і діє та приймає рішення як керівник комунального підприємства, керівник, який звик все життя витрачати бюджетні кошти.

Напевно таке поняття як заробити кошти чесною працею для теперішньої влади є незрозумілим. Потратити – так, точніше освоїти.

Найцікавіше, що в цьому Кульчинський не винен, винне його оточення. Але він собі його вибрав. І він є таким, яким він є. Приймає рішення сам і пробує нав’язати своє рішення громаді міста. Це найбільша помилка, яка тільки можлива.

- Дозвольте з Вами не погодитись. Головні рішення все-таки приймає колегіальний орган – міська рада. Із 8 політичних сил 6-7 мера підтримують, проходить відкрите поіменне голосування, так що не можна всю відповідальність покладати на одного міського голову…

- Основний вплив на прийняття рішень в Трускавецькій міській раді має «Самопоміч».

Тримаю в руках «Довідник трускавчанина» від об`єднання «Самопоміч», з яким «Самопоміч» і Андрій Кульчинський йшли на вибори. Не буду читати маніфест «Самопомочі», зупинюся на ідеології партії: «Будь собою. Співпрацюй з іншими. Допомагай тим, хто потребує. В єдності – сила!».

Щодо першого, то Кульчинський є такий, який він є. Щодо співпраці з іншими, то він співпрацює з усіма за принципом «Дай за дай!». Ні одне рішення в раді не голосується просто так. Взамін хтось щось отримує. Депутати на окрузі отримують позитивне рішення по перекритті даху чи ремонту електромережі тощо. За них же ж голосували виборці, а виборцям це подобається. Але взамін політичні партії інколи приймають рішення, які суперечать здоровому глузду.

А як щодо допомоги тим, хто потребує? Так, в соціальній сфері зроблено дуже багато. Тут ніяких докорів в сторону міського голови і партії «Самопоміч» немає.

Але в діяльності партії «Самопоміч» є ще такі слова: «Тільки через живий зв'язок з людьми зможемо розвивати свої думки і дії». Інколи (і то в більшості) дії міського голови Трускавця розходяться з думкою Трускавецької громади.

Міський голова так і не зрозумів, що частина людей його любить, частина людей його просто ненавидить, бо має інші уподобання, інших лідерів. Але він міський голова і для тих, хто його любить, і для тих, хто його критикує.

- А себе Ви до якої категорії відносите – тих, хто любить мера, чи ненавидить?

- Відповім словами Андрія Кульчинського – мою критику він назвав конструктивною. Хоча я йому не ворог.

- Ви з мером маєте протилежні думки щодо формату Трускавецької ОТГ. Відомо, що Ви виступаєте проти об`єднання Трускавця з Оровом, Доброгостовим, Уличним. Чому?

- Колись, на початку ХХ століття вважали, що курортні поселення розвиваються швидше, ніж просте поселення з різницею на 30 років. В розвитку інфраструктури, логістики, можливо рівня життя. Курорт повинен залишатися курортом. Його площа може бути збільшена не більше, ніж вдвічі. Якщо проходить об`єднання територій і до меншої території приєднують більшу, то це приводить до краху, наносить велику шкоду суспільству, шкодить жителям, шкодить розвитку курорту та його матеріально-технічної бази.

Я з повагою відношуся до жителів навколишніх сіл, але стверджувати, що від приєднання до Трускавця виграють всі, це неправильно. Виграють всі, крім жителів Трускавця.

Це мені нагадує таку притчу про багача, що зійшов з розуму і за гроші, які йому не належать, пообіцяв утримувати своїх сусідів. Пообіцяв – і забув.

Я люблю Трускавець, тут поховані мої предки, тут я народився, виріс, закінчив середню школу. Так, я патріот Трускавця, де б я не був, моє серце завжди тут.

- Тому Ви хочете, щоб Трускавець був замкнутим у межах окружної дороги? Так він же задушиться…

- На території Львівської області крім Трускавця є ще вісім курортів. Для всіх них повинна бути розроблена обласною радою окрема стратегія розвитку. Міста та селища, на території яких наявні лікувальні фактори, повинні бути населеними пунктами обласного підпорядкування. Для розвитку матеріально-технічної бази, вдосконалення та збереження лікувальних факторів вони повинні залишатися курортами, а не центрами ОТГ. Так, навколо них можливо можуть бути створені якісь об`єднання, але ці об`єднання повинні бути створені не за рахунок курортів.

Всі повинні мати рівні права, але, на жаль, у всіх різні можливості.

- Давайте повернемося до виборів 2015 року. Якщо б зараз Вам прийшлося йти на вибори, то яку політичну силу Ви б підтримали і за кого проголосували б на пост міського голови?

- Я незмінно підтримую трускавецький осередок КУНу, тому що там, в цьому осередку, є люди, з якими я виріс, люди, які росли на моїх очах. Можливо, їхня думка не завжди приймається більшістю трускавчан, але в більшості їхня думка справедлива і відверта. Хоча їх є за що критикувати. Але біля керма місцевого осередку КУНу стоять розумні, помірковані люди. Це потрібно визнати.

З трьох кандидатур, які вибрало місто на виборах у 2015 році, Андрій Кульчинський був найкращою кандидатурою. Його вибрала більшість і він мер. Я не голосував за нього і не підтримував партію, яка його висунула. Тому я залишаюся при своїй думці. Якщо міський голова не змінить оточення, то оточення змінить його.

Попередній голова перед виборами замостив вулицю Шевченка і думав, що він виграє вибори. Але він був третім. Теперішній міський голова перед виборами вирішив відремонтувати майдан Кобзаря. Я знаю, що ці вибори Кульчинський програє, якщо не змінить своє відношення до людей. Він рубає гілку дерева, на якому сидить. Прозріння до нього прийде пізніше. Я б хотів, щоб він почув мене.

- Ваш прогноз – хто ж тоді виграє ці вибори? І коли вони відбудуться?

- Якщо обласна рада прийме рішення по ОТГ по Дрогобицькому районі, то вибори відбудуться десь взимку – на початку весни. Найцікавіше, що мера обиратимуть не жителі Трускавця, і навіть якщо хтось з кандидатів переможе тут, в Трускавці, то він програє на виборах в 5 навколишніх селах. Це найбільша трагедія для жителів міста. Долю міста вирішуватимуть не трускавчани. Тому я такий категоричний противник ОТГ.

- Якби Ви були на місці мера, що б Ви робили в даний момент?

- Я не збираюся бути на місці мера, мені добре на тому місці, на якому я є. Я не збираюся в мери. Я б не бажав нікому бути на місці мера.

Трускавець конче потребує головного – це модернізації матеріально-технічної бази бюветів з мінеральною водою. Вона можлива тільки тоді, коли основним багатством Трускавця, «Нафтусею», володітиме громада.

Мій дідусь казав мені: «Пам`ятай: ти нікому нічого не винен». Це прислів`я повинен запам`ятати міський голова. Але в кожного своя правда. Тому прихильники міського голови залишаються при своїй правді, а я при своїй.

- Андрій Кульчинський про рік роботи звітуватиме в грудні. Як думаєте, чи до того часу він прислухається до Ваших порад? Адже все-таки більшість, свідома більшість трускавчан підтримують його у всіх починаннях…

- Цей світ любить нових лідерів. Він потребує нових сценаріїв. І перемагає тільки той, у кого є ціль, хто покладається на свою власну внутрішню силу.

Минув рік, тоді у Андрія Кульчинського була більшість. Але в мене є дуже великі сумніви, що ця більшість залишилася більшістю.

Місто отримає зовсім іншого мера. На жаль, його імені поки що я не знаю. Але той, що був першим, стане третім, той, що був другим, втримає свою позицію, де буде третій – відомо тільки Господу Богу. Але те, що він не буде першим – це точно. Двічі в одну річку ще ніхто не зайшов.

Спілкувався Володимир Ключак

Бібліотеки працюють і для дітей, і для дорослих

Золота осінь

За народним переказом Осінь – старша донька Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року.

Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:

- Забирай все моє багатство, віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.

І Осінь, як бачите, виконує наказ Сонця, і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів, чарує своїм осіннім золотом.

В святково прибраному класі пройшло свято «Золота пора». На столі вишитий рушник, коровай, колоски пшениці та жита, великі кошики з овочами та фруктами.

Класовод 2-А класу СШ №3 м. Трускавця Марія Дуб розповіла дітям про бережливе ставлення до хліба, розширювала знання дітей про рослини городу, познайомила з історією їх походження, їхніх назв, лікувальними властивостями, використанням їх у кулінарії, народних звичаях та обрядах, розвивала спостережливість, допитливість, виховувала любов до природи, шанобливе ставлення до людей праці.

Маленькі артисти, учні 2-А класу ЗСШ №3 зробили справжнє свято для всіх присутніх. До дітей завітала Осінь зі своїми осінніми місяцями, а також рослинами городу.

Учні розповідали вірші, співали пісні під музичний супровід бібліотекаря Лесі Цісінської, відгадували загадки, виконали інсценівку “Ходить гарбуз по городу”.

На свято завітали батьки та учні молодших класів. Завідувач бібліотекою Зіновія Мазур та бібліотекар відділу обслуговування 1-4 класів ознайомили присутніх з новою літературою, яку отримали в бібліотеці, придбаною за кошти міського бюджету.

Марія Михайлівна Дуб подякувала бібліотекарям за тісну співпрацю.

Зіновія Мазур, завідувач бібліотекою для дітей м. Трускавця

Поважаймо права та закони

25 жовтня 2016 року в Трускавецькій центральній міській бібліотеці пройшов інформаційний коктейль «Поважаймо права та закони».

Цей захід спрямований на підвищення правової культури людей. На цей захід були запрошені працівники бібліотеки, які зацікавлені у тому, щоб більше дізнатись про правовий статус громадян у нашій державі. Лейтмотивом зустрічі стала дискусія щодо того, що ми можемо назвати правами і свободами для кожної людини в світі.

Слухачі дізналися, що думають про права людини в різних країнах світу, історію їх виникнення та боротьби за те, щоб кожний з нас мав рівні можливості. Бо і сьогодні мільйони людей почувають себе абсолютно безправними як фізично, так і психологічно. Тому виступ завершився риторичним питанням: коли ж Конвенції про права людини будуть дотримуватися по всій Землі?

На цьому заході слухачі дізналися, що кожен, хто вважає, що його права порушуються,може звернутися в безкоштовні центри правової допомоги. Зокрема, якщо людину звинувачують у злочині, в деяких випадках вдається довести її невинність, використовуючи вже ухвалені рішення Європейського суду.

Учасники заходу висловили надію на продовження подібних зустрічей.

Ірина Цимбаляк, бібліотекар абонементу Трускавецької ЦБС

Олександр Закутний: «Набуття поліцією нової якості залежить не стільки від результатів атестації, скільки від бажання громадськості мати в особі поліцейських якісно нову правоохоронну систему»

На початку жовтня стало відомо, що керівник Бориславського відділення Дрогобицького відділу Головного управління Національної поліції України у Львівській області Олександр Закутний успішно пройшов атестацію і залишився на посаді начальника Бориславського відділення поліції. Відразу після проходження атестації підполковник поліції Олександр Закутний звітував перед депутатами на сесії Бориславської міської ради. Оскільки питання роботи правоохоронців завжди було актуальним і викликало значний інтерес у мешканців міста редакція вирішила поставити керівнику міського відділення поліції декілька запитань:

– Пане підполковнику, дозвольте привітати Вас із офіційним підтвердженням статусу поліцейського. Проте мене, як кожного пересічного мешканця Борислава, більше цікавить, чи залишилися Ви, як керівник міського відділення Національної поліції задоволені результатами проведеної атестації? Наскільки результати атестації вплинуть на якість роботи поліцейських?

– Дякую за привітання. Звичайно, новий статус зобов’язує кожного, хто пройшов атестацію, по-новому глянути на місію правоохоронця в суспільстві. Проте мушу зауважити, що набуття поліцією нової якості залежить не стільки від результатів атестації, скільки від бажання громадськості мати в особі поліцейських якісно нову правоохоронну систему. Для цього потрібно зовсім мало – не порушувати Закон, не шукати привілеїв для себе чи своїх рідних, а з повагою ставитися до оточуючих тебе людей та пам’ятати, що твоє право закінчується там, де починається право іншого громадянина. Щодо результатів атестації, то маємо те, що маємо. Ми у порівнянні з іншими вiділами i вiддiленнями обійшлися мінімальними втратами. І щодо офіційності результатів атестації – вони є, але поіменно вказати, хто пройшов, а хто – ні, не можемо. Загальні результати атестації виглядають таким чином: 4 пониження в посаді, 3 підлягають звільненню, 1 заслуговує підвищення. Наразі не можемо поіменно сказати, хто ці особи, але загальні результати є саме такі. Вони доведені кожному особисто, відтак чекаємо відповідних змін в особовому складі, виходячи із результатів атестації.

– Але ж із результатів атестації випливає, що основна проблема бориславської поліції – недоукомплектованість, стала більш відчутнішою, адже 3 працівники підлягають звільненню. Що скажете з цього приводу?

– Наразі в строю перебуває близько п’ятидесяти відсотків особового складу. Ця кiлькiсть особового складу, власне, і обслуговує територію міста Борислава та курортного селища Східниці. Для прикладу, із семи працівників слідчого відділення нашого підрозділу, передбачених штатним розписом, в строю – два слідчих та керівник слідчого відділення. На даний момент у них знаходиться у залишку близько тисячі кримінальних проваджень. Фізично перечитати ці справи за один чи два дні нереально, а ще треба їх розслідувати, проводити слідчі (розшуковi) дії та негласнi слiдчi розшуковi дiї, звертатись з клопотаннями в суди, проводити інші процесуальні дії. Працювати надзвичайно складно. Проте можу запевнити громадськість Борислава та Східниці, що криміногенна ситуація у місті та курортному селищі нами повністю контролюється. Підстав для занепокоєння немає.

– І як виглядає ота криміногенна ситуація у Бориславі та Східниці?

– Щоб не бути голослівним, наведу цифри. З початку року черговою частиною зареєстровано 2618 заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень і подій. З них до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 799 відомостей про події, які містять ознаки кримінального правопорушення. З числа зареєстрованих 209 – це є тяжкі та особливо тяжкі злочини. Серед них є порушення правил дорожнього руху, що спричинило нанесення постраждалим тілесні ушкодження –13 фактів. Маємо також 50 фактів вчинення шахрайських дій, а також 402 випадки крадіжок особистого майна громадян. Окрім того,черговою частиною зареєстровано 11 фактів привласнення і розтрати майна, 39 службових злочинів, 7 випадків вчинення хуліганських дій. Питома вага розкриття становить 22.8 %. Це можна сказати середньо-обласний показник, який говорить, що ефективність роботи поліцейських у Бориславі та Східниці мало чим відрізняється від роботи поліції у інших населених пунктах Львівщини.

– Чи не поділитеся досвідом, як вдається утримувати в місті порядок, маючи у штаті відділення обмежену кількість людей?

– Ми справляємось із завданнями завдяки знанню оперативної обстановки, досвіду роботи, професіоналізму працівників, які, жертвуючи своїм особистим часом, інтересами власного сімейного життя, виконують свої обов’язки по охороні громадського порядку та дотримання законності. Яскравий приклад: не так давно біля будівлі міської ради був факт крадіжки особистих речей. Група дітей із 6-7 чоловік однієї із шкіл пішли фотографуватись на випускний альбом. Відповідно, перед фотографуванням роздягнулися і залишили свій верхній одяг, особисті речі та мобільні телефони біля ялинки, а самі відійшли, шукаючи вдалого місця для фотографії. Коли за декілька хвилин повернулись, ні одягу, ні речей не було. Відразу звинувачення та нарікання полинули у бік поліція, чому вона так погано працює, що у місті крадуть особисті речі дітей, хоч, на мій погляд, у даному випадку більше би пасувало, мабуть, не висувати претензії до поліції, а говорити про надмірну безпечність школярів. Але я поведу мову далі. Гарячим слідом працівникам поліції вдалося розкрити цей злочин. І не завдяки допомозі місцевих жителів, а завдяки професіоналізму працівників поліції. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам було затримано раніше судиму особу ромської національності, яка скористалась надмірною безпечністю учнів, які залишили залишили речі без нагляду. Злодій просто забрав весь одяг, телефони, та особисті речі, заховав їх в парку у різних місцях. Цікаво, що викрадене він намагався збути в ломбардах того ж дня. Власне, працівники поліції затримали його у парку вночі, коли він хотів забрати викрадені речі із схованки. Виявлені речі вилучені і повернуті потерпілим. Це лише один епізод із нашої щоденної роботи. Зараз якось не хочеться говорити, образно кажучи, про той «армагедон» із масою звинувачень на адресу поліції, хоч завдяки професійної майстерності працівників поліції цей злочин було розкрито.

– І багато у Вашій практиці таких випадків, коли працівників поліції безпідставно звинувачують у бездіяльності чи, як то тепер популярно, за рішенням суду відпускають злочинця з-під арешту?

– У нашій роботі трапляється різні випадки. Щоб не бути голослівним наведу декілька прикладів. Працівниками поліції було затримано групу осіб, знову ж таки ромської національності, які вчиняли пограбування місцевих мешканців. Під час затримання були вилучені речові докази – викрадені речі, а серед потерпілих виявився учасник АТО. Затримані злочинці були поміщені в ізолятор тимчасового тримання. Відповідно до вимог закону, ми звернулися у суд із клопотанням про обрання у якості запобіжного заходу тримання під вартою, але суд відпускає злочинців під домашній арешт. Відповідно до ухвали суди вони повинні знаходитися вдома і з 18 до 9 години ранку. А як бути із денним часом. Думаю, не треба нікому доводити, що більшість крадіжок вчиняються серед білого дня, коли господарів немає вдома. Ще один яскравий приклад. Працівниками поліції знову ж таки було затримано квартирного злочинця, який спеціалізувався на віджимі вікна. Затримання було непростим. Злочинця довелося доганяти та застосовувати прийоми рукопашного бою. Під час затримання у нього було вилучено пістолет. Затриманий був поміщений в ізолятор тим тимчасового тримання. За рішенням суду він вніс заставу і зараз вільно пересувається по місту Бориславу. Також під час минулої зими нами було затримано двох злочинців, які здійснювали крадіжки шляхом віджиму вікон. Під час затримання було вилучено якусь кількість крадених речей було вилучено, але ж, знову ж таки, затримання було здійснене завдяки завдяки вмілого проведення оперативно-розшукових заходів без допомоги місцевих мешканців. А так не повинно бути. Поліція повинна працювати у тісній співпраці з громадянами, які повинні виявляти категоричну нетерпимість до будь-якого вияву порушення закону та інформувати правоохоронні органи про вчинення правопорушення. Без співпраці громадськості із поліцією домогтися видимих успіхів у боротьбі злочинністю не реально. Зараз дуже популярно орієнтуватися на європейський досвід. То хочу зауважити, що надання інформації, для прикладу в Німеччині, про недобросовісного сусіда-правопорушника чи мешканця, який вчиняє кримінальне правопорушення, вважається обов’язком кожного громадянина.

– Мушу зауважити, що, окрім громадянської свідомості, серйозною допомогою для поліцейських у країнах Західної Європи та Америки є відеоспостереження. Наскільки ефективно у практиці своєї роботи ви використовуєте технічні засоби?

– Щодо камер спостереження, то, дійсно, не так давно в центрі міста встановлено три камери відео спостереження. Це серйозна підтримка для роботи поліції, адже спостереження ведеться у режимі реального часу і все фіксується. Планувалося, що камери ще будуть встановлені на в’їздах і виїздах з міста. Але наразі немає такої фінансової можливості, хоча у запропонованiй нами програмi протидії злочинностi на територiї мiста Борислава та смт. Схiдниця нами вносились пропозицii щодо видiлення з мiського бюджету коштiв на придбання та встановлення камер вiдеоспостереження. Зрозуміло, що місто має інші більш важливі проблеми, хоч проблему безпеки громадян, на мій погляд, не можна називати другорядною. Для прикладу, у сусідньому Трускавці камери відеоспостереження встановлено за кошти місцевого бюджету. За бюджетні кошти також пошита нова поліцейська форма та закуплена сучасна оргтехніка (планшети, бази). Для Борислава ця проблема залишається актуальною.

– У свій час правоохоронці робили серйозний акцент на профілактичну роботу серед населення. Можливо, під час реформування міліції десь було упущення, що нині поліція не має достатньої підтримки з боку мешканців?

– Звичайно, усі ми розуміємо, що вчинення злочину легше попередити, аніж потім його розкрити. Тому ми багато говоримо про надмірну безпечність громадян щодо збереження власного майна, намагаємося переконати мешканців, що краще зайвий раз виявити невиправдану підозрілість до незнайомої людини, аніж потім співчувати сусідові чи стати самому жертвою крадіжки. Профілактика правопорушень входить в наші обов’язки. У структурі відділення є сектор превентивної діяльності, куди входять і дільничні інспектори, інспектор з ювенальної поліції (ювенальна – це робота з неповнолітніми). Профілактична робота з неповнолітніми проводиться регулярно – читаються лекції в навчальних закладах, проводиться роз’яснювальна серед підлітків, схильних до правопорушень. Але цього виявляється замало. Правова культура залежить від багатьох чинників і хотілося би, щоб у цьому напрямку більш активно працювали інші державні установи, які працюють у галузі виховання та соціальної політики. Ми повинні бути свідомими того, що лише комплексна праця дасть позитивний результат у правовому вихованні підростаючого покоління та профілактиці правопорушень.

– Наскільки ефективно у профілактичній роботі та охороні громадського порядку Вам допомагає громадське об’єднання «Чота порядку»?

– «Чота порядку» заслуговує окремої уваги та розмови. Питання цього громадського об’єднання виносилось на сесію, але це ніяк не вплинуло на продуктивність роботи цієї громадської організації. «Чота порядку» взагалі нам не допомагає. Як таких важелів впливу на діяльність цієї організації ми не маємо. Дозволи на право володіння травматичною зброєю вони отримують у Львові. Зараз ми проводимо роботу, щоб вони хоча б допомагали міському відділенню поліції забезпечувати охорону громадського порядку в нічний час у міському парку. Плануємо залучати членів організації до патрулювання з 20 до 8 години ранку. Є надія, що нам вдасться досягнути позитивного і бажаного результату.

– А як здійснюється охорона громадського порядку та патрулювання вулиць міста зараз?

– Патрулює місто зараз дві машини. У виняткових випадках одна – через брак особового складу. Патрулювання ведеться цілодобово в режимі автопатруля. Патрульні екіпажі виявляють адміністративні правопорушення та порушення правил дорожнього руху, я також припиняють кримінальні правопорушення, порушення громадського порядку тобто виконують всі обв’язки поліції по забезпеченню публічної безпеки та порядку. Хоч мушу визнати, що два патрулі для міста то є мало. Адже машина повинна хоча раз на ніч відстежити дотримання порядку у курортному селищі Східниця.

– Чи проводите якусь роботу, щоб заповнити вакантні посади у відділенні? Наскільки молодь міста зацікавлена у тому, щоб піти працювати у міське відділення поліції?

– Кандидати є. Цікаво, що бажання працювати в поліції виявляють і особи жіночої статі, і учасники бойових дій. Складнощі виникають із процедурою прийняття на службу в поліцію. Законом передбачено, що на службу в поліцію приймають за результатами конкурсу, але сама процедура як така ще не виписана. Не розроблений також механізм проходження курсів особами, які вперше йдуть на службу в поліцію. Донедавна це були піврічні курси, на яких людина проходила вогневу, бойову та фізичну підготовку, їй присвоювалось відповідне звання, після чого приймала присягу і приступала до виконання обов’язків. Зараз такий механізм ще не розроблений, але кандидати є. Приємно, що серед них є багато місцевих жителів, яким не байдуже, що відбувається у місті.

– Що б Ви побажали мешканцям Борислава на завершення нашої розмови?

– Завжди говорив і буду говорити, що тільки спільними зусиллями ми можемо успішно протидіяти злочинності та усіляким проявам порушень громадського порядку на території міста. Лише активна громадська позиція мешканців міста та висока правова культура громадян допоможе вистояти й перемогти в боротьбі зі злочинністю. І безперечно, миру, добра та злагоди у родинному та суспільному житті.

Розмову записав Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»Создан 26 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником