Трускавецький вісник № 192 (1333) від 15 листопада 2016 р.

 

Трускавецький вісник № 192 (1333) від 15 листопада 2016 р.

15.11.2016



У номері: Готується фільм про месника Макомацького; Візит до Польщі та Словаччини; Прокуратура – за повернення будівлі санстанції; Інформує податкова.

Короткі новини

Прокуратура вживає заходів до повернення громаді Трускавця історичної будівлі

Дрогобицькою місцевою прокуратурою 11 листопада поточного року пред’явлено до господарського суду Львівської області позовну заяву в інтересах Трускавецької міської ради до приватного підприємства щодо повернення територіальній громаді туристичного міста пам’ятки культурної спадщини, відомої, як колишнє приміщення санстанції, що на провулку Тихому, 1 у місті Трускавці.

Дане приміщення, вартість якого на сьогодні складає майже 1,2 млн грн, з 2013 року перебувало в користуванні відповідача. З огляду на те, що приватне підприємство з червня поточного року припинило сплачувати орендну плату за його використання, прокуратурою подано до суду відповідний позов, у якому також поставлено вимогу стягнути з недобросовісного відповідача 43 тис грн заборгованої орендної плати.

Крім того, прокуратурою встановлено порушення вимог чинного законодавства в діяльності Трускавецької міської ради при прийнятті у 2014 році рішення про включення вказаного об’єкта до переліку таких, що підлягають приватизації. Відтак Дрогобицькою місцевою прокуратурою підготовлено позов до суду з вимогою скасування протиправного рішення органу місцевого самоврядування.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Готується фільм про месника Макомацького

Ідея зняття фільму про легендарного месника, повстанця Романа Різняка «Макомацького», який походив з Трускавця, в його рідному місті, витала з дня відкриття йому тут пам’ятника (1995 р.). Але, як видається, аж тепер за її втілення серйозно взялися Борис Савченко, президент гільдії кінорежисерів України «24/1», артдиректор Трускавецького Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат», Народний артист України, професор кафедри кінорежисури і кінодраматургії університету ім.І.Карпенка-Карого, та Олег Карпин, голова правління ГО кінофестивалю «Корона Карпат». Написати сценарій фільму вони запросили Тараса Метика, журналіста, автора п’єси «Нескорима».

На нещодавній зустрічі з журналістами автори проекту зізналися, що робота з підготовки зняття фільму йде повним ходом. На загал зніматимуть його на Дрогобиччині і, зокрема, в Трускавці. Але рідне місто славного героя, біля якого він загинув у 1948 році, змінилося, в ньому майже не залишилося будівель, споруд 30-50-их років минулого століття. Тож доведеться шукати місця з відповідними будівлями того часу в сусідніх регіонах. А ще, як зазначив Борис Савченко, до зняття фільму залучать акторів з театрів Дрогобича і Львова.

Фільм про легендарного боївкаря Макомацького, зрозуміло, буде художнім. А тому, на думку авторів проекту, послуговуватимуться матеріалами, що правдиво і цікаво висвітлюють героїчну діяльність Романа Різняка, зокрема, споминами очевидців цих подій, творами письменника Романа Горака за його згодою, науковими працями В. Ільницького, якого, очевидно, буде запрошено консультантом.

Проект, наголосив Олег Карпин, буде не з дешевих. Адже є бажання якомога ширше, з наближенням до реальності того періоду, відтворити на екрані боротьбу Української Повстанської Армії за волю свого народу з двома окупантами: фашистським і московсько-більшовицьким. І хоч у наступному році в Україні відзначатимуть 75-ліття створення УПА, чекати належних коштів на екранізацію фільму від державних структур малоймовірно, але надія є. Треба стукати у всі двері, більше доведеться сподіватися на спонсорську підтримку проекту з боку людей доброї волі.

Тарас Русин

Спільний візит в Європу представників ГО «Європейська інтеграція України» та ГК «Буковиця»

Все більша увага в сучасному світі приділяється здоровому способу життя. Все більш привабливим для людей різного віку стає зимовий, захоплюючий відпочинок на лижах та сноуборді. Багато гостей Трускавця, котрі приїжджають на відпочинок та оздоровлення в зимову пору для того, щоб відпочити на гірських лижах, змушені їхати в Славське чи Плай. А то й до Буковелю, оскільки поблизу оздоровниці немає якісних і сучасних гірськолижних комплексів. Це й не дивно – для того, щоб заняття зимовими видами відпочинку приносили дійсно насолоду, необхідні якісно підготовлені гірськолижні спуски з витягами та іншою необхідною інфраструктурою. А це кошти і немалі. Потрібні потужні інвестори, справжні патріоти своєї Батьківщини, які б усвідомлювали необхідність вкладення у розвиток і популяризацію здорового образу життя і бажали б інвестувати кошти у розвиток власного краю, а не закордонних офшорів.

Одним із таких приємних прикладів сучасної інвестиції є гірськолижний комплекс «Буковиця» https://bukovytsia.com/, який знаходиться на відстані всього шість кілометрів від Трускавця, що дає унікальні можливості для гостей міста-курорту урізноманітнити свій відпочинок особливо в зимовий період, не тратячи час і кошти на доїзд. Комплекс молодий, почав працювати минулого року. Комплекс будується за сучасними вимогами, обладнаний бугільними витягами (в найближчій перспективі планується будівництво канатно-крісельної дороги) та штучним засніженням лижних спусків, що немаловажно для збільшення тривалості сезону катання.

Дуже важливим є те, що ініціатор проекту і побудови «Буковиці» Віталій Мицак, в минулому сам спортсмен-гірськолижник, велику увагу приділяє розвитку і популяризації дитячого гірськолижного спорту в Україні. Гірськолижний комплекс утримує за власний кошт дитячу лижну школу – спортивний клуб «Бориславська сніжинка», в якій діти мають можливість безкоштовно займатись цим недешевим, але цікавим видом спорту. Мало того – в перспективі у клубу проведення перших дитячих міжнародних змагань з гірськолижного спорту.

З цього приводу протягом 9-13 листопада 2016 р. відбувся спільний візит Віталія Мицака і голови правління ГО «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька до Польщі і Словаччини. У громадської організації з «Буковицею» підписана Угода про партнерство та співпрацю. Представники гірськолижного комплексу завжди беруть активну участь в усіх заходах, які проводить ГО «ЄІУ», допомагають в її діяльності. Отож Іван Цегенько організував і підготував цей візит, метою якого було налагодження міжнародних контактів, участь в спільних проектах та участь дитячих команд з закордону в міжнародних дитячих змаганнях на базі «Буковиці».

Делегація з України спершу відвідала партнерське місто Сянок, де мала робочу зустріч з представником польського Підкарпаття в вищому законодавчому органі Польщі – Послом Сейму Пьотром Уруським, який є членом сеймової комісії інфраструктури і комісії молоді, спорту та туризму. На зустрічі була сформована ідея співпраці і підтримки розвитку дитячого гірськолижного спорту в Україні та Польщі, обговорена підготовка спільних міжнародних проектів і підтримка зі сторони польських посадовців вищого ешелону.

На запрошення віце-старости Сяноцького повіту Вацлава Кравчика гості з України оглянули замок королеви Бони, в якому експонується унікальна і найбільша в Європі експозиція українських ікон, іконостасів, плащаниць і хрестів. В ході екскурсії Іван Цегенько запропонував провести в галереї замку виставку трускавецьких художників. Ця пропозиція була сприйнята позитивно.

Наступного дня делегація з України відвідала польський гірськолижний курорт «Кiczera SKY», котрий знаходиться недалеко міста-партнера Трускавця Риманув-Здруй. Гостей особисто і дуже тепло приймав власник курорту Данієль Брузда, котрий показав гірськолижні спуски, інфраструктуру, обладнання. Сторони також спільно домовились про формування дитячої команд з Кічери для участі в змаганнях в Україні.

Наступним етапом візиту стало словацьке місто Дольни Кубін – місто-партнер Трускавця, яке знаходиться в Татрах. Делегацію зустрів представник міської влади Дольного Кубіна Йозеф Грушалак, який провів екскурсію містом та ознайомив з гірськолижним комплексом «Kubinska hola». В подальшому на зустрічі з представником дитячого гірськолижного клубу «SK «Kubinska hola» Іваном Гечком була досягнута домовленість про подальшу співпрацю і участь в спільних заходах як в Україні, так і в Словаччині. До речі, Іван Гечко наголосив, що їхній клуб дуже цікавила така співпраця і приїзд української делегації став для нього дуже приємною подією.

Отож попереду багато технічної і організаційної роботи з підготовки і проведення перших міжнародних дитячих змагань з гірськолижного спорту на одному з наймолодших гірськолижних комплексів України «БУКОВИЦЯ». До речі, попередню згоду патронувати ці змагання дали мер міста Трускавець Андрій Кульчинський та Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур. Є сподівання, що ця подія приверне увагу як до розвитку дитячого спорту в Україні взагалі, так і до Трускавця зокрема, як не тільки оздоровниці, а й повноцінного гірськолижного курорту.

Степан Гнатків

Інформує податкова

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ застерігає платників від шахрайських дій

Останнім часом активізувалися шахраї, які під різними приводами (здебільшого погрожуючи перевіркою підприємницької діяльності) вимагають у підприємців кошти.

На мобільний телефон посадової особи підприємства чи підприємця звертаються невідомі шахраї (тел. 380953057097), які нібито від імені керівництва Дрогобицької ОДПІ або за його дорученням пропонують вирішити питання щодо непроведення перевірки.

У разі надходження дзвінків від імені працівників фіскальної служби з незаконними вимогами, слід одразу повідомляти про це управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Львівській області за телефоном (032) 297-36-09.

Шановні платники податків! Будьте пильними і не піддавайтесь на провокації аферистів.

Гарячі лінії

В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області 14.11.2016 було проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з питань застосування податкового законодавства з завідувачем сектору обслуговування платників податків Ключко Любов Іванівною.

 - У який термін платнику єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, потрібно подати заяву на реєстрацію платника ПДВ за формою 1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?

- Відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених гл. 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 ПКУ, добровільна реєстрація, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 ПКУ, не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

 - Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними операціями для реєстрації платником ПДВ?

- До оподатковуваних операцій, для цілей реєстрації платником ПДВ, належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

- Які можуть бути підстави для відмови контролюючим органом в реєстрації платником ПДВ?

- Згідно із п. 183.8 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) контролюючий орган відмовляє в реєстрації особи як платника податку, якщо за результатами розгляду реєстраційної заяви та/або поданих документів встановлено, що особа або не відповідає вимогам, визначеним ст. 180, п. 181.1 ст. 181, п. 182.1 ст. 182 та п. 183.7 ст. 183 ПКУ, або якщо існують обставини, які є підставою для анулювання реєстрації згідно із ст. 184 ПКУ, а також якщо при поданні реєстраційної заяви чи визначенні бажаного (запланованого) дня реєстрації не дотримано порядок та строки (терміни), встановлені п.п. 183.1, 183.3 - 183.7 ст. 183 ПКУ.

***

В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області 14.11.2016 було проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” з питань застосування податкового законодавства з завідувачем сектору податків і зборів з фізичних осіб Садлівською Марією Ігорівною.

До Вашої уваги деякі запитання-відповіді, що обговорювались під час телефонного сеансу:

- Чи повинен приватний підприємець – платник єдиного податку третьої групи реєструватися платником ПДВ у разі, якщо дохід перевищив мільйон гривень?

- Для цілей оподаткування податком на додану вартість відповідно до п. 180.1 ст.180 Податкового кодексу України платником податку, зокрема, є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V цього кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи (п.181.1 ст.181 Податкового кодексу).

Однією з умов оподаткування на третій групі є не перевищення протягом календарного року обсягу доходу 5000000 гривень. Отже, якщо сума отриманого від початку року доходу більше 1000000 грн., але в межах 5000000 грн., платник єдиного податку третьої групи не підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ.

- Який порядок сплати пені, нарахованої за невиконання податкового зобов’язання?

- Відповідно до ст.131 Податкового Кодексу України, нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків. При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, та в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл у визначеному порядку. Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

- Який строк давності щодо нарахування ЄСВ?

- Згідно з ч.16 ст.25 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Це означає, що орган ДФС України може донарахувати суми ЄСВ, застосовувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування та сплати ЄСВ, стягувати недоїмки та штрафні санкції за весь період існування СГД, починаючи з дати його взяття на облік як платника ЄСВ.

Це також означає, що платник ЄСВ зобов’язаний і має можливість виправити помилки щодо ЄСВ за звітний період будь – якої давності, і за такі допущені і навіть самостійно виправлені помилки він буде нести фінансову відповідальність, передбачену ст.25 Закону про ЄСВ.

- Як правильно вирахувати єдиний внесок, якщо найманий працівник працює неповний робочий день та отримує менше мінімальної?

- Відповідно до ст.8 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у разi якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄВ.

Таким чином роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки єдиного внеску незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її роботи.

- За яких умов фізична особа-підприємець платник єдиного податку може самостійно (добровільно) перейти на сплату єдиного податку встановленого для інших груп?

- Згідно пп. 298.1.5 п.298.1 ст.298 за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Про сплату рентних платежів на проведеному практикумі

В Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено практикум з суб`єктами господарювання щодо порядку декларування податкових зобов`язань з рентної плати та екологічного податку.

На початку зустрічі присутнім ГДІ відділення Хохун Г.С. нагадала, що форми Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Мінфіну України від 17.08.2015 № 719 та Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Мінфіну України від 17.08.2015 № 715, використовується для складання звітності за ІІІ квартал 2016 року та наступні звітні періоди, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

В ході заходу проінформовано про найбільш характерні помилки, які допускають платники при заповненні податкової звітності, які призводять до заниження податкового зобов`язання. Наголошено, що для кожного типу водного об’єкта заповнюється окремий розрахунок, при заповненні рядка 6 Розрахунку «Код водного об’єкта» платники використовують довідкову інформацію відповідно до Додатка 16 до податкової декларації – кодифікацію водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води, згідно з розд. ІХ Податкового кодексу.

Також звернуто увагу на порядку заповнення декларації екологічного податку, зокрема, у рядку 3.1 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» - зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцем знаходження контролюючого органу, а у рядку 3.2 - зазначається код органу місцевого самоврядування за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення. При цьому, для кожного стаціонарного джерела забруднення складається окремий розрахунок.

На завершення семінару присутні отримали відповіді на свої запитання.

Про заповнення податкового розрахунку 1ДФ - на проведеному практикумі

ГДІ сектору податків та зборів з фізичних осіб Трускавецького відділення Дрогобицької ОДПІ Яворська О.З. провела практикум з суб`єктами господарювання щодо порядку заповнення податкового розрахунку за формою 1ДФ, відповідно до наказу Мінфіну України від 13.01.15 №4, особливостей вирахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

В ході заходу розглянуто приклади заповнення звітності, звернуто увагу на об`єкт оподаткування та порядок сплати ПДФО, військового збору. Згадано, що податковий розрахунок подається: засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента; на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не перевищує десяти.

Також платникам наголошено, що у новій редакції викладено Перелік кодів видів сплати, затверджений наказом Мінфіну України від 05.09.16 № 811, котрі зазначаються у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. Зокрема, перелік доповнено новими кодами, а саме:

– 10С (повернення на електронний рахунок платника надміру сплачених сум ПДВ);

– 420 (бюджетне відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших джерел);

– 240 (надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування реалізації пального).

Крім цього, з переліку вилучено код 160 (надходження до бюджету коштів за результатами роботи підрозділів Головного оперативного управління) та уточнено назви видів сплати за деякими кодами (131, 134, 135, 136, 138, 354, 355, 358).

Після закінчення практикуму Яворська О.З. відповіла на запитання слухачів, акцентували увагу присутніх на можливості використання в роботі різноманітних електронних сервісів, що розміщенні на веб-порталі ДФС України.

Коли потрібно нараховувати мінімальний єдиний внесок

15.11.2016 в Трускавецькому відділенні Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області ГДІ сектору податків та зборів з фізичних осіб Роїк Н.І. проведено практикум з суб`єктами господарювання щодо порядку заповнення роботодавцями звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування.

Наталя Ігорівна нагадала роботодавцям про необхідність донараховувати єдиний внесок, якщо база його нарахування за місяць не дотягує до розміру мінімальної зарплати, установленої на місяць, за який нараховують дохід.

Відповідно до статті 8 Закону України від 08.07.10 р.№ 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» коли база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, суму єдиного внеску розраховують як добуток розміру мінзарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Так доводиться робити, коли:

– зарплата працівника за основним місцем роботи за місяць менше мінімальної через роботу на умовах неповного робочого часу;

– одержання за місяць відпускних, які було обчислено із зарплати, яка була менша за мінімальну на момент, коли людина йде у відпустку;

– одержання лікарняних чи декретних, які через особливості розрахунку (зокрема залежно від наявного страхового стажу) та разом з іншими доходами, що обкладаються єдиним внеском, менші за мінімалку;

– працівник, якому нараховано зарплату менше мінімальної, був у цьому місяці у відпустці без збереження зарплати;

– зарплата за основним місцем роботи та сума винагороди за ЦПД, нараховані тим самим роботодавцем, менші за мін. зарплату.

З 01.05.2016 року розмір мінімальної зарплати встановлено на рівні 1450 грн. на місяць, тож мінімальна сума єдиного внеску, яку за названих обставин потрібно буде сплатити до бюджету, становитиме 319 грн.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ



Создан 15 ноя 2016



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником